1. Wyprawka do zerówki [czytaj więcej]
  2. Upoważnienie do odbioru dziecka – pobierz
  3. Zgoda na rozpowszechnianie i publikację danych wychowanka (w tym wizerunku) – pobierz
  4. Wniosek dla rodziców/opiekunów prawnych wychowanków o organizację nauki religii – pobierz
  5. Oświadczenie – zapoznanie z informacją dotycząca prowadzenia obserwacji pedagogicznych i świadczenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla wychowanków – pobierz
  6. Karta aktualizacji danych wychowanka i jego rodziców/opiekunów – pobierz
  7. Stanowisko w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży – pobierz
  8. Deklaracja opieki stomatologicznej w zakresie profilaktyki – pobierz
  9. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych wychowanków i ich rodziców lub opiekunów – pobierz

DYŻUR WAKACYJNY 2024

W lipcu i sierpniu 2024 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych na terenie m.st. Warszawy zorganizują zajęcia przez 3 tygodnie. Na pozostałe 6 tygodni będzie można zapisać dziecko do innego przedszkola/szkoły.

Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się w kwietniu 2024 r. i będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów.

Dyżur wakacyjny w naszej Szkole odbędzie się w terminie:
12 sierpnia – 30 sierpnia 2024 r. – III TURNUS

Więcej informacji o terminach i zasadach: https://edukacja.um.warszawa.pl/aktualnosci2

 


Przykładowe wydarzenia:


Rok szkolny 2023/2024


I DZIELNICOWY PRZEGLĄD TEATRALNY ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

22 marca bieżącego roku, na dobry początek wiosny, przedstawiciele klasy 0A wzięli udział w I Dzielnicowym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 150 w Warszawie.

Mali aktorzy, w pięknych, kolorowych strojach i z uśmiechami na twarzy zaprezentowali bajkę „Muzykanci z Bremy”. Na scenie był osiołek, pies, kot, kogucik, gospodyni oraz narrator, który opowiadał o wędrówce bohaterów do Bremy. To było wspaniałe przeżycie móc wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Koordynatorem działań była p. Joanna Daniluk.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek, 25 styczna br. dzieci z klasy 0A zaprezentowały zebranym w szkole gościom część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zerówkowicze odważnie i pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wyrażające miłość i wdzięczność wobec swoich Babć i Dziadków. Nie zabrakło oczywiście najlepszych życzeń i głośnego „Sto lat”. Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie miłym gościom własnoręcznie wykonanych upominków w postaci czerwonych serduszek i kolorowych kwiatów. To było bardzo miłe popołudnie. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień!


WARSZTATY PIERNIKOWE

W dniu 14.12.2023 roku w grupie  0A odbyły się  warsztaty piernikowe. Pierwsze zadanie dzieci polegało na przygotowaniu ciasta na pierniki. Następnie każdy mógł samodzielnie ozdobić wypieczone już ciasteczko. Oprócz wyrobu słodkiego rękodzieła zerówkowicze mieli również okazję do zapoznania się z technikami cukierniczymi oraz zawodem cukiernika.

Warsztaty poprowadziła p. Kaja Szerszeń. Serdecznie dziękujemy za pełną słodkości, cukierniczą przygodę😊.


WŁÓCZKA W ROLI GŁÓWNEJ

W dniu 11.12.2023 r. w grupie 0A odbyły się warsztaty z rękodzieła z włóczką w roli głównej. Podczas zajęć dzieci poznały rodzaje włóczki i jej zastosowanie oraz ręcznie wykonały kolorowe czapeczki. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Śpiewak. Dziękujemy za kreatywne zajęcia, które dostarczyły dzieciom dużo 😊.


Narodowe Święto Niepodległości

W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klasy 0A recytowały wiersze o Polsce i jej symbolach narodowych. Zaśpiewały piosenkę o największej, polskiej rzece, Wiśle, a podczas zajęć plastycznych w klasie wykonały biało- czerwone kotyliony. Ponadto razem z uczniami klas młodszych w czasie Apelu odśpiewały hymn państwowy.


Wycieczka do „Domu Pracy Twórczej” Granica w Józefowie

17 października 2023 r. przedszkolaki z grypy 0A wybrały się na wycieczkę do „Domu Pracy Twórczej” Granica w Józefowie. Podczas wyjazdu dzieci wraz z przewodnikiem odkrywały uroki Puszczy Kampinoskiej oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach muzealnych i warsztatach plastycznych decoupage. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń i niespodzianek.


Warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”


Zerówka – Dzień Przedszkolaka


Dzień Kropki


WIZYTA PANI BURMISTRZ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 września br. p. Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, spotkała się z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole. Na dobry start edukacyjnej przygody wszystkie dzieci otrzymały dzielnicowe upominki, które sprawiły im dużo radości. Pierwszy dzień w szkole z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych zerówkowiczów 😊. Dziękujemy !!!

 


Rok szkolny 2022/2023

 

KODEKS KLASOWY 0 A


Dyżury wakacyjne dla oddziałów przedszkolnych:

https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne


„Zaczytana zerówka – całoroczna akcja czytelnicza wolontariatu”


Program „Żyj dobrze”
W roku szkolnym 2022/23 dzieci z kl. 0A wzięły udział w programie prozdrowotnym „Żyj dobrze”. W czasie zajęć edukacyjnych zerówkowicze utrwalali wiedzę w zakresie higieny, zdrowego żywienia oraz znaczenia aktywności fizycznej. Celem programu było uświadomienie i przypomnienie, że każdy z nas ma wpływ na własne zdrowie.


Prezenty dla Rodziców


Praca plastyczna BALON


Klasa 0a zakłada hodowlę fasoli


POZNAJEMY ZJAWISKO TĘCZY


WYJŚCIE GRUPY 0A DO KINA

Grupa 0A w dniu 8 marca br.  wybrała się na wycieczkę  do kina na film pt. „Szczęście Mikołajka. Skąd się bierze radość?”.  Seans był pełną przygód podróżą do świata tytułowego bohatera. Dzieci zapoznały się z pełną humoru i ciepła opowieścią o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.


Przedszkolni muzykanci


Zimowe arcydzieło


„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022”


„Wypożycz sobie prezent na święta”

Tuż przed Bożym Narodzeniem, dzieci z klasy 0A odwiedziły bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć książki w świątecznym wydaniu.  W przygotowaniu akcji pomogli chętni uczniowie. Mamy nadzieję, że dzięki przygodom i ciekawostkom ukrytym w wybranych opowieściach, nadchodzące święta, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe.


