„Warszawa chroni” to pierwszy miejski program łączący ze sobą wszystkie aspekty bezpieczeństwa. Program będzie obejmował m.in. organizację miejsc schronienia, zabezpieczenie dostępów do wody, zapewnienie ciągłości funkcjonowania organów m.st. Warszawy, zakup odpowiedniego sprzętu czy też edukację mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa. W planach jest również wytypowanie i dostosowanie obiektów, które w czasie zagrożenia będą na przykład zastępczymi miejscami szpitalnymi oraz stworzenie magazynów – w tym magazynu przeciwpowodziowego wyposażonego w potrzebny w takiej sytuacji sprzęt.

W dniach od 7 do 12 października br. w ramach programu „Warszawa chroni” odbędzie się „Tydzień edukacji dla bezpieczeństwa Warszawy”. W tych dniach w Parku Świętokrzyskim (obok PKiN) oraz w poszczególnych dzielnicach będą działały namioty z logo „Warszawa chroni”. W godzinach od 10:00 do 18:00 będzie tam można porozmawiać z funkcjonariuszami służb, ekspertami z zakresu bezpieczeństwa czy też otrzymać materiały informacyjne.

Od 7 do 11 października br. (w godzinach od godziny 11:30 do 17:30) po ulicach Warszawy będą jeździły zabytkowe, promocyjne tramwaje. Na których pokładzie porad udzielą eksperci Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawiciele służb mundurowych.

9 października br. zostaną uruchomione syreny, które będą zarówno ogłaszać, jak i odwoływać alarm w pełnym 3 minutowym wymiarze.

 

HARMONOGRAM „Tygodnia edukacji dla bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy”:

7.10.2024 (poniedziałek) Dzień Monitoringu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym;

8.10.2024 (wtorek) Dzień Pierwszej Pomocy;

9.10.2024 (środa) Dzień Edukacji I Alarmowania;

10.10.2024 (czwartek) Dzień Bezpieczeństwa Kobiet;

11.10.2024 (piątek) Dzień Konsultacji;

12.10.2024 (sobota) Piknik Bezpieczeństwa (w godzinach 10:00 – 14:00).

Szczegółowy opis działań znajduje się na stronie dedykowanej programowi „Warszawa chroni” pod adresem: https://warszawa19115.pl/kalendarium (warszawa19115.pl/kalendarium)

 

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że Oddział Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie jest organizatorem akcji profilaktycznej dotyczącej wszawicy pn. „Mamo, Tato, zerknij na to”.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi akcji profilaktycznej:

– list intencyjny skierowany do rodziców uczniów [czytaj więcej]

– profilaktyka wszawicy https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/mamo-tato–zerknij-na-to

 

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego
w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

Zdrowie Kobiety – zachęcamy do bezpłatnych badań.

Plakat 1 zobacz    Plakat 2 zobacz

Informujemy, że Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy realizuje program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV finansowanych przez m.st. Warszawa. Szczepienie zapobiega zakażeniem się wirusem HPV i chroni przed niektórymi nowotworami.

Beneficjentami programu są chłopcy i dziewczynki, którzy ukończyli 12. rok życia a przed ukończeniem 13. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 6 miesięcy. Wiek dziecka dotyczy podania pierwszej dawki szczepionki – druga dawka może zostać podana już po ukończeniu 13. roku życia. Preparatem stosowanym w programie jest szczepionka Gardasil 9. Przed wykonaniem szczepienia niezbędna jest konsultacja lekarska (wywiad i badanie lekarskie) w celu wykluczenia przeciwskazań. Obie dawki szczepionki są bezpłatne dla mieszkańców m.st. Warszawy.

Szczepienia wykonywane są w punktach szczepień przy poradniach POZ dla dzieci w przychodniach przy ul. Cegielnianej 8, ul. Janiszowskiej 15 oraz

ul. 1 Sierpnia 36A.

 

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy: https://www.zozbemowo.pl/

Plakat  https://sp364.edu.pl/wp-content/uploads/2024/05/szczepienia-przeciwko-HPV.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi programu bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV: https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/hpv/

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac na sieci ciepłowniczej, zostanie wstrzymana dostawa ciepła (w tym ciepłej wody) do budynku Szkoły Podstawowej nr 364 w Warszawie. Przerwa w dostawie ciepła rozpocznie się w terminie od 16.09.2024, godz. 07:00, natomiast wznowienie dostawy ciepła nastąpi 17.09.2024, godz. 23:00. [czytaj więcej]

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznani się z informacją Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie z 22 sierpnia 2024 r. o planowanej jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie m.st. Warszawy.

