Konkursy dla dzieci – wojewódzkie, ogólnopolskie i międzynarodowe: http://konkursydladzieci.eu/
KONKURSY KURATORYJNE – Harmonogram konkursów przedmiotowych: https://konkursy.mscdn.pl

Aktualne Konkursy:


PROGRAM „INICJATYWY MŁODZIEŻOWE”

Drodzy Uczniowie klas 7-8,

Urząd m.st. Warszawy wraz z Okręgiem Mazowieckim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszeniem Harcerskim zapraszają grupy młodzieżowe do składania wniosków o przyznanie grantów na realizację własnych pomysłów, aktywność i rozwój osobisty. Środki na realizację projektu pochodzą z dotacji otrzymanej od miasta stołecznego Warszawy w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież.

Młodzież mająca ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, chcąca rozwijać swoje zainteresowania i pasje, może w ramach programu „Inicjatywy Młodzieżowe” otrzymać dofinansowanie na swoje działanie w wysokości maksymalnie 3000 złotych.  Podstawowymi warunkami wzięcia udziału w programie, jest przede wszystkim utworzenie grupy minimum 3 osobowej (nie można działać w pojedynkę), posiadanie własnego pomysłu na aktywność, oraz napisanie wniosku konkursowego, podlegającego ocenie powołanej wcześniej komisji.

Więcej informacji o tym, jak otrzymać dofinansowanie znajdziecie na stronach internetowych https://mazowsze.zhr.pl/inicjatywy-mlodziezowe/ w zakładce „Inicjatywy Młodzieżowe”.

Ulotka


Konkurs „DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY – PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY…”

 IV edycja pt.: Sięgajmy do gwiazd…

Serdecznie zachęcamy uczniów kl. IV-VIII do wzięcia udziału, w konkursie którego przedmiotem jest zaprezentowanie w inspirujący i kreatywny sposób zainteresowań, pasji lub zabaw – będących prezentacją własnych przemyśleń i przeżyć.

Możliwe są 3 formy pracy:

– PRACA PLASTYCZNA: format A3, dowolna technika płaska – malarska, rysunkowa, grafika, kolaż (ukazująca portret autora w trakcie rozwijanych pasji z uwzględnieniem elementów charakteryzujących jego osobowość, jej dążenie do samorozwoju, odnoszenie sukcesów w wybranej dziedzinie;

– PREZENTACJA MULTIMEDIALNA: złożona z 5 do 10 zdjęć przedstawiających autora, jego pasje, zainteresowania, zabawy pozwalające wznosić się na wyżyny osiągnięć (mile widziany przypisany do zdjęć atrakcyjny komentarz słowny);

– PRACA LITERACKA LUB POETYCKA: maksymalnie 2 strony maszynopisu, format A4, czcionka Calibri – 14pkt., pojedyncza interlinia, marginesy 2cm.

Konkurs jest w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VII. Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Prace należy składać do 12.04.2024 r. do p. Karoliny Wesołowskiej (gabinet pedagoga – sala 222).

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 185 im. UNICEF w Warszawie

Regulamin [czytaj więcej]

Zgody i oświadczenia pobierz


Konkurs „Kreatywny recykling – drugie życie odpadów”

Z okazji 22 kwietnia obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy uczniów kl. I-III do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Kreatywny recykling – drugie życie odpadów”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przedmiotów użytku codziennego z recyklingu, np. wazon, gra planszowa itp.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Adrian Przybysz. Prace z drukiem zgody należy składać w świetlicy dolnej do dnia 15.04.2024 r.

Regulamin [czytaj więcej]

Zgoda pobierz


Konkurs Fotograficzny „Nasze Bemowo dawniej i dziś”

Rok 2024 na Bemowie bez wątpienia jest wyjątkowy. To rok, w którym świętujemy 30 lat Bemowa, a w marcu otrzymaliśmy tytuł Dzielnicy Roku 2023 w plebiscycie Warszawiaki.
Zadanie polega na zestawieniu starej fotografii (placu, ulicy, krajobrazu, przyrody, itp.) z aktualnym obrazem tego obiektu. Zdjęcie współczesne powinno być tak skadrowane i wykonane, aby możliwie najdokładniej pokrywało się ze zdjęciem historycznym. Opis do zdjęcia powinien zawierać nazwę miejsca, jego lokalizację oraz w przypadku obiektu zabytkowego, krótką informację historyczną.
Fotografie należy składać do 15 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Bemowo, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, pokój 322 lub pokój 323 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Bemowo, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej,  01-381 Warszawa,  ul. Powstańców Śląskich 70 z dopiskiem na kopercie „Nasze Bemowo dawniej i dziś.”

