CZERPIEMY Z NATURY, CZYLI OUTDOOR LEARNING W NASZEJ SZKOLE

W dniu 30 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali plenerowej na terenie naszej szkoły. Dzięki Radzie Rodziców, która zakupiła zestaw drewnianych ławek, uczniowie będą mogli uczestniczyć w plenerowych zajęciach edukacyjnych. Ta atrakcyjna forma nauki da uczniom możliwość samodzielnego odkrywania elementów otaczającego świata, a także – pobudzając zmysły – udoskonali ich umiejętność obserwacji oraz rozbudzi ciekawość poznawczą. Dziękujemy !!!


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej po dwuletniej przerwie, by w oficjalnej formie zakończyć rok szkolny. Dyrektor szkoły podziękował uczniom za ich wkład pracy w zdobywanie wiedzy oraz pogratulował im wyników w nauce, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Gratulacje i życzenia w części  przewidzianej dla klas 4-8 złożyła także przewodnicząca RR pani Karolina Węglarska, natomiast w części przewidzianej dla klas 0-3 głos zabrał z-ca przewodniczącej pan Michał Piszczako. Podczas tych uroczystości wręczono nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz nagrody za najwyższą średnią w szkole, czy za najwyższą frekwencję. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Po uroczystości wszystkie klasy udały się na spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych w celu rozdania świadectw oraz na krótkie klasowe pożegnanie.

Wszystkim naszym uczniom składamy podziękowania i gratulacje. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku, a Ósmoklasistom życzymy dokonywania trafnych wyborów i powodzenia w szkole średniej! 😍 Koordynatorem była pani Ewa Wąsik.


APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2021/2022

W czwartek 23 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2021/2022. Przedstawiono akcje i działania szkoły oraz wręczono Uczniom nagrody i dyplomy m. in. za olimpiadę przedmiotową z języka angielskiego Olimpus i Olimpusek oraz Edi Panda, konkurs Kangur Matematyczny, Wielki Test Edukacyjny ,,Morza i lądy’’, konkursy plastyczne, zawody sportowe, działalność szkolnego Klubu Europejskiego. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Aleksandra Strzelczyk kl. 8 B

II miejsce – Barbara Jasińska kl. 8 B

III miejsce – Amelia Miecznikowska kl. 7 A

W kategorii chłopców:

I miejsce – Aleksander Dworski kl. 7 B

II miejsce – Maksymilian Żyterski kl. 7 B

III miejsce – Antoni Jakóbczyk kl. 8 A

Koordynatorem uroczystości była pani Małgorzata Pajewska-Multan.

Gratulujemy i życzymy naszym Uczniom dalszych sukcesów.


PASEK DLA KAŻDEGO W SP 364

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Wszyscy starali się przez ostatnie 10 miesięcy, rozwijali swoje zainteresowania i talenty, dlatego chcieliśmy, aby każdy czuł się doceniony, ponieważ każdy Uczeń jest wyjątkowy. W tym roku szkolnym wszyscy Uczniowie klasy 4 A otrzymali świadectwo z kolorowym paskiem, oznaczającym różne dziedziny nauki. Niebieski pasek był dla ekspertów technologii komputerowej, żółty dla osób wrażliwych na ludzką krzywdę, zielony dla znawców przyrody, fioletowy dla językowców, pomarańczowy otrzymali sportowcy, a różowy osoby uzdolnione artystycznie. Pasek dla każdego ucznia jest przede wszystkim dla uczniów, ale także dla nauczycieli i rodziców. Ma za zadanie pokazać, że każdy może zostać doceniony za różne umiejętności i postawy, nie trzeba być dobrym we wszystkim, żeby być wartościowym człowiekiem.


NAJLEPSZY SPORTOWIEC SZKOŁY

Od 20 lat każdego roku w naszej szkole odbywa się KONKURS NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY. Odbywa się on w dwóch kategoriach: dla dziewcząt i dla chłopców. Uczennice i uczniowie chętnie uczestniczą w zawodach sportowych na szczeblu dzielnicy Bemowo i Warszawy. Za swoje osiągnięcia otrzymują punkty. Na koniec roku ustalany jest ranking wg zdobytych punktów.

Po podsumowaniu roku szkolnego 2021/2022:

NAJLEPSZYM SPORTOWCEM SZKOŁY w kategorii chłopców został  Aleksander Dworski z klasy 7 B.

NAJLEPSZYM SPORTOWCEM SZKOŁY w kategorii dziewcząt została  Aleksandra  Strzelczyk z klasy 8 B.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! 🙂


WARSZTATY LEŚNE KLASY 4A

Dnia 22 czerwca klasa 4A wybrała się do Lasu Kabackiego na warsztaty leśne ,,Z lasem za pan brat. Na tropie leśnych znaków”. W ramach warsztatów Uczniowie poznali tajniki doboru i budowy schronień improwizowanych, jako pierwotnej umiejętności, która pozwala przetrwać i ukoić umysł, wzięli udział w grze terenowej ,,Poszukiwanie Znaków Natury’’ – zabawa połączona z nauką o przyrodzie i odczytywaniu znaków natury, jak również funkcjonowaniu świata zwierząt i roślin. Instruktorzy pokazali, jak robi się awaryjny klej w terenie, którym można skleić but, pokazali, jak odszukać drogę do domu, gdy zgubimy się w lesie, przygotowali również poczęstunek z Robaków (mączniki i świerszcze z ogniska). Cały plan warsztatów, nastawiony był na zabawę i współpracę, pracę w grupach tak, aby w jak największym stopniu zintegrować klasę.


​Warsztaty o Chinach

Dnia 22 czerwca gościem w naszej klasie był p. Krzysztof Karwowski, student V roku Uniwersytetu Warszawskiego, który poprowadził warsztaty o Chinach. W trakcie warsztatów o Chinach dzieci z klasy 1C uczyły się podstawowych chińskich słów, poznały chińskie zwyczaje i legendy. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na wiele pytań: m.in.: Ilu ludzi mieszka w Chinach? Czy Chińczycy to jeden naród? Czy mówią tylko jednym językiem?  Uczniowie klasy 1C dowiedzieli się ile „liter” ma chiński „alfabet” a także próbowali swoich sił w chińskiej kaligrafii. Dziękujemy za warsztaty i miło spędzony czas 🙂


„PAN TEATRZYK” z przedstawieniem „Doktor i zwierzęta”

Dnia 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas w klasie aktora p. Rafała Sawułę „PAN TEATRZYK” z przedstawieniem „Doktor i zwierzęta”. Cudowne przedstawienie, ciekawa historia pewnego doktora i jego pacjentów. Jak wyleczyć zęby krokodylowi? Opatrzyć płetwę grzbietową rekinowi? Przygarnąć wombata – to nie lada wyzwanie! Doktor zaradzi na wszystkie problemy zwierząt.
Po spektaklu w klasie wszyscy uczniowie klasy 1C mieli okazję poprowadzić własny spektakl na scenie!


Pola Nadziei w SP 364

W niedzielę, 19 czerwca br. wolontariusze SP 364 we współpracy z parafią pw. św. Jana Pawła II na Bemowie przeprowadzili zbiórkę na rzecz podopiecznych Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie. Ośrodek od 24 lat obejmuje wsparciem chorych przebywających w domach, którym zapewnia: opiekę lekarską i pielęgniarską, możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej, pomoc psychologiczną i duchową, rehabilitację, wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych. Zbiórka przeprowadzona została w ramach kampanii „Pola Nadziei”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

„Żonkilowa przypominajka”:

– uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu przedstawicieli wolontariuszy, które odbyło się 29 września 2021 r. w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy – zainicjowanie kampanii „Pola Nadziei”;

–  8 października 2021 r. w Parku Górczewska przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bemowo, Hospicjum Domowego oraz bemowskich szkół zasadzili 3 tysiące cebulek żonkili – naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 8;

– w październiku 2021 r. wolontariusze z klas 7-8 wraz z przedstawicielami Rady Rodziców zasadzili w szkolnym ogrodzie 100 cebulek żonkili w ramach wsparcia akcji, która przypomina społeczności naszej szkoły o podopiecznych hospicjów domowych;

– w kwietniu 2022 r. przekazaliśmy wielkanocne rękodzieło (ozdoby i dekoracje oraz kartki świąteczne) wykonane przez społeczność naszej szkoły z przeznaczeniem na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”, który został zorganizowany przez Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej.


Dyżur telefoniczny dla osób z Ukrainy przebywających wraz z dziećmi w Polsce

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury telefoniczne dla osób z Ukrainy przebywających w Polsce z dziećmi. Połączenie z numerem 800 100 100 jest bezpłatne i anonimowe.

Więcej informacji: https://800100100.pl/


Projekt WIE 2022 (XVII edycja) – „Klimatyczni – co uczeń SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu”

W ramach realizacji projektu w terminie: luty-czerwiec 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 364 zostały podjęte następujące działania:

1) cykl zajęć edukacyjnych: „Ostatni dzwonek dla klimatu”,

2) stworzenie słowniczka klimatycznego,

3) stworzenie biblioteki klimatycznej (doposażenie biblioteki szkolnej),

4) opracowanie gry edukacyjnej oraz kalendarza wyzwań ekologicznych,

5) obchody Dnia Ziemi: gazetka tematyczna, klimatyczne domino, zorganizowanie konkursu dzielnicowego dla klas I-III na „Plakat promujący ochronę klimatu”,

6) przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego” – nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań,

7) szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III SP 364 na logo „Przyjaciel przyrody”,

8) prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Moja EKO-szkoła”.

Zrealizowane działania zwiększyły świadomość uczniów klas I-III na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatu oraz ukształtowały odpowiedzialne postawy proekologiczne w celu jego ochrony.


Projekt WIE – „Współpraca to ważna sprawa-grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej”

W ramach XVII edycji programu „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne” po raz pierwszy w naszej szkole był realizowany projekt na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pt. „Współpraca to ważna sprawa-grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej”. Projekt był realizowany w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022. Głównym celem projektu było podwyższenie kompetencji miękkich uczniów w odniesieniu do pracy w grupie oraz wyrównanie braków edukacyjnych wychowanków, które powstały na skutek edukacji zdalnej. Dzięki podjętym działaniom uczniowie nauczyli się współpracować w zespole, wymieniali się własną wiedzą oraz doświadczeniami. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach, które były realizowane podczas trwania projektu. Poniżej znajdują się efekty naszej semestralnej pracy.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 NA LOGO „PRZYJACIEL PRZYRODY”

Przedstawiamy wyniki konkursu, którego celem było:

 1. podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej i ekologicznej,
 2. kształtowanie postaw proekologicznych już od najmłodszych lat,
 3. uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego oraz klimatu.

  1 miejsce: Aleksandra Kalinowska kl. 1B oraz Ola Kulik kl. 3D  
  2 miejsce: Helena Skowrońska kl. 1D  
  3 miejsce: Martyna Wiatr kl. 2C oraz Rozalia Jakubowska kl. 1D  

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Zalewska kl. 1D, Maja Czajka kl. 1A, Tymon Izdebski kl. 1A, Oliwia Dobrzyńska kl. 1A, Kaja Barwik kl. 1A      

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.


Premiera książki

Dzień 13 czerwca 2022 roku pozostanie w pamięci klasy 3 B na długo, ponieważ tego dnia odbyła się premiera ICH WŁASNEJ książki „Psie przygody”. Książka powstała w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Zabawa sztuką”, w którym jedno z zadań zachęcało do stworzenia własnych opowiadań.

Każde opowiadanie napisane przez dzieci zostało wzbogacone ilustracją, a tematem przewodnim naszej wspólnej książki były psy. Dzięki wsparciu rodziców udało nam się wydrukować większy nakład, aby każdy uczeń tej klasy otrzymał niesamowitą pamiątkę na zakończenie I etapu edukacyjnego.

Kto wie, może za jakiś czas, ktoś z nich zostanie sławnym pisarzem? Trzymamy kciuki 😊

Więcej o projekcie https://sp364.edu.pl/2022/05/25/zabawa-sztuka/


Warsztaty krawieckie

7 czerwca 2022 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Tym razem odwiedziła nas krawcowa i dowiedzieliśmy się na czym polega praca krawca – jakich narzędzi i materiałów używał kiedyś i dziś. Uczniowie mogli zaprojektować własne stroje na modelach używając różnych materiałów oraz spróbować swoich sił przy maszynie do szycia. Na koniec warsztatów każdy uczeń dostał mydełko krawieckie a klasa otrzymała efekt swojej wspólnej pracy – spódniczkę 🙂 W warsztatach uczestniczyły klasy 0B, 1C, 1D, 2B, 3A, 3C i 3D, a zorganizowała je p. Barbara Kuklińska.