Akacja szczepień lisów zostanie przeprowadzona w dniach 5-18 września 2024 r. metodą zrzutów z samolotów oraz poprzez ręczne wyłożenie przynęt zawierających szczepionkę przeciwko wściekliźnie.

Jesienna akcja szczepień lisów [czytaj więcej]

Plakat zobacz

Komunikat w sprawie przerwy w dostawie ciepła (w tym ciepłej wody) w dniu 10 czerwca 2024 r. w godz. 11:00-14:00 do budynku Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie przy ul. Andriollego 1 [czytaj więcej]

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego w naszej szkole zaprasza do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi w ramach akcji dotyczącej profilaktyki szczepień ochronnych z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień.

 

Krztusiec [czytaj więcej]

Odra [czytaj więcej]

Szczepienia dla dzieci, prezentacja [czytaj więcej]

Dziecko-ETSZ [czytaj więcej]

Szanowni Państwo,
w związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na odrę na terenie m.st. Warszawy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie prosi wszystkich rodziców o sprawdzenie czy Państwa dzieci szczepione są zgodnie z Kalendarzem Szczepień Ochronnych oraz w miarę możliwości o pilne uzupełnienie szczepień, które w znaczny sposób zabezpieczą Państwa dziecko i rodzinę.

Odra jest bardzo zaraźliwą, poważną chorobą w pierwszym etapie z wysoką gorączką, kaszlem często z zapaleniem spojówek, w późniejszym etapie z charakterystyczną wysypką.

Bardzo groźne są powikłania neurologiczne m. in. zapalenie mózgu.

Szczepionka charakteryzuje się wysoką skutecznością i może zapobiec zachorowaniu nawet gdy, szczepienie jest wykonane po kontakcie z osobą chorą.

W razie wystąpienia objawów odry (w szczególności u osoby niezaszczepionej) należy ograniczyć kontakt z innymi osobami a następnie zgłosić się do lekarza POZ najlepiej na początku w formie teleporady.

Dodatkowe informacje znajdą państwo na stronie https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/jak-mozna-zarazic-sie-odra

z upoważnienia
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie

Oddział Promocji Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m. st. Warszawie
ul. Kochanowskiego 21, 01-864 Warszawa

tel: (22) 311 80 07-08-09
e – mail: ozp.psse.warszawa@sanepid.gov.pl

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi opracowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej zatruć pokarmowych oraz chorób brudnych rąk:

– plakat „Jak uniknąć zatruć pokarmowych?” zobacz,

– plakat „Myj ręce! Unikniesz chorób” zobacz,

– ulotka „5 kroków do bezpiecznej żywności” w języku polskim i języku ukraińskim zobacz,

– prezentacja dla rodziców zobacz.

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego
w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Szanowni Państwo,

w związku z art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900, 1672, 1718 i 2005) uprzejmie informujemy, że dnia 15 lutego 2024 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę nr XCV/3141/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie, ul. Andriollego 1.

Przekształcenie to będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego funkcjonującego w Szkole.

W związku z obowiązującym prawem konieczne jest przekazanie powyższego zawiadomienia rodzicom/prawnym opiekunom uczniów uczęszczających do Szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

Treść Uchwały nr XCV/3141/2024 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 15 lutego 2024 r. [czytaj więcej]

Szanowni Państwo,

informujemy, że na mocy Uchwały nr XCI/2985/2023 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 7 grudnia 2023 r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę oraz określenia granic ich obwodów od dnia 1 września 2019 roku, z dniem 1 września 2024 r. zmianie ulega granica obwodu Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Treść Uchwały nr XCI/2985/2023 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 7 grudnia 2023 r. [czytaj więcej]

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi i harmonogramami dotyczącymi opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez m.st. Warszawę w 2024 r.:

– zasady zapisów na opiekę wakacyjną [czytaj więcej]

– harmonogram zapisu na dyżury wakacyjne [czytaj więcej]

– harmonogram dyżurów wakacyjnych [czytaj więcej]

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w sobotę 23 marca 2024 r. o godzinie 20:30 w Warszawie odbędzie się ogólnoświatowa akcja „Godzina dla Ziemi” (Earth Hour) przeprowadzana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

W tym dniu osoby prywatne, firmy oraz miasta na całym świecie na jedną godzinę wyłączają światła i iluminacje. Inicjatywa ma na celu skłonić ludzi do refleksji nt. środowiska, które nas otacza i wpływu każdego z nas na jego ochronę.

