Aktualne akcje wolontariatu:

  1. Akcja ekologiczno-edukacyjna: „Tusz do paki” [czytaj więcej]
  2. Projekt „Zbieram to w szkole” – zbiórka zużytych baterii plakat
  3. „Daj filtrom nowe życie” – zbiórka zużytych filtrów do wody [czytaj więcej]
  4. „Wymień puste na pełne” – zbiórka pustych tubek po kleju AMOS [czytaj więcej]
  5. Zbieramy korki dla Marysi [czytaj więcej]
  6. Ozdoby świąteczne [czytaj więcej]
  7. Wolontariat w szkolnej bibliotece [czytaj więcej]
  8. Zbiórka kolorowych skarpet [czytaj więcej]
  9. Zbieramy: kolorowe kubki, pendrive oraz powerbanki [czytaj więcej]
  10. Akcja „SerceNaKartce” [czytaj więcej]
  11. Akcja „Bemowski Mikołaj” [czytaj więcej]
  12. Akcja „Mikołaj w skarpetkach” [czytaj więcej]

Szczegóły związane z działaniem wolontariatu znajdują się w zakładce: Uczniowie – Wolontariat.


Telefony zaufania link

Wsparcie psychologiczne dla młodzieży


TELEFONY ZAUFANIA ORAZ INFOLINIA WSPARCIA

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

https://dokumenty.mein.gov.pl/f201efc8-0ae9-4ad2-97d1-eb0b400d74f5/ramkapomocowa.png


XI Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „Frankofonia’2024”

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XI Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „Frankofonia’2024”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w odbędą się w piątek – 10 maja 2024 roku od godz. 9:00 (z udziałem publiczności) w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. M. E. Andriollego 1) – wejście od ul. Rosy Baily. Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni uczestnicy odbędzie się w sobotę – 8 czerwca 2024 roku o godz. 12:00 w Amfiteatrze Bemowo przy ul. Raginisa w Warszawie.

Kompletne zgłoszenia należy składać do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 kwietnia 2024 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora).

Zapraszamy do licznego udziału!

 

Regulamin Frankofonia’2024 [czytaj więcej]

Karta zgłoszenia Frankofonia’2024 [czytaj więcej]

Zgoda na udział Frankofonia’2024 [czytaj więcej]


„THANKSGIVING DAY” – POZNAJEMY GENEZĘ I TRADYCJE ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA

W ramach lekcji kulturoznawczych o krajach anglojęzycznych uczniowie klas 5-8 poznawali genezę i tradycje związane ze świętem „Thanksgiving Day – Świętem Dziękczynienia”.

Uczniowie klas 5-7 na podstawie obejrzanych i wysłuchanych filmików edukacyjnych w języku angielskim o historii i tradycjach tego święta, samodzielnie wykonywali zadania z kart pracy, poznając słownictwo, również z zakresu nazw amerykańskich, dziękczynnych potraw kulinarnych.

Uczniowie klas 8 mieli za zadanie uzupełnić dialog w języku angielskim na podstawie obejrzanego i wysłuchanego fragmentu serialu komediowego „Friends – Przyjaciele” (odcinek o Święcie Dziękczynienia „The one with the late – Ten ze spóźnieniem”).

Uczniowie wykonywali również klasowe indyki na których pisali po angielsku za co są wdzięczni. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu szkolnym – gazetki ścienne.


„Jestem AS –Akceptuję Siebie”

Klasa 6 B w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu „Jestem AS –Akceptuję Siebie”. Uczniowie bardzo aktywnie i z zaangażowaniem realizują zadania projektowe.  Projekt ma na celu pokazanie, że każdy z nas jest różny i wyjątkowy na swój sposób. Zadania projektowe mają pomóc uczniom w samoakceptacji własnej osoby oraz wzmocnieniu pozytywnego wizerunku spostrzegania siebie. Koordynatorami projektu są: p. Natalia Graczyk oraz p. Damian Sićko.


„Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Dzielnicowym konkursie „Niech każdy ruszy drogą wolontariuszy”. Głównym celem konkursu była promocja idei wolontariatu. Dziękujemy za wykonanie pięknych prac konkursowych.


„Zareklamuj Polskę 2023”

Klasa 1 A przystąpiła do udziału w patriotycznym projekcie pt. „Zareklamuj Polskę 2023”. Uczniowie w ramach projektu mogli w uroczysty sposób obchodzić 105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Działania projektowe podejmowane przez uczniów miały na celu promowanie Ojczyzny-Polski, rozbudzenie uczuć patriotycznych wśród młodych Polaków oraz wychowanie do wrażliwości na prawdę, dobro i piękno.

Koordynatorkami akcji były: p. Natalia Graczyk oraz p. Mariola Wójcik.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2023. Podczas udziału w wyżej wymienionym święcie wychowawcy przeprowadzili z uczniami zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów, które zostały przygotowane przez organizatora projektu.

Nauczyciele zaprezentowali uczniom jakie są ich prawa oraz szczegółowo omówili  Konwencję Praw Dziecka. Jedna z klas miała również zajęcia z psychologiem szkolnym, który zaprezentował uczniom film o tolerancji, a także szczegółowo wyjaśnił uczestnikom zajęć wyżej wymieniony termin.

Niektórzy uczniowie wykonali niebieskie szablony dłoni, na których wypisali swoje prawa i obowiązki.  Koordynatorami działań podjętych w szkole w ramach akcji byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Oktawia Czech, p. Damian Sićko, p. Jakub Kozłowski.


Warsztaty rodzinne

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie funkcjonujące od dwóch lat przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza 9 grudnia na warsztaty rodzinne dla rodziców wraz z dziećmi w wieku 7-12 lat.

Będzie to okazja by wesprzeć bliskość w rodzinach, wzmocnić wspólne doświadczenia i porozmawiać o łączących nas (rodziców i dzieci) marzeniach. Uczestnicy porozmawiają również o zasadach nowej, lepszej komunikacji w rodzinie.

Spotkanie warsztatowe poprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Domu Sąsiedzkiego Nad Stawem przy ul. Pełczyńskiego 30B w dniu 9 grudnia w godzinach 11:00-14:00.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 723 248 869.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie.


Webinar pt.” DEPRESJA DZIECI I MŁODZIEŻY, ZACHOWANIA AUTODESTRUKCYJNE”

Webinar, który poprowadzi Katarzyna Olobry-Księżak w ramach realizacji kampanii społecznej „Wychowuję mądrze i bezpiecznie”, odbędzie się 29 listopada 2023 r. w godz. 18:00-19:30.

Bezpieczny link: https://www.youtube.com/live/FmPyJG582NE?si=fyLUBr0R9gVDFjdl


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE O WARTOŚCIACH”

W dniu 28 listopada br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski „Wiersze o wartościach” dla uczniów kl. 1-3 oraz kl. 4-8. Uczniowie recytowali wiersze dotyczące między innymi: przyjaźni, miłości oraz szacunku. Wśród utworów pojawiły się wiersze znane, mniej znane a także wiersz, który został napisany przez samą uczestniczkę. Koordynatorkami konkursu były p. Teresa Barszcz, p. Anna Kondraciuk oraz p. Oktawia Czech.

Dziękujemy uczennicom i uczniom za udział w konkursie oraz wszystkim gratulujemy.

Wyniki konkursu:

kategoria kl. 1-3:

I miejsce: Wiktor Górski – kl. 2A, Aleksandra Kalinowska – kl. 3B,

II miejsce: Krzysztof Wójcik – kl. 1A, Weronika Kolińska – kl. 3A,

III miejsce: Wojciech Kalinowski – kl. 1A.

 

kategoria kl. 4-8

I miejsce: Wiktoria Augustyniak – kl. 4D, Ewa Reda – kl. 7B,

II miejsce: Maria Klocek – kl. 6A,

III miejsce: Aleksandra Langen – kl. 6B, Anastasiya Aleshkevich – kl. 6B.

 

wyróżnienia:

Mateusz Błasiak – kl. 4B, Kim Gaillard – kl. 6B, Ewa Mydłowiecka – kl. 6C,

Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufunduje nagrody konkursowe.


„Barwy serca” – bajki i wiersze dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z tomikiem bajek i wierszy dla dzieci pt. „Barwy serca” autorstwa p. Macieja Adamskiego (nauczyciel współorganizujący kształcenie w Szkole Podstawowej nr 364 w Warszawie).

„Barwy serca” – bajki i wiersze dla dzieci [czytaj więcej]


Akcja „Dzień Pluszowego Misia”

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji wolontariatu „Dzień Pluszowego Misia”. Zebraliśmy ponad 100 pluszaków.

Zebrane zabawki zostały przekazane do Instytutu Matki i Dziecka, Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego.


Webinar dla rodziców i nauczyciel

Webinar dla rodziców i nauczycieli: „Jak budować pozytywną samoocenę uczniów i uczennic? Negatywne postrzeganie własnego ciała a relacje rówieśnicze i wyniki w nauce”.

Współcześni nastolatkowie, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia w budowaniu pozytywnej samooceny i pewności siebie. Zaangażowani w media społecznościowe, stykają się z toksycznymi treściami i nierealnymi ideałami piękna, których osiągnięcie w zdrowy sposób jest często niemożliwe.

Codziennie doświadczają silnych i często sprzecznych emocji, a przy tym – przez swój wiek – pozostają wrażliwi i w konsekwencji przestają w siebie wierzyć. Niska samoocena wpływa na relacje rówieśnicze, wyniki w nauce, zdrowie psychiczne, koncentrację, aktywność i zaangażowanie na lekcjach.

