Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość została podzielona na dwie części. I część zaplanowana była dla dzieci młodszych, a druga część dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. W trakcie tych uroczystości pan Dyrektor Wojciech Barański podziękował uczniom za ich wkład pracy w zdobywanie wiedzy oraz pogratulował im wyników w nauce. Podczas naszej uroczystości głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców, który podziękował za 3 lata współpracy. My, Radzie Rodziców, dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły i wsparcie podczas różnych uroczystości.
Następnie odbyło się ślubowanie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Kolejnym etapem było wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców dla uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie z wyróżnieniem otrzymali, m.in. książkę „Sedinum” z dedykacją i autografem autora książki pana Leszka Hermana.
Po oficjalnej części przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój talent i swoje pasje w różnych kategoriach. Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw. Koordynatorem uroczystości była pani Jolanta Bobryk, dekorację przygotowała pani Małgorzata Maj, a chór przygotował i poprowadził pan Jacek Kwiatkowski.
Za nami historyczne wydarzenie i zakończenie etapu kształcenia, którym było gimnazjum. My wspominamy ten okres bardzo dobrze i mamy nadzieję, że uczniowie również. Życzymy Wam dokonywania trafnych wyborów i powodzenia w szkole średniej.
Wszystkim naszym uczniom składamy podziękowania i gratulacje. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku!
Apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019
We wtorek 18 czerwca odbył się apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019. Wręczono młodzieży nagrody i dyplomy, m.in. za 100 % frekwencję; działalność na rzecz społeczności szkolnej; konkurs ortograficzny i konkursy polonistyczne; konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych; Forum Angielskich Kół Teatralnych; konkurs: „Matematyczny geniusz” oraz „Kangur”; działania w MAK-u (Młodzi Amatorzy Kina), itd. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły:
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Amelia Ziniewicz z klasy 3 C
II miejsce – Alicja Gietka z klasy 3 C
III miejsce – Oliwia Plewa z klasy 3 B
W kategorii chłopców:
I miejsce – Filip Kostyra z klasy 3 C
II miejsce – Wojciech Krawczyk z klasy 3 C
III miejsce – Wiktor Galczak z klasy 3 E
Koordynatorem uroczystości była pani Teresa Szaran.
Gratulujemy i życzymy naszej młodzieży dalszych sukcesów!!!
Warsztaty malowania na workach szkolnych
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy „0” malowali farbami na workach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru gotowe szablony, za pomocą, których nanosili obrazki na materiał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony, które dzieci naniosły na worek poprzez kalkowanie. Tak powstałe wzory uczniowie kolorowali farbami. Powstały kolorowe i oryginalne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Koncert Tomasza Dolskiego
Dnia 6 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na koncert Tomasza Dolskiego do Amfiteatru w Parku Górczewska. Tomasz Dolski jest skrzypkiem, zdobywcą trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Jest laureatem Kryształowego Kamertona ZAKR, przyznawanego za autorskie kompozycje w 2016 roku. Zdobył również II miejsce w kategorii „Dźwięk” na Polskim Festiwalu Sztuki „Orzeł 2016”. Podczas koncertu Tomasz zaprezentował muzykę poważną poprzez przedstawianie jej w nowoczesnych aranżacjach i elektronicznych brzmieniach. Taka forma koncertu bardzo przypadła naszej młodzieży do gustu.
Spacer z legendą
6 czerwca uczniowie klasy 1 B udali się na lekcję organizowaną przez Muzeum Warszawy „Spacer z legendą”. Dzieci miały możliwość poznać Starówkę z nowej, czasem trochę strasznej, perspektywy. Poznały legendy m.in. o Syrenie i Gryfie, księciu zaklętym w kamiennego niedźwiedzia, a także o rycerzach-widmo z ulicy Celnej, gdzie szukali dowodów na autentyczność legendy. Po godzinnym emocjonującym spacerze z panią przewodnik uczniowie chętnie ochłodzili się porcją lodów na Rynku Starego Miasta.
FAKT 2019
W dniu 5 czerwca 2019 tradycyjnie odbył się FAKT czyli Forum Angielskich Kół Teatralnych. W tym roku była to 16-sta edycja. Uczniowie przygotowali filmiki w języku angielskim, występy wokalne. Mogliśmy też obejrzeć jedno przedstawienie zatytułowane Cinderella w wykonaniu grupy uczniów klasy 2A. Gościliśmy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 362 na ul. Czumy. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas szkolnego apelu w dniu 18 czerwca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy występów.
Poznajemy zwierzęta
Dnia 4 czerwca na zajęciach uczniowie klasy „0” pracowali w zespołach. Każda z grup miała przygotować makietę wiejskiej zagrody. Nad pracą grup czuwali liderzy, którzy wyznaczali zadania, min. wycięcie i klejenie stajni czy płotu, wyklejanie bibułą stawu i trawy, umieszczenie sylwet zwierząt w zagrodzie. Powstały piękne prace.
Wycieczka do Polin
3 czerwca klasa „0” wybrała się na wycieczkę do Polin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dawnych zawodów. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat pracy bednarza Kołodzieja, złotnika mincarza, szewca. W ramach zajęć dzieci odwiedziły wystawę, gdzie dawni drukarze wykonywali nadruki. Na targowisku poznaliśmy towary – takie jak przyprawy, którymi handlowali kupcy. Na zakończenie uczniowie wykonali monety według własnego pomysłu.
Wakacyjna podróż
Miniony tydzień upłynął klasie 1 A w bardzo przyjemnym, wakacyjnym klimacie. Dzieci spędziły dużo czasu na świeżym powietrzu, ucząc się m.in. o podróżach, środkach transportu, symbolach lata i zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Pracochłonna praca plastyczna p.t.: „Wakacyjna podróż” była zwieńczeniem całego tygodnia. Zapraszamy do galerii zdjęć.
VII Warszawski Festiwal FrankoFonia 2019
Dnia 2 czerwca odbył się koncert oraz wręczenie nagród tym uczestnikom, którzy 26.04.2019 r. wzięli udział w przesłuchaniu i zostali przez jury wyróżnieni. Jury w składzie: Katarzyna Wasilewska, Nadiia Hanshchuk, Sandra Kotarba, Wojciech Barański przyznało nagrodę Grand Prix dla Mateusza Tomaszewskiego z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.
Dodatkowo Jury postanowiło przyznać w 1. kategorii wykonawców Szkół Podstawowych:
I miejsce – Amelia Bocian
II miejsce – Duet Aniela Kachniarz i Maria Źrebiec
III miejsce – Ida Żebrowska
Wyróżnienia: Natalia Czwojdzińska, Antonina Kozioł, Natalia Lipska
W 2. kategorii wykonawców Szkół Podstawowych przyznano:
I miejsce – Amelia Zduńczyk
II miejsce – Gabrielle Mathieu
III miejsce – ex quo Linda Chojnacka i Julia Mikołajczyk
Wyróżnienia: duet Wiktoria Marciniak i Zuzanna Haduch oraz Maria Rucińska, Kinga Batóg, Tomasz Bziuk.
W 3. kategorii wykonawców Szkół Średnich przyznano:
III miejsce – Julia Ukielska
Wyróżnienia: Natalia Napiórkowska oraz Martyna Juszczyk
Piknik sportowy w Parku Górczewska
Dnia 2 czerwca w Parku Górczewska odbył się piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka. Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu organizując stoisko, w którym dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć własną pracę plastyczną. Chętnych do kreatywnych prac plastycznych nie brakowało, dzieci z dużym zaangażowaniem przekładały swoją wyobraźnię na papier. Prace były w formacie 2D oraz 3D.
Piknik z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole
Dnia 1 czerwca, w godzinach 10.00 -12.00 w naszej szkole odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na boisku SP 364. Podczas tego wydarzenia dzieci miały możliwość wziąć udział w turnieju sprawnościowym z odgadnięciem hasła. Nagrodą była słodka niespodzianka. Dodatkowo przewidziane były: zabawy z chustą animacyjną, pokaz judo, pokaz taneczny, pokaz gry na gitarze, prezentacja pojazdów wojskowych (motocykl i sanitarka), pokaz gry snooker (bilard), wspólne tańczenie „Belgijki” oraz wata cukrowa i lody. Dzieci bawiły się znakomicie.
Podsumowanie konkursu „Szkolny Geniusz Matematyczny”
30 maja uczniowie przystąpili do wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas 4, 5 i 7 „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz ósmy. Uczniowie pod opieką pani Ewy Wąsik zmagali się z zadaniami i zagadkami matematycznymi.
Laureatami konkursu zostali:
Wojciech Sikorski uczeń klasy 5 A – I miejsce
Antoni Jakóbczyk uczeń klasy 5 A – III miejsce
Barbara Sawa uczennica klasy 7 B – III miejsce
Gratulujemy uczniom sukcesu.
Mój wymarzony zawód – Gala Finałowa
30 maja 2019 r. o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyła się Gala Finałowa Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”. Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu oraz wręczone zostały cenne nagrody. Uczennice naszej szkoły: Pola Kudzinowska z klasy I C otrzymała wyróżnienie w kategorii komiks. Wymarzonym zawodem Poli jest weterynarz. Amelia Tomczak z klasy III C gimnazjalnej otrzymała wyróżnienie w kategorii prezentacja. Uczennica w przyszłości chciałaby zostać kucharzem. Gratulujemy!!!
Dzień Dziecka 2019
Dzień Dziecka to czas kiedy można pozwolić sobie na chwilkę przyjemności. Klasy pierwsze wybrały się do kina Cinema City na warszawskim Bemowie na film „Panda i banda”. Po ciekawym seansie wszystkie klasy wybrały się do znanej i lubianej lodziarni „Beza Krówka”. Dzieci były zachwycone. Każdy mógł wybrać taki smak lodów jaki lubi najbardziej. O takim dniu marzył każdy uczeń. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych uczniów. Po smacznym deserze, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo – finał
28 maja 2019 r. na Mokotowie odbyły się zawody w ringo w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało 12 drużyn z Warszawy i okolic. Nasi uczniowie rozegrali 8 meczy pokonując wielu przeciwników. Ulegli tylko drużynom z Mokotowa i Targówka, a więc ostatecznym medalistom. Wielkie brawa dla naszej reprezentacji!!!
Kolejność w LII WOM w ringo
I miejsce i złoty medal zajęła drużyna z Mokotowa
II miejsce i srebrny medal zajęła drużyna z Targówka
III miejsce i brązowy medal zajęła nasza drużyna SP nr 364
Poniżej zdjęcie brązowych medalistów WOM: Amelia Ziniewicz, Jagoda Wołenkiewicz, Alicja Gietka, Wojtek Krawczyk, Filip Kostyra, Janek Kołodziejski.
Dzień Lektur 2019
Konkurs literacki „Turlane opowieści” rozstrzygnięty!
Uczniowie starsi:
I miejsce – Alicja Pyszlak „Pharmacum”
II miejsce – Wiktoria Bogacka, Jakub Grześkowiak, Anna Kowalska, Jagoda Maciejewska, Felicja Kijeńska „Tajemnica naszyjnika Emmersonów”
III miejsce – Zofia Piórkowska, Julia Miłosz „Cukierek śmierci”, Aleksandra Wolak „ Kreduliony”
Uczniowie młodsi:
I miejsce – Julia Dróżdż, Zofia Kośnik, Remigiusz Wojtak „Tajemniczy amulet”
II miejsce – Patrycja Ignaciuk, Julia Żyłowska „Pirat i księżniczka”
III miejsce – Jędrzej Rzepko „Chatka”
Młodym literatom gratulujemy talentu i z niecierpliwością czekamy na nowe dzieła.
Rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”
Dnia 27 maja 2019 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”. Konkurs przeznaczony był dla klas 0-2. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Celem konkursu było m.in. zachęcanie dzieci do wtórnego wykorzystywania odpadów, propagowanie działań proekologicznych oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Na konkurs dostarczono 16 prac.
Nagrody otrzymali:
I miejsce: Magdalena Grzybek, Hanna Piszczako, Aleksandra Langen.
II miejsce: Jakub Czajka, Maja Frymus, Tadeusz Porucznik.
III miejsce: Lena Kłos, Zuzanna Bystrek, Dominik Lisiecki, Antoni Suszek, Maja Łapin, Adam Murawski.
Wyróżnienia: Aleksandra Zaręba, Jan Suszek, Franciszek Ruciński, Adam Sieniła.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal
Uczeń naszej szkoły Kacper Biernadski z klasy 8 C zajął II miejsce i otrzymał srebrny medal LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal. Jego wynik to 5,72 m.
Serdecznie gratulujemy!!!
Dzień Matki 2019
W dużym bukieciku majowe kwiatki
zakwitły dzisiaj na Święto Matki
Majowe kwiaty wstążką związane
Niech sto lat żyją mamy kochane!
Uczniowie klasy 1 A na zajęciach z panią Moniką przygotowali kolorowe bukiety kwiatów dla swoich ukochanych mam. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Zajęcia plastyczne – pszczółki
24 maja na zajęciach z wychowawcą panią Moniką Dunarowicz w klasie 1 A królowały pszczółki. Najpierw zapoznaliśmy się z historyjką obrazkową o tym, jak powstaje miód. Później przybliżyliśmy sobie pracę pszczelarza, a na koniec porozmawialiśmy o tym, dlaczego tak ważna jest ochrona tych pracowitych owadów. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną.
LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce chłopców
24 maja 2019 r. na stadionie KS ORZEŁ odbyły się finały LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce chłopców. Antoni Borkiewicz z klasy 3 K zdobył złoty medal w skoku wzwyż skacząc 180 cm. Andrzej Uliński z klasy 3 K zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą 5 kg. Gratulujemy!!!
Wycieczka na Suwalszczyznę i do Wilna
Uczniowie z klas 3 A i 3 B byli na szkolnej wycieczce, podczas której podziwiali uroki polskiej przyrody, spacerując po Wigierskim Parku Narodowym, czy też płynąc statkiem wycieczkowym po jeziorze Wigry. Główną atrakcją było całodniowe zwiedzanie Wilna śladami Adama Mickiewicza.
