Karta Ucznia w roku szkolnym 2024/2025!!! [czytaj więcej]

Karta Ucznia w roku szkolnym 2023/2024

ZTM realizuje proces wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz wymianę tych, które tracą ważność 30 września br.

Zachęcamy do jak najszybszego złożenia wniosku o Kartę Ucznia, aby uniknąć kolejek w Punktach Obsługi Pasażerów na przełomie września i października.

Wyrobić nową lub przedłużyć już posiadaną Kartę Ucznia można na kilka sposobów podanych poniżej.

 

  1. Poprzez elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP).

Wejdź na stronę https://e-pop.wtp.waw.pl/ i wypełnij wniosek o Kartę Ucznia. Przygotuj dane dziecka* oraz jego zdjęcie.

Jako sposób odbioru Karty możesz wskazać dowolny stacjonarny POP lub wybrać wysyłkę karty na wskazany we wniosku adres zamieszkania. Wybierając opcję wysyłki na wskazany adres podczas wypełniania wniosku, musisz wybrać termin spotkania online z pracownikiem ZTM. Spotkanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Na spotkanie online przygotuj:

Karta Ucznia zostanie wysłana na wskazany we wniosku adres zamieszkania.

Wybierając odbiór karty w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, po zaakceptowaniu wniosku przez pracownika ZTM, otrzymasz maila z informacją, że wniosek został przyjęty i należy udać się do dowolnego POP w celu odbioru Karty.

W POP Kartę Ucznia otrzymasz od razu, po pozytywnej weryfikacji danych przez pracownika. Weryfikacji podlegają te same dokumenty, które zostały wymienione w procesie wnioskowania online.

 

 

  1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły (https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a9863c64), do której uczęszcza Uczeń.

Potrzebne dokumenty:

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie jego złożenia, a później informację o jego rozpatrzeniu.

Nową Kartę Ucznia odbierzesz w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

 

  1. Bezpośrednio w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Potrzebne dokumenty:

Jeżeli dziecko posiada Kartę Ucznia z obowiązującym wzorem, uprawnienia mogą zostać przedłużone na tej samej Karcie.

*zdjęcie powinno być: legitymacyjne, wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle, aktualne (wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy); składane w formie elektronicznej: w formacie JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, wielkość pliku nie większa niż 2 MB; składane w formie papierowej: w formacie 3,5×4,5 cm.

Karta ucznia zobacz plakat

Widok karty wirtualnej zobacz

Wizerunek karty miejskiej zobacz

 

W celu złożenia wniosku o nową Kartę Ucznia lub przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link dedykowany wyłącznie uczniom Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a9863c64
Za pomocą powyższego linku można usprawnić operacje złożenia wniosku/przedłużenia terminu ważności Karty Ucznia.

 

Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.

Ważne! – Zgodnie z zapisami pisma uczniowie szkół podstawowych mają prawo do darmowych przejazdów na podstawie Karty Ucznia pod warunkiem nadania numer Pesel. W razie pytań – proszę o kontakt z pracownikiem Zarządu Transportu Miejskiego a.muszel@ztm.waw.pl te. 22 45-94-329

 

WAŻNE!

Od tego roku (2023 r.) uprawnienia wgrywane są na maksymalnie 8 lat, nie tak jak do tej pory na 4. Oznacza to, że pierwszoklasiści będą mieć wgrane uprawnienia na cały okres uczęszczania do szkoły podstawowej.

Aby możliwe było otrzymanie Karty Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice/opiekunowie winni złożyć
wniosek jak najszybciej. Wcześniejsza komunikacja z rodzicami pozwoli na uniknięcie kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów od 1 września 2023 r.

 


O Karcie Ucznia:

Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.