Pomóż nastolatkom w budowaniu pozytywnej relacji ze swoim ciałem, aby lęki związane z wyglądem nie były barierą do korzystania ze swojego potencjału!

Webinar: 27 listopada (poniedziałek) 2023 r. , w godz. 18.00-19.30

Zapisy: https://zapisy.ceo.org.pl/activity/1001/overview

Swoją ekspercką wiedzą podzielą się:

– Małgorzata Ohme – psycholożka, psychoterapeutka, dziennikarka, ekspertka merytoryczna programu Dove Self-Esteem

– dr Aleksandra Piotrowska – dr psychologii, pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego

– Natalia Boszczyk – nauczycielka języka polskiego, psycholożka, założycielka Szkoły Dobrej Relacji


Warsztaty „Ogród w szkle” oraz „Świąteczne kubki”

Dnia 22.11.23 r. uczniowie klas 1B, 2A, 2B, 2C wzięli udział w warsztatach ogrodniczych. Podczas zajęć „Ogród w szkle” dzieci poznały technikę wykonania ekosystemu zamkniętego w szklanym naczyniu, poznały zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej, bardzo łatwej pielęgnacji. W czasie warsztatów szczegółowo omówiono każdy etap zadania czego efektem była własnoręcznie wykonana praca. Natomiast uczniowie klasy 4B dekorując kubki świątecznymi motywami rozpoczęli już przedświąteczne przygotowania.

Warsztaty z rękodzieła dostarczyły uczestnikom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych i twórczych oraz były doskonałą okazją na zintegrowanie dzieci. Stworzone dekoracje przyozdobią domy uczniów lub posłużą jako wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego.


ŚWIEĆ BLASKIEM Z ODBLASKIEM

W dniu 22 listopada 2023 r. reprezentacja uczniów klas pierwszych naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięła udział w inauguracji akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

W ramach akcji, przed Urzędem Dzielnicy Bemowo, nasi pierwszoklasiści udekorowali zielone drzewko, na którym zamiast tradycyjnych bombek, zawisły różnokolorowe odblaski. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby zachęcają do wzięcia odblasku, by poprawić naszą widoczność na drodze.

Akcja organizowana jest przez Straż Miejską Warszawa i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie. Działanie ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jego celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności.


Konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” – wyniki

Dniu 21 listopada 2023 roku chętni trzecioklasiści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w szkolnym konkursie ortograficznym –dyktandzie pt.: „Tchórzliwy Grześ”. Konkurs pozwolił na sprawdzenie wiadomości uczniów, zachęcił też do powtórzenia zasad ortograficznych i współzawodnictwa na gruncie ortografii polskiej.

Poziom był bardzo wysoki i dość wyrównany.

Tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymał Mikołaj Maksym uczeń z kl. 3C (Mikołaj nie popełnił w dyktandzie żadnego błędu), tytuł „Wicemistrzów Ortografii”: trafił do Łucji Kałużniak z klasy 3C oraz Aleksandry Matelowskiej uczennicy z klasy 3B.

Specjalne wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Zalewska klasa 3D, Dominik Płachciak klasa 3B, Julia Borek klasa 3C, Natalia Gwiazda klasa 3C, Tymon Koziara klasa 3C oraz Kacper Kruk klasa 3C.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

Koordynatorem konkursu była p. Marta Gałązka.


Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Świętowanie rozpoczęliśmy już 20 listopada przygotowując karteczki z pozytywnymi myślami.  We wtorek na korytarzu pojawiła sztaluga z plakatem informującym o święcie. Cała uroczystość rozpoczęła się na długiej przerwie, kiedy wolontariuszki chodziły z koszyczkami pełnymi pozytywnych myśli i „częstowały” nimi pracowników szkoły oraz uczniów.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.


II BEMOWSKIE FORUM MŁODZIEŻY

W piątek 17.11.2023 r. odbyło się II Bemowskie Forum Młodzieży, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo. Podczas spotkania odbyły się panele dyskusyjne:

 1. Sztuczna Inteligencja. Wsparcie czy zagrożenie?
 2. Sukces nie jedno ma imię. Szkoła i co dalej?
 3. Przyszłość w naszych rękach. Młodzi w polityce.

Gościem specjalnym w sesji Q&A był „Borkoś” – ratownik medyczny Marcin Borkowski.

Nasz szkołę reprezentowali:

– uczniowie: Natalia Dzierżanowska – kl. 6A, Anastasiya Aleshkevich – kl. 6B, Pola Glinka – kl. 8B, Maciej Wiśnik – kl. 6B oraz Rafał Pankiewicz- kl. 7B;

– nauczyciele: p. Wojciech Barański – dyrektor szkoły; p. Małgorzata Bąk – wicedyrektor szkoły; p. Oktawia Czech – Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, nauczycielka języka polskiego oraz p. Lech Serwatka – opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego.


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY BEMOWO

W dniu 16.11.2023 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo IV kadencji. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8. Podczas wyborów odbyło się także spotkanie p. Piotra Kobierskiego – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo i przedstawicieli obecnej Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo z uczniami naszej szkoły uprawnionymi do głosowania.

Z radością informujemy, że naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Bemowo będą reprezentowali: Pola Glinka z kl. 8B oraz Rafał Pankiewicz z kl. 7B. Gratulujemy i życzymy owocnych działań na rzecz lokalnej społeczności Dzielnicy Bemowo!


DZIEŃ TOLERANCJI

W naszej szkole 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Zarówno w klasach młodszych jak i starszych odbyły się lekcje, których celem było przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować, by nie ranić drugiej osoby. W trakcie zajęć wyświetlony został krótki film edukacyjny o tolerancji.
Pamiętajmy: AKCEPTUJEMY SIEBIE NAWZAJEM, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!!!

Szkolnym koordynatorem akcji była p. Teresa Barszcz


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców starszych

W dniu 16.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwach Bemowa w unihokeju chłopców starszych. Nasi dzielni uczniowie zdobyli  1 miejsce i będą reprezentować dzielnicę Bemowo podczas rozgrywek na szczeblu powiatu.
Opiekun chłopców: p. Lech Serwatka.
Gratulujemy zwycięstwa 🙂


Fabryka Bombek „Fogiel”

Dnia 15.11.2023 r. klasa 2B oraz 4B udały się do Fabryki Bombek „Fogiel”, która powstała w roku 1948 na Warszawskim Grochowie. Założył ją pan Jan Fogiel. Obecnie fabrykę prowadzi syn pan Jerzy Fogiel z żoną.

Jest to rodzinna firma produkująca ozdoby choinkowe od 1948 roku. Wyroby te zdobią choinki na całym Świecie a głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone Ameryki, Wielka Brytania, Niemcy oraz Szwajcaria. Wszystkie ozdoby są wykonywane ręcznie, a do ich produkcji używane są materiały najwyższej jakości.


DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

W dniu 14 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. Chętni uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w oparciu o materiały „Co wiem o smogu”, włączyli się gry, rozwiązywali krzyżówki oraz łamigłówki antysmogowe. Na ekranie edukacyjnym (obok sklepiku) pojawiły się okolicznościowe grafiki przypominające społeczności szkolnej o tym święcie. Działanie zrealizowane zostało w ramach realizacji projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Koordynatorem działań była p. Teresa Barszcz.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Czystego Powietrza!


Informacja dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami dotycząca orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego

Do szkoły specjalnej mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie, którzy mają aktualne orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (dalej: orzeczenie).

Takie orzeczenia wydaje publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna na kolejne etapy edukacyjne lub w wyjątkowych sytuacjach na jeden rok szkolny.

Jeśli Twoje dziecko ma orzeczenie ważne do końca roku szkolnego, musisz wystąpić o nowe orzeczenie. Aktualne orzeczenie dołącz do wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły. Zasada ta obowiązuje też w oddziałach specjalnych w szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Kto potrzebuje nowego orzeczenia

 • dziecko z „zerówki”, które ubiega się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na I etap edukacyjny, czyli klasy 1–3 szkoły podstawowej)
 • uczeń klasy 3 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do klasy czwartej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na II etap edukacyjny, czyli klasy 4–8 szkoły podstawowej)
 • uczeń klasy 8 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej specjalnej (orzeczenie na czas nauki w szkole ponadpodstawowej)
 • uczeń, którego orzeczenie traci ważność w roku szkolnym 2023/2024 i który ubiega się o przyjęcie do szkoły specjalnej.

 

Gdzie złożyć wniosek o wydanie orzeczenia

Wniosek o wydanie orzeczenia rodzice lub opiekunowie prawni składają w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola lub szkoły, zgłoś się do poradni, która jest rejonowa dla tej placówki. Informację, gdzie jest rejonowa poradnia, znajdziesz w przedszkolu lub szkole.

Jeśli Twoje dziecko w obecnym roku szkolnym nie chodzi do przedszkola ani szkoły zgłoś się do poradni w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

[!] Jeśli chcesz zapisać dziecko do szkoły specjalnej od 1 września 2024 r., wystąp o nowe orzeczenie.

Wykaz publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez m.st. Warszawę znajdziesz na stronie miasta (edukacja.um.warszawa.pl).


Webinary dla Rodziców

Informujemy o webinarach organizowanych w ramach Bemowskiej Kampanii Społecznej „Wychowuję mądrze i bezpiecznie”.