MATERIAŁY EDUKACYJNE O CHOROBACH ZAKAŹNYCH

W imieniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego zapraszamy do zapoznania się z ulotkami informacyjno-edukacyjnymi dotyczącymi metod zapobiegania zakażeniom lub chorobom zakaźnym, tj. błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19. To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

Ulotki informacyjne w języku polskim:

– Krztusiec zobacz

– Odra zobacz

– Poliomyelitis zobacz

– WZW typu A i Salmonella zobacz

– Covid – 19 zobacz

 

Ulotki informacyjne w języku ukraińskim:

– Krztusiec zobacz

– Odra zobacz

– Poliomyelitis zobacz

– WZW typu A i Salmonella zobacz

– Covid – 19 zobacz


Zielona Szkoła – Piękna Góra

W dniach 1-3 czerwca klasy 3 A, 3 B i 4 B były na Zielonej Szkole w ośrodku wypoczynkowym Gwarek, który jest położony w sercu Mazur, w malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km od Giżycka. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca tworzą piękne widoki, sąsiedztwo lasu oraz plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora Tajty. Każda klasa miała swój rozkład zajęć: 3 A i 4 B wybrały tematykę FUN&ACTIVE, czyli old wood games, wieczorną grę terenową, warsztaty hand made, zieloną kuchnię, szkołę komandosów, czy fluo disco, natomiast 3 B wybrała BYSTRY UMYSŁ, tzn. team building, do it yourself, szkołę detektywów, grę terenową „Flagi”, laboratorium szalonego naukowca, teleturniej „Co z tą Polską?” oraz młodzi spryciarze.

Wycieczka była pełna wrażeń, w wolnych chwilach, między zajęciami, dzieci korzystały z boiska i placu zabaw oraz relaksowały się spędzając niezapomniane chwile nad pięknym jeziorem.


Aktywnie z Bemowem

W dniach 16.05 – 03.06.22 r. Biblioteka Publiczna w dzielnicy Bemowo organizowała wyzwanie, które polegało na mierzeniu kroków za pomocą aplikacji Pho3nix Kids. W akcji wzięło udział wiele szkół, a z każdej z nich wybrano 3 uczniów z największą liczbą pokonanych kroków.

Akcja miała na celu szerzenie wśród dzieci i młodzieży aktywnego trybu życia i dbanie o środowisko.

Wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyzwaniu, ale na szczególne wyróżnienie zasługują:

 1. Jerzy Krakowian
 2. Izabela Stawska
 3. Zuzanna Kozioł

Wymienieni uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki i 8 czerwca wzięli udział w gali rozdania nagród. Koordynatorem akcji był p. Damian Sićko – nauczyciel wf.


Wyniki dzielnicowego konkursu ekologiczno-literacko-plastyczego „Płynie Wisła płynie…”

Miło nam Państwa poinformować o zdobyciu 3 nagrody przez uczennicę naszej szkoły Gabrielę Szczawińską kl. 2 A w dzielnicowym konkursie ekologiczno-literacko-plastycznym „Płynie Wisła płynie…” pod honorowym patronatem p. Urszuli Kierzkowskiej burmistrza dzielnicy Bemowo.

Wyróżnienie w ww. konkursie zdobyły: Maja Burzec kl. 3 A oraz Hanna Miernik kl. 3 D.  Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.


PODSUMOWANIE KAMPANII ROWEROWY MAJ (2022)

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Głównym organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk. Rowerowy Maj po raz pierwszy odbył się w Gdańsku w 2014 r. W roku 2022 w Warszawie uczestniczyło w tej akcji 340 placówek – 75 007 uczestników.

Nasza szkoła brała udział po raz pierwszy. Aktywnych uczestników było u nas 357. Wykonali oni 8108 przejazdów (do szkoły i ze szkoły).

Najaktywniejszą klasą okazała się klasa I A – zajęła I miejsce

II miejsce pod względem ilości przejazdów zajęła klasa 0 A

III miejsce – klasa III A.

GRATULUJEMY DZIECIOM I ICH WYCHOWAWCOM 🙂

W rankingu szkół średniej wielkości, których w Warszawie sklasyfikowano 51, nasza szkoła zajęła ostatecznie 18 miejsce 🙂 Kampania Rowerowy Maj zakończyła się sukcesem. Miejmy nadzieję, że za rok weźmiemy ponownie udział w tej rowerowej zabawie. Koordynatorem kampanii była pani Marzena Pietrasik.


Piknik Ekologiczny

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

serdecznie zapraszamy Was i Wasze dzieci na Piknik Ekologiczny, podczas którego oficjalnie zakończymy tegoroczną kampanię Rowerowy Maj dla klimatu. Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 r. na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1. W trakcie Pikniku wręczymy główne nagrody dla najaktywniejszych klas i grup z najaktywniejszych placówek uczestniczących w kampanii…[czytaj więcej]

Harmonogram zobacz

Plakat zobacz


Dzień Dziecka, Dzień Sportu

Na 1 godz. lekcyjnej 1 czerwca 2022 r. odbyły się gry i zabawy dla klas 1-3 z okazji Dnia Dziecka.  Natomiast na 2 godzinie lekcyjnej bawiły się klasy 4-8. Zabawy przeprowadzili pan Lech Serwatka i pan Adrian Przybysz.

Tego samego dnia uczniowie udali się także do kina. A bilety zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy w imieniu uśmiechniętych dzieci 😁


Obchody Tygodnia Bibliotek

Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole została zorganizowana I Ogólnoszkolna Gra Biblioteczna. W ciągu kolejnych trzech dni uczniowie mieli za zadanie znaleźć odpowiedź na pytanie, którego odpowiedź znajdowała się w bibliotece. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi uczniowie otrzymywali zadanie, rozwiązaniem którego był wyraz. Trzy poprawnie wykonane zadania utworzyły hasło.
Celem gry była promocja czytelnictwa oraz zapoznanie uczniów książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Każdy uczestnik gry, który oddał poprawnie wykonane dwa zadania otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz mógł wybrać nagrodę książkową.
Uczniowie chętnie wzięli udział w grze i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję.


#STRAZNICYLASOW – KAMPANIA PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa” zorganizowanej przez Fabrykę Aktywności Młodych w Gorzowie Wielkopolskim. Włączając się w akcję pokazaliśmy mądrą postawę leśną oraz nasz sprzeciw wobec celowym podpaleniom lasów!

Więcej informacji o kampanii https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/tydzien-dobrych-uczynkow-dla-lasow/


Olimpiada Języka Angielskiego – OLIMPUS

W dniu 30 marca br w naszej szkole, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego – OLIMPUS – Sesja Wiosenna. Olimpiadę zorganizowała p. Mariola Otolińska-Klimaszewska. Po części organizacyjnej, pan dyrektor Wojciech Barański, życzył wszystkim 'połamania pióra”.
Z klas 8-mych do olimpiady przystąpiły 3 osoby z naszej szkoły, natomiast spoza 2998 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce w szkole – Filip Skotarek, zajmując 15 miejsce w Polsce (204 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
II miejsce w szkole – Aleksandra Czajka, zajmując 20 miejsce w Polsce (194 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
III miejsce w szkole – Julia Janosz, zajmując 32 miejsce w Polsce (170 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Uznania

Z klas 7-mych do olimpiady przystąpiło 13 uczniów z naszej szkoły, natomiast spoza 2748 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce w szkole – Maja Mirowska, zajmując 12 miejsce w Polsce (218 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
II miejsce w szkole – Anna Ozdarska, zajmując 15 miejsce w Polsce (212 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
III miejsce w szkole – Klara Słowińska, zajmując 16 miejsce w Polsce (210 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
IV miejsce w szkole – Kornelia Kierzkowska, zajmując 18 miejsce w Polsce (206 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
V miejsce w szkole – ex equo: Amina Aly oraz Barbara Karpińska, zajmując 22 miejsca w Polsce (198 pkt na 240 pkt) – otrzymają Dyplomy Uznania
VI miejsce w szkole – Klara Pawłowska, zajmując 26 miejsce w Polsce (190 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
VII miejsce w szkole – Remigiusz Wojtak, zajmując 38 miejsce w Polsce (166 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
VIII miejsce w szkole – Barbara Warowny, zajmując 41 miejsce w Polsce (160 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
IX miejsce w szkole – Zuzanna Błażejewska, zajmując 42 miejsce w Polsce (158 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
X miejsce w szkole – Zofia Tywonek, zajmując 45 miejsce w Polsce (152 pkt na 240 pkt ) – otrzyma dyplom Uznania
XI miejsce w szkole – Zuzanna Oleszkiewicz, zajmując 48 miejsce w Polsce (146 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym!


Mistrzostwa Bemowa szkół podstawowych w Ringo

Dnia 30 maja 2022 r. w SP 321 przy ul. Szadkowskiego 3 odbyły się Mistrzostwa Bemowa szkół podstawowych w Ringo. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół. W zawodach mogły wziąć udział roczniki 2007/2008.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

 1. Aleksandra Strzelczyk
 2. Amelia Miecznikowska
 3. Antoni Jakóbczyk
 4. Wojciech Sikorski
 5. Max Nicolas

Opiekunem uczniów był Lech Serwatka. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia! 💪👏


DZIEŃ DZIECKA NA BEMOWIE

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy społeczność naszej szkoły do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy:

– „Od zabawy do sportu na Bemowie” – sportowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, 4 czerwca w godz. 14:00-17:00 na Skwerze Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego 22H. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/sportowy-dzien-dziecka-od-zabawy-do-sportu-na-bemowie

– „Bemowo – moja bajka” – piknik rekreacyjno-sportowy, 5 czerwca w godz. 11:00-18:00 w Parku Górczewska. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowo-moja-bajka-piknik-z-okazji-dnia-dziecka

Zapraszamy do udziału!


II Bemowski Piknik Naukowy

Zapraszamy społeczność naszej szkoły na II Bemowski Piknik Naukowy, który odbędzie się 4 czerwca w godz. 12.00-18:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czeka na Was mnóstwo fantastycznych atrakcji: warsztaty tematyczne, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny! Nie może Nas tam zabraknąć! Do zobaczenia!

Więcej informacji o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/ii-bemowski-piknik-naukowy


FrankoFonia 2022 – Koncert Laureatów

TVP INFO – film zobacz

Koncert Laureatów (fragmenty) – zobacz

Niektóre występy – zobacz

 

WYRÓŻNIENIA:

Kategoria 1-3

Maja Trepka – Kanadyjska Szkoła Podstawowa w Warszawie, La ballade des gens heureux

Amelia Oziembło – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 23, ,, Maman me dit’’

Julia Lewandowska – Szkoła Podstawowa nr 364, Donne

 

Kategoria 4-8

Natalia Czwojdzińska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, Belle – Zaz

Kuba i Kacper Lewczuk – Szkoła Podstawowa nr 364, Frappe à la panard

  

Kategoria 7-8

Aleksandra Kościuczuk – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Si jamais joublie

 

Kategoria szkoła średnia

Teresa Jękot – Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie, Quelquun m’a dit.

 

WYRÓŻNIENIA – PIOSENKA W WERSJI POLSKIEJ

Antonina Kot – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, Pod dachami Paryża

Apolonia Wojtak – Szkoła Podstawowa nr 364,  Derniere Danse

 

TRZECIE MIEJSCE

Kategoria 4-6

Marta Mąka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocicinie, Derniere danse

Noemi Wyżga – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, BimBam Toi

 

Kategoria 7-8 EX.

Antoni Marquez – Szkoła Podstawowa nr 364, Belle

Nina Mendrykowska – Warsaw Bilingual School, Tous les deux

 

Kategoria szkoła średnia

Sandra Wesołowska – VI Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, Pour que tu maimes encore

 

DRUGIE MIEJSCE

Kategoria 4-6

Antonina Biele – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, Voila

 

SZKOŁA ŚREDNIA

Olga Masiak – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Je suis malade

 

Kategoria 7-8

Natalia Lipska – Szkoła Podstawowa ,,Strumienie » Stowarzyszenia Sterni, Voila

 

MIEJSCE PIERWSZE

Kategoria 4-6

Dominika Kurzawa – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki w Jarocinie, Je veux

 

Kategoria 7-8 EX.

