Aktualne akcje wolontariatu:

          1. Akcja ekologiczno-edukacyjna: „Tusz do paki” [czytaj więcej]
          2. Projekt „Zbieram to w szkole” – zbiórka zużytych baterii plakat
          3. „Daj filtrom nowe życie” – zbiórka zużytych filtrów do wody [czytaj więcej]
          4. „Wymień puste na pełne” – zbiórka pustych tubek po kleju AMOS [czytaj więcej]
          5. Zbieramy korki dla Marysi [czytaj więcej]
          6. Akcja „Przerwa z Wolontariuszem” [czytaj więcej]
          7. Gorączka złota PCK – zbiórka „grosików” [czytaj więcej]

 

Szczegóły związane z działaniem wolontariatu znajdują się w zakładce: Uczniowie – Wolontariat.


ZBIÓRKA KRWI

Potrzebna krew dla byłego zawodnika klubu UKS SP 321 Warszawa-Bemowo, wielokrotnego reprezentanta szkoły SP 321, reprezentanta Liceum im. Domeyki, studenta pierwszego roku Politechniki Warszawskiej, Jakuba Fiszera.

Jakub Fiszer jest obecnie w bardzo ciężkim stanie w szpitalu MSWIA na Wołoskiej w Warszawie. Po 7 operacjach, od 5 marca utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, z uwagi na problemy z krzepliwością już odpięty od ECMO wspomagającego wcześniej płuca.

Ze strony szpitala jest prośba o oddawanie krwi ze wskazaniem: Jakub Fiszer

Jeśli ktoś z Państwa, młodzieży dorosłej lub ich znajomych miałby taką wolę i gotowość można to zrobić w szpitalu MSWiA.

Sytuacja jest bardzo trudna, z uwagi na rozpoznanie GPA pomimo podania immunosupresanta nie chcą się goić rany pooperacyjne, dokładniej krwawi z małych naczyń, stąd wymagane ponawiane przetaczania krwi. Aktualnie prowadzona jest stała dializa z uzupełnianiem krwi, osocza, płytek w zależności od potrzeb.

Dodatkowo po podaniu drugiej transzy immunosupresanta ponownie pojawiły się duże krwawienia.

Informacje dla krwiodawców:

https://ckikmswia.pl/kontakt/

https://ckikmswia.pl/strefa-dawcy-krwi/

Proszę sprawdzić warunki, nie każdy się kwalifikuje na dawcę krwi.

Grupa krwi nie jest tak istotna jak samo oddanie krwi. Bank krwi dostarczy krew zgodną z wymaganiami.

Krew można oddać w dowolnej placówce krwiodawstwa (zgodnie z uzyskaną informacją z ckikmswia jest to możliwe na terenie całego kraju).

Ważne w przypadku oddania krwi celowego jest pobranie zaświadczenia (jeśli jest wydawane) oraz jego przesłanie zdjęcie/skan (bez kodu pesel) na adres e-mail: krewjakubfiszer@gmail.com

Zbiórka krwi na Bemowie – szczegóły: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/zbiorka-krwi-2024


LIKWIDACJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO Z DNIEM 31 SIERPNIA 2024 R.

Szanowni Państwo,

w związku z art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900, 1672, 1718 i 2005) uprzejmie informujemy, że dnia 15 lutego 2024 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę nr XCV/3141/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie, ul. Andriollego 1.

Przekształcenie to będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego funkcjonującego w Szkole.

W związku z obowiązującym prawem konieczne jest przekazanie powyższego zawiadomienia rodzicom/prawnym opiekunom uczniów uczęszczających do Szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

Treść Uchwały nr XCV/3141/2024 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 15 lutego 2024 r. [czytaj więcej]


Informacja o zmianie granicy obwodu Szkoły

Szanowni Państwo,

informujemy, że na mocy Uchwały nr XCI/2985/2023 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 7 grudnia 2023 r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę oraz określenia granic ich obwodów od dnia 1 września 2019 roku, z dniem 1 września 2024 r. zmianie ulega granica obwodu Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Treść Uchwały nr XCI/2985/2023 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 7 grudnia 2023 r. [czytaj więcej]


XI Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „Frankofonia’2024”

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XI Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „Frankofonia’2024”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w odbędą się w piątek – 10 maja 2024 roku od godz. 9:00 (z udziałem publiczności) w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. M. E. Andriollego 1) – wejście od ul. Rosy Bailly. Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni uczestnicy odbędzie się w sobotę – 8 czerwca 2024 roku o godz. 12:00 w Amfiteatrze Bemowo przy ul. Raginisa w Warszawie.

Kompletne zgłoszenia należy składać do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 kwietnia 2024 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora).

Zapraszamy do licznego udziału!

Harmonogram przesłuchań konkursowych – Frankofonia 2024 zobacz

Regulamin Frankofonia’2024 [czytaj więcej]

Karta zgłoszenia Frankofonia’2024 [czytaj więcej]

Zgoda na udział Frankofonia’2024 [czytaj więcej]


ROWEROWY MAJ AKTYWNIE I PRZEPISOWO. SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w środę, 8.05.2024 r. o godzinie 17.00 i poprowadzi je przedstawiciel warszawskiej Straży Miejskiej.

Link do spotkania: https://zdm.waw.pl/RM-przepisowo

W trakcie spotkania będzie można posłuchać o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, zapytać o kartę rowerową, możliwość jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowe wyposażenie roweru i o wiele innych spraw związanych z aktywnymi dojazdami na poranne zajęcia.

To świetna okazja, by przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.


XXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Uczeń naszej szkoły Wiktor Górski z klasy 2A został finalistą XXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”. Konkurs dla uczczenia Konstytucji 3 Maja został zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Ks. Piotra Skargi.  Konkurs miał na celu krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich.

Koordynatorem przesychań szkolnego etapu konkursu były p. Ewa Burdak i p. Natalia Graczyk.


Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Zwierzęta Świata”

I miejsce:

Weronika Kolińska kl.3A, Helena Skowrońska kl.3D

II miejsce:

Iza Rybakowska kl.1C, Natalia Wasiak kl.1C

III miejsce:

Wincenty Nadolski kl.1C, Joanna Józwa kl.2C

Wyróżnienia:

Klasa 1C: Lidia Czaban,  Barbara Karpienko, Oliwia Kurta, Zhasmin Nuratdinova, Hanna Sitek, Julia Skóra, Ewa Suszek-Fedorowska.

Klasa 2C: Aleksandra Dankowska, Pola Kłos, Janina Raniszewska.

Klasa 3A: Kaja Barwik, Patrycja Brandeburg, Julia Jendrzejewska, Amelia Misiak, Magdalena Raczkowska


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w dniu 30 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 4C i 4D zorganizowali dla klas IV – VIII apel upamiętniający to wydarzenie. Z tej okazji przygotowali program artystyczny, który zapoznał społeczność szkolną z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz treścią samego dokumentu. Akademię zakończył uroczysty wiersz zadeklamowany przez Hanię Radwińską i Lilę Okłę oraz zaśpiewana przez uczniów obu klas piosenka pt. „Witaj majowa jutrzenko”.


Akcja #mojaflaga

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w akcji #mojaflaga. Działanie zostało zorganizowane z okazji szkolnych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja). Zapraszamy do obejrzenia naszej „biało-czerwonej” galerii.


PROGRAM ,,GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM’’

Program „Godziny Wychowawcze ze Światem” to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Celem zajęć jest dyskusja o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki zajęciom uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie. Program jest organizowany przez Polską Akcję Humanitarną. PAH jest organizacją pozarządową, działającą od 1992 roku. Misją PAH jest uczynić świat lepszym poprzez zmniejszenie cierpienia
i promowanie wartości humanitarnych (humanitaryzmu, bezstronności, neutralności
i niezależności).

Uczniowie klasy 6A i 5B wzięli udział w ciekawych zajęciach o następującej tematyce:

– Zmiana perspektywy w patrzeniu na świat. Miejsce Europy w świecie.

– Podobieństwa w nas – nauka patrzenia na to, co łączy, a nie dzieli ludzi. W poszukiwaniu podobieństw między ludźmi.

– Tożsamości i przywileje.

– Czy każda pomoc jest dobra?

– Powody podróżowania a postrzeganie ludzi.

– Przyczyny braku dostępu do wody.

Realizatorzy projektu: p. Małgorzata Pajewska-Multan wraz z uczniami klasy 6A
oraz p. Anna Kondraciuk wraz z uczniami klasy 5B.

Czas trwania projektu: październik 2023 – kwiecień 2024​


SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z PANIĄ ANNĄ GRUSZCZYŃSKĄ

W dniu 29 kwietnia br. w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę, a mianowicie panią Annę Gruszczyńską. Jest to opiekun Izby Pamięci Marii Kownackiej. Pani Anna przybliżyła nam postać Autorki i jej dorobku literackiego. Każdy z uczniów mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię z Plastusiem. Dzięki takim spotkaniom w naszych uczniach rozbudzana jest ciekawość do odkrywania nowych wymiarów języka polskiego i literatury.


Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr powstał w starożytnej Grecji. Od tego czasu minęło wiele lat i chociaż jako forma rozrywki ewoluował, zmieniał się, a jedni ludzie go pokochali, natomiast inni – nie polubili lub nie zrozumieli, przyznać trzeba, że odegrał ważną rolę w historii. Od 1961 roku ma swoje święto, które ustanowiono w rocznicę otwarcia festiwalu Teatru Narodów w Paryżu (27 marca 1957r.).

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest w ponad stu krajach świata. Dnia 27 marca 2024 roku także w naszej szkole uczciliśmy to wydarzenie. Uczniowie i Uczennice młodszych klas opowiadali o swoich wspomnieniach związanych z pierwszymi przedstawieniami teatralnymi, przygotowywali opaski na głowę, kolorowali malowanki, natomiast starsi – oglądali prezentacje dotyczące historii teatru, zasad jego funkcjonowania, charakterystycznych przedmiotów, pracowników, tworzyli plakaty i krzyżówki, układali zagadki oraz rozwiązywali quizy.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że teatr to miejsce magiczne, w którym spełniają się marzenia, gdzie przenosimy się do innego, wspaniałego świata. Koordynatorką wydarzenia była p. Anna Kondraciuk.


Finał Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Raz, dwa, trzy- zagrasz Ty”

W piątek, 26 kwietnia br. w Przedszkolu nr 214 im. Janiny Krzemińskiej w Warszawie odbył się Finał Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Raz, dwa, trzy- zagrasz Ty”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy nie tylko podziwiali wszystkie prace wykonane w ramach konkursu, ale również wzięli udział w zabawach matematycznych przygotowanych przez Organizatora. Było układanie mozaiki geometrycznej, porównywanie ilości wody w naczyniach, układanie wieży z kapsli i wiele innych, ciekawych zadań. Dopełnieniem całości wydarzenia były dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników Konkursu.


WYNIKI II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO „SZELEST W PYSZCZKU”

Dnia 26.04.2024 r. odbyła  się  II edycja szkolnego konkursu logopedycznego pt.: „Szelest w pyszczku”. Chętne dzieci  z  klas 0- 3, pod okiem czujnej komisji, recytowały wcześniej przygotowane rymowanki. Po burzliwych obradach jury przyznało trzy miejsca na podium oraz wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Weronika Kolińska, klasa 3A

II miejsce – Aleksander Fleisher, klasa 0A

III miejsce – Małgorzata Zawadzka, klasa 0A

Wyróżnienie: Oliwia Garwolińska – klasa 0A, Wiktor Górski – klasa 2A, Liwia Czarny – klasa 3B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Koordynatorem konkursu jest Aleksandra Chadam – logopeda.


Wyniki Olimpiady Olimpusek dla uczniów z klas II-III

Nadszedł wyczekiwany czas nagrodzenia uczniów, którzy w styczniu wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy ogólnej „Olimpusek”. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich, a jego szkolnym koordynatorem była pani Judyta Wardak.

W kategorii klas drugich najlepszymi uczniami okazali się: Wiktor Rostkowski z klasy 2A, Piotr Piskorski z klasy 2A oraz Wiktor Górski z klasy 2A.

W kategorii klas trzecich najlepszymi wynikami mogą pochwalić się: Tomasz Parzniewski z klasy 3D, Magdalena Raczkowska z klasy 3A i Zofia Śpiewak z klasy 3A.

Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych edukacyjnych sukcesów!

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszej Rady Rodziców, która ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników.


1A POZNAJE TAJNIKI ZMYSŁU WĘCHU

Na zajęciach w dniu 25 kwietnia br. klasa 1A poznawała tajniki zmysłu węchu. Ciekawą lekcję przeprowadziła dla nas pani Karolina Węglarska, która przyniosła wiele ziół i olejków eterycznych. Dziękujemy 😊.


Telefony zaufania link

Wsparcie psychologiczne dla młodzieży


INFORMACJE O NUMERACH TELEFONÓW OBSŁUGIWANYCH PRZEZ INSTYTUCJE I ORGANIZACJE UDZIELAJĄCE WSPARCIA ORAZ POMOCY MŁODYM LUDZIOM

W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Komendzie Głównej Policji opracowany został plakat i ulotka zawierająca informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia oraz pomocy młodym ludziom.
Na ulotce znajduje się kod QR, który przekierowuje na opracowaną w Komendzie Głównej Policji stronę internetową dedykowaną tym telefonom, pod którymi konsultanci udzielają wsparcia i pomocy. Na stronie zamieszczony jest opis, z jakimi problemami można dzwonić pod wskazane numery telefonów lub pisać na chacie oraz link przekierowujący do stron dedykowanych poszczególnym telefonom zaufania.


TELEFONY ZAUFANIA ORAZ INFOLINIA WSPARCIA

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

https://dokumenty.mein.gov.pl/f201efc8-0ae9-4ad2-97d1-eb0b400d74f5/ramkapomocowa.png


Konkurs Robert Schuman – ojciec Europy rozstrzygnięty

Z radością informujemy, że Ewa Reda, uczennica kl. 7B zdobyła II miejsce w Konkursie wiedzy o Robercie Schumanie.

Organizatorem konkursu było Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Primus w Warszawie we współpracy z Polską Fundacją im. R. Schumana.

Serdecznie gratulujemy!


PROJEKT EDUKACYJNY „TORBA-BORBA NA KROCHMALNEJ”

Dnia 22 kwietnia 2024 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości zakończenia V edycji Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana. Projekt edukacyjny „Torba-borba na Krochmalnej – uczniowie SP 364 poprzez przedwojenne warszawskie gry i zabawy dziecięce poznają tradycję oraz kulturę żydowską” realizowany był w naszej szkole latach: 2022 – 2024. Nasze działania miały na celu zdobycie przez uczniów i uczennice klas 1-8 wiedzy na temat historii, tradycji i kultury żydowskiej oraz wykształcenie postawy tolerancji, szacunku i otwartości na inne kultury.

Koordynatorkami projektu były: p. Krystyna Szymkowska – nauczycielka historii, p. Teresa Barszcz – nauczycielka etyki oraz p. Agnieszka Prokopczyk – wychowawczyni w świetlicy szkolnej.


MISTRZOSTWA BEMOWA W PŁYWANIU

Dnia 18 kwietnia 2024 roku na pływalni „Pingwin” przy ul. Oławskiej 3a odbyły się Mistrzostwa Bemowa w pływaniu.

Naszą szkołę reprezentowali:

– dziewczęta: Marta Marzec, Weronika Kolińska, Julia Parzniewska, Magdalena Raczkowska, Kim Gaillard, Aleksandra Mozdyniewicz, Hanna Piszczako, Joanna Sobkowiak, Aleksandra Zawadka;

– chłopcy: Antoni Dubiel, Franciszek Markolt, Bruno Trojanowski, Adam Lubowiecki, Antoni Furmanek, Stanisław Stasiak, Kuba Chybała, Aleksander Kaczmarek, Mateusz Błasiak.

Opiekunem grupy był p. Lech Serwatka.

Na podium stanęli:

Joanna Sobkowiak: 1 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym,

Aleksandra Mozdyniewicz: 2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym,

Julia Parzniewska: 2 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym,

Franciszek Markolt: 3 miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ROZSTRZYGNIĘCIE DZIELNICOWEGO KONKURSU „MISTRZ KOSTKI RUBIKA” II EDYCJA 2024

Dnia 17 kwietnia 2024 r. , z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika, został rozstrzygnięty Dzielnicowy Konkurs „Mistrz Kostki Rubika” dla klas IV-VIII. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie. W naszej szkole, w dniach 15 marca br. i 26 marca br. odbył się I i II etap konkursu, w których wyłoniono szkolnego reprezentanta, który zmierzył się w III etapie z finalistami z innych bemowskich szkół podstawowych. W emocjonującym finale uczeń naszej szkoły, Fabian Miszczuk z klasy 4B, zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Pajewska-Multan.


Laureatka XXII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”

Z ogromną radością informujemy, że Marcelina Poławska, uczennica klasy 6B została laureatką XXII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy Marcelinie sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Dyplom zobacz


KAMPANIA ROWEROWY MAJ 2024

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Rowerowy Maj 2024. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia.

Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów, aby codziennie docierali do szkoły w sposób aktywny – na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).

Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Aleksandra Chadam (nauczyciel-logopeda).

Informacje o kampanii: https://rowerowymaj.eu/edycja-2024/

List do rodziców/opiekunów [czytaj więcej]

Zgoda rodzica/opiekuna pobierz


Warsztaty kulinarne klasy 6B

W dniu 17 kwietnia br. klasa 6B uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Podczas praktycznych zajęć uczniowie zapoznali się z historią powstania pizzy oraz tajnikami włoskich specjałów. Po części teoretycznej każdy uczeń miał możliwość przygotowania własnej lemoniady i pizzy 😊.


VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV

16 kwietnia 2024 r. został rozstrzygnięty VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV ,,W matematyce nie ma specjalnych dróg, nawet dla królów” organizowany w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali Martyna Wiatr (klasa 4C) oraz Tymon Nojman (klasa 4D).

Nasza dwuosobowa drużyna zajęła IV miejsce w konkursie po niezwykle emocjonującej rozgrywce.

Uczniów do konkursu przygotowała i sprawowała opiekę podczas konkursu p. Małgorzata Pajewska-Multan.


Dzień Ziemi na Bemowie

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia 2024 roku, zapraszamy na parking przy Urzędzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Z okazji Dnia Ziemi w godz. 9:00-12:00 będzie można wymienić surowce wtórne na sadzonki roślin.

Szczegółowe informacje: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/dzien-ziemi-na-bemowie-1


Bemowski Bieg Łosia 2024

13 kwietnia 2024 r. zapraszamy na Poligon Wojskowej Akademii Technicznej na Bieg Łosia 2024.
Do wyboru różne kategorie:
– bieg rodzinny: 1 km,
– bieg open: 10 km,
– bieg open: 5 km,
– nordic walking open: 5 km,
– nordic walking senior: 3 km.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Szczegółowe informacje: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowski-bieg-losia-2024


III Ogólnopolski Konkurs DACHL-Märchen – wyniki

Miło nam poinformować, że  Tadeusz Dudek kl.1 C za zilustrowanie fragmentu baśni braci Grimm „Muzykanci z Bremy” otrzymał wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie DACHL-Märchen z j. niemieckiego. Podczas gali finałowej 12 kwietnia 2024 r., która odbyła się w Polsko Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy`ego Brandta w Warszawie, Tadeusz otrzymał nagrodę i dyplom. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka.


PROJEKT „PODRÓŻE PAMIĘCI”

W ramach realizowanego projektu „Podróże Pamięci” uczniowie klas: 8A, 8B oraz reprezentanci z klas: 7B i 6C w dniu 10.04 2024 r. odbyli wizytę studyjną w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ”Losy Żydów widziane oczami dziecka Dawida Rubinowicza”, zwiedzali muzeum oraz miejsce upamiętniające zagładę ponad 800 tys. narodu żydowskiego.

Koordynatorem projektu jest p. Krystyna Szymkowska.


DZIEŃ OTWARTY W RAMACH REKRUTACJI 2024/2025

W środę 10 kwietnia odbył się dzień otwarty dla rodziców kandydatów i kandydatów do klasy 7 dwujęzycznej francuskiej. Podczas tego wydarzenia została przedstawiona oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025. Po prezentacji rodzice wraz z kandydatami udali się na krótkie spotkanie wyjaśniające/pokazowe, jak wygląda lekcja dwujęzyczna.

Zapraszamy przyszłych kandydatów do naszej szkoły!


DZIEŃ OTWARTY W RAMACH REKRUTACJI 2024/2025 DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w ramach rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w dniu 10 kwietnia 2024 r. (środa) o godz. 17:00 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców i kandydatów do klasy VII dwujęzycznej z językiem francuskim.

W trakcie spotkania będzie możliwość:

– uczestniczenia kandydatów we fragmencie lekcji języka francuskiego i biologii prowadzonej dwujęzycznie w języku francuskim,

– zapoznania się z tradycją dwujęzyczności w szkole,

– zwiedzania szkoły,

– spotkania się z nauczycielami i uczniami oddziałów dwujęzycznych.