Szlak wiódł od Ostrej Bramy, przez Starówkę i Uniwersytet Wileński po Muzeum Adama Mickiewicza i Katedrę Wileńską. Nie mogło też zabraknąć krótkiej wizyty na Cmentarzu na Rossie. W drodze powrotnej do Polski uczniowie zwiedzili również zamek w Trokach.
LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce dziewcząt
23 maja 2019 r. na stadionie KS ORZEŁ odbyły się finały LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce dziewcząt. Oliwia Plewa z klasy 3 B zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą 3 kg osiągając wynik 9,99 m. Jest to jednocześnie nowy REKORD SZKOŁY. Poprzedni rekord wynosił 9,48 m i był ustanowiony w 2003 r. Zuzanna Brzostowska z klasy 3 E zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż skacząc 130 cm. Gratulujemy!!!
Góry Świętokrzyskie – zielona szkoła
W dniach 20-23.05.2019 klasa 3 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pana Krzysztofa Błockiego wybrała się na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki wybrali się do Zagnańska i spotkali się z najbardziej znanym drzewem w Polsce – dębem Bartkiem. Dąb Bartek jest najsłynniejszym pomnikiem przyrody w Polsce, ma 28,5 m wysokości i ok. 700 lat. Następnie udaliśmy się do miejscowości Samsonów, gdzie oglądaliśmy ruiny huty i starego pieca do wytopu żelaza. Dodatkowo odwiedziliśmy Tokarnię – Skansen Wsi Kieleckiej, spacerowaliśmy z przewodnikiem oraz braliśmy udział w warsztatach etnograficzne „Dawne gry i zabawy ludowe”. Drugiego dnia udaliśmy się do miejscowości Chrusty z wizytą w akwarium „Oceanika”, następnie pojechaliśmy w kierunku Kielc, a tu zwiedzaliśmy miasto szlakiem najważniejszych zabytków. Potem odwiedziliśmy Muzeum Zabawek i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej połączonej z origami.
Trzeciego dnia odbyły się gry i zabawy na terenie obiektu oraz wieczór filmowy. Uczniowie korzystali z wyposażenia (bilard, ping pong, piłkarzyki) i infrastruktury obiektu.
Czwartego ostatniego dnia naszej wycieczki wybraliśmy się do miejscowości Krzemionki Opatowskie, gdzie znajduje sięprehistoryczna Kopalnia Krzemienia Pasiastego, którą z zainteresowaniem zwiedzaliśmy kierując się podziemną trasą turystyczną. Krzemionki Opatowskiesą to największe w Europie pola górnicze z podziemnymi chodnikami, szybami wydobywczymi i wentylacyjnymi sprzed 5 tysięcy lat. Wydobywany tu szary krzemień pasiasty jest skałą, z której wyrabiano na miejscu siekierki. Naukowcy szacują, że w Krzemionkach Opatowskich wytworzono kilkadziesiąt milionów sztuk kamiennych narzędzi. Obecnie z krzemienia pasiastego wyrabia się biżuterię.
Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
21 maja 2019 roku w Teatrze Komedia w Warszawie odbyła się uroczysta XXVI Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, organizowana przez Fundację „Świat na Tak”. Konkurs promuje postawy prospołeczne i działania młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia. W tym roku nasz Młodzieżowy Klub Ośmiu otrzymał na tej gali wyróżnienie za swoje działania na terenie szkoły i Warszawy. Gratulujemy Naszym Wolontariuszom.
Akcja Szkolnego Wolontariatu
Młodzieżowy Klub Ośmiu w ramach współpracy z Wolontariuszami działającymi przy Szkole Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, przeprowadził w maju akcję zbiórki odblasków. Kolorowe opaski i odblaski zostaną przekazane dzieciom z afrykańskiej wioski Jambiani. Była to już kolejna inicjatywa obu szkół. Dziękujemy za okazaną pomoc i przekazane dary.
Podsumowanie Konkursu „Kangur Matematyczny 2019”
Dnia 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny 2019”. Dzień konkursu: „Dzień Kangura” stał się już w naszej szkole, podobnie jak w szkołach wielu krajów, prawdziwym świętem matematyki. Szkolnym Koordynatorem konkursu była pani Ewa Wąsik. Wyróżnienie w kategorii BENIAMIN otrzymał Wojciech Sikorski z klasy 5 A.
Gratulujemy uczniowi sukcesu.
Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce chłopców 2019
20 maja odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce chłopców. Chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce na Bemowie. Najlepsi byli uczniowie:
Sinicyn Jedrej kl. 3 E w biegu na 200 m
Antoni Borkiewicz kl. 3 K w skoku wzwyż
Szymon Żurawski kl. 3 B w skoku wzwyż
Andrzej Uliński kl. 3 K w pchnięciu kulą
Wiktor Galczak kl. 3 E w skoku w dal
Hubert Krzemiński kl. 3 K w biegu na 1500 m
Oraz chłopcy z klas III gimn w sztafecie 4x100m: Chmielecki, Galczak, Sinicyn, Trojanowski i sztafecie olimpijskiej: Radecki, Wyka, Trojanowski, Naskrętski.
Mistrzostwa Bemowa w ringo
17 maja br. na boiskach trawiastych naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Bemowa w ringo. Udział wzięło 7 szkół. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze zdobywając I miejsce. Tym samym zakwalifikowaliśmy się do LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo, które odbędą się 28 maja.
Nasza drużyna SP nr 364 grała w składzie: Julia Wiechowska kl. 3 C, Jagoda Wołenkiewicz kl. 3 C, Alicja Gietka kl. 3 C, Wojciech Krawczyk kl. 3 C, Filip Kostyra kl. 3 C.
Ostateczna kolejność drużyn:
I miejsce SP nr 364
II miejsce SP nr 150
III miejsce SP nr 362
IV miejsce SP nr 316
V miejsce SP nr 82
Wycieczka do Berlina 2019
Dnia 15 maja 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka do Berlina. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy największe atrakcje stolicy Niemiec. Duże wrażenie wywarła na nas nowoczesna architektura Parlamentu Niemieckiego oraz ciekawe zakątki tego wielokulturowego miasta np. East Side Gallery- artystyczna pamiątka po Murze Berlińskim.
Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy: Fontannę Neptuna, wieżę telewizyjną, Wyspę Muzeów, Pomnik Holokaustu. Dotarliśmy również do największego symbolu Berlina – Bramy Brandenburskiej. Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Miasteczko Filmowe. Była to niezapomniana przygoda, związana z możliwością przeniesienia się na „plan” filmowy, poznania trików stosowanych przez filmowców, zobaczenia wielu dekoracji i scenografii hitów filmowych, a także pokazów kaskaderskich. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń czekało kino 4D i 5D. Ta wycieczka z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.
Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt 201913 maja odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce na Bemowie. Najlepsze były:
Monika Kamień kl. 3 C w biegu na 100 m
Amelia Ziniewicz kl. 3 C w skoku wzwyż
Oliwia Plewa kl. 3 B w pchnięciu kulą
Oraz dziewczęta z klas III gimn. w sztafecie 4x100m: Monika Kamień, Amelia Ziniewicz, Dominika Gimzicka, Weronika Daab.
Wyniki konkursu o krajach niemieckojęzycznych
13 maja odbyła się IV edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach – „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven – „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” – pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James’s Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss – „Wiener Blut”, Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Anita Owczarek – klasa 7 A
II miejsce – Łukasz Stępień – klasa 7 A oraz Mateusz Miksa – klasa 3 B
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Lazurowe Wybrzeże
Klasy 7 B, 8 C oraz 8 D w terminie od 6 do 12 maja udały się na wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń ze zwiedzania miast położonych na Lazurowym Wybrzeżu: Saint Tropez, Cannes, Nicea, Moustiers-Sainte-Marie, a także Wenecja we Włoszech. Poza doznaniami turystycznymi uczniowie mieli okazję posługiwania się językiem francuskim, wykonując zadania opracowane przez panią Karolinę Widyńską. Element kulturoznawczy podczas tego wyjazdu był bardzo istotny i ciekawy dla uczniów. To była niezwykle udana wycieczka.
Parada Schumana 2019
11 maja ulicami stolicy przeszła Parada Schumana, w której uczestniczyli, jak co roku, uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy maszerowali pod hasłem „Wybieramy Europę”. Parada Schumana jest organizowana z okazji Dnia Europy. Uczestnicy marszu zachęcali uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach europejskich.
Wykład na Wydziale Polonistyki UW
Dnia 10 maja uczniowie klas trzecich udali się na wykład prof. Jarosława Klejnockiego pod nieco przewrotnym tytułem: „O teorii komunikacji, czyli dlaczego poezja jest niepotrzebna, a zatem absolutnie niezbędna”. Wykład trwał ok. 1 godziny, a odbył się na Wydziale Polonistyki UW, Krakowskie Przedmieście 26/26. Podczas tego wykładu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.
Wycieczka do Treblinki
9 maja uczniowie klas 3 B i 3 K zwiedzili Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji historii było upamiętnienie ofiar ludobójstwa. Uczniowie odczytali imiona i nazwiska niektórych zamordowanych w Treblince osób i przedstawili ich krótkie życiorysy. Wizyta studyjna w obozie zagłady była podsumowaniem projektu „Podróż Pamięci”.
Olimpusek 2019
9 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla młodych uczestników ogólnopolskiej olimpiady Olimpusek. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas pierwszych, a blisko połowa z nich osiągnęła wynik wyższy niż średnia krajowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Wyróżniliśmy również trzy najlepsze wyniki w szkole, które zostały dodatkowo nagrodzone nagrodami książkowymi. Podium prezentuje się następująco:
1 miejsce (ex aequo):
– Adam Kukieła z klasy 1 C
– Maciej Sawicki z klasy 1 C
– Grzegorz Klimczak z klasy 1 C
2 miejsce:
– Mateusz Czepukojć z klasy 1 C
3 miejsce (ex aequo):
– Tadeusz Porucznik z klasy 1 B
– Zuzanna Bystrek z klasy 1 A
– Antoni Furmanek z klasy 1 C
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Skierowany był do uczniów klas IV – VIII SP oraz klas 3 gimnazjalnych. Krótki program przygotowali uczniowie klasy 4 A pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, pani Małgorzaty Kamińskiej. Uczniowie przybliżyli historię, znaczenie i skutki uchwalenia konstytucji. Powiedzieli również wiersze znanych poetów, a przedstawicielki chóru zaśpiewały kilka pieśni związanych z rocznicą, w tym Rotę Marii Konopnickiej. Podczas apelu pani Jolanta Mikusek wręczyła nagrody laureatom konkursów j. polskiego, które odbywały się na terenie szkoły w II semestrze (m.in. Konkurs wiedzy o Kamieniach na szaniec, Ojczyzna – polszczyzna, Klasowa powieść przygodowa).
FrankoFonia 2019 – przesłuchania
Dnia 26 kwietnia 2019 roku odbyły się przesłuchania konkursowe do VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2019”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 364 Wojciech Barański. Koncert Laureatów odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 10:30 w Amfiteatrze przy ul. Raginisa w Parku Górczewska.
Dzień Ziemi 2019
W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy 25 kwietnia. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki” – rośliny i zwierzęta, które zagrożone są wyginięciem. W czwartek, w czasie przerw odbywały się konkursy, w których brali udział wszyscy uczniowie.
Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w koszulkach w kolorach Ziemi – zielony, żółty, niebieski, brązowy i przypiętym do koszulki zdjęciem (rysunkiem) albo napisem wybranego gatunku zwierzęcia lub rośliny.
Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum brali udział w konkursie na plakat pt.: „Chrońmy nasze gatunki” – ich prace eksponowane były na korytarzu podczas organizowanych konkursów.
Podczas godzinie wychowawczej 24 kwietnia wychowawcy przeprowadzili lekcję na temat zagrożonych gatunków.
W czwartek 25 kwietnia na dwóch długich przerwach na korytarzu odbywały się konkursy dla najmłodszych uczniów. Uczniowie klas 1 i 2 szukali kartonowych zwierzątek schowanych w różnych miejscach na korytarzu. A uczniowie klas 1, 2, 4, 5 wzięli udział w konkursach wiedzy i quizach przeprowadzanych przez uczniów klasy 4 A. Koordynatorem całej imprezy była p. Elżbieta Borowska.
Manufaktura Cukierków
23 kwietnia 2019 klasa 1 A wybrała się do Manufaktury Cukierków, gdzie odbyły się warsztaty „Ukręć lizaka”. Poznaliśmy tam sposób produkcji lizaków – wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Ale to była słodka wycieczka!
FrankoFonia 2019 – harmonogram przesłuchań
VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2019
Przesłuchania konkursowe „VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019” odbędą się w piątek – 26 kwietnia 2019 r., a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godzinach 10:30 – 12:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa).
Harmonogram przesłuchań konkursowych (pobierz)
Rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego „Frohe Ostern”
9 kwietnia nauczycielki języka niemieckiego pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka wyłoniły zwycięzców konkursu wielkanocnego „Frohe Ostern” dla uczniów klas siódmych, ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali piękne pisanki oraz kosze świąteczne, opisane w języku niemieckim.
I miejsce – Aniela Cimochowska z klasy 3 B
II miejsce – Marcin Zarembowicz z klasy 7 A
III miejsce – Lilianna Dwórznik z klasy 7 A
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!
Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską – poetką, autorką książki
Dnia 5 kwietnia dzieci z klas pierwszych i drugiej uczestniczyły w spotkaniu z panią Hanną Niewiadomską – poetką, autorką książki „Bajczytanki pani Hanki”. Pani opowiadała jak tworzy swoje wiersze i jak powstają ilustracje oraz czytała niektóre z nich. Na zakończenie spotkania autorka wpisywała dedykacje do książek zakupionych przez dzieci.
