Szanowni Państwo,

rozpoczyna się kolejny sezon grypowy. Grypa to poważna choroba mogąca prowadzić do groźnych powikłań, szczególnie u osób starszych, kobiet w ciąży oraz osób z chorobami przewlekłymi.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przypomina, że najlepszą formą ochrony przed grypą jest szczepienie ochronne.

W sezonie 2025/2026 obowiązują następujące zasady refundacji:

Szczepienia przeciw grypie można wykonać przez cały sezon, najlepiej od września do grudnia – przed szczytem zachorowań.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/sezon-grypowy-20252026

Kampania informacyjno-profilaktyczna „Jesień bez infekcji” realizowana jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną w m.st. Warszawie.

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego środowiska szkolnego

w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie