Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo
29 listopada 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. Łącznie oddano 455 głosów. Wybrano pięcioro przedstawicieli naszej szkoły: Krystiana Dębka (najwięcej głosów), Klaudię Nowak, Weronikę Sieklicką, Gabriela Hanischa i Bartłomieja Winiszewskiego.
Ostatni piątek listopada
Jak w każdy ostatni piątek miesiąca uczniowie naszej szkoły mogli pozwolić sobie na nietypowy strój. Przebierano się za postaci z wybranych filmów czy książek lub w swoje ulubione piżamy. Trzeba docenić starania i kreatywność!
CZYTAM, CZYTASZ, CZYTAMY!- literacki tydzień
CZYTAM, CZYTASZ, CZYTAMY!- literacki tydzień
w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie
W tym roku obchodzimy 170. rocznicę urodzin oraz 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. To pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Jego dzieła na zawsze weszły do kanonu literatury polskiej. Kolejne roczniki gimnazjalistów z zapartym tchem śledzą losy bohaterów „Krzyżaków” czy „Quo vadis”.
Podczas literackiego tygodnia uczniowie przebierali się za bohaterów książek, prezentowali „żywe obrazy”, czyli wybrane sceny z dzieł H. Sienkiewicza, uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu i twórczości pisarza. Wyznaczeni fotografowie z klasy 2 e dokumentowali działania uczniów. W bibliotece i w sali 218 odbywały się spotkania, na których nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty „Trylogii”. Organizatorzy literackiego tygodnia zadbali też o słodki poczęstunek. Na przerwach można było posilić się kolorowymi muffinkami, do których dołączono karteczki z imionami bohaterów książek wielkiego noblisty.
Kuba
Uczniowie bardzo zaangażowali się w ten projekt. Przebierali się za bohaterów „Krzyżaków”, projektowali nowe okładki dzieł Sienkiewicza. Efekty pracy uczniów można było podziwiać na korytarzach i w bibliotece.
Wiktor
Wspaniały tydzień, dzięki któremu mieliśmy okazję przenieść się w czasy Henryka Sienkiewicza!
Agata
„Zaczytane” przerwy- Sienkiewicz inspiruje!
Podczas długich przerw w bibliotece szkolnej można było posłuchać fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza. Czytali je nauczyciele i uczniowie. Za udział w „zaczytanej przerwie” można było otrzymać „naklejkę- zachętkę”. Zebranie pięciu „zachętek” gwarantowało otrzymanie oceny bardzo dobrej z języka polskiego.
Ewa
Doświadczenia fizyczne zaprezentowane przez Fundację Einsteina
W dniach 28-30.12. w naszej szkole przedstawiciel Fundacji Einsteina zaprezentował uczniom różne ciekawe doświadczenia fizyczne związane m.in. z ciśnieniem atmosferycznym. Pokazane zostały: napieranie powietrza na obiekty, odessanie powietrza z worka oraz z pojemnika z pianką przez miskę, pianka pomniejszyła swój rozmiar o połowę, po wpuszczeniu powietrza wróciła do swoich rozmiarów. Zademonstrowana została także siła, jaką może utrzymać balon (napieranie ręką, a potem deską z równo wbitymi gwoździami). Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Uczniowie naszego gimnazjum wraz z wolontariuszami jak co roku nie zawiedli i przyłączyli się do akcji zbiórki pluszowych maskotek, gier i książeczek na rzecz podopiecznych oddziałów onkologicznych Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja objęta była honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Za nasze zaangażowanie otrzymaliśmy podziękowania od warszawskiego oddziału Fundacji „Mam marzenie”.
Dziękujemy za przekazane dary i okazane wsparcie!
Mistrzostwa Bemowa w unihocu
W naszej szkole w dniach 8 i 9 listopada, odbyły się Mistrzostwa Bemowa w unihocu.
Na szczęśliwej dla nas naszej hali sportowej dziewczęta pod opieką Pani Marzeny Pietrasik zdobyły II miejsce.
Chłopcy nie dali szans rywalom i w pięknym stylu wygrali turniej, tym samym zdobywając zwycięskie trofeum. Do zwycięstwa poprowadził ich Pan Lech Serwatka, który z radością podsumował turniej: „Byliśmy najlepsi” . Świetna passa naszych wysportowanych uczniów trwa! Przed nimi Warszawska Olimpiada Młodzieży, w której zamierzają powalczyć o najlepsze miejsce na podium!