Prace należy składać do dnia 15.04.2024 r.

Regulamin Konkursu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-fotograficzny-nasze-bemowo-dawniej-i-dzis-


Dzielnicowy Konkurs Matematyczny „RAZ, DWA, TRZY- ZAGRASZ TY!”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki Przedszkole nr 214 w Warszawie organizuje Dzielnicowy Konkurs Matematyczny „RAZ, DWA, TRZY- ZAGRASZ TY!”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu gry planszowej przez grupę dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielem. Konkurs trwa do 15 kwietnia 2024 r.
Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Joanna Daniluk

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs „Bemowo TikTokowo”

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat do udziału w konkursie „Bemowo TikTokowo” organizowanego przez Bemowską Bibliotekę Publiczną.
Zadaniem i wyzwaniem dla uczestników konkursu jest stworzenie „duetu” do jednego, dwóch lub wszystkich przedstawionych filmów, nagranego w tym samym miejscu co film TikTokerów oraz oznaczenie w filmie profilu Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Linki do filmów należy wysłać na adres: promocja@bibliotekabemowo.pl (w temacie maila należy wpisać TIK TOK). Konkurs trwa do 17 kwietnia 2024 r.

Więcej informacji o konkursie: https://bibliotekabemowo.pl/konkursu-bemowo-tiktokowo/
Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy kreatywnych inspiracji!


SZACHOREZADA – KONKURS O TEMATYCE SZACHOWEJ

Konkurs ma charakter ogólnopolski, z kategorią warszawską. Organizowany jest przez m.st. Warszawę i Polski Związek Szachowy w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” – „WARS i SAWA grają w szachy”.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez uczniów pracy literackiej lub plastycznej o tematyce szachowej i nawiązującej do symboliki lokalnej. Zgłoszenia trwają do 17 kwietnia 2024 r.

Szczegóły konkursu: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/szachorezada-i-konkurs-dla-uczniow-o-tematyce-szachowej

Zapraszamy do udziału!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MŁODY TWÓRCA KOMIKSU”

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie „Młody Twórca Komiksu” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 69 w Warszawie.

Praca, obrazująca hasło „Zaginione miasta, krainy, planety” może być wykonana w programie graficznym lub w postaci szkicu, malunku, wyklejanki itp. (bez elementów sypkich) wykonana dowolną techniką płaską. Praca musi być narysowana w minimum 6 ramkach plus 2 ramki – tytułowa i końcowa (8 w sumie), nie ma limitu objętości, wielkość ramek: nie więcej niż 6 ramek na stronie A4 (czytelność jest kwestią istotną, więc ramki nie powinny być za małe – sugerowane 4 ramki na jedną stronę).

Prace należy składać do 23 kwietnia do p. Małgorzaty Bąk.

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs „Zdrowie? Ogarniam TO!”

Zapraszamy uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie „Zdrowie? Ogarniam TO!” (grupa uczniów może liczyć max 10 osób). Tematem Konkursu jest promocja zdrowego stylu życia i jego pozytywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu i stan zdrowia. Wykonanie zadania konkursowego polega na przygotowaniu zgodnej z tematem jednej ze wskazanych form: piosenka z wideoklipem, film lub komiks.
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2024 r. Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Zdrowia.

Więcej informacji o konkursie: https://planujedlugiezycie.pl/zdrowieogarniamto/

Regulamin konkursu wraz z załącznikami: https://planujedlugiezycie.pl/zdrowie-ogarniam-to-regulaminy/


Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 7-8. Koordynator: pani Anna Lisiecka – nauczyciel j. niemieckiego. Termin realizacji: kwiecień 2024 r. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 364.


„SZELEST W PYSZCZKU”- KONKURS LOGOPEDYCZNY – EDYCJA II. Zapraszamy uczniów klas 0-3 do recytacji jednej z ośmiu rymowanek. Termin realizacji: kwiecień 2024 r. Szczegóły w późniejszym terminie.


XX edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT 2023. W przeglądzie biorą udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych w Warszawie, podzieleni na dwie grupy wiekowe: kl. I – III i IV – VIII. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja 2024 r. Koordynatorki: pani Aleksandra Puzyńska – apuzynska@sp364.edu.pl oraz pani Krystyna Szymkowska – kszymkowska@sp364.edu.pl

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs plastyczny „20 rocznica – jak zmieniła się moja okolica dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej”

Miasto stołeczne Warszawa oraz Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zapraszają uczniów z klas 0-7 szkół podstawowych ze szkół metropolii warszawskiej do udziału w konkursie plastycznym „20 rocznica – jak zmieniła się moja okolica dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej”.

Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie pocztą lub dostarczenie osobiście Organizatorowi w terminie do dnia 31 maja 2024 roku plakatu wraz z kompletem formularzy.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych znajdują się na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/europa/-/konkurs-20-rocznica


Szkolny konkurs fotograficzny „Żywa okładka książki”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wykonania twórczego i zaskakującego zdjęcia z okładką książki metodą sleeveface.

Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki wkomponowana w taki sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki, stanowiąc z nią spójną całość – więcej informacji dostępnych jest w regulaminie konkursu.

Czas trwania konkursu: od 15.04.2024 r. do 31.05.2024 r.

Podpisane fotografie konkursowe należy przesyłać w postaci plików .jpg (z opisem: imię i nazwisko autora oraz klasa) na adres e-mail: biblioteka@sp364.edu.pl

Szkolni koordynatorzy konkursu: p. Małgorzata Bąk, p. Teresa Barszcz, p. Anna Kondraciuk.

Regulamin [czytaj więcej]

 

 

Konkursy zrealizowane w roku szkolnym 2023/2024:


Konkurs wokalny „Bemowo Voice”. Konkurs jest skierowany do uczniów od 7 roku życia. Termin zgłoszenia: do 30.09.23 r.

Regulamin [czytaj więcej]

Plakat z0bacz

Zgoda pobierz


DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY pt. „EKOrzeźba – zamień odpady w sztukę”.

Zadaniem uczestnika konkursu klas I – III jest wykonanie rzeźby dowolną techniką plastyczną z surowców wtórnych, podlegających recyklingowi, a następnie sfotografowanie jej.

Fotografie prac wraz wypełnioną przez rodzica pisemną zgodą na udział w konkursie (załącznik nr 1 do regulaminu) należy przesłać do szkolnego koordynatora konkursu p. Marioli Wójcik na adres mwojcik@sp364.edu.pl do dnia 6 października 2023 r.

Regulamin dzielnicowego konkursu EKOrzeźba – zamień odpady w sztukę pobierz

Zgoda na udział pobierz


KONKURS PLASTYCZNY „ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bajek,  zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami do konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej pt: „Znaczek baśniowy na przygodę gotowy”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie znaczka pocztowego z ilustracją z wybranej baśni literackiej lub legendy.

Prace konkursowe składamy do dnia 16.10.2023 (poniedziałek) do sali 132. Koordynatorem konkursu jest pani Aleksandra Chadam-logopeda. Do wykonanego projektu doklejamy z tyłu wypełnioną  DRUKOWANYMI LITERAMI metryczkę, oraz dołączamy  oświadczenia o zgodzie na upublicznienie wizerunku. Więcej szczegółów na stronie : www.niedzwiada.edu.pl Zachęcamy do rodzinnego wykonania pracy!


Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 7-8. Termin konkursu: 19 października 2023 godz. 11.45. Koordynator: pani Anna Lisiecka – nauczyciel j. niemieckiego. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 364.


„Portret polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. Termin konkursu: październik 2023. Koordynatorzy: Oktawia Czech, Teresa Barszcz, Anna Kondraciuk

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs „Jesienne lampiony z dyni”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 0–3. Termin składania prac: od 23.10. do 27.10.2023 r.

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs „Synapsik MEN” – sesja jesienna https://www.wydawnictwo-synapsa.pl/synapsik-men

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1–3.

Termin konkursu:
– dla klas pierwszych odbędzie się  w piątek 27.10.2023 r. na 2 godzinie lekcyjnej (8.55-9.40)
– dla klas drugich odbędzie się w piątek 27.10.2023 r. na 7 godzinie lekcyjnej (13.45-14.30)
– dla klas trzecich odbędzie się w piątek 27.10.2023 r. na 1 godzinie lekcyjnej (8.00-8.45)

Termin ogłoszenia wyników: styczeń 2024 r. Udział w konkursie jest płatny 13 zł. Opłaty dokonujemy po odbytym konkursie na wskazany przez koordynatora nr konta.  Koordynator: pani Anna Lisiecka – wychowawca klasy 2 B. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 364.

