Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom

„Ja – Młody Obywatel” to program edukacji obywatelskiej, w ramach którego uczniowie klas uczestniczą w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających postawy obywatelskie, zaangażowanie na rzecz otoczenia oraz umiejętności społeczne. Zajęcia te uczą współdziałania, współpracy w grupie, organizacji działań i pomagają zespolić klasę.

Do projektu „Ja- Młody Obywatel” w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiły klasy 6 A oraz 7 B.

Szczegóły projektu [czytaj więcej]


PROJEKT EDUKACYJNY „JA – MŁODY OBYWATEL”

W roku szkolnym 2022/2023 klasy: 6A i 7B wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Ja – młody obywatel”. Uwieńczeniem warsztatów przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Q Zmianom była realizacja projektów, w którym uczniowie wykazali się aktywną działalnością na rzecz społeczności szkolnej.

Klasa 6A:
zrealizowała projekt pod nazwą „Pędzlem malowane” na rzecz społeczności szkolnej. Projekt miał na celu odnowienie bramek na boisku szkolnym. W pierwszym etapie uczniowie wyczyścili bramki, a następnie odmalowali je w kolorze czerwonym. Koordynatorem projektu była p. Angelika Wojdyło.

Klasa 7B:
zrealizowała projekt „Ogródek WITAMINKA”. Działanie polegało na zagospodarowaniu pasa ziemi na terenie szkoły, tworząc wspólnie ekologiczny ogródek warzywno-kwiatowo-ziołowy. Uczniowie w kolejnych etapach projektu: wykonali projekt ogródka, utworzyli harmonogram realizacji zadań i kosztorys wydatków, po czym przystąpili do działań praktycznych, czyli przygotowania terenu, oczyszczenia ziemi z chwastów, sadzenia warzyw, ozdabiania ogródka tabliczkami i dekoracjami ogrodowymi. Koordynatorem projektu była p. Karolina Wiszniewiecka.

Całość pracy zwieńczyła gala finałowa, która odbyła się w dniu 6 czerwca br. na Stadionie Legii Warszawa. Podczas spotkania grupy projektowe omówiły swoje projekty i zaprezentowały efekty swoich działań. Nasza szkoła oraz wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania i gratulacje za włożony trud, dyplomy oraz słodkości, a także wspomnienia i poczucie dumy z realizacji wspólnego zadania.

Po uroczystej gali uczniowie mieli czas na integracja zespołu klasowego połączoną ze zwiedzaniem stadionu 😊.