Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
23 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Podczas uroczystości wręczone zostały liczne nagrody za osiągnięcia naukowe, tj. uczniowie klas I, II i III zostali wyróżnieni świadectwami z czerwonym paskiem – oraz dodatkowo otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum.
Dyrektor – Wojciech Barański – wręczył także wyróżnienia za osiągnięcia sportowe – szczególnie za wysokie miejsca w Mistrzostwach Bemowa w różnych dziedzinach sportu (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka) w których uczniowie zdobyli I miejsca. Dodatkowo nagrodzeni byli uczniowie klas III, którzy osiągnęli wysokie wyniki z kwietniowego egzaminu gimnazjalnego oraz ci, którzy wyróżnili się wiedzą w konkursach przedmiotowych na etapie miejskim i wojewódzkim.
Po oficjalnej części, która przygotowana była pod przewodnictwem p. Ewy Budrak, uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiła kolejna część rozdawania nagród i wyróżnień za podejmowane akcje i zaangażowanie w życie szkoły w mijającym roku.
Kończący się właśnie rok szkolny był dla wszystkich bardzo przyjemny i z pewnością będziemy go bardzo mile wspominać.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć wszystkim udanego wypoczynku!
Widzimy się we wrześniu !
Wielkie show w naszym gimnazjum
2 czerwca uczniowie zaprezentowali trzy znakomite przedstawienia w języku angielskim, piosenki znanych anglojęzycznych wykonawców oraz osiemnaście filmików nakręconych po angielsku w trakcie Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT.
I miejsce w kategorii przedstawień zdobyli uczniowie z klasy 2 C prezentując skecz „The Dentist”.
I miejsce w kategorii film zdobyli uczniowie klasy 1 A prezentując film „The School Animals”.
I miejsce w kategorii piosenka wywalczyła uczennica klasy 3 D – Barbara Truskolaska.
Gratulujemy sukcesu i swobody na scenie!
Wizyta wolontariuszki z Niemiec
W dniu 2.06.2016 r. na zaproszenie pani Beaty Tadaj i pani Anny Szumel w naszej szkole gościła przedstawicielka wolontariatu europejskiego- Pani Johanna O’Brien z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Wolontariuszka przeprowadziła warsztaty kulturoznawcze w języku niemieckim z uczniami klas 3 A i 1 C.
Dzień Dziecka
1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.W tym dniu podczas przerw odbywały się różne konkursy, quizy i zabawy oraz pokaz talentów. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Ponadto, drużyny z wszystkich klas miały możliwość uczestnictwa w konkurencji sportowej: przeciąganiu liny. Wśród klas pierwszych zwyciężyła klasa 1 F, w drugich najmocniejszą okazała się klasa 2 C, natomiast w trzecich klasa 3F. Gratulujemy. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody.
Dnia 18 maja odbył się konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Konkurs był zorganizowany przez panią Annę Lisiecką w ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0. Wyłoniono jednego zwycięzcę, a został nim Kacper Pawłowski z klasy 2 C. Drugie miejsce ex aequo zdobyli uczniowie klasy 1 C – Cyprian Bednarek i Konrad Iwanowski, natomiast trzecie miejsce należy do Adama Rokickiego z klasy 2 C i do Gabriela Hanischa oraz Kacpra Prywaty z klasy 2 D, czyli klasy dwujęzycznej z językiem francuskim. GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Wizyta w Ambasadzie Niemiec
23 maja uczniowie klasy 1 C wraz z wychowawczynią panią Beatą Tadaj i panią Weroniką Cyrynger zwiedzili Ambasadę Niemiec. Podczas wizyty uczniowie obejrzeli prezentację o Niemczech, dowiedzieli się jakie funkcje pełni ambasada i czym się zajmuje, poznali również obowiązki Ambasadora. Zapoznali się z protokołem dyplomatycznym oraz wzięli udział w quizie wiedzy o Niemczech. Podczas spotkania przedstawicielka ambasady przybliżyła uczniom także jubileusz i obchody 25-lecia Dobrego Sąsiedztwa Polski i Niemiec.
