Akademia Veolia – Zdrowie i integracja

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasza placówka dołączyła do programu „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” realizowanego przez Fundację Veolia Polska oraz Fundację V4Sport przy współpracy z Biurem Edukacji m.st.Warszawy i Veolią Energia Warszawa. Program ma na celu integrację dzieci uchodźców uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz wsparcie nauczycieli, dzięki zapewnieniu nowoczesnych i kompleksowych materiałów edukacyjnych.

Za ideą programu stoją założenia Światowej Organizacji Zdrowia, które wskazują, że do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie oraz ćwiczeń o większej intensywności minimum trzy razy w tygodniu. Najnowsze badania udowadniają, że już kilka minut ruchu w czasie zajęć pomaga dzieciom skupić się i korzystnie wpływa na efektywność nauki. Dodatkowo, aktywność fizyczna także odstresowuje, wprawia w dobry nastrój, a przede wszystkim daje poczucie wspólnoty. Program „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” łączy zatem w sobie trzy ważne dla rozwoju dzieci nurty: edukację, rozrywkę i ruch.

Dzięki propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, nasi uczniowie z klas 0-3 będą mieli więcej okazji do ruchu w ciągu dnia (np. poprzez poranny rozruch, ćwiczenia śródlekcyjne, aktywne przerwy), a aktywność fizyczna będzie narzędziem do ich integracji i zniesienia barier kulturowych czy językowych.

Plakat zobacz