Zakres materiału [czytaj więcej]

Regulamin [czytaj więcej]

Archiwum testów [czytaj więcej]


ODERWIJ SIĘ! – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Fundacja „I Pójdziesz Dalej” serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym.
Konkurs odbywa się w 4 kategoriach wiekowych: 5-9 lat; 10-14 lat; 15-18 lat oraz 19-22 lata.
Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką (ołówek, kredki, farby, wycinanki, wydzieranki itp.) na dowolnym podłożu formatu A4 i powinna odpowiadać na pytanie: Gdzie wędrujesz wyobraźnią, żeby się uśmiechnąć?  Prace można wysyłać do 30 października 2023 r.
Szczegółowe informacje na temat konkursu: https://ipojdzieszdalej.pl/oderwij-sie-konkurs-plastyczny/


Konkurs plastyczny „Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym pt. „Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”. Prace należy dostarczyć do 24.11.2023 r. do pani Magdaleny Krakowiak.  Za udział w konkursie można otrzymać 1 godzinę pracy na rzecz wolontariatu.

Regulamin [czytaj więcej]

Zgoda rodzica/opiekuna pobierz


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III. Data konkursu: 20 listopada 2023 r. Zgłoszenia: do 17 listopada przez e-dziennik do koordynatora. Koordynator: pani Marta Gałązka (wychowawca kl. 3C).

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 0–1. Termin składania prac: 20-24.11.2023 r. Koordynatorzy: pani Agata Pieńkos (wychowawca kl. 1B i 2C) oraz pani Marta Gałązka (wychowawca kl. 3C).

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs recytatorski „Wiersze o wartościach”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3, 4-8. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do koordynatora konkursu p. Teresy Barszcz (nauczyciel etyki) poprzez dziennik elektroniczny do dnia 22.11.2023 r. Konkurs recytatorski odbędzie się  28.11.2023 r. Koordynatorzy: Oktawia Czech, Teresa Barszcz, Anna Kondraciuk

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs ortograficzny w formie dyktanda (etap szkolny). 30.11.2023r. o godzinie 11.45 w sali 109 odbędzie się Konkurs ortograficzny w formie dyktanda (etap szkolny). Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. Koordynator: pani Sylwia Burakowska i pani Hanna Duszak – nauczycielki języka polskiego.


Świetlicowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową. Termin złożenia pracy konkursowej: do dnia 11 grudnia 2023 r. Prace konkursowe należy składać do koordynatora konkursu p. Macieja Bogackiego (wychowawca świetlicy).

Regulamin [czytaj więcej]


Dzielnicowy konkurs historyczno-literacki „Mali Powstańcy, Zawiszacy i Sanitariuszki z AK – nasi rówieśnicy”
Konkurs  skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8. Zadanie konkursowe polega na napisaniu w formie tradycyjnego listu swoich przemyśleń i pytań do bohaterskiego rówieśnika z czasów powstania warszawskiego. Zachęcamy współczesnych nastolatków do podzielenia się refleksjami i marzeniami oraz do zainteresowania się, czego pragnęli ich rówieśnicy z tamtego okresu.
Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Teresa Barszcz (nauczycielka etyki). Prace konkursowe należy składać do dnia 13 grudnia 2023 r.

Regulamin [czytaj więcej]

Zaproszenie zobacz


Konkurs „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”

Organizatorem Konkursu jest Urząd Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy, w imieniu którego działa Wydział Kultury. Konkurs skierowany jest do dzieci od lat 4 oraz ich rodziców i zostanie przeprowadzony wśród mieszkańców Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia pracy w jednej z dwóch poniższych kategorii:
a) kategoria przeznaczona wyłącznie dla dzieci polega na własnoręcznym wykonaniu ozdoby choinkowej lub stroiku (technika własna);
lub
b) kategoria w której dozwolona jest pomoc rodziców – własnoręczne wykonanie stroju karnawałowego dla dziecka.

Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-wesolych-swiat-bozego-narodzenia-

Sfotografowane prace będą przyjmowane wyłącznie na adres e-mail: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl do 1 stycznia 2024 r.


Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III„Akademia oczami dziecka”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 0-3. Prace należy przynosić do p. Jana Młynka – psycholog szkolny (sala 130) lub do wychowawcy świetlicy, p. Joanny Szymanowskiej (świetlica dolna). Prace konkursowe należy składać w terminie do 05.01.2024 r. (każda praca powinna mieć metryczkę – z tyłu pracy, zawierającą imię i nazwisko autora oraz klasę). Koordynatorami konkursu są: p. Maciej Adamski, p. Joanna Szymanowska, p. Jan Młynek.

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs literacki  pt. „112 – ten numer ratuje życie”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. Organizatorem konkursu jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 12 stycznia 2024 r. Koordynatorami konkursu są pedagodzy szkolni.