Bemowskie Miasteczko Zawodów – 2019
4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się mini targi edukacyjne Bemowskie Miasteczko Zawodów pod hasłem – Dotknij zawodu na Bemowie. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 20 w Warszawie oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli 18 warszawskich szkół zawodowych: techników i szkół branżowych I stopnia reprezentujących ponad 100 zawodów. Nauczyciele oraz młodzież tych szkół ze szczegółami opowiadali o specyfice zawodów z różnych branż, a następnie o możliwościach zdobycia pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie klas 8 i 3 – gimnazjalnych z bemowskich szkół podstawowych stojący przed wyborem edukacyjno – zawodowym, oprócz zapoznania się z różnymi zawodami, mieli także możliwość skorzystania z porady doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20. Młodzież mająca problemy zdrowotne mogła skonsultować z pielęgniarką szkolną przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania danego zawodu. Udział młodzieży w Bemowskim Miasteczku Zawodów stworzył możliwość wszechstronnego, praktycznego poznania różnych branż zawodowych i dokonania świadomego wyboru edukacyjno – zawodowego przez uczniów.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze nawiązujące do tego wydarzenia. A chętni uczniowie mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach niebieskiego.
Klasa 1 A również wzięła udział w obchodach Dnia Autyzmu. Tego dnia, m.in. „zaświeciliśmy na niebiesko” ubierając się w odpowiedni strój. Dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach, oglądaliśmy i omawialiśmy prezentację. A uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.
Tydzień z Internetem 2019
W dniach 25-31 marca 2019 roku obchodziliśmy Tydzień z Internetem. Podczas tego tygodnia korytarze zdobiły plakaty wykonane przez uczniów, a uczniowie uczestniczyli w różnych grach i quizach odpowiadając na pytania. Natomiast na zajęciach komputerowych omawiane były wady i zalety korzystania z Internetu. Większość uczniów przyznała, że internet jest ogromną skarbnicą wiedzy, ułatwia nam życie i sprawia, że jest wygodniejsze. Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i korzystać z Internetu z głową, musimy być świadomi z jakich stron korzystamy. Koordynatorem tego wydarzenia była pani Karolina Widyńska.
Konkurs „Stoliczku nakryj się”
Dnia 29 marca odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Stoliczku nakryj się”. Uczniowie klas 1-7 przygotowali wiosenne kompozycje plastyczne, które pięknie ozdobiły korytarz naszej szkoły. Baranki, zajączki i kurczaczki wesoło wypatrują Wielkanoc, życząc przy okazji ZDROWIA, SZCZEŚCIA I POMYŚLNOŚCI! Lista wyróżnionych osób pojawi sie już wkrótce. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Światowe Dni Frankofonii 2019
„Granice języka wytyczają granice świata”, powiedział kiedyś austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Język francuski, którym posługuje się około 500 milionów ludzi na świecie, posiada lub dzieli z innymi językami, status języka oficjalnego w 29 krajach Organizacji Frankofonii. Co roku pod koniec marca, w każdym zakątku świata obchodzi się Światowe Dni Frankofonii. W skład Międzynarodowej Organizacji Frankofonii wchodzą 53 kraje oraz 10 obserwatorów z pięciu kontynentów, skupionych wokół języka francuskiego. Od wielu lat nasza szkołaaktywnie włącza się w promocję Francji, świętując pod koniec marca Dni Frankofonii.
W ramach tegorocznych obchodów odbyły się w naszej szkole liczne konkursy i quizy na temat znajomości języka francuskiego, kultury i cywilizacji Francji i krajów francuskojęzycznych na świecie. Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w lekcjach cywilizacyjnych na temat Kanady. W ramach współpracy z LO im. Stefanii Sempołowskiej uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez licealistów.
Ortografia na medal – 2019
Nasza szkolna mistrzyni ortografii Aleksandra Onysk z 3 D została laureatką XIX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Jesteśmy dumni z dokonań Oli, dla której ortografia od dawna nie ma tajemnic. Gratulujemy sukcesu w tak trudnej dziedzinie języka polskiego.
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej
29 marca klasa 1 A odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Podczas wycieczki zaprezentowano nam sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Mogliśmy nawet potrzymać nożyce do cięcia blachy. Zademonstrowano nam również sposób użycia węża strażackiego. Zapoznaliśmy się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliliśmy sobie również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka!
Mistrzostwa Bemowa w badmintona 2019
Dnia 29 marca odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo w badmintona dziewcząt i chłopców grupy starszej. W zawodach dziewcząt uczestniczyło 5 szkół i nasza szkoła zajęła III miejsce. W zawodach chłopców wzięło udział 6 szkół i tutaj również nasza szkoła zajęła III miejsce. Pamiątkowe medale wręczył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Jakub Gręziak.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników.
Dzień Teatru – 2019
27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, z tej okazji szkolne korytarze zostały ozdobione plakatami dotyczącymi tej tematyki. Uczestnicy projektu edukacyjnego przygotowali też gazetkę o twórcach teatru. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizie przygotowanym przez kolegów.
Szkolny konkurs „Bohaterowie Kamieni na szaniec”
Jak co roku w rocznicę akcji pod Arsenałem w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o bohaterach „Kamieni na szaniec”. W szranki stanęły zespoły ósmoklasistów. Należało rozwiązać dziesięć zagadek: m.in. odczytać zaszyfrowaną wiadomość, ułożyć z puzzli portrety bohaterów, dopasować elementy trimino, uzupełnić krzyżówkę. Za każde poprawne rozwiązanie zadania zespół otrzymywał jedną literę – element hasła. Najlepszymi znawczyniami tematu okazały się dziewczęta z 8 D – Alicja Pyszlak, Julia Styś i Magdalena Olszewska.
Kuma Judo – Puchar Polski Młodziaków
24 marca zawodniczka klubu KUMA JUDO Marysia Jakóbczyk uczennica kl. 7 A, podczas PUCHARU POLSKI MŁODZIAKÓW w Poznaniu wywalczyła ZŁOTY medal w kategorii zawodniczek do 37 kg. To największy sukces Marysi w jej sześcioletniej karierze sportowej. Serdecznie gratulujemy!
Mistrzostwa Bemowa w pływaniu
22 marca 2019 roku na pływalni Pingwin odbyły się Mistrzostwa Bemowa w pływaniu dziewcząt i chłopców. Startowało 8 bemowskich szkół podstawowych. Nasza reprezentacja chłopców zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do Mistrzostw Warszawy. Dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy sukcesów!
Dzień poezji 2019
W dniach 21 – 22 marca pod opieką samorządu szkolnego oraz nauczycieli języka polskiego w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Poezji. Do promocji poezji – trudnej sztuki wyrażania myśli i emocji, włączyli się przede wszystkim uczniowie, którzy na tablicach przed salami polonistycznymi zaprezentowali swoje autorskie prace. Do wielu prac dołączone były również własnoręczne rysunki, które pomagały czytelnikowi wcielić się w emocje autora.
Apel wiosenny 2019
Bajecznie kolorowe stroje, świetne tematyczne piosenki i wspólne witanie najpiękniejszej pory roku – to było piękne przedstawienie! Witając wiosnę 21 marca klasa 1 A zorganizowała apel wiosenny. Była Zima, motyle, pszczółka, jeż, biedronka, wiewiórka, słońce, wiatr, deszcz i oczywiście Wiosna. Jednak zanim ta ostatnia zjawiła się na scenie, trzeba było ją zaprosić i udowodnić, że już czas na jej przyjście. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dzień Św. Patryka 2019
W tym roku szkolnym Dzień Św. Patryka obchodziliśmy w piątek 15 marca, a następnie w środę 20 marca. 15 marca uczniowie poszukiwali ukrytego przez leprechauna garnca ze złotem, czyli kubełka z cukierkami. Była to super zabawa dla dzieci, a łatwo nie było. Powiodło się uczniom z kl. 8 C i 1 B. Uczniowie brali udział w grach planszowych o Irlandii, przygotowanych i przeprowadzonych przez Emilkę Iwanicką z kl. 3 D. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy wręczone przez panią Emer O’Connell, Ambasador Irlandii w Warszawie.
20 marca odbył się uroczysty apel z udziałem pani Emer O’Connell, Ambasador Irlandii w Warszawie, pana Profesora Wawrzyńca Konarskiego oraz przedstawicielki Rady Rodziców pani Doroty Bagieńskiej. Po powitaniu gości przez pana Dyrektora Wojciecha Barańskiego został zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu uczniów. Uroczystość prowadziła Kasia Sagan z kl. 8 A i Kuba Grześkowiak z kl. 8 C. Mama Kuby Grześkowiaka upiekła wspaniały tort w kształcie zielonego kapelusza. Aż nie chciało się go kroić. Gratulujemy wypieku!
Uczniowie chwaleni byli przez panią Ambasador za umiejętności językowe i artystyczne. Apel przygotowała pani Krystyna Szymkowska. Natomiast pani Aneta Rzeszutek wspierała organizatorkę podczas spotkania z zaproszonymi gośćmi.
„Cztery Żywioły” – edycja „WODA” 2019
W drugim semestrze wzięliśmy udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cztery Żywioły” – edycja „WODA” organizowanym przez LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu „Zośka” w Warszawie. Dziękujemy naszej młodzieży za udział i zaangażowanie i gratulujemy wyników! Koordynatorem była pani Beata Skrońska.
Obserwacja roślin w zerówce
W naszym kąciku przyrody wyrosły pierwsze fasolki. Codziennie rano obserwujemy jakie zmiany zaszły w naszych roślinkach. W trakcie hodowli poznaliśmy warunki jakich potrzebują rośliny, aby rosnąć. Ciekawym doświadczeniem okazało się właściwe podlewanie fasolek, co pokazało jak nadmiar wody może zniszczyć roślinę.
Warsztaty osikowe w zerówce
Z naturalnego osikowego drewna powstały piękne wiosenne kwiaty. Do wykonania kwiatów dzieci wykorzystały osikowe wióra, drewniane patyczki w kolorze zielonym oraz własnoręcznie malowane doniczki. Wióra osikowe, choć kruche i delikatne, są niezwykle trwałe. Tak wykonane dekoracje na długo pozostaną wiosenną ozdobą.
Pierwsza pomoc – defibrylator
Kilka tygodni temu wszyscy pracownicy naszej szkoły odbyli szkolenie z pierwszej pomocy. Po tych zajęciach 19 marca nasza szkoła z własnych środków zakupiła defibrylator, który został zamontowany przy pomieszczeniu dla dozorców. Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiednio dużej energii, analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Udowodniono, że użycie defibrylatora zwiększa szanse na uratowanie ludzkiego życia nawet o 70%. Dlatego ważne jest, aby zostały podjęte zabiegi ratunkowe jak najszybciej, ponieważ wtedy szanse na przeżycie człowieka wzrastają trzykrotnie.
Zbiórka nakrętek
Zbiórka nakrętek nadal trwa i zachęcamy do ich zbierania. Dzięki naszej pomocy Mateuszek ma szansę zrealizować swoje marzenia.
Europejski Dzień Logopedii
Z okazji Europejskiego Dnia Logopedii w klasach młodszych zostały zorganizowane zajęcia logorytmiczne podczas których poszukiwaliśmy pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne z Języczkiem Wędrowniczkiem, odkrywaliśmy dźwięki budzącej się z zimowego snu natury, rozwijaliśmy pamięć słuchową a także usprawnialiśmy funkcje oddechowe. Wesołe pląsy przy muzyce sprzyjały poprawie naszej koordynacji i rozwojowi świadomości słuchowej. To była świetna zabawa!
Święto Liczby π w naszej szkole
14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Matematyka Dzika”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π.
Święto Liczby π (pi) przygotowane zostało przez zespół matematyków, którego koordynatorem była pani Ewa Wąsik.
Wiosenne kanapki
Klasa 2 A na swoich zajęciach robiła wiosenne kanapki. Kanapki miały być zdrowe i apetycznie wyglądać. Było więc na nich sporo warzyw, gościło ciemne pieczywo i inne zdrowe dodatki. Niektóre kanapki były nawet ,,uśmiechnięte’’. Wszystkie oczywiście pysznie smakowały.
Wiosna w zerówce
W oczekiwaniu na wiosnę w klasie „0” powstało wiele pięknych prac plastycznych. Dzieci wykonały pracę p.t.: „Bazie kotki”, „Krokusy” oraz “Przyloty ptaków”. Podczas przygotowań powstał plakat Pani Wiosny. Tematem zajęć była również marcowa pogoda. Wiosenny kącik przyrody zdobią piękne kwiaty: bratki, krokusy, żonkile. Czekając niecierpliwie na wiosnę dzieci zasadziły szczypiorek i założyły hodowlę fasoli. A to nie koniec wiosennych prac w ogrodzie…
Oznaki wiosny
W klasie 1 A wiosna zbliża się wielkimi krokami, bowiem zaczął się sezon na sianie roślin. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. My rozpoczęliśmy przygodę z przyrodą robiąc porządki w ogródku klasowym pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Pierwszym z etapów poszukiwania wiosny był spacer do ogródka – obserwowanie zieleniejącej trawy, zwrócenie uwagi na wygląd drzew i krzewów (pojawienie się pąków liści). Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celowość pracy i obserwacja zachęciła dzieci do dalszych działań. Dnia 8 marca rozpoczęliśmy parapetowe sianie kwiatków jednorocznych i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Targi edukacyjne 2019
W dniach 5-6 marca uczniowie klas ósmych, a 7-8 marca uczniowie klas trzecich gimnazjalnych udali się do Pałacu Kultury i Nauki, aby wziąć udział w targach edukacyjnych. Podczas tego wydarzenia szkoły średnie przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami, a także uczniami różnych szkół, zobaczyć niektóre projekty, w których uczniowie brali udział. W trakcie targów można było skorzystać z fachowej porady doradców zawodowych oraz wziąć udział w dedykowanych konferencjach.
