LIKWIDACJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO Z DNIEM 31 SIERPNIA 2024 R.

Szanowni Państwo,

w związku z art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900, 1672, 1718 i 2005) uprzejmie informujemy, że dnia 15 lutego 2024 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę nr XCV/3141/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie, ul. Andriollego 1.

Przekształcenie to będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego funkcjonującego w Szkole.

W związku z obowiązującym prawem konieczne jest przekazanie powyższego zawiadomienia rodzicom/prawnym opiekunom uczniów uczęszczających do Szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

Treść Uchwały nr XCV/3141/2024 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 15 lutego 2024 r. [czytaj więcej]


DYŻUR WAKACYJNY 2024

W lipcu i sierpniu 2024 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych na terenie m.st. Warszawy zorganizują zajęcia przez 3 tygodnie. Na pozostałe 6 tygodni będzie można zapisać dziecko do innego przedszkola/szkoły.

Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się w kwietniu 2024 r. i będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów.

Dyżur wakacyjny w naszej Szkole odbędzie się w terminie:
12 sierpnia – 30 sierpnia 2024 r. – III TURNUS

Więcej informacji o terminach i zasadach: https://edukacja.um.warszawa.pl/aktualnosci2

 


Przykładowe wydarzenia:


Rok szkolny 2023/2024


FARMA WUJA TOMA

Dnia 04.06.2024 r klasa 0A pojechała na wycieczkę do Farmy Wuja Toma – Dyniolandu. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami zwierząt (alpakami, owcami, królikami, gęsiami, indykami, kurami). Podczas wyjścia na Farmę dzieci karmiły zwierzęta, doiły na fantomie krowę, zapoznały się ze ścieżką sensoryczną  na placu zabaw. W celu integracji rozpalone zostało wspólne ognisko oraz kiełbaski i rosół w ramach poczęstunku. Przedszkolaki bawiły się na placu zabaw m. in. na parku linowym, na dmuchanej dyni, zjeżdżały na wielkiej zjeżdżalni, bawiły się na polu kukurydzy, zwiedzały labirynt zbudowany z belek siana,  podziwiały pole ziemniaków oraz zielone szklarnie.


MOJA MAMA!
Dnia 23.05.2024r odbyły się zajęcia otwarte p. Sylwii Kucharskiej. Tematem zajęć było: „Kim jest dla mnie moja mama”. Podczas zajęć dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały prezenty dla mamy: kolorowe kwiaty z papieru.


WYJŚCIE DO TEATRU
Dnia 20.05.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do teatru Capitol na spektakl pt.: „Brzechwa 2020”.


ROZWIJAMY KOMPETENCJE CZYTELNICZE
W ramach działań związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych nasi zerówkowicze gościli swoje Mamy, które czytały dzieciom ich ulubione bajki. Przeprowadzony został również konkurs „Dobra Postać z bajki” oraz quiz pt.: „Bajkowy świat”.
Dziękujemy za wspólny czas promujący czytelnictwo!


SPACER ZERÓWKOWICZÓW PO STARYM MIEŚCIE

W dniu 16 maja br. zerówkowicze udali się na Stare Miasto. Podczas spaceru po warszawskiej starówce dzieci zwiedzały i podziwiały architekturę naszego miasta. Zapoznały się z  Pomnikiem Warszawskiej Syrenki przypominając sobie legendę o „Warsie i Sawie”. Przechodząc obok Kolumny Króla Zygmunta dowiedziały się, że to on przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Dzieci oglądały także ogrody zamkowe oraz widoki na Wisłę i Stadion Narodowy. Podziwiały również budowlę średniowiecznego Barbakanu. Przechodząc w pobliżu restauracji z figurą postaci Bazyliszka przypomnieli sobie o legendzie „Bazyliszka”.


PARK FORT BEMA

W dniu 15 maja br. dzieci z grupy 0A odwiedziły park Forty Bema. Był to czas poznawania przyrody oraz podziwiania pięknej roślinność. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych na placu zabaw oraz utrwalenia zasad bezpieczeństwa. Ten dzień dostarczył nam dużo radości 😊.