Więcej informacji na stronie kampanii: https://opsbemowo.waw.pl/wychowuje_madrze_i_bezpiecznie/index.php

Harmonogram zobacz


Zajęcia w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej „OPTA”

Informujemy o wolnych miejscach na zajęciach prowadzonych w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej „OPTA”. Pomoc świadczona przez poradnię jest bezpłatna, a jedynym warunkiem korzystania z niej jest bycie uczniem szkoły prowadzonej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Szczegóły dostępne pod linkiem:
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/wolne-miejsca-w-specjalistycznej-poradni-profilaktyczno-terapeutycznej-opta-zapraszamy-do-udzialu-w-zajeciach-


Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do udziału w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji. Z okazji obchodów tego święta w szkole odbyło się wiele działań. Podczas godzin wychowawczych uczniom została zaprezentowana prezentacja multimedialna, która poruszała zagadnienie dysleksji. Nauczyciele organizowali wychowankom szereg aktywności przybliżających uczestnikom zajęć problemy osób zmagających się z dysleksją. Uczniowie uczestniczyli w grach, które zgodnie z głównym motywem akcji uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie opierały się na zastosowaniu narzędzi TIK, ale również wykorzystano tradycyjne formy gier typu dobble itp. Powstały także okolicznościowe gazetki w celu rozpowszechniania informacji o akcji. Z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji p. Maciej Adamski napisał wiersz, którego treść znajduje się poniżej wraz z fotorelacją podjętych działań przez placówkę.

Koordynatorami działań zrealizowanych w szkole byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Mariola Wójcik, p. Hanna Cibora, p. Maciej Adamski.

Znam zasady doskonale,

choć nie wcielam ich już w życie

Gdyż dysleksja z tyłu głowy,

siedzi cicho bardzo skrycie

Nie osądzaj, mnie więc proszę,

nie wyśmiewaj moich błędów

Tłumacz tylko znacznie wolniej,

nie dokładaj nowych lęków

Wielu znanych i lubianych,

również żyję dziś z dysleksją

Można zatem świat zdobywać,

niech ta wiedza będzie lekcją

Czwartą zwrotką skończę wierszyk,

dzień dysleksji w październiku!

Serce okaż i cierpliwość,

świat tym zmienisz czytelniku!

Maciej Adamski

Informacja o publikacji działań placówki na stronie MSCDN wydziału w Warszawie:

https://mscdn.pl/europejski-tydzien-swiadomosci-dysleksji-relacje-uczestnikow/

Informacja o publikacji działań placówki na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji w dziale dobrych praktyk: https://www.ptd.edu.pl/tydziendys2023.html


XIX edycja Kampanii Białych Serc

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do udziału w Kampanii Białych Serc. W ramach XIX edycji kampanii nauczyciele podczas godzin wychowawczych zorganizowali pogadankę na temat uzależnienia od narkotyków w odniesieniu do uczniów ze szczególnym naciskiem na klasy VII i VIII. Społeczność szkolna w akcje solidarności z Europejskim Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy wykonała białe serduszka, które zawisły na szybach w salach lekcyjnych.

Koordynatorami akcji w placówce byli: p. Natalia Graczyk, p. Angelika Wojdyło, p. Damian Sićko.

Informacja o publikacji działań placówki na FB:

https://www.facebook.com/solidarny.protest.przeciwko.narkotykom.i.przemocy/posts/pfbid07Ym1FoPuCaFDTaVjmeFgRNTEsx5XCJvUBRAzGU32V7GLyWMZY2LQHf5oZqjLztTql


DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Drodzy Uczniowie, 14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Na ekranie w naszej szkole (obok sklepiku) pojawią się okolicznościowe grafiki przypominające o tym święcie.

Zachęcamy Was również do zagrania w gry smogowe, które są dostępne dla wszystkich – możecie w nie grać bez logowania:

– pogromca smogu: https://eduesa.nask.pl/pogromca-smogu

– sudoku antysmogowe: https://esa.nask.pl/sudoku-smogowe/

Możecie też skorzystać z materiałów edukacyjnych „Co wiem o smogu” dostępnych na stronie ESA:

– materiały dla przedszkolaków: https://esa.nask.pl/media/2020/04/Co_wiem_o_smogu_materialy_dla_przedszkoli.pdf

– materiały dla uczniów klas 1-8: https://esa.nask.pl/media/2020/02/Co-wiem-o-smogu.pdf

Działanie realizowane jest w ramach realizacji projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA).

Świętujmy wspólnie Dzień Czystego Powietrza!


Mistrzostwa Bemowa w szachy

W poniedziałek 13.11.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Bemowa w szachy.

W wyniku zaciętej rywalizacji nasi dzielni uczniowie zajęli III miejsce. Reprezentację szkoły stanowił Tymoteusz i Jan Ładoń, Joanna Sobkowiak i Umid Ilyasil. Gratulujemy 🙂


LEKCJA KULTUROWA WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKOJĘZYCZNYCH

W dniu 10 listopada br. w klasach 5-8 odbyły się zajęcia kulturowe wiedzy o krajach angielskojęzycznych. W tym roku lekcja została poświęcona Stanom Zjednoczonym: historii, tradycji i kulturze USA. W oparciu o informacje z filmiku edukacyjnego w języku angielskim „USA Fun Facts. American Culture” uczniowie samodzielnie rozwiązywali testy. Uczniowie z największą liczbą poprawnych odpowiedzi otrzymali ocenę bardzo dobrą za pracę na lekcji. Następnie obejrzeli prezentację o USA. Kolejnym etapem było otrzymanie przez uczniów tekstu piosenki Franka Sinatry „New York, New York”. Zadanie polegało na uważnym wysłuchaniu piosenki i uzupełnieniu luk w tekście. Uczniowie pracowali podczas tego zadania w 2 osobowych grupach. Na zakończenie wspólnie odśpiewali tekst piosenki.


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „OGRÓD PERMAKULTUROWY W KAŻDEJ SZKOLE”

Dzięki współpracy z Fundacją „W zgodzie z naturą” na terenie naszej szkoły powstał ogród permakulturowy, który w atrakcyjny i przekonujący sposób przekazywał wiedzę o naturze i zachodzących w niej procesach.

W ramach programu edukacyjnego „Ogród permakulturowy w każdej szkole” uczniowie kl. 4 (rok szkolny 2022/2023) oraz kl. 5 (rok szkolny 2023/2024) uczestniczyli w 7 zajęciach warsztatowych. Od marca do listopada 2023 r. przeszli przez cały cykl roczny w ogrodzie: od zbudowania grządek, przez sadzenie, zbiory i przygotowanie grządek na zimę.

Realizacja projektu wdrożyła uczniów do pozytywnego i przyjaznego dla przyrody korzystania ze środowiska naturalnego. Szkolnym koordynatorem projektu była p. Elżbieta Borowska.


„SZKOŁA DO HYMNU” 2023

W piątek, 10 listopada br. społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej by o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Uczestnicząc w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” włączyliśmy się we wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel był podzielony na dwie części dla klas 0-3 oraz dla klas 4-8. Uczniowie z klasy 0 i 3 A w interesujący sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach. Przedstawili ciekawą lekcję historii, na której wyjaśnili, czym jest bycie patriotą. Zwrócili uwagę na to, że o naszą wolność walczyło wiele pokoleń. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie piękne ilustracje przedstawiające dary naszej ojczyzny. Apel klasa 3 A zakończyła uroczystym Polonezem. Uroczystość dla klas 4-8 przygotowana była przez kl. 6A i kl. 6C. Uczniowie śpiewali i recytowali patriotyczne pieśni oraz wiersze. Można było również usłyszeć archiwalne nagranie głosu marszałka Józefa Piłsudskiego.
Święto Niepodległości jest ważne dla Polaków. W dniu 11 listopada 1918 rok, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała wolność.
Ta niezwykła data uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

Dzień później uczniowie klasy 6C w kostiumach z lat 20-tych XX wieku przeszli korytarzami szkoły, a następnie ulicami osiedla, rozdając narodowe kotyliony. Był wśród nich nawet sam Józef Piłsudski w rolę którego wcielił się Antek Furmanek.


SZKOŁA PAMIĘTA 2023

W ramach ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła pamięta 2023” społeczność naszej szkoły podjęła działania:

– wolontariat szkolny zorganizował akcję ,,Jesteśmy – Pamiętamy.” Akcja polegała na porządkowaniu grobów i kwater na Warszawskich Powązkach, zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów. Do naszych wolontariuszy dołączyły także ich rodziny;

– realizacja projektu edukacyjnego „BohaterON – włącz historię”;

– uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. Śladami Batalionów ,,Zośka” i Parasol”. W czasie zajęć prowadzonych na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie poznali przebieg walk w niektórych dzielnicach Warszawy, dowiedzieli się o działaniach prowadzonych przez ,,Szare Szeregi” w okresie okupacji oraz Powstania Warszawskiego;

– podczas lekcji historii uczniowie klas: 8A, 8B, 7A i 5D oglądali prezentację na temat Powstania Warszawskiego, poznawali bohaterów, dowiadywali się o życiu codziennym w okupowanej Warszawie oraz wykonali plakaty związane z tematyką Powstania Warszawskiego;

– chętni uczniowie w ramach akcji „Kartka dla Powstańca” umieszczali wpisy na portalu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.


Bezpłatne webinary

Zapraszamy na bezpłatne webinary, poświęcone poprawie dobrostanu psychicznego podopiecznych i wspieraniu ich w codziennym funkcjonowaniu w szkołach i w otaczającym środowisku, realizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES).

Spotkania będą prowadzone w języku ukraińskim [czytaj więcej]


SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W SALI ZABAW FIKOŁKI CH WOLA PARK

W imieniu Instytutu Książki serdecznie zapraszamy na bezpłatne wydarzenie, jakie organizujemy w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Sali Zabaw Fikołki CH Wola Park w sobotę – 18 listopada. To ostatnie wydarzenie z cyklu Zaczytane Place Zabaw.