Mistrzowie języka ojczystego
Z okazji Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie „Poprawna polszczyzna na co dzień”. Znawcy języka polskiego zmagali się z trudnymi zadaniami dotyczącymi gramatyki i kultury języka.
Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny wywalczyła Alicja Pyszlak z klasy 8 D, wicemistrzami zostali: Kamila Głodek, Zofia Bartnik, Thelio Hostein – Błoch oraz Zuzanna Tuszyńska
Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej dziewcząt – 2019
W dniach 6-8 marca dziewczęta z naszej szkoły brały udział w rozgrywkach dzielnicowych w piłkę siatkową. Mecze odbywały się w Szkole Podstawowej nr 363 na ul. Rozłogi. W mistrzostwach startowało 10 drużyn. Rywalizacja była jeszcze większa niż u chłopców. Drużyny podzielono na 3 grupy. W naszej grupie znalazła się SP 82 oraz SP 362. Nasze dziewczęta wygrały z obiema drużynami i awansowały do półfinałowej czwórki. W wyniku dalszych meczy zajęły ostatecznie IV miejsce w dzielnicy. Gratulujemy!
Kolejność drużyn była następująca:
I miejsce – SP 363
II miejsce – SP 316
III miejsce – SP 362
IV miejsce – SP 364
Wyniki konkursu leksykalno-gramatycznego
W piątek 1 marca odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka niemieckiego. Celem konkursu było sprawdzenie zdobytej dotychczas wiedzy, dlatego konkurs był podzielony na trzy grupy językowe, aby każdy uczestnik miał równe szanse. Koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka. Wyniki są następujące:
W klasie siódmej:
I miejsce – Amelia Nałęcz-Jawecka
II miejsce – Łukasz Stępień
III miejsce – Jędrzej Rzepko
W klasie ósmej:
I miejsce – Karolina Tomasiak
II miejsce – Karolina Cichocka, Kamila Więckowska
III miejsce – Julia Kokocińska
W klasie trzeciej gimnazjalnej:
I miejsce – Amelia Ziniewicz
II miejsce – Monika Kamień
III miejsce – Mateusz Miksa
Wszystkim gratulujemy dobrych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Zawody zatrzymane w obiektywie – wyniki
Dnia 28 lutego odbyło się wręczenie nagród IV edycji Bemowskiego konkursu „Zawody zatrzymane w obiektywie”. Nasza uczennica Amelia Tomczak z klasy 3 C przedstawiła na zdjęciu zawód jubilera. To zdjęcie spodobało się jury i dzięki temu Amelia zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Plan zamówień na rok 2019
Szczegółowy plan do pobrania tutaj
Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej chłopców – 2019
W dniach 25-28 lutego chłopcy z naszej szkoły brali udział w rozgrywkach dzielnicowych w piłkę siatkową. Mecze odbywały się w Szkole Podstawowej nr 363 na ul. Rozłogi. W mistrzostwach startowały drużyny męskie z 7 szkół. Rywalizacja była duża. Drużyny podzielono na 2 grupy. W naszej grupie znalazła się SP 363, SP 321 oraz SP 150. Nasi chłopcy wygrali z dwiema drużynami i awansowali do półfinałowej czwórki . W wyniku dalszych meczy zajęli ostatecznie IV miejsce.
Kolejność drużyn była następująca:
I miejsce – SP 363
II miejsce – SP 362
III miejsce – SP 316
IV miejsce – SP 364
Warszawska Syrenka
27 lutego odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Udział wzięło 20 uczniów z klas 0-8 oraz 3 gimnazjalnych. Do kolejnego etapu przeszli:
- Alinka Połojańska klasa 0 A
- Kajetan Dalecki klasa 0 A
- Zuzanna Bystrek klasa 1 A
- Maja Frymus klasa 2 A
- Bartek Gil klasa 2 A
- Amelia Kowal klasa 2 A
- Justyna Bielecka klasa 8 C
- Thelio Hostein – Błoch klasa 3 C (gimn.)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
XXI Integracyjny Bal Karnawałowy
23 lutego uczniowie klasy 7 A, członkowie Szkolnego Wolontariatu, wraz z wychowawczynią wzięli udział w XXI Integracyjnym Balu Karnawałowym dla osób z niepełnosprawnościami. W tym roku uczestnicy bawili się w rytmie Bollywood. Uczniowie pomagali i chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie z podopiecznymi Fundacji „Świat na tak”. To było niesamowite doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci. Wolontariusze po raz kolejny przekonali się, że osobę z niepełnosprawnościami trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy widzi się w niej zwyczajnego człowieka, który tak jak my ma talenty, potrzeby i uczucia. Wierzę, że ta lekcja pozostanie w nas na długo.
Bal gimnazjalny 2019
W piątek 22 lutego mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w balu gimnazjalnym. Uroczystość odbyła się w hotelu Holiday Park przy ul. Heroldów 1B. W organizację balu zaangażowani byli rodzice, którzy profesjonalnie przygotowali tę uroczystość dla swoich dzieci. Przemówienie rozpoczął pan Igor Ziniewicz, przedstawiciel Rady Rodziców, który wspomniał o trzech latach nauki w szkole, podziękował nauczycielom za okazane serce i zaangażowanie w edukację młodzieży. Podziękował także pani Ewie Olchowik za przygotowanie młodzieży do zatańczenia poloneza. Następnie głos zabrał pan Dyrektor Wojciech Barański, który życzył młodzieży sukcesów na dalszym etapie kształcenia i podziękował rodzicom za owocną współpracę. Po przemówieniu nasza młodzież przepięknie zatańczyła poloneza. Na twarzach niektórych rodziców pojawiły się łzy szczęścia i dumy. Bal był bardzo udany, a uczniowie bawili się wyśmienicie. To wyjątkowe wydarzenie pozostanie w naszych sercach, ponieważ cudownie było zobaczyć naszą młodzież taką dojrzałą, zżytą z kolegami i koleżankami, wspaniale bawiącą się.
Kochani przed Wami jeszcze egzamin gimnazjalny. W związku z tym życzymy Wam z całego serca prostych pytań, trafnych odpowiedzi i oczywiście wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego, jednocześnie rozsądnych decyzji w wyborze szkoły średniej!
Mistrzostwa Bemowa w koszykówce – chłopcy
W dniach 18-21 lutego nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Bemowa w koszykówce chłopców starszych. Udział wzięło 6 szkół: SP 301, SP 306, SP 150, SP 321, SP 363, SP 364, SP Gaude Amous. Szkoły zostały podzielone na dwie grupy. Uczniowie grali w tych grupach systemem „każdy z każdym”. Poziom rozgrywek był wyrównany. W efekcie czołowe miejsca zajęły następujące szkoły:
I miejsce – SP 150
II miejsce – SP 364
III miejsce – SP 321
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału, zaangażowania i zwycięstw!
Wyróżnienie – Kapituła Hali Woli
Kapituła Hali Woli wyróżniła nagrodami 2 utalentowane plastycznie uczennice: Jagodę Maciejewską z klasy 8 C oraz Inkę Piotrowską z klasy 8 A. Uroczystość miała miejsce dnia 20 lutego 2019 w Bemowskim Centrum Kultury.
Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania
W I semestrze klasa 2 A realizowała program edukacji ekologicznej „Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania”. W ramach programu należało stworzyć grę planszową, promującą przyjazny transport. 20 lutego w MDK przy ul. Łazienkowskiej odbyło się spotkanie delegacji ze szkół, które brały udział w programie. Uczniowie zaprezentowali swoje gry i uczestniczyli w turnieju. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i upominków.
Apel podsumowujący I semestr 2018/2019
Pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 to już historia, dlatego spotkaliśmy się, by podsumować efekty wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Mimo, że koniec roku wydaje się być odległy, to niektórzy uczniowie od września z wielkim zapałem pracują na swój czerwcowy sukces. Jak zawsze, nasi wychowankowie godnie reprezentowali swoją szkołę, osiągając wiele sukcesów, zdobywając nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach i projektach. Podczas apelu prowadzący przedstawili uczestnikom uczniów, którzy w pierwszym semestrze uzyskali najwyższe średnie, bądź osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w sporcie i konkursach przedmiotowych. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej szkoły i życzymy sobie aby przyszły semestr był równie owocny w sukcesy.
Wyniki konkursu ortograficznego
W styczniu odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Najlepiej z 19 osób biorących w nim udział tekst dyktanda napisali:
- Aleksandra Onyks z 3 D
- Anastazja Uba z 8 C
- Jakub Kołbuś z 8 B
Osoby te wzięły udział w etapie dzielnicowym, który odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 362. Do kolejnego etapu, wojewódzkiego, który odbędzie się 9 marca, przeszła Aleksandra Onyks z klasy 3 D (gimn.). Gratulujemy!
Mistrzostwa Bemowa w koszykówce 2019
W dniach 12 – 14 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyły się dzielnicowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt grupy starszej. W turnieju uczestniczyły dziewczęta z sześciu placówek. Ostatecznie: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 301, II miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 321, zaś nasza szkoła zdobyła III miejsce. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo Jakub Gręziak.
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień otwarty – klasy IV i VII
Dnia 15 lutego odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla rodziców kandydatów i kandydatów do klas czwartych i siódmych. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbyło się w stołówce szkolnej. Przedstawiono ofertę edukacyjną do naszej szkoły na rok szkolny 2019/2020. Rodzice oraz uczniowie, przyszli kandydaci, poznali działania i projekty realizowane w ramach nauki. Po prezentacji można było poznać naszą szkołę z bliska.
Zapraszamy przyszłych kandydatów do naszej szkoły!
Śniadanie to podstawa
W związku z tematem tygodnia o zdrowym odżywianiu, uczniowie klasy 1 A przygotowywali w klasie samodzielnie zdrowe śniadanie. Na talerzach pojawiły się kanapki z wędliną, serem, jajkiem i mnóstwem warzyw, były bardzo kolorowe i apetyczne. Szybko więc zniknęły z talerzy. Przypomnieliśmy sobie, że śniadanie to ważny posiłek dnia. Dzięki niemu mamy chęć do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy moc energii do zabawy.
Walentynki 2019
Jak co roku w szkole obchodzony był dzień zakochanych. W tym wyjątkowym dniu członkowie samorządu szkolnego wcielili się w rolę listonoszy, którzy podczas godziny wychowawczej przekazywali walentynkową pocztę odbiorcom. Szkolne korytarze zaczerwieniły się od mnóstwa serduszek. Uczniowie oraz nauczyciele ubrali tego dnia czerwone i różowe stroje. Przygotowano uroczystą gazetkę oraz dekoracje sal. Z tej okazji wręczano sobie nie tylko kartki walentynkowe, ale także drobne upominki, kwiaty i pralinki. Na lekcjach językowych zostało wprowadzone nowe słownictwo oraz realizowano zadania nawiązujące do Walentynek. Organizatorem całego wydarzenia był Samorząd Uczniowski.
Bal karnawałowy 2019
Bal dla dzieci klas 0-2 odbył się w piątek 25 stycznia, w ostatnim dniu nauki przed feriami. Uczestnikami balu byli nasi uczniowie przebrani za różnych bohaterów z filmów, bajek i baśni. W trakcie tej imprezy dzieci bawiły się wyśmienicie, uczestnicząc jednocześnie w zabawach prowadzonych przez panie animatorki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Muzeum Powstania Warszawskiego – 24.01.2019
Dnia 24 stycznia klasa 3 C udała się na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji rozmawialiśmy o bohaterach Powstania Warszawskiego. Uczniowie obejrzeli prezentację, zobaczyli różne zdjęcia historyczne, poznali ciekawe historie. Podczas krótkiego zwiedzania spotkaliśmy starszego pana, który w tamtych czasach pracował jako drukarz i w wieku 19 lat został aresztowany. Opowiedział nam wzruszającą historię, powiedział czego wtedy doświadczył i jak ludzie walczyli o przetrwanie. Przeszliśmy kanałami przygotowanymi dla zwiedzających, żeby choć przez chwilę wyobrazić sobie co Ci ludzie przeżyli. Pod koniec zajęć każdy z nas otrzymał zdjęcie osoby z tamtych czasów, naszym zadaniem było zadać jakieś pytanie tej osobie na zdjęciu. Danym pytaniem mieliśmy wskazać, czego chcielibyśmy się od tej osoby dowiedzieć. Po powrocie do szkoły porozmawialiśmy jeszcze o naszych odczuciach, przeżyciach po tej lekcji. Niektórzy uczniowie opowiedzieli o historiach, jakich doświadczyli ich dziadkowie. To była dla nas bardzo wartościowa lekcja.
Dzień otwarty – klasy 0 i I
22 stycznia o godzinie 18.00 odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla rodziców kandydatów i kandydatów do oddziału zerowego i do klasy pierwszej. W trakcie prezentacji w stołówce szkolnej dzieci/kandydaci uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w świetlicy głównej. Natomiast rodzice zapoznawali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 do naszej szkoły. Po prezentacji rodzice wraz z dziećmi udali się do zwiedzania szkoły.
Bajkowe karmniki
Uczniowie klasy 1 A już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc. Na zajęciach postanowiły zrobić prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu swoich domów. Dzieci włożyły dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło im wiele radości. Z dumą podziwiały efekty swojej pracy. Teraz na pewno wszystkie okoliczne ptaki będą chciały stołować się w bajkowym karmniku. Koordynatorem tego działania była p. Monika Dunarowicz.
Matematyczne zabawy
W minionym tygodniu w ramach zajęć z panią Moniką dzieci z kl. 1 A poszerzyły swoją wiedzę na temat zegarów. W czasie trwania zajęć rysowały swoje zegary, uczyły się odczytywać pełne godziny na zegarach. Najwięcej radości sprawiło wszystkim układanie domina zegarowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Spotkania z doradcami zawodowymi
I. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 proponuje uczniom, którzy mają problem z podjęciem decyzji z wyborem dalszej drogi edukacji zawodowej, w tym przyszłej szkoły – przeprowadzenie badań zawodoznawczych.