Tegoroczna edycja akcji poświęcona będzie rzekom. W przedostatnią sobotę marca 2024 roku w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Każdy z nas, każdego dnia, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Godzina dla Ziemi”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Szanowni Państwo,

szkolny zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego zachęca Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki antybiotykoodporności, które zostały opracowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie.

Profilaktyka antybiotykoodporności: https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-antybiotykoopornosci

Działanie ma na celu wzrost świadomości oraz uwrażliwienie na nadużywanie antybiotyków. Jest odpowiedzią na postępujące zjawisko oporności drobnoustrojów na antybiotyki. Jest to problem globalny, który stanowi jedno z największych zagrożeń zdrowia publicznego.

Zespół ds. bezpieczeństwa zdrowotnego w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie

 

Superbakterie oporniaki [czytaj więcej]

Do szkoły specjalnej mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie, którzy mają aktualne orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (dalej: orzeczenie).

Takie orzeczenia wydaje publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna na kolejne etapy edukacyjne lub w wyjątkowych sytuacjach na jeden rok szkolny.

Jeśli Twoje dziecko ma orzeczenie ważne do końca roku szkolnego, musisz wystąpić o nowe orzeczenie. Aktualne orzeczenie dołącz do wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły. Zasada ta obowiązuje też w oddziałach specjalnych w szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Kto potrzebuje nowego orzeczenia

  • dziecko z „zerówki”, które ubiega się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na I etap edukacyjny, czyli klasy 1–3 szkoły podstawowej)
  • uczeń klasy 3 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do klasy czwartej szkoły podstawowej specjalnej (orzeczenie na II etap edukacyjny, czyli klasy 4–8 szkoły podstawowej)
  • uczeń klasy 8 szkoły podstawowej, który ubiega się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej specjalnej (orzeczenie na czas nauki w szkole ponadpodstawowej)
  • uczeń, którego orzeczenie traci ważność w roku szkolnym 2023/2024 i który ubiega się o przyjęcie do szkoły specjalnej.

Gdzie złożyć wniosek o wydanie orzeczenia

Wniosek o wydanie orzeczenia rodzice lub opiekunowie prawni składają w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola lub szkoły, zgłoś się do poradni, która jest rejonowa dla tej placówki. Informację, gdzie jest rejonowa poradnia, znajdziesz w przedszkolu lub szkole.

Jeśli Twoje dziecko w obecnym roku szkolnym nie chodzi do przedszkola ani szkoły zgłoś się do poradni w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

[!] Jeśli chcesz zapisać dziecko do szkoły specjalnej od 1 września 2024 r., wystąp o nowe orzeczenie.

Wykaz publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez m.st. Warszawę znajdziesz na stronie miasta (edukacja.um.warszawa.pl).

ULOTKA O OMDLENIACH

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Omdlenia” przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Link do ulotki o omdleniach: https://dokumenty.mein.gov.pl/a9bc7e32-dec9-41b7-bec8-409a5eaefadb/ulotkaomdleniawersjadodruku.pdf

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

zapraszamy do zapoznania się z ofertą pomocy w sytuacjach kryzysowych realizowaną przez wyspecjalizowaną placówkę funkcjonująca w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, utworzoną przez  Ośrodek Pomocy Społecznej: Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, ul. Rozłogi 10.

Informacja dla Rodziców [czytaj więcej]

W stolicy rośnie liczba dzików. Tylko od początku 2023 roku do Lasów Miejskich – Warszawa wpłynęło niemal 1100 zgłoszeń dotyczących ich obecności. Miasto apeluje, aby nie dokarmiać zwierząt.

Miasto apeluje, by nie dokarmiać dzików oraz nie ułatwiać im dostępu do pożywienia. Rozrzucanie resztek jedzenia czy nieodpowiednie zabezpieczenie śmietników jest dla nich dodatkową zachętą do odwiedzania terenów zabudowanych. Nie należy również prowokować zwierząt ani do nich podchodzić, np. by zrobić zdjęcie.

