Szanowni Państwo,

informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie przystąpiła do powszechnego programu Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącego szczepień w szkołach dla uczniów przeciw wirusowi HPV.

Kluczowym celem programu jest zwiększenie liczby dzieci zaszczepionych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), a w konsekwencji zmniejszenie liczby osób z nowotworami szyjki macicy oraz innymi chorobami nowotworowymi wywoływanymi przez wirus.

Od 1 września 2024 r. szczepienia w ramach powszechnego programu szczepień przeciw HPV dostępne są dla osób po ukończeniu 9. roku życia do ukończenia 14. roku życia. Szczepienia przeciw HPV w ramach programu podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami w programie wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Planowany termin realizacji szczepień w SP 364: 23-25 października 2024 r.

Materiały edukacyjne o szczepieniach przeciw HPV dostępne są na stronie internetowej:

– Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv

Oświadczenie, deklaracja, kwestionariusz do pobrania:

1) „Oświadczenie przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczące szczepienia przeciw HPV w szkole” – zgoda na szczepienie pobierz

2) „Deklaracja przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczące szczepienia przeciw HPV w szkole” – deklaracja/wybór szczepionki pobierz

3) Kwestionariusz wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dzieci i młodzieży pobierz