Galeria przedszkolnych artystów

 

 


Rok szkolny 2021/2022

Halloween – 0 A


Pani Jesień

Klasa 0 B przywitała Panią Jesień wykonując przepiękne korale z jarzębiny i kolorowych liści. Każdy naszyjnik był inny i wyjątkowy. Uczniowie dzielnie i cierpliwie nawlekali drobne kuleczki – niektórzy nawet w stałym rytmie matematycznym 😉


Rok szkolny 2020/2021

Z wizytą w warszawskim ZOO

26 maja odwiedziliśmy naszych zwierzęcych przyjaciół z ZOO. Zwierzęta bardzo miło nas przywitały – gepardy prężyły się na wybiegu, małpy pokazały swoje umiejętności akrobatyczne, a foki wodne sztuczki! Jedynie słoń był trochę nieśmiały, ale my też czasami miewamy gorsze dni. Wycieczka bardzo Nam się podobała 🙂


Dobre uczynki w klasie 0 B

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Klasa 0 B zastanawiała się co dobrego może zrobić dla innych, siebie oraz środowiska. Pomysłów było mnóstwo! Oczywiście na zastanawianiu się nie skończyło ponieważ zaplanowane dobre uczynki zostały zrealizowane. To był naprawdę dobry dzień! 🙂


Zabawy z bańkami mydlanymi


Światowy dzień oceanów w klasie 0 A

We wtorek 8 czerwca 2021 r. dzieci z klasy 0 A świętowały Dzień Oceanów. W czasie zajęć obejrzeli film przyrodniczy pt. „Podwodny świat”, który ukazał im piękno i bogactwo oceanu. Były również zagadki: „Czy wiesz jak nazywa się to zwierzę?” podczas których każdy mógł wykazać się umiejętnością rozpoznawania kształtów zwierząt. Prace plastyczne oraz doświadczenie „Ocean w butelce” nie tylko rozbudziły w dzieciach zainteresowania przyrodnicze, ale jednocześnie dostarczyły im wiele radości.


Dzień Ziemi w klasie 0 B

Obchody Dnia Ziemi to ważna sprawa. Klasa 0 B o tym bardzo dobrze wie i właśnie 22 kwietnia zastanawiała się co może zrobić, aby pomóc naszej planecie. Dzięki zadaniom i kartom pracy dowiedzieliśmy się, jakie zachowania są szkodliwe dla naszego środowiska. Już wiemy, że codzienne czynności takie jak zakręcanie kranu czy gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, pomogą naszej planecie. Każdy uczeń wie już również jak segregować śmieci i nie zawaha się użyć tej umiejętności. Wykonaliśmy również pracę plastyczną, na której pokazaliśmy jak chcielibyśmy, aby czuła się nasza planeta – czysta, uśmiechnięta i zadowolona.


Akcja Żonkile w klasie 0 B

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, dowiedzieliśmy się kim była społeczność żydowska oraz dlaczego była prześladowana i źle traktowana przez innych. Mimo, że to trudny temat, udało nam się porozmawiać o tolerancji i empatii oraz dlaczego są one tak ważne dla każdego człowieka. Upamiętniając rocznicę oraz wszystkich, którzy brali udział w powstaniu, wykonaliśmy papierowe żonkile.


Klasa 0 B w KOSMOSIE

Przez cały tydzień byliśmy… w kosmosie! Zwiedzaliśmy galaktyki, uczyliśmy się o planetach oraz zawodzie astronauty. Obejrzeliśmy również spektakl, z którego dowiedzieliśmy się ile waży jabłko na Marsie. Spotkaliśmy także obcych z innej planety! Zobaczcie jak wyglądała nasza galeria.


Dzień Dinozaura i Niedźwiedzia Polarnego

W klasie 0B obchodziliśmy dwa święta, które w kalendarzu następują po sobie dzień po dniu – Dzień Dinozaura (26.02) oraz Dzień Niedźwiedzia Polarnego (27.03). W tych dniach poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych, już nie żyjących zwierząt oraz naszych białych przyjaciół z bieguna północnego. Oto prace plastyczne, które wykonaliśmy.


Dzień Przebierańca w klasie 0B

11 lutego mieliśmy okazję przebrać się za naszych ulubionych bohaterów z bajek i nie tylko. Tego dnia mogliśmy być kimkolwiek chcemy! Jedni posiadali magiczne moce, inni niezwykłe umiejętności ninja, a jeszcze inni dumnie nosili korony i diademy na głowach. Czy rozpoznacie za kogo się przebraliśmy?


Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 0 B

9 lutego również najmłodsi zapoznali się z tematyką Internetu i związanymi z nim niebezpieczeństwami oraz słownictwem.

Nasi zerówkowicze wiedzieli już, że dużym zagrożeniem w sieci internetowej są wirusy, które mogą nieźle „nabałaganić” w naszych komputerach, hakerzy –  złodzieje lub włamywacze do naszych danych, czy hejterzy – osoby nieładnie wypowiadające się w Internecie o innych. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny „Owce w sieci – Bez kożuszka”, który przestrzegał je przed zbyt pochopnym umieszczaniem zdjęć w necie.

Na koniec wykonana została sieć internetowa ze sznurka:-) oraz prace plastyczne w tematyce obchodzonego dnia.


Barbórka

„Dzisiaj Barbórka, górnicze Święto, więc górnik dzisiaj z miną uśmiechniętą,

w odświętnym stroju sobie paraduje czwartego grudnia górnik świętuje!”

Klasa 0 A czwartego grudnia upamiętniła Dzień Górnika. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, dzięki której dzieci dowiedziały się wielu informacji. Między innymi czym się zajmuje górnik, gdzie pracuje, jakich narzędzi używa do swojej pracy, jak wygląda strój górnika roboczy i galowy, jakie barwy ma flaga górnicza i co one symbolizują oraz co znajduje się w herbie górników. Rozmawialiśmy też o tym, jakie znaczenie ma praca górników dla innych ludzi i jakie ryzyko ze sobą niesie. Były również  zagadki, dzieci układały historyjkę obrazkową, która dotyczyła drogi jaką przebywa węgiel od wydobycia do momentu, kiedy trafia do pieców i ogrzewa domy wielu ludzi. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną – zrobiliśmy czako (galową czapkę górnika).  Dzieci wspaniale się w niej prezentowały! To był udany dzień, pełen ciekawych informacji i zdań.


Barwne parasole

W czasie deszczu dzieci się nudzą?
A skądże! Klasa 0 B potrafi żyć kolorowo;-) Pod takim barwnym parasolem deszczyk nam nie straszny!


Spotkanie ze strażnikiem miejskim

26 listopada klasę 0 B odwiedził strażnik miejski. Przypomnieliśmy sobie ważne telefony ratunkowe oraz zasady postępowania w razie niebezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się też, że straż miejska pomaga nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Tam, gdzie potrzebna jest specjalistyczna pomoc, kierowany jest Ekopatrol – wyszkolony w zakresie pomocy zwierzętom.