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W dniu 14 maja br. dzieci z grupy 0A w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udały się na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej Bemowo. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką zawodu bibliotekarza oraz dowiedziały się jak powstaje książka. Obejrzały film opowiadający o procesie powstawania książki i oglądały księgozbiory biblioteczne. Na zakończenie spotkania odbyły się próby samodzielnego wypożyczenia książki 😊.


SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

W miesiącu kwietniu br. wychowankowie z grupy 0A realizowali działania programu edukacyjnego zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie pod nazwą: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Celem realizacji programu było zwiększanie świadomości i wiedzy dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. W ramach realizacji projektu zostały przeprowadzone zajęcia pokazowe na temat : „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Wychowankowie oddziału przedszkolnego obejrzeli także film animowany pod tym samym tytułem oraz zapoznali się ze znaczkiem „EKO”. Dowiedzieli się również jak funkcjonuje Piramida Zdrowego Żywienia. Dzieci wzięły czynny udział w „burzy mózgów” na temat zdrowego stylu życia oraz produktów ekologicznych. Na zakończenie działań projektowych każde dziecko stworzyło własną „Piramidę Zdrowego Żywienia”. Koordynatorem projektu była p. Sylwia Kucharska.


Finał Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Raz, dwa, trzy- zagrasz Ty”

W piątek, 26 kwietnia br. w Przedszkolu nr 214 im. Janiny Krzemińskiej w Warszawie odbył się Finał Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Raz, dwa, trzy- zagrasz Ty”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy nie tylko podziwiali wszystkie prace wykonane w ramach konkursu, ale również wzięli udział w zabawach matematycznych przygotowanych przez Organizatora. Było układanie mozaiki geometrycznej, porównywanie ilości wody w naczyniach, układanie wieży z kapsli i wiele innych, ciekawych zadań. Dopełnieniem całości wydarzenia były dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników Konkursu.


I DZIELNICOWY PRZEGLĄD TEATRALNY ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

22 marca bieżącego roku, na dobry początek wiosny, przedstawiciele klasy 0A wzięli udział w I Dzielnicowym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 150 w Warszawie.

Mali aktorzy, w pięknych, kolorowych strojach i z uśmiechami na twarzy zaprezentowali bajkę „Muzykanci z Bremy”. Na scenie był osiołek, pies, kot, kogucik, gospodyni oraz narrator, który opowiadał o wędrówce bohaterów do Bremy. To było wspaniałe przeżycie móc wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Koordynatorem działań była p. Joanna Daniluk.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek, 25 styczna br. dzieci z klasy 0A zaprezentowały zebranym w szkole gościom część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zerówkowicze odważnie i pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wyrażające miłość i wdzięczność wobec swoich Babć i Dziadków. Nie zabrakło oczywiście najlepszych życzeń i głośnego „Sto lat”. Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie miłym gościom własnoręcznie wykonanych upominków w postaci czerwonych serduszek i kolorowych kwiatów. To było bardzo miłe popołudnie. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień!


WARSZTATY PIERNIKOWE

W dniu 14.12.2023 roku w grupie  0A odbyły się  warsztaty piernikowe. Pierwsze zadanie dzieci polegało na przygotowaniu ciasta na pierniki. Następnie każdy mógł samodzielnie ozdobić wypieczone już ciasteczko. Oprócz wyrobu słodkiego rękodzieła zerówkowicze mieli również okazję do zapoznania się z technikami cukierniczymi oraz zawodem cukiernika.

Warsztaty poprowadziła p. Kaja Szerszeń. Serdecznie dziękujemy za pełną słodkości, cukierniczą przygodę😊.


WŁÓCZKA W ROLI GŁÓWNEJ

W dniu 11.12.2023 r. w grupie 0A odbyły się warsztaty z rękodzieła z włóczką w roli głównej. Podczas zajęć dzieci poznały rodzaje włóczki i jej zastosowanie oraz ręcznie wykonały kolorowe czapeczki. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Śpiewak. Dziękujemy za kreatywne zajęcia, które dostarczyły dzieciom dużo 😊.


Narodowe Święto Niepodległości

W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klasy 0A recytowały wiersze o Polsce i jej symbolach narodowych. Zaśpiewały piosenkę o największej, polskiej rzece, Wiśle, a podczas zajęć plastycznych w klasie wykonały biało- czerwone kotyliony. Ponadto razem z uczniami klas młodszych w czasie Apelu odśpiewały hymn państwowy.


