Prezentacja o naszej szkole zobacz
Tradycja dwujęzyczności w SP 364 – prezentacja: https://tiny.pl/wv7kl
Wyszukiwarka obwodów szkolnych (instrukcja) pobierz
Wyniki naszej szkoły z egzaminu ósmoklasisty z 2020 (więcej)
Wyniki naszej szkoły z egzaminu ósmoklasisty z 2019 (więcej)
REKRUTACJA jest prowadzona do oddziałów na różnych poziomach!!!
Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025
Rekrutacja do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie rozpocznie się 5 marca 2024 r. i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.
Więcej informacji: https://edukacja.um.warszawa.pl/aktualnosci-sp
Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2024/2025: https://edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram-rekrutacji
Zasady przyjęć i rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2024/2025: https://edukacja.um.warszawa.pl/zasady-przyjec
Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla kandydatów spoza obwodu na rok szkolny 2024/2025: https://edukacja.um.warszawa.pl/kryteria-rekrutacji-sp
Zapraszamy przyszłych kandydatów do naszej szkoły 😊.
Plakat zobacz
Rekrutacja do klasy VII dwujęzycznej z językiem francuskim
Plakat zobacz
Kandydaci przystępują do sprawdzianu predyspozycji językowych w szkole podstawowej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji. Jest to tzw. szkoła pierwszego wyboru.
Test predyspozycji językowych odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godz. 9.00.
Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych 2024/2025: https://edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram
Zasady rekrutacji do klas VII dwujęzycznych: https://edukacja.um.warszawa.pl/zasady-naboru
____________
Zapraszamy uczniów do klasy VII dwujęzycznej z językiem francuskim nauczanym od podstaw (dodatkowy j. angielski).
W dobie wzmożonych relacji międzykulturowych rzeczą konieczną stała się znajomość co najmniej dwóch języków obcych. W naszej szkole odpowiadamy na wymagania, jakie stawia nam rzeczywistość, dlatego od 17 lat mamy w ofercie edukacyjnej oddziały dwujęzyczne, w których uczy się młodzież otwarta na nowe doświadczenia językowe.
Co roku tworzymy oddziały dwujęzyczne, czyli klasy, w których oprócz standardowej realizacji podstawy programowej w języku ojczystym, proponujemy naukę dwujęzyczną przedmiotów „niejęzykowych”.
Od przyszłego roku szkolnego planujemy nabór uczniów do klasy dwujęzycznej „francuskiej”. Dwujęzyczność będzie realizowana wg poniższego:
– nauka biologii i informatyki z elementami języka francuskiego. Uczniowie oddziału dwujęzycznego będą mieli w klasie VII i VIII po min. 5 godzin języka francuskiego.
Poza językiem francuskim uczniowie klasy dwujęzycznej będą uczyli się języka angielskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Podział oddziału klasowego na grupy nastąpi w przypadku, co najmniej 25 osób w klasie.
Celem nauki w oddziałach dwujęzycznych jest uzyskanie biegłości językowej, która może być poświadczona certyfikatem językowym DELF (język francuski).
Oprócz certyfikatu biegłości językowej absolwenci uzyskają świadectwo ukończenia klasy dwujęzycznej, które umożliwi im kontynuowanie nauki języka francuskiego w klasach dwujęzycznych w renomowanych liceach warszawskich.
Aby dostać się do VII klasy dwujęzycznej (francuskiej) należy pamiętać o rejestracji w naborze elektronicznym na TEST PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH.
Karta Ucznia w roku szkolnym 2024/2025!!! [czytaj więcej]
Karta Ucznia w roku szkolnym 2023/2024
ZTM rozpoczyna proces wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz wymianę tych, które tracą ważność 30 września br.
Wyrobić nową lub przedłużyć już posiadaną Kartę Ucznia można na kilka sposobów podanych poniżej.
- Poprzez elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP).
Wejdź na stronę https://e-pop.wtp.waw.pl/ i wypełnij wniosek o Kartę Ucznia. Przygotuj dane dziecka* oraz jego zdjęcie.
Jako sposób odbioru Karty możesz wskazać dowolny stacjonarny POP lub wybrać wysyłkę karty na wskazany we wniosku adres zamieszkania. Wybierając opcję wysyłki na wskazany adres podczas wypełniania wniosku, musisz wybrać termin spotkania online z pracownikiem ZTM. Spotkanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji MS Teams.