 

Zapraszamy przyszłych kandydatów do naszej szkoły 😊.


Gala konkursu „Ze Strażą Miejską bezpiecznie”

W dniu 9.04.2024 r. w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się Uroczysta Gala X jubileuszowej edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Reprezentanci naszej szkoły – F. Raniszewski oraz J. Zaczek otrzymali nagrody za udział w konkursie. Celem konkursu organizowanego od dziesięciu lat przez warszawską Straż Miejską jest między innymi propagowanie bezpieczeństwa na drodze i znajomości przepisów ruchu drogowego, opanowanie podstawowej wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalenie wiedzy na temat roli i zadań straży miejskiej.
Gratulujemy!


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 2 kwietnia 2024 r. – jak co roku – celebrowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Podczas tego dnia nauczyciele przybliżyli uczniom specyfikę autyzmu, pokazali swoim podopiecznym, jak powinni zachowywać się względem osoby z autyzmem oraz zostały pokazane cechy charakteryzujące wyżej wymienione zaburzenie.


AKCJA „POKAŻ JAK CZYTASZ”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów i uczennice do udziału w akcji promującej czytelnictwo. Zadanie polegało na uwiecznieniu na zdjęciu sposobu, w jaki najbardziej lubi się czytać.

Zapraszamy do naszej inspirującej galerii czytelnictwa!


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE Z POLICJĄ DLA KLAS 2-3

W marcu br. w naszej Szkole zostały przeprowadzone przez Policję warsztaty na temat przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Uczniowie klas 2 i 3 zostali zapoznani ze zjawiskiem przemocy rówieśniczej i uczyli się jak należy postępować w przypadku jej wystąpienia- gdzie szukać pomocy. Na zakończenie zajęć zostały uczniom również przypomniane zasady bezpieczeństwa.

Bardzo dziękujemy Policjantom i Policjantkom z Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w Warszawie przy ul. Żytniej 36 za współpracę i pomoc w edukacji naszych uczniów.


DRUGIE WARSZTATY W OGRODZIE PERMAKULTUROWYM

Dnia 26 marca br. odbyły się drugie warsztaty w ramach realizacji projektu „Ogród permakulturowy w każdej szkole”. Podczas zajęć praktycznych czwartoklasiści wysiewali nasiona – zarówno wprost do gruntu, jak i do rozsad w wielodniczkach.

Teraz czas na pielęgnację i przyrodnicze obserwacje 😊.


V Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza Jana Brzechwy i Nie Tylko

Uczniowie naszej szkoły dnia 25.03.2024 roku byli uczestnikami V Powiatowego Konkursu Jednego Wiersza Jana Brzechwy i Nie Tylko. Miło nam poinformować, że Maja Szybowska z klasy 7B została laureatką 2 miejsca. Adam Wierzchowski z klasy 2A został laureatem wyżej wymienionego konkursu, natomiast Wiktor Górski z klasy 2A otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorkami szkolnego etapu konkursu były: p. Hanna Duszak, p. Anna Kondraciuk,  p. Sylwia Burakowska.


DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, który co roku obchodzony jest 21 marca. Głównym celem organizacji było przybliżenie społeczności szkolnej informacji na temat wady genetycznej, jaką jest Zespół Downa oraz propagowanie wśród uczniów tolerancyjności wobec odmienności.

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie w ramach solidarności z osobami mającymi tę wadę genetyczną wykonali piękne prace plastyczne, na których znajdowały się dwie niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące dodatkowy, trzeci chromosom, założyli dwie kolorowe skarpetki oraz poszerzyli swoją wiedzę odnośnie Zespołu Downa.

 


WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNEGO

Jest nam miło poinformować, że w dzielnicowym  konkursie logopedyczno-plastycznym „Języczkiem, pętliczkiem malowane” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 357 w Warszawie
– II miejsce w kategorii klas I-III zdobył uczeń, Paweł Lis z kl 1B. Brawo!

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali również:
– Maksymilian Buchalik – kl. 1A,
– Zuzanna Puchajda – kl. 1C,
– Ignacy Fendor – kl. 1D,
– Stanisław Śladowski – kl. 2A.

Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy!


SPOTKANIE BEMOWSKICH LAUREATÓW KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

W dniu 27 marca 2024 r. odbyło się spotkanie Pani Urszuli Kierzkowskiej – Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz Pana Macieja Wójtowicza – Zastępcy Burmistrza z bemowskimi laureatami Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Fundacja Świat na Tak.

W gronie wyróżnionych osób – które bezinteresownie organizują pomoc i włączają się w akcje charytatywne – naszą Szkołę reprezentował Rafał Pankiewicz z kl. 7B.

Gratulujemy!


I DZIELNICOWY PRZEGLĄD TEATRALNY ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

22 marca bieżącego roku, na dobry początek wiosny, przedstawiciele klasy 0A wzięli udział w I Dzielnicowym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 150 w Warszawie.

Mali aktorzy, w pięknych, kolorowych strojach i z uśmiechami na twarzy zaprezentowali bajkę „Muzykanci z Bremy”. Na scenie był osiołek, pies, kot, kogucik, gospodyni oraz narrator, który opowiadał o wędrówce bohaterów do Bremy. To było wspaniałe przeżycie móc wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Koordynatorem działań była p. Joanna Daniluk.


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie uczniowie naszej szkoły poprzez udział w lekcjach geografii i zajęć wychowawczych poświęconych tematowi kryzysu wodnego, a także rozwiązując zadania matematyczne i rebusy o tematyce związanej z wodą. Uczniowie przygotowywali również plakat pt. „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody?”.


Akcja „Paczka dla bezdomniaczka”

W miesiącu marcu 2024 r. społeczność naszej Szkoły włączyła się w akcję „Paczka dla bezdomniaczka”. Działanie polegało na zbiórce karmy dla kotów bezdomnych i wolno żyjących, podopiecznych Fundacji Kocialandia.

Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje za złożone przysmaki dla „bezdomniaczków”!



WIELKANOCNY WOLONTARIAT

W przedświątecznym okresie wolontariusze naszej szkoły włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym:

1) udział w akcji „Rodacy Bohaterom” – zbiórka żywności oraz chemii gospodarczej dla Polaków z Kresów Wschodnich;

2) udział w akcji „Wielkanocna paczka” – zbiórka żywności oraz chemii gospodarczej dla podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”;

3) udział w akcji „Stroik wielkanocny” – przekazanie stroików na kiermasz do parafii Matki Bożej Królowej Aniołów;

4) udział w akcjach: „Wielkanocne życzenia” oraz „Kartka wielkanocna” – wykonanie świątecznych kartek oraz przygotowanie i przesłanie życzeń dla:

– Podopiecznych oraz Pracowników Domów Pomocy Społecznej w Warszawie,

– Podopiecznych Fundacji „Hospicjum dla Dzieci Promyczek” w Otwocku oraz Ośrodka Hospicjum Domowego w Warszawie,

– Przedstawicieli różnych instytucji, z którymi współpracuje Szkoła.

Szkolny wolontariat dziękuje wszystkim Darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia, okazując życzliwość i otwarte serce!


Warsztaty kulinarne w klasie 1A

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy uczniowie klasy 1A przygotowali ciasteczka. Każdy z uczniów wycinał piękne wzory w kruchym cieście, które następnie były wypiekane i dekorowane. Wyobraźnia uczniów nie ma granic, dlatego ciasteczka były zdobione różnymi technikami, co dało  dzieciom dużo radości. Przy okazji kulinarnych zabaw uczniowie zapoznali się z bezpieczeństwem i higieną podczas prac w kuchni.


Dotyk Wiosny – występ klasy 1A


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA PLAKAT PROMUJĄCY OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH I BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W marcu 2024 r. w ramach realizacji projektu WIE „Chronimy swoje dane i tożsamość – zwiększenie wiedzy uczniów i uczennic SP 364 w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności” odbył się szkolny konkurs na plakat promujący ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo w internecie.

Nagrodzeni uczniowie:

– Apolonia Wojtak – kl. 6B

– Hanna Piszczako – kl. 6B

– Marcelina Poławska – kl. 6B

– Zofia Turno – kl. 6B

– Jan Sieniła – kl. 6B

– Krzysztof Wójcik – kl. 6B

– Pola Kudzinowska – kl. 6C

– Myroslava Bandrivska  – kl. 7A

Nagrodzone prace konkursowe zostały wydrukowane oraz wywieszone w przestrzeni szatni szkolnej. Gratulujemy nagrodzonym uczniom i uczennicom oraz zapraszamy do oglądania zwycięskich prac 😊.


PROJEKT WIE „CHRONIMY SWOJE DANE I TOŻSAMOŚĆ”

Projekt WIE 2024 „Chronimy swoje dane i tożsamość” zrealizowany został w lutym i marcu 2024 r. w naszej Szkole i dotyczył działań związanych z edukacją prawną. Projekt edukacyjny dofinansowany został przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Zrealizowane działania projektowe:

  • szkolne obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych – działanie podjęte we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych,
  • „Chroniąc dane osobowe – chronisz siebie!” – cykl warsztatów edukacyjnych dotyczących skutecznej ochrony danych osobowych w związku z rozwojem technologicznym. Warsztaty zakończone zostały działaniem artystycznym uczniów – performance,
  • szkolny konkurs na hasło promujące ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo w internecie. Po rozstrzygnięciu konkursu zwycięskimi pracami/plakatami została oklejona przestrzeń szkoły,
  • okolicznościowe gazetki tematyczne,
  • „Warto wiedzieć…cykl porad o ochronie danych osobowych” – udostępnienie materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły,
  • realizacja projektu UODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”.

Wdrożone działania przyczyniły się do zwiększenia wiedzy uczniów i uczennic SP 364 w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. Koordynatorem projektu była p. Małgorzata Bąk.


PROFILAKTYKA DOTYCZĄCA ZATRUĆ POKARMOWYCH ORAZ CHORÓB BRUDNYCH RĄK

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi opracowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej zatruć pokarmowych oraz chorób brudnych rąk:

– plakat „Jak uniknąć zatruć pokarmowych?” zobacz,

– plakat „Myj ręce! Unikniesz chorób” zobacz,

– ulotka „5 kroków do bezpiecznej żywności” w języku polskim i języku ukraińskim zobacz,

– prezentacja dla rodziców zobacz. 

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego
w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.


Pikniki „Poznajmy się na Bemowie”

20 marca w godzinach 16:00-19:00 na skwerze za budynkiem ul. Morcinka 2, odbędzie się kolejny piknik z cyklu „Poznajmy się na Bemowie”.
Wstęp wolny. Zapraszamy do udziału!   Plakat

Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/piknik-poznajmy-sie-na-bemowie-

Kolejne pikniki:
– 27 marca: piknik „Poznajmy się na Nowym Bemowie”, podwórko przy ul. Sołtana 7;  Plakat
– 4 kwietnia: piknik „Poznajmy się na Bemowie na Jelonkach Północnych”, podwórko między blokami Szobera 4 i Szobera 6.

Zapraszamy do udziału 🙂


„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WIELKIM ARTYSTĄ” – WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU ŚWIETLICOWEGO

W marcu 2024 r. odbył się Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „I Ty możesz zostać wielkim artystą” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 306 w Warszawie.

W dniu 19 marca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych uczestników znalazły się uczennice naszej Szkoły:

– Zsuzsanna Markolt z kl. 1B, która zajęła II miejsce w kat. klas I-II, oraz

– Oliwia Dobrzyńska z kl. 3A, która zajęła II miejsce w kat. klas III-IV.

Koordynatorką szkolnego etapu konkursu była p. Agnieszka Prokopczyk – wychowawczyni w świetlicy szkolnej.

Brawo! Gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów 😊.


Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Od 16 do 23 marca 2024 r. odbędzie się Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego – akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.  Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

W ramach wydarzenia spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

– rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem,

– zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży,

– depresja i lęk,

– wsparcie emocjonalne w domu i w szkole,

– rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia,

– wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego dostępny jest pod linkiem: https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne

ulotka zobacz

plakat zobacz


AKCJA „GODZINA DLA ZIEMI” (EARTH HOUR)

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w sobotę 23 marca 2024 r. o godzinie 20:30 w Warszawie odbędzie się ogólnoświatowa akcja „Godzina dla Ziemi” (Earth Hour) przeprowadzana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

W tym dniu osoby prywatne, firmy oraz miasta na całym świecie na jedną godzinę wyłączają światła i iluminacje. Inicjatywa ma na celu skłonić ludzi do refleksji nt. środowiska, które nas otacza i wpływu każdego z nas na jego ochronę.

Tegoroczna edycja akcji poświęcona będzie rzekom. W przedostatnią sobotę marca 2024 roku w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Każdy z nas, każdego dnia, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Godzina dla Ziemi”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.


ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ ŚW. PATRYKA Z AMBASADOREM IRLANDII

W związku ze Świętem Narodowym Irlandii, czyli Dniem Św. Patryka społeczność naszej Szkoły w dniu 15 marca br. gościła Ambasadora Irlandii, pana Patricka Haughey.

Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali historię święta, postać patronki naszej szkoły oraz własne, liczne talenty. Pan Ambasador wręczył nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach związanych z Konstancją Markiewicz oraz Dniem św. Patryka. Następnie pan Patric Haughey przemówił do uczniów – w języku angielskim i polskim, opowiadając o historii i tradycji Irlandii. Po wystąpieniu pojawiły się pytania od uczniów, na które Pan Ambasador chętnie odpowiedział. Wizytę naszego Gościa zakończyliśmy wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Dziękujemy Ambasadorowi Irlandii, panu Patrickowi Haughey za odwiedziny i wspólne świętowanie Dnia św. Patryka.

W tym dniu nie zabrakło w naszych strojach zielonego koloru oraz irlandzkiej koniczynki. Natomiast w poniedziałek, 18 marca uczniowie i uczennice poszukiwali skarbu ukrytego przez leprechauna. Po licznych poszukiwaniach skarb udało się odnaleźć trzem uczennicom z klasy 8B. Gratulujemy!

Szkolnymi koordynatorkami wydarzenia były: p. Krystyna Szymkowska, p. Karolina Wiszniewiecka, p. Aleksandra Puzyńska oraz p. Sylwia Świątek.


SZKOLNE OBCHODY DNIA MATEMATYKI I ŚWIĘTA LICZBY π

Dnia 14 marca obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Matematyki, także liczba π obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π nazywana ludolfiną, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto – uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące Dzień Liczby Pi, na lekcjach matematyki wykonywali prace „Miasto na niebie π” oraz „π Parkietaże” (pokrycie płaszczyzny wielokątami). W klasach czwartych uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji o liczbie π.

W dniu 15 marca na szkolnym korytarzu uczniowie klasy 6a i 5c przygotowali słodkie stoiska
z zadaniami i rebusami matematycznymi. Święto π, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki: p. Ewa Wąsik, p. Małgorzata Pajewska-Multan, p. Jolanta Kania.


Piknik z cyklu „Poznajmy się na Bemowie”

14 marca w godzinach 16:00-19:00 na terenie Alei Sportów Miejskich (ul. Pełczyńskiego 22H) odbędzie się kolejny piknik z cyklu „Poznajmy się na Bemowie”. W programie mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz integracyjne atrakcje.

Wstęp wolny. Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/piknik-poznajmy-sie-na-bemowie-


VEX ROBOTICS – FASCYNUJĄCY ŚWIAT ROBOTYKI

W ramach programu Vex Robotics  – do którego przystąpiły wszystkie bemowskie szkoły podstawowe – nasza szkoła włączyła się w fascynujący świat robotyki. Ukoronowaniem  tej wspaniałej i wyjątkowej inicjatywy, która nie tylko rozwija umiejętności programowania, ale również kreatywność i współpracę wśród uczniów były zawody robotyczne.

W dniu 8 marca 2024 r. odbyły się VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, gdzie ponad 100 uczestników z 18 drużyn zmierzyło się w dwóch dyscyplinach: Full Volume oraz Robot Skills Challenge. Zawody VEX Robotics to globalne wydarzenie, które koncentruje się na wspieraniu młodych talentów w dziedzinie robotyki i programowania. Udział w zawodach robotycznych VEX Robotics oferuje uczniom nieocenioną możliwość rozwijania umiejętności w obszarach STEM, co jest niezwykle istotne w zinformatyzowanym społeczeństwie. Poprzez praktyczne zastosowanie wiedzy, uczestnicy uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów, co przygotowuje ich do przyszłych wyzwań zawodowych. Zawody łączą ze sobą naukę robotyki z zabawą i emocjami związanymi ze współpracą i rywalizacją z przyjaciółmi i rówieśnikami, które będą pamiętać długo po zakończeniu rywalizacji.

Wśród startujących drużyn była także reprezentacja SP 364: 3 uczniów z klasy 5D i 3 uczniów z klasy 8B. Zadaniem drużyn było zademonstrowanie umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Wydarzenie było przede wszystkim świętem pasji do nauki i technologii. Nasza drużyna zajęła ostatecznie 6 miejsce na 18 występujących zespołów.  Bardzo wspierali nas podczas zawodów kibice z klasy 5d wraz z wychowawcą, opiekunem oraz przybyłymi rodzicami. Po zakończeniu zawodów, obejrzeniu robotów innych drużyn, rozmów i kontaktów z innymi uczestnikami, nasz zespół postanowił przebudować robota i udoskonalić oprogramowanie.

Trzymamy kciuki za Polskich reprezentantów na mistrzostwach świata.


WYJŚCIE KLASY 6A DO EKOCENTRUM PUNKT ZWROTNY

Dnia 6 marca 2024 r. uczniowie klasy 6A wraz z wychowawczynią wybrali się na warsztaty w nowoczesnej przestrzeni pełnej multimedialnych zagadek i wyzwań na czas, w której młodzież odkryła tajemnice fast fashion. Zajęcia odbyły się w Ekocentrum Punkt Zwrotny przy ul. Jagiellońskiej 88.

Po przywitaniu klasa została podzielona na grupy, które następnie rozwiązywały zagadki w pokojach, związane ze zrównoważonym obiegiem ubrań. Taka forma zajęć typu escape room była dla uczniów interesująca i angażująca. Po rozwiązaniu zagadek klasa spotkała się ponownie na krótkich warsztatach podsumowujących wizytę, podczas których uczniowie m. in. sprawdzali pod mikroskopem różnego rodzaju tkaniny.


EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w dniu 5 marca 2024 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów z klas I-III. W trakcie zabaw i konkursów dzieci ćwiczyły aparat mowy, prawidłowe oddychanie oraz połykanie. Uczniowie nauczyli się także piosenki logopedycznej i kilku rymowanek.

Zajęcia prowadziła szkolna logopedka – p. Aleksandra Chadam.


DZIELNICOWE ELIMINACJE 47 KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WARSZAWSKA SYRENKA”

Dnia 4 marca w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Rozłogi 18 odbyły się dzielnicowe przesłuchania 47 Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: Adam Wierzchowski i Wiktor Górski z kl. 2A, Weronika Kolińska, Magdalena Raczkowska i Franciszek Markolt z kl. 3A, Iga Bańkowska z kl. 4A, Oliwia Szczepanik z kl. 5A, Tomasz Chalupka i Krzysztof Wójcik z kl. 6B oraz Ewa Reda z kl. 7B. Niestety nikt nie przeszedł do etapu finałowego, ale Weronika Kolińska zajęła II miejsce, a Iga Bańkowska zdobyła wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy  i gratulujemy występu w etapie dzielnicowym.


OFERTA POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ DLA MŁODZIEŻY

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą pomocy psychologicznej dla młodzieży opracowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
W ramach pomocy psychologicznej dla nastolatków Komitet oferuje:
– konsultacje indywidualne,
– spotkania wsparciowe i psychoedukacyjne – terapię indywidualną oraz grupy terapeutyczno-rozwojowe.

Więcej szczegółów na temat oferty [czytaj więcej]


Grupa rozwojowa dla młodzieży z klas 7-8

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną o grupie rozwojowej dla młodzieży z klas 7-8 opracowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Ulotka zobacz


Piknik „Poznajmy się na Bemowie”

Zapraszamy do udziału w cyklu wiosennych pikników plenerowych „Poznajmy się na Bemowie”. Tak jak w zeszłym roku czeka nas wspólna zabawa w różnych częściach Bemowa!

Pierwszy piknik już 6 marca na Jelonkach Południowych (ul. Lazurowa 10.).

Tym razem na dzieci będzie czekała śmieciarka, lekcja o segregowaniu odpadów oraz inne atrakcje.

Wstęp wolny. Do zobaczenia 😊.

