Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.

Głównym celem programu jest wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.

Do programu szkoła przystąpiła w 2019 r.

W ramach tego programu aktywnie uczestniczymy, m.in. w wydarzeniach Code Week.

Nauczyciel podczas takich zajęć realizuje treści wynikające z podstawy programowej wykorzystując programowanie. Płynnie przechodzi od programowania z minirobotem – ozobotem offline do pracy np. w środowisku ozoblockly.pl. W zależności od realizowanej tematyki korzystamy także z puzzli AR, Scratcha Juniora czy wirtualnej maty do kodowania. Zajęcia są realizowane w formie zabawy o różnym stopniu trudności. Nauka przez zabawę ułatwia dzieciom przyswajanie wiedzy.

Koordynatorem programu jest pani Anna Lisiecka.

Obliczenia zobacz

Kraina Św. Mikołaja zobacz


Code Week 2021

Filmik zobacz


Podróżujemy po Polsce

W ostatnim tygodniu kwietnia 2021 r. klasa 2 B w różny sposób poszerzała wiadomości na temat Polski. Udało nam się odbyć wycieczki online. Zwiedziliśmy kilka polskich miast, odwiedziliśmy także Pacanów, którego długo szukał bohater naszej lektury Koziołek Matołek. A z okazji zbliżających się świąt majowych przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje historyczne. Na zdjęciach i krótkim filmie przedstawiamy naszą propozycję, jak kreatywnie można połączyć kodowanie z omówieniem lektury, recyklingiem i świętami majowymi 🙂

Podróże zobacz