Badania przeznaczone są dla młodzieży klas III gimnazjalnych oraz klas VIII.
Badania będą odbywać się w PPP nr 20 ul. Powstańców Śląskich 17
Proponowane terminy:
1. 12.01.2019 – godz. 9:00-11:00
2. 12.01.2019 – godz. 11:00-13:00
3. 19.01.2019 – godz. 9:00- 11:00
4. 19.01.2019 – godz. 11:00-13:00
Telefoniczne zapisy na badania prowadzone są w Poradni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 oraz w sobotę w godz.9:00-13:00.
telefony kontaktowe: (22)6661774; (22)6644951; 500104119
II. Doradcy zawodowi m.st. Warszawy zapraszają Uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjalnych wraz z Rodzicami na konsultacje indywidualne dotyczące predyspozycji zawodowych i podejmowania decyzji edukacyjnych.
Dyżur doradców zawodowych w Pałacu Młodzieży:http://www.edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/20449-doradcy-zawodowi-mst-warszawy-zapraszaja
Spotkania odbywają się w pokoju 355 (wejście do Pałacu Młodzieży od strony ul. Świętokrzyskiej/ul. E.Plater), po umówieniu się z doradcą zawodowym crdz@wcies.edu.pl:wtorek 14.00-19.00; piątek 14.00-19.00; sobota 9.00-13.00
III. Centrum Informacji i Doradztwa Młodzieżowego – zaprasza na konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym:
http://www.edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/20447-centrum-informacji-i-doradztwa
Pałac Młodzieży w Warszawie:Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa(pokój 103) wtorek – piątek: 16:00 – 19:00sobota: 10:00 – 12:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu (Pomoc ta jest bezpłatna i anonimowa.)
tel. 22 656 66 48e-mail: ciidm@pm.waw.pl
IV. Uczniowie przed wyborem szkoły:
http://www.edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/20290-madrze-zaplanuj-swoja-przyszlosc-uczniowie
Niesamowite spotkanie
19 grudnia klasy 1 C i 2 A uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. Gośćmi byli pani Beata Zaborek z Instytutu Audiowizualnego Filmoteki Narodowej i pan Tadeusz Wiśniewski. Po obejrzeniu filmu „Jadźka” z 1957, w którym pan Tadeusz zagrał chłopca o przezwisku Cebula, był czas na rozmowę z gośćmi i oglądanie kopii starych czasopism ze zdjęciami i artykułami o filmie. To ciekawe spotkanie zorganizowała pani z biblioteki – Emanuela Łątkowska.
Koncert kolęd i wigilie klasowe
Dnia 21 grudnia odbył się koncert kolęd, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Śpiewały prawie wszystkie klasy. A wykonania kolęd i piosenek świątecznych były śpiewane w j. polskim, angielskim oraz francuskim. Klasy pierwsze dodatkowo zaprezentowały układ taneczny do różnych piosenek świątecznych. Na zakończenie występów, kolędę: „Dzisiaj w Betlejem”, zaśpiewali wszyscy nauczyciele i to była niespodzianka dla uczniów, która została przez widownię bardzo pozytywnie przyjęta. Po koncercie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas na wigilie klasowe. Koordynatorem koncertu był pan Jacek Kwiatkowski.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby te święta były spokojne i rodzinne i aby każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil.
Escape Room = der Fluchtraum
W ostatnich dniach przed świętami uczniowie klas: 7 A, 8 A, 8 B, 3 C, 3 G oraz 3 F uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Znana prawie wszystkim gra Escape Room pojawiła się w naszej szkole. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie rozwiązań 5 różnych zadań, aby odnaleźć kluczyk i otworzyć tajemniczą skrzynkę. Każde zadanie zawierało wskazówkę kierującą do kolejnego zadania. Zadania te nawiązywały do tematyki świątecznej, ale uwzględniały dodatkowo kompetencje matematyczne, które skłaniały uczniów do logicznego myślenia. Nie trzeba było namawiać uczniów do wspólnej zabawy. Wystarczyło, że na początku lekcji padły słowa Escape Room = der Fluchtraum i młodzież ochoczo ruszyła do rozwiązywania zagadek językowych. Nagrodą za zaangażowanie były plusy oraz słodka niespodzianka. Lekcję przygotowała pani Anna Lisiecka.
Projekt „Papierowe bryły bez sklejania”
Uczniowie naszej szkoły w grudniu realizowali projekt „Papierowe bryły bez sklejania”. Celem projektu było przygotowanie ozdób na choinkę w formie figur przestrzennych bez użycia kleju. Można było zastosować zasady zawarte w metodzie składania papieru zwanej Origami lub wykorzystać własny pomysł. Prace uczniów ozdobiły choinkę znajdującą się w pracowni matematycznej w sali 219.
Konkurs „Kreatywna choinka” został rozstrzygnięty
Do konkursu przystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych oraz uczniowie klas trzecich gimnazjalnych. Zadaniem konkursu było przygotowanie własnoręcznie choinki, korzystając z różnych dostępnych materiałów. Choinka miała zawierać informację w języku niemieckim, z jakich elementów została wykonana. Podczas oceny brano pod uwagę estetykę wykonania pracy, zaangażowanie oraz pomysłowość. Koordynatorem konkursu była pani Beata Tadaj.
I miejsce – Lilianna Dwórznik kl. 7 A
II miejsce – Marcin Zarembowicz kl. 7 A
III miejsce – Maja Klimek oraz Małgorzata Jejno kl. 3 G
Gratulujemy serdecznie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!
Coraz bliżej święta…….
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Pojawiły się już dekoracje świąteczne w salach lekcyjnych i na korytarzach. Jest wystawa szopek bożonarodzeniowych przygotowana przez siódme klasy. Słychać uczniów, którzy trenują piosenki świąteczne na piątkowy koncert kolęd. A młodsze dzieci tworzą różne dekoracje świąteczne. W tym tygodniu czekają nas jeszcze wigilie klasowe…….
Wolontariusze w Bielańskim Ośrodku Wsparcia Seniorów
W dniu 10 grudnia 2018 wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak udali się do Ośrodka Wsparcia Seniorów na Bielanach i wspólnie z wolontariuszami pod opieką pani Anny Szumel z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, zaśpiewali dla Seniorów kolędy. Po koncercie przygotowaliśmy dla Seniorów słodki poczęstunek, wręczyliśmy własnoręcznie wykonane szopki i kartki świąteczne. Wolontariusze zostali obdarowani upominkami od Seniorów. Przy herbatce i słodkościach Seniorzy opowiedzieli nam o latach młodości i o tradycjach bożonarodzeniowych w ich domach rodzinnych. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Wolontariat projektu „Uśmiech Seniora”.
Warsztaty piernikowe
Dnia 7 grudnia 2018 roku w klasie 1 A dzięki uprzejmości pana Mateusza, taty uczennicy z naszej klasy wybraliśmy się do Makro na warsztaty piernikowe. Tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek. Dowiedzieliśmy się jakich składników użyć aby wypieki piernikowe się udały i stworzyły niepowtarzalny klimat. Po przygotowaniu teoretycznym ozdabialiśmy gotowe pierniczki kolorowymi lukrami, posypkami i cukierkami. Mogliśmy też samodzielnie wyciskać dowolne kształty z ciasta piernikowego za pomocą różnych foremek. Każdy z nas mógł swoje wypieki zjeść na miejscu lub zabrać do domu. Ponadto czekała na nas atrakcja jaką był pokaz wytwarzania lodów z ciekłego azotu. Oczywiście mogliśmy później je spróbować. Były pyszne! Kolorowaliśmy też przygotowane dla nas kolorowanki. Na sam koniec spotkania każdy z nas otrzymał wielki kosz upominkowy. Warsztaty te na długo zapiszą się w naszej pamięci. Dziękujemy!
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Dnia 5 grudnia 2018 nasi wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu związanym z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze w różnym wieku. Na początku zostali ciepło powitani przez organizatorów tego wydarzenia, a następnie opiekunowie zostali nagrodzeni za swoją pracę. Wśród osób docenionych przez władze Dzielnicy znalazła się nasza Pani Magdalena Krakowiak, której bardzo gratulujemy. Wszystkim wolontariuszom dziękował osobiście Burmistrz Bemowa. Podczas spotkania odbyło się wiele rozmów dotyczących wolontariatu, podczas których zapoznaliśmy się z uczniami innych szkół. Jedną z atrakcji był koncert piosenek z dawnych lat w wykonaniu artystów teatralnych. Na koniec dla wolontariuszy zostały przygotowane upominki, szwedzki stół oraz tort.
Kawiarenka podczas zebrań z rodzicami w godz. 17.30–20.00
4 grudnia b.r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie kawiarenki szkolnej, którą będzie prowadził wolontariat. Wolontariusze przygotowali stoisko z kawą i herbatą oraz ciastem. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży słodkości w kawiarence oraz wszystkie zebrane produkty chemiczne i żywność przekazaliśmy w całości na „Szlachetną paczkę”. Paczka przeznaczona była dla potrzebującej pani Elżbiety, mieszkanki Bemowa i przygotowali ją wspólnie wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim.
Kawiarenka będzie czynna podczas zebrań z rodzicami oraz w czasie dni otwartych szkoły w godzinach 17.30 – 20.00.
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!
Kiermasz świąteczny – 4 grudnia 2018
Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach można było znaleźć różne dekoracje świąteczne, ozdoby choinkowe, choineczki, ręcznie robione i zdobione pierniczki, wszelkiego rodzaju ciasta, kartki świąteczne oraz bombki. Natomiast Wolontariat przygotował dodatkowo kawiarenkę szkolną. Atmosfera, która nam towarzyszyła, sprawiła, że nie możemy się już doczekać Świąt Bożego Narodzenia.
Zebrane pieniążki zostały przekazane na zakup produktów w ramach „Szlachetnej Paczki”.
Wyniki konkursu „Mój przyjaciel miś”
Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas 0-2. Oceniając komisja brała pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:
I miejsce – Mila Cacko; Magdalena Michoń; Aleksandra Langen; Apolonia Wojtak
II miejsce – Hanna Antończyk-Kotecka; Hanna Kowalska; Urszula Sałacińska
III miejsce – Lena Pikulska; Jakub Czajka; Adam Murawski; Dominik Lisiecki; Milena Strzelczyk; Lena Kłos; Hanna Piszczako, Pola Kudzinowska
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym – chłopcy starsi
4 grudnia odbyły się Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym chłopców starszych. Nasi chłopcy zajęli 4 miejsce. W mistrzostwach brało udział 10 szkół. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Skwarek, Antoni Hallak i Michał Trzebiński.
Iluzjonista w naszej szkole
Dnia 29 listopada 2018 r. do uczniów kl. 1 A przyjechał iluzjonista, pan Tomasz. Dał wszystkim pokaz magii – iluzji i czarów. Występ takiego artysty to wielka atrakcja dla dzieci. Magik dostarczył wszystkim sporo satysfakcji i humoru. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Nauka magii cieszyła się ogromnym powodzeniem. Przez cały występ na małych buziach widzów malował się uśmiech. Występ był udany i przyniósł uczniom wiele radości.
Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym 2018
Dnia 29 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym w kategorii chłopców młodszych. Nasi chłopcy, uczniowie klasy 7 A, zajęli 3 miejsce. Gratulujemy!!!
Wyniki konkursu na najciekawszą prezentację – j. niemiecki
We wtorek 27 listopada nauczycielki języka niemieckiego: pani Anna Lisiecka oraz pani Beata Tadaj wyłoniły zwycięzcę konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną z elementami języka niemieckiego. Tematyka była dowolna, ale musiała zawierać zakres słów z języka niemieckiego. Uczniowie przedstawili w formie prezentacji: zabytki krajów niemieckojęzycznych; kosmos; motoryzację; zwierzęta żyjące w lesie; zwierzęta egzotyczne; ocean; najważniejsze informacje o Polsce i Niemczech, a także opis swojej ulubionej gry. Ostatecznie konkurs wygrała uczennica klasy 8 A Kamila Więckowska. Drugie miejsce zajęła Amelia Ziniewicz z klasy 3 C, natomiast trzecie miejsce przypadło Monice Kamień również z klasy 3 C. Dodatkowo przyznano wyróżnienie, które otrzymał uczeń z klasy 4 A Remigiusz Wojtak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Warsztaty z pszczelarzem
23 listopada uczniowie klas 1 B i 1 C mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich „My robimy pyszny miód”. Dzieci odkryły tajniki pszczelarstwa oraz różne ciekawostki. Poznali również odpowiedź na pytanie, kto był pierwszym pszczelarzem na świecie. W trakcie warsztatów uczniowie zobaczyli prawdziwy ul i dowiedzieli się, jak kiedyś przebiegał proces powstawania miodu i czym różnił się od dzisiejszych metod. Dzieci, z pomocą pani pszczelarz, chętnie wykonały woskowe świeczki. Na koniec warsztatów przygotowana została degustacja pysznego miodu. Uczniowie skosztowali rzadko spotykanego miodu nawłociowego oraz wielokwiatowego z malinami.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie”
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie”. Pod tym hasłem w czwartkowy wieczór 22 listopada, uczniowie klasy 7 A wraz z wychowawcą panią Marleną Kaźmieruk-Hryć spotkali się, by wspólnie czytając, interpretować „II cz. Dziadów” Adama Mickiewicza.
W magiczny czas wprowadził nas odpowiedni nastrój, który zapewniły nam świece i inne rekwizyty, związane z lekturą. W atmosferze tajemniczości młodzież z ochotą czytała kolejne wersy dramatu naszego wieszcza narodowego.