Zuzanna Kubiak – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, ,,Sous le ciel de Paris”

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje również duet

Alicja i Gabriela Franczuk – Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. J.P II, Mon Heroine

 

Szkoła średnia

Amelia Iwanowska – XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego, Je t’aime


Dzień z lekturą

Dzień 20 maja był doskonałą okazją do rozwijania zainteresować czytelniczych, jak i przypomnienia sobie ulubionych bohaterów literackich. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki wśród uczniów. Było to również jedno z działań przeprowadzonych w ramach projektu Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W tym dniu uczniowie z klas I-VIII przybyli do szkoły przebrani w przepiękne literackie stroje. Można było spotkać m.in. Anię z Zielonego Wzgórza, Dianę, Harrego Pottera, Czerwonego Kapturka oraz wiele innych ciekawych postaci. Uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością podczas tworzenia strojów.
Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej książkowej ściance bibliotecznej.
W bibliotece ustawiono stoliki z zagadkami – chętni uczniowie rozwiązywali je i otrzymywali drobne upominki.


„Gorączka złota PCK” 2022

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię „Gorączka złota PCK” zorganizowaną przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Celem akcji była zbiórka monet o nominałach: 1, 2 i 5 groszy z przeznaczeniem na letni wypoczynek oraz pomoce szkolne dla najuboższych dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza. Dziękujemy uczniom z klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 2B, 2C, 3A, 3B, 3D, 4B, 5A, 7A, 7B, 8A, którzy włączyli się w zbiórkę „złotych” monet.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

W tym roku szkolnym klasa 3 B wzięła udział w projekcie „Zabawa sztuką”. Projekt trwał od września do maja. Głównym celem projektu było  propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej, a także zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami.

Projekt pomógł rozwinąć u dzieci poczucie estetyki i wrażliwość na piękno oraz pobudzić kreatywność i innowacyjność podczas poznawania różnych technik plastycznych.

W ramach projektu uczniowie zrealizowali 7 zadań z zaproponowanych punktów przez organizatora:

 1. „Google Arts and Culture”https://artsandculture.google.com/ aplikacja  mobilna przybliżająca świat sztuki w atrakcyjny sposób.
 2. „Matematyka w obrazach”ćwiczenie spostrzegawczości, odkrywanie ukrytych  cyfr na obrazie „Od O do 9” (Jasper Johns).
 3. „Obrazy malowane nożyczkami”bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia  przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet.
 4. „Nastrój wyrażony kolorem” – barometr emocji w postaci własnego dzieła  sztuki.
 5. „Który obraz?” – odkrywanie obrazów na podstawie fragmentów utworów  muzyki klasycznej.
 6. „Nasze opowiadanie” – książka ilustrowana obrazami.
 7. „Sztuka ziemi (land art)” tworzenie obrazów przy użyciu materiału  przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści, szyszek.

 

Realizując punkt nr 6 udało nam się stworzyć zbiór opowiadań napisanych przez dzieci. Każde opowiadanie zostało wzbogacone ilustracją, a tematem przewodnim naszej wspólnej książki były psy. Inspiracją dla dzieci do napisania swoich opowiadań były nie tylko zajęcia związane ze sztuką, ale także ze Światowym Dniem Psa. Książka napisana przez dzieci, jest niczym podróż do krainy dziecięcej fantazji 🙂

Projekt był bardzo chętnie realizowany przez dzieci i sprawiał im wiele radości. Wszyscy wiemy, że sztuka łączy się na co dzień z różnymi obszarami i dlatego dbaliśmy o to, aby to właśnie ona brylowała w realizowanych działaniach i odgrywała kluczową rolę.

Koordynatorem projektu była pani Anna Lisiecka.


PODWÓRKOWE ZIELONE OCZYSZCZACZE POWIETRZA W SP 364

W marcu 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu dla warszawskich szkół podstawowych. „SłuchaMY Was” zorganizowanego przez E.ON (dawniej „innogy Polska S.A.”). Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu projektu, który pozwoli szkole być bardziej ekologiczną. Spośród pomysłów zaproponowanych przez społeczność naszej szkoły, do udziału w konkursie została wybrana ekoinicjatywa pt. „Podwórkowe zielone oczyszczacze powietrza w SP 364”.
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dodatkowe wyróżnienie – dofinansowanie do realizacji ekoinicjatywy w kwocie 5000,00 zł. Gratulujemy! 😊
Działanie projektowe polega na zazielenieniu szkolnego podwórka roślinami, które pochłaniają pyły. Dzięki realizacji projektu uczniowie nie tylko będą mogli oddychać czystszym powietrzem, ale także będą mieli szansę na lepszy kontakt z przyrodą.

Aktualnie rozpoczynamy kampanię promocyjną konkursu SłuchaMY Was –  am link do materiału z wynikami zamieszczonego na You Tube:
https://www.youtube.com/watch?v=hjjzYD5jJ9k
Na Facebooku E.ON Polska umieściliśmy również post z informacją o wynikach konkursu: https://fb.watch/dn3PXZP35o/
W imieniu pani Ewy Budek E.ON Polska przekazujemy naszym uczniom i uczennicom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Lato w mieście – informacja

Termin odbioru kart i dowodów wpłaty na Akcję Lato w Mieście 2022:
od 26.05. do 08.06.2022, w godzinach 7.30 – 8.00, przed wejściem do świetlicy górnej.
Kontakt bbugajak@sp364.edu.pl

Szczegóły: https://sp364.edu.pl/2020/08/13/lato-w-miescie/


Test Coopera dla Wszystkich

Miło nam poinformować, że dzięki WASZEMU zaangażowaniu udało nam się zdobyć czek o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego 🏆💪 DZIĘKUJEMY! 👏😁

Przypomnijmy, że Test Coopera odbył się w sobotę 21 maja na terenie naszej szkoły. Podczas tego wyzwania mogliśmy sprawdzić swoje sportowe możliwości. Wyzwanie trwało tylko 12 minut i polegało na nieprzerwanym biegu lub marszu. Kondycja fizyczna została określona na podstawie przebytego dystansu, wieku oraz płci.

Dodatkowo, w ramach współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym Warszawa 8 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami podjęło posługę wolontariacką w czasie Testu Coopera. Zadanie wolontariuszy polegało na pomocy w przygotowaniu i prowadzeniu biura zawodów oraz wydawaniu pakietów startowych.

Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły – wyniki zobacz

Film zobacz


Finalista XVI Olimpiady Informatycznej

Z przyjemnością informujemy, że Wojciech Sikorski, uczeń klasy 8B, został finalistą XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów 😍 Gratulujemy! 🏆💪👏


Projekt „SP 364 bez plastiku”

Każda mała rzecz, mały gest czy akcja liczy się, by ratować naszą planetę. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły realizują projekt „SP 364 bez plastiku”. W ramach kształtowania postaw dbałości o środowisko oraz ograniczenia używania plastiku odbyły się:

1) działania edukacyjne:

– zajęcia dydaktyczne z okazji „Sprzątania świata” oraz „Dnia Ziemi” (pogadanki, film „Uczniowskie eko-nawyki”, krzyżówki, quizy, zagadki),

– projekt „Filtrujemy dla Bałtyku”,

– projekt „Klimatyczni – co SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu”,

2) działania praktyczne:

– używanie, w zamian za plastikowe opakowania wody pitnej: bidonów, butelek z filtrami, worków z kranikami (zajęcia świetlicowe na dworze),

– akcje wolontariatu: „Daj filtrom nowe życie” – zbiórka zużytych filtrów do wody oraz „Tusz do paki” – zbiórka zużytych tuszów z drukarek atramentowych,

– udział w ogólnopolskich akcjach terenowych: „Sprzątanie świata – Polska” pod hasłem: Myślę, więc nie śmiecę oraz „Sprzątamy dla Polski”,

– przeprowadzenie szkolnych konkursów: „Cudaki – śmieciaki” (kl. 0-1) oraz „Eko-zabawka” (kl. 2-3).

Mamy nadzieję, że nasza działania i przykład zachęcą innych do właściwego postępowania z odpadami i troski o ochronę środowiska!


Rowerowy Maj – statystyki 🚴‍♀️🛴🛹

Ranking oddziałów placówki z 20.05.2022 zobacz

Ranking placówek z 20.05.2022 zobacz


Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

W czwartek 19 maja w SP 321 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce. Należy nadmienić, że startowało 9 szkół.

Skład dziewcząt: Barbara Karpińska, Magdalena Pokrywka, Zuzanna Jarosz, Zuzanna Oleszkiewicz, Aleksandra Szulc i Lena Cichowska.

Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt to:

 1. Bieg na 60 m
 2. Rzut piłeczką palantową
 3. Skok w dal lub skok wzwyż
 4. Bieg na 600m

Opiekun dziewcząt: Lech Serwatka

 

W piątek 20 maja także w SP 321 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

Reprezentacja chłopców zajęła 3 miejsce, a dwóch naszych reprezentantów znalazło się w gronie 6 najlepszych zawodników całych zawodów. Aleksander Dworski był 3 najlepszym zawodnikiem, a Rafał Pankiewicz 5 najlepszym zawodnikiem.

Reprezentacja chłopców to:

Aleksander Dworski, Maksymilian Żyterski, Rafał Pankiewicz, Kordian Drygała i Jakub Lewczuk.

W skład 4 boju lekkoatletycznego chłopców wchodziły następujące konkurencje:

 1. Bieg na 60 m
 2. Rzut piłeczką palantową
 3. Skok w dal lub skok wzwyż
 4. Bieg na 1000m

Opiekun chłopców: Lech Serwatka

Wszystkim naszym dzielnym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😀


Zbiórka na rzecz podopiecznych ośrodka w Laskach

W maju br. wolontariat SP 364 zaprosił społeczność naszej szkoły do zbiórki na rzecz podopiecznych „Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach”. Serdecznie dziękujemy za złożone gry planszowe, klocki, zabawki oraz artykuły papiernicze.


Test Coopera dla Wszystkich

Już w najbliższą sobotę 21 maja br. będziecie mogli sprawdzić swoje sportowe możliwości na bieżni Szkoły Podstawowej nr 364 w Warszawie. 🏃‍♂️💪Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy oraz AZS Warszawa zapraszają na Test Coopera dla Wszystkich! Test Coopera dla Wszystkich odbędzie się w godz. 10.00-16.00. Biegi startują od godziny 10:00 co 20 minut do godziny 16:00 (start ostatniego biegu zaplanowany jest na godzinę 15:40). Udział w wyzwaniu jest darmowy.

Wyzwanie trwa tylko 12 minut i polega na nieprzerwanym biegu lub marszu, a jego celem jest sprawdzenie maksymalnej wydolności. 💪👍
Kondycja fizyczna zostanie określona na podstawie przebytego dystansu, wieku oraz płci.

Szkoła, dla której pobiegnie najwięcej uczestników, otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego, więc DZIAŁAMY! 😁🤸‍♂️

Informacje ogólne oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj ➡ https://testcoopera.pl/warszawa-bemowo.

Każdy uczestnik Testu Coopera dla Wszystkich otrzyma:
• specjalny numer startowy przypinany na agrafki
• dyplom po ukończeniu Testu
• butelkę wody

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, sąsiadów oraz znajomych! 😉 Koniecznie musicie tu być! 😁


Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zapraszają na Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, zaplanowany w dniach 13-20 maja br.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa adresowany jest szczególnie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jego celem jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego oraz profilaktyka zagrożeń.

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, w poszczególnych Delegaturach Kuratorium Oświaty w Warszawie, na terenie wybranych szkół z województwa mazowieckiego odbędą się Pikniki, podczas których nie zabraknie różnorodnych atrakcji. Będą m.in. konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkursy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, turnieje doskonalenia technik jazdy po torze rowerowym, slalomy na hulajnodze, gry i zabawy na temat bezpieczeństwa, pogadanki tematyczne, pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy sprzętu specjalistycznego.

PIKNIKI BEZPIECZEŃSTWA:

16 maja 2022 r. – Delegatura w Płocku (Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, ul. Piasta Kołodzieja 7, 09-400 Płock, godz. 10.00-13.00);

17 maja 2022 r. – Delegatura w Siedlcach (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 8, 08-103 Siedlce, godz. 9.00-13.00);

18 maja 2022 r. – Delegatura w Ciechanowie (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, 06-413 Ciechanów, godz. 10.00-13.00);

19 maja 2022 r. – Delegatura w Radomiu (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Stare Zawady 30A, 26-660 Jedlińsk, godz. 10.00-13.00);

20 maja 2022 r. – Delegatura w Ostrołęce (Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu, ul. Odrodzenia 13, 06-323 Jednorożec, godz. 9.00-13.00);

20 maja 2022 r. – Warszawa, Miasteczko Ruchu Drogowego, ul. Trakt Lubelski 89, 04-766 Warszawa, godz. 9.00-13.00).


Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?

Zalecenia dla ósmoklasistów https://www.oke.waw.pl/files/oke_waw_407720220425%20E8%20Jak%20radzi%c4%87%20sobie%20ze%20stresem%20egzaminacyjnym.pdf.pdf

„Książka, która mnie inspiruje do bycia otwartym i tolerancyjnym”

W ramach obchodów Dnia Książki 2022 odbył się w naszej szkole konkurs na plakat pt. „Książka, która mnie inspiruje do bycia otwartym i tolerancyjnym”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu reklamującego książki dla dzieci i młodzieży kształtujące postawę otwartości, dialogu oraz akceptację różnorodności.

Wyniki konkursu:

Klasy 1

I miejsce: Aleksandra Kalinowska – kl. 1B

II miejsce: Kaja Barwik – kl. 1A

III miejsce: Lena Grabowska – kl. 1A

Wyróżnienie: Julia Jendrzejewska – kl. 1A, Evelina Kniazevych – kl. 1A, Weronika Kolińska – kl. 1A, Rozalia Jakubowska – kl. 1D,

Klasy 2

I miejsce: Lisitsyna Alisa – kl. 2A

II miejsce: Mylana Kolomiitseva – kl. 2A

III miejsce: Mateusz Błasiak – kl. 2A, Antoni Dubiel – kl. 2A, Tymon Lemański – kl. 2A, Michał Sokołowski – kl. 2A

Klasy 4

I miejsce: Pola Kudzinowska – kl. 4C

II miejsce: Lena Pikulska – kl. 4A

III miejsce: Zuzanna Bystrek – kl. 4A

Wyróżnienie: Natalia Dzierżanowska – kl. 4A, Lena Formanowska – kl. 4A, Nadia Lęgas – kl. 4A oraz Jakub Lewczuk – kl. 4A

Klasy 8

I miejsce: Ewa Pietrak – kl. 8A


„Dom Pracy Twórczej Granica” w Kampinosie

W dniu 12 maja uczniowie klasy 1 C i 2 B pojechali na jednodniową wycieczkę do „Domu Pracy Twórczej Granica” w Kampinosie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, dzieci z zainteresowaniem i skupieniem wykonały z gliny mydelniczki, które stemplowały i pomalowały farbami. Poza zajęciami plastycznymi dzieci wzięły udział w grze terenowej na otoczeniu przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego. Na zajęciach muzycznych poznały różne instrumenty muzyczne i śpiewały piosenki. Dzień pełen zabawy zakończyły poczęstunkiem.


Mistrzostwa Bemowa w lekkoatletyce chłopców

11 maja 2022 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Bemowa w lekkoatletyce chłopców klas 7 i 8 rocznik 2007/2008. Nasi dzielni uczniowie zajęli 3 miejsce w konkurencji „sztafeta olimpijska”.
Antoni Jakóbczyk 800m
Krystian Łuba 400 m
Jan Grześkowiak 200m
Remigiusz Wojtak 100
Opiekunem chłopców był nauczyciel wf Lech Serwatka

Podobne zawody, tym razem dla klas młodszych, odbędą się w przyszłym tygodniu – 4 bój lekkoatletyczny. Trzymamy kciuki👍


Wyniki konkursu na „Zakładkę do książki”

W dniu 10.05.2022 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Zakładkę do książki”. Oto wyniki konkursu:

Klasy I – III
I miejsce – Sandra W. kl. IIC, Lena B. kl. IIC
II miejsce – Aleksandra K. kl. 1B, Ada Ch. kl. 2C, Lena G. kl. 1A, Maria L. kl. 3B
III miejsce – Magdalena R. kl. 1A, Asia K. kl. 3B, Maja B. kl. 3A, Zuzanna L. kl. 3A

Klasy IV-VIII
I miejsce – Hanna P. kl. 4B
II miejsce – Kordian D. kl. 5A, Laura K. kl. 7B
III miejsce – Pola K. kl. 4C

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.


XVIII edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych – FAKT

W Forum Angielskich Kół  Teatralnych udział wzięło 254 uczniów z kl.0-8.

W kategorii PIOSENKA kl.0-3 zwyciężyły:

I miejsce – kl.0A

II miejsce – kl.3A

III miejsce – kl.2D

Wyróżnienie kl.2C

W kategorii PIOSENKA kl.4-8:

I miejsce –Tadeusz Sikorski kl.5A

II miejsce – Julia Janosz kl.8A

W kategorii PRZEDSTAWIENIE nagrodzone zostały klasy:

I miejsce – kl.3D i kl.3B

II miejsce – kl.3C

III miejsce – kl.1C

W kategorii FILM :

I miejsce – Apolonia Wojtak kl.4B

II miejsce – T. Chalupka, M. Pluskwa-Dąbrowski, D. Lisiecki kl.4B

III miejsce – uczniowie SP 365

Wyróżnienia: M. Poławska, H. Piszczako kl.4B, E. Mydłowiecka, P. Kudzinowska kl.4C

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy pani K. Węglarskiej za udział w obradach jury. Koordynatorami FAKT-u były K. Szymkowska i A. Puzyńska.


Finalista konkursu Logia 22

Kolejny sukces! Uczeń klasy 8 B Wojciech Sikorski został finalistą Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA 22 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego organizowany przez OEIiZK. Gratulujemy!


Nagroda Lingwistycznego Konkursu J. Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że Filip Skotarek uczeń kl. 8 A został finalistą Lingwistycznego Konkursu j. angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół nr 17 we Włochach. Gratulujemy!


Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt

W poniedziałek 9 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 364 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt z klas siódmych i ósmych.

Nasze dzielne dziewczęta zajęły III miejsce w sztafecie olimpijskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Ostrowska, która wystartowała również w biegach indywidualnych i zajęła III miejsce na dystansie 300m.

Reprezentacja szkoły:

 1. Miecznikowska Amelia
 2. Ostrowska Wiktoria
 3. Stasiak Natalia
 4. Strzelczyk Aleksandra
 5. Jasińska Barbara

Opiekun: Damian Sićko


Centrum Pieniądza NBP

Uczniowie klasy 3 D wybrali się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP. Brali udział w warsztatach pt. „Czy pieniądzem może być wszystko?”.  Dowiedzieli się, że zanim wynaleziono monety, funkcję pieniądza spełniały inne przedmioty, które nazywano płacidłami. Aby płacidło zostało uznane za środek wymiany handlowej, musiało spełniać wiele warunków. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z przedmiotami do płacenia, których używano w różnych rejonach świata, a także zastanawiali się dlaczego ludzie wybrali akurat takie przedmioty do kupowania towarów.


WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY OCHRONĘ KLIMATU

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu „Plakat dla klimatu”:
Klasy 1
1 miejsce: Aleksandra Kalinowska kl. 1B, SP 364
2 miejsce: Maria Żebrowska kl. 1D, SP 364
3 miejsce: Zuzanna Zalewska kl. 1D, SP 364

Klasy 2
1 miejsce: Tymoteusz Kuna kl. 2C, SP 150
2 miejsce: Nina Łubiarz kl. 2C, SP 150 oraz Celina Drogoń kl. 2B, SP 350
3 miejsce: Lea Parcińska kl. 2C, SP 150 oraz Alicja Wagner kl. 2A, SP 350

Klasy 3
1 miejsce: Zuzanna Osiał kl. 3, SP 301 oraz Ola Kulik 3D, SP 364
2 miejsce: Mateusz Godecki kl. 3B, SP 363
3 miejsce: Aleksandra Kalus kl. 3B, SP 363

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. M. E. Andriollego 1, portiernia szkoły) od 16 maja 2022 r.


#mojaflaga

Wolontariat SP 364 zaprosił Społeczność naszej szkoły do włączenia się we wspólne świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja). Akcja ogłoszona przez Biuro Niepodległa polegała na wywieszeniu biało-czerwonej flagi, zrobieniu zdjęcia oraz udostępnieniu go.

Zapraszamy do naszej foto-galerii, gdzie z dumą promujemy szacunek do flagi – polskiego symbolu narodowego.

Polecamy:

– Flaga Polski – podręcznik użytkownika: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-polski-podrecznik-uzytkownika/

– Flaga Polski – 5 faktów na Dzień Flagi: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-polski-5-faktow-na-dzien-flagi/


Kolorowe kredki – czyli wielki kredkowy recykling

W kwietniu 2022 r. – we współpracy z SP 150 – odbyła się w naszej Szkole akcja „Kolorowe kredki – czyli wielki kredkowy recykling”. Działanie polegało na zbiórce kredek ołówkowych (nowych i używanych). Zebrane kredki zostały przesłane do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu (inicjator akcji), skąd trafią do szpitali, szkół przyszpitalnych, świetlic środowiskowych oraz fundacji wspierających dzieci. Dziękujemy za „kolorowy dar serca”.


WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACYJNA IM. MARKA EDELMANA”

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnienie w III edycji konkursu „Warszawska Nagroda Edukacyjna im. Marka Edelmana” w kategorii szkół podstawowych za projekt „naPRAWA – uczniowie SP 364 poznają siłę praw człowieka”. Gala nagrodzonych i wyróżnionych szkół z udziałem p. Renaty Kaznowskiej – Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy oraz przedstawicieli Rady m.st. Warszawy odbyła się w Muzeum POLIN w dniu 27 kwietnia 2022 roku. Gratulujemy wyróżnienia!   Dyplom zobacz


Wyniki konkursu wielkanocnego:

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu pt. Pisanka Wielkanocna:
Klasy 0-1
1 miejsce: Martyna Sochacka kl. 0A oraz Aleksandra Kalinowska kl. 1B,
2 miejsce: Lena Pietruszewska kl. 0A
3 miejsce: Filip Stępniak 1B

Kategoria klas 2-3
1 miejsce: Maria Szcześniak kl. 2B oraz Jakub Zaczek kl. 3B
2 miejsce: Zofia Rogala kl. 2D oraz Sofia Glushko kl. 2B
3 miejsce: Maja Mandecka kl. 2B.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!


Konkurs „Cudaki – śmieciaki” dla klas 0-1 został rozstrzygnięty!

Dnia 29 kwietnia 2022 rozstrzygnięto konkurs „Cudaki-śmieciaki”. Celem konkursu było m.in. propagowanie zachowań proekologicznych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia Dobrzyńska – kl.1A, Zofia Śpiewak – kl.1A, Tymon Izdebski – kl.1A, Lena Grabowska – kl.1A, Eliza Skrocka – kl.1A, Franciszek Markolt – kl.1A, Zuzanna Wąsowska – kl.1B, Aleksandra Kalinowska – kl.1B, Aleksandra Jocek – kl.0B
II miejsce – Maja Czajka – kl.1A, Patrycja Brandeburg – kl.1A, Aleksander Szumowski – kl.1A, Julia Groszek – kl.1A, Magdalena Raczkowska – kl.1A, Łucja Samsel – kl.1A, Milena Grzegorzewska – kl.0B, Emilia Stachurska – kl.0A
III miejsce – Hanna Piaskowy – kl.1A, Julia Jendrzejewska – kl.1A, Weronika Kolińska – kl.1A, Maksymilian Maciopa – kl.1D, Tomasz Parzniewski – kl.1D, Mikołaj Maksym – kl.1C, Filip Stępniak – kl.1B, Aleksandra Grzybek – kl.1D, Maria Klusiewicz – kl.1D

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Film zobacz


DZIEŃ DOBRA W SP 364

W niedzielę, 24 kwietnia br. świętowaliśmy Dzień Dobra. Z tej okazji wolontariat SP 364 zaprosił uczniów do udziału w szkolnej akcji „Dobro zatrzymane w obiektywie”. Zadanie polegało na przesłaniu zdjęcia obrazującego wykonanie dobrego uczynku. W naszym „uczniowskim banku dobra” znalazły się: posługa wolontariacka w stajni Agmaja, karmienie bezdomnego kotka, sprzątanie lasu, wyręczenie mamy w podlewaniu kwiatów, pomoc tacie w wiosennych porządkach na działce oraz herbata dla zmęczonej po pracy mamie.