Regulamin [czytaj więcej]
Szczegóły: https://um.warszawa.pl/-/112-ten-numer-ratuje-zycie


KONKURS „AKTYWNE FERIE NA BEMOWIE”

Organizatorem Konkursu jest Urząd Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy, w imieniu którego działa Wydział Kultury.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia lub pliku cyfrowego własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką (np. rysunek, rzeźba, wyklejanka, praca graficzna) lub fotograficznej, wraz z opisem pracy w  JEDNEJ Z DWÓCH następujących kategorii:

  1. a) Moja ulubiona książka – ilustracja do ulubionej książki wraz z opisem (max. 500 znaków ze spacjami)
  2. b) Zima na Bemowie – praca plastyczna lub fotograficzna wraz z opisem (max. 500 znaków ze spacjami)

Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane wyłącznie na adres e-mail: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl w terminie  od 15 stycznia do 28 stycznia 2024 roku do godz. 23.59.

Zapraszamy do udziału w konkursie 😊.

KARTA ZGŁOSZENIOWA  pobierz

plakat ZIMA w MIEŚCIE zobacz

REGULAMIN KONKURSU [czytaj więcej]


Konkurs z języka angielskiego „Interpretacja tekstu literackiego o Patronce Szkoły”.

Z okazji 156 rocznicy urodzin patronki szkoły Konstancji Markiewicz zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego „Interpretacja tekstu literackiego o Patronce Szkoły”.

Organizatorem szkolnego konkursu są nauczyciele języka angielskiego w SP 364 w Warszawie. Koordynatorem jest pani Aleksandra Puzyńska.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 6 – 8 SP 364.

Podczas konkursu uczestnicy prezentują własną interpretację fragmentu prozy lub poezji czytając w języku angielskim wybrany wcześniej przez siebie utwór nawiązujący tematyką do Irlandii lub biografii Patronki Szkoły Konstancji Markiewicz.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Irlandii i o życiu Konstancji Markiewicz oraz rozwijanie umiejętności językowych w zakresie czytania, rozumienia i interpretacji tekstów anglojęzycznych.

Konkurs odbędzie się na teranie szkoły między 6 a 9 lutego 2024 r.

Każdy z uczestników prezentuje w języku angielskim przed komisją, składającą się z nauczycieli języka angielskiego, interpretację wybranego przez siebie tekstu poprzez głośne jego czytanie lub recytowanie przez 3-5 minut. Komisja będzie oceniać poprawność językową, dykcję, trafność oraz płynność interpretacji prezentowanego utworu a także rozumienie przygotowanego tekstu.

Konkurs jest jednoetapowy.

Komisja wyłoni trzy najlepsze interpretacje.

Laureaci otrzymają drobne nagrody rzeczowe oraz celujące oceny cząstkowe z języka angielskiego.

Chętni uczniowie zgłaszają się do poniedziałku 5 lutego do pani Aleksandry Puzyńskiej.


Konkurs „Mój przyjaciel kot”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 2-3. Koordynatorzy: pani Anna Lisiecka oraz pani Magdalena Łukawska. Termin składania prac: od 5  do 9 lutego 2024 r. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 364.

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder Wettbewerb. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Konkurs od pierwszych edycji organizują: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 w Warszawie oraz Polsko – Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.

Każdy wykonawca biorący udział w Konkursie prezentuje jedną piosenkę w j. niemieckim. Piosenka nie może przekraczać 5 minut.  Więcej informacji oraz regulamin konkursu [czytaj więcej]

Zgłoszenia udziału w konkursie proszę kierować do szkolnego koordynatora konkursu pani Anny Lisieckiej do 14.02.2024 r.


„Warszawa moje miasto. Dorożką z dawnych lat, metrem w Nowy Świat”

Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 119 „W Zielonym Ogrodzie” w Warszawie. Konkurs skierowany jest do dzieci 5-6 letnich – wychowanków oddziału przedszkolnego.
Konkurs składa się z dwóch etapów:
* Pierwszy etap realizowany jest na terenie placówki, która zgłosiła się do wzięcia udziału w konkursie i obejmuje: wykonanie płaskiej pracy plastycznej techniką kolażu dotyczącą tematu konkursu; format A3, materiały dowolne z wyłączeniem mas plastycznych typu plastelina i materiałów sypkich – termin do 19.02.2024 r.
* Drugi etap realizowany będzie w Urzędzie Dzielnicy Targówek i obejmuje: wzięcie udziału w konkursie wiedzy – wykonywanie zadań, rozwiązywanie zagadek – termin: 26.02.2024 r.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Sylwia Kucharska – wychowawczyni grupy 0A.