Spotkanie z gośćmi z Irlandii
Piknik w Parafii Jana Pawła II
W niedzielne popołudnie 22 maja wolontariusze naszego Gimnazjum pod opieką pani Magdaleny Krakowiak pomagali w organizacji pikniku rodzinnego na terenie Parafii Jana Pawła II na warszawskim Bemowie. Uczniowie zorganizowali kiermasz książek, bawili się i opiekowali maluchami oraz sprzedawali ciasta. Dziękujemy Wam za pomoc i poświęcony czas.
Szkolny Geniusz Matematyczny
16 maja uczniowie przystąpili do II etapu wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz piąty. Uczniowie klas I i II pod opieką pani Ewy Wąsik zmagali się w dwóch etapach z zadaniami i zagadkami matematycznymi.
Laureatami konkursu zostali:
Konrad Iwanowski z klasy 1 c – II miejsce
Kacper Pawłowski z klasy II c – III miejsce
Wyróżnienie otrzymały:
Matylda Wiewiór z klasy I c
Nicol Laktineh z klasy 1 c.
Gratulujemy uczniom sukcesu!
Wyjazd edukacyjny do Lipska
W dniach 11-13 maja uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Beaty Tadaj, pani Jolanty Bobryk i pani Anny Lisieckiej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej „Lipsk – miasto Jana Sebastiana Bacha” do Lipska i Leisining. Podczas wycieczki mieli okazję obejrzeć zabytki Lipska takie jak: Dworzec Główny, Dworzec Bawarski, Plac Augusta z Operą, Uniwersytetem, Salą Koncertową, Sukiennice; Ogród Zoologiczny, Pałacyk Gohlischer Schlösschen, Domek Schillera, Stadion Red Bull Arena, dzielnicę muzyczną z Akademią Muzyczną i Akademią Sztuk Pięknych, były Sąd Najwyższy Rzeszy Niemieckiej, Nowy Ratusz, stary teren Targów Lipskich, Pomnik Bitwy Narodów, Narodową Bibliotekę Niemiecką, Cerkiew Rosyjską, Stary Ratusz, budynek Starej Wagi, Dom Królewski, „Targ łakoci”, gmach Starej Giełdy, pomnik J. W. Goethego, kościół św. Tomasza, w którym znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha oraz stojący przed kościołem jego pomnik. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Historii Miasta (Stadtgeschichtliches Museum) oraz Muzeum Bacha (Bachmuseum). Zwiedzanie odbywało się w obecności profesjonalnego przewodnika, który przybliżył uczniom historię miasta, okolic oraz Saksonii. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również niemieckim przemysłem motoryzacyjnym podczas wizyty w fabryce BMW. Podczas 2,5 godzinnego pobytu w fabryce nasi gimnazjaliści chodząc po halach produkcyjnych oglądali jak wygląda produkcja samochodów marki BMW przy użyciu najnowszych technologii. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili leżące nieopodal miasteczko Leisining, a w nim średniowieczny zamek Mildenstein wraz z wieżą widokową i muzeum historycznym.
Podczas trzydniowego pobytu w Lipsku uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią i tradycjami Lipska i okolic na tle historii Niemiec oraz Polski, ponadto konfrontowali się z mówionym językiem niemieckim. Podczas wyjazdu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a wszystkim dopisywał dobry humor.
Po wycieczce planowana jest wystawa plakatów, fotogaleria oraz pokaz prezentacji multimedialnych.
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych
18 maja w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych, zorganizowanych w roku szkolnym 2015/2016 na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczyła m.in. pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały trzy laureatki konkursu z języka francuskiego: Natalia Fingas z klasy 3 D, Agata Fusiarz z klasy 3 E i Maja Kucharczyk z klasy 2 E oraz pani Sylwia Puciło, która przygotowała uczennice do konkursu.
Gala Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
W dniu 18 maja wolontariusze naszego Gimnazjum wraz z opiekunem księdzem Jarosławem, reprezentowali nasze Gimnazjum na XXIII Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. W trakcie gali wolontariusze wysłuchali przesłania pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz oraz pani Prezes Fundacji „Świat na Tak” Joanny Fabisiak skierowanego do członków Klubów Ośmiu oraz wysłuchali gratulacji dla szkół przyjaznych wolontariatowi.