Więcej o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/bemowowarszawa/posts/pfbid0uN7wSWSRWE33vkBVutR4qM63Ka55tXDzBErLJ8patWVPGPF5cWEYAW6pfMofBxQ3l

https://bemowo.um.warszawa.pl/-/piknik-poznajmy-sie-na-bemowie-


PODSUMOWANIE DZIELNICOWEGO KONKURS „CZYTAM, WIĘC WIEM”

W piątek 1 maca 2024 r. odbyło się podsumowanie dzielnicowego konkursu czytania ze zrozumieniem „Czytam, więc wiem” dla uczniów klas II szkół podstawowych dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Celem konkursu było:
– kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
– doskonalenie umiejętności samodzielnego wyszukiwania potrzebnych informacji,
– wdrażanie uczniów do analizowania i wyciągania wniosków.

Konkurs składał się z testu wyboru i jednego pytania otwartego. Uczniowie Ada Sosnowska i Wiktor Rostkowski z klasy 2A otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Serdecznie gratulujemy!

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka.


WYTAŃCZONE ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW

W dniu 27 lutego 2024 r. odbył się Warszawski Konkurs Taneczny PIRUET pt. „Zabierzcie nas w zaczarowany świat tańca”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 285 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie.

Naszą Szkołę reprezentowali: Hanna Piszczako – kl. 6B i Szymon Cieślak – kl. 7B oraz Myroslava Bandrivska – kl. 7A.

W piątek 15 marca br. odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu. Z radością informujemy, że:

– I miejsce w kategorii: soliści – taniec nowoczesny zdobyła Myroslava Bandrivska,

– II miejsce w kategorii: duet – taniec towarzyski zdobyli Hanna Piszczako oraz Szymon Cieślak.

Gratulujemy artystom i życzymy im dalszych, tanecznych sukcesów!


AKCJA „LIST DO SENIORA”

Chętni Wolontariusze naszej szkoły w miesiącu lutym 2024 r. wzięli udział w akcji „List do seniora”. Działanie polegało na przygotowania przez uczniów listu lub rysunku z życzeniami dla wybranego podopiecznego Domu Pomocy Społecznej im. „Matysiaków” w Warszawie.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę kontaktu osób starszych, często samotnych z resztą społeczeństwa. Dziękujemy za miłą niespodziankę dla podopiecznych warszawskiego DPSu.


PROJEKT EDUKACYJNY„OGRÓD PERMAKULTUROWY W KAŻDEJ SZKOLE”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Ogród permakulturowy w każdej szkole”. W dniu 27 lutego 2024 r. odbyły się pierwsze zajęcia, które wprowadziły uczniów klas czwartych w podstawowe zagadnienie permakultury – niecodziennego podejścia do ogrodnictwa związanego z ekologią i naturalnymi sposobami pielęgnacji zieleni. Czwartoklasiści poszerzyli także wiedzę związaną z tematyką gleby – ile kryje się w niej życia i jak o nią zadbać. Podczas zajęć praktycznych uczniowie zbudowali ogród, w którym znalazły się podwyższone grządki napełnione specjalnie do tego przygotowaną ziemią do uprawy.


DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ ICH RODZICÓW

W środę 28 lutego 2024 r.  w naszej Szkole odbył się dzień otwarty dla kandydatów do klasy pierwszej oraz ich rodziców. Podczas tego wydarzenia nasi Goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. W tym samym czasie chętne dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz zabawach przygotowanych przez wychowawców świetlicy szkolnej.

Na zakończenie spotkania rodzice wraz z dziećmi udali się na „spacer po szkole”.

Zapraszamy do naszej szkoły!


DZIEŃ OTWARTY W RAMACH REKRUTACJI 2024/2025 DO KLAS I

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w ramach rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w dniu 28 lutego 2024 r. (środa) o godz. 17:00 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców i kandydatów do klas I.

Serdecznie zapraszamy!

Prezentacja o naszej szkole zobacz

Rekrutacja – więcej informacji: https://sp364.edu.pl/2020/08/14/rekrutacja/

Zapraszamy przyszłych kandydatów do naszej szkoły 😊.                                                                               Plakat zobacz


DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

W roku 2024 Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na dzień 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych realizowaliśmy przez cały miesiąc luty.

W ramach obchodów DBI w naszej szkole uczniowie:

– uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wychowawców i nauczycieli szkoły na temat bezpieczeństwa w internecie,

– uczestniczyli w „lekcjach w kinie”, podczas których zostali zapoznani z negatywnymi skutkami niewłaściwego korzystania z mediów społecznościowych,

– tworzyli 10 najważniejszych zasad, które pozwalają im poczuć się bezpiecznie w sieci,

– tworzyli kody QR na temat bezpieczeństwa w sieci,

– wykonywali projekty logo z okazji DBI,

– programowali w programie Python quizy na temat bezpieczeństwa w sieci,

– wykonali plakaty oraz przygotowali postery związane z zasadami bezpieczeństwa w internecie, które zostały wywieszone na terenie szkoły,

– przygotowali okolicznościowe gazetki.

Podjęte działania w ramach DBI miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu w codziennym życiu.


Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. i ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Dlatego też w dniach 21 – 28 lutego obchodzony był w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego, którego celem było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem narodowym. Uczniowie podczas lekcji języka polskiego mogli obejrzeć prezentację multimedialną  na temat ciekawostek, słownictwa, historii i znaczenia języka ojczystego, a także poznać tajniki wiedzy o naszym języku . Nauczycielki języka polskiego starały się przekazać  uczniom wiedzę, na temat tego, czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Chętni uczestniczyli w zabawach z językiem, które to miały miejsce na długich przerwach.  Uczniowie ochoczo bawili się związkami frazeologicznymi, w „kolorowe rebusy”, wykreślanki ortograficzne, anagramy, rymowane wyrazy, scrabble. Zmagali się z ciekawymi polonistycznymi pojęciami, z zaciekawieniem odkrywali znaczenie archaizmów, a także „łamali język” na wierszykach pełnych trudnych do wymówienia wyrazów. Dodatkowo dla uczniów klas VI – VIII w ramach obchodów Tygodnia Języka Ojczystego, odbył  się konkurs pt. „Poprawna polszczyzna na co dzień”, którego zwycięzcą została Martyna Poławska z klasy VI B.

Szkolnym koordynatorem Tygodnia Języka Ojczystego była p. Sylwia Burakowska.

Niewątpliwie Obchody Tygodnia Języka Ojczystego były doskonałą okazją, by pokazać jak piękny, bogaty i ciekawy jest język polski, a także aby poprawić swoje umiejętności językowe i ortograficzne. Uczniowie mieli możliwość nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale także dobrze się bawić i integrować.

Język polski to nasze dziedzictwo i wartość, którą należy pielęgnować i rozwijać.


KONKURS „ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ BEZPIECZNIE”

W dniu 27.02.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Ze strażą miejską bezpiecznie” organizowanym przez Straż Miejską m.st. Warszawy, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Pałac Kultury i Nauki. Konkurs  skierowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna – Franciszek Raniszewski oraz Jakub Zaczek. Test był wymagający, a żeby go zaliczyć, należało wykazać się naprawdę gruntowną wiedzą z zakresu zadań straży miejskiej, pomocy przedmedycznej czy kodeksu drogowego. Drużyny, które najlepiej napisały test z danej dzielnicy, przejdą do trzeciego etapu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!


KLASA 3C NA LEKCJI MUZEALNEJ W ZAMKU KRÓLEWSKIM

Uczniowie klasy 3C uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której  poznali apartamenty ostatniego króla Polski, a przez to samego monarchę i jego czasy. Dzieci otrzymały odpowiedzi na wiele ciekawych pytań m.in.: Czym różnią się sale oficjalne od prywatnych? Czy w królewskich pokojach można odnaleźć zaszyfrowane informacje? Którędy wchodzono na spotkanie z gospodarzem Zamku? Jak należało wykonać wytworny ukłon? Dlaczego łoże Stanisława Augusta jest takie małe? Który z dworzan przynosił królowi śniadanie? Ile czasu trwało ubieranie monarchy? Na koniec wszyscy mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwą królewską koronę.


158 URODZINY PATRONKI SZKOŁY

Z okazji 158 urodzin Patronki Szkoły przeprowadzone zostały szkolne konkursy związane z osobą Konstancji Markiewicz:

  1. Konkurs Wiedzy o Konstancji Markiewicz, w którym zwyciężyła uczennica kl. 4 A – Iga Bańkowska,
  2. Konkurs na najlepszą interpretację tekstu o Patronce w języku angielskim , w którym zwyciężyła uczennica kl. 7 B – Maja Szybowska,
  3. Konkurs plastyczny na „Portret Patronki”, w którym zwyciężyła praca uczennicy kl. 6C – Pola Kudzinowska.

Koordynatorkami szkolnych obchodów urodzin Konstancji Markiewicz – patronki nasze Szkoły była p. Krystyna Szymkowska, p. Aleksandra Puzyńska oraz p. Karolina Wiszniewiecka.


INSPIRUJĄCE BEZPŁATNE SPOTKANIA DOTYCZĄCE RODZICIELSTWA

Szanowni Państwo,

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Bemowo zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach inspirujących dotyczących rodzicielstwa. Ich celem jest zachęcenie Państwa do refleksji nad podejściem do rodzicielstwa, wychowania, swojej relacji z dziećmi lub szerzej – relacji z innymi ludźmi.

Spotkania będą prowadzone przez Olgę Piekarską-Piotrowicz – certyfikowanego trenera Familylab Polska oraz Familylab Association, w oparciu o książki duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula

Tematy poszczególnych spotkań będą dotyczyły:

– komunikowania granic,

– poczucia własnej wartości dzieci i rozwijania ich pełnego potencjału,

– agresji dziecięcej,

– przewodnictwa dorosłych,

– budowania zdrowego stosunku do jedzenia u dziecka,

– towarzyszenia w procesie edukacji szkolnej,

– relacji rodzic – nastolatek.

Spotkania będą odbywać się online przez osiem kolejnych śród (początek: 6 marca 2024, koniec: 24 kwietnia 2024) z użyciem platformy Zoom:

1 grupa: w godzinach 10:45 – 13:15

2 grupa: w godzinach 13.45 – 16.15

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia telefoniczne do Sekretariatu Poradni: 22 664 13 42, 22 664 08 49, 509 953 508 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-16:00.

Ważne: w momencie dokonywania zgłoszenia prosimy o wskazanie grupy (1 lub 2), w której chcielibyście Państwo wziąć udział.


PODSUMOWANIE RYWALIZACJI SPORTOWEJ W DZIELNICY BEMOWO 2022/2023

21 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 341 przy ul. Oławskiej 3 odbyła się Gala Finałowa Współzawodnictwa podsumowująca zmagania sportowe bemowskiej młodzieży, które miały miejsce na terenie Dzielnicy Bemowo w roku szkolnym 2022/2023 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Podczas Gali zostały wręczone wyróżnienia i nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom różnych dyscyplin, a także dyrektorom i przedstawicielom bemowskich szkół. Z radością informujemy, że podziękowanie za pracę na rzecz sportu w Dzielnicy Bemowo oraz Brązową Odznakę „Za zasługi dla sportu” od Ministra Sportu i Turystyki otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły, p. Lech Serwatka.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sportowych sukcesów w bieżącym roku szkolnym!


Wyjście uczniów klasy VII do Sejmu oraz Muzeum PRL

W dniu 20.02.2024 r. uczniowie klasy VII B uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP oraz Muzeum PRL. Pani przewodnik w Sejmie przedstawiła poszczególne miejsca pracy przeznaczone dla parlamentarzystów, posłów oraz senatorów. Uczniowie udali się do Sali Posiedzeń, dowiedzieli się gdzie zasiadają parlamentarzyści z poszczególnych ugrupowań, które miejsca przeznaczone są dla Marszałka Sejmu, Rady Ministrów, Prezydenta. Dzieci obserwowały pracę urzędników poprzez spacer po korytarzach Sejmu oraz opowieści przewodnika. Następnie uczniowie udali się do Muzeum PRL. Przewodnik opowiedział jak wyglądało życie w czasach komunizmu, jakie produkty były dostępne oraz jak wyglądały wnętrza domów. Uczniowie mieli okazję przenieść się w przeszłość poprzez dostępne w Muzeum ekspozycje. Na koniec smacznym akcentem zakończyli swoje wyjście i z uśmiechem wrócili do szkoły.


Warsztaty „Gry i zabawy pasterzy z Mongolii” w klasie 3C

Dnia 19 lutego 2024 r. gościliśmy w naszej klasie dr Jana Rogalę pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem zajęć było przybliżenie i wytłumaczenie dzieciom różnych aspektów innych kultur. Główną tematyką były tradycyjne i narodowe gry i zabawy mongolskich koczowników. Zajęcia składały się z dwóch bloków: wprowadzenia i opowiedzenia o kulturze mongolskiej oraz zapoznania z najpopularniejszymi wśród Mongołów grami i zabawami – gry kościane, kreatywne zabawki drewniane oraz sportowe. W drugim bloku przewidziany był aktywny udział uczestniczek i uczestników zajęć w grach i zabawach, co było dodaną wartością poznawczą.

Zadaniem warsztatów  było również zdobywanie umiejętności postrzegania innych nie jako obcych, ale jako przedstawicieli odrębnej ciekawej kultury. Inność nie jest tym, czego należy się bać, a wręcz odwrotnie jest ciekawa i warta poznania.

Za zorganizowanie warsztatów serdecznie dziękujemy p. Zuzannie Augustyniak.


Lekcja w kinie – Czy social media mogą być toksyczne? Wyjście do Kinoteki uczniów klasy VII B

W dniu 16.02.2024 r. uczniowie klasy VII B wzięli udział w lekcji w kinie dotyczącej toksyczności i zagrożeń w social mediach. Podczas spotkania zostały omówione podstawowe pojęcia związane z negatywnymi skutkami niewłaściwego korzystania z mediów społecznościowych oraz Internetu. Po zakończeniu wykładu uczniowie obejrzeli film „Dancing Queen” o trudnej drodze młodej dziewczynki do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni, szczerości i naturalności.


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W piątek 16 lutego 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kota 🐈. Chętni uczniowie przebrali się za koty, założyli elementy odzieży z kotem lub/i przynieśli ze sobą maskotki-kotki. Na niektórych zajęciach dzieci rozmawiały o kotach, czytały wiersze, opowiadania, a także tworzyły prace plastyczne/graficzne wg różnych ciekawych pomysłów.

Wolontariat zbierał, m.in. mokrą i suchą karmę dla kotów oraz koce i ręczniki dla zwierzaków ze Schroniska „Na Paluchu”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Akcja miała miejsce w grudniu, aby przygotować schronisko na zimę.

Z okazji Dnia Kota odbył się również konkurs „Mój przyjaciel kot”. Prace konkursowe były fantastyczne 😍. Nagrodzono poszczególnych uczniów:

I miejsce: Zuzanna Zalewska 3 D, Emilia Stachurska 2 A, Pola Kłos 2 C, Aleksandra Grzybek 3 D, Aleksandra Kalinowska 3 B

II miejsce: Janina Raniszewska 2 C, Aleksander Szatkowski 2 B, Aleksandra Matelowska 3 B, Antonina Bors 3 B, Emilian Bors 3 B, Krzysztof Matuk-Rzepecki 3 A, Liwia Czarny 3 B

III miejsce: Dzianis Aliashkevich 2 B, Emma Korepta 3 B, Stanisław Gołaszewski 2 B, Gaja Krutkow 3 B, Marta Kwasowska 3 B, Franciszek Wenda 3 D

Wyróżnienie: Iwo Stachera 3 C, Aleksandra Włodarczyk 2 A, Jan Śmigiera 3 B

Serdecznie gratulujemy!!!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Koordynatorkami konkursu były: p. Anna Lisiecka oraz p. Magdalena Łukawska.


„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI” – ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PRACOWNIKIEM IPN

W dniu 15 lutego 2024 r. pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, pan R. Borkowski, przeprowadził bardzo interesujące zajęcia na temat żołnierzy wyklętych. Okolicznościowe lekcje w kl. 7 B oraz kl. 8 A odbyły się w ramach zbliżających się obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca). Podczas zajęć uczniowie poznali genezę i znaczenie pojęcia „Żołnierze Wyklęci” oraz poznali sylwetki najważniejszych bohaterów powojennego podziemia. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki.


PROGRAM „INICJATYWY MŁODZIEŻOWE”

Drodzy Uczniowie klas 7-8,

Urząd m.st. Warszawy wraz z Okręgiem Mazowieckim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszeniem Harcerskim zapraszają grupy młodzieżowe do składania wniosków o przyznanie grantów na realizację własnych pomysłów, aktywność i rozwój osobisty. Środki na realizację projektu pochodzą z dotacji otrzymanej od miasta stołecznego Warszawy w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież.

Młodzież mająca ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, chcąca rozwijać swoje zainteresowania i pasje, może w ramach programu „Inicjatywy Młodzieżowe” otrzymać dofinansowanie na swoje działanie w wysokości maksymalnie 3000 złotych.  Podstawowymi warunkami wzięcia udziału w programie, jest przede wszystkim utworzenie grupy minimum 3 osobowej (nie można działać w pojedynkę), posiadanie własnego pomysłu na aktywność, oraz napisanie wniosku konkursowego, podlegającego ocenie powołanej wcześniej komisji.

Więcej informacji o tym, jak otrzymać dofinansowanie znajdziecie na stronach internetowych https://mazowsze.zhr.pl/inicjatywy-mlodziezowe/ w zakładce „Inicjatywy Młodzieżowe”.

Ulotka


Zawody sportowe z piłki siatkowej

14 lutego w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się zawody sportowe z piłki siatkowej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta z naszej szkoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i zajęły 1 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju. Wielkie brawa!

Szkole w tym dniu reprezentowały:
1. Wojtak Apolonia
2. ⁠Langen Aleksandra
3. ⁠Dzierżanowska Natalia
4. ⁠Pikulska Lena
5. ⁠Nowaczyk Julia
6. ⁠Klocek Maria
7. ⁠Iwueze Maya
8. ⁠Antończyk Hanna
9. ⁠Klocek Maria
10. ⁠Lęgas Nadia

Trenerem zespołu był nauczyciel WF – p. Damian Sićko.


Apel podsumowujący środrocze 2023/2024 dla kl. 4-8


DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

28 stycznia – na pamiątkę opatentowania przez cieślę Ole Kirk Christiansena klocków LEGO – obchodzimy nietypowe święto, Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów klas 4-6 do wspólnej zabawy. Uczniowie wykonywali makiety z klocków, dotyczące m. in. matematyki, geografii, języka polskiego. Budowanie z klocków to sposób na ciekawą zabawę w świecie wyobraźni oraz jeden z filarów rozwoju przez zabawę.
Gotowe projekty Uczniów zaprezentowano w galerii. Koordynatorkami akcji były p. Małgorzata Pajewska-Multan i p. Anna Kondraciuk.


Warsztaty edukacyjno-terapeutyczne „Rodzice jako partnerzy”

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Bemowo zapraszam na warsztaty edukacyjno-terapeutyczne „Rodzice jako partnerzy”. Program składa się z 16-tu spotkań grupowych dla par. Udział w grupie angażuje we wspólną pracę nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, wyrażaniem emocji czy stylem wychowawczym w parze. Program warsztatu skupia się na wzmocnieniu współpracy rodzicielskiej dorosłych, która przekłada się na dobrostan dzieci. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o warsztatach:
– opis warsztatów (oferta)
– plakat zobacz


Projekt „Oswoić Konflikt!”

Od stycznia 2024 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom współpracuje z naszą Szkołą w ramach projektu „Oswoić Konflikt!” współfinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. W projekcie biorą udział dwie klasy z naszej placówki.

Celem projektu „Oswoić Konflikt!” jest rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci z zakresu radzenia sobie z trudnymi emocjami, samoregulacji, komunikacji i współpracy, czyli tych elementów, które pozwalają dzieciom radzić sobie w sytuacjach konfliktowych oraz przyczyniają się do tworzenia dla siebie nawzajem przyjaznego i wspierającego środowiska w klasie.

W ramach projektu w naszej Szkole prowadzone są następujące działania:

  • Trening uważności i koncentracji, składający się z trzech 2-godzinnych spotkań, podczas którego uczniowie realizują program edukacyjny z zakresu rozwijania umiejętności koncentracji, uważności oraz samoregulacji;
  • Zajęcia warsztatowe dla klas, podczas których dwóch trenerów poprzez różne formy ćwiczeniowe pogłębia z dziećmi tematykę emocji, komunikacji bez przemocy, rozwiązywania konfliktów oraz współpracy.

Odbędą się w sumie 4 spotkania warsztatowe o łącznej długości 12 godzin dydaktycznych w terminie od stycznia do kwietnia 2024 roku;

  • Spotkanie psychoedukacyjne oraz warsztaty dla rodziców dzieci biorących udział w projekcie oraz autorski pakiet informacji, któ
  • ry rodzice otrzymują po warsztatach dla dzieci;
  • Wsparcie dla wychowawców klas.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Q Zmianom: qzmianom.org/ok

Projekt „Oswoić Konflikt!” jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.


Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obchodzimy w Europie 11 lutego. Święto to zostało ustanowione przez Unię Europejską, aby promować istnienie oraz właściwe użycie ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112. Dnia 9 lutego w naszej szkole odbyło się wiele inicjatyw poświęconych tej tematyce. Odbyły się zajęcia oraz prezentacje w klasach. Uczniowie wykonali prace plastyczne, plakaty oraz wzięli udział w konkursie „112 – ten numer ratuje życie”.
Koordynatorkami szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w naszej szkole były: p. Angelika Wojdyło i p. Natalia Graczyk.

Pamiętaj! Europejski Numer Alarmowy 112 RATUJE ŻYCIE!


POCZTA WALENTYNKOWA

Drodzy Uczniowie, na 2 piętrze przy tablicy Samorządu Uczniowskiego znajduje się „walentynkowe pudełko”. Walentynkową pocztę będzie można składać do piątku, 9 lutego. W poniedziałek, 12 lutego Samorząd będzie sortował walentynki, które 14 lutego podczas godziny wychowawczej zostaną doręczone do odbiorców (walentynka musi być podpisana, do kogo jest adresowana).


„Oczami wiosny” – tomik wierszy autorstwa uczniów naszej szkoły

Zapraszamy do zapoznania się z tomikiem wierszy pt. „Oczami wiosny” autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

„Tomik ten stanowi zbiór wierszy, które napisaliśmy prosto od serca. Mamy nadzieję, że choć kilka z nich przypadnie wam do gustu. Życzymy przyjemnej lektury!”
Uczniowie SP 364

„Oczami wiosny” [czytaj więcej]


SZKOLNE OBCHODY DNIA TABLICZKI MNOŻENIA I ROZSTRZYGNIĘCIE II SZKOLNEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS IV I V

Już trzeci rok z rzędu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To święto matematyki jest dniem symbolicznym, który obchodzony jest w kraju po raz trzynasty. W tym roku szkolnym święto przypadło na 17 listopada pod hasłem przewodnim „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

14 listopada Uczniowski Patrol Egzaminacyjny, składający się z uczniów klasy 6A, sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i nauczycieli. Każdy uczestnik, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał  słodki upominek.
31 stycznia odbył się II Szkolny Turniej Matematyczny dla klas IV i V.

W kategorii klas IV:
I miejsce zajął Kacper Berger (kl. 4B)
II miejsce zajęła Lila Okła (kl. 4C)
III miejsce zajęła Devika Acharya (kl. 4B)

W kategorii klas V:
I miejsce zajął Umid Ilyasli (kl. 5D)
II miejsce zajęła Celina Świderska (kl. 5C)
III miejsce zajął Dawid Łata (kl. 5A)

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, zachęciły do zdrowej rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, dziękujemy egzaminatorom z klasy VI oraz wszystkim uczestnikom.
Koordynatorem akcji była p. Małgorzata Pajewska-Multan.


Wyniki Warszawskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Kraina dziecięcej wyobraźni inspirowana poezją polskich pisarzy”

W styczniu 2024 r. odbył się Warszawski Konkurs Plastyczno-Literacki „Kraina dziecięcej wyobraźni inspirowana poezją polskich pisarzy”. Organizatorem konkursu była świetlica „Chatka Puchatka” przy Szkole Podstawowej nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej „Gustaw” i „Harnaś” w Warszawie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza polskiego pisarza. Prace zgłoszone na konkurs powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Prokopczyk (wychowawczyni świetlicy).

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych uczestników konkursu znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:

I kategoria wiekowa (kl. I-II):

I miejsce – Zsuzsanna Markolt, kl. 1B

 

II kategoria wiekowa (kl. III-IV):

I miejsce – Oliwia Dobrzyńska, kl. 3A

Wyróżnienie – Eliza Skrocka, kl. 3A

 

W dniu 29 stycznia 2024 r. w Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie Pani Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej z Zsuzsanną, Oliwią i Elizą oraz dyrektorem szkoły p. Wojciechem Barańskim i p. Agnieszką Prokopczyk. Pani Burmistrz złożyła gratulacje nagrodzonym dziewczynkom i ich rodzicom oraz dyrekcji i kadrze nauczycielskiej.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek, 25 styczna br. dzieci z klasy 0A zaprezentowały zebranym w szkole gościom część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zerówkowicze odważnie i pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki wyrażające miłość i wdzięczność wobec swoich Babć i Dziadków. Nie zabrakło oczywiście najlepszych życzeń i głośnego „Sto lat”. Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie miłym gościom własnoręcznie wykonanych upominków w postaci czerwonych serduszek i kolorowych kwiatów. To było bardzo miłe popołudnie. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień!


WARSZAWSKIE INICJATYWY EDUKACYJNE 2024 (XIX EDYCJA)

W 2024 roku w ramach XIX edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych dofinansowanie otrzymało 152 projekty. Miło nam poinformować, że wśród dofinansowanych 7 działań w dzielnicy Bemowo, 4 otrzymała Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Jeden z projektów w ramach działań związanych z ważnymi rocznicami pt. „Młodzi archeolodzy. Zwiększenie zainteresowania uczniów SP 364 historią II wojny światowej” został zgłoszony przez p. Krystynę Szymkowską – nauczycielkę historii.

Następne dwa dofinansowane projekty zostały opracowane przez p. Małgorzatę Pajewską-Multan – nauczycielkę matematyki i geografii. Pierwszy z nich pt. „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie – zwiększenie zainteresowania uczniów SP 364 edukacją geograficzną nad Wisłą” dotyczy działań proekologicznych, natomiast drugi projekt związany jest z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej w nauczaniu i nosi tytuł „Składamy origami – zwiększenie zainteresowania uczniów SP 364 geometrią”.

Czwarty projekt pt. „Chronimy swoje dane i tożsamość – zwiększenie wiedzy uczniów i uczennic SP 364 w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności” dotyczy działań związanych z edukacją prawną i będzie realizowany przez p. Małgorzatę Bąk – nauczycielkę-bibliotekarkę.

Gratulujemy oryginalnych pomysłów i życzymy kreatywnych działań edukacyjnych!


Integracyjny Bal Karnawałowy

W niedzielę 14 stycznia 2024 r. odbył się XXVI Integracyjny Bal Karnawałowy dla osób z niepełnosprawnościami. Tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach, nasi wolontariusze wraz z opiekunem, panią Magdaleną Krakowiak wspierali podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”. Przygotowali domowe ciasta oraz brali czynny udział przy obsłudze balu: roznosili posiłki i napoje, dbali o czystość na stołach, pomagali osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się i w dotarciu do wyznaczonego miejsca.

Integracyjny bal karnawałowy był okazją do bliższego poznania osób, którym pomagamy. Nasi wolontariusze znakomicie wypełnili swoje zadanie. Dodatkowo mogli porozmawiać z osobami niepełnosprawnymi, wykazując się przy tym ogromnym zrozumieniem i wrażliwością.

Dyplom zobacz           List [czytaj więcej]


KONKURS „AKTYWNE FERIE NA BEMOWIE”

Organizatorem Konkursu jest Urząd Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy, w imieniu którego działa Wydział Kultury.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia lub pliku cyfrowego własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką (np. rysunek, rzeźba, wyklejanka, praca graficzna) lub fotograficznej, wraz z opisem pracy w  JEDNEJ Z DWÓCH następujących kategorii:

  1. Moja ulubiona książka – ilustracja do ulubionej książki wraz z opisem (max. 500 znaków ze spacjami)
  2. Zima na Bemowie – praca plastyczna lub fotograficzna wraz z opisem (max. 500 znaków ze spacjami)

Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane wyłącznie na adres e-mail: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl w terminie  od 15 stycznia do 28 stycznia 2024 roku do godz. 23.59.

Zapraszamy do udziału w konkursie 😊.

KARTA ZGŁOSZENIOWA  pobierz

plakat ZIMA w MIEŚCIE zobacz

REGULAMIN KONKURSU [czytaj więcej]


Ferie zimowe 2024


DZIELNICOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK DLA ŚWIETLIC SZKOLNYCH

Dnia 11 stycznia 2024 r,. reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w Dzielnicowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla Świetlic Szkolnych organizowanym przez Świetlicę w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie. Pięcioosobowy zespół „Gwiazdki” z klasy 3a w składzie Amelia Misiak, Maja Czajka, Ola Dzięcioł, Weronika Kolińska, Patrycja Brandeburg zaśpiewał pastorałkę „Gore gwiazda” i zajął II miejsce,  dziewczęcy duet  Pola Piekiełkiewicz i Helena Skowrońska z klasy 3d zaśpiewał „Świeć gwiazdeczko” i zdobył III miejsce, natomiast w wykonaniu czteroosobowego zespołu „Świąteczne nuty” z klasy 3d w składzie Olga Opoka, Zuzanna Zalewska, Mikołaj Łuszcz i Tomasz Parzniewski usłyszeliśmy „Opowieść gwiazdki”, która dała zespołowi również III miejsce.

Do Festiwalu uczniów przygotowała p. Magdalena Cebulska – kierowniczka świetlicy oraz p. Judyta Wardak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za piękne występy i gratulujemy doskonałych wyników.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Zabawa karnawałowa to atrakcja z radością wyczekiwana przez dzieci i młodzież naszej szkoły. W dniu 11 stycznia 2024 r. uczniowie i uczennice z klas 0-3 wspaniale bawili się w rytmie muzyki, którą zapewnił DJ Rafał. Podczas balu była również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w kolorowych strojach i przebraniach.

Natomiast dla uczniów i uczennic klas 4-8 odbyła się karnawałowa dyskoteka. Wszyscy miło spędzili czas, a wspólna zabawa DJ przyniosła dużo uśmiechu i radości.


Mistrzostwa Bemowa w koszykówce chłopców

W dniu 11 stycznia zakończyły się Mistrzostwa Bemowa w koszykówce chłopców z grupy młodszej. Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej nr 321 przy ulicy Szadkowskiego 3. W rywalizacji wzięło udział 9 szkół. Nasza drużyna po wyrównanej grze uplasowała się na 4 miejscu.
Skład drużyny:
1. Łukasz Chaber – kl. 6C,
2. Tomasz Chalupka – kl. 6B,
3. Kuba Chybała – kl. 6B,
4. Filip Durtan – kl. 6A,
5. Jerzy Krakowian – kl. 6A,
6. Tymoteusz Ładoń – kl. 6B,
7. Mariusz Podgórski – kl. 6B,
8. Adam Sieniła – kl. 6B,
9. Piotr Sieniła – kl. 6B,
10. Jan Sieniła – kl. 6B,
11. Juliusz Szcześniak – kl. 6C,
12. Oskar Szewczyk – kl. 5A,
13. Adam Kukieła – kl. 6C.
Opiekun drużyny: p. Lech Serwatka.


„Muzyczna lekcja Warszawy”

We wtorek 9 stycznia 2024 r. uczniowie i uczennice klas trzecich uczestniczyli w „muzycznej lekcji Warszawy”. Podczas spotkania edukacyjnego z p. Eweliną Dymowską – hejnalistką ze Straży Miejskiej m.st. Warszawy – trzecioklasiści zostali zapoznani z historią oraz muzyczną prezentacją hejnału Warszawskiego, Hymnu Polski a także innych znanych melodii na trąbce. Nie zabrakło również muzycznych zagadek.

Koordynatorem spotkań był p. Jan Młynek – szkolny psycholog.


NAGRODY ZA TALENCIAKI

Z radością informujemy, że w ramach akcji Szkoły Pełne Talentów wymieniliśmy 5550 talenciaków na nagrody:
– pakiet 6 gier integracyjnych,
– pakiet 6 gier logicznych,
– model serca,
– układ Słoneczny,
– zestaw arytmetyczny,
– pudełko kreatywnych niespodzianek,
– zestaw plastyczny „Na Start”.

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy za dzielne przypisywanie punktów na konto naszej szkoły oraz Radzie Rodziców za inicjatywę, koordynowanie akcji i propozycje nagród 😊.


PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

Z radością informujemy, że p. Małgorzata Pajewska-Multan – nauczycielka geografii i matematyki w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie – znalazła się w gronie laureatów wojewódzkich akcji Plebiscyt Edukacyjny 2023.

Gratulujemy p. Małgorzacie Pajewskiej-Multan zdobycia 2 miejsca i życzymy dalszych sukcesów!


WARSZTATY PROGRAMOWANIA KODUJ Z GIGANTAMI ZA DARMO JUŻ STARTUJĄ!

Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu!

Co to za akcja?
– darmowe warsztaty z programowania,
–  stacjonarnie w naszym mieście oraz online,
– do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania,
– małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem,
– kilka grup wiekowych.

Zajęcia odbywają się zarówno stacjonarnie (w ponad 100 miastach) jak i online i potrwają od 20 stycznia do 03 marca. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 18 rok życia, niezależnie od umiejętności, do wspólnej eksploracji i nauki programowania za darmo.

Aby wziął udział w zajęciach wystarczy indywidualnie zapisać się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly


„TAJEMNICE UKRYTE W ZDJĘCIU” – WARSZTATY Z HISTORII FOTOGRAFII

W dniu 3 stycznia 2024 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z historii fotografii. Zajęcia dla uczniów klas 1A, 1B, 1C, 1D i 5B poprowadzili fotografowie z „Manufaktury Kadru”. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poszerzyć wiadomości na temat czasu i miejsca powstania oraz historii wynalazku fotografii. Zajęcia były dla uczniów również okazją do poznania materiałów, na których powstawały zdjęcia. Obejrzeli reprodukcję pierwszego zdjęcia, pierwszego zdjęcia człowieka oraz unikatowe, ponad 100-letnie zdjęcia wykonane na szklanych płytkach, a także nowsze negatywy mało i wielko obrazkowe.

Uczniowie mogli poczuć się jak pierwsi fotografowie wchodząc pod czarną płachtę i oglądając obraz na matówce aparatu wielkoformatowego. Ciekawostką była możliwość obserwowania obrazu powstającego w aparacie na chusteczce higienicznej. Dodatkowo, interesującym doświadczeniem dla uczniów była obserwacja „obrazu odwróconego do góry nogami”. Na zakończenie ogromną radość sprawiła uczniom możliwość zabawy aparatami fotograficznymi sprzed kilkudziesięciu lat.


Nowy Rok 2024


Boże Narodzenie 2023

 

List Ministra Edukacji Pani Barbary Nowackiej [czytaj więcej]

List Prezydenta m.st. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego [czytaj więcej]


Escape Room = der Fluchtraum

Ostatniego dnia przed świętami uczniowie klas: 7 A i 8 A uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Znana prawie wszystkim gra Escape Room pojawiła się w formie niemieckiej. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie rozwiązań 5 różnych zadań, aby odnaleźć  tajemniczą karteczkę z nagrodą. Każde zadanie zawierało wskazówkę kierującą do kolejnego zadania. Zadania te nawiązywały do tematyki świątecznej, ale uwzględniały dodatkowo kompetencje matematyczne, które skłaniały uczniów do logicznego myślenia. Młodzież ochoczo ruszyła do rozwiązywania zagadek językowych. Nagrodą za zaangażowanie była słodka niespodzianka. Lekcję przygotowała pani Anna Lisiecka.


ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIA

We wtorek, 19 grudnia, odbyły się w naszej szkole świąteczne przedstawienia. Klasa 3D przygotowała występ artystyczny dla dzieci z klas 0-3, natomiast uczniowie i uczennice klas 5B i 5C wystąpili przed publicznością klas 4-8.

Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne, dzieci i młodzież oraz zaproszeni na uroczystość rodzice mieli okazję podziwiać te wyjątkowe przedstawienia, dzięki którym przenieśli się do Betlejem i przeżywali wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Przy dźwiękach bożonarodzeniowej muzyki i na tle pięknej dekoracji rozgrywały się sceny ze współczesnej kolacji wigilijnej, przeplatane zdarzeniami z czasów, w których narodził się Jezus. Inscenizacje spotkały się z niezwykle ciepłym i pozytywnym przyjęciem przez wszystkich widzów. Na koniec nie zabrakło również świątecznych życzeń.

Koordynatorkami świątecznych występów były: p. Judyta Wardak, p. Jolanta Kania oraz p. Anna Kondraciuk.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS 0-3 NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu, którego celem było:
a) rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
b) rozwijanie wrażliwości estetycznej,
c) stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
d) powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych
e) umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Kategoria klasy 0-1
I miejsce: Oliwia Garwolińska – kl. 0A,
II miejsce: Magdalena Łączna – kl. 0A, Lidia Czaban – kl. 1C,
III miejsce: Alicja Piechocka – kl. 1D

Wyróżnienia
Stanisław Gołota – kl. 0A, Magdalena Greń – kl.0A, Danuta Greń – kl. 0A, Antonina Śpiewak – kl. 0A, Filip Walczak – kl. 1A, Diana Skrocka – kl. 1A,  Tadeusz Dudek – kl. 1C, Natalia Wasiak – kl. 1C, Kyrylo Andrieiev – kl. 1D

Kategoria klasy 2-3
I miejsce: Julia Jendrzejewska – kl. 3A, Tomasz Matuszewski – kl. 3C,
II miejsce: Franciszek Śmigiera – kl. 2A, Emilian Bors – kl. 3B, Antonina Bors – kl. 3B
III miejsce: Jan Śmigiera – kl. 3B, Artur Piechocki – kl. 3C,

Wyróżnienia
Zofia Śpiewak – kl. 3A, Eliza Skrocka – kl. 3A, Franciszek Wenda – kl. 3D, Jan Piszczako – kl. 3D,

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział. Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród dla laureatów konkursu. Organizatorzy: p. Adrian Przybysz, p. Magdalena Łukawska, p. Agnieszka Prokopczyk


Konkurs „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”

Organizatorem Konkursu jest Urząd Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy, w imieniu którego działa Wydział Kultury. Konkurs skierowany jest do dzieci od lat 4 oraz ich rodziców i zostanie przeprowadzony wśród mieszkańców Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia pracy w jednej z dwóch poniższych kategorii:
a) kategoria przeznaczona wyłącznie dla dzieci polega na własnoręcznym wykonaniu ozdoby choinkowej lub stroiku (technika własna);
lub
b) kategoria w której dozwolona jest pomoc rodziców – własnoręczne wykonanie stroju karnawałowego dla dziecka.

Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-wesolych-swiat-bozego-narodzenia-

Sfotografowane prace będą przyjmowane wyłącznie na adres e-mail: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl do 1 stycznia 2024 r.


Ozdoba bożonarodzeniowa

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji w dniu 21 grudnia 2023 roku klasa 3A brała udział w warsztatach z wykonania ozdoby świątecznej. Podczas zajęć powstały wyjątkowe rękodzieła. W miłej atmosferze świątecznej aury każdy mógł wykazać się pomysłowością i stworzyć swój własny wianek świąteczny. Dzieci były bardzo zaangażowane, aktywnie i w skupieniu  wykonywały pracę pod kierunkiem prowadzącej animatorki.


KLASA 3D W MINICITY

Klasa 3D w dniu 20 grudnia 2023 r. wybrała się na wycieczkę do Minicity. Wyjście klasowe miało na celu przybliżenie uczniom specyfiki pracy w różnych zawodach oraz naukę zarządzania zarobionymi pieniędzmi. To była doskonała okazja, aby dzieci w praktyce  mogły wcielać się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia.  Uczniowie mieli  okazję pracować na prawdziwych sprzętach. Za swoją pracę otrzymali wynagrodzenie wyrażone w miasteczkowej walucie (miniasach), a po odprowadzeniu podatku mogli wydać zarobione pieniądze w lokalnym „Sklepiku Marzeń” lub zaoszczędzić. To była niezapomniana przygoda.


RAZEM NA ŚWIĘTA

W przedświątecznym okresie  Społeczność naszej Szkoły podjęła działania niesienia pomocy innym oraz dzielenia się dobrem:

1) własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świątecznymi dla:

– Podopiecznych oraz Pracowników Domów Pomocy Społecznej w Warszawie,

– Przedstawicieli różnych instytucji, z którymi współpracuje Szkoła,

– akcja „SerceNaKartce” – kartki świątecznej ze słowami wsparcia dla chorym dzieci, które święta spędzą w szpitalu;

2) udział w zbiórkach:

– „Rodacy Bohaterom” – zbiórka artykułów spożywczych i chemii gospodarczej dla Kresowiaków,

– „Bemowski Mikołaj” – zbiórka artykułów spożywczych i zabawek dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa,

– zbiórka akcesoriów i karmy dla zwierząt ze schroniska na Paluchu,

– akcja „Świąteczna zbiórka darów” – zbiórka artykułów spożywczych dla podopiecznych Fundacji Świat na Tak,

– akcja „Mikołaj w skarpetkach” – zbiórka kolorowych skarpet na rzecz chorych dzieci z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie oraz wychowanków Domu Dziecka w Kowalewie,

– akcja „Kolorowy kubek” – zbiórka na rzecz chorych dzieci z oddziału radioterapii;

3) inicjatywy podejmowane indywidualnie przez uczniów klas: przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami, warsztaty z rękodzieła – wykonanie upominków i słodkości oraz obdarowanie nimi najbliższych.