Gratulujemy i przedstawiamy mistrzowskie składy naszych drużyn:
II miejsce-Mistrzostwa Bemowa w unihocu, prowadząca Marzena Pietrasik:
1. Marcelina Idzikowska 2E
2. Wiktoria Budkowska 2A
3. Aleksandra Jodłowska 2A
4. Weronika Borecka 1E
5. Julia Basista 1E
6. Monika Kamień 1C
Rozstrzygnięcie konkursu na makietę obiektów z Berlina
Kolejna edycja konkursu przedmiotowego z j. niemieckiego na najciekawszą makietę obiektów związanych z Berlinem za nami. Dnia 15 listopada został rozstrzygnięty konkurs i członkinie Jury: pani Anna Szumel, pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka przyznały następujące miejsca:
I miejsce – Marika Knopik – 1 h
II miejsce – Bartosz Warda – 1 c
III miejsce – Klaudia Rogalska – 2 f
wyróżnienie – Szymon Gong – 1 f
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!
Obchody 11 listopada
Dnia 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.
Z tej okazji 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy I f pod kierunkiem p. Teresy Szaran. Oprawę muzyczną przygotował p. Jacek Kwiatkowski wraz ze szkolnym chórem.
„…Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek…
Dzisiaj radości kanonada!
Witamy wszyscy Niepodległość
i Jedenasty Listopada…”
„Ojczyzna wolna!” R. Przymus
Rozgrywki piłki ręcznej
W dniach 24,25 października, drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła IV miejsce w Mistrzostwach Bemowa w piłce ręcznej. Drużyną dowodził Pan Marek Kowalski
Skład naszej drużyny, z której jesteśmy dumni:
1.Idzikowska Marcelina
2.Kacprzak Maja
3.Pasternacka Martyna
4.Adamaszwili Bianka
5.Dołęga Magdalena
6.Bekier Patrycja
7.Jurkiewicz Alicja
8. Tuszyńska Zuzanna
Gratulujemy!!
26 i 27 października do walki o mistrzostwo Bemowa w piłce ręcznej stanęli chłopcy.
Ten skład również poprowadził Pan Marek Kowalski, a poprowadził ich do zwycięstwa!
Chłopcy zajęli I miejsce!
1.Korolczuk Franciszek
2.Sadowski Jakub
3.Witowski Mikołaj
4.Tomasiak Filip
5.Zdrojewski Bartosz
6.Pawłowski Kacper
7.Schier Jakub
8.Lewicki Kacper
9.Mądrzyński Kacper
10.Wiszniewski Kamil
11.Krawczyk Wojciech
Gratulujemy!!
Dzień Halloween w naszej szkole
Dnia 28 października Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla całej społeczności szkolnej konkursy związane z tradycjami krajów anglojęzycznych. Tego dnia przedstawiciele SU wraz z opiekunem panią Ingą Tomasiak wręczali nagrody za przebrania halloween’owe.
Przy Sali 224 pani Magdalena Bednarska wraz z uczniami prowadziła stoisko przy którym uczniowie odpowiadali na pytania w języku angielskim dotyczące tradycji amerykańskich i irlandzkich. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.
Niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie tradycyjnego APPLE BOBBING czyli wyławiania jabłek z wody bez użycia rąk. Wszyscy bawili się świetnie, a co najważniejsze dzięki rozrywce mieli szanse dowiedzieć się o legendach, tradycjach i zwyczajach krajów anglojęzycznych oraz porównać je z naszymi polskimi obyczajami.
Mistrzostwa Bemowa Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych
W dniach 22 i 28 września w Bemowskim Parku Górczewska zostały rozegrane Mistrzostwa Bemowa Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych indywidualnych oraz sztafetowych.
Reprezentacja naszej szkoły została wybrana po przeprowadzeniu corocznych sprawdzianów biegowych, które prowadzą nasi nauczyciele wychowania fizycznego.
Oto nasi najlepsi biegacze, którzy zajęli miejsca na podium podczas tych zawodów:
1 miejsce w klasach pierwszych w kategorii dziewcząt zajęła Monika Kamień.