Na spotkanie online przygotuj:
- ważną legitymację szkolną z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania,
a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:- adres zamieszkania ucznia,
- informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym,
- numer PESEL,
- dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL.
Wyrobiona Karta Ucznia będzie wysłana na wskazany we wniosku adres zamieszkania za pośrednictwem operatora Poczta Polska.
Wybierając odbiór karty w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, po zaakceptowaniu wniosku przez pracownika ZTM, otrzymasz maila z informacją, że wniosek został przyjęty i należy udać się do dowolnego POP w celu odbioru Karty.
Kartę Ucznia w POP otrzymasz od razu, po pozytywnej weryfikacji danych przez pracownika Punktu. Należy mieć ze sobą te same dokumenty, które zostały wymienione powyżej przy spotkaniu online.
- Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń.
Potrzebne dokumenty:
- numer obecnej Karty Ucznia (nie dotyczy pierwszoklasistów),
- zdjęcie* dziecka.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie jego złożenia, a później informację o jego rozpatrzeniu.
Nową Kartę Ucznia odbierzesz w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.
- Bezpośrednio w Punkcie Obsługi Pasażerów.
Potrzebne dokumenty:
- ważna legitymacja szkolna z wpisanym numerem PESEL i adresem zamieszkania, a w przypadku braku legitymacji z powyższymi danymi zaświadczenie wydane przez placówkę, zawierające:
- adres zamieszkania ucznia,
- informację o uczęszczaniu dziecka do szkoły w określonym roku szkolnym,
- numer PESEL,
- dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w przypadku uczniów obcokrajowców, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego tożsamość, należy okazać dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL,
- zdjęcie* dziecka w formie elektronicznej lub papierowej.
*zdjęcie powinno być: legitymacyjne, wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle, aktualne (wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy); składane w formie elektronicznej: w formacie JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, wielkość pliku nie większa niż 2 MB; składane w formie papierowej: w formacie 3,5×4,5 cm.
Karta ucznia 2023 zobacz plakat
Logowanie do aplikacji i portalu Karty warszawianki/warszawiaka:
Uprawnienie Karty warszawianki / warszawiaka jest wgrywane na:
- kartę tradycyjną (plastikową) – tu nośnikiem jest np. karta miejska, elektroniczna legitymacja studencka, karta ucznia i inne zaakceptowane przez ZTM. Do weryfikacji służy 11. cyfrowy numer umieszczony w prawym górnym rogu Karty (załącznik);
- kartę cyfrową – tu nośnikiem jest aplikacja mobilna: mobiWawa. Do weryfikacji służy 11. cyfrowy numer umieszczony pod zdjęciem (załącznik).
Ważność Karty (obu wersji) można sprawdzić na stronie: https://moja.warszawa19115.pl/weryfikacja-kw poprzez wpisanie 11. cyfrowego numeru Karty.
Widok karty wirtualnej zobacz
Wizerunek karty miejskiej zobacz
Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.
Ważne! – Zgodnie z zapisami pisma uczniowie szkół podstawowych mają prawo do darmowych przejazdów na podstawie Karty Ucznia pod warunkiem nadania numer Pesel. W razie pytań – proszę o kontakt z pracownikiem Zarządu Transportu Miejskiego a.muszel@ztm.waw.pl te. 22 45-94-329
W celu złożenia wniosku o nową Kartę Ucznia lub przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link dedykowany wyłącznie uczniom Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a9863c64
Za pomocą powyższego linku można usprawnić operacje złożenia wniosku/przedłużenia terminu ważności Karty Ucznia.
WAŻNE!
Od roku 2023 r. uprawnienia wgrywane są na maksymalnie 8 lat, nie tak jak do tej pory na 4. Oznacza to, że pierwszoklasiści będą mieć wgrane uprawnienia na cały okres uczęszczania do szkoły podstawowej.
Aby możliwe było otrzymanie Karty Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice/opiekunowie winni złożyć
wniosek jak najszybciej. Wcześniejsza komunikacja z rodzicami pozwoli na uniknięcie kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów od 1 września 2023 r.
O Karcie Ucznia:
Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.
Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.