Legendy

Klasa 0 B melduje, że poznała już wszystkie legendy! W trakcie ostatnich zajęć mieliśmy okazję poznać legendę o Lechu, Czechu i Rusie, o warszawskiej syrence, poznańskich koziołkach oraz toruńskich katarzynkach – te udało Nam się nawet posmakować 🙂 Najbardziej jednak podobała Nam się legenda o smoku wawelskim, dlatego też prezentujemy zrobione przez Nas smoki 🙂


Karmniki

Na dworze już coraz chłodniej, wszyscy przygotowują się już na zimę więc klasa 0 B postanowiła przygotować się również na zimową pomoc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Z kartonów po mleku i sokach przygotowaliśmy karmniki dla ptaków w kształcie sówek. Gdy spadnie śnieg i ptaki nie będą miały co jeść rozwiesimy nasze karmniki i wsypiemy do nich nasiona, które ptaki uwielbiają. Mamy nadzieję, że będą chętnie korzystać z naszej pomocy.


Lekcja muzealna pt. „Nasz kolega Frycek”

W dniu 18 listopada klasa 0 B uczestniczyła w lekcji muzealnej on-line Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina pt. „Nasz kolega Frycek”. Edukatorka przedstawiła postać Fryderyka Chopina – słynnego, polskiego kompozytora, pianistę, autora licznych mazurków, walców, nokturnów i polonezów. Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, w co bawił się Fryderyk i czego się uczył, dokąd wyjeżdżał na wakacje i co tam robił. Poznali również inne talenty małego muzycznego geniusza, które stanowiły inspirację do ich własnych prac artystycznych. Lekcja ta przedstawiła dzieciom Fryderyka Chopina jako rówieśnika, z którym mogłyby się zaprzyjaźnić. A wszystko to z kojącą muzyką Chopina w tle 🙂


„Król w ramie, na ścianie”

Dnia 17 listopada klasa 0 A uczestniczyła w zajęciach online zorganizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie. Zajęcia miały tytuł „Król w ramie, na ścianie”. Dzięki nim dzieci dowiedziały się co to jest portret, obejrzały portrety królów Polski, m.in. króla Władysława IV, czy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są insygnia władzy, jak ubierali się królowie. Była również okazja do rozwiązywania rebusów i krzyżówek. Zwieńczeniem zajęć było pomalowanie portretu króla Stanisława Augusta farbami oraz dorysowanie charakterystycznych przedmiotów, które musiały się znaleźć na królewskim portrecie.

Lekcja online  idealnie wpisała się w aktualną tematykę naszych zajęć dydaktycznych. Była bardzo ciekawa i  atrakcyjna, pełna różnych zadań i ciekawostek.


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada klasy 0 A i 0 B uczciły apelem Narodowe Święto Niepodległości. Razem z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami obecnymi w szkole został odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie klasa 0 A pięknie wyrecytowała wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, a klasa 0 B zaprezentowała piosenkę „Polska rodzina” połączoną z układem tanecznym.


25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy.”

Dnia 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Klasa 0 A również świętowała ten dzień! Dzieci poznały historię powstania tej zabawki, dowiedziały się również, jak krok po kroku powstaje pluszowy miś. Porównywaliśmy jego wygląd sprzed kilkudziesięciu lat z tymi współczesnymi misiami.  Następnie oglądaliśmy zdjęcia ulubionych przytulanek dzieci, każdy miał okazję opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Obejrzeliśmy także wspaniałe przedstawienie przygotowane na tę okazję przez klasę 3 A i panią Monikę Dunarowicz. Zerówkowicze wykonali piękne prace plastyczne – misia z płyty CD.  Odbyła się też sesja fotograficzna z portretem misia. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i wspólnie obejrzeliśmy przygody misia Uszatka. To był wspaniały i miły dzień!

 

Dzień Pluszowego Misia w klasie 0 B

Co roku, 25 listopada, obchodzone jest święto ulubieńca wszystkich dzieci czyli Dzień Pluszowego Misia! Klasa 0 B również obchodziła ten dzień jak należy – opowiadaliśmy o swoich ulubionych pluszakach, robiliśmy misiowe opaski oraz misiową sesję zdjęciową. Nie obyło się również bez bajek i opowiadań z misiem w roli głównej. Braliśmy także udział w konkursie plastycznym „Mój pluszowy miś” – oto nasze prace. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień!


Prace jesienne

Październik to czas pięknej złotej jesieni. Oprócz codziennych zabaw na dworze i zbierania kolorowych liści czy kasztanów, próbujemy przenieść te fantastyczne kolory na papier za pomocą plasteliny, farb… Nasze prace uświadamiają nam, jak wiele jest sposobów na wydobycie jesiennych barw! Bo któż by się spodziewał, że z połączenia brązu i żółci w odpowiednich proporcjach można uzyskać przepiękny złoty kolor?


Las jesienią

A jesień wokół nas
i pachnie las
a wkoło grzyby
i jeże „na niby”

W naszej „0 B” lubimy otaczać się przyrodą. Z pietruszki i ziemniaka wykonaliśmy grzybki, z rolek – las, a z kolorowych kartek ułożonych w harmonijkę – wesołe jeże. W klasie od razu zapachniało lasem, ściółką i grzybami.

Taki dziwny mamy czas
że dzieci zamiast iść w las
i bawić się tam w wolnym czasie
wykonują go z papieru w klasie


Pasowanie na zerówkowicza

14 października to ważny dzień dla zerówkowicza. Oficjalnie staje się on prawowitym uczniem szkoły (już nie przedszkolakiem;-) To zobowiązuje! Ślubowaliśmy być dobrymi Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, wzorowymi zerówkowiczami SP 364, szanować wszystkich ludzi a swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan Dyrektor ogromnym ołówkiem „wypasował” wszystkich z klasy „0 B” a Panie Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i odznaki. Aby na to zasłużyć przygotowaliśmy specjalny układ taneczny, który – widać bardzo się spodobał Panu Dyrektorowi – gdyż chętnie go z nami tańczył;-) Ten dzień był pełen wrażeń dla nas wszystkich. Na pamiątkę pozostaną przepiękne zdjęcia, które robił nam i fotograf i nasza kochana pani Klaudia. Ona też, wraz z panią Basią, przygotowały przepiękną dekorację na ten dzień. Dzięki temu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!


Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka uczciliśmy wspólnymi „wygłupami” w plenerowej siłowni. Wspólne zabawy na dworze to jest to, co robimy najchętniej:-) Jednocześnie w tym dniu wszyscy dostaliśmy odblaski, aby być widocznymi i bezpiecznymi na drodze. Dużo też rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa i poznaliśmy wiele znaków drogowych.