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia, dobre uczynki oraz wpieranie działań wolontariatu 😊.


# SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W piątek, 22 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie posprzątali teren szkoły oraz jego najbliższe otoczenie. Celem naszych działań była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci innych do właściwego postępowania z odpadami!


WARSZTATY PSZCZELARSKIE

20 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „o ciekawych zawodach”. Tym razem odwiedził nas pszczelarz i opowiadał o życiu pszczół, ich roli w środowisku naturalnym oraz w życiu człowieka. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pszczołom w pokazowym uliku, zobaczyć strój pszczelarza i jego narzędzia pracy. Dowiedzieliśmy się jakie są typy pszczół, czym się żywią, jak wyglądają i dlaczego nie gryzą (!:-))). Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach 0A, 0B, 1A, 1C, 2A, 2C, 3A, a zorganizowała je p. Barbara Kuklińska.


AKCJA ŻONKILE 2022

Akcja „Żonkile” organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.

Tematem przewodnim akcji 2022 była „miłość”. W czasie zajęć edukacyjnych upamiętniających rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klas 0 – VIII obejrzeli projekcje filmowe przygotowane odpowiednio do każdej grupy wiekowej, przygotowali papierowe żonkile oraz prace plastyczne. Niech #ŁączyNasPamięć!


Wyniki konkursu na Eko-zabawkę

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 2 i klasy 3.

Klasy 2:

I miejsce – Zuzanna Mackiewicz 2C
II miejsce – Tymon Lemański 2B
III miejsce – Sandra Włodarczyk 2C

Wyróżnienia: Zuzanna Domańska 2C, Kacper Matelowski 2C, Adrianna Chrzanowska 2C, Hanna Radwińska 2C, Maciej Winiarki 2D, Tymon Nojman 2D

Klasy 3:

I miejsce – Maja Burzec 3A
II miejsce – Maja Wasilewska 3B
III miejsce – Aleksandra Kulik 3D

Wyrożnienia: Oliwia Szczepanik 3A, Zuzanna Landowska 3A, Aleksandra Koziak 3A, Aleksandra Zawadka 3A, Violetta Melnyk 3A, Mykhailo Kozyr 3A, Patrycja Stabrawa 3D


Harmonogram przesłuchań konkursowych FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]


PACZKA NA KRESY – WIELKANOC 2022

We wtorek 19 kwietnia br. uczniowie z klasy ósmej: Zuzanna G., Julia J. oraz Maximilian N. wraz z opiekunem wolontariatu posługiwali podczas pakowania paczek w ramach akcji „Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”.

Organizatorem akcji była Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, przy wsparciu: Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Polska Fundacja Narodowa.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za wsparcie akcji, ich pomoc oraz zaangażowanie!


Życzenia Wielkanocne


SIANOWY ZAWRÓT GŁOWY

W przedświątecznym tygodniu odbyły się w naszej szkole wielkanocne warsztaty wielokulturowe z rękodzieła dla małych i dużych pt. „Sianowy zawrót  głowy”. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Powstały piękne wytwory z siana – jajka, koguciki i zające. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wytworami wielkanocnymi.


Rowerowy Maj 🚴‍♀️ 🛴 🛹

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do kampanii Rowerowy Maj. Akcja odbędzie się w dniach 4-31 maja 2022 r. Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Koordynatorami akcji w naszej szkole są Marzena Pietrasik i Lech Serwatka.

Ulotka zobacz


WYNIKI KONKURSU RYTMICZNO-TANECZNEGO „I CAN DANCE”

W tym roku szkolnym odbyła się II edycja konkursu rytmiczno-tanecznego „I CAN DANCE” dla klas 0-1. Wykonawcy w tym roku postawili na różnorodność stylów oraz ciekawy dobór muzyki. W wyniku burzliwego głosowania wyłoniono laureatów:

w kategorii „solo”:

I miejsce – Izabella Jurczak z kl. 0B w układzie baletowym do walca z baletu „Śpiąca Królewna” P. Czajkowskiego

II miejsce – ex aequo: Nina Kluzek z kl. 0B w układzie do piosenki „Waka Waka” Shakiry oraz Zofia Lewandowska z kl. 0B w układzie do piosenki „Rasputin” zespołu Boney M.

III miejsce – Aleksandra Kalinowska z kl. 1B w układzie rytmicznym do piosenki „Let’s star jump!”

Wyróżnienia zdobyły także: Aleksandra Jocek z kl. 0B oraz Milena Grzegorzewska z kl. 0B.

w kategorii „zespół”:

I miejsce: klasa 0B w układzie rytmicznym do „Polki Italiana” S. Rachmaninowa

II miejsce: klasa 0A układzie free-style do „Monkey Dance” Tones and I

Wszystkim wykonawcom i uczestnikom serdecznie gratuluję pomysłowości, poczucia rytmu i radości z tańca! Dyplomy i nagrody zostaną rozdane po świętach wielkanocnych. Zawitam do każdej klasy 😉 Koordynator i pomysłodawca konkursu – Barbara Kuklińska.


WARSZAWSKIE DNI DORADZTWA ZAWODOWEGO

Ósmoklasisto! Ósmoklasistko!

Podczas Warszawskich Dni Doradztwa Zawodowego będziesz miał/miała wyjątkową okazję, aby porozmawiać ze specjalistami o swoich planach edukacyjno-zawodowych. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, jaką szkołę wybrać, albo zastanawiasz się, czy Twój pomysł jest właściwy, to zapisz się na rozmowę z doradcą zawodowym! Zapisy od 11.04.2022 r.

Bezpłatne spotkania:

– konsultacje stacjonarne: 23 kwietnia 2022 r., ul. Środkowa 9 (Praga Północ);

– konsultacje online, TEAMS: 25-28 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/warszawskie-dni-doradztwa-zawodowego


WIELKANOCNY WOLONTARIAT

W ramach działań wolontariatu Społeczność naszej Szkoły w okresie przedświątecznym podjęła działania:

1) udział w zbiórkach żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony dla osób z Ukrainy (działanie we współpracy z Dzielnicą Bemowo m.st. Warszawy oraz Stowarzyszeniem Odra-Niemen),

2) przesłanie kartek z życzeniami świątecznymi do Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Warszawie oraz Podopiecznych Ośrodka „Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie” (kampania „Pola Nadziei”),

3) przekazanie wielkanocnego rękodzieła – ozdób i dekoracji oraz kartek świątecznych – z przeznaczeniem na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”.

Dziękujemy za wszystkie dary serca!


Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach

Z przyjemnością  informujemy, że uczeń klasy 4 B Tymoteusz Ładoń zdobył srebrny medal na czwartej szachownicy przeznaczonej dla chłopca do lat 14. Dodatkowo z 6-osobową drużyną zdobył 1 miejsce na 29 drużyn z całego Mazowsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😊

Dyplom zobacz

Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji – nowa oferta

Lekcje online  odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy.

Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. – Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)<https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/>
Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj 👉https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy (PL + UA)
Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN


Spis szkół prowadzących zdalną naukę, rekomendowanych przez ukraińskie Ministerstwo Oświaty

Uprzejmie informujemy, że na stronie BE  zamieszczony został spis szkół prowadzących zdalną naukę, rekomendowanych przez ukraińskie Ministerstwo Oświaty (w załączniku tłumaczenie):  Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни – Edukacja (um.warszawa.pl)

Lista oficjalnych szkół i platform internetowych na Ukrainie, które organizują proces edukacyjny w czasie wojny:

cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни

https://edukacja.um.warszawa.pl/-/spysok-ofitsiynykh-onlayn-shkil-ta-platform-v-ukrayini-shcho-orhanizovuyut-navchalnyy-protses-v-umovakh-viyny

Ponadto opublikowana została  II część „Tematów do rozmów”: https://metropolie.pl/fileadmin/user_upload/tematy_do_rozmow_cz.2_PL.pdf

I część dostępna pod linkiem:   https://edukacja.um.warszawa.pl/-/temy-dlya-rozmov-pro-nas-i-nashi-krayiny

[czytaj więcej]


Wsparcie psychologiczne w języku rosyjskim oraz ukraińskim

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie, informujemy, że w poradni jest zatrudniony psycholog mówiący biegle w języku rosyjskim oraz ukraińskim. W przypadku potrzeby psychologicznego wsparcia dzieci z bemowskich placówek, pochodzących z Ukrainy, mających trudności w porozumiewaniu się w języku polskim, prosimy o kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie pod nr telefonu 500-104-119. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy dotycząca przyjęcia do polskiej szkoły

Materiał przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.

Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.

Informacja w języku polskim [czytaj więcej]

Informacja w języku ukraińskim [czytaj więcej]


Warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy

W ramach współpracy z Dzielnicą Bemowo m.st. Warszawy trzy nauczycielki z naszej Szkoły poprowadziły wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbyły się 9 kwietnia w Klubie Bemowskiego Seniora przy ul. Pełczyńskiego 30A.

Więcej informacji o warsztatach: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/warsztaty-artystyczno-plastyczne-dla-dzieci-z-ukrainy


Rękodzieło SP 364 na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”

W Niedzielę Palmową 10.04.2022 r. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej organizuje w kościele św. Zygmunta na Bielanach „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”. Społeczność SP 364 włączyła się do akcji przekazując na jarmark ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz karki świąteczne. Wolontariusze naszej Szkoły serdecznie dziękują za wielkanocne rękodzieło 😊.


Mistrzostwa Bemowa w pływaniu dziewcząt i chłopców

5 kwietnia na pływalni „Pingwinek” odbyły się Mistrzostwa Bemowa w pływaniu dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczniowie wzięli udział w sztafecie pływackiej i występach indywidualnych. Chłopcy zajęli 3 miejsce natomiast grupa dziewcząt uplasowała się na czwartej pozycji.

Skład drużyny chłopców:

 1. Kaczmarek Aleksander
 2. Stasiak Stanisław
 3. Furmanek Antonii
 4. Zelenko Kyryl
 5. Sikorski Tadeusz
 6. Chybała Kuba
 7. Michniewicz Jarosław
 8. Pankiewicz Rafał

Opiekun: Damian Sićko

Skład drużyny dziewcząt:

 1. Parzniewska Julia
 2. Fortuniak Amelia
 3. Miernik Hanna
 4. Mozdyniewicz Aleksandra
 5. Kudzinowska Apolonia
 6. Antończyk Hanna
 7. Łapin Maja
 8. Stasiak Hanna

Opiekun: Szymon Twardowski


SPOTKANIE DELEGACJI SP 364 Z KAPITUŁĄ RADY M.ST. WARSZAWY

Miło nam poinformować, że wyniku zakwalifikowania się naszej Szkoły do II etapu Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana, w dniu 31 marca br. odbyło się spotkanie Delegacji SP 364 z Kapitułą Rady m.st. Warszawy. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: Zuzanna Kozioł, Aleksandra Strzelczyk, Kacper Jodłowski, Maximilian Nicolas oraz p. Małgorzata Bąk. W czasie spotkania Delegacja Szkoły zaprezentowała działania dotycząca realizacji projektu pt. „naPrawa – uczniowie SP 364 poznają siłę praw człowieka” oraz podzieliła się własnymi doświadczeniami udziału w projekcie.


Wyniki konkursu plastycznego „Nadchodzi pani wiosna”


IX Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2022”

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w IX Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2022”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 22 kwietnia 2022 roku o godz. 9.00 (bez udziału publiczności) w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. M. E. Andriollego 1), a Koncert Laureatów odbędzie się 28 maja 2022 r. o godz. 12.00 w Amfiteatrze Bemowo przy ul. Raginisa.

Kompletne zgłoszenia należy składać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2022 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora).

Zapraszamy do licznego udziału!

Regulamin FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]

Karta zgłoszenia FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]

Zgoda na udział FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]


Wspólnie na pomoc Ukrainie

Wolontariat SP 364 serdecznie dziękuje Społeczności naszej Szkoły za okazane zaangażowanie oraz składane dary, które na bieżąco przekazujemy na rzecz potrzebującym –  ofiarom wojny w Ukrainie. Nasza zbiórka zorganizowana jest we współpracy z Dzielnicą m.st. Warszawy i nadal trwa. Wiemy, że możemy liczyć na Państwa dobroć i zapewniamy, że nieustannie jesteśmy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia!


