Szkoła z Klasą 2.0 jest to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2010 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą.
Celem projektu jest wprowadzanie i wykorzystywanie nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.
Poprzez uczestnictwo w tym projekcie dowiadujemy się, jak:
– stosować nowe technologie do uczenia się, a nie tylko rozrywki,
– odpowiedzialnie korzystać ze źródeł,
– stosować szkolną wiedzę w praktyce,
– bezpiecznie korzystać z Internetu.

Jednym z zadań programu jest utworzenie i prowadzenie bloga uczniowskiego. W poprzedniej edycji programu powstał blog Zaplecze Klasy 2.0 http://blogiceo.nq.pl/zapleczeklasy20. Na blogu uczestniczki pisały o wszystkim. Sugerowała to nazwa – zaplecze, a jak wiadomo, na zapleczu trzyma się wszystko, co jest ważne, ale nie wiadomo, co z tym zrobić. Tak więc na stronie można znaleźć zarówno opisy nowinek technologicznych, opisy działań realizowanych w ramach programu, sprawozdania z projektów oraz innych ważnych dla nas wydarzeń.

W tym roku kolejny blog powstał pod hasłem „Blogujemy cały czas, zajrzyj do nas chociaż raz”. Blogowa ekipa to naprawdę duża grupa, którą tworzą uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Pani Karoliny Widyńskiej. Razem staramy się, aby nasza strona była ciekawa dla jak największej liczby osób.
Blog podzielony jest na pięć zakładek oprócz strony głównej : „Uczymy się z TIK”, „Materiały edukacyjne”, „TIKamy lokalnie w Warszawie”, „Nasze pasje” oraz ” Kino”. W każdej z nich można znaleźć ciekawe, inspirujące artykuły na temat naszych pasji. Znajdą się teksty, które mogą przydać się każdemu, jak np. instrukcje obsługi przydatnych programów komputerowych. Na stronie zamieszczamy też najnowsze wiadomości na temat kina i wszystkiego co z nim związane. Na blogu wiele się dzieje, opisujemy wydarzenia szkolne i klasowe, a także tradycje nie tylko polskie, ale również innych narodowości m.in. bułgarskie.

Nasz blog liczy już ponad 5000 odwiedzin. Poza tym udało nam się zdobyć aż 5 odznak i walczymy o coraz więcej 🙂 Są to specjalne wyróżnienia od administratorów za aktywne uczestnictwo w projekcie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin bloga http://blogiceo.nq.pl/szkolazklasa20 i komentowania naszych wpisów 🙂