KONKURS EKOLOGICZNY: „TAJEMNICE WODY – LAPBOOK”

IV edycja konkursu ekologicznego o kropelce wody skierowana jest do uczniów klas II i III. Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka, który dotyczyć będzie zagadnień związanych z wodą. Praca powinna być wykonana w formacie A3 z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego (ul. Rozłogi 10).

Prace należy składać do 21 lutego 2024 r. do p. Marty Gałązki (wychowawczyni klasy 3C)

– karta zgłoszenia + zgoda rodziców pobierz

– regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs na najlepszą interpretację tekstu o Konstancji Markiewicz w j.ang. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 5-8. Termin realizacji: luty 2024. Koordynatorki: pani A. Puzyńska oraz pani K. Szymkowska.


Konkurs plastyczny  – „Moje skojarzenia z Irlandią”/”Portret Konstancji Markiewicz”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów  klas 0-3, klas 4- 8. Termin realizacji: luty 2024 r. Prace oddajemy nauczycielowi języka angielskiego. Koordynatorki: pani A. Puzyńska oraz pani K. Szymkowska.


ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

Drogi Uczniu,

tańczysz?, śpiewasz?, fotografujesz?, lepisz w glinie?, grasz na instrumencie?, robisz biżuterię?, tworzysz? Weź udział w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów!

Podczas Dnia Sztuk Wizualnych, Dnia Rękodzieła i Sztuk Użytkowych, Dnia Sztuk Scenicznych możesz zaprezentować swoje talenty w niemal dowolnej dziedzinie sztuki! Zgłoszenia do 20 lutego 2024 r.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie [czytaj więcej]


Zachęcamy uczniów klas 1-6 i klas 7-8 do wzięcia udziału w konkursie „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”.

I ETAP (szkolny) Termin: 13.11.2023 r. – 26.02.2024 r. do godz. 13.00

Koordynatorem konkursu w szkole jest doradca zawodowy – Angelika Wojdyło. Poniżej link do regulaminu konkursu „Mój wymarzony zawód”  i załączniki dla osób chętnych:
https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/konkurs-moj-wymarzony-zawod

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs „Poprawna polszczyzna na co dzień” odbędzie się 26.02.2024 r. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 6-8. Koordynator: pani Anna Kondraciuk – nauczyciel j. polskiego.


DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WIELKIM ARTYSTĄ”

Konkurs adresowany jest do dzieci z klas I – IV uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej twórczością wybranego artysty malarza – polskiego lub zagranicznego. Wybór artysty należy do autora pracy. Praca nie ma być kopią obrazu mistrza, ale wyraźnym nawiązaniem do jego stylu, tematyki, techniki malarskiej. Prace w formacie A3 powinny być wykonane dowolną techniką malarską.

Organizatorem konkursu jest Świetlica Szkoły Podstawowej nr 306 (ul. Tkaczy 27).

Prace należy składać do 26 lutego 2024 r. do p. Agnieszka Prokopczyk (wychowawczyni w świetlicy szkolnej).

– regulamin konkursu [czytaj więcej]

– zgłoszenie + zgoda rodzica pobierz


Międzyklasowy konkurs „Booktrailer – zwiastun lektury szkolnej”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. Termin konkursu: luty 2024. Koordynatorzy: Oktawia Czech, Teresa Barszcz


Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. Termin konkursu: luty 2024.

Koordynatorkami szkolnego etapu Konkursu Warszawska Syrenka są:
– klasy I-III: p. Magdalena Cebulska, p. Agnieszka Urazińska,
– klasy IV-VI: p. Oktawia Czech,
– klasy VII-VIII: p. Anna Kondraciuk.


XII Warszawski Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…” Józef Piłsudski.

Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów kl. 0-8. Zadania konkursowe mają charakter indywidualny:

oddział przedszkolny: wykonaj  dowolną techniką upominek/ laurkę dla Marszałka z okazji Jego Imienin.  (Praca musi być  w pełni samodzielna). Format laurki minimum  A 5.

klasy 1-3: w dowolnej technice wykonaj kartkę okolicznościową dla żony Marszałka Pani Aleksandry Piłsudskiej z okazji obchodów Roku Aleksandry Piłsudskiej.

– klasy 4-8: zaprojektuj i wykonaj dowolną techniką banknot nawiązujący do życia i działalności Marszałka.

Prace należy dostarczyć do szkolnego koordynatora konkursu: p. Teresy Barszcz (nauczyciel etyki) do dnia 29 lutego 2024 r.

Dokumenty:

– zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie pobierz

– regulamin konkursu [czytaj więcej]


III edycja Ogólnopolskiego Konkursu językowo – plastycznego DACHL – MÄRCHEN. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Konkurs od pierwszych edycji organizują: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 w Warszawie oraz Polsko – Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.