Dzień bez plecaka

W piątek 25 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez plecaka”. W zabawie, której inicjatorem był SU szkoły, udział wzięło wielu uczniów od 3 do 8 klasy, o czym świadczą liczne zdjęcia. Celem dnia bez plecaka było wykazanie się inwencją, przyniesienie książek i zeszytów w nietypowych przyborach. Trzeba przyznać, że naszym uczniom kreatywności nie brakuje 😁


Międzynarodowy Dzień Teatru

23 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Wydarzenie miało na celu przybliżenie zagadnień związanych z teatrem oraz uwrażliwienie najmłodszych odbiorców na sztukę. Z tej okazji uczniowie najmłodszych klas oglądali spektakle teatralne online, tworzyli na ich podstawie prace plastyczne, pisali streszczenie przedstawienia, wykonywali maski, które ozdobiły szkolny korytarz, zainscenizowały krótkie przedstawienia. Uczniowie najstarszych klas wykonali plakat popularyzujący ten dzień wśród społeczności szkolnej. Niektóre z wydarzeń miały miejsce poza wyznaczonym dniem, dzięki czemu możemy mówić, że to był cały tydzień pod znakiem teatru 😊. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i dobrą zabawę. Dowodem na to są poniższe zdjęcia.


Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca kojarzony jest przede wszystkim z Pierwszym Dniem Wiosny. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa,  czy też inaczej Dzień Kolorowej Skarpetki. Święto to ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Symbolem tego dnia, solidarności z osobami z Zespołem Downa są właśnie kolorowe skarpetki, które oznaczają nieparzyste chromosomy wywołujące zmiany genetyczne u niektórych ludzi.
W naszej szkole w tym dniu również chcąc zsolidaryzować się z osobami z Zespołem Downa odbył się Dzień Kolorowych Skarpetek „nie do pary”. Celem organizacji takiego dnia była chęć szerzenia wśród społeczności szkolnej świadomości na temat Zespołu Downa, tolerancji, akceptacji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu, za co pięknie dziękujemy!


Dzień Kolorowej Skarpetki

W poniedziałek 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Solidaryzując się z tymi osobami, załóżmy tego dnia kolorowe skarpetki i obowiązkowo nie do pary! Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień.

Plakat zobacz


Europejski Dzień Mózgu

W dniu 18 marca w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. Dzień ten obchodzony jest od 1998 r. i ma zwracać uwagę na niezwykle ważną funkcję tego organu oraz przypominać o profilaktycznych badaniach układu nerwowego i odpowiedniej diecie, która jest ważna, jeśli zależy nam na zachowaniu odpowiedniej sprawności naszego mózgu.

Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu – odpowiada za wszelkie bodźce, które docierają do naszego organizmu. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje

Wspólnie z uczniami klas 4 udało nam się znaleźć kilka zaskakujących faktów dotyczących mózgu i stworzyć plakat z ciekawostkami.

Uczniowie mogli również sprawdzić swój mózg rozwiązując zagadki przygotowane przez nauczyciela.


Dzień Św. Patryka

Z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie przygotowywali tematyczne dekoracje na korytarzach szkoły. Uczennice kl. 4C Lena Kłos i Pola Kudzinowska wykonały poster, poświęcony Św. Patrykowi. Członkowie Euroklubu zorganizowali wystawkę zielonych cylindrów i kartek okolicznościowych. A chętni uczniowie ubrali się na zielono. Nauczyciele j. angielskiego we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej przeprowadzili lekcje tematyczne. W zorganizowanym konkursie na najciekawszą kartkę z okazji Dnia Św. Patryka jednogłośnie zwyciężyła praca ucz. kl. 3D Oli Kulik, wyróżnienie otrzymały Ewa Pietrak z kl. 8A i Liliana Kuliś z kl. 8B


Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

W dniach 8.03.2022 oraz 9.03.2022 odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w którym wzięli udział uczniowie kl. 0-8 Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Przesłuchano 16 uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło 6 laureatów do etapu dzielnicowego w dwóch kategoriach. Podczas etapu dzielnicowego SP 364 reprezentować będą:

Kategoria 0-3

 1. Gabriela N., kl. 3 C
 2. Aleksandra J., kl. 0B
 3. Aleksandra K., kl. 1B

Kategoria 7-8

 1. Varvara Z., kl. 7B
 2. Laura K., kl. 7B
 3. Maximilian N., kl. 8B

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki podczas kolejnych eliminacji.


Fundacja – Rodzice Szkole

W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców informujemy o otrzymanym rozliczeniu akcji …[czytaj więcej]
Wystarczy, że osoba rozliczająca PIT wpisze następującą treść do swojego zeznania podatkowego:
nr KRS: 0000268115 RR SP nr 364 w Warszawie.
Fundacja przekazuje 75% zebranej kwoty na konto Rady Rodziców, 25% przeznacza na swoje cele statutowe.

Więcej informacji o Fundacji: http://rodziceszkole.edu.pl/


Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Językowe wygibasy”

W dniu 3 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-VIII pt. „Językowe wygibasy”. Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu przez ucznia dowolnego wiersza z kanonu poezji dziecięcej/młodzieżowej w języku ojczystym (kraj urodzenia/pochodzenia) ucznia. Prezentacje wzbogacone były odpowiednim strojem oraz rekwizytami. Wszyscy młodzi recytatorzy świetnie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze, które wybrzmiały w językach: polskim, ukraińskim, nepalskim, hiszpańskim i francuskim. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, prezentacja i promowanie ich talentu oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystej poezji. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu WIE 2022 pt. „Wielokulturowa SP 364 miejscem spotkań wielu odmienności”. Koordynatorem działań była p. Teresa Barszcz – nauczycielka etyki.

Wyniki konkursu:

– kategoria klas 0-3:
I miejsce: Weronika Kolińska – kl. 1A, Ignacy Krzemiński – kl. 1B, Aleksandra Kalinowska– kl. 1B, Zuzanna Domańska – 2C;
II miejsce: Emilia Stachurska – kl. 0A, Lena Grabowska – kl. 1A, Emma Korepta – kl. 1B, Wiktoria Kowalska – kl. 1B;
III miejsce: Devika Acharya – kl. 2B, Julia Wasiak – kl. 2B, Aleksander Śladowski – 2A, Alisa Lisitsyna – 2A;
– kategoria klas 4-8:
I miejsce: Varvara Selianok – kl. 4B;
II miejsce: Laura Kosińska – kl. 7B, Kornelia Kierzkowska – kl. 7B, Anna Dąbrowska – kl. 7B, Varvara Zelenko – kl. 7B;
III miejsce: Umika Acharya – kl. 6A.


Warsztaty stolarskie

W środę 2 marca 2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 0-3 poświęcone zawodowi stolarza. Uczniowie dowiedzieli się o odpowiednim stroju i wyposażeniu prawdziwego stolarza, o zasadach bezpieczeństwa, które musi zachować aby np. nie stracić palca (!) Poznali także proces obróbki drewna oraz słownictwo z nim związane: piłowanie, heblowanie, szlifowanie, wióry, trociny. Każdy pod okiem profesjonalisty mógł wbić gwóźdź, a na koniec złożyć stolik i krzesełko. Efekty – sami zobaczcie w naszej galerii! 🙂 Warsztaty zorganizowała p. Barbara Kuklińska, a uczestniczyły w nich klasy 0B, 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B i 3C.


Dzień Przebierańca


Pasowanie na czytelnika

W dniu 23 lutego odbyło się pasowanie na czytelnika klas: 1A oraz 1D. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli rozkodować hasło, które otwierało drzwi biblioteki.

Uczniowie oraz uczennice poznali prośby książki, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Każdy czytelnik otrzymał dyplom oraz kartę czytelnika jak również wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Świeżo upieczeni czytelnicy też często odwiedzać bibliotekę, a nawet zostać molami książkowymi.


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY OD 21 LUTEGO 2022 R.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz opiekuńcze dla oddziałów 0 – 8 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie od dnia 21 lutego 2022 r. prowadzone będą w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły, z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Dlatego w dniach 21-25 lutego obchodzony był w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Celem obchodów było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem polskim w mowie i w piśmie.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się ze znajomości poprawności gramatycznej.

W ramach obchodów uczniowie łamali języki czytając wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.

Był to również czas do oczyszczania swojego prywatnego językowego podwórka ze zbędnych zapożyczeń i pielęgnowania języka ojczystego.

Działania zostały wzbogacone o gazetki ścienne, które przyozdobiły korytarze szkolne, sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę.

Obchody zwracały uwagę na różnorodność i bogactwo językowe, charakteryzujące polską mowę, jednocześnie podkreślając wartość jaką jest znajomość języka ojczystego. Świadomość istnienia gwar tworzących kulturę językową pozwala dostrzec w języku jego piękno, bogactwo oraz unikatowość.


Światowy Dzień Kota, wyniki konkursu „Mój przyjaciel kot”:

W czwartek 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Obchody dnia kota mają podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Tego dnia chętni uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak kot, zakładając kocie przebranie. Innym akcentem było założenie elementów odzieży z kotem. Na niektórych zajęciach dzieci mogły porozmawiać o kotach, przeczytać wiersze, czy opowiadania, a także stworzyć prace plastyczne wg różnych ciekawych pomysłów.

Z tej okazji również odbył się konkurs „Mój przyjaciel kot”. Prace konkursowe były przepiękne, natomiast ostatecznie nagrodzono:

Wyróżnienie: Iza Jurczak 0 B, Emma Korepta 1 B, Julia Wasiak 2 B, Joanna Kuśnieruk 3 B,  Oliwia Włostowska 3 D

I miejsce: Helena Skowrońska 1 D,  Zuzanna Kębłowska 2 D, Maja Wasilewska 3 B, Maria Laskowska 3 B, Ola Kulik 3 D

II miejsce: Igor Czapczyk 1 A, Maja Lewandowska 1 D,  Maria Szcześniak 2 B, Zofia Rogala 2 D, Julia Lewandowska 3 C

III miejsce: Joud Wadah 0 B, Ula Januszewska 0 B, Jaśmina Dudek 1 D,  Sandra Włodarczyk 2 C, Hanna Plęs 3 B

Gratulujemy!!!


Poczta Walentynkowa


Dbając o środowisko niesiemy pomoc potrzebującym!

Działania edukacyjne w naszej szkole to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Społeczność naszej szkoły czynnie włączyła się w projekt „Zbieram to w szkole”. Dnia 9 lutego 2022 roku oddaliśmy do recyklingu 60 kg zużytych baterii. Poprzez praktyczne działanie nie tylko zachęcamy do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi i kształtujemy nawyki przyjazne środowisku naturalnemu, ale również niesiemy pomoc potrzebującym – dochód uzyskany z recyklingu przeznaczany jest na budowę studni głębinowych w Czadzie.

Wolontariat SP 364 w Warszawie serdecznie dziękuje Społeczności Szkoły za aktywny udział w zbiórce (która nadal trwa) i przypomina, że niesione DOBRO POWRACA!


„Mistrz Pięknego Czytania” – wyniki konkursu

Przedstawiamy wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, którego hasłem przewodnim w tym roku było „Kolorowa przygoda”.
Ocenie podlegały: wyrazistość i płynność czytania oraz bezbłędność, intonacja i interpretacja prezentowanego fragmentu tekstu.

Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie dziękuję za przygotowanie i profesjonalne podejście.

Kategoria 1-3

1. Gabrysia Nowosad 3 C
2. Maria Laskowska 3 B, Ola Kalinowska 1 B
3. Magda Raczkowska 1 A

Kategoria 4-6
1. Antoni Niedbał 6 A
2. Franciszek Laskowski 6 A

Kategoria 7-8
1. Bartosz Szarmach 7 A
2. Natalia Jarosz 7 B

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone uczniom w najbliższym czasie.


Dzień patronki szkoły

4 lutego SP 364 im. Konstancji Markiewicz obchodzi urodziny swojej patronki. W tym roku to już 154 rocznica. Z tej okazji jeszcze przed feriami uczniowie przygotowali postery i tablice tematyczne na korytarzach szkoły. Odbył się też konkurs interpretacji wybranych tekstów z powieści Patricka Quigley „Sisters against the Empire”. Zwyciężczynią została Amelia Kowal z kl. 5A.
Klasy młodsze rozwiązywały w 3-osobowych zespołach quiz o życiu i narodowowyzwoleńczej działalności Konstancji Markiewicz. Tu powiodło się zespołowi uczniów z kl. 4C. Gratulujemy!