Będzie to wyjątkowe spotkanie z książką oraz jej bohaterami prowadzone przez aktora – absolwenta łódzkiej szkoły filmowej i animatorkę z Fikołków. „Bohaterką” spotkania jest najnowsza książka pani Justyny Bednarek zatytułowana „Wnuczka antykwariusza”.

Kiedy: 18 listopada – sobota

Gdzie: Sala Zabaw Fikołki w galerii handlowej CH Wola Park

O której: czytanie w godz. 13:00, 15:00 oraz 17:00 (zapraszamy na wybrany blok godzinowy)

Bezpłatne wejście do sali zabaw Fikołki na hasło: Mała książka – Wielki człowiek

To wspaniały i oryginalny pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z dzieckiem z dala od multimediów w krainie wyobraźni.


KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ DYNIĘ

W dniu 8 listopada br. zakończyliśmy konkurs na „Najładniejszą dynię”. Był to konkurs z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego skierowany do uczniów klas 4-8. Udział w konkursie wzięło 6 klas. Jury stanowili przedstawiciele 11 klas, którzy w głosowaniu zdecydowali, że najładniejszą dynię zaprezentowała klasa 5B. Gratulujemy 😊.


Akcja Sadzenie żonkili

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję sadzenia żonkili w ramach kampanii „Pola nadziei”. W październiku i na początku listopada uczniowie klas: 5 D, 8 A oraz 8 B wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu: p. Ewą Burdak i ks. Dariuszem Grzywą przy pomocy nauczycielki biologii p. Magdaleny Mrozowskiej sadzili cebulki żonkili w ogródku przy budynku szkoły. Pracy było sporo, gdyż otrzymaliśmy 300 cebulek, które trzeba było posadzić, podlać i odpowiednio zabezpieczyć przed szkodnikami, tak aby na wiosnę mogły pięknie rozkwitnąć. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wspaniałą pracę i zaangażowanie.


 

Drodzy rodzice i opiekunowie,

jeśli nurtują Was kwestie oświaty, sportu lub inne dot. Dzielnicy Bemowo, serdecznie zapraszam na spotkanie ze mną podczas dnia zebrań z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 364, 7 listopada 2023 r. w godz. 18:30-20:00.

Z przyjemnością odpowiem na każde zadane pytanie i poznam Państwa opinie na temat rozwoju naszej dzielnicy.

Spotkania będą miały charakter indywidualny. Wasze zgłoszenia chętnie przyjmę już dziś pod numerem telefonu 22 443 77 97 w godz. 8:00 -16:00.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Kobierski

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo


Spotkania edukacyjne dla rodziców

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy zaprasza na 2 spotkania edukacyjne dla rodziców.

7 listopada dla rodziców dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat) i 14 listopada dla rodziców nastolatków (13-17 lat).

Będzie okazja by porozmawiać o tym, co dzieje się z naszymi dziećmi na tych etapach rozwoju – czy to co robią jest naturalne? Jak reagować by zadbać o ich potrzeby, a jednocześnie nie zapominać o własnych? Szkoła, zajęcia dodatkowe, znajomi, pierwsze związki, obowiązki domowe, relacje rodzinne… Jak w tym wszystkim nie oszaleć?!

Spotkania edukacyjne prowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Ośrodka przy ul. Pełczyńskiego 30A w dniach 7 i 14 listopada w godzinach 16:45-20.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 723 248 869.

Warsztaty realizowane są w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży na Bemowie.

Plakat dla dzieci w wieku 7-12  zobacz

Plakat dla dzieci w wieku 13-17  zobacz


Konkurs „Jesienny lampion z dyni”

W  ostatnim tygodniu października 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Jesienne lampiony dyniowe”. Piękne lampiony wykonane przez uczestników konkursu zdobiły hol i trawnik przed budynkiem szkoły. Członkowie jury oddawali swoje głosy na lampiony, które wzbudziły ich szczególne zainteresowanie.

W wyniku głosowania zostali wyłonieni laureaci konkursu. Byli to:

I miejsce – Sofi Honcharenko kl.3C

II miejsce – Antonina Śpiewak kl. 0A, Wincenty Nadolski kl. 1C

III miejsce – Maksymilian Ułasiuk kl. 1B, Wiktoria Pawlak kl. 1D

Wyróżnieni za udział:

KLASA 0A:  Marta Gładysz, Szymon Stępniak

KLASA 1A:  Maksymilian Buchalik, Wojciech Kalinowski, Wojciech Litwa, Jan Rożeluk, Antek Więckiewicz

KLASA 1B:  Stanisław Kret

KLASA 1C:  Lidia Czaban, Barbara Karpienko, Zhasmina Nuratdinova, Zuzanna Puchajda, Izabela Rybakowska, Filip Rytel, Julia Skóra, Natalia Wasiak

KLASA 1D:  Bruno Dzadz, Ignacy Fendor, Alicja Piechocka

KLASA 2B:  Milena Grzegorzewska, Matvii Panchenko, Mateusz Świderski

KLASA 2C:  Michał Kwil

KLASA 3A:  Maja Czajka, Julia Groszek, Julia Jendrzejewska, Weronika Kolińska, Hanna Piaskowa

KLASA 3B:  Aleksandra Kalinowska, Filip Stępniak, Iwetta Świętochowska.

KLASA 3C:  Diana Zialenskaya

Wszyscy uczestnicy konkursu, za trud włożony w wykonanie lampionu, zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy zwycięzcom!


OFERTA ZAJĘĆ BEMOWSKIEGO CENTRUM KULTURY

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 364 przy ul. M. E. Andriollego 1 (poziom -1, szatnia):

Poniedziałek:

– zajęcia plastyczne (7-12 lat) godz. 14:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54193

Wtorek:

– Wesołe Laboratorium (7-12 lat) godz. 15:15 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51283

Środa:

– Genius (7-12 lat) godz. 8:30 – 9:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54196

– Bliskie dźwięki – zajęcia muzyczne (1 m-c-4 lata) godz. 11:00 – 11:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53584

– Muzyka (nie) Poważna – zajęcia muzyczne (5-10 lat) godz. 14:15 – 15:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53586

– Joga dla dzieci (7-10 lat) godz. 15:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53588

– Taniec nowoczesny hip-hop (12-16 lat) godz. 16:30 – 17:30

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54213

Czwartek:

– Balet (7-9 lat) godz. 14:00 – 14:50

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/52835

– Balet (5-7 lat) godz. 15:00 – 15:50

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/52826

– Zajęcia plastyczne (7-12 lat) godz. 16:00 – 18:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54195

Piątek

– Joga dla dzieci (7-10 lat) godz. 14:00 – 15:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53669

– Genius (7-12 lat) godz. 15:00 – 16:00

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54197

 

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

 1. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

http://www.bemowskie.pl

Ulotka zobacz


Klasa 3c w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Wybraliśmy się na lekcję muzealną adresowaną do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, której celem było przekazanie wiedzy o różnorodnych aspektach życia i twórczości Fryderyka Chopina. Rozwijaliśmy również swoją kreatywność w sferze muzycznej, plastycznej i ruchowej. Lekcja była podzielona na część teoretyczną realizowaną na ekspozycji Muzeum oraz część warsztatową utrwalającą zdobyte wiadomości.

Temat naszych warsztatów był: Mały Chopin. Zapoznaliśmy się z  Fryckiem Chopinem i jego rodziną – multimedialne elementy ekspozycji oraz prezentowane na niej pamiątki pozwoliły nam poznać życie kilkuletniego kompozytora, a także bliskie mu osoby.  Już wiemy, że muzykę Chopina warto odkrywać bez względu na wiek.

Gorąco polecamy wizytę w tym Muzeum.


Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Znaczek baśniowy na przygodę gotowy”

Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie reprezentowali:
1) Małgorzata Zawadzka – kl. 0A
2) Maksymilian Buchalik – kl. 1A
3) Tadeusz Dudek – kl. 1C
4) Devika Acharya – kl. 4B
5) Lila Okła – kl. 4C

Za udział w etapie szkolnym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Chadam


TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. W tym roku hasłem przewodnim było następujące motto:  Zostań Królową/ Królem swojego czasu. Działania podjęte w ramach projektu miały na celu lepsze poznanie własnej osoby, pokazanie uczniom ich mocnych oraz słabych stron, poszerzenie wiedzy o nowe zagadnienia: zegar biologiczny, cele krótko i długoterminowe, planowanie, ustalanie priorytetów, listy zadań. Istotne było również uświadomienie uczniom, jak ważny jest w naszym życiu sen, wypoczynek, oraz dbanie o siebie i swój własny dobrostan.

Koordynatorami akcji byli: p. Natalia Graczyk, p. Agnieszka Urazińska, p. Ewa Burdak, p. Angelika Wojdyło, p. Mariola Wójcik, p. Damian Sićko.

Certyfikat zobacz


Szachowe sukcesy

W dniu 28 października br. w Otwartych Mistrzostwach Warszawy w szachach szybkich Tymon Ładoń (uczeń kl. 6B) w kategorii do lat 12 zajął I miejsce a w kategorii do lat 18 miejsce III.
We wrześniu br. w Międzywojewódzkich Eliminacjach Tymek wywalczył awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jako jeden z 4 zawodników z dwóch województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
Gratulujemy zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów!


Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz”

W poniedziałek 23 i 30.10.23 r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach z programowania. Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz” realizowany jest w ramach Programu „Młodzi kompetentni warszawiacy w swoim mieście 2022-2023”.

Zajęcia były realizowane w Centralnym Domu Technologii w metodyce STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Kurs obejmował 4 lekcje realizowane podczas 2 spotkań warsztatowych po 90 minut każde.