2 miejsce w klasach pierwszych w kategorii dziewcząt zajęła Julia Kowalczyk.
1 miejsce w klasach pierwszych w kategorii chłopców zajął Bartosz Skwarek.
1 miejsce w klasach drugich w kategorii chłopców zajął Łukasz Sypiański.
3 miejsce w klasach drugich w kategorii chłopców zajął Cezary Florczak.
3 miejsce w klasach trzecich w kategorii chłopców zajął Wiszniewski Kamil
Środa, to właśnie 28 dzień września okazał się wspaniałym dniem dla naszych biegaczy!
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali rywalizację sztafetową i tym samym ku ich ogromnej radości odebrali złote medale Mistrzostw Bemowa
w biegach przełajowych- sztafetowych.
Składy mistrzowskich sztafet:
- Lipska Paulina
- Januszewska Aleksandra
- Idzikowska Marcelina
- Deka Maria
- Wężyk Gabriela
- Szysz Katarzyna
- Adamczyk Julia
- Sawa Aleksandra
- Kowalzcyk Julia
- Kamień Monika
- Ostas Jakub
- Wiszniewski Kamil
- Florczyk Cezary
- Sypiański Łukasz
- Tomasiak Filip
- Wojtyński Piotr
- Skwarek Bartosz
- Kazimierczak Wojciech
- Tęcza Oliwier
- Patryk Barwiołek
- Kamil Korolczuk
ODZNAKI DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
W czwartek, 27 października 2016 r. o godz. 12.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr LXX im. A. Kamińskiego na Ursynowie odbyło się uroczyste zakończenie jednej z największych imprez sportowych dla młodzieży w stolicy – Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, którego celem jest upowszechnianie sportu w stolicy. Uczniowie warszawskich szkół rywalizują ze sobą w takich konkurencjach jak biegi przełajowe, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy, piłka nożna czy unihokej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentują Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Puchary uczestnikom 49. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, wręczyła m.in. Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.
W 49. edycji WOM udział wzięło blisko 64,5 tysiąca uczniów z 395 stołecznych szkół (181 szkół podstawowych, 127 gimnazjów i 87 szkół ponadgimnazjalnych).
Warszawska Olimpiada Młodzieży jest finansowana przez Miasto Stołeczne Warszawę.
Na stołecznych młodzieżowych igrzyskach swoje wielkie kariery rozpoczęli tak wybitni sportowcy jak m.in. Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Kajetan Broniewski czy Zofia Noceti – Klepacka.
W tym roku została dostrzeżona i nagrodzona wieloletnia praca z młodzieżą naszych doświadczonych nauczycieli wychowania fizycznego.
Pani Marzena Pietrasik – została odznaczona BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” przez Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańkę.
Pan Lech Serwatka otrzymał Odznakę Honorową SZS „ZA ZASŁUGI W ROZWOJU SPORTU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.
24-28 października Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
W dniach 24- 28 października pod hasłem: „UCZEŃ PODWÓJNIE WYJĄTKOWY” obchodzimy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jest to akcja społeczna mająca na celu popularyzowanie świadomości i wiedzy o dysleksji. W tych dniach pokażemy jak można bawić się ortografią. Do akcji włączyli się nasi uczniowie, którzy przygotowali portrety sławnych dyslektyków i inne prace plastyczne, których wystawa znajduje się na szkolnym korytarzu. 25 i 27 października odbędzie się czytanie bajek Andersena, uczniowie zaprezentują wybrane bajki przedszkolakom. Do akcji włączyli się również wychowawcy klas, którzy wspólnie z uczniami na lekcjach wychowawczych będą rozwiązywali ortograficzne łamigłówki. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dysleksji, na której znajdują się niezbędne informacje przybliżające uczniom, rodzicom i nauczycielom problem dysleksji rozwojowej.
„….Pamiętamy o bliskich…”
W sobotę 15 października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych grupa wolontariuszy naszego gimnazjum pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel udała się na Cmentarz Powązkowski. Wolontariusze sprzątali groby żołnierzy, powstańców oraz osób, których grobów nikt nie odwiedza. Dziękujemy za pamięć i okazaną pomoc.