Wycieczka do „Domu Pracy Twórczej” Granica w Józefowie

17 października 2023 r. przedszkolaki z grypy 0A wybrały się na wycieczkę do „Domu Pracy Twórczej” Granica w Józefowie. Podczas wyjazdu dzieci wraz z przewodnikiem odkrywały uroki Puszczy Kampinoskiej oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach muzealnych i warsztatach plastycznych decoupage. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń i niespodzianek.


Warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”


Zerówka – Dzień Przedszkolaka


Dzień Kropki


WIZYTA PANI BURMISTRZ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 września br. p. Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, spotkała się z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole. Na dobry start edukacyjnej przygody wszystkie dzieci otrzymały dzielnicowe upominki, które sprawiły im dużo radości. Pierwszy dzień w szkole z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych zerówkowiczów 😊. Dziękujemy !!!

 


Rok szkolny 2022/2023

 

KODEKS KLASOWY 0 A


Dyżury wakacyjne dla oddziałów przedszkolnych:

https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne


„Zaczytana zerówka – całoroczna akcja czytelnicza wolontariatu”


Program „Żyj dobrze”
W roku szkolnym 2022/23 dzieci z kl. 0A wzięły udział w programie prozdrowotnym „Żyj dobrze”. W czasie zajęć edukacyjnych zerówkowicze utrwalali wiedzę w zakresie higieny, zdrowego żywienia oraz znaczenia aktywności fizycznej. Celem programu było uświadomienie i przypomnienie, że każdy z nas ma wpływ na własne zdrowie.


Prezenty dla Rodziców


Praca plastyczna BALON


Klasa 0a zakłada hodowlę fasoli


POZNAJEMY ZJAWISKO TĘCZY


WYJŚCIE GRUPY 0A DO KINA

Grupa 0A w dniu 8 marca br.  wybrała się na wycieczkę  do kina na film pt. „Szczęście Mikołajka. Skąd się bierze radość?”.  Seans był pełną przygód podróżą do świata tytułowego bohatera. Dzieci zapoznały się z pełną humoru i ciepła opowieścią o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.


Przedszkolni muzykanci


Zimowe arcydzieło


„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022”


„Wypożycz sobie prezent na święta”

Tuż przed Bożym Narodzeniem, dzieci z klasy 0A odwiedziły bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć książki w świątecznym wydaniu.  W przygotowaniu akcji pomogli chętni uczniowie. Mamy nadzieję, że dzięki przygodom i ciekawostkom ukrytym w wybranych opowieściach, nadchodzące święta, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe.


Galeria przedszkolnych artystów

 

 


Rok szkolny 2021/2022

Halloween – 0 A


Pani Jesień

Klasa 0 B przywitała Panią Jesień wykonując przepiękne korale z jarzębiny i kolorowych liści. Każdy naszyjnik był inny i wyjątkowy. Uczniowie dzielnie i cierpliwie nawlekali drobne kuleczki – niektórzy nawet w stałym rytmie matematycznym 😉


Rok szkolny 2020/2021

Z wizytą w warszawskim ZOO

26 maja odwiedziliśmy naszych zwierzęcych przyjaciół z ZOO. Zwierzęta bardzo miło nas przywitały – gepardy prężyły się na wybiegu, małpy pokazały swoje umiejętności akrobatyczne, a foki wodne sztuczki! Jedynie słoń był trochę nieśmiały, ale my też czasami miewamy gorsze dni. Wycieczka bardzo Nam się podobała 🙂


Dobre uczynki w klasie 0 B

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Klasa 0 B zastanawiała się co dobrego może zrobić dla innych, siebie oraz środowiska. Pomysłów było mnóstwo! Oczywiście na zastanawianiu się nie skończyło ponieważ zaplanowane dobre uczynki zostały zrealizowane. To był naprawdę dobry dzień! 🙂


Zabawy z bańkami mydlanymi


Światowy dzień oceanów w klasie 0 A

We wtorek 8 czerwca 2021 r. dzieci z klasy 0 A świętowały Dzień Oceanów. W czasie zajęć obejrzeli film przyrodniczy pt. „Podwodny świat”, który ukazał im piękno i bogactwo oceanu. Były również zagadki: „Czy wiesz jak nazywa się to zwierzę?” podczas których każdy mógł wykazać się umiejętnością rozpoznawania kształtów zwierząt. Prace plastyczne oraz doświadczenie „Ocean w butelce” nie tylko rozbudziły w dzieciach zainteresowania przyrodnicze, ale jednocześnie dostarczyły im wiele radości.