 


Dzień kropki
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki i dowiedzieliśmy się, że mała kropka może przyczynić się do dużych rzeczy! Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani w kropki. Naszą salę również ozdobiliśmy kropkami. Rozmawialiśmy o naszych talentach i wspólnie braliśmy udział w kreatywnych zabawach. Wykonaliśmy prace plastyczne techniką „kropkowania” patyczkami do uszu. Na koniec dnia dostaliśmy kropkowe dyplomy.


Przedstawienie „Cyrk sznurkowy”

„Byliśmy w cyrku, ale nietypowym bo…. sznurkowym! Dowiedzieliśmy się, że ze zwykłego sznurka można zrobić wiele rzeczy. Widzieliśmy, że sznurkowy ludzik potrafi tańczyć, robić przysiady, a nawet jeździć na rowerze! Przedstawienie bardzo Nam się podobało. ”


Rok szkolny 2019/2020

Zapoznanie z poezją

W ostatnim czasie poznajemy poezję Danuty Wawiłow, np.: „Nocny Marek”, „O Rupakach”, „Kurka Złotopiórka” i inne. Czytamy wiersze, a następnie omawiamy ich treść. Podsumowaniem całości są piękne ilustracje, które podpowiedziała nam wyobraźnia.


Zimowe zabawy

Zawitał do nas na chwilę, długo wyczekiwany śnieg. Wykorzystaliśmy zimową pogodę i stworzyliśmy piękne prace tj. zimowy krajobraz i bałwanka.


Zima w zerówce

Chociaż za oknem nie widać zimowej aury to w naszych pracach zima już jest. Jednego dnia malowaliśmy farbami bałwany i śnieżynki, innego stworzyliśmy ptasią stołówkę. Tematem trzeciej pracy był zimowy krajobraz. A tak prezentują się nasze ciekawe prace.


Przygotowujemy świąteczną dekorację…


W oczekiwaniu na Mikołaja…


Lekcja w bibliotece

W dniu wczorajszym klasa „0” wybrała się na zajęcia do biblioteki. Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom zasady zachowania się w bibliotece. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak należy wypożyczać książki. Uczniowie rozwiązywali zagadki o misiach i powtarzały wierszyki, które łamią języki. Na zakończenie zajęć dzieci oglądały książeczki, które jeśli zechcą mogą wypożyczyć.


Spotkanie ze Smokiem Wawelskim

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy legendę o Smoku Wawelskim. Opowiedzieliśmy ją wykorzystując do tego ruchome kina. Szablon smoka kolorowaliśmy kredkami.


Koszyk pełen darów jesieni

Na dzisiejszych zajęciach rysowaliśmy dary jesieni. W naszych pracach pojawiły się sezonowe owoce tj. kasztany, żołędzie, jarzębina, jabłka czy gruszki.


Budujemy domy


Jeż

Idę sobie leśną drogą,
czasem gniewnie tupnę nogą.
Kolce mam i wzdłuż i wszerz!
Kto ja jestem? To ja … .

Jeża każdy zna, jeża każdy lubi. Na dzisiejszych zajęciach wykleiliśmy szablon jeża kolorowym papierem. Powstały piękne prace!


Jesienna pogoda

Wraz z nadejściem jesieni nadeszły deszcze i słoty. Przyda się nam parasol.

„Jesienna pogoda, pada deszcz,

parasol więc na spacer weź.

Jesienna pogoda, lata szkoda,

które odeszło gdzieś”.

Uczniowie klasy „0” wykonali prace plastyczną p.t.: „Jesienna pogoda”. Parasolki pokolorowali kredkami a chmurkę wykleili białą bibułą. Już nam nie straszny deszczowy dzień.


Polska

Z okazji 11 listopada przygotowaliśmy flagi wyklejane kulkami z bibuły oraz drobną krateczką, zrobiliśmy kotyliony i pokolorowaliśmy nasz kraj z uwzględnieniem, co gdzie się znajduje. Potrafimy także pięknie zaśpiewać hymn.


Jesienny sad i ogród

W październiku dzieci z zerówki „wybrały się” do jesiennego sadu i ogrodu, na grzyby i do kolorowego parku.


Grzyby

A tak wyglądają nasze grzybki…


Czas wolny

Co można robić, jak mamy czas wolny? Pomysłów i działań jest mnóstwo, ale my skupimy się teraz na spędzaniu czasu wolnego na placu zabaw. Wręcz uwielbiamy zabawy na podwórku, dlatego stworzyliśmy własny plac zabaw. Zobaczcie, jak one wyglądają.


Moja droga do domu

Na początku września rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa. Każdy z nas powiedział, co to dla nas oznacza i kiedy tak naprawdę czujemy się bezpieczni. Na koniec tych zajęć stworzyliśmy pracę plastyczną, na której pokazaliśmy naszą bezpieczną drogę do domu.

 


Wakacyjne wspomnienia

Wakacje już na nami, ale wspomnienia pozostały, dlatego wszyscy wspólnie wybraliśmy temat wakacyjny i przygotowaliśmy łódeczki.

 


Rok szkolny 2018/2019

Warsztaty malowania na workach szkolnych

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy „0” malowali farbami na workach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru gotowe szablony, za pomocą, których nanosili obrazki na materiał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony, które dzieci naniosły na worek poprzez kalkowanie. Tak powstałe wzory uczniowie kolorowali farbami. Powstały kolorowe i oryginalne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


Poznajemy zwierzęta

Dnia 4 czerwca na zajęciach uczniowie klasy „0” pracowali w zespołach. Każda z grup miała przygotować makietę wiejskiej zagrody. Nad pracą grup czuwali liderzy, którzy wyznaczali zadania, min. wycięcie i klejenie stajni czy płotu, wyklejanie bibułą stawu i trawy, umieszczenie sylwet zwierząt w zagrodzie. Powstały piękne prace.

 


Wycieczka do Polin

3 czerwca klasa „0” wybrała się na wycieczkę do Polin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dawnych zawodów. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat pracy bednarza Kołodzieja, złotnika mincarza, szewca. W ramach zajęć dzieci odwiedziły wystawę, gdzie dawni drukarze wykonywali nadruki. Na targowisku poznaliśmy towary – takie jak przyprawy, którymi handlowali kupcy. Na zakończenie uczniowie wykonali monety według własnego pomysłu.

 


Obserwacja roślin

W naszym kąciku przyrody wyrosły pierwsze fasolki. Codziennie rano obserwujemy jakie zmiany zaszły w naszych roślinkach. W trakcie hodowli poznaliśmy warunki jakich potrzebują rośliny, aby rosnąć. Ciekawym doświadczeniem okazało się właściwe podlewanie fasolek, co pokazało jak nadmiar wody może zniszczyć roślinę.