Więcej informacji: https://um.warszawa.pl/-/warszawa-przestrzega-nie-dokarmiaj-dzikow

Szanowni Państwo,

na prośbę Biura Edukacji m.st. Warszawy informujemy, że z dniem1 września 2024 r. Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA”, ul. Wiśniowa 56 zmieni siedzibę na ul. Dzielną 7 w Warszawie.

 

Podstawa prawna: uchwała Rady m.st. Warszawy nr LXXVII/2509/2023 z dnia 9 lutego 2023 r. w sprawie zamiaru przekształcenia Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA” w Warszawie, ul Wiśniowa 56.

 

Zgodnie z art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z póź. zmian.) organ prowadzący szkołę lub placówkę jest zobowiązany co najmniej 6 miesięcy przed terminem przekształcenia, zawiadomić o zamiarze przekształcenia szkoły rodziców uczniów i prawnych opiekunów.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w ramach rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 odbędzie się w dniu 1 marca 2023 r. dzień otwarty dla rodziców i kandydatów:

– do oddziału przedszkolnego o godzinie 17:00,

– do klas pierwszych o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z kandydatami.

PROFILAKTYKA WSZAWICY

Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor  Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach projektu dotyczącego profilaktyki wszawicy poleca materiały edukacyjne:

– list intencyjny skierowany do rodziców dzieci/uczniów [czytaj więcej]

– plakat pn. „Co lubią wszy?!”  [czytaj więcej]

Więcej informacji na temat profilaktyki wszawicy oraz materiały do pobrania w formie elektronicznej (plakaty, ulotki, broszury) znajdują się na stronach internetowych:

– Profilaktyka wszawicy! https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-wszawicy
– Wszawica – leczenie i zapobieganie. Fakty i mity o wszawicy https://www.gov.pl/web/gis/wszawica–leczenie-i-zapobieganie–fakty-i-mity-o-wszawicy

 

z upoważnienia PPIS w m.st. Warszawie

Mariola Garbacz-Remfeld

Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia

Komunikat Biura Gospodarki Odpadami:

Żywe świąteczne drzewko nie tylko na jeden sezon? Tak – jeśli to choinka kupiona w doniczce. Po świętach można ją przesadzić do własnego ogródka lub lasu.

Warszawa po raz kolejny zachęca mieszkańców, by na Święta Bożego Narodzenia kupowali choinki w doniczkach. Iglaki mogą później zyskać drugie życie. Miejscy leśnicy, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizują zbiórki świątecznych drzewek (a później posadzą je w lasach):

– 14 stycznia 2023 r. – pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Rydzowej 1A,

– 21 stycznia 2023 r. – pod główną siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A.

Przyjmowane będą wyłącznie rodzime gatunki drzewek: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Leśnicy przypominają, że iglaki najlepiej jest trzymać w domu jak najkrócej – zwiększa to szanse na późniejsze przyjęcie się drzewka w lesie. Dlatego najlepiej jest przenieść choinkę na balkon tuż po świętach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Zapewnienie bezpieczeństwa przy optymalnych warunkach nauki oraz dbałość o zdrowie, to priorytetowe cele całego środowiska oświatowego.

Aby nauka w trybie stacjonarnym – mimo stanu epidemii – trwała jak najdłużej, organizacja pracy w szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju odbywa się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów (w szczególności obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej).

Przypominamy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na terenie Szkoły obowiązuje „Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów w czasie zagrożenia epidemicznego” dostępny pod linkiem:

https://sp364.edu.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin_rezim_sanitarny_01.09.2021.pdf

Pamiętajmy również o:

– właściwym odżywianiu w czasie pandemii
(stanowisko Komitetu Nauki o Żywności Człowieka Polskiej Akademii Nauk w sprawie zaleceń żywieniowych podczas pandemii COVID-19: https://www.gov.pl/web/psse-makow-mazowiecki/stanowiska-komitetu-nauki-o-zywnosci-czlowieka-polskiej-akademii-nauk-w-sprawie-zalecen-zywieniowych-podczas-pandemii-covid-19

– aktywności fizycznej

– roli szczepień w codziennym życiu
(więcej informacji na temat szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo  oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