Dzień Ziemi w klasie 0 B

Obchody Dnia Ziemi to ważna sprawa. Klasa 0 B o tym bardzo dobrze wie i właśnie 22 kwietnia zastanawiała się co może zrobić, aby pomóc naszej planecie. Dzięki zadaniom i kartom pracy dowiedzieliśmy się, jakie zachowania są szkodliwe dla naszego środowiska. Już wiemy, że codzienne czynności takie jak zakręcanie kranu czy gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, pomogą naszej planecie. Każdy uczeń wie już również jak segregować śmieci i nie zawaha się użyć tej umiejętności. Wykonaliśmy również pracę plastyczną, na której pokazaliśmy jak chcielibyśmy, aby czuła się nasza planeta – czysta, uśmiechnięta i zadowolona.


Akcja Żonkile w klasie 0 B

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, dowiedzieliśmy się kim była społeczność żydowska oraz dlaczego była prześladowana i źle traktowana przez innych. Mimo, że to trudny temat, udało nam się porozmawiać o tolerancji i empatii oraz dlaczego są one tak ważne dla każdego człowieka. Upamiętniając rocznicę oraz wszystkich, którzy brali udział w powstaniu, wykonaliśmy papierowe żonkile.


Klasa 0 B w KOSMOSIE

Przez cały tydzień byliśmy… w kosmosie! Zwiedzaliśmy galaktyki, uczyliśmy się o planetach oraz zawodzie astronauty. Obejrzeliśmy również spektakl, z którego dowiedzieliśmy się ile waży jabłko na Marsie. Spotkaliśmy także obcych z innej planety! Zobaczcie jak wyglądała nasza galeria.


Dzień Dinozaura i Niedźwiedzia Polarnego

W klasie 0B obchodziliśmy dwa święta, które w kalendarzu następują po sobie dzień po dniu – Dzień Dinozaura (26.02) oraz Dzień Niedźwiedzia Polarnego (27.03). W tych dniach poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych, już nie żyjących zwierząt oraz naszych białych przyjaciół z bieguna północnego. Oto prace plastyczne, które wykonaliśmy.


Dzień Przebierańca w klasie 0B

11 lutego mieliśmy okazję przebrać się za naszych ulubionych bohaterów z bajek i nie tylko. Tego dnia mogliśmy być kimkolwiek chcemy! Jedni posiadali magiczne moce, inni niezwykłe umiejętności ninja, a jeszcze inni dumnie nosili korony i diademy na głowach. Czy rozpoznacie za kogo się przebraliśmy?


Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 0 B

9 lutego również najmłodsi zapoznali się z tematyką Internetu i związanymi z nim niebezpieczeństwami oraz słownictwem.

Nasi zerówkowicze wiedzieli już, że dużym zagrożeniem w sieci internetowej są wirusy, które mogą nieźle „nabałaganić” w naszych komputerach, hakerzy –  złodzieje lub włamywacze do naszych danych, czy hejterzy – osoby nieładnie wypowiadające się w Internecie o innych. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny „Owce w sieci – Bez kożuszka”, który przestrzegał je przed zbyt pochopnym umieszczaniem zdjęć w necie.

Na koniec wykonana została sieć internetowa ze sznurka:-) oraz prace plastyczne w tematyce obchodzonego dnia.


Barbórka

„Dzisiaj Barbórka, górnicze Święto, więc górnik dzisiaj z miną uśmiechniętą,

w odświętnym stroju sobie paraduje czwartego grudnia górnik świętuje!”

Klasa 0 A czwartego grudnia upamiętniła Dzień Górnika. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, dzięki której dzieci dowiedziały się wielu informacji. Między innymi czym się zajmuje górnik, gdzie pracuje, jakich narzędzi używa do swojej pracy, jak wygląda strój górnika roboczy i galowy, jakie barwy ma flaga górnicza i co one symbolizują oraz co znajduje się w herbie górników. Rozmawialiśmy też o tym, jakie znaczenie ma praca górników dla innych ludzi i jakie ryzyko ze sobą niesie. Były również  zagadki, dzieci układały historyjkę obrazkową, która dotyczyła drogi jaką przebywa węgiel od wydobycia do momentu, kiedy trafia do pieców i ogrzewa domy wielu ludzi. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną – zrobiliśmy czako (galową czapkę górnika).  Dzieci wspaniale się w niej prezentowały! To był udany dzień, pełen ciekawych informacji i zdań.