 


Warsztaty osikowe w zerówce

Z naturalnego osikowego drewna powstały piękne wiosenne kwiaty. Do wykonania kwiatów dzieci wykorzystały osikowe wióra, drewniane patyczki w kolorze zielonym oraz własnoręcznie malowane doniczki. Wióra osikowe, choć kruche i delikatne, są niezwykle trwałe. Tak wykonane dekoracje na długo pozostaną wiosenną ozdobą.

 


Europejski Dzień Logopedii

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedii w klasach młodszych zostały zorganizowane zajęcia logorytmiczne podczas których poszukiwaliśmy pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne z Języczkiem Wędrowniczkiem, odkrywaliśmy dźwięki budzącej się z zimowego snu natury, rozwijaliśmy pamięć słuchową a także usprawnialiśmy funkcje oddechowe. Wesołe pląsy przy muzyce sprzyjały poprawie naszej koordynacji i rozwojowi świadomości słuchowej. To była świetna zabawa!

 


Oznaki wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę w klasie „0” powstało wiele pięknych prac plastycznych. Dzieci wykonały pracę p.t.: „Bazie kotki”, „Krokusy” oraz “Przyloty ptaków”. Podczas przygotowań powstał plakat Pani Wiosny. Tematem zajęć była również marcowa pogoda. Wiosenny kącik przyrody zdobią piękne kwiaty: bratki, krokusy, żonkile. Czekając niecierpliwie na wiosnę dzieci zasadziły szczypiorek i założyły hodowlę fasoli. A to nie koniec wiosennych prac w ogrodzie…

 


Bal karnawałowy 2019

Bal dla dzieci klas 0-2 odbył się w piątek 25 stycznia, w ostatnim dniu nauki przed feriami. Uczestnikami balu byli nasi uczniowie przebrani za różnych bohaterów z filmów, bajek i baśni. W trakcie tej imprezy dzieci bawiły się wyśmienici, uczestnicząc jednocześnie w zabawach prowadzonych przez panie animatorki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


Nasza wigilia klasowa i koncert kolęd

Nasza wigilia odbyła się w piątek 21 grudnia. Przygotowaliśmy poczęstunek i zasiedliśmy do stołu. Kilka minut później okazało się, że przyjechał do nas Święty Mikołaj. Zanim Mikołaj przeszedł do wręczania prezentów, zaśpiewaliśmy mu kolędę i wręczyliśmy wcześniej przygotowane dla niego prace plastyczne. Po wigilii udaliśmy się na koncert kolęd. My wystąpiliśmy jako pierwsi i zaśpiewaliśmy kolędę „Kolędujemy”. Po wszystkich występach świąteczny nastrój zagościł w sercu każdego z nas. Wesołych Świąt!

 


Wyniki konkursu „Mój przyjaciel miś”

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas 0-2. Oceniając komisja brała pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:

I miejsce – Mila Cacko; Magdalena Michoń; Aleksandra Langen; Apolonia Wojtak

II miejsce – Hanna Antończyk-Kotecka; Hanna Kowalska; Urszula Sałacińska

III miejsce – Lena Pikulska; Jakub Czajka; Adam Murawski; Dominik Lisiecki; Milena Strzelczyk; Lena Kłos; Hanna Piszczako, Pola Kudzinowska

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 


Figurolandia i Tangram

Na ostatnich zajęciach wykonaliśmy różne obrazki z figur geometrycznych, czyli Figurolandię. Wycięliśmy szablony, które przyłożyliśmy do białej kartki papieru i obrysowaliśmy różnymi kolorami kredek. Natomiast kompozycję z figur stworzyły powycinane szablony, z których także ułożyliśmy obrazki. Aby powstały piękne kompozycje dodatkowo je pokolorowaliśmy. Poznaliśmy również chińską łamigłówkę – tangram, która jest znana już od ok. 3000 lat.

 


Narodowe Święto Niepodległości

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stały się tematem prac plastycznych w naszej klasie. Z szablonów zrobiliśmy kotyliony, pomalowaliśmy farbami flagę Polski a kontury naszego kraju wykleiliśmy bibułą.

 


Warszawska Syrenka

W ramach zajęć związanych z Polską i jej historią poznaliśmy legendy o „Warsie i Sawie” oraz legendę o Warszawskiej Syrence. Utwory te stały się dla nas inspiracją do wykonania dwóch prac plastycznych:

Syrenkę będącą w herbie Warszawy wykonaliśmy techniką wyklejanki.

Legendę o rybaku i syrenie zilustrowaliśmy modelując z plasteliny i wykonując łódź techniką origami.

 


Rekord dla Niepodległej

Dnia 9 listopada, w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, nasza szkoła brała udział w biciu rekordu, poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie tego dnia byli ubrani na galowo, z kotylionami oraz na biało-czerwono. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 24 tys. szkół. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 


Wycieczka do Fabryki Bombek „Fogiel”

W dniu 5 listopada 2018 r. klasa 0 oraz 1 B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Fogiel” w Warszawie. Zwiedziliśmy dmuchalnię bombek, srebrzalnię, a także pracownię malarską.

W dmuchalni bombek dowiedzieliśmy się jak wygląda obróbka szklanego tworzywa oraz w jaki sposób uzyskujemy bombki w różnych kształtach, m.in. w formie: szyszek, grzybków, domków czy też postaci z bajek.

W srebrzalni za pomocą katalizatora oraz azotanu srebra dostrzegliśmy zmianę kolorystyki bombek. Zaś w pracowni malarskiej, dzięki uprzejmości pani malarki poznaliśmy różne metody zdobienia.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek choinkowych z wykorzystaniem farb, pędzelków oraz różnokolorowego brokatu.

Na zakończenie twórczej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek i herbatę.

Pełni wrażeń oraz nowych wiadomości bezpiecznie wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.

 


Parasol

Jesienna pogoda jaka jest każdy widzi. Klasa „0” postanowiła wykonać kolorowe parasole. Tło obrazka dzieci rysowały świecą a następnie malowały rozwodnioną niebieską farbą. Jesienne ulewy nie są nam już straszne.

 


Jesienne liście

Kolorowe jesienne liście stworzyliśmy techniką frotażu. Frotaż to technika polegająca na odbijaniu przedmiotów o wyraźnej fakturze na powierzchni papieru. W zabawie tej wykorzystaliśmy pastele, aby zaprezentować różne kształty jesiennych liści i ich strukturę.

 


Jesień kończy pracę w sadzie i ogrodzie

Jesień to pora roku gdzie możemy zrywać dojrzałe owoce i zbierać warzywa z ogrodów. W naszej klasie jesień przyniosła dużo darów w postaci pięknych prac plastycznych. Wszystkie warzywa wykonano techniką wyklejanki a autorami tych prac jesteśmy my.