Happening literacki „Miej serce i patrzaj w serce”
W ramach Literackiej Mapy Warszawy 17 maja w godz. 11:00 – 12:00 zorganizowaliśmy happening literacki „Miej serce i patrzaj w serce” poświęcony pisarzom i poetom romantycznym. W różnych punktach Bemowa (m.in. plac zabaw przy naszym Gimnazjum, przystanek Widawska, bazarek), z zaangażowaniem prezentowaliśmy przechodniom fragmenty poezji i prozy, rozdawaliśmy zielone i czerwone serca z cytatami. Najczęstszą reakcją na nasze działania był uśmiech. Kolejny happening już z rok! Koordynatorkami akcji były pani Jolanta Mikusek i pani Jolanta Bobryk.
Wizyta w Ambasadzie Niemiec
W dniu 17 maja uczniowie klasy 1 B pod opieką pani Anny Szumel i pana Jacka Kwiatkowskiego zwiedzili Ambasadę Niemiec. W trakcie spotkania z przedstawicielką Ambasady uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób działa Ambasada, poznali obowiązki Ambasadora, zapoznali się krótko z protokołem dyplomatycznym. Przedstawicielka Ambasady zaprosiła uczniów do quizu wiedzy na temat Niemiec. Na koniec spotkania dostaliśmy drobne upominki z okazji obchodów 25-lecia dobrego sąsiedztwa.
Parada Schumana
W dniu 7 maja członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz przedstawiciele klas uczestniczyli wraz z panią Krystyną Szymkowską oraz panią Magdaleną Krakowiak w Paradzie Schumana. W tym roku marsz przebiegał pod hasłem „Tu jest Europa”. Barwny korowód euroentuzjastów przeszedł Traktem Królewskim do miasteczka Schumana. Uczestnicy marszu wyrazili poparcie dla wartości europejskich: demokracji, wolności słowa i wyznania oraz poszanowania praw mniejszości.
Obchody X-lecia dwujęzyczności w naszej szkole
Minęło już dziesięć lat, od momentu uruchomienia w naszym gimnazjum pierwszego oddziału dwujęzycznego, w którym uczniowi mieli okazję zgłębiać tajniki języka francuskiego oraz poznawać specjalistyczne słownictwo z innych przedmiotów także w tym języku. Z tej okazji 26 kwietnia odbyła się w szkole wielka uroczystość jubileuszowa, przygotowana przez zespół nauczycieli polonistów oraz romanistów na czele z koordynatorką sekcji dwujęzycznej w szkole – p. Magdaleną Mrozowską.
Na uroczystość szkolną przybyło wielu gości z zewnątrz. Swoją obecnością zaszczycił nas Attaché ds. współpracy językowej Ambasady Republiki Francuskiej – pan François Richerme, zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy – pani Janina Miszewska, dyrektorzy szkół z oddziałami dwujęzycznymi i placówek edukacyjnych w Warszawie, pani Jolanta Różycka – była dyrektor naszego Gimnazjum, która zapoczątkowała sekcję dwujęzyczną w szkole. Zjawili się również absolwenci szkoły, sympatycy oraz uczniowie wraz z wychowawcami.
Dyrektor szkoły – pan Wojciech Barański – przywitał wszystkich bardzo serdecznie i powiedział kilka słów na temat rozwoju sekcji dwujęzycznej. Od początku jej istnienia bardzo dużą wagę przykładano do przekazywania uczniom bardzo solidnych podstaw języka francuskiego. Klasy dwujęzyczne, podzielone na grupy, uczestniczą w zajęciach z języka, kultury Francji a także uczą się innych przedmiotów w dwóch językach. Przez tych 10 lat w ofercie edukacyjnej była matematyka, historia, biologia, informatyka nauczane po francusku. Obecność języka podczas innych, niekoniecznie humanistycznych przedmiotów, pozwala uczniom zdobywać wiedzę na temat specjalistycznego słownictwa, uczy wyrażać opinie na szerokie spektrum tematów i konkretyzować ich poglądy.