W trakcie pierwszych warsztatów uczestnicy poznali roboty edukacyjne Photon, podstawy programowania wizualnego oraz tworzyli własne trasy przejazdu robotów, które następnie samodzielnie programowali.

W czasie drugich warsztatów uczestnicy programowali „Robopsa” – wykorzystywali pętle, instrukcje warunkowe oraz czujniki światła, dźwięk by stworzyć własny program „robota stróżującego”. Tworzenie programu „robopsa” reagującego na komendy, przybliżyło uczestnikom działanie „sztucznych inteligencji” oraz połączyło naukę programowania z tematem dbania o nasze domowe zwierzęta.


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców młodszych

25 października 2023 r.  w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców młodszych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza szkoła piękną grą wywalczyła I miejsce, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Wielkie brawa!

Życzymy powodzenia w rozgrywkach na kolejnym szczeblu 🙂


Test Coopera

W dniu 21 października 2023 roku na terenach sportowych SP 357 przy ul. Zachodzącego Słońca 25, odbywał się Test Coopera dla Dzielnicy Bemowo. W wydarzeniu wzięło udział 427 osób a z naszej szkoły 162 biegaczy. Podczas testu odbywała się akcja „Wybiegaj sprzęt dla swojej szkoły”. Reprezentacja naszej szkoły okazała się najliczniejsza, co zapewniło nam 1 miejsce i czek na kwotę 3 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego.

Wielkie podziękowania dla naszych uczniów ich rodziców za mobilizację, wysiłek i poświęcony czas.


Mistrzyni Świata 2022 r. w Tańcu Nowoczesnym

Uczennica klasy 7A Mira Bandrivska Mistrzyni Świata 2022 r. w Tańcu Nowoczesnym. Swoim tanecznym występem zachwyciła widzów podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Dzielnicy Bemowo. Mira chciałaby kiedyś uczyć tańca innych. Kto wie, może kiedyś to właśnie Ona poprowadzi kogoś do mistrzostwa. Gratulujemy i trzymamy kciuki 🙂


AKADEMIA RODZICÓW NASTOLATKA – BEZPŁATNE KONSULTACJE

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji rodzicielskich oferowanych w programie Akademia Rodziców Nastolatka – wyzwania i możliwości. Konsultacje rodzicielskie są to indywidualne spotkania rodzica, podczas których można omówić swoje trudności czy wyzwania związane z życiem z nastolatkiem.

Konsultacje są prowadzone przez doświadczonych psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów.

Takie spotkania mogę odbyć się w formie on-line lub na żywo w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska linia” przy ul. Jaktorowskiej 4.

Aby umówić się na konsultację należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 499 37 33. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00.

Zachęcamy do zapisów, liczb konsultacji jest ograniczona. Konsultacje są kierowane do osób mieszkających w Warszawie.

Program Akademia Rodziców Nastolatka. – wyzwania i możliwości jest finansowany przez m.st Warszawa.

Więcej o programie: https://www.facebook.com/AkademiaRodzicowNastolatka

Zespół Akademii Rodziców Nastolatka


I CO JA MAM ZROBIĆ Z TĄ ZŁOŚCIĄ?

Czy czujesz czasem, że wewnątrz ciebie kłębi się burza emocji i do końca nie wiesz co z tym zrobić? Czy bywa, że złość przesłania Ci ocenę sytuacji a później doświadczasz nieprzyjemnych tego skutków?

Na warsztatach dowiesz się czym są emocje, dlaczego są ważne i jak wpływają na twoje życie. Ćwiczenia pomogą ci zobaczyć, że złość nie jest twoim wrogiem, ale sygnałem, który może ci pomóc zrozumieć, co się dzieje się z tobą.
Nauczysz się, jak konstruktywnie wyrażać swoją złość, bez agresji i niszczenia relacji. Poprawisz swoje umiejętności komunikacyjne, dzięki którym będziesz w stanie wyrażać to co czujesz w sposób zrozumiały dla innych.

Warsztat kierowany jest dla młodzieży w wieku 13-14 lat (7 lub 8 klasy szkoły podstawowej).
WARSZTAT ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 22.10.23, W GODZINACH 09.00 – 16.00, W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA OPTA.
Adres: ul. Marszałkowska 85 lok. 34, wejście od ul. Wspólnej, II klatka.
Zapisy: tel. 797 924 700, między 10.00 – 17.00

Poprowadzą go:
Hanna Regulska – psychoterapeutka dzieci i młodzieży;
Alicja Niemierko-Pająk – psychoterapeutka rodzinna.

Ilość miejsc ograniczona, liczba osób w grupie 8-12. W przypadku niewystarczającej liczby
osób, warsztat będzie przełożony. Warsztat jest bezpłatny, realizowany w ramach projektu „Kryzys Czyli Szansa”, który jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.


SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W SALI ZABAW FIKOŁKI ARKADIA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w imieniu Instytutu Książki serdecznie zapraszamy na bezpłatne wydarzenie, jakie organizowane jest w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Sali Zabaw Fikołki Arkadia w najbliższą sobotę – 21 października 2023 r.

To wyjątkowe spotkanie z książką oraz jej bohaterami prowadzone przez aktora – absolwenta łódzkiej szkoły filmowej i animatorkę z Fikołków. „Bohaterką” spotkania jest najnowsza książka pani Justyny Bednarek zatytułowana „Wnuczka antykwariusza”, która pod koniec roku trafi do rąk wszystkich pierwszoklasistów w całej Polsce. Książka rekomendowana jest dla dzieci od 7. do 11. roku życia.

Kiedy: 21 października – sobota

Gdzie: Sala Zabaw Fikołki w galerii handlowej Westfield Arkadia

O której: czytanie w godz. 13:00, 15:00 oraz 17:00 (zapraszamy na wybrany blok godzinowy)

Bezpłatne wejście na hasło: Mała książka – Wielki człowiek

To wspaniały i oryginalny pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z dzieckiem z dala od multimediów w krainie wyobraźni.


Gra edukacyjno-terenowa „Śladem Bemisiów”

21 października zapraszamy do udziału w grze edukacyjno-terenowej „Śladem BEMISIÓW”. Nasi bohaterowie przeprowadzą Was przez ciekawe i kreatywne zadania!
Gra rozpoczyna się o godzinie 10:00. Punkt startu czyli odbioru map będzie znajdował się w holu Urzędu Dzielnicy Bemowo. Podczas naszej gry powinniście znaleźć 6 punktów czyli 6 Bemisiów. Przygotujcie się na niesamowitą wyprawę! https://www.facebook.com/events/880441907031602/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia przyjmujemy na adres bemowo.wydarzenia@um.warszawa.pl do dnia 16 października 2023 r. W tytule e-mail należy wpisać nazwę gry, w treści e-mail należy wpisać: nazwę drużyny oraz liczbę jej uczestników (od 2 do 5). Organizator wyśle uczestnikom e-mail zwrotny z potwierdzeniem udziału w grze. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem https://bemowo.um.warszawa.pl/-/gra-edukacyjno-terenowa-sladem-bemisiow-

Plakat zobacz


III Bemowski Turniej Gier Planszowych

21 października br. w godz. 10:00-18:00 zapraszamy do sali sesji w urzędzie Dzielnicy Bemowo na III Bemowski Turniej Gier Planszowych!

Tym razem sięgniemy po bitewnego klasyka „Blood Rage” oraz świetnie przyjęty w planszówkowym świecie „Great Western Trail”! Oj, będą emocje 😉

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października do godz. 12:00 na bemowo.wydarzenia@um.warszawa.pl. Wzorem ubiegłych edycji powstaną listy rezerwowe. Dla tych, którzy nie będą uczestniczyć w turnieju dostępne będą stoły z grami poza turniejowymi.

Szczegóły dotyczące zapisów https://bemowo.um.warszawa.pl/-/iii-bemowski-turniej-gier-planszowych

Plakat zobacz


PRZYGOTOWANIE DO ZIMY W OGRODZIE PARMAKULTUROWYM

W dniu 19 października br. odbyły się siódme warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Ogród permakulturowy w każdej szkole”. W czasie praktycznych zajęć piątoklasiści odkryte grządki przykryli słomą, liśćmi i inną materią organiczną. Nałożony materiał przekompostuje się i użyźni ziemię zarówno przerobionym materiałem jak i przez wabienie dżdżownic. Uczniowie zbudowali również domki dla jeży oraz zrobili wiszące mini karmniki dla ptaków.

Stwarzając odpowiednie warunki dla zwierząt zimujących w naszym szkolnym ogrodzie oraz przygotowując glebę na wiosnę zakończyliśmy przygotowania do zimy 😊.


IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Dnia 19.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się IX edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach – „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven – „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” – pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James’s Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss – „Wiener Blut”, czy Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto. Koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Franciszek Laskowski – klasa 8 A

II miejsce – Vasili Karnachou – 8 A

III miejsce – Danyl Liebiediev – 7A

GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów ☺


NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY 2023

Uroczystość dzielnicowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2023 połączona z 250-leciem powołania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w dniu 17.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

W odniesieniu do tradycji Szkoły Podstawowej nr 364 w prowadzeniu oddziałów dwujęzycznych z językiem francuskim, co zostało potwierdzone przyznaniem prestiżowego certyfikatu LabelFranceEducation przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, a także – European Language Label – europejskim certyfikatem jakości w edukacji językowej ustanowionym przez Komisję Europejską, uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny związany z językiem francuskim. Na początek – odnosząc się do kinematografii francuskiej, zebrani usłyszeli motyw muzyczny z filmu z Louisem de Funes „Żandarm z Saint-Tropez”, wykonany przez uczniów  na dzwonkach chromatycznych. Następnie, w etiudzie tanecznej do francuskiej piosenki „Je suis malade” wystąpiła uczennica klasy 7. Myroslava Bandrivska – mistrzyni świata w tańcu nowoczesnym. W Bordeaux we Francji znajduje się największy na świecie namiot cyrkowy, który nosi nazwę na cześć legendarnego cyrkowca Arlette Henriette Gruss. W naszej szkole mamy artystę – ucznia klasy 6 Krzysztofa Wójcika, który wraz z asystentką Apolonią Wojtak zabrali gości w świat magii. Występy artystyczne uczniów zakończyły śpiewająco Amelia Kowal i Karolina Żero utworem „Loin d’ici” – laureatki 2. miejsca 10. edycji Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej Frankofonia 2023.