Dziękujemy Społeczności naszej szkoły za dar serca!


Szkolny konkurs plastyczny „Portret polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej”

W I śródroczu roku szkolnego 2023/24 zrealizowany został konkurs „Portret polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej”. Głównym celem konkursu było rozpropagowanie polskiej kultury wśród młodzieży, zainspirowanie uczniów do zapoznania się z twórczością literacką Wisławy Szymborskiej oraz rozbudzenie twórczego działania wśród uczniów i uczennic. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę wykonaną dowolną techniką plastyczną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Pola Kudzinowska – kl. 6C,

II miejsce: Rafał Pankiewicz – kl. 7B,

III miejsce: Ola Kulig – kl. 5D.

Wyróżnienia:

Maciej Wiśnik (klasa 6B), Zuzanna Landowska (klasa 5A), Maja Burzec (klasa 5A), Bianka Król (klasa 4B), Dominik Lisiecki (klasa 6B), Aleksandra Langen (klasa 6B)

Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród dla laureatów konkursu.

Koordynatorki konkursu: p. Oktawia Czech, p. Teresa Barszcz, p. Anna Kondraciuk.


Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach” – to jedne z fundamentalnych założeń, jakie zawiera ogłoszona 10 grudnia 1948 roku Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. W celu upamiętnienia tego ważnego wydarzenia rezolucja Zgromadzenia Ogólnego z 1950 roku ustanowiła tę datę Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Koordynatorki obchodów powyższego święta, p. Teresa Barszcz i p. Anna Kondraciuk, przygotowały dla uczniów młodszych oraz starszych klas naszej szkoły szereg zajęć, mających na celu uczczenie  tak istotnego wydarzenia.

Uczniowie i uczennice zapoznali się z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obejrzeli prezentacje multimedialne oraz wywiady z czołowymi działaczami ONZ. Odczytano wiersze i odsłuchano piosenki nawiązujące do tej tematyki. Przeprowadzone zostały również pogadanki dotyczące poszanowania wolności i godności drugiej osoby. Szczególną uwagę zwrócono na aspekt braterstwa oraz równości w relacjach międzyludzkich.

W ramach zorganizowanych działań, uczniowie i uczennice dzielili się swoimi poglądami. Mieli także okazję do stworzenia ilustracji i napisania krótkich wypowiedzi, które odzwierciedlały ich stanowiska dotyczące zagadnienia praw człowieka.


Zawody z tenisa stołowego

Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 301 odbyły się Dzielnicowe zawody w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Bruderek Hubert 5B, Chaber Łukasz 6C oraz Tymoteusz Ładoń 6B. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i dotarli aż do finału. Ostatecznie zajęli 2 miejsce spośród wszystkich szkół reprezentujących dzielnicę Bemowo. Gratulujemy!
Na zdjęciu oprócz zawodników jest również ich opiekun podczas zawodów, p. Kacper Pękała.


ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W dniach 20.11.2023 – 11.12.2023 odbył się świetlicowy konkurs plastyczny na świąteczną kartkę bożenarodzeniową. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas 3. Koordynatorem konkursu był wychowawca świetlicy, p. Maciej Bogacki.

Wyniki konkursu:

1 miejsce:  Jan Śmigiera – kl. 3B,

2 miejsce: Marta Kwasowska – kl. 3B,

3 miejsce: Zuzanna Litke – kl. 3B, Gaja Krutkow – kl. 3B.

Wyróżnienie: Ignacy Krzemiński – kl. 3B, Iwetta Świętochowska – kl. 3B, Wiktoria Kowalska – kl. 3B, Julia Borek – kl. 3C, Filip Stępniak – kl. 3B.

Gratulujemy kreatywnych pomysłów 😊.


Warsztaty IPMA Kids

W dniu 8 grudnia 2023 roku klasa 3 A brała udział w warsztatach IPMA Kids prowadzonych metodą projektu. To innowacyjna metoda edukacyjna, której celem jest aktywizowanie uczniów w proces uczenia się poprzez realizację konkretnego projektu. Zajęcia przeprowadzone były pod czujnym okiem pań z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zadaniem grup było wykonanie z otrzymanych materiałów toru przeszkód dla piłki kauczukowej.
Uczestnicy bardzo dobrze i kreatywnie poradzili sobie z tym zadaniem!


WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,NIECH KAŻDY RUSZY DROGĄ WOLONTARIUSZY”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Szkoła Podstawowa nr 357 zorganizowała dzielnicowy konkurs plastyczny pn. ,,Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”. W dniu 12 grudnia br. odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Wśród nagrodzonych uczestników nie zabrakło uczennic naszej szkoły:

– kategoria kl. 4-6: I MIEJSCE – Wiktoryia Zhukava SP nr 364, II MIEJSCE – Apolonia Wojtak SP nr 364, III MIEJSCE – Zofia Topolska SP nr 364;

–  kategoria kl. 7-8: II MIEJSCE – Sonia Miszczuk SP nr 364, III MIEJSCE – Amelia Dunarowicz SP nr 364.

Gratulujemy! 😊.


Wizyta Mikołaja w naszej szkole


Świąteczny kiermasz


„Choinka pod choinkę” dzielnicy Bemowo

„Choinka pod choinkę” to jedna z Waszych ulubionych akcji w naszej dzielnicy. Co roku, podczas finału, 1000 szczęśliwców otrzymuje piękne, pachnące drzewka. Ale to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaliśmy w tym roku!

Zapisy na akcję „Choinka pod choinkę”

Zgłoszenia będziemy przyjmować w dniach 6–10 grudnia za pomocą formularza internetowego, który znajdziecie na stronie:choinka.bemowo.waw.pl.System komputerowy wyłoni 1000 osób z prawidłowo wypełnionym formularzem, które otrzymają od nas drzewko. Nie decyduje kolejność zgłoszeń!

Wszystkie osoby, które wezmą udział w akcji, zostaną poinformowane o jej wyniku drogą elektroniczną w dniach 13-14 grudnia br. na adres e-mail podany w formularzu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. 

16 grudnia szczęśliwi zwycięzcy odbiorą pachnące jodły kaukaskie z parkingu przy UD Bemowo. Może to właśnie w twoim domu zagości bemowskie drzewko?

Gdzie i kiedy finał akcji „Choinka pod choinkę”?

16 grudnia w godz. 12.00-18.00 zapraszamy na dziedziniec naszego urzędu przy ul. Powstańców Śląskich 70. Tego dnia mieszkańcy, którym uda się wylosować drzewka będą odbierać swoje choinki, a dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy wiele fantastycznych atrakcji w świątecznym klimacie. Najmłodsi wezmą udział w gwiazdkowych warsztatach, zrobią ozdoby choinkowe i udekorują pierniczki. Wszyscy uczestnicy będą mieli też szansę spotkać prawdziwego Mikołaja. Nie zabraknie również zimowej strefy z miejscem do pamiątkowych zdjęć i rozgrzewających, świątecznych smakołyków. Będzie też okazja, by na bożonarodzeniowym jarmarku rękodzieła kupić oryginalne gwiazdkowe prezenty.

Spędźmy wspólne chwile i cieszmy się tym przedświątecznym czasem.

Nie może Was zabraknąć!

Linki na Social Media:

https://www.facebook.com/bemowowarszawa/posts/pfbid07MCGruJcJEQyLq6DnuUGAUT2A4waJMiYUoJeZupwigHdTiSGXuUEPY49VYxqajXwl

https://www.facebook.com/events/1103541534342966/

Regulamin [czytaj więcej]


„THANKSGIVING DAY” – POZNAJEMY GENEZĘ I TRADYCJE ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA

W ramach lekcji kulturoznawczych o krajach anglojęzycznych uczniowie klas 5-8 poznawali genezę i tradycje związane ze świętem „Thanksgiving Day – Świętem Dziękczynienia”.

Uczniowie klas 5-7 na podstawie obejrzanych i wysłuchanych filmików edukacyjnych w języku angielskim o historii i tradycjach tego święta, samodzielnie wykonywali zadania z kart pracy, poznając słownictwo, również z zakresu nazw amerykańskich, dziękczynnych potraw kulinarnych.

Uczniowie klas 8 mieli za zadanie uzupełnić dialog w języku angielskim na podstawie obejrzanego i wysłuchanego fragmentu serialu komediowego „Friends – Przyjaciele” (odcinek o Święcie Dziękczynienia „The one with the late – Ten ze spóźnieniem”).

Uczniowie wykonywali również klasowe indyki na których pisali po angielsku za co są wdzięczni. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu szkolnym – gazetki ścienne.


„Jestem AS –Akceptuję Siebie”

Klasa 6 B w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu „Jestem AS –Akceptuję Siebie”. Uczniowie bardzo aktywnie i z zaangażowaniem realizują zadania projektowe.  Projekt ma na celu pokazanie, że każdy z nas jest różny i wyjątkowy na swój sposób. Zadania projektowe mają pomóc uczniom w samoakceptacji własnej osoby oraz wzmocnieniu pozytywnego wizerunku spostrzegania siebie. Koordynatorami projektu są: p. Natalia Graczyk oraz p. Damian Sićko.


„Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Dzielnicowym konkursie „Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”. Głównym celem konkursu była promocja idei wolontariatu. Dziękujemy za wykonanie pięknych prac konkursowych.


„Zareklamuj Polskę 2023”

Klasa 1 A przystąpiła do udziału w patriotycznym projekcie pt. „Zareklamuj Polskę 2023”. Uczniowie w ramach projektu mogli w uroczysty sposób obchodzić 105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Działania projektowe podejmowane przez uczniów miały na celu promowanie Ojczyzny-Polski, rozbudzenie uczuć patriotycznych wśród młodych Polaków oraz wychowanie do wrażliwości na prawdę, dobro i piękno.

Koordynatorkami akcji były: p. Natalia Graczyk oraz p. Mariola Wójcik.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2023. Podczas udziału w wyżej wymienionym święcie wychowawcy przeprowadzili z uczniami zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów, które zostały przygotowane przez organizatora projektu.

Nauczyciele zaprezentowali uczniom jakie są ich prawa oraz szczegółowo omówili  Konwencję Praw Dziecka. Jedna z klas miała również zajęcia z psychologiem szkolnym, który zaprezentował uczniom film o tolerancji, a także szczegółowo wyjaśnił uczestnikom zajęć wyżej wymieniony termin.

Niektórzy uczniowie wykonali niebieskie szablony dłoni, na których wypisali swoje prawa i obowiązki.  Koordynatorami działań podjętych w szkole w ramach akcji byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Oktawia Czech, p. Damian Sićko, p. Jakub Kozłowski.


Warsztaty rodzinne

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie funkcjonujące od dwóch lat przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza 9 grudnia na warsztaty rodzinne dla rodziców wraz z dziećmi w wieku 7-12 lat.

Będzie to okazja by wesprzeć bliskość w rodzinach, wzmocnić wspólne doświadczenia i porozmawiać o łączących nas (rodziców i dzieci) marzeniach. Uczestnicy porozmawiają również o zasadach nowej, lepszej komunikacji w rodzinie.

Spotkanie warsztatowe poprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Domu Sąsiedzkiego Nad Stawem przy ul. Pełczyńskiego 30B w dniu 9 grudnia w godzinach 11:00-14:00.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 723 248 869.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie.


Webinar pt.” DEPRESJA DZIECI I MŁODZIEŻY, ZACHOWANIA AUTODESTRUKCYJNE”

Webinar, który poprowadzi Katarzyna Olobry-Księżak w ramach realizacji kampanii społecznej „Wychowuję mądrze i bezpiecznie”, odbędzie się 29 listopada 2023 r. w godz. 18:00-19:30.

Bezpieczny link: https://www.youtube.com/live/FmPyJG582NE?si=fyLUBr0R9gVDFjdl


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE O WARTOŚCIACH”

W dniu 28 listopada br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski „Wiersze o wartościach” dla uczniów kl. 1-3 oraz kl. 4-8. Uczniowie recytowali wiersze dotyczące między innymi: przyjaźni, miłości oraz szacunku. Wśród utworów pojawiły się wiersze znane, mniej znane a także wiersz, który został napisany przez samą uczestniczkę. Koordynatorkami konkursu były p. Teresa Barszcz, p. Anna Kondraciuk oraz p. Oktawia Czech.

Dziękujemy uczennicom i uczniom za udział w konkursie oraz wszystkim gratulujemy.

Wyniki konkursu:

kategoria kl. 1-3:

I miejsce: Wiktor Górski – kl. 2A, Aleksandra Kalinowska – kl. 3B,

II miejsce: Krzysztof Wójcik – kl. 1A, Weronika Kolińska – kl. 3A,

III miejsce: Wojciech Kalinowski – kl. 1A.

 

kategoria kl. 4-8

I miejsce: Wiktoria Augustyniak – kl. 4D, Ewa Reda – kl. 7B,

II miejsce: Maria Klocek – kl. 6A,

III miejsce: Aleksandra Langen – kl. 6B, Anastasiya Aleshkevich – kl. 6B.

 

wyróżnienia:

Mateusz Błasiak – kl. 4B, Kim Gaillard – kl. 6B, Ewa Mydłowiecka – kl. 6C,

Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufunduje nagrody konkursowe.


„Barwy serca” – bajki i wiersze dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z tomikiem bajek i wierszy dla dzieci pt. „Barwy serca” autorstwa p. Macieja Adamskiego (nauczyciel współorganizujący kształcenie w Szkole Podstawowej nr 364 w Warszawie).

„Barwy serca” – bajki i wiersze dla dzieci [czytaj więcej]


Akcja „Dzień Pluszowego Misia”

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji wolontariatu „Dzień Pluszowego Misia”. Zebraliśmy ponad 100 pluszaków.

Zebrane zabawki zostały przekazane do Instytutu Matki i Dziecka, Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego.


DZIEŃ FIBONACCIEGO

Leonardo Fibonacci to włoski matematyk z przełomu XII/XIII wieku, który odkrył swój słynny ciąg liczb, nazwany ciągiem Fibonacciego, w którym każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich. I tak otrzymujemy: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987 …

Dzień Fibonacciego obchodzony jest 23 listopada. Już w zapisie daty 23 listopada (11/23) znajdziemy cztery kolejne wyrazy ciągu Fibonacciego. Ciąg ten pojawia się niemal wszędzie wokół nas, m.in. w przyrodzie, architekturze, sztuce, muzyce, anatomii ludzkiego ciała czy informatyce.

O ciągu liczb Fibonacciego dowiedzieli się na matematyce uczniowie klas 4 i 6. Uczniowie obejrzeli film i zapoznali się z prezentacją pokazującą zastosowanie ciągu Fibonacciego, a następnie tworzyli geometryczne konstrukcje złotej spirali.

Zadanie zostało wykonane w ramach realizacji projektu (Nie)zwykła matematyka, którego koordynatorem w roku szkolnym 2023/2024 jest p. Małgorzata Pajewska-Multan.


Webinar dla rodziców i nauczyciel

Webinar dla rodziców i nauczycieli: „Jak budować pozytywną samoocenę uczniów i uczennic? Negatywne postrzeganie własnego ciała a relacje rówieśnicze i wyniki w nauce”.

Współcześni nastolatkowie, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia w budowaniu pozytywnej samooceny i pewności siebie. Zaangażowani w media społecznościowe, stykają się z toksycznymi treściami i nierealnymi ideałami piękna, których osiągnięcie w zdrowy sposób jest często niemożliwe.

Codziennie doświadczają silnych i często sprzecznych emocji, a przy tym – przez swój wiek – pozostają wrażliwi i w konsekwencji przestają w siebie wierzyć. Niska samoocena wpływa na relacje rówieśnicze, wyniki w nauce, zdrowie psychiczne, koncentrację, aktywność i zaangażowanie na lekcjach.

Pomóż nastolatkom w budowaniu pozytywnej relacji ze swoim ciałem, aby lęki związane z wyglądem nie były barierą do korzystania ze swojego potencjału!

Webinar: 27 listopada (poniedziałek) 2023 r. , w godz. 18.00-19.30

Zapisy: https://zapisy.ceo.org.pl/activity/1001/overview

Swoją ekspercką wiedzą podzielą się:

– Małgorzata Ohme – psycholożka, psychoterapeutka, dziennikarka, ekspertka merytoryczna programu Dove Self-Esteem

– dr Aleksandra Piotrowska – dr psychologii, pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego

– Natalia Boszczyk – nauczycielka języka polskiego, psycholożka, założycielka Szkoły Dobrej Relacji


Warsztaty „Ogród w szkle” oraz „Świąteczne kubki”

Dnia 22.11.23 r. uczniowie klas 1B, 2A, 2B, 2C wzięli udział w warsztatach ogrodniczych. Podczas zajęć „Ogród w szkle” dzieci poznały technikę wykonania ekosystemu zamkniętego w szklanym naczyniu, poznały zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej, bardzo łatwej pielęgnacji. W czasie warsztatów szczegółowo omówiono każdy etap zadania czego efektem była własnoręcznie wykonana praca. Natomiast uczniowie klasy 4B dekorując kubki świątecznymi motywami rozpoczęli już przedświąteczne przygotowania.

Warsztaty z rękodzieła dostarczyły uczestnikom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych i twórczych oraz były doskonałą okazją na zintegrowanie dzieci. Stworzone dekoracje przyozdobią domy uczniów lub posłużą jako wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego.


ŚWIEĆ BLASKIEM Z ODBLASKIEM

W dniu 22 listopada 2023 r. reprezentacja uczniów klas pierwszych naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięła udział w inauguracji akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

W ramach akcji, przed Urzędem Dzielnicy Bemowo, nasi pierwszoklasiści udekorowali zielone drzewko, na którym zamiast tradycyjnych bombek, zawisły różnokolorowe odblaski. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby zachęcają do wzięcia odblasku, by poprawić naszą widoczność na drodze.

Akcja organizowana jest przez Straż Miejską Warszawa i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie. Działanie ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jego celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności.

Świeć blaskiem z odblaskiem: https://www.facebook.com/watch/?v=733032668182726


Konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” – wyniki

Dniu 21 listopada 2023 roku chętni trzecioklasiści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w szkolnym konkursie ortograficznym –dyktandzie pt.: „Tchórzliwy Grześ”. Konkurs pozwolił na sprawdzenie wiadomości uczniów, zachęcił też do powtórzenia zasad ortograficznych i współzawodnictwa na gruncie ortografii polskiej.

Poziom był bardzo wysoki i dość wyrównany.

Tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymał Mikołaj Maksym uczeń z kl. 3C (Mikołaj nie popełnił w dyktandzie żadnego błędu), tytuł „Wicemistrzów Ortografii”: trafił do Łucji Kałużniak z klasy 3C oraz Aleksandry Matelowskiej uczennicy z klasy 3B.

Specjalne wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Zalewska klasa 3D, Dominik Płachciak klasa 3B, Julia Borek klasa 3C, Natalia Gwiazda klasa 3C, Tymon Koziara klasa 3C oraz Kacper Kruk klasa 3C.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

Koordynatorem konkursu była p. Marta Gałązka.


Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Świętowanie rozpoczęliśmy już 20 listopada przygotowując karteczki z pozytywnymi myślami.  We wtorek na korytarzu pojawiła sztaluga z plakatem informującym o święcie. Cała uroczystość rozpoczęła się na długiej przerwie, kiedy wolontariuszki chodziły z koszyczkami pełnymi pozytywnych myśli i „częstowały” nimi pracowników szkoły oraz uczniów.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.


II BEMOWSKIE FORUM MŁODZIEŻY

W piątek 17.11.2023 r. odbyło się II Bemowskie Forum Młodzieży, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo. Podczas spotkania odbyły się panele dyskusyjne:

  1. Sztuczna Inteligencja. Wsparcie czy zagrożenie?
  2. Sukces nie jedno ma imię. Szkoła i co dalej?
  3. Przyszłość w naszych rękach. Młodzi w polityce.

Gościem specjalnym w sesji Q&A był „Borkoś” – ratownik medyczny Marcin Borkowski.

Nasz szkołę reprezentowali:

– uczniowie: Natalia Dzierżanowska – kl. 6A, Anastasiya Aleshkevich – kl. 6B, Pola Glinka – kl. 8B, Maciej Wiśnik – kl. 6B oraz Rafał Pankiewicz- kl. 7B;

– nauczyciele: p. Wojciech Barański – dyrektor szkoły; p. Małgorzata Bąk – wicedyrektor szkoły; p. Oktawia Czech – Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, nauczycielka języka polskiego oraz p. Lech Serwatka – opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego.