Materiał opracowany na podstawie komunikatu „Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym” Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szanowni Państwo,
w związku z odnotowywanymi w województwie mazowieckim przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) oraz domowych (np. kotów) polecamy materiały na temat tego
zagadnienia:
– WŚCIEKLIZNA. Bądźmy ostrożni! (prezentacja + ulotka):
– UWAGA! Przypadki wścieklizny u zwierząt na terenie Warszawy:
– Przypadki wścieklizny – najnowsze informacje:

Informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych…[czytaj więcej]

Informujemy, że od 2 listopada 2021 roku wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Osobom przewlekle chorym, ze względu na niską odporność, zalecana jest dawka uzupełniająca, która może być podana już po 28 dniach od podania drugiej dawki szczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich w oparciu o dotychczasową organizację szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od początku listopada 2021 roku. Szczegółowe informacje dotyczące szczepień na grypę zostały podane na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

 Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazuje zasady przeprowadzania badań w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 osób z bliskiego kontaktu z osobami zakażonymi w placówkach edukacji, opieki i wychowania dla dzieci i młodzieży.

Treść pisma

Harmonogram działań

Harmonogram działań Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie w zakresie wsparcia rodziców i uczniów po powrocie do szkół [czytaj więcej]

Uwaga! Przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego:
– plakat informacyjny [czytaj więcej]
– komunikat prasowy [czytaj więcej]

W związku z inicjatywą, zgłoszoną przez pana Maksymiliana Ciszkowskiego – Przewodniczącego MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY BEMOWO i rekomendacji pana Piotra Kobierskiego – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo, przystąpienia do ogólnopolskiej kampanii „TYDZIEŃ ULGI”, zainicjowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, skierowanej do uczniów powracających do szkół po zakończeniu nauki zdalnej, informujemy, że ta kampania będzie prowadzona także w naszej szkole.

Wprowadzany TYDZIEŃ ULGI to dla uczniów powracających do nauki stacjonarnej tydzień bez klasówek, bez odpytywania i bez zadawania prac domowych.

DWIE GODZINY SZCZĘŚCIA to w pierwszym dniu powrotu do szkoły, dwie pierwsze godziny zajęć z wychowawcą i/lub pedagogami (jako godziny wychowawcze) w celu rozmów z uczniami, ułatwienia im odbudowywania relacji uczniowskich, odnalezienia się w rzeczywistości szkolnej. Mamy nadzieję, że przyjęte rozwiązania obniżą stres towarzyszący dzieciom na co dzień.                                 plakat

Szanowni Państwo,

w wyniku dotkliwej dla nas wszystkich sytuacji związanej z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów oraz utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka uruchomił całodobowy BEZPŁATNY Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów https://brpd.gov.pl/sos-czat/.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/

W związku z wejściem w życie nowych przepisów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 przekazuję Państwu najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie:

OGRANICZENIA, NAKAZY I ZAKAZY

  1. Na terenie Szkoły bezwzględnie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo przyłbicy.
  2. Szczegółowe wytyczne w zakresie funkcjonowania Szkoły w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa:
    • „Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie od 1 września 2020 r. oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów w czasie zagrożenia epidemicznego” oraz
    • „Regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych uczniów klas I-III, zajęć specjalistycznych oraz konsultacji dla uczniów kl. VIII A w Szkole Podstawowej nr 364 w Warszawie w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”.

 

EDUKACJA UCZNIÓW

  1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w klasach I-III oraz IV-VIII z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (tzw. nauczanie zdalne) prowadzona będą do 3 stycznia 2021 r.
  2. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oddziałach przedszkolnych prowadzone są w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
  3. W czasie ograniczonego funkcjonowania placówek oświatowych Szkoła prowadzi:
    • działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III,
    • zajęcia dla uczniów (indywidualne lub grupowe) ze specjalistami szkoły: pedagogiem, psychologiem, logopedą,
    • konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów kl. VIII A z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.

 

FERIE ZIMOWE

  • W roku szkolnym 2020/2021 ferie zimowe będą trwały na terenie całego kraju od 4 do 17 stycznia 2021 r.

 

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY

  • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 24 grudnia 2020 r.

Szczegółowe informacje o zasiłku: https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-wydluzony-do-24-grudnia-br