Na zakończenie uczniowie chętnie dzielili się opiniami na temat spotkania, zachęcając tym samym wychowawcę do planowania kolejnych ciekawych spotkań.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W dniu 21 listopada w ramach obchodów „Dnia Życzliwości i Pozdrowień” wolontariusze przygotowali akcję dla uczniów naszej szkoły. Wykonali serduszka z życzeniami, pozdrowieniami i słodką niespodzianką, które rozdawali na przerwie. Dzięki temu udało się zasiać kolejny raz ziarna życzliwości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci, zarówno nauczyciele jak i uczniowie.
Spotkanie wolontariuszy z p. Wandą Traczyk – Stawską
W dniu 21 listopada wolontariusze z klasy 8 C i gimnazjalnej 3 E pod opieką pani Magdaleny Krakowiak uczestniczyli w spotkaniu z panią Wandą Traczyk – Stawską – pseudonim Pączek. Pani Wanda Traczyk – Stawska była działaczką podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Bohaterka opowiedziała o trudnych doświadczeniach z okresu II wojny światowej, o cierpieniu i przebaczaniu innym. Po spotkaniu odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których przygotowaliśmy wieńce upamiętniające Powstańców, wspólnie z wolontariuszami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Zostaną one złożone na Cmentarzu Powązkowskim w dniu 22 listopada przez grupę wolontariuszy ze szkoły nr 293 pod opieką pani Anny Szumel. Spotkanie z panią Wandą Traczyk – Stawską zorganizowała Fundacja Świat na Tak w ramach cyklicznych spotkań Klubów Ośmiu.
Laboratorium Ciemności
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, które jest obchodzone corocznie 16 listopada, klasa 3 C udała się na warsztaty: „Laboratorium Ciemności” do Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9.
Celem spotkania było ukazanie młodzieży, jak radzą sobie osoby niewidome oraz słabowidzące w życiu codziennym i jak im pomagać, ponieważ zrozumienie i zauważenie potrzeb osób niewidomych i słabowidzących jest dla każdego ważną lekcją życia społecznego. Podczas takich warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać na ulicy osobę niewidomą lub słabowidzącą, jak takiej osobie pomóc, np. na przystanku, przy przejściu dla pieszych. Uczniowie testowali także ćwicząc w goglach: chodzenie z białą laską, nalewanie wody do szklanki, rozpoznawanie kolorów, czy mierzenie temperatury. Poznali pismo Braille’a oraz specjalne techniki komputerowe. Dzięki takim ćwiczeniom łatwiej było nam zrozumieć osoby niewidome i słabowidzące.
Pamiętajmy, jeżeli spotkamy osobę niewidomą, warto zawsze zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Natomiast na przystanku trzeba podejść i przekazać jej jaki tramwaj, bądź autobus przyjechał i ewentualnie podając ramię wprowadzić taką osobą do tramwaju czy autobusu. Jeżeli są schody trzeba powiedzieć: schody w górę, a np. wychodząc – schody w dół. Dodatkowo można wskazać tej osobie miejsce siedzące kładąc jej rękę na oparciu siedzenia. Przy przejściu dla pieszych można również pomóc mimo, iż jest sygnał dźwiękowy umożliwiający przejście. Taka osoba poczuje się wtedy bezpieczniej. A jeżeli są jakieś remonty na chodniku, czy na drodze, to widząc osobą niewidomą, koniecznie powinniśmy zasygnalizować jej taką zmianę.
Zawody od ,,zabawy do sportu”
W dniu 16 listopada b.r. 16 – osobowa drużyna złożona z uczniów klas 0-IV z naszej szkoły wzięła udział w rozgrywkach sportowych mistrzostwa dzielnicy Bemowo, rozgrywanych w hali OSiRu przy ulicy Obrońców Tobruku 40. Na zawodach rozegrało się 8 konkurencji wśród których uczestniczył zespół złożony z 12 osób. W naszej reprezentacji SP 364 uczestniczyli: Leonard Oleszkiewicz, Tymon Szeląg, Ola Mozdyniewicz, Lila Paczuska, Łukasz Chaber, Marcel Gontarczyk, Lena Kłos, Lena Wręczycka, Tadeusz Sikorski, Jan Suszek, Maja Łapin, Milena Strzelczyk, Remigiusz Wojtak, Aleksander Dworski, Zuzia Oleszkiewicz, Zofia Kośnik.
W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła 4 miejsce, niestety awans do finału dawało tylko 1 miejsce. Wielkie gratulacje dla dzieci, które włożyły siły w ten wielki trud i z uśmiechem na twarzy podjęły walkę.
Polskie tańce narodowe
W środę 14 listopada obyły się warsztaty „Polskie tańce narodowe” prowadzone przez instruktorów tańca ludowego działającego na Bemowie Zespołu Folklorystycznego LAZURKI. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pięciu polskich tańcach narodowych, m. in. czym różnią się od tańców ludowych, na ile się liczą, jaki jest ich charakter. Obejrzeli krótki pokaz każdego z tańców wykonany przez prowadzących ubranych w piękne krakowskie stroje oraz próbowali swoich sił w tańczeniu krakowiaka.
Apel z okazji Dnia Niepodległości – wszystkie klasy
14 listopada 2018 r. odbył się apel z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Część artystyczną, pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej, przedstawili uczniowie z różnych klas, a chór szkolny do występu przygotował p. Jacek Kwiatkowski. Korytarze szkolne oraz sale lekcyjne, które zachęcały do przemyśleń, zostały udekorowane przez klasy pod opieką wychowawców już na kilka dni przed uroczystością.
Podczas inauguracji uczniowie naszej szkoły wspomnieli wydarzenia poprzedzające datę 11 listopada 1918 roku, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Jest to święto, które skłania nas wszystkich do refleksji i wspomnień o tych, którzy walczyli o naszą wolność. A dzisiaj możemy być dumni, z tego co udało się NAM, jako Polakom, wówczas osiągnąć.
Warsztaty etnograficzne
Klasa 2 A uczestniczyła w warsztatach realizowanych przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna z programu zatwierdzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cóż to takiego gyśtałt, jypła lub rök? Czy to coś do jedzenia? A może do ubrania? Kim byli śmierguśnicy? Jakie ciekawe stroje nosiło się w Wilamowicach? Dlaczego księżyc wpadł do studni? Takich ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć na warsztatach zorganizowanych w Klubie Dwa Jelonki.
Apel z okazji Dnia Niepodległości – klasy młodsze
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 2 A przygotowała pod opieką pani Magdaleny Cebulskiej piękny i wzruszający apel. Dzieci podczas apelu wspólnie śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze oraz ukazały symbol odzyskania niepodległości oczami dziecka w formie krótkiego przedstawienia. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy 2 A i dwie dziewczynki z klasy 1 A przepięknie zatańczyły poloneza.
Rekord dla Niepodległej
Dnia 9 listopada, w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, nasza szkoła brała udział w biciu rekordu, poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie tego dnia byli ubrani na galowo, z kotylionami oraz na biało-czerwono. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 24 tys. szkół. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Bijemy rekordy dla Niepodległej
Sprawozdanie z konkursu sportowego:
W tygodniu poprzedzającym Dzień Odzyskania Niepodległości 11 listopada odbył się w naszej szkole konkurs sportowy BIJEMY REKORDY DLA NIEPODLEGŁEJ. Inicjatorami tej akcji byli nauczyciele wychowania fizycznego i samorząd uczniowski.
Podczas lekcji wf i przerw rekreacyjnych uczniowie wykonywali próby sprawności fizycznej. Mieliśmy możliwość bicia rekordów w sile mięśni nóg (krzesełko z oparciem pleców o ścianę) w sile mięśni rąk i tułowia (pompki), sile mięśni brzucha (siady z leżenia tyłem na materacu w ciągu 1 min) oraz siły mięśni obręczy barkowej (zwis na drążku o ugiętych ramionach z broad ponad drążkiem). Nasi uczniowie podjęli wysiłek bicia rekordów nie dla oceny, nie dla nauczyciela ani też nawet nie dla siebie. Był to wysiłek podjęty dla naszej ojczyzny – NIEPODLEGŁEJ.
OTO REKORDZIŚCI:
KRZESEŁKO – siła mięśni nóg
Dziewczęta młodsze – Hania Kowalska kl.1 A – 5 min 52 sek
Dziewczęta starsze – Dominika Gimzicka kl. 3 A – 4 min 35 sek
Chłopcy młodsi – Dominik Lisiecki kl.1 B – 5 min 55 sek
Chłopcy starsi – Maciek Chmielecki kl. 3 D – 5 min 08 sek
POMPKI – siła mięśni rąk i tułowia
Dziewczęta starsze – Marysia Jakóbczyk kl. 7 A – 100 pompek
Chłopcy starsi – Maciek Drozdowski kl. 3 E – 56 pompek
BRZUSZKI – siła mięśni brzucha
Dziewczęta starsze – Gabrysia Krasnowska kl. 3 A – 51
Chłopcy starsi – Hubert Krzemiński kl. 3 K – 48
ZWIS NA DRĄŻKU – siła mięśni obręczy barkowej
Dziewczęta starsze – Kamila Gontarczyk – 30:00 sek
Chłopcy starsi – Antoni Borkiewicz kl. 3 K – 43:15 sek
Dziękujemy za podjęty wysiłek 🙂
Dzień Jeża w klasie 1 B
10 listopada obchodzimy Dzień Jeża – z tej okazji uczniowie klasy 1 B mieli okazję poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę o tych małych zwierzątkach. Dzieci mogły poznać różne ciekawostki dotyczące jeży, m.in. to, że jeże nie żywią się tylko jabłkami. Dużym zaskoczeniem dla uczniów było także to, że nowonarodzony jeż jest wielkości monety. Po obejrzeniu prezentacji pełnej zdjęć uczniowie obejrzeli animowaną bajkę na podstawie baśni braci Grimm pt. „Zając i jeż”. Następnie rozszyfrowali zagadkę jeży oraz wykonali ich podobizny wybranymi przez siebie technikami.
Nasz klasowy ogród
Listopad to pora roku, kiedy planuje się już wiosenne ekspozycje w ogrodzie. My razem z naszą panią postanowiliśmy przywitać przyszłoroczną wiosnę pięknymi tulipanami i narcyzami. Posadziliśmy cebulki tych kwiatów w naszym klasowym ogródku. Mamy nadzieję, że pięknie zakwitną.
Podsumowanie wyników sportowych – WOM
W dniu 7 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowania „Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy” w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 341 przy ulicy Oławskiej 3 . Na podsumowanie zaproszony został dyrektor szkoły pan Wojciech Barański oraz nauczyciel wychowania fizycznego pani Marzena Pietrasik oraz medaliści 51. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce: Monika Kamień i Antoni Borkiewicz. Uczniowie ci, w ubiegłym roku szkolnym, uzyskali wysokie wyniki sportowe.
Monika Kamień zdobyła ZŁOTY MEDAL w 51. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 100 m
Antoni Borkiewicz – ZŁOTY MEDAL w 51. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku wzwyż oraz BRĄZOWY MEDAL w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Płocku.
Zastępca Burmistrza Bemowa pan Grzegorz Kuca pogratulował uczniom i życzył dalszych osiągnięć.
Wyniki konkursu pieśni i poezji patriotycznej
Dnia 29 października 2018 odbył się w naszej szkole ,,Konkurs pieśni i poezji patriotycznej”, w którym brało udział 23 uczniów naszej szkoły. Nie przyznano pierwszego miejsca.
Równorzędne drugie miejsce w kategorii poezja zajęli:
– Sofiia Zaycewa klasa 1 A
– Jan Suszek klasa 2 A
– Julia Wilczyńska klasa 8 A
w kategorii pieśń:
– Zuzanna Bystrek klasa 1 A
– Aleksandra Zaręba klasa 1 A
– Małgorzata Czapowska klasa 8 A
– Daria Będkowska klasa 3 A (gimn.)
Laureaci wystąpią podczas uroczystego apelu z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się 14 listopada, pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie tekstów i udział w konkursie.
Akcja Wolontariatu – Sto dobrych uczynków
W sobotę 27 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 364 wybrali się wraz z opiekunami na cmentarz na Powązki. Celem spotkania wolontariatu było posprzątanie dokładnie 100 grobów żołnierzy oraz zapalenie 100 zniczy na tych grobach w ramach akcji „Sto dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Pod koniec uczniowie uczcili pamięć poległych minutą ciszy.
Przygotowania do Święta Narodowego w Zerówce
Narodowe Święto Niepodległości
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stały się tematem prac plastycznych również w klasie „0”. Z szablonów zrobiliśmy kotyliony, pomalowaliśmy farbami flagę Polski a kontury naszego kraju wykleiliśmy bibułą.
Dodatkowo w ramach zajęć związanych z Polską i jej historią poznaliśmy legendy o „Warsie i Sawie” oraz legendę o Warszawskiej Syrence. Utwory te stały się dla nas inspiracją do wykonania dwóch prac plastycznych:
– syrenkę będącą w herbie Warszawy wykonaliśmy techniką wyklejanki.
– legendę o rybaku i syrenie zilustrowaliśmy modelując z plasteliny i wykonując łódź techniką origami.
Narodowe Święto Niepodległości
Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. W tym tygodniu nadszedł czas na prace plastyczne o tematyce patriotycznej.
Klasa 1 A przygotowała motyw godła, korzystając z talerzyków papierowych. Natomiast klasa 1 B oraz 1 C wyklejała motyw godła kuleczkami z krepiny. Wszystkie te prace mają za zadanie przybliżyć dzieciom symbole narodowe, a dodatkowo nauczyć dzieci cierpliwości, wytrwałości i zdolności manualnych.
Z książki na wielki ekran
Dnia 7 listopada uczniowie klas trzecich 3 A, B, C, D, G, K oraz klasa 7 A udali się do Kinoteki (PKiN) na lekcję o ekranizacjach i adaptacjach filmowych. Podczas lekcji uczniowie poznali różnice między ekranizacją a adaptacją. Zobaczyli zekranizowane fragmenty znanych lektur oraz poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych. Dowiedzieli się, że aby przeczytać Harry’ego Pottera potrzebowalibyśmy 16 godzin, co jednak musiało skłonić reżyserów do rezygnacji z niektórych momentów zawartych w książce.