ETAP SZKOLNY: Uczeń wybiera sobie bajkę/baśń, czyta ją i na tej podstawie ilustruje fragment baśni/bajki lub postaci w niej występujących. Bajka/baśń powinna być autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu.

Technika pracy płaska – malarstwo, rysunek, grafika, wyklejanka, collage lub obraz na płótnie. Format dowolny, minimum A4. Z przodu pracy należy nakleić karteczkę, na której będzie widniało nazwisko i imię autora pracy, szkoła i klasa oraz tytuł bajki/baśni, jej autor i kraj pochodzenia (czcionka Calibri, wielkość: 12, kolor: czarny). Z tyłu pracy należy nakleić na stałe załącznik nr 1.

Prace należy złożyć do szkolnego koordynatora konkursu pani Anny Lisieckiej do  8.03.2024 r.

Regulamin [czytaj więcej]


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-GRAFICZNY NA PLAKAT/HASŁO promujące: ochronę danych osobowych, prawo do prywatności oraz bezpieczeństwo w internecie.

Drodzy uczniowie klas 1-8,

zapraszamy Was do udziału w szkolnym konkursie z okazji obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu lub hasła lub plakatu i hasła promujących ochronę danych osobowych, prawo do prywatności oraz bezpieczeństwo w internecie.

Prace konkursowe (wraz z metryczką i oświadczeniem rodzica) należy składać do p. Małgorzaty Bąk do dnia 12 marca 2024 r.

Regulamin [czytaj więcej]

Metryczki do prac konkursowych (plakat, hasło) pobierz

Zgoda rodzica pobierz


Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-8

Zachęcam uczniów klas 1-8 do udziału w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Jednego Wiersza Jana Brzechwy. Zadanie konkursowe polega na wygłoszeniu z pamięci jednego wybranego przez siebie wiersza Jana Brzechwy lub innego poety o dowolnej tematyce. Do prezentacji utworu można wykorzystać rekwizyty, np. pacynki, kostiumy. Eliminacje wewnątrzszkolne dla kl. 1-3 oraz kl. 4-8 odbędą się  15 marca na 3 godzinie lekcyjnej w sali 131.

Zgłoszenia chętnych uczestników należy kierować do koordynatorek konkursu: p. Hanny Duszak, p. Anny Kondraciuk lub p. Sylwii Burakowskiej do dnia 14.03.2024.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów.

– karta zgłoszenia + zgoda rodzica pobierz

– regulamin [czytaj więcej]


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BOHATER NA STÓWĘ”

Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę” organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.

Prace konkursowe należy składać do p. Małgorzaty Bąk w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 marca 2024 r.

– Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl

– Spot konkursu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rpgLszSo_0w


KONKURS PLASTYCZNY „NADCHODZI PANI WIOSNA!” Konkurs plastyczny o tematyce wiosennej skierowany jest do uczniów klas 1-3. Termin składania prac: 18 marca 2024 r. Koordynator konkursu: pani Karolina Buczek.

Regulamin [czytaj więcej]

Plakat zobacz


Konkurs „Języczkiem, pętliczkiem malowane”

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0-3 do wzięcia udziału w konkursie logopedyczno – plastycznym „Języczkiem, pętliczkiem malowane”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 357.

Szczegóły konkursu: https://sp357.edupage.org/a/konkursy-dzielnicowe?eqa=YmlkPWJsb2c0OSZ3aWQ9YmxvZzQ5X0Jsb2dfMSZhaWRfYmxvZzQ5X0Jsb2dfMT0xOQ%3D%3D

Pracę konkursową z dołączoną zgodą, przynosimy do dnia 19.03.2024 do p. Aleksandry Chadam (gabinet logopedy – sala 132).

Zgoda pobierz           Plakat zobacz


Miejski Konkurs Plastyczny „Klawa zabawa”

Organizatorem konkursu plastycznego „Klawa zabawa” jest Szkoła Podstawowa nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych w m.st. Warszawa w następujących kategoriach wiekowych:

– kategoria I – klasy 1-4,

– kategoria II – klasy 5-8.