Uczniowie SP 364 zbierają kroki dla WOŚP

W dniach 24 stycznia – 6 lutego 2022 roku uczniowie klas IV – VIII naszej Szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działanie konkursowe polegało na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów w darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Za każdego ucznia, który wykonał w aplikacji minimum 1000 kroków w okresie trwania konkursu, Fundacja Pho3nix przekazała na konto WOŚP kwotę 5 zł. Dziękujemy „wędrowcom” SP 364 za 105406 kroków 😊    dyplom


Kampania „Dobrze, że jesteś” – zapraszamy na cykl szkoleń

W roku szkolnym 2021/2022 nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” autorstwa Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. W ramach działań projektowych zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń kampanii społecznej „Dobrze, że jesteś”:

https://sp364.edu.pl/2021/11/16/szkola-odpowiedzialna-cyfrowo/


„SłuchaMY Was” – konkurs na ekoinicjatywę

Zadanie konkursowe polega na zgłaszaniu przez uczniów własnych pomysłów na inicjatywy ekologiczne (możliwe do zrealizowania) w naszej Szkole. Ważne jest uzasadnienie, dlaczego dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, Szkoła będzie bardziej ekologiczna (krótki opis). Pomysły należy zgłaszać do 18.03.2022 r. na adres mbak@sp364.edu.pl

Z naszego szkolnego „banku ekoinicjatyw” zostanie wybrane działanie, które będzie reprezentować naszą Szkołę w warszawskim konkursie dla szkół podstawowych „SłuchaMY Was”. Szczegółowe informacje o konkursie: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/-sluchamy-was-konkurs-dla-szkol-podstawowych


Konkurs plastyczno-fotograficzny „Ciekawe Ferie na Bemowie”

Zachęcamy do udziału w artystycznej zabawie podczas przerwy zimowej. Stwórz własnoręcznie pracę plastyczną lub zrób zdjęcie i pokaż nam, jak spędzasz ferie na Bemowie! Atrakcyjne warsztaty, wystawy, dobre miejsce do zimowych aktywności na Bemowie? Może znacie oryginalne możliwości spędzenia wolnego czasu, które chcielibyście pokazać innym dzieciom? Do wygrania fantastyczne nagrody!

Harmonogram konkursu:

 1. Prace w formie cyfrowej będą przyjmowane na adres e-mail:  zapisy@um.warszawa.pl
 2. Termin nadsyłania prac do 13 lutego 2022 r.
 3. Rozstrzygnięcie konkursu 23 lutego 2022 r.
 4. Ogłoszenie wyników po 23 lutego br. na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i kartą zgłoszenia https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-plastyczno-fotograficzny-%E2%80%9Eciekawe-ferie-na-bemowie

https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/5322485977761535/?type=3&theater


Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne 2022

W 2022 roku w ramach XVII edycji WIE dofinansowanie otrzymało 123 projekty. Miło nam poinformować, że wśród dofinansowanych 6 działań z dzielnicy Bemowo, 3 otrzymała Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Jeden z projektów w ramach działań proekologicznych pt. „Klimatyczni – co uczeń SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu” został zgłoszony przez panią Agnieszkę Prokopczyk – wychowawczynię w świetlicy szkolnej. Drugi projekt związany z kształtowaniem postaw otwartości, dialogu, akceptacji różnorodności pt. „Wielokulturowa SP 364 miejscem spotkań wielu odmienności – kształtowanie postawy tolerancji wobec odmienności kulturowej uczniów Szkoły Podstawowej nr 364 w Warszawie” opracowała p. Teresa Barszcz – nauczycielka etyki. Trzeci z dofinansowanych projektów pt. „Współpraca to ważna sprawa – grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej” związany jest z działaniami na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i został przygotowany przez p. Natalię Graczyk – nauczycielkę współorganizującą kształcenie ucznia.

Gratulujemy i życzmy kreatywnych działań projektowych!


„DZIAŁAJMY RAZEM” – budujemy kompetencje cyfrowe

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 pod hasłem „Działajmy razem”. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klas 1-8 kształtowali postawy odpowiedzialnego korzystania z urządzeń cyfrowych i internetu oraz zdobywali umiejętności skutecznych sposobów ochrony przed zagrożeniami w sieci. Działanie, zorganizowane we współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet, miało również na celu promocję pozytywnego wykorzystywania internetu w życiu codziennym.

Kształtując równowagę między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią internetu w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” autorstwa Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.

Polecamy: „Nie zgub dziecka w sieci” – porady dla Rodziców https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/aktualnosci

W ramach DBI 2022 zapraszamy na webinary (czytaj więcej) – załącznik


Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy

30 stycznia 2022 r. Moto Orkiestra zagra już po raz 18 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W niedzielę w godz. 12:00-18:00 na terenie Autodromu  Automobilklubu Polski odbędzie się prawdopodobnie najgorętsza, zimowa impreza motoryzacyjna w kraju!

Z okazji 30. Finału WOŚP będzie można wylicytować przejazdy na fotelu pilota z fantastycznymi kierowcami, m.in. Łukaszem Byśkiniewiczem, Mikołajem Marczykiem, Michałem Ratajczykiem, Jakubem „Colin” Brzezińskim, Jędrzejem Szcześniakiem, Wojciechem Chuchałą,  Adamem Sroką, Jarkiem Frydrychem, Olą Fijał i wieloma innymi.

W licytacjach będzie można także zgarnąć m.in. całodzienną wyprawę off-roadową, weekend z motocyklami legendarnych marek, koszulki z autografami cenionych  sportowców, vouchery na usługi serwisowe, zabiegi kosmetyczne, a nawet rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Pudzianowskiego!

W Parku Maszyn spotkać będzie można perełki rajdowej, off-roadowej i nietuzinkowej motoryzacji! Dla najmłodszych fanów Moto Orkiestry przygotowany będzie Kącik dla Dzieci,  w którym pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy sportowej zajmą prawy fotel rajdówki na specjalnie przygotowanej trasie. Nie zabraknie również loterii z atrakcyjnymi nagrodami, fantastycznych pokazów oraz strefy gastronomicznej!

Przez cały dzień na terenie dzielnicy Bemowo będzie można spotkać wolontariuszy i pomóc im wypełnić puszki  po brzegi w szczytnym celu. Przypominamy, że WOŚP zagra w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Start o godz. 12.00 na terenie Autodromu przy ul. Powstańców Śląskich 127. Czeka nas fantastyczna niedziela pełna gorących wrażeń – zapraszamy!


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r.

 1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w dniach: 27.01.2022 – 27.02.2022 prowadzone będą:
  • w oddziałach przedszkolnych w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
  • w klasach I-IV w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
  • w klasach V – VIII w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (platforma MS Teams)… [czytaj więcej]

Ferie zimowe 2022

Propozycje na ferie zimowe 2022 [czytaj więcej]


BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA ÓSMOKLASISTÓW PRZED EGZAMINAMI

Warszawska Szkoła Zimowa (WSZ) to bezpłatne zajęcia zorganizowane przez Miasto stołeczne Warszawa dla uczniów i uczennic, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne. Zajęcia pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

Zapisy na zajęcia: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/warszawska-szkola_zimowa-2022

Serdecznie zapraszamy!


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/realne-wsparcie-dla-dzieci-i-mlodziezy–dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka-800-12-12-12


Szczepienia


Wyniki Konkursu Wokalnego ŚWIĄTECZNE MELODIE – „Moja ulubiona kolęda/pastorałka”

W roku szkolnym 2021/2022 wystartowała I edycja Konkursu Wokalnego ŚWIĄTECZNE MELODIE – „Moja ulubiona kolęda/pastorałka”. Pomysłodawczynią i koordynatorką tego konkursu była p. Barbara Kuklińska. Zgłoszenia przyjmowane były od 6 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 włącznie. Uczeń mógł wziąć udział w dwóch kategoriach konkursu: ‘śpiew solowy’ oraz ‘wykonanie rodzinne’. W tym roku zgłosiło się 10 uczestników. Jury oceniło ogólny wyraz artystyczny, umuzykalnienie, dykcję oraz wrażliwość małych artystów. Każdy juror mógł przydzielić 10 p. za I miejsce, 5 p. za II miejsce oraz 2 p. za miejsce III. Oto rezultaty głosowania:

kategoria ‘śpiew solowy’:
I miejsce ex aequo:
Zuzanna Porucznik z kl. 2 C w kolędzie „Gdy śliczna Panna” (39 p.)
oraz
Gabriela Nowosad z kl. 3 C w pastorałce „Kolędowy czas” (39 p.)
II miejsce:
Aleksandra Kalinowska z kl. 1 B w pastorałce „Chojka, chojka” (32 p.)
III miejsce:
Emilia Stachurska z kl. 0 A w piosence „Pada śnieg” (15 p.)

kategoria ‘wykonanie rodzinne’:
I miejsce ex aequo:
Gabriela Ludwiczak z kl. 0 B wraz z siostrą Zuzią w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” (36 p.)
oraz
Ignacy Krzemiński z kl. 1 B wraz z siostrą Helenką w piosence „Little snowflake” (36 p.)
II miejsce ex aequo:
Izabella Jurczak z kl. 0 B wraz z bratem Karolem i kuzynostwem w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” (27 p.)
oraz
Marek Wygocki z kl. 0 A wraz z siostrą Polą w kolędzie „Gaudete” (27 p.)
III miejsce: brak

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękuję za przygotowanie i profesjonalne podejście oraz udział w konkursie. Laureatom zaś gratuluję zdobytych miejsc i życzę wielu sukcesów na muzycznej ścieżce. Już dziś zapraszam na kolejną edycję i – mam nadzieję – do zobaczenia i usłyszenia 🙂 w przyszłym roku!
Dyplomy i nagrody zostaną rozdane wkrótce.


10. EDYCJA AKCJI „KODUJ Z GIGANTAMI”

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywające się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Start rejestracji na zajęcia – 17 stycznia 2022 roku. Więcej informacji na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami


Karmniki z naszej świetlicy


Lodowisko na Bemowie

Zapraszamy na bezpłatne lodowisko na Bemowie przy ul. Obrońców Tobruku 40. Ślizgawki czynne codziennie w godz.: 9.00-10.30; 11.00-12.30; 13.00-14.30; 16.00-17.30; 18.00-19.30; 20.00-21.30. Wstęp, wypożyczalnia łyżew oraz szatnia – bezpłatnie. Lodowisko funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/lodowisko-na-bemowie

BEZPIECZNY POWRÓT DO NAUKI W TRYBIE STACJONARNYM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Zapewnienie bezpieczeństwa przy optymalnych warunkach nauki oraz dbałość o zdrowie, to priorytetowe cele całego środowiska oświatowego.

Aby nauka w trybie stacjonarnym – mimo stanu epidemii – trwała jak najdłużej, organizacja pracy w szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju odbywa się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów (w szczególności obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej).

Przypominamy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na terenie Szkoły obowiązuje „Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów w czasie zagrożenia epidemicznego” dostępny pod linkiem:

https://sp364.edu.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin_rezim_sanitarny_01.09.2021.pdf

Pamiętajmy również o:

– właściwym odżywianiu w czasie pandemii
(stanowisko Komitetu Nauki o Żywności Człowieka Polskiej Akademii Nauk w sprawie zaleceń żywieniowych podczas pandemii COVID-19: https://www.gov.pl/web/psse-makow-mazowiecki/stanowiska-komitetu-nauki-o-zywnosci-czlowieka-polskiej-akademii-nauk-w-sprawie-zalecen-zywieniowych-podczas-pandemii-covid-19

– aktywności fizycznej

– roli szczepień w codziennym życiu
(więcej informacji na temat szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo  oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

Materiał opracowany na podstawie komunikatu „Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym” Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.


„Pastorałkowe połazy z Lazurkami”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert online i wspólne kolędowanie w ostatni dzień roku!
31 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 Zespół Folklorystyczny Lazurki zabierze nas w muzyczną podróż po tradycjach z regionów południowej Polski. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/-pastoralkowe-polazy-z-lazurkami

Zima w mieście – ZAPISY

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją o sposobie zapisów na akcję „Zima w mieście” 2022.

Życzenia 🎄


„Razem na Święta” 2021

W grudniu 2021 r. przystąpiliśmy do akcji MEiN „Razem na Święta”. W ramach niesienia pomocy innym oraz dzielenia się dobrem Społeczność naszej Szkoły podjęła działania:

1) przesłanie własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świąteczno-noworocznymi do Podopiecznych oraz Pracowników Domów Pomocy Społecznej w Warszawie;

2) przekazanie 150 ręcznie wykonanych kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi dla podopiecznych Ośrodka „Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie” (kampania „Pola Nadziei”);

3) „Świąteczny wolontariat” – udział w zbiórkach żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony;

4) udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której celem było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie;

5) składanie życzeń Pracownikom różnych instytucji, z którymi współpracuje Szkoła;

6) inicjatywy podejmowane indywidualnie przez uczniów: samodzielne przygotowanie kartek z życzeniami oraz wykonanie słodkich upominków i obdarowanie nimi najbliższych itp.