Obchody Święta Edukacji Narodowej
14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, uroczystości szkolne połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych, których uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności gimnazjalnej. Przed zgromadzonymi Gośćmi, Gronem Pedagogicznym, Uczniami klas pierwszych oraz przedstawicielami klas II i III, krótkie przemówienie, podziękowania i życzenia wygłosił Dyrektor Szkoły – Wojciech Barański. Uroczystości uświetniły występy naszych szkolnych artystów, którzy zaprezentowali talenty wokalne, muzyczne oraz taneczne wprowadzając publiczność w doskonały nastrój. Całość dopełnił występ chóru szkolnego pod opieką pana Jacka Kwiatkowskiego.
Społeczności Szkolnej, tj. Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji, a także Uczniom, szczególnie klas I życzymy samych sukcesów w pracy oraz zapału, który nigdy się nie kończy.
Wycieczka integracyjna uczniów klas I – Piękna Góra
W dniach 5-7.10.2016 r. odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klas I. Uczniowie wspólnie z wychowawcami wybrali się na Mazury do Pięknej Góry, gdzie spędzili czas w ośrodku wypoczynkowym „Gwarek”.
Wspaniałe chwile klasy pierwsze spędzały podczas gier i zabaw integrujących klasę, m.in. „Team building”, „Intelshow”, wieczorna gra w Twierdzy Boyen, „Ja i moja klasa”, „Olimpiada na wesoło”, dyskoteka, „Akademia kreatywności”, gry „XXL”, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i survival. Zajęcia te pozwoliły uczniom poznać się, sprawdzić możliwości swoje oraz klasy, rywalizować oraz zgodnie współpracować.
Wybory Samorządu Uczniowskiego
W dniu 28 września odbyły się w naszym gimnazjum wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Aleksandra Wójcikowska z klasy 3 A (75 głosów).
Na opiekuna SU w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie wybrali panią Ingę Tomasiak (46 głosów).
Gratulujemy.
Europejski Dzień Języków w naszej szkole
26 – go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, święto to ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji tego dnia w całej Europie organizowane są różnorodne wydarzenia.
W naszej szkole nauczyciele na lekcjach języków obcych zaplanowali:
– gry i zabawy edukacyjne (memory, domino, krzyżówki, quizy, itd.);
– śpiewanie piosenek oraz oglądanie filmów w obcym języku.
Podczas przerwy funkcjonował „kącik angielski”, przy którym uczniowie odpowiadali na pytania związane z krajami anglojęzycznymi, a w nagrodę otrzymywali słodki poczęstunek.
Dodatkowo tego dnia nauczycielki języka niemieckiego zorganizowały Dzień Kultury Niemieckiej i szereg zadań z tej okazji. Jego centralnym punktem było stoisko związane z krajami niemieckojęzycznymi, przy którym oprócz uczniów siedziała również „Małgosia” z baśni braci Grimm. Wystawione zostały makiety prezentujące obiekty Berlina oraz zawieszono plakaty przybliżające kulturę, historię i realia życia państw niemieckojęzycznych. Podczas przerwy uczniowie grali w ruletkę językową i odpowiadali na pytania z różnych kategorii. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kawałek szarlotki z flagą Niemiec. W tym samym czasie grupa uczniów spacerowała w szkole i zachęcała uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w quizie – poprawne odpowiedzi nagradzane były jabłkiem lub szarlotką, tutaj również produkty ozdobione były flagą Niemiec. Atmosferę podczas przerw wszystkim umilała muzyka z utworami niemieckojęzycznymi.
Również tego dnia na ostatniej godzinie lekcyjnej odbył się finałowy mecz Małej Bundesligi, do którego w ubiegłym tygodniu przeprowadzane były rozgrywki piłkarskie w klasach pierwszych na lekcjach wychowania fizycznego. W nagrodę za zdobycie I i II miejsca uczniowie otrzymali dyplomy oraz czekoladki. Zwycięska drużyna otrzymała także bon na dzień bez pytania, a zwycięstwo odniosła klasa I k, której gratulujemy sukcesu.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.
Zachęcamy również do nauki języków obcych na co dzień, ponieważ ich znajomość odgrywa ogromną rolę w naszym życiu.