Zadaniem Uczestnika Konkursu jest wykonanie plakatu z hasłem „Klawa zabawa” (możliwe jest złożenie prac, których autorem jest tylko jedna osoba), ukazującego popularne zabawy dziecięce i inne formy spędzania czasu, włączające dzieci z niepełnosprawnościami (autyzm, mutyzm, niepełnosprawność narządu wzroku lub słuchu, niepełnosprawność ruchowa, intelektualna i inne). Prace można wykonać metodą rysunku lub grafiki komputerowej, w płaskiej formie, w formacie A4. Praca plastyczna powinna zawierać elementy związane z celami konkursu „Klawa zabawa” tj.:

– sposoby włączania dziecka z niepełnosprawnością do popularnej lub popularnych zabaw,

– formy spędzania czasu wolnego z osobą z niepełnosprawnością,

– różne rodzaje niepełnosprawności.

Warunkiem przystąpienia do konkursu są:

– przekazanie pracy wraz z wypełnionym załącznikiem nr 1

– wypełnienie przez rodziców (opiekunów prawnych) zgody na udział w konkursie -załącznik nr 2.

Prace należy złożyć do szkolnych koordynatorów konkursu pani Natalii Graczyk, pani Ewy Burdak, pani Angeliki Wojdyło do dnia 20.03.2024 r.

Plakat zobacz

Oświadczenie o wyrażeniu zgody pobierz

Karta zgłoszenia pobierz

Regulamin [czytaj więcej]


Warszawski Konkurs Czytelniczy pt. „Magia Lektur”

Warszawski Konkurs Czytelniczy pt. „Magia Lektur” skierowany jest dla uczniów klas VII-VIII. Etap szkolny konkursu odbędzie się 22 marca 2024 r. o godz. 9.00. Chętni uczniowie zgłaszają się do nauczycieli języka polskiego. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Hanna Duszak

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs na najładniejszą kartkę okolicznościową i poster z okazji Dnia Św. Patryka.  Konkurs jest skierowany do uczniów klas 3-6. Termin konkursu: marzec 2024. Koordynatorki: pani A. Puzyńska oraz pani K. Szymkowska.


Powiatowy Konkurs Historyczno- Plastycznym „Dalej chłopcy bierzwa kosy” dla klas 6-8.

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas 6-8 do wzięcia udziału w Konkursie Historyczno- Plastycznym „Dalej chłopcy bierzwa kosy.” Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.
Celem konkursu jest upamiętnienie postaci i wydarzeń związanych z powstaniem kościuszkowskim z okazji 230. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej.

Pracę konkursową z dołączoną zgodą, przynosimy do dnia 25.03.2024 do szkolnego koordynatora konkursu Agnieszki Kossakowskiej- Lewaszow, s.228

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs „Synapsik MEN” – sesja wiosenna https://www.wydawnictwo-synapsa.pl/synapsik-men

Ogólnopolski Konkurs Synapsik MEN dla klas 1 – 3 w naszej szkole odbędzie się:

– dla klas pierwszych w poniedziałek 25.03.2024 r. na 4 godzinie lekcyjnej (10.45-11.30);

– dla klas drugich i trzecich w środę 27.03.2024  r. na 5 godzinie lekcyjnej (11.45-12.30).

Termin ogłoszenia wyników: maj 2024 r. Udział w konkursie jest płatny 15 zł. Opłaty dokonujemy po odbytym konkursie na wskazany przez koordynatora nr konta.  Koordynator: pani Anna Lisiecka – wychowawca klasy 2 B. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 364.

Zakres materiału [czytaj więcej]

Regulamin [czytaj więcej]

Archiwum testów [czytaj więcej]


Szkolny konkurs plastyczny pt. „Mój kolega – osoba niepełnosprawna”

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0-III oraz IV-VIII. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy dowolną techniką plastyczną (format A4 lub A3) obrazującej hasło „Mój kolega – osoba niepełnosprawna”. Prace należy składać do p. Teresy Barszcz oraz p. Anny Kondraciuk do dnia 27.03.2024 r.

Regulamin konkursu [czytaj więcej]


Konkurs „Miasto moje, a w nim…”
Zachęcam uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie, wiersz, prezentację multimedialną „Miasto moje, a w nim…” pod honorowym patronatem m.st. Warszawy oraz Kuratora Oświaty. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie prac konkursowych w jednym egzemplarzu (czcionka 12 Times New Roman – prace pisemne, prezentacje multimedialne – płyta CD) do 27 marca 2024 roku, do sali 131.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w załączniku.
Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Hanna Duszak (nauczycielka języka polskiego).

Regulamin [czytaj więcej]


Konkurs „Ozdoba Wielkanocna”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 0-3. Konkurs trwa od 11.03 do 28.03.2024 r., rozstrzygnięcie konkursu 5.04.2024 r. Koordynatorzy: pani Marta Gałązka (wychowawca kl. 3C) i pani Agata Pieńkos (wychowawca kl. 1B i 2C).

Regulamin [czytaj więcej]