VIII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2021”

Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2021”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 19 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. Andriollego 1), a Koncert Laureatów odbędzie się w grudniu 2021 r. Dokładna data koncertu oraz miejsce podane zostanie podczas przesłuchań konkursowych.

 

Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki oraz dyplomy, a na laureatów i wyróżnionych bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 29 października 2021 r.

Zapraszamy do licznego udziału!

  1. Regulamin FrankoFonia 2021 [czytaj więcej]
  2. Karta zgłoszenia FrankoFonia 2021 [czytaj więcej]

 

Szkoła Podstawowa nr 364 im. K. Markiewicz w Warszawie

ul. M. E. Andriollego 1, 01-494 Warszawa

tel. 22 638 24 55

www.sp364.edu.pl

festiwalfrankofonia@gmail.com

 


VIII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2020

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Dzielnicy Warszawa Bemowo organizuje ósmą edycję festiwalu piosenki francuskojęzycznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. W konkursie mogą wziąć udział soliści lub zespoły muzyczne liczące do 5 osób. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwóch przedstawicieli – solistę bądź zespół wokalny.

Szczegółowy harmonogram przesłuchań konkursowych będzie zamieszczony do dnia 9 kwietnia 2020 r. na stronie internetowej organizatora: https://www.sp364.edu.pl

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest czytelne i kompletne wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej / dostarczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych na adres organizatora: Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz ul. M. E. Andriollego 1, 01-494 Warszawa z dopiskiem „VIII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2020”. Kompletne zgłoszenia należy składać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 marca 2020 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora).

Przesłuchania konkursowe „VIII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2020” odbędą się w piątek – 24 kwietnia 2020 r. od godz. 9.00, a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 30 maja 2020 r. (sobota) w godzinach 15:00 – 17:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa).

  1. Regulamin FrankoFonia 2020 (czytaj więcej)
  2. Karta zgłoszenia FrankoFonia 2020 (czytaj więcej)

 


Festiwal Frankofonia 2019

VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2019

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Dzielnicy Warszawa Bemowo organizuje siódmą edycję festiwalu piosenki francuskojęzycznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich. W konkursie mogą wziąć udział soliści lub zespoły muzyczne liczące do 5 osób. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwóch przedstawicieli – solistę bądź zespół wokalny.

Szczegółowy harmonogram przesłuchań konkursowych będzie zamieszczony do dnia 15 kwietnia 2019 r. na stronie internetowej organizatora: https://www.sp364.edu.pl

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest czytelne i kompletne wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej / dostarczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych na adres organizatora: Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz ul. M. E. Andriollego 1, 01-494 Warszawa z dopiskiem „VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019”. Kompletne zgłoszenia należy składać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 marca 2019 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora).

Przesłuchania konkursowe „VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019” odbędą się w piątek – 26 kwietnia 2019 r., a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godzinach 10:30 – 12:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa).

  1. Regulamin Frankofonia 2019 (czytaj więcej)
  2. Karta zgłoszenia Frankofonia 2019 (czytaj więcej)
  3. Harmonogram przesłuchań konkursowych (pobierz)

Festiwal Frankofonia 2018

9 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze Bemowo odbył się koncert galowy VI Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2018 zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz. Tegoroczna edycja festiwalu została objęta patronatem honorowym Burmistrza dzielnicy Bemowo Michała Grodzkiego.

Naszą inicjatywę wsparło grono hojnych sponsorów:

Urząd Dzielnicy Bemowo https://www.bemowo.waw.pl/

Animator Travel http://animator.turystyka.net/

Hipermarket Carrefour Bemowo http://www.carrefour.pl/

Wydawnictwo Hachette http://www.hachettefle.pl/

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela http://www.wbi.be/

Ambasada Szwajcarii https://www.eda.admin.ch/countries/poland/pl/home.html

Koncert laureatów zorganizowaliśmy dzięki wsparciu Bemowskiego Centrum Kultury ArtBem http://www.artbem.pl/

Oto tegoroczni laureaci:

Kategoria: Klasy 0-5 Szkoły Podstawowej

Wyróżnienie: Teresa Dziomdziora – Papaoutai, Prywatna Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej

I miejsce – Maja Młodzińska – Paris sera toujours Paris, Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. Witolda Pileckiego

II miejsce – Amelia Bocian, Oliwia Trześniewska – Sur ma route Bonjour la France

III miejsce – Olga Cybińska – Proud Corazón, Szkoła Podstawowa Niepubliczna Inspiracja

Kategoria: Klasy 6-7 Szkoły Podstawowej i Oddziały Gimnazjalne

Wyróżnienie: Ida Hobler-Micherska – Éblouie par la nuit, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich

Wyróżnienie: Julia Ukielska – Dans le port d’Amsterdam, Studio Wokalne Anny Ozner

Wyróżnienie: Julia Gonerska,Patrycja Ułasiuk – Tourner dans le vide, Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II

I miejsce – Alicja Armata – Ordinaire, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – Barbara Przepiórka, Gabriela Bernaś, Weronika Chrobak, Kalina Szulec – On écrit sur les Murs, Gimnazjum Strumienie Stowarzyszenia Sternik

oraz Adrianna Stępień, Zofia Skibińska – La ballade des gens heureux, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1

Kategoria: Szkoły Średnie

Wyróżnienie: Emilia Cholewicka – Le droit à l’erreur, XVI Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej

I miejsce – Julia Zarzecka, XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego, La vie en rose

II miejsce – Magdalena Karmiłowicz – Je suis malade, Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie

GRAND PRIX – nie przyznano

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu gorąco dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentów i swobody na scenie. Zapraszamy za rok!