W dniach 15–18 grudnia 2025, w godzinach 8.00–15.00, wojewoda mazowiecki przeprowadzi test systemu alarmowania i ostrzegania ludności na terenie województwa mazowieckiego.

Ćwiczenie ma sprawdzić działanie systemu ostrzegania ludności oraz przygotowanie służb. Działania te odbędą się w ramach ćwiczenia „Syrena-25″, którego celem jest doskonalenie systemu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.

W czasie ćwiczenia będą włączane syreny alarmowe. Pojawi się ciągły dźwięk trwający 1 minutę, zarówno jako ogłoszenie, jak i odwołanie alarmu. Wszystkie uruchomienia syren będą wyłącznie testowe i służą sprawdzeniu sprawności systemu oraz wewnętrznych procedur reagowania.

Mieszkańcy nie muszą podejmować żadnych działań. Emitowane sygnały nie oznaczają realnego zagrożenia. Prosi się o zachowanie spokoju w czasie trwania ćwiczeń.