 


Jesień

U nas w klasie jesień zagościła na dobre. Z zebranych darów jesieni utworzyliśmy kącik przyrody a jesienne prace zdobią nasza sale.

Za pomocą patyczków nanieśliśmy farbę tworząc jesienne drzewko. Wiewiórkę wykonaliśmy technika wyklejanki.

 


Rok szkolny 2017/2018

Warsztaty malowania koszulek

28 maja w klasie „0” i 1 A odbyły się warsztaty plastyczne. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się na czym polega zjawisko rozszczepienie światła. Poznali sposoby łączenia barw, aby uzyskać barwy pochodne. W drugiej części uczniowie malowali bawełniane koszulki farbami do tkanin. Zabawa sprawiła im wiele radości i uśmiechu. Powstały piękne wzory i rysunki.

 


Technika origami płaskie z koła

W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta egzotyczne. Jednym z naszych zadań było ułożyć papugę z papierowych kółeczek. A tak prezentują się nasze papużki.

 


Dzień lektur

17 maja w ramach projektu „Dzień lektur” odwiedziły Nas uczennice klas gimnazjalnych. Celem ich wizyty było przybliżenie nam treści lektur obowiązujących na pierwszym etapie kształcenia w szkole podstawowej. Po wysłuchaniu wierszy Juliana Tuwima przystąpiliśmy do malowania ilustracji.

 


Warszawskie Targi Książki

17 maja oddział zerowy pod opieką pani Moniki Dunarowicz udał się na 9 edycję Warszawskich Targów Książki.Targi Książki odbywają się co roku i są prawdziwym świętem książki.W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe.Na targach oprócz książek znaleźć można było także puzzle, gry, mangi, komiksy, itd. Uczniowie wrócili z Targów szczęśliwi i zaopatrzeni w torbę bezpłatnych gadżetów. W przyszłym roku na pewno nie zabraknie nas na tej fantastycznej imprezie.

 


Motyle

W naszej sali wymieniliśmy bociany na motylki. Boćki powędrowały do domów, a na ich miejsce przyleciały motylki z rolki po papierze toaletowym.

 


Wycieczka oddziału „0” do Muzeum Kolejnictwa

18 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Uczestniczyliśmy tam w lekcji muzealnej, oglądaliśmy modele pociągów z różnych epok oraz zwiedziliśmy peron i stojące na nim pociągi. Następnie byliśmy w Skansenie, w którym stały lokomotywy i wagony. Do niektórych mogliśmy wejść i wyobrazić sobie, jak wyglądała praca maszynisty w parowozie.
Dziękujemy przewodnikowi wycieczki za mile spędzony czas i ciekawie poprowadzoną lekcję muzealną.

 


Ciąg dalszy cyklu zajęć „Dbamy o Ziemię”.

Tym razem odbyła się prezentacja multimedialna – proekologiczna o segregacji odpadów. Na początku próbowaliśmy odpowiedzieć na zadawane przez panią Monikę pytania: Co to są śmieci? Co robimy ze śmieciami i odpadami? Skąd się biorą? Kto je produkuje? Po edukacyjnej debacie wspólnymi siłami stworzyliśmy plakaty, które można oglądać przed naszą salą. Zapraszamy!

 


Akcja „Sprzątanie Świata”

W ostatnich dniach, z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zostały przeprowadzone zajęcia z panią Moniką, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały znaczenie pojęcia recykling, poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją obchodów tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie worki zostały zapełnione. Od dziś wszyscy będą pamiętać, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

 


Mali projektanci

Lubimy zbierać kwiaty dla naszych mam, dlatego na dzisiejszych zajęciach wykonaliśmy wazony na kwiaty z butelek plastikowych. Wazony okleiliśmy papierem ozdobnym, który nadał im wiosennego charakteru. Pomalowaliśmy również papierowe talerzyki według własnego pomysłu. Stworzyliśmy wspólną galerię sztuki.

 


Apel wiosenny

Dnia 5 kwietnia odbył się apel dla dzieci z klasy 0 i 1 z gościnnym udziałem grupy XII i XI z Przedszkola nr 216. Okazji do spotkania było wiele: powitanie wiosny, Dzień Ziemi, ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród. Dzieci z zerówki recytowały wiersze o wiośnie i zaśpiewały piosenkę „Daj rękę wiosenko”, pierwszoklasiści przedstawili inscenizację ekologiczną oraz utwór „Kocham świat”, a dzieci z przedszkola zaśpiewały dwie piosenki o przyjaźni. Były też zagadki o wiośnie i wręczenie nagród laureatom konkursów: Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, Czytelniczo – plastycznego „Przeczytam i narysuję” oraz Plastycznego „Wielkanocny kurczaczek”.

 


Wiosenne drzewo

Tym razem naszą inspiracją do wykonania kolejnej pracy plastycznej było wiosenne drzewo. Nasza praca była prosta w wykonaniu, ale bardzo efektowna. Do wykonania wiosennego drzewa potrzebowaliśmy rolki po ręczniku papierowym, garść smakowitego popcornu, farb oraz kolorowej bibuły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


Baranek Wielkanocny

Wielkanocne dekoracje wprowadzają w atmosferę świąt. Wykonaliśmy baranka z rolki po papierze toaletowym, którą pokryliśmy kulkami z waty. Flamastrami namalowaliśmy elementy głowy. Całość ozdobiliśmy czerwoną chorągiewką. A tak prezentują się nasze baranki.

 


Koszyczek wielkanocny

Koszyczek to obowiązkowy element Wielkanocy. Tradycyjnie w koszyczku święci się pokarmy. My wykonaliśmy taki koszyk z wytłaczanki na jajka, pomalowaliśmy go farbami oraz ozdobiliśmy wg własnych upodobań.

 


Wielkanoc

Wielkanoc – to czas radości, przygotowań, malowania pisanek, strojenia koszyczków. Taka świąteczna atmosfera zapanowała w zerówce. Dzięki pomocy pani Moniki wykonaliśmy kurczaczki, zajączki, pisanki wielkanocne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 


Wyniki konkursu „Wielkanocny kurczaczek” dla klas 0 i I

Uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać samodzielnie jedną pracę w dowolnie wybranej technice w formie przestrzennej.