Spotkanie było również okazją do nagrodzenia wyróżniających się w dziedzinie edukacji dyrektorów i nauczycieli z bemowskich placówek oświatowych, wśród których przyznane zostały:

NAGRODA PREZYDENTA m.st. Warszawy dla:

– p. Krystyny Szymkowskiej – nauczycielki historii w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz;

NAGRODA BURMISTRZA DZIELNICY BEMOWO m.st. Warszawy dla:

– p. Wojciecha Barańskiego – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Beaty Strzelczyk – Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Angeliki Wojdyło – Pedagoga specjalnego Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– p. Natalii Graczyk – nauczycielki współorganizującej kształcenie w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

Gratulujemy szczególnych osiągnięć w pracy pedagogiczno-wychowawczej pracownikom naszej Szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów!

Na zakończenie miłe chwile uświetnił występ gościa specjalnego – François – polsko-francuskiego piosenkarza, który rozpoczął swoją karierę złotym przyciskiem w polskiej edycji programu „Mam Talent”.


Zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

16 października uczniowie klasy 5B uczestniczyli  w zajęciach, w których konstruowali projekty korzystając z elektronicznych zestawów konstrukcyjnych: Boffin 100, 300, 500, 750.

Podstawą wszystkich projektów jest siatka, na której zatrzaskujemy poszczególne elementy.  Szczegółowa instrukcja z informacjami o umieszczeniu części i opisem każdego projektu sprawia, że każdy uczeń jest w stanie tworzyć ciekawy projekt.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, którego głównym celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Niektóre projekty:

https://www.canva.com/design/DAFySm42bp4/33Cw8fTS8WljH0wRL8Iimg/edit?utm_content=DAFySm42bp4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton


Ślubowanie klas pierwszych


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane w pracę z uczniami. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klasy VII B oraz IV B.

A gdyby planetą zawładnęły roboty..? Pod takim hasłem odbyła się część artystyczna. Była poświęcona ukazaniu jak wyglądałaby szkoła z nauczającymi robotami. Finalnie uczniowie tęsknili za nauczycielami i ich obecnością w szkole.  Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.   Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom za ich pedagogiczny trud. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.


Jesień w ogrodzie permakulturowym

Jesień w ogrodzie to czas zbiorów oraz przygotowań na kolejny sezon. Podczas szóstych warsztatów w szklarni i ogrodzie w ramach działań projektowych „Ogród permakulturowy w każdej szkole” piątoklasiści pozyskali nasiona z pozostawionych przez lato warzyw – aby móc w przyszłym roku ponownie zasadzić je w ogrodzie (niezależność żywieniowa). Uczniowie przykryli odkryte grządki, aby przygotować je na zimę. Ściółkowanie użyźni ziemię, co pozwoli na odpowiednie przygotowanie gleby na wiosnę.


Uroczyste zakończenie LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W dniu 11 października 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji szkolnej. Uroczystość miała miejsce w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy Dzielnicy Bielany przy ulicy Lindego 20. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Podczas uroczystości p. Lech Serwatka (nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole) otrzymał brązową odznakę „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

Gratulujemy! 😊.


Twierdza Modlin

W dniu 10.10.2023 r. klasa VII B w ramach nagrody w konkursie „Metropolia warszawska w 2040 roku” wybrała się do Twierdzy Modlin – jednego z najlepiej zachowanych miejsc fortyfikacyjnych w Europie. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali forty Twierdzy, podziemia oraz Muzeum znajdujące się na jej terenie. Przybliżona została wszystkim niesamowita historia tego miejsca, uczniowie spacerowali wzdłuż Narwi, a całość została zwieńczona wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek! Był również czas na integrację przy wspólnej zabawie i gry w piłkę na świeżym powietrzu.


Zawody finałowe LVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Dnia 6 października 2023 roku na terenach SKRY WARSZAWA przy ulicy Wawelskiej 5 odbyły się zawody finałowe LVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Prawo startu w zawodach miała pierwsza 10 z biegów dzielnicowych. Naszą szkołę na szczeblu Warszawy godnie reprezentowali:
– Tomasz Chalupka – klasa 6B,
– Kuba Chybała – klasa 6B,
– Dominik Lisiecki – klasa 6B.
Opiekun: p. Lech Serwatka.


Warsztaty chemiczne w klasie 2A oraz 3B

W czwartek 05.10.2023 uczniowie klasy 2A oraz 3B wzięli udział w warsztatach chemicznych, podczas których sala lekcyjna zamieniła się w małe laboratorium. Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci zapoznały się z laboratoryjnym sprzętem takim jak statywy, zlewki, probówki czy cylindry miarowe. Po części teoretycznej związanej z omówieniem wykorzystywanych narzędzi oraz związanych z nimi zasad bezpieczeństwa, uczniowie z radością przystąpili do działań praktycznych. Wcielając się w rolę szalonych naukowców zgłębiali tajniki chemii oraz wykonywali eksperymenty chemiczne. Praca z magicznym pyłem oraz różnokolorowymi cieczami przyniosła dzieciom wiele satysfakcji.


MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany jest projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach realizacji projektu nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem”. Gratulujemy!

Nagrodą w konkursie jest bezpłatny pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą:
– ekran edukacyjny zamontowany wewnątrz budynku szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych,
– szkolenia dla nauczycieli koordynatorów dotyczące smogu, zmiany klimatu

– dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych: scenariusze zajęć i karty pracy, plakaty oraz ulotki.

Szkolnymi koordynatorami projektu są p. Teresa Barszcz oraz p. Małgorzata Bąk.

Projekt ESA angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

Razem zadbamy o naszą przyszłość!


RODZINNE CZYTANIE

Z okazji szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w akcji pn. „Rodzinne czytanie”. Zadanie polegało na wspólnym, głośnym czytaniu w rodzinnym gronie. Akcja połączyła uczniów z rodzeństwem, rodzicami, dziadkami oraz bliskimi, z którymi spędzili wspólne, czytelnicze chwile. Brawo!

Dziękujemy za nadesłane fotografie z czytelniczych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do praktykowania na co dzień głośnego czytania.


Warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”

W piątek 29.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły” dla uczniów klas 0-3. Zajęcia poprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiając z dziećmi o obowiązujących przepisach i zasadach dotyczących bezpieczeństwa.


Klasa 3C – zajęcia plastyczne pt.: „Czekamy na piękną, złotą jesień”

Uczniowie klasy 3C uwielbiają malować farbami. Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci zamieniły się w prawdziwych „Artystów – Malarzy”. Nie od dziś wiadomo, że malowanie rozwija m.in.: percepcję wzrokową a także wyrabia umiejętność mieszania barw. Podczas edukacji plastycznej powstały wspaniałe prace przedstawiające jesienny las. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.  Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.


Sztafetowe biegi przełajowe

W środę 27 września 2023 r. nasza szkoła brała udział w sztafetowych biegach przełajowych. Z zawodów drużyna chłopców wróciła ze srebrnymi medalami. Gratulujemy wspaniałej postawy!


#kochamsłyszeć

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kochamsłyszeć.  Koordynatorzy akcji p. Natalia Graczyk, p. Karolina Buczek, p. Agnieszka Urazińska, p. Mariola Wójcik, p. Angelika Wojdyło w swoich klasach przeprowadziły zajęcia na temat zmysłu słuchu oraz roli, którą odgrywa w otaczającej nas rzeczywistości.  Akcja miała na celu uwrażliwić uczniów na potrzeby osób z niedosłuchami.


HONOROWE WYRÓŻNIENIE „SZKOŁA Z POMYSŁEM” DLA NASZEJ SZKOŁY

27 września br. w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIV gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA i Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Oba projekty realizowane są w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła z pomysłem”, który miał na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności uczniów i uczennic, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację społeczności szkolnej. Zespół ekspertów opiniujący wnioski wyłonił w obecnej edycji 17 zwycięskich szkół (w tym 4 z dzielnicy Bemowo).

Z radością informujemy, że Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Szkoła z pomysłem na uczenie” – pielęgnowanie tradycji dwujęzyczności z językiem francuskim, otrzymała nasza szkoła. Brawo!


KAMPANIA „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”

W miesiącu wrześniu wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa”. Kampania miała na celu uczulenie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru lasów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Z nadesłanych zdjęć zostanie utworzony piękny, ogólnopolski kolaż ekologiczny, który dostępny będzie na stronie https://straznicylasow.pl/

Zapraszamy także do obejrzenia naszych szkolnych kolaży 😊.


Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do udziału w wielu aktywnościach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Korytarze i sale lekcyjne zostały ozdobione wykonanymi przez dzieci dekoracjami. W czasie zajęć odbywały się quizy tematyczne i zabawy językowe. Starsi

uczniowie przedstawiali na lekcji wykonane przez siebie prezentacje multimedialne rozwijające umiejętności językowe i poszerzające wiedzę na temat różnorodności językowej w Europie. W czasie długich przerw na korytarzach można było wziąć udział w przygotowanych przez uczniów quizach

kulturowych. Uczestnicy mogli częstować się słodyczami i poprzez zabawę poszerzać swoją wiedzę na temat krajów i języków europejskich.


Piknik rodzinny „Bemowo z Aniołami”

W sobotę 23 września 2023 r. w godzinach 12.00 – 17.00 nasza szkoła brała udział w pikniku rodzinnym „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym przy współpracy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „Michael”. Piknik odbył się na terenie parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks. B. Makiewicza 1. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klas 5B, 6B, 7B, 8A i 8B, którzy realizowali zadania przy swoim stanowisku. Adresatami były młodsze dzieci i zadania były skierowane właśnie do nich, chociaż odwiedzali nas również nasi absolwenci i aktualni uczniowie :).


Wycieczka klasy VII B do Kampionskiego Parku Narodowego

Dnia 22 września odbyła się integracyjna wycieczka uczniów klasy VII B do Kampionskiego Parku Narodowego. Była to świetna okazja do spędzenia czasu w lesie na świeżym powietrzu pod opieką instruktora. W programie był spacer połączony z obserwacjami fauny i flory. Podczas tej aktywności dzieci wykonywały przeróżne zadania na kartach pracy. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko.


Biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

22 września w Parku Górczewska odbyły się biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę dzielnie reprezentowało 20 uczniów z wielu klas. W wyniku rywalizacji sportowej aż 6 uczniów zajęło wysokie miejsca i już 6 października będą reprezentować szkołę na szczeblu Warszawy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych uczniów 🙂


Trybański Basket Day For Kids

W piątek 22 września w naszej szkole uczniowie kl. 4-6 odbyli trening koszykarski z Cezarym Trybańskim – polskim koszykarzem, pierwszym polskim zawodnikiem w lidze NBA. Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszego gościa oraz złożenia mu urodzinowych życzeń. Jak powiedział p. Trybański „nikt tak głośno mu jeszcze nie śpiewał 100 lat” 😊.

Trybański Basket Day For Kids to zajęcia typowo koszykarskie z elementami ogólnorozwojowymi. Uczniowie rozpoczęli trening od wspólnej rozgrzewki, a następnie odpowiednio przygotowani do wysiłku fizycznego ćwiczyli pod okiem doświadczonych trenerów na kolejnych stacjach. Ćwiczenia miały charakter ogólnorozwojowy. Po odbytym treningu odbył się mały test dla uczestników. Ten element rywalizacji jest nieodłączną częścią sportu, więc na Trybański Basket Day Kids nie mogło go zabraknąć. Na zakończenie treningu razem z trenerami Cezary Trybański zaprosił uczniów na krótką mowę motywacyjną. Ostatnim elementem wydarzenia była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Cezarym Trybańskim i zdobycie autografu koszykarza. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (autor zdjęć: p. Mateusz Politański).


SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POKOJU

21 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Zajęcia edukacyjne były czasem kształtowania szacunku i życzliwości do innych ludzi. Podczas lekcji etyki uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie „co to jest pokój?” oraz „co można zrobić, aby zapanował pokój?”. Zapoznali się również z utworem autorstwa Ewy Skarżyńskiej pt. „Drzewo pokoju”, a następnie do przeczytanego wiersza stworzyli ilustracje, które przyozdobiły szkolny korytarz.

Nasze działania miały na celu propagowanie pokoju na świecie oraz uświadomienie nam, jaką ogromną rolę odgrywa on w życiu każdego człowieka.


SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

W miesiącu wrześniu nasza szkoła, we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Bemowo oraz Fundacją Nasza Ziemia, przystąpiła do 30. edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątania świata, która przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Uczniowie klas: 4D, 5B, 5C, 5D i 6C wraz z nauczycielami i opiekunami wolontariatu: p. Teresą Barszcz, p. Ewą Burdak i ks. Dariuszem Grzywą wspólnie uporządkowali teren wokół naszej szkoły. Przed rozpoczęciem akcji wszyscy zostali zaopatrzeni w worki do segregacji oraz rękawice ochronne.

Jak zawsze była to doskonała okazja, by uczniowie uczyli się odpowiedzialności za ochronę naszej planety, zadbali o jej czystość oraz przyczynili się do tego, by wszystkim dobrze się na niej żyło. Dziękujemy i do zobaczenia w kolejnej eko-akcji 😊.


Wyjście klas 1D i 3C do kina

Dnia 18 września uczniowie kl. 1D i kl. 3C, w ramach integracji międzyklasowej, wybrali się do kina Cinema City Bemowo na film: „O psie, który jeździł koleją”.

Jest to wspaniała ekranizacja lektury szkolnej czytanej przez wiele pokoleń dzieci. Twórcy filmu zmienili jednak słynne zakończenie historii. Serdecznie polecamy wszystkim klasom obejrzenie wzruszającej opowieści o wspaniałym psie – Lampo!


Warsztaty: Rodzice jako Partnerzy po rozstaniu

Zapraszamy pary rodziców w separacji lub po rozstaniu do udziału w warsztacie, którego celem jest wzmocnienie współpracy rodzicielskiej na rzecz dzieci. Udział w grupie angażuje we wspólną pracę nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, wyrażaniem emocji czy stylem wychowawczym rodziców. Program warsztatu skupia się na wzmocnieniu współpracy rodzicielskiej dorosłych, która przekłada się na dobrostan dzieci. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Program składa się z 10-ciu spotkań grupowych dla obojga rodziców. Stworzony został po to, żeby wzmocnić współpracę rodziców na polu wychowawczym. Zauważono, że im lepsza jest relacja rodziców także w parach po rozstaniu czy rozwodzie, tym większe zaangażowanie ojca w relacje z dziećmi. Program opracowany został przez Phila i Carolyn Cowan (USA). Badania zarówno w USA jak i w klinice Tavistock Relationships w Londynie pokazują dużą skuteczność działania tego programu.

O czym?

Tematy poruszane podczas spotkań:

 • Współpraca rodzicielska,
 • Umiejętność komunikacji, rozwiązywania problemów i regulacji emocji,
 • Relacje z dzieckiem – umiejętności wychowawcze dopasowane do wieku dzieci,
 • Wzorce międzypokoleniowe: dziadkowe – rodzice – dzieci,
 • Radzenie sobie ze stresem i dbanie o swój dobrostan

Dla kogo?

Zapraszamy rodziców, którzy:

 • Chcą zadbać o jakość swojej relacji jako pary rodzicielskiej,
 • Chcą lepiej dbać o swoje dzieci,
 • Chcą lepiej radzić sobie z emocjami swoimi, współrodzica oraz dzieci,
 • Chcą lepiej rozwiązywać konflikty w swojej rodzinie po rozstaniu, `
 • Interesują się, jak inni rodzice radzą sobie ze swoimi dziećmi i z relacjami w parze w sytuacji okołorozwodowej.

Organizacja warsztatów:

 • Spotkania są skierowane wyłącznie do rodziców, którzy mają przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 11 lat
 • Grupa ma charakter edukacyjno-terapeutyczny
 • 10 spotkań odbywa się co tydzień w środy od godz. 17 do 19,
 • Warsztaty prowadzone są przez parę prowadzących, kobietę i mężczyznę
 • Uczestnicy warsztatów są kwalifikowani po spotkaniu konsultacyjnym z prowadzącymi
 • Uczestnicy są proszeni o wypełnienie testów, które służą ewaluacji skuteczności warsztatów
 • W warsztatach bierze udział od 6 do 8 par rodzicielskich

Warsztaty odbywają się w środy od godz. 17 do 19 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Bemowo ul. Pełczyńskiego 28E.

INFORMACJE I ZAPISY:

22 664 13 42, 22 664 08 49, 509 953 508 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-16.00

Plakat zobacz


Program „Niebieska Linia”

Stowarzyszenie „Niebieska Linia” prowadzi aktualnie program grupowego wsparcia psychologicznego dla osób doznających przemocy „Powrót do Godności”.

W ramach wspomnianego programu, uruchamiamy grupę wsparcia dla nastolatków w wieku 11-13 lat.

Podczas spotkań będziemy zajmować się lepszym rozumieniem emocji i potrzeb dzieci, myśli i przekonań dotyczących siebie i innych ludzi, rozwijać umiejętności komunikowania ich. Nabycie tych umiejętności ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy w atmosferze otwartości, autentyczności i akceptacji będą mieli możliwość porozmawiania również o rzeczach dla nich ważnych, jak również trudnych (m.in. dotyczących sytuacji przemocy w ich rodzinie).

Prowadzący wprowadzą elementy psychoedukacyjne m.in. o prawach dziecka, zjawisku przemocy, czy sposobach na ochronę siebie. Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do wieku i gotowości uczestników. Zależy nam na tym, aby poprzez zabawę, zadania i rozmowy z młodzieżą stworzyć przestrzeń do nabywania nowych umiejętności i dzielenia się swoimi uczuciami, myślami, sukcesami oraz trudnościami.

Spotkania grupy odbywają się w środy w godz.17:00-19:00, łącznie odbędzie się 10,  cotygodniowych spotkań. Udział w grupie będzie poprzedzony jednorazową konsultacją z rodzicem/opiekunem prawnym, która będzie jednocześnie elementem kwalifikującym do grupy.