Barwne parasole

W czasie deszczu dzieci się nudzą?
A skądże! Klasa 0 B potrafi żyć kolorowo;-) Pod takim barwnym parasolem deszczyk nam nie straszny!


Spotkanie ze strażnikiem miejskim

26 listopada klasę 0 B odwiedził strażnik miejski. Przypomnieliśmy sobie ważne telefony ratunkowe oraz zasady postępowania w razie niebezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się też, że straż miejska pomaga nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Tam, gdzie potrzebna jest specjalistyczna pomoc, kierowany jest Ekopatrol – wyszkolony w zakresie pomocy zwierzętom.


Legendy

Klasa 0 B melduje, że poznała już wszystkie legendy! W trakcie ostatnich zajęć mieliśmy okazję poznać legendę o Lechu, Czechu i Rusie, o warszawskiej syrence, poznańskich koziołkach oraz toruńskich katarzynkach – te udało Nam się nawet posmakować 🙂 Najbardziej jednak podobała Nam się legenda o smoku wawelskim, dlatego też prezentujemy zrobione przez Nas smoki 🙂


Karmniki

Na dworze już coraz chłodniej, wszyscy przygotowują się już na zimę więc klasa 0 B postanowiła przygotować się również na zimową pomoc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Z kartonów po mleku i sokach przygotowaliśmy karmniki dla ptaków w kształcie sówek. Gdy spadnie śnieg i ptaki nie będą miały co jeść rozwiesimy nasze karmniki i wsypiemy do nich nasiona, które ptaki uwielbiają. Mamy nadzieję, że będą chętnie korzystać z naszej pomocy.


Lekcja muzealna pt. „Nasz kolega Frycek”

W dniu 18 listopada klasa 0 B uczestniczyła w lekcji muzealnej on-line Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina pt. „Nasz kolega Frycek”. Edukatorka przedstawiła postać Fryderyka Chopina – słynnego, polskiego kompozytora, pianistę, autora licznych mazurków, walców, nokturnów i polonezów. Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, w co bawił się Fryderyk i czego się uczył, dokąd wyjeżdżał na wakacje i co tam robił. Poznali również inne talenty małego muzycznego geniusza, które stanowiły inspirację do ich własnych prac artystycznych. Lekcja ta przedstawiła dzieciom Fryderyka Chopina jako rówieśnika, z którym mogłyby się zaprzyjaźnić. A wszystko to z kojącą muzyką Chopina w tle 🙂


„Król w ramie, na ścianie”

Dnia 17 listopada klasa 0 A uczestniczyła w zajęciach online zorganizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie. Zajęcia miały tytuł „Król w ramie, na ścianie”. Dzięki nim dzieci dowiedziały się co to jest portret, obejrzały portrety królów Polski, m.in. króla Władysława IV, czy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są insygnia władzy, jak ubierali się królowie. Była również okazja do rozwiązywania rebusów i krzyżówek. Zwieńczeniem zajęć było pomalowanie portretu króla Stanisława Augusta farbami oraz dorysowanie charakterystycznych przedmiotów, które musiały się znaleźć na królewskim portrecie.

Lekcja online  idealnie wpisała się w aktualną tematykę naszych zajęć dydaktycznych. Była bardzo ciekawa i  atrakcyjna, pełna różnych zadań i ciekawostek.


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada klasy 0 A i 0 B uczciły apelem Narodowe Święto Niepodległości. Razem z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami obecnymi w szkole został odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie klasa 0 A pięknie wyrecytowała wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, a klasa 0 B zaprezentowała piosenkę „Polska rodzina” połączoną z układem tanecznym.


25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy.”