Dziękujemy za wielkie serca i pamiętajmy, że dobro powraca!


„Świąteczne bieganie” online

W dniach 22-26.12.2021 r. serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnej akcji sportowej.

„Świąteczne bieganie” to wydarzenie online, w którym uczestnicy startują z dowolnego miejsca i pokonują dystans w wybrany przez siebie sposób (bieg, spacer, marsz z kijami). Po ukończeniu biegu, każdy ma obowiązek wysłania do organizatora swojego czasu zmierzonego za pomocą aplikacji. Wyniki zostaną umieszczone na stronie z zapisami, przy nazwisku uczestnika.

26.12.2021 r. na terenie Parku Górczewska, wyznaczone będą specjalne trasy w kategoriach:

– Bieg Open 5 km,

– Nordic Walking Open na dystansie 5 km,

– Nordic Walking dla Seniorów na dystansie 3 km,

– Biegi Rodzinne: 400m, 600m, 1km, 2km, 5km na obszarze m.st. Warszawy.

Regulamin, informacje i rejestracja na http://swiatecznebieganie.com.pl/


Wielopokoleniowe warsztaty „Wokół świątecznego stołu”

Warsztaty artystyczno-muzyczne „Wokół świątecznego stołu” to działanie w obszarze kultury i sztuki budujące dialog wielopokoleniowy i zachęcające mieszkańców do twórczego spędzenia przedświątecznego czasu w przyjaznej atmosferze.

W dniach 16-28 grudnia br. podczas spotkań będzie można własnoręcznie wykonać świąteczne i karnawałowe ozdoby. Każde warsztaty umili wspólne śpiewanie kolęd, piosenek świątecznych i drobny poczęstunek.

Harmonogram wydarzeń:

 • 21 grudnia godz. 18.00-20.00 MAL Spotykalnia, ul. Powstańców Śląskich 126. Warsztaty dla dorosłych — tworzenie stroików świątecznych.
 • 23 grudnia godz. 11.00-13.00 MAL Spotykalnia, ul. Powstańców Śląskich 126. Rodzinne warsztaty tworzenia piernikowych choinek 3D.
 • 28 grudnia godz. 10.00-12.00 OKK ul. Sucharskiego 3. Rodzinne warsztaty tworzenia i zdobienia masek karnawałowych.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły i grafika dostępna na stronie: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/wielopokoleniowe-warsztaty-%E2%80%9Ewokol-swiatecznego-stolu


Święta Bożego Narodzenia – przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami.

Przygotowanie do tego niezwykłego wydarzenia rozpoczęły różne klasy, również uczniowie klasy 1 A, poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć był Mikołaj, ale także choinka i prezenty. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały różne ozdoby świąteczne. W radosnych nastrojach dekorowały choinkę w swojej sali. Chętnie śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.


Świąteczny wolontariat

20 grudnia br. Wolontariat naszej szkoły zakończył zbiórki żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony. Zebrane produkty zostały przeznaczone na akcje:

– „Paczka pamięci” – wsparcie bohaterów na Kresach,

– „Świąteczna paczka” – zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”,

– „Bemowski Mikołaj” – zbiórka produktów dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa,

– Zbiórka środków higieny osobistej na rzecz mieszkańców Bemowa znajdujących się w potrzebie

i objętych wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie naszej dzielnicy.

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Ofiarność, hojność i bezinteresowność Społeczności naszej Szkoły są bardzo budujące, dziękujemy!


Zaangażowanie oraz niezwykła empatia naszych wolontariuszy

W piątek 17 grudnia br. w imieniu Prezydenta m.st. Warszawy, Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w zbiórce darów rzeczowych dla powiatu hajnowskiego uczniom oraz dyrekcji naszej Szkoły.


Wyniki Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Tanecznego „Zatańczmy razem”

W dniu 15 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz, zgodnie z zapisem w regulaminie, odbyło się spotkanie finałowe Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Tanecznego „ZATAŃCZMY RAZEM”.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie 2 minutowego układu, który miał być zatańczony przez dzieci przebywające przed lub po lekcjach w świetlicach szkolnych. Do konkursu zgłosiło się 5 świetlicowych grup tanecznych. Jury oceniło występy w dwóch kategoriach: kategoria klas 1 i 2, kategoria klas 3 i 4.

WYNIKI KONKURSU:
W kategorii klas 1-2 ex aequo zajęły:
I miejsce – grupa „Zumbiaki” ze Szkoły Podstawowej nr 150 oraz
I miejsce – grupa „Mikołajki” ze Szkoły Podstawowej nr 364,

W kategorii klas 3-4 zajęły:
I miejsce – grupa „Śnieżynki” ze Szkoły Podstawowej nr 306
II miejsce – grupa „My Trzy” ze Szkoły Podstawowej nr 350
III miejsce – grupa „Pantera” ze Szkoły Podstawowej nr 301

Świetlice szkolne biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe statuetki, nauczyciele – koordynatorzy podziękowania, a każde dziecko uczestniczące w konkursie – dyplom i nagrodę rzeczową.
Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. Andriollego 1, portiernia szkoły) od 10 stycznia 2022 r.
Wszystkie zespoły bardzo dobrze przygotowały się do występów i z dużym zaangażowaniem pokazały swoje układy taneczne, a jury najchętniej przydzieliłoby każdej grupie I miejsce. Dlatego wszystkim należą się ogromne podziękowania oraz gratulacje.
Składamy również serdeczne podziękowania Pani Urszuli Kierzkowskiej – Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy za objęcie konkursu Honorowym Patronatem, a Urzędowi Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy za ufundowanie nagród.


Wyniki Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Konstrukcyjnego „Mali architekci”

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie zorganizowała Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Konstrukcyjny „Mali architekci”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu budowli z dowolnych klocków przez uczniów klas I-IV uczęszczających do świetlicy szkolnej. Każda placówka mogła nadesłać zdjęcia dwóch budowli w dowolnych kategoriach wiekowych. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej dzieci, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej, integracja grupy oraz radość ze wspólnego tworzenia. W konkursie wzięło udział 6 bemowskich szkół podstawowych, z których przesłano zdjęcia 10 budowli.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. 1-2:

I miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7).

II miejsce:

– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusz Korczaka w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2),

– Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie .

Kategoria kl. 3-4

I miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie.

II miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7).

III miejsce:

– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2),

– Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w Warszawie,

– Szkoła Podstawowa nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie,

– Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie .

Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. Andriollego 1) od 10 stycznia 2022 r. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i medale Małego Architekta, natomiast zwycięskie świetlice zestawy klocków. Fundatorem nagród (medale, zestawy klocków) jest Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Gratulujemy wszystkim Konstruktorom😊.


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w dniach: 20.12.2021 – 09.01.2022 prowadzone będą:

 • w oddziałach przedszkolnych w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
 • w klasach I-VIII w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (platforma MS Teams)…[czytaj więcej]

Webinar dla rodziców pt. „Nastolatek – jak przetrwać, wspierać i pomagać”

Webinar jest częścią Kampanii Profilaktycznej „Twój Ruch! Twój Wybór!” finansowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta St. Warszawy. Webinar poprowadziła p. Paulina Bera, pedagog, terapeutka.
Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ jest bardzo ciekawy i porusza bardzo aktualne problemy dzieci i młodzieży, będzie on dostępny do końca roku na kanale YT pod linkiem: https://youtu.be/VNWYhXTgRAY


Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych…[czytaj więcej]


List dotyczący szczepień przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Pani Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydent m.st. Warszawy skierowanego do rodziców dzieci w wieku 5-11 lat, dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19. [czytaj więcej]

Wyniki VIII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – Frankofonia 2021

I miejsce – Katarzyna Sysik

I miejsca – Zofia Bugała

I miejsca – Natalia Lipska

I miejsca – Bogna Pokorska

 

II miejsca – Weronika Płachciak

II miejsca – Mateusz Radomski

II miejsca – Julia Raś

II miejsca – Oliwier Statkiewicz

 

III miejsca – Stanisław Tomaszewski

III miejsca –  Maria Źrebiec i Teresa Dziomdziora

III miejsca – Barbara Lipiecka

III miejsca – Magdalena Prusak

 

wyróżnienie – Dominik Płachciak

wyróżnienie – Julianna Michaluk i Anna Marks

wyróżnienie – Karolina Bruderek i Kornelia Kierzkowska

wyróżnienie – Antoni Marquez

 

O wręczeniu nagród uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie. Gratulujemy 🙂


„Zapal Światło Wolności” – obchody 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

W ramach inicjatywy zachęcamy do:

– zapalenia wirtualnego „Światła Wolności” https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl – uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego. Cześć Ich pamięci!;

– wysłuchania „Piosenki dla córki” – teledysk do nieoficjalnego hymnu „Solidarności”

https://www.youtube.com/watch?v=_DTNayM7bm4;

– obejrzenia wystawy elementarnej IPN „Stan wojenny 1981-1983”: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/wystawy-elementarne/85908,Stan-wojenny-19811983-PLEN.html.


„Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”

„Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom. Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka – link https://czat.brpd.gov.pl/

Więcej o kampanii https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna


Warszawska Akcja „Zima w Mieście” – zmiany w 2022 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W 2022 roku z powodu uruchomienia rządowego programu „Polski Ład” Warszawa straci ponad 1 mld zł swoich dochodów, co wiąże się z koniecznością wprowadzania radykalnych oszczędności i cięć w budżecie miasta. Mimo poważnych problemów finansowych, spowodowanych decyzjami rządowymi, postanowiliśmy, aby w 2022 r. kontynuować Akcję „Zima w Mieście” zapewniając najwyższy poziom jej realizacji.

Dotychczas miasto przeznaczało na Akcję „Lato/Zima w Mieście” ponad 10 mln zł rocznie. Jednak z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej ubytkami dochodów samorządów terytorialnych, jesteśmy zmuszeni w przyszłym roku podnieść opłaty za udział dzieci w Akcji „Zima w Mieście” i prosić rodziców o partycypację w kosztach jej realizacji. Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją – ajenci, którzy obsługują Akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasową kwotę.
W związku z powyższym opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio: 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek) oraz 35 zł za opiekę.

Warszawa wprowadza powyższe stawki na okres przejściowy tj. do czasu ustabilizowania sytuacji finansowej miasta.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji „Zima w Mieście” zwolnione będą dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w Placówce zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. Ponadto, rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawa od lat organizuje Akcję „Zima w Mieście”, zapewniając dzieciom oraz młodzieży w ramach opieki atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Zróżnicowaną ofertę zajęć przygotowują ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Należy podkreślić, że Akcja „Zima w Mieście” to zadanie dodatkowe (nieobligatoryjne, niewynikające z prawa) realizowane przez samorząd Warszawy.

Z powodu pandemii koronawirusa przyszłoroczna Akcja „Zima w Mieście” będzie organizowana w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i obowiązującymi przepisami prawa. Warszawa czeka na wytyczne do organizacji półkolonii opracowane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od których uzależniony jest termin rozpoczęcia zapisów.


List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

Zachęcamy do zapoznania się z treścią wspólnego listu Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia dotyczącego szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. [czytaj więcej]


Wyniki konkursu leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego

Konkurs miał na celu sprawdzenie aktualnej wiedzy z zakresu gramatyki i leksyki. Na poziomie klas siódmych najlepiej napisała Zuzanna Malik, która zajęła I miejsce. Na II miejscu znalazła się Klara Pawłowska.

W klasach ósmych najlepiej napisał Artem Makarevskyi i zajął I miejsce.  Na II miejscu uplasowała się Julia Janosz. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.


Klasowe wydarzenia

Klasa 4 C lubi poznawać nowe miejsca i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. 9 grudnia uczniowie obejrzeli musical „Kajko i Kokosz ‘w teatrze Syrena. Kilka dni później klasa pojechała do Kampinosu, gdzie brała udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Domu Pracy Twórczej ”Granica” oraz w śpiewaniu kolęd i grach terenowych.

Rada klasowa rodziców kl. 4 C dba o to, aby uczniowie korzystali nie tylko z zajęć szkolnych, ale również rozwijali swoje umiejętności poza szkołą. Dziękujemy!