Grupa spotyka się stacjonarnie, w siedzibie naszego Stowarzyszenia na ul. Jaktorowskiej 4, na warszawskiej Woli.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt. Zapisu do grupy można dokonać telefonicznie (22 499 37 33), mailowo (info@niebieskalinia.org) lub za pośrednictwem formularza zamieszczonego pod linkiem: 

https://forms.gle/iGSYvaWC8vQ4YUc5A

Plakat zobacz


Jak rozmawiać z dzieckiem o tym, co się dzieje w domu – Warsztat dla rodziców

Najważniejszą ale i najtrudniejszą kwestią dla rodziców jest towarzyszenie i wspieranie dziecka w jego lękach, obawach, złościach będących konsekwencją trudnej sytuacji w rodzinie. Dziecko dla prawidłowego rozwoju potrzebuje stabilnego i przewidywalnego środowiska, które zaspakaja jego potrzeby.

Zapraszamy na jednodniowy, bezpłatny warsztat rodziców, którzy:

– pozostają w długotrwałym konflikcie lub doświadczają przemocy domowej ze strony partnera/partnerki

– podjęli decyzję o rozstaniu lub innej ważnej zmianie w życiu rodziny

– mają kłopot jak rozmawiać z dzieckiem o sytuacji domowej

– martwią się jak decyzje dorosłych wpłyną na funkcjonowanie ich dzieci

 

Warsztat odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia OPTA 23 września 2023 r. w godz. 9.00 – 17.00

Zapisy pod numerami: 797 924 700 lub 797 850 874

 

Warsztat poprowadzą specjalistki Stowarzyszenia OPTA:

Marlena Dałek – psycholog, psychoterapeutka, mediatorka, trenerka

Magdalena Krupa – Witkowska – psycholog, psychoterapeutka, trenerka

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „WIDZĘ-TOWARZYSZĘ 3”. Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.


RATUNKU! MAM W DOMU NASTOLATKA – Warsztat dla rodziców

Zapraszamy na warsztat edukacyjny dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o przemianach, jakie zachodzą w psychice nastolatków. Będziemy mówić co można zrobić,  by utrzymać zarówno swój autorytet rodzicielski jak i dobrą więź z własnym dorastającym dzieckiem. Warsztat będzie okazją do praktyki zachowań i reakcji, które mogą być pomocne przy wspieraniu nastoletniego dziecka. Szczególnie w budowaniu jego poczucia własnej kompetencji kiedy przechodzi ono przez trudne sytuacje. Na warsztacie będzie również o tym, jak, w poszanowaniu własnych granic, komunikować co jest dla nas ważne, a co jesteśmy skłonni negocjować.

WARSZTAT ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ, 24.09.23, W GODZINACH 10.00 – 18.00, W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA OPTA przy ul. Marszałkowskiej 85 lok. 34

Prowadzący:
Hanna Regulska – psychoterapeutka dzieci i młodzieży
Alicja Niemierko-Pająk – psychoterapeutka rodzinna

Zapisy pod numerem tel.  797 924 700 lub 797 850 874 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00

ZAPRASZAMY

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „WIDZĘ-TOWARZYSZĘ 3” Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.


Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września w naszej szkole był obchodzony Dzień Kropki. Jak co roku chętni uczniowie i nauczyciele nawiązali swoją garderobą do tego wydarzenia. Niektórzy wykonali także kropkowe prace. Międzynarodowy Dzień Kropki ma za zadanie zwrócić uwagę dzieciom na to, że KAŻDE z nich posiada jakiś talent, który warto odkryć i pielęgnować.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Vashti: https://youtu.be/rETI9cQxNgQ oraz do wysłuchania/zaśpiewania piosenki po angielsku: https://youtu.be/r_I43cxDQ-o


Rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego „Spacerownik Bemowski”

We wtorek 12 września br. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu wakacyjnego „Spacerownik Bemowski” zorganizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Z radością informujemy, że II miejsce zajęła praca uczennicy klasy 6 C naszej szkoły – Poli Kudzinowskiej. Praca Poli nosi tytuł „Spacerownik Bemowski dla dużych i małych”, jest bogato ilustrowana i obejmuje trasę spacerową od Lotniska przez Fort Bema, Osiedle Przyjaźń, Park Górczewska, Fort Blizne i Chrzanów oraz Las Bemowo. Pola wykazała się również znajomością historii tych miejsc i licznych aktualnych atrakcji.

Gratulujemy Poli i zapraszamy do wykorzystania spacerownika w wycieczkach po Bemowie 😊.

Spacerownik zobacz


Wręczenie nagród i dyplomów w konkursie Metropolia warszawska w 2040 roku

W dniu 13.09.2023 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego delegacja uczniów z klasy 7 B uczestniczyła w uroczystości odebrania nagród i dyplomów w konkursie „Metropolia warszawska w 2040 roku” w której zdobyła II miejsce.
Najlepszym z najlepszych nagrody wręczyli Prezydent Rafał Trzaskowski wraz ze swoim zastępcą i jednocześnie prezesem  Stowarzyszenia – p. Michałem Olszewskim. Nagrodą w konkursie dla uczniów całej klasy jest wycieczka do Twierdzy Modlin. Gratulujemy sukcesu!


OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNO-SPOŁECZNY „KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI”

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji projektu „Każdy inny wszyscy równi”. Projekt wdrożony będzie w klasie 7 B. Celem realizacji działań jest:
– uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
– przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.
Koordynatorkami projektu są p. Natalia Graczyk oraz p. Angelika Wojdyło.

Plakat zobacz


Pokaz judo

W ramach współpracy Szkoły z Klubem Kuma Judo 11 września br. odbył się pokaz judo dla uczniów naszej szkoły z klas 0-3. Trener Marcin przedstawił najpierw historię tej dyscypliny sportowej, a następnie odbył się pokaz judo w wykonaniu trenerów Klubu. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich zainteresowań.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

„Nowy rok szkolny się zaczyna. Już czeka szkoła i koledzy. W książkach zasób nowej wiedzy. Witaj szkoło oto wracamy!” – tymi słowami uczniowie klasy 3C rozpoczęli uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas 0-3.

Dzieci z klasy 3C z uśmiechem na twarzy powitały wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Szczególnie ciepło zostały przyjęte dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają edukację w naszej szkole. Dzieci te, wkroczyły w nowy etap swojego życia, stały się członkami społeczności szkolnej – Szkoły Podstawowej nr 364 im. K. Markiewicz. Jesteśmy przekonani, że tu spotkają wspaniałych kolegów i koleżanki, a może nawet zawrą przyjaźnie na całe życie.

Na powitanie, uczniowie klasy 3C, zaśpiewali również piosenkę w języku angielskim. Przynieśli swoją klasową „maszynę pogodową”.

Wszystkim zgromadzonym gościom życzyli samych słonecznych dni, pogody ducha oraz uśmiechu od ucha do ucha. Wspaniałego roku szkolnego 2023/2024 pełnego sukcesów w nauce, marzeń i planów!

Natomiast uczniowie klas 4-8 wraz z całą społecznością szkolną zostali przywitani w szkole apelem przygotowanym przez uczniów i uczennice klasy 8B wraz z wychowawczynią. Najstarsi uczniowie przygotowali przedstawienie z motywacyjnym przesłaniem na nowy rok szkolny, pozostawiając wszystkich z życzeniami samych sukcesów i wiary we własne możliwości.

Artystycznymi akcentami podczas apelu był występ wokalny uczennicy klasy 6B – Aleshkevich Anastasiyi, występ muzyczny ucznia klasy 6C na ukulele – Antoniego Furmanka, a publiczność zgromadzoną na sali oczarował uczeń klasy 6B swoim magicznym występem i prezentacją sztuczek iluzjonistycznych – Krzysztof Wójcik.

List Pana Piotra Kobierskiego, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo, do Rodziców i Opiekunów uczniów bemowskich szkół [czytaj więcej]


WIZYTA PANI BURMISTRZ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 września br. p. Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, spotkała się z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole. Na dobry start edukacyjnej przygody wszystkie dzieci otrzymały dzielnicowe upominki, które sprawiły im dużo radości. Pierwszy dzień w szkole z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych zerówkowiczów 😊. Dziękujemy !!!


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 – 4.09.2023 r.

klasy 0 – 3, godz. 8.30 – spotkanie w sali gimnastycznej,

klasy 4 – 8, godz. 11.00 – spotkanie w sali gimnastycznej,

 

Po części oficjalnej nastąpi spotkanie z wychowawcami klas zgodnie z harmonogramem:

 

Klasa sala
0 A 24 (parter)
1 A 101 (I piętro)
1 B 29 (parter)
1 C 102 (I piętro)
1 D 111 (I piętro)
2 A 26 (parter)
2 B 207 (II piętro)
2 C 228 (II piętro)
3 A 218 (II piętro)
3 B 27 (parter)
3 C 103 (I piętro)
3 D 104 (I piętro)
4 A 109 (I piętro)
4 B 121 (I piętro)
4 C 219 (II piętro)
4 D 131 (I piętro)
5 A 202 (II piętro)
5 B 127 (I piętro)
5 C 201 (II piętro)
5 D 220 (II piętro)
6 A 203 (II piętro)
6 B 209 (II piętro)
6 C 204 (II piętro)
7 A 211 (II piętro)
7 B 224 (II piętro)
8 A 106 (I piętro)
8 B 226 (II piętro)

 

Aktualna lista podręczników znajduje się tutaj

Proszę pamiętać, że podręczniki do religii nie są objęte dotacją MEN, w związku z tym należy je kupić we własnym zakresie.

Natomiast podręczniki do języka francuskiego po części finansowane są z budżetu szkoły oraz dotacji MEiN.

 

Wyprawka do zerówki  [czytaj więcej]

Wyprawka do szkoły dla klas 1-3  [czytaj więcej]