Wyniki konkursu „Dziesięć chórów anielskich”
Miło nam poinformować, że uczennice naszego Gimnazjum, które brały udział w konkursie: „Dziesięć chórów anielskich” zajęły następujace miejsca:
I miejsce – Zuzanna Połaska kl. 1 f
III miejsce – Patrycja Pest kl. 3 a
wyróżnienie – Emilia Noiszewska kl. 1 g
wyróżnienie dyrektora – Wiktoria Kaliszuk kl. 2 c
Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na obecność aniołów i ich pomoc w życiu człowieka. Organizatorem konkursu plastycznego był Ośrodek Wychowawczo – Profilaktyczny „Michael”. Gratulujemy!
Piknik rodzinny Bemowo z Aniołami
W sobotę 24 września 2016 r. w godzinach 12:00 – 17:00 nasza szkoła brała udział w „Pikniku rodzinnym Bemowo z Aniołami” zorganizowanym przy współpracy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „Michael”. Piknik odbył się na terenie parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks. B. Makiewicza 1. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy I c, którzy pod opieką p. Anny Lisieckiej realizowali zadania przy swoim stanowisku. Adresatami były młodsze dzieci i zadania były dedykowane właśnie dla nich, chociaż odwiedzali nas również nasi absolwenci i aktualni uczniowie gimnazjum.
Przy naszym stanowisku były następujące aktywności: a) interaktywna mapa Polski i odszukiwanie miast;
b) „mądry zamek” wymagający logicznego myślenia;
c) interaktywna tablica, czyli dopasowywanie par – poprawna odpowiedź sygnalizowana światłem;
d) dla młodszych dzieci: puzzle oraz domek – dopasowywanie figur w odpowiednie miejsce.
Za wzięcie udziału w aktywności uczestnicy otrzymywali pieczątkę do książeczki i kolorowankę z logo naszej szkoły. W nagrodę mieliśmy też do częstowania 6 różnych ciast upieczonych przez naszych uczniów, które w ciągu jednej godziny rozeszły się jak świeże bułeczki 🙂
Dzień był pracowity, ale bardzo udany – pogoda i humory dopisały. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku rodzinnego.
W dniu 24 września wolontariuszki naszego gimnazjum pod opieką pani Anny Szumel uczestniczyły w zbiórce żywności organizowanej na terenie Centrum Handlowego Carrefour Bemowo przez Banki Żywności SOS w Warszawie. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!
Wystawa „Irlandzki zryw – Wielkanoc 1916”
Na zaproszenie Ambasady Irlandii reprezentanci szkolnego klubu europejskiego pod opieką Pani Marioli Klimaszewskiej uczestniczyli w otwarciu wystawy „Irlandzki zryw – Wielkanoc 1916” oraz w projekcji filmu o tym samym tytule w Cytadeli Warszawskiej.
Międzynarodowy Dzień Pokoju
21 września z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ingi Tomasiak zorganizował w szkole różne akcje. Wielu uczniów założyło białą koszulkę z przyczepionym, bądź wymalowanym hasłem związanym z tą tematyką, wykonane zostały również dekoracje. Odbył się również konkurs, każda klasa miała wykonać gołębia własnego autorstwa (symbol pokoju). Wszystkie wykonane gołębie były niezwykle oryginalne, jednak zwycięzca może być tylko jeden!! Jedyne miejsce na podium zajęła – klasa 1A. Wyróżnienie otrzymały klasy – 1D, 3B, 1E, 2C. Gratulujemy!
Niebieska Szkoła na statku Fryderyk Chopin
Miło nam poinformować, że absolwentki i wolontariuszki naszego gimnazjum: Anna Basińska i Zuzanna Basińska zakwalifikowały się do projektu „Niebieska Szkoła” http://niebieskaszkola.pl/ . Jednym z warunków uczestnictwa w programie była aktywna praca w wolontariacie na rzecz potrzebujących. Dziewczynki realizowały swoje pasje w naszym wolontariacie szkolnym w latach ubiegłych. Uczennice realizują obecnie program nauczania szkół macierzystych, a dodatkowo poznają uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji i odwiedzają zagraniczne porty morskie. Gratulujemy i życzymy zawsze przyjaznych wiatrów i niezapomnianych przygód!
OPEN-LAB – warsztaty na Politechnice Warszawskiej
21 września 2016 uczniowie klasy 3 b brali udział w dwugodzinnych warsztatach chemicznych na temat: „Wodorotlenki, kwasy i sole”.