Kategoria „0”:

I miejsce – Mila Cacko, Zofia Mrożewska, Jakub Czajka

II miejsce – Michał Krupa

III miejsce – Aleksandra Zaręba, Stanisław Gazda – Rosłaniec

Kategoria kl. I:

I miejsce – Maja Frymus, Maja Łapin

II miejsce – Amelia Kowal, Milena Strzelczyk, Jan Suszek

III miejsce – Rafał Pankiewicz, Stanisław Zaręba

Wyróżnienie:

Miłosz Sobczyk – klasa I

 


Wysiewanie owsa

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, poznajemy kolejne tradycje związane z tym czasem. Święta Wielkanocne przejmując wiele z dawnych wierzeń i zwyczajów są nazywane świętami wiosennymi, dlatego jedną z tradycji jest wysiewanie owsa. Również i my postanowiliśmy zasiać owies. Oto nasze zmagania.

 


Pani Wiosna

Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna

Cała w kwiatach, śpiewie ptaków, w blasku słońca.

Wiosna na dobre zagościła w naszej sali. Wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający kolorową Panią Wiosnę.

 


Przebiśniegi

„Przebiśniegi białe pierwsze zakwitają,
zieloną łodyżką śniegi przebijają.
Śnieg wokół topnieje. Kwiatuszek się chwieje,

wiosna go wołała, sukienkę mu dała!”.

Coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, topnienie śniegu, powracające pierwsze ptaki oraz pojawiające się kwiaty zwiastujące nadejście wiosny. U nas w sali pojawiły się już przebiśniegi.

 


Bociany

Dziś u nas bociany! Niecierpliwie na nie czekamy, dlatego postanowiliśmy je trochę przywołać naszymi pracami.

 


Wymarzony zawód

Od najmłodszych lat poznajemy różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. My już wiemy, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. Na kolejnych zajęciach wyjaśniliśmy sobie podstawowe pojęcia, takie jak: zawód, praca. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca ludzi różnych zawodów. Największą jednak radość sprawiło nam tworzenie papierowych kukiełek.

 


Teatrzyk kukiełkowy

Pod koniec lutego rozpoczęliśmy realizację tematu edukacyjnego o teatrze. Poprzez różne działania dzieci zapoznały się z terminami: scena, rekwizyt, scenografia, kurtyna, reżyser oraz wiele innych. Z tej okazji postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać kukiełki z drewnianych i plastikowych łyżek lub widelczyków, wełny, ścinków kolorowych materiałów, plastikowych oczu, pinezek, pisaków, taśmy klejącej. Zabraliśmy się ochoczo do pracy, której efektem były przepiękne kukiełki.

 


Bal karnawałowy

Dnia 1 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Bal poprowadziła pani Kasia w przebraniu lalki – tancerki. W blisko dwugodzinnej zabawie uczestniczyły wróżki i czarownice, kotki i inne zwierzątka, rycerze, supermeni i piłkarze, magicy oraz czarodzieje. Były tańce, konkursy z nagrodami, zabawy z chustą, a także pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 


Zajęcia przyrodnicze

W ramach zajęć przyrodniczych wybraliśmy się z panią Moniką na spacer, aby poobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie podczas zimy. Wyszukiwaliśmy ślady na śniegu i odgadywaliśmy do kogo należą: pies, ptak, kot, człowiek itp. Podziwialiśmy pięknie ośnieżone drzewa. Zwróciliśmy również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po śliskiej nawierzchni. Rozmawialiśmy o odpowiednim ubiorze w czasie zimy oraz o ochronie ciała przed chłodem i mrozem. Nasze zajęcia zakończyliśmy zabawą na śniegu.

 


Zimowe śnieżynki

O talentach, pracowitości, dokładności uczniów klasy 0 można byłoby dużo pisać. Przedstawiamy dowody.


Jak okazać, że kogoś lubimy?

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zasadach kulturalnego zachowania się, czyli jak witamy się z inną osobą. Wymienialiśmy przykłady w jaki sposób możemy okazać innym przyjaźń i miłość. W ozdobionym czerwoną bibułą sercu rysowaliśmy osoby, które kochamy i lubimy.

 


Litera „Ł”

Ł przedrzeźnia L literę,
Jest tuż za nią w alfabecie,
Że kreseczkę ma w połowie
O tym dobrze wszyscy wiecie.

W naszej klasie nic się nie marnuje. Do wyklejenia kształtu litery Ł użyliśmy pozostałości po temperowaniu kredek.

 


Hodowla fasolki

Na początku lutego rozpoczęliśmy klasową hodowlę fasolki. Każdy z nas otrzymał od naszej pani odpowiednie do tego materiały. Po ułożeniu na gazie fasolek zamoczonych w wodzie, ustawiliśmy kubeczki na parapecie po to, by obserwować co będzie się działo każdego dnia. Doskonale wiemy o tym, że musimy codziennie dolewać wodę do poziomu jaki był na początku. Teraz pozostało nam cierpliwie czekać i po pewnym czasie wyciągnąć wnioski z przeprowadzonego badania.

 


Ptasia stołówka

W tym tygodniu na zajęciach z panią Moniką poznaliśmy ptaki, które żyją wokół nas. Zachęcamy do dokarmiania ich zimą. Poznaliśmy ich zwyczaje żywieniowe. Jeśli ktoś tak jak my lubi dokarmiać ptaki, proponujemy wykonać podobną ptasią stołówkę.

 


Maski karnawałowe

Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy własnoręcznie maski karnawałowe. Wycinaliśmy, malowaliśmy, wyklejaliśmy i ozdabialiśmy je według własnych pomysłów. Powstały piękne, kolorowe i błyszczące maski, idealne na zbliżający się bal karnawałowy.

 


Nauka poprzez zabawę

Gry edukacyjne są doskonałym sposobem rozwijania dziecięcych umiejętności społecznych i poznawczych. Nieocenioną wartością gier planszowych jest możliwość wykonania ich samodzielnie. Uczniowie klasy 0 wykonali grę planszową o nazwie „Zwierzęta leśne”. Najpierw rysowali i kolorowali planszę do gry, którą ozdobiły według własnego pomysłu. Z pomocą nauczycielki stworzyły karty, na których znalazły się zagadki np. o borsuku, wiewiórce czy jeżu.

W przygotowaniu jest już gra edukacyjna o nazwie „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”.

 


Zimowe zabawy na śniegu

„Zima, zima przepisowo, biały śnieżek pada zdrowo,
Z nim nadeszła mrozu fala, będzie bałwan jak ta lala.”

Lepienie bałwanka to fantastyczna zabawa. Zimowa pogoda nam sprzyja, nareszcie spadł odpowiedni śnieg – mokry, ciężki i lepki.

 


Płatki śniegu – technika wycinanki z papieru

Co to są za gwiazdki, odpowiedzcie śmiało, które stroją ziemię w sukieneczkę białą?

Ćwiczymy sprawność manualną naszych dłoni wykonując przepiękne płatki śniegu. Metodą wycinanki stworzyliśmy przeróżne śnieżynki, które zdobią naszą salę. Własnoręczne wykonanie gwiazdeczek sprawiło nam dużo radości i wprowadziło w zimowy klimat.