Po lekcji uczniowie obejrzeli film „Siedem minut po północy” zrealizowany na podstawie książki Patricka Nessa o tym samym tytule. Jest to wzruszająca baśń o przemijaniu oraz utracie kogoś bliskiego. Film ukazuje spojrzenie na problem śmierci oczami dziecka, pokazuje co może ono czuć w momencie utraty ukochanej osoby. Polecamy przeczytanie książki, a następnie obejrzenie filmu, który zdobył wiele nagród.
Rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego
Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najciekawszą makietę przedstawiającą obiekt znajdujący się w państwach niemieckojęzycznych, wśród wykonanych prac pojawiły się m.in. Wieża Telewizyjna z Berlina, fragmenty Muru Berlińskiego, Brama Holsztyńska z Lubeki, wiedeński Pałac Schönbrunn oraz berlińska Brama Brandenburska. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, dodatkowo do każdej pracy dołączyli informacje o danym obiekcie oraz nazwy materiałów w języku niemieckim, z jakich makieta została wykonana. Podsumowaniem konkursu było wyłonienie zwycięzców, 7 listopada jury w składzie: pani Anna Lisiecka i pani Beata Tadaj za najlepszą pracę uznało Bramę Brandenburską, wykonaną przez Pawła Księżaka z klasy 3 F, II miejsce zajęła Monika Kamień z klasy 3 C, III natomiast Julia Świąć z klasy 3 F.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Wycieczka do Fabryki Bombek Fogiel 2018
W dniu 5 listopada 2018 r. klasa 0 oraz 1 B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Fogiel” w Warszawie. Zwiedziliśmy dmuchalnię bombek, srebrzalnię, a także pracownię malarską.
W dmuchalni bombek dowiedzieliśmy się jak wygląda obróbka szklanego tworzywa oraz w jaki sposób uzyskujemy bombki w różnych kształtach, m.in. w formie: szyszek, grzybków, domków czy też postaci z bajek.
W srebrzalni za pomocą katalizatora oraz azotanu srebra dostrzegliśmy zmianę kolorystyki bombek. Zaś w pracowni malarskiej, dzięki uprzejmości pani malarki poznaliśmy różne metody zdobienia. Kolejnym etapem naszej wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek choinkowych z wykorzystaniem farb, pędzelków oraz różnokolorowego brokatu.
Na zakończenie twórczej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek i herbatę. Pełni wrażeń oraz nowych wiadomości bezpiecznie wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.
Konkurs IRBIS organizowany przez warszawskie zoo
Zapraszamy do udziału w konkursie IRBIS organizowanego przez warszawskie zoo.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Tematyka obejmuje tak współcześnie istotne zagadnienia jak: przyczyny wymierania lub spadku liczebności wielu gatunków zwierząt, sposoby zapobiegania degradacji naturalnego środowiska czy ochrona rodzimej fauny.
Szkoła zgłosiła uczestnictwo w konkursie. Szkolny etap konkursu odbędzie się 30 listopada 2018 na terenie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczycieli biologii p. Elżbiety Borowskiej i p. Magdaleny Mrozowskiej.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem mailowym zoo: edukacja@zoo.waw.pl [pobierz]
Wyniki Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej
Sukces Aleksandry Wolak i Thelio Hostein-Błoch z kl. 3 D w II edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej organizowanego pod honorowym patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie.
Ola zajęła II miejsce w kategorii piosenka, a Thelio III miejsce w kategorii poezja. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Krystynę Szymkowską.
Wręczenie nagród odbyło się w dn. 26.10.2018 w Warszawie. Gratulujemy!
Zwyczaje krajów anglojęzycznych
Jak co roku w naszej szkole w ramach wzbogacenia wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych samorząd uczniowski zorganizował święto związane z angielskim Halloween. Jako cel imprezy postawiliśmy sobie rozszerzanie zasobu słownictwa, rozwijanie zainteresowań, oraz poznawanie, w ramach lekcji języka angielskiego, zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Dzień ten stał się również doskonałą okazją do integracji nowych uczniów. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań. W szkole pojawiły się różne zjawy, czarownice, wampiry oraz inne postacie inspirowane zarówno filmami grozy jak i bajkami.
Dzień Dyni
30 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszej klasie. Byliśmy ubrani na pomarańczowo, żółto i zielono… jak prawdziwe dynie. Podczas zajęć z panią Moniką dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Podczas malowania dyń wykazaliśmy się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiliśmy. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym. Dzień Dyni dla nas był wyjątkowy, pozwolił nam zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.
Jednostka długości – centymetr
Posługiwanie się centymetrem może być dla pierwszoklasistów wyzwaniem, ale jednocześnie wspaniałą zabawą. Uczniowie z klasy 1 A dowiedzieli się dziś od swojej pani w jaki sposób przykładać centymetr do mierzonego odcinka oraz jak odczytywać jego długość. Były mierzone szafki, ławki, książki, ołówki, krzesła, kaloryfery i wiele innych przedmiotów w sali lekcyjnej. Dzieci miały też okazję, aby popracować w grupie, co dało im możliwość rozwijania swoich kompetencji społecznych.
Lekcja żywej historii – 2018
Dnia 29 października klasa 3 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pani Michaliny Piwoni udała się do ośrodka „Michael” na lekcję żywej historii, której tematem był: „Upadek Powstania Warszawskiego”. Takie lekcje prowadzone są przez Grupę Rekonstrukcyjno Filmową GRF Bemowo.
Grupę Rekonstrukcyjno Filmową tworzy zespół profesjonalistów i pasjonatów. A głównym działaniem tej grupy są rekonstrukcje historyczne oraz współpraca przy produkcjach filmowych takich jak: „Czas Honoru”, „W ciemności”, czy „Róża”.
Podczas spotkania uczniowie poznali historię troszkę w inny sposób niż w szkole, ponieważ prowadzący byli przebrani w różne mundury. Dodatkowo posiadali przedmioty, którymi walczyli Powstańcy. Po przeprowadzonej lekcji były pytania konkursowe, jako sprawdzenie wiadomości, które zapamiętali uczniowie. Na zakończenie każdy mógł podejść i zobaczyć z bliska mundury oraz dotknąć przedmiotów z czasów Powstania Warszawskiego.
Wizyta studyjna w Treblince
Nasza szkoła angażuje się w działania, które mają na celu kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na szeroko rozumianą odmienność kulturową, narodową i religijną. Te hasła przyświecały wizycie studyjnej w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, w której uczestniczyli uczniowie klas 3 F i 8 C. Wizyta była częścia projektu „Podróż Pamięci” realizowanego przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń, Żydowskim Instytutem Historycznym i Fundacją „Pamięć Treblinki”.
Szeroko rozumiane nauczanie o Holokauście, którego celem jest nie tylko poznawanie przyczyn, przebiegu i skutków procesów historycznych prowadzących do Holokaustu, ale także zrozumienie mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów etnicznych i religijnych, owocuje licznymi działaniami, takimi jak zrealizowane w przeszłości projekty współpracy polsko-niemieckiej, której ważnym elementem były wizyty studyjne uczniów naszej szkoły w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady odbywane wspólnie z uczniami niemieckimi, zaś działania realizowane w bieżącym roku to lekcje muzealne w Muzeum Historii Żydów Polskich, udział uczniów w projekcie „Żonkile”, a także uczestnictwo w międzynarodowej konferencji dla nauczycieli „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych?”
Wycieczka do Sejmu RP
26 października 2018 roku klasa 1 A wybrała się na wycieczkę do Sejmu RP. Po dotarciu na miejsce i otrzymaniu przepustki wszyscy zostali skontrolowani przez straż Sejmu w celu sprawdzenia, czy nikt nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Następnie klasa udała się na zwiedzanie sejmu z panem przewodnikiem.
Na początek dzieci zostały zaproszone do zwiedzania Korytarza Marszałkowskiego, gdzie znajdowała się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Następnie uczniowie przeszli do sali obrad Sejmu RP. Po zajęciu miejsc siedzących dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o powstaniu Sejmu. Wycieczka udała się wyśmienicie!
Dzień Kolumba
Dnia 24 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Kolumba. Celem tego święta jest upamiętnienie odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, które miało miejsce 12 października 1492 roku. Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował konkurs, który odbył się podczas godziny wychowawczej. I tak pod czujnym okiem przewodniczącej samorządu oraz uczniów klasy 3 C, która wspierała działania samorządu, przedstawiciele klas odpowiadali na szereg ciekawych pytań, związanych z Krzysztofem Kolumbem. W konkursie brały udział również klasy pierwsze, które miały pytania dostosowane do ich poziomu wiedzy, a w czytaniu i zrozumieniu pytań pomagali gimnazjaliści.
Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 3 D
II miejsce – klasa 3 A
III miejsce – klasa 8 A
Nagrodą dla klasy 3 D były 3 dni bez prac domowych, niezapowiedzianych kartkówek oraz pytania.
Zawody piłki ręcznej
W dniach 23-26 października 2018 odbyły się zawody piłki ręcznej o mistrzostwo szkół podstawowych Dzielnicy Bemowo.
Po trzech wygranych meczach udało nam się dostać do finału. Po bardzo wyrównanym meczu i dużych emocjach ostatecznie nasze dziewczyny zdobywają drugie miejsce. Natomiast chłopcy zajęli III miejsce na Bemowie. Wszyscy oglądali mecz z zaciekawieniem. Mecz jak i całe zawody były na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dziękujemy naszej reprezentacji za zaangażowanie i wolę walki.
Jesienne drzewo
Dzień Chleba
„Kto ma chleb, ten ma wszystko…”
Chleb jedzą ludzie w każdym zakątku świata. Z okazji Światowego Dnia Chleba uczniowie klasy 1 B obejrzeli film „Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu dowiedzieli się, jak wygląda tradycyjny proces powstawania tego wypieku. Zobaczyli, jak wyglądają żniwa, a także co dzieje się ze skoszonym zbożem. Następnie poznali rolę młynarza oraz zobaczyli, jak powstaje mąka – bazowy składnik chleba.
Po zakończeniu projekcji, uczniowie dowolnymi technikami plastycznymi wykonali swoje ulubione kanapki.
Projekt Polsko – Ukraiński – wycieczka do Winnicy
„Agenci zmian w klasie, szkole i społeczeństwie” to tytuł projektu polsko-ukraińskiego finansowanego przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy. Drugi etap projektu realizowany był w Winnicy na Ukrainie w dn. 30.09.2018 – 05.10.2018. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. 8 C, 3 C i 3 D pod opieką pani K. Szymkowskiej i pani K. Widyńskiej. Program wycieczki był bardzo ciekawy i intensywny.
Wieczorem 30.09.2018 grupa polskich uczestników została powitana przez ukraińskich kolegów na dworcu w Winnicy, a następnie zakwaterowana w hotelu „Zatyshok”.
01.10.2018 – Polscy uczestnicy projektu zostali powitani przez władze lokalne i p. Dyrektor Jakuszenickiej Szkoły. Mogliśmy obejrzeć też układ taneczny przygotowany przez uczniów szkoły. Następnie koordynatorka p. Nataliia Fasolia przeprowadziła warsztaty integracyjne, angażujące uczestników w różnego rodzaju zadania. Najbardziej podobała się wspólna budowa mostu z papieru. Przed szkołą zostało posadzone drzewo przyjaźni polsko-ukraińskiej. Po obiedzie uczniowie zwiedzali podziemia w kościele Kapucynów, a przed kolacją uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Swoimi glinianymi wyrobami mogli pochwalić się przed rodzicami po powrocie do Warszawy.
02.10.2018 – O godzinie 9.00 rozpoczęło się forum na temat aktywności młodzieży z udziałem Zastępcy Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy oraz wicekonsula Polski w Winnicy. Po tych bardziej oficjalnych zajęciach odbyła się gra miejska mająca na celu zapoznanie uczestników z ciekawymi miejscami w Winnicy. Wieczorem zaś poszliśmy oglądać fontannę „Roshen”.
3.10.2018 – Wycieczka do Żywotówki, dawnej posiadłości Kazimierza Markiewicza, męża Konstancji Markiewicz. Cóż za serdeczne powitanie przez nauczycieli i uczniów tej małej – wiejskiej szkoły! Odwiedziliśmy też izbę pamięci poświęconej małżeństwu Markiewiczów, zasadziliśmy kolejne drzewo przyjaźni nazbieraliśmy kasztanów z drzewa pod którym malowała K. Markiewicz. Któż to M. Pirogow? Wizyta w muzeum tego znakomitego lekarza, autorytetu w dziedzinie chirurgii wszystko wyjaśniła. Obejrzeliśmy też zabalsamowane zwłoki naukowca i dobrego człowieka, który pomagał ubogim. Po kolacji warsztaty „lalka – motanka”. Każdy miał okazje wykazać się umiejętnościami manualnymi oraz zapoznać się z właściwościami lalki – motanki. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem.
4.10.2018 – Kto nie lubi czekolady? Zwiedziliśmy fabrykę czekolady „Roshen”, a następnie zrobiliśmy zakupy w sklepie firmowym. Po tych słodkościach udaliśmy się do kwatery Hitlera Werewolff, mniejszej od polskiego Wilczego Szańca. Następny punkt programu to spotkanie z wolontariuszami Peace Corps Erasmus, a po spotkaniu wspólne wyjście do domu dziecka. Nasi uczniowie zabrali ze sobą słodycze i zabawki dla dzieci. Wieczór polsko – ukraiński: było i wzniośle, i wesoło. Została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat 100 rocznicy niepodległości Polski, pieśni i wiersze patriotyczne, quiz wiedzy o Polsce, informacje o naszej szkole. Zaprezentowaliśmy kostiumy historyczne, przygotowaliśmy polski stół z przysmakami, a na koniec wieczoru wspólne śpiewanie i zabawa.