Uczniowie samodzielnie (ale pod okiem opiekuna pracowni oraz nauczyciela chemii) wykonywali doświadczenia zgodnie z przygotowanymi instrukcjami. Dokonywali syntezy związków o odczynie kwaśnym i zasadowym, oznaczali pH różnych roztworów, przeprowadzali reakcje zobojętniania oraz reakcje strąceniowe. Podczas warsztatów omówiono i zademonstrowano również metody otrzymywania kwasów, zasad i soli.
Lekcje w Muzeum Powstania Warszawskiego
We wrześniu uczniowie klas II i III naszego gimnazjum odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugoklasiści brali udział w lekcji muzealnej pt. „63 dni niepodległej Polski”, trzecioklasiści natomiast „Dwa powstania” . Podczas dwugodzinnej wycieczki z przewodnikiem młodzież zwiedziła muzeum, przybliżając sobie jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego miasta. Uczniowie wzięli również udział w krótkim wykładzie na temat sytuacji politycznej Polski w czasie II wojny światowej, problemów dnia codziennego z jakimi borykali się mieszkańcy Warszawy oraz motywach, którymi się kierowali przygotowując powstanie. Na koniec spotkania każdy z uczestników rozwiązał krótki test podsumowujący zdobytą wiedzę. Wizyta w muzeum była bardzo pouczająca i wywarła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach.
7 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie szatni po remoncie. W otwarciu szatni udział wzięli pan Dyrektor Wojciech Barański, pani Inga Tomasiak oraz uczniowie. Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiło zwiedzanie szatni. Następnie od swoich wychowawców uczniowie otrzymali kluczyki do nowych szafek. Boksy poszły już w zapomnienie – teraz każda szafka jest przeznaczona dla dwóch uczniów. Mamy nadzieję, że nowa szatnia podniesie komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz ich rzeczy osobistych.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Kolejne wakacje za nami. Przed nami nowy rok szkolny. Pierwszym naszym wydarzeniem było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 zorganizowanym przez klasę 3 d pod opieką pani Karoliny Widyńskiej. Podczas inauguracji gościliśmy grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów klas I, II i III.
Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości, został wprowadzony sztandar i odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły - Wojciech Barański, który życząc
nam sukcesów podkreślił, jakie znaczenie ma zdobyta przez nas wiedza i tak naprawdę, to od nas zależy jakimi jesteśmy ludźmi i w jaki sposób wykorzystujemy nasze umiejętności.
Po wystąpieniu pana dyrektora mogliśmy usłyszeć również ważne słowa księdza Jarosława, który jednocześnie zaprosił wszystkich zgromadzonych do wzięcia udziału we Mszy Świętej (4.09.2016 r.).
W trakcie naszego spotkania usłyszeliśmy wystąpienia wokalne naszych utalentowanych uczniów oraz dowiedzieliśmy się, co przed laty wydarzyło się 1 września.
Po zakończeniu uczniowie razem z wychowawcami udali się do swoich klas.
Tego dnia była piękna słoneczna pogoda i takich pozytywnych pełnych energii dni życzymy Wam przez cały rok szkolny.
„Doskonałość jest miarą nieba, dążenie do doskonałości miarą człowieka.”
Johann Wolfgang von Goethe
Drodzy gimnazjaliści przed wami kolejny rok szkolny, a tym samym wiele zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów, a także pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w dużej mierze zależy właśnie od was, od waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku.
Korzystajcie z wszelkich możliwości, nie bójcie się rozwijać swych umiejętności, pasji, zamiłowań i talentów.
To wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała wasza przyszłość zarówno ta najbliższa, jak i ta dalsza. My postaramy się wspierać was w tych zadaniach i wskazywać odpowiednią drogę.
Życzymy wam samych sukcesów, zadowolenia oraz wiele wytrwałości w spełnianiu wszystkich zamierzeń i planów.
1.09.2016r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Klasy II i III – 8.30 – 9.00 (sala gimnastyczna)
9.00 – 9.45 (spotkanie w klasach z wychowawcami)
Klasy I – 10.30 – 11.00 (sala gimnastyczna)
11.00 – 12.15 (spotkanie w klasach z wychowawcami)