 


Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku.

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe.

 


Bałwany

Wesołe bałwany powstają nie tylko ze śniegu. My, wspólnie z panią Moniką, zrobiliśmy je z rolek po papierze toaletowym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Choinki techniką origami

Choinko, choinko świąteczną masz minkę, złociste gwiazdeczki w zielonej czuprynce… Tym razem wykonywaliśmy choinki techniką origami koła płaskiego. Przyklejaliśmy gwiazdeczki i ozdoby. Na niektóre nawet sypnął śnieg. Zrobiło się świątecznie na korytarzu szkolnym.

 


Choinka z płatków kosmetycznych

Choinka już ubrana, przyszedł czas na choinki własnej roboty. Dlatego na zajęciach z panią Moniką wykonywaliśmy choinki z płatków kosmetycznych. Dekorowaliśmy je różnego rodzaju ozdobami, m.in. cekinkami, brokatem, koralikami. To było naprawdę bardzo pracochłonne zadanie!

 


Naszych prac świątecznych nie widać końca…. Tym razem stworzyliśmy choinkę z rolek po papierze toaletowym. Oczywiście pięknie ją ozdobiliśmy. I tak się prezentuje na naszej klasowej tablicy.

 


Choinka

U nas w klasie Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami… Z wielkim zapałem zabraliśmy się do ubierania choinki. Zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, robiliśmy kolorowe łańcuchy z papieru. Choinka wyglądała prześlicznie.

 


Wizyta Świętego Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Dnia 4 grudnia, naszą klasę odwiedził Mikołaj. Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem wyrecytowaliśmy piękne wierszyki. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Na zakończenie Mikołaj obdarował nas upominkami i słodkościami.

 


Aniołki

W związku ze zbliżającym się kiermaszem świątecznym w naszej szkole, postanowiliśmy wraz z panią Moniką przygotować aniołki i przekazać je na sprzedaż.

 


Karmniki dla papierowych ptaków

Podczas kolejnych zajęć z panią Moniką postanowiliśmy zrobić prezent dla papierowych ptaków. Włożyliśmy dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło nam wiele radości. Z dumą podziwialiśmy efekty swojej pracy.

 


Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23 dzieci.

I miejsce ex aequo
Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0

II miejsce ex aequo
Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

 


Warsztaty pszczelarskie

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.

 


Nie jeden już raz wykorzystywaliśmy na zajęciach rolki po papierze toaletowym. Dziś na zajęciach z panią Moniką postanowiliśmy wykorzystać rolki do robienia pieczątek w kształcie listków w celu stworzenia jesiennego drzewa na arkuszu papieru.

 


Podczas dzisiejszych zajęć z panią Moniką poznaliśmy chińską układankę – tangram. Składa się ona z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych. Z wielkim zapałem próbowaliśmy układać gotowe wzory, jak również tworzyć własne kształty. Największą trudnością okazał się samodzielnie ułożony kwadrat, aczkolwiek znalazło się kilkoro zwycięzców. Gratulujemy!

 


Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali do domu.

 


„Misie są malutkie, misie są grubiutkie,
mój misiaczek, przytulaczek, pewnie chętnie go poznacie,
a zabawa jest z nim fajna, czasem śmieszna i zabawna,
każdy chciałby mieć takiego misia słodziutkiego pysia
gdy przytulisz się do niego, to poczujesz magię jego”

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia, na zajęciach z Panią Moniką stworzyliśmy z rolek po papierze toaletowym cudowne misie.Prawda, że piękne?

 


W związku ze zbliżającą się rocznicą Dnia Niepodległości, na zajęciach z panią Moniką przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Po ciekawej pogadance wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę techniką origami płaskiego pt. „Orzeł biały”. Naszym zadaniem domowym jest zapamiętanie, że dzień 11 listopada to wielka i patriotyczna rocznica.

 


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych zajęć. Tym razem z rolki po papierze toaletowym, krepiny, kolorowego papieru, kleju i materiału przyrodniczego wykonaliśmy z panią Moniką piękne sówki. I to właśnie one teraz zdobią naszą salę.

 


W naszej klasie na dobre zagościła Pani Jesień. Na zajęciach z Panią Moniką obejrzeliśmy prezentację multimedialną o jesieni i wspólnie ją omówiliśmy. Na koniec zajęć wykonaliśmy w grupach plakat „Pani Jesień”, który ozdobiliśmy kolorowymi liśćmi, kasztanami, żołędziami i jarzębiną.

 


Wycieczka do Biblioteki publicznej

23 października odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną dla dzieci przy ul. Konarskiego 6 w Warszawie. Podczas wycieczki poznaliśmy wybrane pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię oraz ich funkcje. Zapoznaliśmy się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedzieliśmy się też w jaki sposób wypożycza się książki. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych książek.Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechem na twarzy.

 


W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.

 


Jesienne jeże

16 października przynieśliśmy do szkoły ziemniaki i wykałaczki. Naszym zadaniem było wykonać jeżyki. Dzięki pomocy pani Moniki, to zadanie zostało w pełni zrealizowane. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy wykałaczki, natomiast z plasteliny robiliśmy inne dodatki. Dużo radości sprawiła nam ta praca. Jeże znalazły miejsce w kąciku tworząc niebywałą wystawę. Dzięki zajęciom zapoznaliśmy się z budową jeża, jego zwyczajami oraz jak spędza czas jeż podczas jesieni.

 


Zabawa z origami

Nasze małe rączki dzięki, między innymi sztuce składania papieru origami, są coraz sprawniejsze. Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że podczas np. popołudniowych zajęć z panią Moniką, potrafimy stworzyć już tak piękne dzieła 🙂

 


Do kolejnej zabawy podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne liście zebrane podczas naszego spaceru. Za pomocą techniki frotażu wyczarowaliśmy z pomocą Pani Moniki piękne barwy jesieni. Oto efekty naszej pracy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Nasz parasol kolorowy
do zabawy jest gotowy.
Już otworzył się jak kwiat,
wtem przyleciał silny wiatr
i parasol porwał w chmury,
więc i my lećmy do góry – Hoop!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać piękne, kolorowe parasole.

 


Nasze kolejne zajęcia o jesieni rozpoczęły się przeczytaniem bajki. Następnie rozmawialiśmy o kolorach jesieni, która ukazała nam zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną o jesieni oraz odbyliśmy wirtualny spacer do lasu na grzyby.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

 


Jesień to piękna pora roku, bogata w różnorodne, kolorowe dary natury. Klasa 0 na zajęciach bawiła się kasztanami, wyczarowując z nich różne postacie: kasztankowe ludziki, stworki lub zwierzątka. Z efektów swoich działań dzieci były bardzo dumne. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.