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY BEMOWO

W dniu 16.11.2023 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo IV kadencji. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8. Podczas wyborów odbyło się także spotkanie p. Piotra Kobierskiego – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo i przedstawicieli obecnej Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo z uczniami naszej szkoły uprawnionymi do głosowania.

Z radością informujemy, że naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Bemowo będą reprezentowali: Pola Glinka z kl. 8B oraz Rafał Pankiewicz z kl. 7B. Gratulujemy i życzymy owocnych działań na rzecz lokalnej społeczności Dzielnicy Bemowo!


DZIEŃ TOLERANCJI

W naszej szkole 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Zarówno w klasach młodszych jak i starszych odbyły się lekcje, których celem było przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować, by nie ranić drugiej osoby. W trakcie zajęć wyświetlony został krótki film edukacyjny o tolerancji.
Pamiętajmy: AKCEPTUJEMY SIEBIE NAWZAJEM, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!!!

Szkolnym koordynatorem akcji była p. Teresa Barszcz oraz p. Anna Kondraciuk.


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców starszych

W dniu 16.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwach Bemowa w unihokeju chłopców starszych. Nasi dzielni uczniowie zdobyli  1 miejsce i będą reprezentować dzielnicę Bemowo podczas rozgrywek na szczeblu powiatu.
Opiekun chłopców: p. Lech Serwatka.
Gratulujemy zwycięstwa 🙂


Fabryka Bombek „Fogiel”

Dnia 15.11.2023 r. klasa 2B oraz 4B udały się do Fabryki Bombek „Fogiel”, która powstała w roku 1948 na Warszawskim Grochowie. Założył ją pan Jan Fogiel. Obecnie fabrykę prowadzi syn pan Jerzy Fogiel z żoną.

Jest to rodzinna firma produkująca ozdoby choinkowe od 1948 roku. Wyroby te zdobią choinki na całym Świecie a głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone Ameryki, Wielka Brytania, Niemcy oraz Szwajcaria. Wszystkie ozdoby są wykonywane ręcznie, a do ich produkcji używane są materiały najwyższej jakości.


DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

W dniu 14 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. Chętni uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w oparciu o materiały „Co wiem o smogu”, włączyli się gry, rozwiązywali krzyżówki oraz łamigłówki antysmogowe. Na ekranie edukacyjnym (obok sklepiku) pojawiły się okolicznościowe grafiki przypominające społeczności szkolnej o tym święcie. Działanie zrealizowane zostało w ramach realizacji projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Koordynatorem działań była p. Teresa Barszcz.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Czystego Powietrza!


Informacja dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami dotycząca orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego

Do szkoły specjalnej mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie, którzy mają aktualne orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (dalej: orzeczenie).

Takie orzeczenia wydaje publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna na kolejne etapy edukacyjne lub w wyjątkowych sytuacjach na jeden rok szkolny.

Jeśli Twoje dziecko ma orzeczenie ważne do końca roku szkolnego, musisz wystąpić o nowe orzeczenie. Aktualne orzeczenie dołącz do wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły. Zasada ta obowiązuje też w oddziałach specjalnych w szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Kto potrzebuje nowego orzeczenia

  • dziecko z „zerówki”, które ubiega się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na I etap edukacyjny, czyli klasy 1–3 szkoły podstawowej)
  • uczeń klasy 3 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do klasy czwartej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na II etap edukacyjny, czyli klasy 4–8 szkoły podstawowej)
  • uczeń klasy 8 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej specjalnej (orzeczenie na czas nauki w szkole ponadpodstawowej)
  • uczeń, którego orzeczenie traci ważność w roku szkolnym 2023/2024 i który ubiega się o przyjęcie do szkoły specjalnej.

 

Gdzie złożyć wniosek o wydanie orzeczenia

Wniosek o wydanie orzeczenia rodzice lub opiekunowie prawni składają w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola lub szkoły, zgłoś się do poradni, która jest rejonowa dla tej placówki. Informację, gdzie jest rejonowa poradnia, znajdziesz w przedszkolu lub szkole.

Jeśli Twoje dziecko w obecnym roku szkolnym nie chodzi do przedszkola ani szkoły zgłoś się do poradni w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

[!] Jeśli chcesz zapisać dziecko do szkoły specjalnej od 1 września 2024 r., wystąp o nowe orzeczenie.

Wykaz publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez m.st. Warszawę znajdziesz na stronie miasta (edukacja.um.warszawa.pl).


Webinary dla Rodziców

Informujemy o webinarach organizowanych w ramach Bemowskiej Kampanii Społecznej „Wychowuję mądrze i bezpiecznie”.

Więcej informacji na stronie kampanii: https://opsbemowo.waw.pl/wychowuje_madrze_i_bezpiecznie/index.php

Harmonogram zobacz


Zajęcia w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej „OPTA”

Informujemy o wolnych miejscach na zajęciach prowadzonych w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej „OPTA”. Pomoc świadczona przez poradnię jest bezpłatna, a jedynym warunkiem korzystania z niej jest bycie uczniem szkoły prowadzonej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Szczegóły dostępne pod linkiem:
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/wolne-miejsca-w-specjalistycznej-poradni-profilaktyczno-terapeutycznej-opta-zapraszamy-do-udzialu-w-zajeciach-


Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do udziału w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji. Z okazji obchodów tego święta w szkole odbyło się wiele działań. Podczas godzin wychowawczych uczniom została zaprezentowana prezentacja multimedialna, która poruszała zagadnienie dysleksji. Nauczyciele organizowali wychowankom szereg aktywności przybliżających uczestnikom zajęć problemy osób zmagających się z dysleksją. Uczniowie uczestniczyli w grach, które zgodnie z głównym motywem akcji uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie opierały się na zastosowaniu narzędzi TIK, ale również wykorzystano tradycyjne formy gier typu dobble itp. Powstały także okolicznościowe gazetki w celu rozpowszechniania informacji o akcji. Z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji p. Maciej Adamski napisał wiersz, którego treść znajduje się poniżej wraz z fotorelacją podjętych działań przez placówkę.

Koordynatorami działań zrealizowanych w szkole byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Mariola Wójcik, p. Hanna Cibora, p. Maciej Adamski.

Znam zasady doskonale,

choć nie wcielam ich już w życie

Gdyż dysleksja z tyłu głowy,

siedzi cicho bardzo skrycie

Nie osądzaj, mnie więc proszę,

nie wyśmiewaj moich błędów

Tłumacz tylko znacznie wolniej,

nie dokładaj nowych lęków

Wielu znanych i lubianych,

również żyję dziś z dysleksją

Można zatem świat zdobywać,

niech ta wiedza będzie lekcją

Czwartą zwrotką skończę wierszyk,

dzień dysleksji w październiku!

Serce okaż i cierpliwość,

świat tym zmienisz czytelniku!

Maciej Adamski

Informacja o publikacji działań placówki na stronie MSCDN wydziału w Warszawie:

https://mscdn.pl/europejski-tydzien-swiadomosci-dysleksji-relacje-uczestnikow/

Informacja o publikacji działań placówki na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji w dziale dobrych praktyk: https://www.ptd.edu.pl/tydziendys2023.html


XIX edycja Kampanii Białych Serc

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do udziału w Kampanii Białych Serc. W ramach XIX edycji kampanii nauczyciele podczas godzin wychowawczych zorganizowali pogadankę na temat uzależnienia od narkotyków w odniesieniu do uczniów ze szczególnym naciskiem na klasy VII i VIII. Społeczność szkolna w akcje solidarności z Europejskim Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy wykonała białe serduszka, które zawisły na szybach w salach lekcyjnych.

Koordynatorami akcji w placówce byli: p. Natalia Graczyk, p. Angelika Wojdyło, p. Damian Sićko.

Informacja o publikacji działań placówki na FB:

https://www.facebook.com/solidarny.protest.przeciwko.narkotykom.i.przemocy/posts/pfbid07Ym1FoPuCaFDTaVjmeFgRNTEsx5XCJvUBRAzGU32V7GLyWMZY2LQHf5oZqjLztTql


DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Drodzy Uczniowie, 14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Na ekranie w naszej szkole (obok sklepiku) pojawią się okolicznościowe grafiki przypominające o tym święcie.

Zachęcamy Was również do zagrania w gry smogowe, które są dostępne dla wszystkich – możecie w nie grać bez logowania:

– pogromca smogu: https://eduesa.nask.pl/pogromca-smogu

– sudoku antysmogowe: https://esa.nask.pl/sudoku-smogowe/

Możecie też skorzystać z materiałów edukacyjnych „Co wiem o smogu” dostępnych na stronie ESA:

– materiały dla przedszkolaków: https://esa.nask.pl/media/2020/04/Co_wiem_o_smogu_materialy_dla_przedszkoli.pdf

– materiały dla uczniów klas 1-8: https://esa.nask.pl/media/2020/02/Co-wiem-o-smogu.pdf

Działanie realizowane jest w ramach realizacji projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA).

Świętujmy wspólnie Dzień Czystego Powietrza!


Mistrzostwa Bemowa w szachy

W poniedziałek 13.11.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Bemowa w szachy.

W wyniku zaciętej rywalizacji nasi dzielni uczniowie zajęli III miejsce. Reprezentację szkoły stanowił Tymoteusz i Jan Ładoń, Joanna Sobkowiak i Umid Ilyasil. Gratulujemy 🙂


LEKCJA KULTUROWA WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKOJĘZYCZNYCH

W dniu 10 listopada br. w klasach 5-8 odbyły się zajęcia kulturowe wiedzy o krajach angielskojęzycznych. W tym roku lekcja została poświęcona Stanom Zjednoczonym: historii, tradycji i kulturze USA. W oparciu o informacje z filmiku edukacyjnego w języku angielskim „USA Fun Facts. American Culture” uczniowie samodzielnie rozwiązywali testy. Uczniowie z największą liczbą poprawnych odpowiedzi otrzymali ocenę bardzo dobrą za pracę na lekcji. Następnie obejrzeli prezentację o USA. Kolejnym etapem było otrzymanie przez uczniów tekstu piosenki Franka Sinatry „New York, New York”. Zadanie polegało na uważnym wysłuchaniu piosenki i uzupełnieniu luk w tekście. Uczniowie pracowali podczas tego zadania w 2 osobowych grupach. Na zakończenie wspólnie odśpiewali tekst piosenki.


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „OGRÓD PERMAKULTUROWY W KAŻDEJ SZKOLE”

Dzięki współpracy z Fundacją „W zgodzie z naturą” na terenie naszej szkoły powstał ogród permakulturowy, który w atrakcyjny i przekonujący sposób przekazywał wiedzę o naturze i zachodzących w niej procesach.

W ramach programu edukacyjnego „Ogród permakulturowy w każdej szkole” uczniowie kl. 4 (rok szkolny 2022/2023) oraz kl. 5 (rok szkolny 2023/2024) uczestniczyli w 7 zajęciach warsztatowych. Od marca do listopada 2023 r. przeszli przez cały cykl roczny w ogrodzie: od zbudowania grządek, przez sadzenie, zbiory i przygotowanie grządek na zimę.

Realizacja projektu wdrożyła uczniów do pozytywnego i przyjaznego dla przyrody korzystania ze środowiska naturalnego. Szkolnym koordynatorem projektu była p. Elżbieta Borowska.


„SZKOŁA DO HYMNU” 2023

W piątek, 10 listopada br. społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej by o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Uczestnicząc w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” włączyliśmy się we wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel był podzielony na dwie części dla klas 0-3 oraz dla klas 4-8. Uczniowie z klasy 0 i 3 A w interesujący sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach. Przedstawili ciekawą lekcję historii, na której wyjaśnili, czym jest bycie patriotą. Zwrócili uwagę na to, że o naszą wolność walczyło wiele pokoleń. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie piękne ilustracje przedstawiające dary naszej ojczyzny. Apel klasa 3 A zakończyła uroczystym Polonezem. Uroczystość dla klas 4-8 przygotowana była przez kl. 6A i kl. 6C. Uczniowie śpiewali i recytowali patriotyczne pieśni oraz wiersze. Można było również usłyszeć archiwalne nagranie głosu marszałka Józefa Piłsudskiego.
Święto Niepodległości jest ważne dla Polaków. W dniu 11 listopada 1918 rok, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała wolność.
Ta niezwykła data uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

Dzień później uczniowie klasy 6C w kostiumach z lat 20-tych XX wieku przeszli korytarzami szkoły, a następnie ulicami osiedla, rozdając narodowe kotyliony. Był wśród nich nawet sam Józef Piłsudski w rolę którego wcielił się Antek Furmanek.


SZKOŁA PAMIĘTA 2023

W ramach ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła pamięta 2023” społeczność naszej szkoły podjęła działania:

– wolontariat szkolny zorganizował akcję ,,Jesteśmy – Pamiętamy.” Akcja polegała na porządkowaniu grobów i kwater na Warszawskich Powązkach, zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów. Do naszych wolontariuszy dołączyły także ich rodziny;

– realizacja projektu edukacyjnego „BohaterON – włącz historię”;

– uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. Śladami Batalionów ,,Zośka” i Parasol”. W czasie zajęć prowadzonych na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie poznali przebieg walk w niektórych dzielnicach Warszawy, dowiedzieli się o działaniach prowadzonych przez ,,Szare Szeregi” w okresie okupacji oraz Powstania Warszawskiego;

– podczas lekcji historii uczniowie klas: 8A, 8B, 7A i 5D oglądali prezentację na temat Powstania Warszawskiego, poznawali bohaterów, dowiadywali się o życiu codziennym w okupowanej Warszawie oraz wykonali plakaty związane z tematyką Powstania Warszawskiego;

– chętni uczniowie w ramach akcji „Kartka dla Powstańca” umieszczali wpisy na portalu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.


Bezpłatne webinary

Zapraszamy na bezpłatne webinary, poświęcone poprawie dobrostanu psychicznego podopiecznych i wspieraniu ich w codziennym funkcjonowaniu w szkołach i w otaczającym środowisku, realizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES).

Spotkania będą prowadzone w języku ukraińskim [czytaj więcej]


SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W SALI ZABAW FIKOŁKI CH WOLA PARK

W imieniu Instytutu Książki serdecznie zapraszamy na bezpłatne wydarzenie, jakie organizujemy w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Sali Zabaw Fikołki CH Wola Park w sobotę – 18 listopada. To ostatnie wydarzenie z cyklu Zaczytane Place Zabaw.

Będzie to wyjątkowe spotkanie z książką oraz jej bohaterami prowadzone przez aktora – absolwenta łódzkiej szkoły filmowej i animatorkę z Fikołków. „Bohaterką” spotkania jest najnowsza książka pani Justyny Bednarek zatytułowana „Wnuczka antykwariusza”.

Kiedy: 18 listopada – sobota

Gdzie: Sala Zabaw Fikołki w galerii handlowej CH Wola Park

O której: czytanie w godz. 13:00, 15:00 oraz 17:00 (zapraszamy na wybrany blok godzinowy)

Bezpłatne wejście do sali zabaw Fikołki na hasło: Mała książka – Wielki człowiek

To wspaniały i oryginalny pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z dzieckiem z dala od multimediów w krainie wyobraźni.


KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ DYNIĘ

W dniu 8 listopada br. zakończyliśmy konkurs na „Najładniejszą dynię”. Był to konkurs z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego skierowany do uczniów klas 4-8. Udział w konkursie wzięło 6 klas. Jury stanowili przedstawiciele 11 klas, którzy w głosowaniu zdecydowali, że najładniejszą dynię zaprezentowała klasa 5B. Gratulujemy 😊.


Akcja Sadzenie żonkili

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję sadzenia żonkili w ramach kampanii „Pola nadziei”. W październiku i na początku listopada uczniowie klas: 5 D, 8 A oraz 8 B wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu: p. Ewą Burdak i ks. Dariuszem Grzywą przy pomocy nauczycielki biologii p. Magdaleny Mrozowskiej sadzili cebulki żonkili w ogródku przy budynku szkoły. Pracy było sporo, gdyż otrzymaliśmy 300 cebulek, które trzeba było posadzić, podlać i odpowiednio zabezpieczyć przed szkodnikami, tak aby na wiosnę mogły pięknie rozkwitnąć. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wspaniałą pracę i zaangażowanie.


Spotkanie z Zastępcą Burmistrza

Drodzy rodzice i opiekunowie,

jeśli nurtują Was kwestie oświaty, sportu lub inne dot. Dzielnicy Bemowo, serdecznie zapraszam na spotkanie ze mną podczas dnia zebrań z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 364, 7 listopada 2023 r. w godz. 18:30-20:00.

Z przyjemnością odpowiem na każde zadane pytanie i poznam Państwa opinie na temat rozwoju naszej dzielnicy.

Spotkania będą miały charakter indywidualny. Wasze zgłoszenia chętnie przyjmę już dziś pod numerem telefonu 22 443 77 97 w godz. 8:00 -16:00.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Kobierski

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo


Spotkania edukacyjne dla rodziców

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy zaprasza na 2 spotkania edukacyjne dla rodziców.

7 listopada dla rodziców dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat) i 14 listopada dla rodziców nastolatków (13-17 lat).

Będzie okazja by porozmawiać o tym, co dzieje się z naszymi dziećmi na tych etapach rozwoju – czy to co robią jest naturalne? Jak reagować by zadbać o ich potrzeby, a jednocześnie nie zapominać o własnych? Szkoła, zajęcia dodatkowe, znajomi, pierwsze związki, obowiązki domowe, relacje rodzinne… Jak w tym wszystkim nie oszaleć?!

Spotkania edukacyjne prowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Ośrodka przy ul. Pełczyńskiego 30A w dniach 7 i 14 listopada w godzinach 16:45-20.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 723 248 869.

Warsztaty realizowane są w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie.

Plakat dla dzieci w wieku 7-12  zobacz

Plakat dla dzieci w wieku 13-17  zobacz


Konkurs „Jesienny lampion z dyni”

W  ostatnim tygodniu października 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Jesienne lampiony dyniowe”. Piękne lampiony wykonane przez uczestników konkursu zdobiły hol i trawnik przed budynkiem szkoły. Członkowie jury oddawali swoje głosy na lampiony, które wzbudziły ich szczególne zainteresowanie.

W wyniku głosowania zostali wyłonieni laureaci konkursu. Byli to:

I miejsce – Sofi Honcharenko kl.3C

II miejsce – Antonina Śpiewak kl. 0A, Wincenty Nadolski kl. 1C

III miejsce – Maksymilian Ułasiuk kl. 1B, Wiktoria Pawlak kl. 1D

Wyróżnieni za udział:

KLASA 0A:  Marta Gładysz, Szymon Stępniak

KLASA 1A:  Maksymilian Buchalik, Wojciech Kalinowski, Wojciech Litwa, Jan Rożeluk, Antek Więckiewicz

KLASA 1B:  Stanisław Kret

KLASA 1C:  Lidia Czaban, Barbara Karpienko, Zhasmina Nuratdinova, Zuzanna Puchajda, Izabela Rybakowska, Filip Rytel, Julia Skóra, Natalia Wasiak

KLASA 1D:  Bruno Dzadz, Ignacy Fendor, Alicja Piechocka

KLASA 2B:  Milena Grzegorzewska, Matvii Panchenko, Mateusz Świderski

KLASA 2C:  Michał Kwil

KLASA 3A:  Maja Czajka, Julia Groszek, Julia Jendrzejewska, Weronika Kolińska, Hanna Piaskowa

KLASA 3B:  Aleksandra Kalinowska, Filip Stępniak, Iwetta Świętochowska.

KLASA 3C:  Diana Zialenskaya

Wszyscy uczestnicy konkursu, za trud włożony w wykonanie lampionu, zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy zwycięzcom!


OFERTA ZAJĘĆ BEMOWSKIEGO CENTRUM KULTURY

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 364 przy ul. M. E. Andriollego 1 (poziom -1, szatnia):

Poniedziałek:

– zajęcia plastyczne (7-12 lat) godz. 14:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54193

Wtorek:

– Wesołe Laboratorium (7-12 lat) godz. 15:15 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51283

Środa:

– Genius (7-12 lat) godz. 8:30 – 9:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54196

– Bliskie dźwięki – zajęcia muzyczne (1 m-c-4 lata) godz. 11:00 – 11:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53584

– Muzyka (nie) Poważna – zajęcia muzyczne (5-10 lat) godz. 14:15 – 15:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53586

– Joga dla dzieci (7-10 lat) godz. 15:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53588

– Taniec nowoczesny hip-hop (12-16 lat) godz. 16:30 – 17:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54213

Czwartek:

– Balet (7-9 lat) godz. 14:00 – 14:50

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/52835

– Balet (5-7 lat) godz. 15:00 – 15:50

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/52826

– Zajęcia plastyczne (7-12 lat) godz. 16:00 – 18:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54195

Piątek

– Joga dla dzieci (7-10 lat) godz. 14:00 – 15:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53669

– Genius (7-12 lat) godz. 15:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54197

 

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

  1. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

http://www.bemowskie.pl

Ulotka zobacz


Klasa 3c w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Wybraliśmy się na lekcję muzealną adresowaną do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, której celem było przekazanie wiedzy o różnorodnych aspektach życia i twórczości Fryderyka Chopina. Rozwijaliśmy również swoją kreatywność w sferze muzycznej, plastycznej i ruchowej. Lekcja była podzielona na część teoretyczną realizowaną na ekspozycji Muzeum oraz część warsztatową utrwalającą zdobyte wiadomości.

