W związku z wejściem w życie nowych przepisów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 przekazuję Państwu najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie:

OGRANICZENIA, NAKAZY I ZAKAZY

1. Na terenie Szkoły bezwzględnie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo przyłbicy.
  2. Szczegółowe wytyczne w zakresie funkcjonowania Szkoły w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa:
    • „Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie od 1 września 2020 r. oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów w czasie zagrożenia epidemicznego” oraz
    • „Regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych uczniów klas I-III, zajęć specjalistycznych oraz konsultacji dla uczniów kl. VIII A w Szkole Podstawowej nr 364 w Warszawie w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”.

EDUKACJA UCZNIÓW

1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w klasach I-III oraz IV-VIII z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (tzw. nauczanie zdalne) prowadzona będą do 3 stycznia 2021 r.
  2. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oddziałach przedszkolnych prowadzone są w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
  3. W czasie ograniczonego funkcjonowania placówek oświatowych Szkoła prowadzi:
    • działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III,
    • zajęcia dla uczniów (indywidualne lub grupowe) ze specjalistami szkoły: pedagogiem, psychologiem, logopedą,
    • konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów kl. VIII A z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.

FERIE ZIMOWE

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY

Szczegółowe informacje o zasiłku: https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-wydluzony-do-24-grudnia-br