Dnia 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Klasa 0 A również świętowała ten dzień! Dzieci poznały historię powstania tej zabawki, dowiedziały się również, jak krok po kroku powstaje pluszowy miś. Porównywaliśmy jego wygląd sprzed kilkudziesięciu lat z tymi współczesnymi misiami.  Następnie oglądaliśmy zdjęcia ulubionych przytulanek dzieci, każdy miał okazję opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Obejrzeliśmy także wspaniałe przedstawienie przygotowane na tę okazję przez klasę 3 A i panią Monikę Dunarowicz. Zerówkowicze wykonali piękne prace plastyczne – misia z płyty CD.  Odbyła się też sesja fotograficzna z portretem misia. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i wspólnie obejrzeliśmy przygody misia Uszatka. To był wspaniały i miły dzień!

 

Dzień Pluszowego Misia w klasie 0 B

Co roku, 25 listopada, obchodzone jest święto ulubieńca wszystkich dzieci czyli Dzień Pluszowego Misia! Klasa 0 B również obchodziła ten dzień jak należy – opowiadaliśmy o swoich ulubionych pluszakach, robiliśmy misiowe opaski oraz misiową sesję zdjęciową. Nie obyło się również bez bajek i opowiadań z misiem w roli głównej. Braliśmy także udział w konkursie plastycznym „Mój pluszowy miś” – oto nasze prace. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień!


Prace jesienne

Październik to czas pięknej złotej jesieni. Oprócz codziennych zabaw na dworze i zbierania kolorowych liści czy kasztanów, próbujemy przenieść te fantastyczne kolory na papier za pomocą plasteliny, farb… Nasze prace uświadamiają nam, jak wiele jest sposobów na wydobycie jesiennych barw! Bo któż by się spodziewał, że z połączenia brązu i żółci w odpowiednich proporcjach można uzyskać przepiękny złoty kolor?


Las jesienią

A jesień wokół nas
i pachnie las
a wkoło grzyby
i jeże „na niby”

W naszej „0 B” lubimy otaczać się przyrodą. Z pietruszki i ziemniaka wykonaliśmy grzybki, z rolek – las, a z kolorowych kartek ułożonych w harmonijkę – wesołe jeże. W klasie od razu zapachniało lasem, ściółką i grzybami.

Taki dziwny mamy czas
że dzieci zamiast iść w las
i bawić się tam w wolnym czasie
wykonują go z papieru w klasie


Pasowanie na zerówkowicza

14 października to ważny dzień dla zerówkowicza. Oficjalnie staje się on prawowitym uczniem szkoły (już nie przedszkolakiem;-) To zobowiązuje! Ślubowaliśmy być dobrymi Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, wzorowymi zerówkowiczami SP 364, szanować wszystkich ludzi a swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan Dyrektor ogromnym ołówkiem „wypasował” wszystkich z klasy „0 B” a Panie Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i odznaki. Aby na to zasłużyć przygotowaliśmy specjalny układ taneczny, który – widać bardzo się spodobał Panu Dyrektorowi – gdyż chętnie go z nami tańczył;-) Ten dzień był pełen wrażeń dla nas wszystkich. Na pamiątkę pozostaną przepiękne zdjęcia, które robił nam i fotograf i nasza kochana pani Klaudia. Ona też, wraz z panią Basią, przygotowały przepiękną dekorację na ten dzień. Dzięki temu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!


Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka uczciliśmy wspólnymi „wygłupami” w plenerowej siłowni. Wspólne zabawy na dworze to jest to, co robimy najchętniej:-) Jednocześnie w tym dniu wszyscy dostaliśmy odblaski, aby być widocznymi i bezpiecznymi na drodze. Dużo też rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa i poznaliśmy wiele znaków drogowych.

 


Dzień kropki
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki i dowiedzieliśmy się, że mała kropka może przyczynić się do dużych rzeczy! Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani w kropki. Naszą salę również ozdobiliśmy kropkami. Rozmawialiśmy o naszych talentach i wspólnie braliśmy udział w kreatywnych zabawach. Wykonaliśmy prace plastyczne techniką „kropkowania” patyczkami do uszu. Na koniec dnia dostaliśmy kropkowe dyplomy.


Przedstawienie „Cyrk sznurkowy”

„Byliśmy w cyrku, ale nietypowym bo…. sznurkowym! Dowiedzieliśmy się, że ze zwykłego sznurka można zrobić wiele rzeczy. Widzieliśmy, że sznurkowy ludzik potrafi tańczyć, robić przysiady, a nawet jeździć na rowerze! Przedstawienie bardzo Nam się podobało. ”