Temat naszych warsztatów był: Mały Chopin. Zapoznaliśmy się z  Fryckiem Chopinem i jego rodziną – multimedialne elementy ekspozycji oraz prezentowane na niej pamiątki pozwoliły nam poznać życie kilkuletniego kompozytora, a także bliskie mu osoby.  Już wiemy, że muzykę Chopina warto odkrywać bez względu na wiek.

Gorąco polecamy wizytę w tym Muzeum.


Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Znaczek baśniowy na przygodę gotowy”

Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie reprezentowali:
1) Małgorzata Zawadzka – kl. 0A
2) Maksymilian Buchalik – kl. 1A
3) Tadeusz Dudek – kl. 1C
4) Devika Acharya – kl. 4B
5) Lila Okła – kl. 4C

Za udział w etapie szkolnym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Chadam


TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. W tym roku hasłem przewodnim było następujące motto:  Zostań Królową/ Królem swojego czasu. Działania podjęte w ramach projektu miały na celu lepsze poznanie własnej osoby, pokazanie uczniom ich mocnych oraz słabych stron, poszerzenie wiedzy o nowe zagadnienia: zegar biologiczny, cele krótko i długoterminowe, planowanie, ustalanie priorytetów, listy zadań. Istotne było również uświadomienie uczniom, jak ważny jest w naszym życiu sen, wypoczynek, oraz dbanie o siebie i swój własny dobrostan.

Koordynatorami akcji byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Mariola Wójcik, p. Damian Sićko.

Certyfikat zobacz


Szachowe sukcesy

W dniu 28 października br. w Otwartych Mistrzostwach Warszawy w szachach szybkich Tymon Ładoń (uczeń kl. 6B) w kategorii do lat 12 zajął I miejsce a w kategorii do lat 18 miejsce III.
We wrześniu br. w Międzywojewódzkich Eliminacjach Tymek wywalczył awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jako jeden z 4 zawodników z dwóch województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
Gratulujemy zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów!


Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz”

W poniedziałek 23 i 30.10.23 r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach z programowania. Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz” realizowany jest w ramach Programu „Młodzi kompetentni warszawiacy w swoim mieście 2022-2023”.

Zajęcia były realizowane w Centralnym Domu Technologii w metodyce STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Kurs obejmował 4 lekcje realizowane podczas 2 spotkań warsztatowych po 90 minut każde.

W trakcie pierwszych warsztatów uczestnicy poznali roboty edukacyjne Photon, podstawy programowania wizualnego oraz tworzyli własne trasy przejazdu robotów, które następnie samodzielnie programowali.

W czasie drugich warsztatów uczestnicy programowali „Robopsa” – wykorzystywali pętle, instrukcje warunkowe oraz czujniki światła, dźwięk by stworzyć własny program „robota stróżującego”. Tworzenie programu „robopsa” reagującego na komendy, przybliżyło uczestnikom działanie „sztucznych inteligencji” oraz połączyło naukę programowania z tematem dbania o nasze domowe zwierzęta.

Natomiast klasa 6B wraz z wychowawcami uczestniczyła w dniach 24 i 31.10.23 r. w warsztatach „Projektowanie miasta przyszłości”.
Na pierwszych zajęciach, uczestnicy poznali podstawy projektowania i modelowania przestrzeni miejskiej w 3D – wcielając się w rolę badaczy i projektantów, uczestnicy zdiagnozowali najważniejsze potrzeby mieszkańców Warszawy w kontekście przestrzeni miejskiej oraz zaprojektowali park przyszłości, którego makietę zbudowali w programie do modelowania 3D. Na drugim warsztacie uczestnicy kursu poznali podstawy programowania oraz konstrukcji obwodów elektrycznych za pomocą płytki rozwojowej Microbit. Celem każdej grupy było poznanie różnego rodzaju rozwiązań Smart city, a następnie stworzenie własnego rozwiązania technicznego. Uczestnicy poprzez budowę makiety „inteligentnego budynku” oraz zaprogramowanie płytki microbit wraz z wybranym czujnikiem, tworzyli miniaturowe, prototypowe Inteligentne miasto.


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców młodszych

25 października 2023 r.  w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców młodszych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza szkoła piękną grą wywalczyła I miejsce, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Wielkie brawa!

Życzymy powodzenia w rozgrywkach na kolejnym szczeblu 🙂


Test Coopera

W dniu 21 października 2023 roku na terenach sportowych SP 357 przy ul. Zachodzącego Słońca 25, odbywał się Test Coopera dla Dzielnicy Bemowo. W wydarzeniu wzięło udział 427 osób a z naszej szkoły 162 biegaczy. Podczas testu odbywała się akcja „Wybiegaj sprzęt dla swojej szkoły”. Reprezentacja naszej szkoły okazała się najliczniejsza, co zapewniło nam 1 miejsce i czek na kwotę 3 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego.

Wielkie podziękowania dla naszych uczniów ich rodziców za mobilizację, wysiłek i poświęcony czas.


Mistrzyni Świata 2022 r. w Tańcu Nowoczesnym

Uczennica klasy 7A Mira Bandrivska Mistrzyni Świata 2022 r. w Tańcu Nowoczesnym. Swoim tanecznym występem zachwyciła widzów podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Dzielnicy Bemowo. Mira chciałaby kiedyś uczyć tańca innych. Kto wie, może kiedyś to właśnie Ona poprowadzi kogoś do mistrzostwa. Gratulujemy i trzymamy kciuki 🙂


AKADEMIA RODZICÓW NASTOLATKA – BEZPŁATNE KONSULTACJE

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji rodzicielskich oferowanych w programie Akademia Rodziców Nastolatka – wyzwania i możliwości. Konsultacje rodzicielskie są to indywidualne spotkania rodzica, podczas których można omówić swoje trudności czy wyzwania związane z życiem z nastolatkiem.

Konsultacje są prowadzone przez doświadczonych psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów.

Takie spotkania mogę odbyć się w formie on-line lub na żywo w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska linia” przy ul. Jaktorowskiej 4.

Aby umówić się na konsultację należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 499 37 33. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00.

Zachęcamy do zapisów, liczb konsultacji jest ograniczona. Konsultacje są kierowane do osób mieszkających w Warszawie.

Program Akademia Rodziców Nastolatka. – wyzwania i możliwości jest finansowany przez m.st Warszawa.

Więcej o programie: https://www.facebook.com/AkademiaRodzicowNastolatka

Zespół Akademii Rodziców Nastolatka


I CO JA MAM ZROBIĆ Z TĄ ZŁOŚCIĄ?

Czy czujesz czasem, że wewnątrz ciebie kłębi się burza emocji i do końca nie wiesz co z tym zrobić? Czy bywa, że złość przesłania Ci ocenę sytuacji a później doświadczasz nieprzyjemnych tego skutków?

Na warsztatach dowiesz się czym są emocje, dlaczego są ważne i jak wpływają na twoje życie. Ćwiczenia pomogą ci zobaczyć, że złość nie jest twoim wrogiem, ale sygnałem, który może ci pomóc zrozumieć, co się dzieje się z tobą.
Nauczysz się, jak konstruktywnie wyrażać swoją złość, bez agresji i niszczenia relacji. Poprawisz swoje umiejętności komunikacyjne, dzięki którym będziesz w stanie wyrażać to co czujesz w sposób zrozumiały dla innych.

Warsztat kierowany jest dla młodzieży w wieku 13-14 lat (7 lub 8 klasy szkoły podstawowej).
WARSZTAT ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 22.10.23, W GODZINACH 09.00 – 16.00, W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA OPTA.
Adres: ul. Marszałkowska 85 lok. 34, wejście od ul. Wspólnej, II klatka.
Zapisy: tel. 797 924 700, między 10.00 – 17.00

Poprowadzą go:
Hanna Regulska – psychoterapeutka dzieci i młodzieży;
Alicja Niemierko-Pająk – psychoterapeutka rodzinna.

Ilość miejsc ograniczona, liczba osób w grupie 8-12. W przypadku niewystarczającej liczby
osób, warsztat będzie przełożony. Warsztat jest bezpłatny, realizowany w ramach projektu „Kryzys Czyli Szansa”, który jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.


SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W SALI ZABAW FIKOŁKI ARKADIA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w imieniu Instytutu Książki serdecznie zapraszamy na bezpłatne wydarzenie, jakie organizowane jest w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Sali Zabaw Fikołki Arkadia w najbliższą sobotę – 21 października 2023 r.

To wyjątkowe spotkanie z książką oraz jej bohaterami prowadzone przez aktora – absolwenta łódzkiej szkoły filmowej i animatorkę z Fikołków. „Bohaterką” spotkania jest najnowsza książka pani Justyny Bednarek zatytułowana „Wnuczka antykwariusza”, która pod koniec roku trafi do rąk wszystkich pierwszoklasistów w całej Polsce. Książka rekomendowana jest dla dzieci od 7. do 11. roku życia.

Kiedy: 21 października – sobota

Gdzie: Sala Zabaw Fikołki w galerii handlowej Westfield Arkadia

O której: czytanie w godz. 13:00, 15:00 oraz 17:00 (zapraszamy na wybrany blok godzinowy)

Bezpłatne wejście na hasło: Mała książka – Wielki człowiek

To wspaniały i oryginalny pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z dzieckiem z dala od multimediów w krainie wyobraźni.


Gra edukacyjno-terenowa „Śladem Bemisiów”

21 października zapraszamy do udziału w grze edukacyjno-terenowej „Śladem BEMISIÓW”. Nasi bohaterowie przeprowadzą Was przez ciekawe i kreatywne zadania!
Gra rozpoczyna się o godzinie 10:00. Punkt startu czyli odbioru map będzie znajdował się w holu Urzędu Dzielnicy Bemowo. Podczas naszej gry powinniście znaleźć 6 punktów czyli 6 Bemisiów. Przygotujcie się na niesamowitą wyprawę! https://www.facebook.com/events/880441907031602/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia przyjmujemy na adres bemowo.wydarzenia@um.warszawa.pl do dnia 16 października 2023 r. W tytule e-mail należy wpisać nazwę gry, w treści e-mail należy wpisać: nazwę drużyny oraz liczbę jej uczestników (od 2 do 5). Organizator wyśle uczestnikom e-mail zwrotny z potwierdzeniem udziału w grze. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem https://bemowo.um.warszawa.pl/-/gra-edukacyjno-terenowa-sladem-bemisiow-

Plakat zobacz


III Bemowski Turniej Gier Planszowych

21 października br. w godz. 10:00-18:00 zapraszamy do sali sesji w urzędzie Dzielnicy Bemowo na III Bemowski Turniej Gier Planszowych!

Tym razem sięgniemy po bitewnego klasyka „Blood Rage” oraz świetnie przyjęty w planszówkowym świecie „Great Western Trail”! Oj, będą emocje 😉

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października do godz. 12:00 na bemowo.wydarzenia@um.warszawa.pl. Wzorem ubiegłych edycji powstaną listy rezerwowe. Dla tych, którzy nie będą uczestniczyć w turnieju dostępne będą stoły z grami poza turniejowymi.

Szczegóły dotyczące zapisów https://bemowo.um.warszawa.pl/-/iii-bemowski-turniej-gier-planszowych

Plakat zobacz


PRZYGOTOWANIE DO ZIMY W OGRODZIE PARMAKULTUROWYM

W dniu 19 października br. odbyły się siódme warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Ogród permakulturowy w każdej szkole”. W czasie praktycznych zajęć piątoklasiści odkryte grządki przykryli słomą, liśćmi i inną materią organiczną. Nałożony materiał przekompostuje się i użyźni ziemię zarówno przerobionym materiałem jak i przez wabienie dżdżownic. Uczniowie zbudowali również domki dla jeży oraz zrobili wiszące mini karmniki dla ptaków.

Stwarzając odpowiednie warunki dla zwierząt zimujących w naszym szkolnym ogrodzie oraz przygotowując glebę na wiosnę zakończyliśmy przygotowania do zimy 😊.


IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Dnia 19.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach – „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven – „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” – pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James’s Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss – „Wiener Blut”, czy Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto. Koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Franciszek Laskowski – klasa 8 A

II miejsce – Vasili Karnachou – 8 A

III miejsce – Danyl Liebiediev – 7A

GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów ☺


NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY 2023

Uroczystość dzielnicowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2023 połączona z 250-leciem powołania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w dniu 17.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

W odniesieniu do tradycji Szkoły Podstawowej nr 364 w prowadzeniu oddziałów dwujęzycznych z językiem francuskim, co zostało potwierdzone przyznaniem prestiżowego certyfikatu LabelFranceEducation przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, a także – European Language Label – europejskim certyfikatem jakości w edukacji językowej ustanowionym przez Komisję Europejską, uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny związany z językiem francuskim. Na początek – odnosząc się do kinematografii francuskiej, zebrani usłyszeli motyw muzyczny z filmu z Louisem de Funes „Żandarm z Saint-Tropez”, wykonany przez uczniów  na dzwonkach chromatycznych. Następnie, w etiudzie tanecznej do francuskiej piosenki „Je suis malade” wystąpiła uczennica klasy 7. Myroslava Bandrivska – mistrzyni świata w tańcu nowoczesnym. W Bordeaux we Francji znajduje się największy na świecie namiot cyrkowy, który nosi nazwę na cześć legendarnego cyrkowca Arlette Henriette Gruss. W naszej szkole mamy artystę – ucznia klasy 6 Krzysztofa Wójcika, który wraz z asystentką Apolonią Wojtak zabrali gości w świat magii. Występy artystyczne uczniów zakończyły śpiewająco Amelia Kowal i Karolina Żero utworem „Loin d’ici” – laureatki 2. miejsca 10. edycji Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej Frankofonia 2023.

Spotkanie było również okazją do nagrodzenia wyróżniających się w dziedzinie edukacji dyrektorów i nauczycieli z bemowskich placówek oświatowych, wśród których przyznane zostały:

NAGRODA PREZYDENTA m.st. Warszawy dla:

– p. Krystyny Szymkowskiej – nauczycielki historii w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz;

NAGRODA BURMISTRZA DZIELNICY BEMOWO m.st. Warszawy dla:

– p. Wojciecha Barańskiego – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Beaty Strzelczyk – Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Angeliki Wojdyło – Pedagoga specjalnego Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Natalii Graczyk – nauczycielki współorganizującej kształcenie w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

Gratulujemy szczególnych osiągnięć w pracy pedagogiczno-wychowawczej pracownikom naszej Szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów!

Na zakończenie miłe chwile uświetnił występ gościa specjalnego – François – polsko-francuskiego piosenkarza, który rozpoczął swoją karierę złotym przyciskiem w polskiej edycji programu „Mam Talent”.


Zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

16 października uczniowie klasy 5B uczestniczyli  w zajęciach, w których konstruowali projekty korzystając z elektronicznych zestawów konstrukcyjnych: Boffin 100, 300, 500, 750.

Podstawą wszystkich projektów jest siatka, na której zatrzaskujemy poszczególne elementy.  Szczegółowa instrukcja z informacjami o umieszczeniu części i opisem każdego projektu sprawia, że każdy uczeń jest w stanie tworzyć ciekawy projekt.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, którego głównym celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Niektóre projekty:

https://www.canva.com/design/DAFySm42bp4/33Cw8fTS8WljH0wRL8Iimg/edit?utm_content=DAFySm42bp4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton


Ślubowanie klas pierwszych


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane w pracę z uczniami. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klasy VII B oraz IV B.

A gdyby planetą zawładnęły roboty..? Pod takim hasłem odbyła się część artystyczna. Była poświęcona ukazaniu jak wyglądałaby szkoła z nauczającymi robotami. Finalnie uczniowie tęsknili za nauczycielami i ich obecnością w szkole.  Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.   Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom za ich pedagogiczny trud. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.


Jesień w ogrodzie permakulturowym

Jesień w ogrodzie to czas zbiorów oraz przygotowań na kolejny sezon. Podczas szóstych warsztatów w szklarni i ogrodzie w ramach działań projektowych „Ogród permakulturowy w każdej szkole” piątoklasiści pozyskali nasiona z pozostawionych przez lato warzyw – aby móc w przyszłym roku ponownie zasadzić je w ogrodzie (niezależność żywieniowa). Uczniowie przykryli odkryte grządki, aby przygotować je na zimę. Ściółkowanie użyźni ziemię, co pozwoli na odpowiednie przygotowanie gleby na wiosnę.


Uroczyste zakończenie LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W dniu 11 października 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji szkolnej. Uroczystość miała miejsce w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy Dzielnicy Bielany przy ulicy Lindego 20. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Podczas uroczystości p. Lech Serwatka (nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole) otrzymał brązową odznakę „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

Gratulujemy! 😊.


Twierdza Modlin

W dniu 10.10.2023 r. klasa VII B w ramach nagrody w konkursie „Metropolia warszawska w 2040 roku” wybrała się do Twierdzy Modlin – jednego z najlepiej zachowanych miejsc fortyfikacyjnych w Europie. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali forty Twierdzy, podziemia oraz Muzeum znajdujące się na jej terenie. Przybliżona została wszystkim niesamowita historia tego miejsca, uczniowie spacerowali wzdłuż Narwi, a całość została zwieńczona wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek! Był również czas na integrację przy wspólnej zabawie i gry w piłkę na świeżym powietrzu.


Zawody finałowe LVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Dnia 6 października 2023 roku na terenach SKRY WARSZAWA przy ulicy Wawelskiej 5 odbyły się zawody finałowe LVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Prawo startu w zawodach miała pierwsza 10 z biegów dzielnicowych. Naszą szkołę na szczeblu Warszawy godnie reprezentowali:
– Tomasz Chalupka – klasa 6B,
– Kuba Chybała – klasa 6B,
– Dominik Lisiecki – klasa 6B.
Opiekun: p. Lech Serwatka.


Warsztaty chemiczne w klasie 2A oraz 3B

W czwartek 05.10.2023 uczniowie klasy 2A oraz 3B wzięli udział w warsztatach chemicznych, podczas których sala lekcyjna zamieniła się w małe laboratorium. Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci zapoznały się z laboratoryjnym sprzętem takim jak statywy, zlewki, probówki czy cylindry miarowe. Po części teoretycznej związanej z omówieniem wykorzystywanych narzędzi oraz związanych z nimi zasad bezpieczeństwa, uczniowie z radością przystąpili do działań praktycznych. Wcielając się w rolę szalonych naukowców zgłębiali tajniki chemii oraz wykonywali eksperymenty chemiczne. Praca z magicznym pyłem oraz różnokolorowymi cieczami przyniosła dzieciom wiele satysfakcji.


MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany jest projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach realizacji projektu nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem”. Gratulujemy!

Nagrodą w konkursie jest bezpłatny pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą:
– ekran edukacyjny zamontowany wewnątrz budynku szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych,
– szkolenia dla nauczycieli koordynatorów dotyczące smogu, zmiany klimatu

– dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych: scenariusze zajęć i karty pracy, plakaty oraz ulotki.

Szkolnymi koordynatorami projektu są p. Teresa Barszcz oraz p. Małgorzata Bąk.

Projekt ESA angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

Razem zadbamy o naszą przyszłość!


RODZINNE CZYTANIE

Z okazji szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w akcji pn. „Rodzinne czytanie”. Zadanie polegało na wspólnym, głośnym czytaniu w rodzinnym gronie. Akcja połączyła uczniów z rodzeństwem, rodzicami, dziadkami oraz bliskimi, z którymi spędzili wspólne, czytelnicze chwile. Brawo!

Dziękujemy za nadesłane fotografie z czytelniczych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do praktykowania na co dzień głośnego czytania.


Warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”

W piątek 29.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły” dla uczniów klas 0-3. Zajęcia poprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiając z dziećmi o obowiązujących przepisach i zasadach dotyczących bezpieczeństwa.


Klasa 3C – zajęcia plastyczne pt.: „Czekamy na piękną, złotą jesień”

Uczniowie klasy 3C uwielbiają malować farbami. Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci zamieniły się w prawdziwych „Artystów – Malarzy”. Nie od dziś wiadomo, że malowanie rozwija m.in.: percepcję wzrokową a także wyrabia umiejętność mieszania barw. Podczas edukacji plastycznej powstały wspaniałe prace przedstawiające jesienny las. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.  Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.


Sztafetowe biegi przełajowe

W środę 27 września 2023 r. nasza szkoła brała udział w sztafetowych biegach przełajowych. Z zawodów drużyna chłopców wróciła ze srebrnymi medalami. Gratulujemy wspaniałej postawy!