5.10.2018 – Ostatni dzień naszego pobytu na Ukrainie – Lwów. To piękne miasto. Spacerowaliśmy ulicami podziwiając wspaniałe miejsca: park Ivana Franko, sobór Bogurodzicy, teatr i pomnik Szewczenki, kościół dominikanów, dom legend, cmentarz Łuczakowski z kwaterą Orląt Lwowskich.
Z Ukrainy wywieźliśmy wiele niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień.
Wycieczka integracyjna uczniów klas VII, V oraz IV
W dniach 3-5.10.2018 r. odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klas VII, V oraz IV. Uczniowie wspólnie z wychowawcami wybrali się na Mazury do Pięknej Góry, gdzie spędzili czas w ośrodku wypoczynkowym „Gwarek”.
Wspaniałe chwile uczniowie spędzili podczas gier i zabaw integrujących klasę, m.in. „Team building”, „Akademia kreatywności”, gry „XXL”, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i survival oraz warsztaty: „Ja i moja klasa”. Zajęcia te pozwoliły uczniom poznać się, sprawdzić możliwości swoje oraz klasy, rywalizować oraz współpracować. Wszyscy zgodnie przyznali, że był to bardzo udany wyjazd i z żalem wracają do szkolnej rzeczywistości.
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Do akcji włączyli się również wychowawcy klas, którzy wspólnie z uczniami na lekcjach wychowawczych rozwiązywali ortograficzne łamigłówki. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dysleksji, na której znajdują się niezbędne informacje przybliżające uczniom, rodzicom i nauczycielom problem dysleksji rozwojowej.
Życzenia od Dyrekcji oraz Kierownictwa SP nr 364
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły dużo zdrowia, energii i wytrwałości. Życzymy w pełni realizowania swoich planów życiowych i zawodowych. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze podziękowania za trud włożony w opiekę, nauczanie oraz wychowanie naszej młodzieży. Życzymy Wam, aby każdy kolejny dzień był napełniony dumą oraz satysfakcją z wykonywanego zawodu.
Apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to święto, które sięga daleko do historii Polski. Upamiętnia ono rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powstałej 14 października 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowiono 27 kwietnia 1972 roku, od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej
Z tej okazji w piątek, 12 października, odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy 3 A gimnazjum. Bohaterami tej uroczystości byli przede wszystkim uczniowie klasy 4 A, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole i podczas uroczystości złożyli ślubowanie.
Dzień Drzewa
Z okazji Dnia Drzewa, które od 2002 roku obchodzimy w Polsce 10 października, klasa 1 C opowiadała swoje historie, w których głównym bohaterem było drzewo. Wspólnie z dziećmi omówiliśmy sobie jak wygląda drzewo, w jaki sposób się zmienia podczas każdej pory roku i oczywiście jaką rolę odgrywa na naszej planecie. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały swoje historyjki.
Teatrzyk warzywny
Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny…
Kartofelek podskakuje,
Burak z rzepką już tańcuje.
Pan kartofel z krótką nóżką
Biegnie szybko z pietruszką.
Kalarepka w kącie stała
Ze zmartwienia aż pobladła…
Wtem pomidor nagle wpada,
Kalarepce ukłon składa…
Wszystkie pary jarzynowe
Już do tańca są gotowe.
Gra muzyka, to poleczka,
Wszyscy tańczą już w kółeczkach.
Uczniowie z klasy 1 A wykazali się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia kukiełek. Za pomocą szablonów dzieci wyczarowały warzywne stworki. Po zajęciach z panią Moniką, mogły się przekonać, że warzywa to nie tylko pyszne i zdrowe danie, ale również dużo świetnej zabawy. Zachęcamy do tworzenia podobnych kukiełek z rodzicami i zabawy w warzywny teatrzyk.
Ślubowanie klas pierwszych
W czwartek 4 października klasy pierwsze świętowały bardzo ważny dzień w swoim życiu – Ślubowanie. Podczas uroczystości ślubowania głos zabrali Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Barański, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Błażej Poboży oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Bagieńska. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przystąpiono do aktu ślubowania. Uczniowie klas pierwszych z uwagą i przejęciem powtarzali słowa ślubowania. Następnie Pan Dyrektor z symbolicznym ołówkiem w ręku dokonał pasowania Maluchów na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz. Dzieci otrzymały z rąk Zastępcy Burmistrza nagrody książkowe, zaś od wychowawców pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Sztandar szkoły wyprowadzono, a recytacja uczniów i śpiew piosenek zachwyciły wszystkich zebranych. Dzieci spisały się znakomicie. Po inauguracji klasy pierwsze udały się wraz z wychowawcami oraz rodzicami do swoich sal lekcyjnych na poczęstunek.
Drogie Pierwszaki edukację szkolną czas zacząć!
Zabawy matematyczne w kl.1 A
Dary Jesieni
„Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię.”
Korzystając z darów Pani Jesieni klasa 1 A wraz z panią Moniką postanowiła z wcześniej uzbieranych na spacerze kasztanów stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka. Dzieci wykonując ludziki ćwiczyły zręczność manualną, a przy tym znakomicie się bawiły. W ten sposób pierwszoklasiści udowadniają, że jesień wcale nie musi być smutna. Popatrzcie sami!
Zawody sztafetowych biegów przełajowych
W dniu 28 września 2018 odbyły się zawody sztafetowych biegów przełajowych 10×800 m (dziewczęta) 10×1000 m (chłopcy) o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo, rocznik 2003-2005.
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsce w dzielnicy, skład:
Urszula Haduch, Wiktoria Gawlik, Alicja Gietka, Monika Kamień, Justyna Bielecka, Felicja Kijewska, Ewa Siatkowska, Małgorzata Jejno, Julia Kowalczyk, Amelia Ziniewicz.
Natomiast chłopcy zdobyli I miejsce, w składzie:
Bartosz Skwarek, Mikołaj Pruchiński, Nikita Zaytsev, Jan Kuszmieruk, Radosław Radecki, Aleksander Dąbrowski, Łukasz Osuch, Oliwier Tęcza, Filip Kostyra, Hubert Krzemiński
Europejski Dzień Języków 2018
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego odbywały się różne quizy dotyczące języków europejskich. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz dekoracje nawiązujące do tego dnia, które zdobiły szkolne korytarze. Klasy najmłodsze śpiewały piosenkę w j. angielskim, z której dowiedziały się jak mówi się „dzień dobry” w rożnych krajach Europy.
Uczennica klasy 3 D przygotowała grę planszową typu monopoly związaną z tematem języków. Gra została przeprowadzona na kilku lekcjach oraz na jednej przerwie.
W trakcie przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzić „kąciki językowe” i wziąć udział w grach i zabawach językowych. Kącik języka niemieckiego, oprócz pytań nawiązujących do krajów niemieckojęzycznych, przygotował smakołyki, ciasta własnej roboty, które można było otrzymać po udzieleniu właściwej odpowiedzi. Dodatkowo przy stoisku niemieckim uczniowie mogli zrobić sobie ciekawe zdjęcie wcielając się w postać Einsteina.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków.
Pokaz slajdów: https://drive.google.com/file/d/15uy_P7KbX3QylLi3UH5grd2P2W8AQOa4/view
Młyn Gąsiorowo – wycieczka klasy 2 A
We wrześniu klasa 2 A wybrała się do Ośrodka szkoleniowo-integracyjnego Młyn Gąsiorowo na zajęcia „Gąsiorowskie kapuśniaki”.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dawniej robiono zapasy na zimę. Zaprezentowano różne rodzaje przetworów. Odbyły się warsztaty kulinarne, a mianowicie nauka kiszenia kapusty. Natomiast później zorganizowano kapuściane gry i zabawy. Po zaplanowanych atrakcjach uczniowie skosztowali kapuśniaka z pieczywem. Na zakończenie dzieci spędziły swój wolny czas na placu zabaw, a po skończonej zabawie zakupiły pamiątki.
Piknik Bemowo z Aniołami 2018
Dnia 22 września 2018 roku nasza szkoła brała udział w pikniku „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym na terenie parafii Matki Bożej Królowej Aniołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 C wraz z opiekunami. Pod czujnym okiem naszej młodzieży dzieci wykonywały, na miarę swoich możliwości, różne kreatywne prace plastyczne np. zakładkę do książki, bransoletkę oraz obrazek w ramce. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Dzięki temu dzieci miały możliwość „zamienić się” w swoich ulubionych bohaterów z bajek. Kolejny piknik już za rok i z ogromną przyjemnością weźmiemy w nim udział.
Miasteczko Ruchu Drogowego
Dnia 19 września uczniowie klasy 5 A wzięli udział w ćwiczeniach jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie pod czujnym okiem strażników ze Straży Miejskiej doskonalili umiejętność poruszania się po drogach. Poznane na lekcjach w klasie czwartej zasady ruchu drogowego, pomogły w bezbłędnym poruszaniu się po drogach miasteczka, w odczytywaniu znaków drogowych i unikaniu kolizji. Zajęcia te stanowią integralną część przygotowań się do uzyskania karty rowerowej.
Piknik Naukowy „Back to school”
Dnia 16 września 2018 r. w Parku Górczewska odbył się Piknik Naukowy „Back to school”. Wolontariusze oraz uczniowie klasy 3 C z naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali własne stoisko naukowe. Zapraszali do udziału w licznych atrakcjach, do gier naukowych na różnym poziomie, a dla najmłodszych przygotowali edukacyjne kolorowanki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, oprócz łamigłówek matematycznych, quizów językowych można było obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne. Najmłodsi mogli skorzystać z kącika dla malucha, gdzie wolontariusze malowali ich twarze oraz pomagali zrobić opaski na głowę. Można było wziąć udział w doświadczeniach z wodą oraz przebić balon tak, aby nie pękł. Oprócz tego dzieci odkrywały fascynujące tajemnice teorii barw. Tworzyły trzy malowidła przestrzenne: magiczny dywan latający oraz wzorzyste płaszczyzny powietrzne. Rozcierając różnokolorowe farby na folii i papierze poznawały zasady mieszania barw podstawowych w pochodne. Stosowały szeroką gamę kolorystyczną, bawiąc się przy okazji formą, fakturą i wyśmienitą aurą piknikowego spotkania.
Międzynarodowy Dzień Kropki 2018
14 września kreatywnie i wesoło obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W zakropkowanych klasach młodsi i starsi uczniowie zastanawiali się nad swoimi talentami, tworząc drzewa talentów. Było też poszukiwanie ukrytych pod QR kodami inspirujących sentencji, rozwiązywanie zapisanych w kropkach zadań matematycznych, tropienie ortograficznych par umieszczonych w kropkach i oczywiście wspólne śpiewanie piosenki „The Dot Song”. Utalentowani literacko uczniowie tworzyli też wiersze i bajki z kropką w roli głównej.
Klasa 3 G zorganizowała na długiej przerwie zabawę plastyczną. Przed wejściem do sali 218 zostały ustawione stoliki, przy których chętni mogli włączyć się do zabawy. Uczniowie przygotowali zestawy większych i mniejszych „kropek”, z których były wyklejane obrazki.
Powstały wizerunki kaczuszki, lecącego ptaka, żabki i kwiatka. Powstałe prace można oglądać na korytarzu 2 piętra.
Natomiast w klasie 1 C historia dziewczynki o imieniu Vashti była inspiracją do zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Okazało się, że kropki można: przeliczać, dodawać, odejmować, tworzyć z nich zbiory i porównywać ich liczebność, kolorować, wycinać i przyklejać. Najważniejsze jednak były wysnute przez dzieci wnioski po obejrzeniu animacji o Vashti: „nigdy się nie poddawaj”, „uwierz w siebie”, „każdy z nas ma jakiś talent”.
Mamy nadzieję, że rozbudzona kreatywność zostanie z nami przez cały rok.
Warsztaty „Obcy w domu. Marzec 1968”
Uczniowie klasy 3 B uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych na interaktywnej wystawie czasowej zatytułowanej „Obcy w domu. Marzec 1968” w Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w warsztatach, ponieważ w minionym roku szkolnym uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Żonkile” organizowanym przez Muzeum Polin celem upamiętnienia powstania w getcie warszawskim.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Jeszcze głowa pełna wakacyjnych wspomnień a tu już trzeba przygotować tornistry do szkoły. 3 września rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się uroczystym apelem, przygotowanym pod opieką pani Magdaleny Mrozowskiej przez uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, ponieważ zwiastuje powrót do szkolnych spraw i obowiązków. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. Przypomniał o tym w swoim przemówieniu Pan Dyrektor Wojciech Barański, życząc wszystkim zgromadzonym sukcesów, zapału do pracy, wytrwałości oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
3.09.18 r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów oddziału zerowego odbędzie się o godz. 8.00 w sali 121 na I piętrze. Świetlica na parterze będzie czynna już od godz. 7.00.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 8.00 z wychowawcami w następujących salach: klasa I A – sala 109, klasa I B – sala 104, klasa I C – sala 103 na I piętrze).
Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas II – VII odbędzie się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Po inauguracji zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas VIII i III gimnazjalnych odbędzie się o godz. 11.30 w sali gimnastycznej. Po inauguracji zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach.
Serdecznie zapraszamy.
Życzenia od Dyrektora i Grona Pedagogicznego – 2018/2019
Przed nami nowy rok szkolny. Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom wiary we własne możliwości, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, zadowolenia z wykonywanej pracy i sukcesów przez cały rok szkolny, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.
Rodzicom życzymy zadowolenia zarówno z dużych, jak i z małych sukcesów swoich dzieci, oraz żeby zawsze mieli dla nich czas na wsparcie w osiąganiu zamierzonych celów.
„Wiedzę możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Adam Mickiewicz
W naszej szkole odpowiadamy na wymagania, jakie stawia nam rzeczywistość, dlatego od 13 lat mamy w ofercie edukacyjnej oddziały dwujęzyczne, w których uczy się młodzież otwarta na nowe doświadczenia językowe.