#kochamsłyszeć

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kochamsłyszeć.  Koordynatorzy akcji p. Natalia Graczyk, p. Karolina Buczek, p. Agnieszka Urazińska, p. Mariola Wójcik, p. Angelika Wojdyło w swoich klasach przeprowadziły zajęcia na temat zmysłu słuchu oraz roli, którą odgrywa w otaczającej nas rzeczywistości.  Akcja miała na celu uwrażliwić uczniów na potrzeby osób z niedosłuchami.


HONOROWE WYRÓŻNIENIE „SZKOŁA Z POMYSŁEM” DLA NASZEJ SZKOŁY

27 września br. w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIV gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA i Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Oba projekty realizowane są w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła z pomysłem”, który miał na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności uczniów i uczennic, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację społeczności szkolnej. Zespół ekspertów opiniujący wnioski wyłonił w obecnej edycji 17 zwycięskich szkół (w tym 4 z dzielnicy Bemowo).

Z radością informujemy, że Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Szkoła z pomysłem na uczenie” – pielęgnowanie tradycji dwujęzyczności z językiem francuskim, otrzymała nasza szkoła. Brawo!


KAMPANIA „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”

W miesiącu wrześniu wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa”. Kampania miała na celu uczulenie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru lasów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Z nadesłanych zdjęć zostanie utworzony piękny, ogólnopolski kolaż ekologiczny, który dostępny będzie na stronie https://straznicylasow.pl/

Zapraszamy także do obejrzenia naszych szkolnych kolaży 😊.


Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do udziału w wielu aktywnościach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Korytarze i sale lekcyjne zostały ozdobione wykonanymi przez dzieci dekoracjami. W czasie zajęć odbywały się quizy tematyczne i zabawy językowe. Starsi

uczniowie przedstawiali na lekcji wykonane przez siebie prezentacje multimedialne rozwijające umiejętności językowe i poszerzające wiedzę na temat różnorodności językowej w Europie. W czasie długich przerw na korytarzach można było wziąć udział w przygotowanych przez uczniów quizach

kulturowych. Uczestnicy mogli częstować się słodyczami i poprzez zabawę poszerzać swoją wiedzę na temat krajów i języków europejskich.


Piknik rodzinny „Bemowo z Aniołami”

W sobotę 23 września 2023 r. w godzinach 12.00 – 17.00 nasza szkoła brała udział w pikniku rodzinnym „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym przy współpracy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „Michael”. Piknik odbył się na terenie parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks. B. Makiewicza 1. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klas 5B, 6B, 7B, 8A i 8B, którzy realizowali zadania przy swoim stanowisku. Adresatami były młodsze dzieci i zadania były skierowane właśnie do nich, chociaż odwiedzali nas również nasi absolwenci i aktualni uczniowie :).


Wycieczka klasy VII B do Kampionskiego Parku Narodowego

Dnia 22 września odbyła się integracyjna wycieczka uczniów klasy VII B do Kampionskiego Parku Narodowego. Była to świetna okazja do spędzenia czasu w lesie na świeżym powietrzu pod opieką instruktora. W programie był spacer połączony z obserwacjami fauny i flory. Podczas tej aktywności dzieci wykonywały przeróżne zadania na kartach pracy. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko.


Biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

22 września w Parku Górczewska odbyły się biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę dzielnie reprezentowało 20 uczniów z wielu klas. W wyniku rywalizacji sportowej aż 6 uczniów zajęło wysokie miejsca i już 6 października będą reprezentować szkołę na szczeblu Warszawy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych uczniów 🙂


Trybański Basket Day For Kids

W piątek 22 września w naszej szkole uczniowie kl. 4-6 odbyli trening koszykarski z Cezarym Trybańskim – polskim koszykarzem, pierwszym polskim zawodnikiem w lidze NBA. Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszego gościa oraz złożenia mu urodzinowych życzeń. Jak powiedział p. Trybański „nikt tak głośno mu jeszcze nie śpiewał 100 lat” 😊.

Trybański Basket Day For Kids to zajęcia typowo koszykarskie z elementami ogólnorozwojowymi. Uczniowie rozpoczęli trening od wspólnej rozgrzewki, a następnie odpowiednio przygotowani do wysiłku fizycznego ćwiczyli pod okiem doświadczonych trenerów na kolejnych stacjach. Ćwiczenia miały charakter ogólnorozwojowy. Po odbytym treningu odbył się mały test dla uczestników. Ten element rywalizacji jest nieodłączną częścią sportu, więc na Trybański Basket Day Kids nie mogło go zabraknąć. Na zakończenie treningu razem z trenerami Cezary Trybański zaprosił uczniów na krótką mowę motywacyjną. Ostatnim elementem wydarzenia była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Cezarym Trybańskim i zdobycie autografu koszykarza. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (autor zdjęć: p. Mateusz Politański).


SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POKOJU

21 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Zajęcia edukacyjne były czasem kształtowania szacunku i życzliwości do innych ludzi. Podczas lekcji etyki uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie „co to jest pokój?” oraz „co można zrobić, aby zapanował pokój?”. Zapoznali się również z utworem autorstwa Ewy Skarżyńskiej pt. „Drzewo pokoju”, a następnie do przeczytanego wiersza stworzyli ilustracje, które przyozdobiły szkolny korytarz.

Nasze działania miały na celu propagowanie pokoju na świecie oraz uświadomienie nam, jaką ogromną rolę odgrywa on w życiu każdego człowieka. Koordynatorkami wydarzenia były: p. Teresa Barszcz oraz p. Anna Kondraciuk.


SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

W miesiącu wrześniu nasza szkoła, we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Bemowo oraz Fundacją Nasza Ziemia, przystąpiła do 30. edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątania świata, która przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Uczniowie klas: 4D, 5B, 5C, 5D i 6C wraz z nauczycielami i opiekunami wolontariatu: p. Teresą Barszcz, p. Ewą Burdak i ks. Dariuszem Grzywą wspólnie uporządkowali teren wokół naszej szkoły. Przed rozpoczęciem akcji wszyscy zostali zaopatrzeni w worki do segregacji oraz rękawice ochronne.

Jak zawsze była to doskonała okazja, by uczniowie uczyli się odpowiedzialności za ochronę naszej planety, zadbali o jej czystość oraz przyczynili się do tego, by wszystkim dobrze się na niej żyło. Dziękujemy i do zobaczenia w kolejnej eko-akcji 😊.


Wyjście klas 1D i 3C do kina

Dnia 18 września uczniowie kl. 1D i kl. 3C, w ramach integracji międzyklasowej, wybrali się do kina Cinema City Bemowo na film: „O psie, który jeździł koleją”.

Jest to wspaniała ekranizacja lektury szkolnej czytanej przez wiele pokoleń dzieci. Twórcy filmu zmienili jednak słynne zakończenie historii. Serdecznie polecamy wszystkim klasom obejrzenie wzruszającej opowieści o wspaniałym psie – Lampo!


Warsztaty: Rodzice jako Partnerzy po rozstaniu

Zapraszamy pary rodziców w separacji lub po rozstaniu do udziału w warsztacie, którego celem jest wzmocnienie współpracy rodzicielskiej na rzecz dzieci. Udział w grupie angażuje we wspólną pracę nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, wyrażaniem emocji czy stylem wychowawczym rodziców. Program warsztatu skupia się na wzmocnieniu współpracy rodzicielskiej dorosłych, która przekłada się na dobrostan dzieci. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Program składa się z 10-ciu spotkań grupowych dla obojga rodziców. Stworzony został po to, żeby wzmocnić współpracę rodziców na polu wychowawczym. Zauważono, że im lepsza jest relacja rodziców także w parach po rozstaniu czy rozwodzie, tym większe zaangażowanie ojca w relacje z dziećmi. Program opracowany został przez Phila i Carolyn Cowan (USA). Badania zarówno w USA jak i w klinice Tavistock Relationships w Londynie pokazują dużą skuteczność działania tego programu.

O czym?

Tematy poruszane podczas spotkań:

  • Współpraca rodzicielska,
  • Umiejętność komunikacji, rozwiązywania problemów i regulacji emocji,
  • Relacje z dzieckiem – umiejętności wychowawcze dopasowane do wieku dzieci,
  • Wzorce międzypokoleniowe: dziadkowe – rodzice – dzieci,
  • Radzenie sobie ze stresem i dbanie o swój dobrostan

Dla kogo?

Zapraszamy rodziców, którzy:

  • Chcą zadbać o jakość swojej relacji jako pary rodzicielskiej,
  • Chcą lepiej dbać o swoje dzieci,
  • Chcą lepiej radzić sobie z emocjami swoimi, współrodzica oraz dzieci,
  • Chcą lepiej rozwiązywać konflikty w swojej rodzinie po rozstaniu, `
  • Interesują się, jak inni rodzice radzą sobie ze swoimi dziećmi i z relacjami w parze w sytuacji okołorozwodowej.

Organizacja warsztatów:

  • Spotkania są skierowane wyłącznie do rodziców, którzy mają przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 11 lat
  • Grupa ma charakter edukacyjno-terapeutyczny
  • 10 spotkań odbywa się co tydzień w środy od godz. 17 do 19,
  • Warsztaty prowadzone są przez parę prowadzących, kobietę i mężczyznę
  • Uczestnicy warsztatów są kwalifikowani po spotkaniu konsultacyjnym z prowadzącymi
  • Uczestnicy są proszeni o wypełnienie testów, które służą ewaluacji skuteczności warsztatów
  • W warsztatach bierze udział od 6 do 8 par rodzicielskich

Warsztaty odbywają się w środy od godz. 17 do 19 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Bemowo ul. Pełczyńskiego 28E.

INFORMACJE I ZAPISY:

22 664 13 42, 22 664 08 49, 509 953 508 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-16.00

Plakat zobacz


Program „Niebieska Linia”

Stowarzyszenie „Niebieska Linia” prowadzi aktualnie program grupowego wsparcia psychologicznego dla osób doznających przemocy „Powrót do Godności”.

W ramach wspomnianego programu, uruchamiamy grupę wsparcia dla nastolatków w wieku 11-13 lat.

Podczas spotkań będziemy zajmować się lepszym rozumieniem emocji i potrzeb dzieci, myśli i przekonań dotyczących siebie i innych ludzi, rozwijać umiejętności komunikowania ich. Nabycie tych umiejętności ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy w atmosferze otwartości, autentyczności i akceptacji będą mieli możliwość porozmawiania również o rzeczach dla nich ważnych, jak również trudnych (m.in. dotyczących sytuacji przemocy w ich rodzinie).

Prowadzący wprowadzą elementy psychoedukacyjne m.in. o prawach dziecka, zjawisku przemocy, czy sposobach na ochronę siebie. Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do wieku i gotowości uczestników. Zależy nam na tym, aby poprzez zabawę, zadania i rozmowy z młodzieżą stworzyć przestrzeń do nabywania nowych umiejętności i dzielenia się swoimi uczuciami, myślami, sukcesami oraz trudnościami.

Spotkania grupy odbywają się w środy w godz.17:00-19:00, łącznie odbędzie się 10,  cotygodniowych spotkań. Udział w grupie będzie poprzedzony jednorazową konsultacją z rodzicem/opiekunem prawnym, która będzie jednocześnie elementem kwalifikującym do grupy.

Grupa spotyka się stacjonarnie, w siedzibie naszego Stowarzyszenia na ul. Jaktorowskiej 4, na warszawskiej Woli.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt. Zapisu do grupy można dokonać telefonicznie (22 499 37 33), mailowo (info@niebieskalinia.org) lub za pośrednictwem formularza zamieszczonego pod linkiem: 

https://forms.gle/iGSYvaWC8vQ4YUc5A

Plakat zobacz


Jak rozmawiać z dzieckiem o tym, co się dzieje w domu – Warsztat dla rodziców

Najważniejszą ale i najtrudniejszą kwestią dla rodziców jest towarzyszenie i wspieranie dziecka w jego lękach, obawach, złościach będących konsekwencją trudnej sytuacji w rodzinie. Dziecko dla prawidłowego rozwoju potrzebuje stabilnego i przewidywalnego środowiska, które zaspakaja jego potrzeby.

Zapraszamy na jednodniowy, bezpłatny warsztat rodziców, którzy:

– pozostają w długotrwałym konflikcie lub doświadczają przemocy domowej ze strony partnera/partnerki

– podjęli decyzję o rozstaniu lub innej ważnej zmianie w życiu rodziny

– mają kłopot jak rozmawiać z dzieckiem o sytuacji domowej

– martwią się jak decyzje dorosłych wpłyną na funkcjonowanie ich dzieci

 

Warsztat odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia OPTA 23 września 2023 r. w godz. 9.00 – 17.00

Zapisy pod numerami: 797 924 700 lub 797 850 874

 

Warsztat poprowadzą specjalistki Stowarzyszenia OPTA:

Marlena Dałek – psycholog, psychoterapeutka, mediatorka, trenerka

Magdalena Krupa – Witkowska – psycholog, psychoterapeutka, trenerka

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „WIDZĘ-TOWARZYSZĘ 3”. Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.


RATUNKU! MAM W DOMU NASTOLATKA – Warsztat dla rodziców

Zapraszamy na warsztat edukacyjny dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o przemianach, jakie zachodzą w psychice nastolatków. Będziemy mówić co można zrobić,  by utrzymać zarówno swój autorytet rodzicielski jak i dobrą więź z własnym dorastającym dzieckiem. Warsztat będzie okazją do praktyki zachowań i reakcji, które mogą być pomocne przy wspieraniu nastoletniego dziecka. Szczególnie w budowaniu jego poczucia własnej kompetencji kiedy przechodzi ono przez trudne sytuacje. Na warsztacie będzie również o tym, jak, w poszanowaniu własnych granic, komunikować co jest dla nas ważne, a co jesteśmy skłonni negocjować.

WARSZTAT ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ, 24.09.23, W GODZINACH 10.00 – 18.00, W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA OPTA przy ul. Marszałkowskiej 85 lok. 34

Prowadzący:
Hanna Regulska – psychoterapeutka dzieci i młodzieży
Alicja Niemierko-Pająk – psychoterapeutka rodzinna

Zapisy pod numerem tel.  797 924 700 lub 797 850 874 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00

ZAPRASZAMY

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „WIDZĘ-TOWARZYSZĘ 3” Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.


Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września w naszej szkole był obchodzony Dzień Kropki. Jak co roku chętni uczniowie i nauczyciele nawiązali swoją garderobą do tego wydarzenia. Niektórzy wykonali także kropkowe prace. Międzynarodowy Dzień Kropki ma za zadanie zwrócić uwagę dzieciom na to, że KAŻDE z nich posiada jakiś talent, który warto odkryć i pielęgnować.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Vashti: https://youtu.be/rETI9cQxNgQ oraz do wysłuchania/zaśpiewania piosenki po angielsku: https://youtu.be/r_I43cxDQ-o


Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego „Spacerownik Bemowski”

We wtorek 12 września br. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu wakacyjnego „Spacerownik Bemowski” zorganizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Z radością informujemy, że II miejsce zajęła praca uczennicy klasy 6 C naszej szkoły – Poli Kudzinowskiej. Praca Poli nosi tytuł „Spacerownik Bemowski dla dużych i małych”, jest bogato ilustrowana i obejmuje trasę spacerową od Lotniska przez Fort Bema, Osiedle Przyjaźń, Park Górczewska, Fort Blizne i Chrzanów oraz Las Bemowo. Pola wykazała się również znajomością historii tych miejsc i licznych aktualnych atrakcji.

Gratulujemy Poli i zapraszamy do wykorzystania spacerownika w wycieczkach po Bemowie 😊.

Spacerownik zobacz


Wręczenie nagród i dyplomów w konkursie Metropolia warszawska w 2040 roku

W dniu 13.09.2023 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego delegacja uczniów z klasy 7 B uczestniczyła w uroczystości odebrania nagród i dyplomów w konkursie „Metropolia warszawska w 2040 roku” w której zdobyła II miejsce.
Najlepszym z najlepszych nagrody wręczyli Prezydent Rafał Trzaskowski wraz ze swoim zastępcą i jednocześnie prezesem  Stowarzyszenia – p. Michałem Olszewskim. Nagrodą w konkursie dla uczniów całej klasy jest wycieczka do Twierdzy Modlin. Gratulujemy sukcesu!


OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNO-SPOŁECZNY „KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI”

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji projektu „Każdy inny wszyscy równi”. Projekt wdrożony będzie w klasie 7 B. Celem realizacji działań jest:
– uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.
Koordynatorkami projektu są p. Natalia Graczyk oraz p. Angelika Wojdyło.

Plakat zobacz


Pokaz judo

W ramach współpracy Szkoły z Klubem Kuma Judo 11 września br. odbył się pokaz judo dla uczniów naszej szkoły z klas 0-3. Trener Marcin przedstawił najpierw historię tej dyscypliny sportowej, a następnie odbył się pokaz judo w wykonaniu trenerów Klubu. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich zainteresowań.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

„Nowy rok szkolny się zaczyna. Już czeka szkoła i koledzy. W książkach zasób nowej wiedzy. Witaj szkoło oto wracamy!” – tymi słowami uczniowie klasy 3C rozpoczęli uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas 0-3.

Dzieci z klasy 3C z uśmiechem na twarzy powitały wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Szczególnie ciepło zostały przyjęte dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają edukację w naszej szkole. Dzieci te, wkroczyły w nowy etap swojego życia, stały się członkami społeczności szkolnej – Szkoły Podstawowej nr 364 im. K. Markiewicz. Jesteśmy przekonani, że tu spotkają wspaniałych kolegów i koleżanki, a może nawet zawrą przyjaźnie na całe życie.

Na powitanie, uczniowie klasy 3C, zaśpiewali również piosenkę w języku angielskim. Przynieśli swoją klasową „maszynę pogodową”.

Wszystkim zgromadzonym gościom życzyli samych słonecznych dni, pogody ducha oraz uśmiechu od ucha do ucha. Wspaniałego roku szkolnego 2023/2024 pełnego sukcesów w nauce, marzeń i planów!

Natomiast uczniowie klas 4-8 wraz z całą społecznością szkolną zostali przywitani w szkole apelem przygotowanym przez uczniów i uczennice klasy 8B wraz z wychowawczynią. Najstarsi uczniowie przygotowali przedstawienie z motywacyjnym przesłaniem na nowy rok szkolny, pozostawiając wszystkich z życzeniami samych sukcesów i wiary we własne możliwości.

Artystycznymi akcentami podczas apelu był występ wokalny uczennicy klasy 6B – Aleshkevich Anastasiyi, występ muzyczny ucznia klasy 6C na ukulele – Antoniego Furmanka, a publiczność zgromadzoną na sali oczarował uczeń klasy 6B swoim magicznym występem i prezentacją sztuczek iluzjonistycznych – Krzysztof Wójcik.

List Pana Piotra Kobierskiego, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo, do Rodziców i Opiekunów uczniów bemowskich szkół [czytaj więcej]


WIZYTA PANI BURMISTRZ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 września br. p. Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, spotkała się z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole. Na dobry start edukacyjnej przygody wszystkie dzieci otrzymały dzielnicowe upominki, które sprawiły im dużo radości. Pierwszy dzień w szkole z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych zerówkowiczów 😊. Dziękujemy !!!


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 – 4.09.2023 r.

klasy 0 – 3, godz. 8.30 – spotkanie w sali gimnastycznej,

klasy 4 – 8, godz. 11.00 – spotkanie w sali gimnastycznej,

 

Po części oficjalnej nastąpi spotkanie z wychowawcami klas zgodnie z harmonogramem:

 

Klasa sala
0 A 24 (parter)
1 A 101 (I piętro)
1 B 29 (parter)
1 C 102 (I piętro)
1 D 111 (I piętro)
2 A 26 (parter)
2 B 207 (II piętro)
2 C 228 (II piętro)
3 A 218 (II piętro)
3 B 27 (parter)
3 C 103 (I piętro)
3 D 104 (I piętro)
4 A 109 (I piętro)
4 B 121 (I piętro)
4 C 219 (II piętro)
4 D 131 (I piętro)
5 A 202 (II piętro)
5 B 127 (I piętro)
5 C 201 (II piętro)
5 D 220 (II piętro)
6 A 203 (II piętro)
6 B 209 (II piętro)
6 C 204 (II piętro)
7 A 211 (II piętro)
7 B 224 (II piętro)
8 A 106 (I piętro)
8 B 226 (II piętro)

 

Aktualna lista podręczników znajduje się tutaj

Proszę pamiętać, że podręczniki do religii nie są objęte dotacją MEN, w związku z tym należy je kupić we własnym zakresie.

Natomiast podręczniki do języka francuskiego po części finansowane są z budżetu szkoły oraz dotacji MEiN.

 

Wyprawka do zerówki  [czytaj więcej]

Wyprawka do szkoły dla klas 1-3  [czytaj więcej]