Po części oficjalnej, w której przemawiali zaproszeni goście, nadszedł czas na część artystyczną, po której wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to doskonała okazja do wspomnień i snucia bardzo ambitnych planów dotyczących francuskiej części szkoły w przyszłości.
Les classes bilingues sont magnifiques!
Mazowiecki Konkurs Lingwistyczny
Miło nam poinformować o ogromnych sukcesach jakie odniosły uczennice naszej szkoły w Mazowieckim Konkursie Lingwistycznym. Agata Fusiarz z klasy 3e i Maja Kucharczyk z klasy 2e zostały laureatkami Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka francuskiego. Zofia Kazimierczak z klasy 3d otrzymała tytuł finalisty Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka angielskiego. Agata Michalska z klasy 2d otrzymała tytuł finalisty Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka francuskiego. Gratulujemy sukcesu!
Uroczysty apel
W dniu 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klasy 1 B pod opieką pani Anny Szumel. W trakcie przedstawienia staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym są dla nas hasła „wolność, naród i ojczyzna”. Uczniowie wyjaśnili czym jest Konstytucja, kiedy została uchwalona i kto był jej twórcą. Apel uświetnił występ chóru szkolnego pod przewodnictwem pana Jacka Kwiatkowskiego, który zaśpiewał pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”, „Hymn Konstytucji 3 Maja” oraz „Polonez 3 Maja”.
Projekt Szekspir
22 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o Szekspirze w ramach „Projektu Szekspir”, dzięki któremu przyłączyliśmy się do ogólnoświatowych obchodów 400-setnej rocznicy urodzin Wielkiego Dramaturga. Na cykl działań projektowych składał się konkurs plastyczny „50 twarzy Szekspira”, klasowe inscenizacje fragmentów „Snu nocy letniej”, happeningi „Cytaty z Szekspira” i „Zrób sobie selfie z Szekspirem”. Projekt koordynowała pani Aneta Rzeszutek we współpracy z panią Weroniką Cyrynger i panią Jolantą Bobryk. Do działań włączyli się nauczyciele języka angielskiego.
Sukces naszej uczennicy
Iga Dymarska z klasy 3 A odniosła kolejny sukces w konkursie z języka polskiego i została laureatką XVI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów pod patronatem Kuratorium Oświaty. To ogromne osiągnięcie. Gratulujemy serdecznie!
16 maja odbędzie się II etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz piąty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej.
Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik. Do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów:
– Kacper Pawłowski i Hubert Gozdecki z klasy 2c
– Zuzanna Janiszewska z klasy 2a
– Konrad Iwanowski, Matylda Wiewiór, Nicol Laktineh, Wiktoria Kaliszuk, Sandra Witkowska z klasy 1c
– Julia Leszczyńska z klasy 1a
– Zuzanna Majewska z klasy 1d
Gratulujemy uczniom i trzymamy kciuki w II etapie!
11.05.2016r. – Dzień bez śmiecenia
Nasza szkoła włączyła się do akcji „Dzień bez śmiecenia”, który odbędzie się 11 maja. To już 10 edycja pod hasłem „Kultura segregacji – wchodzisz czy wypadasz?
W ramach tej akcji zachęcamy rodziców do przesłania kartki reklamującej ten dzień do znajomych lub bliskich, którą należy pobrać ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl i umieścić na stronie szkoły jako materiał do przesłania dalej.
W ramach tej akcji uczniowie uczestniczą w 2 konkursach:
1.”Drugie życie surowców wtórnych”- wykonanie różnych rzeczy codziennego użytku z surowców wtórnych
2.”Selektywna zbiórka surowców wtórnych – segregacja”- wykonanie plakatów rożnymi technikami.
Wystawka prac uczniów odbędzie się 10 maja w czasie Dnia otwartego dla rodziców. Koordynatorem akcji jest pani Elżbieta Borowska.
Barbara Truskolaska i Aleksandra Woźniakiewicz z klasy 3 d zajęły II miejsce w dwuetapowym VI Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Cztery Żywioły” – edycja 2015/2016 „Powietrze”, organizowanym przez LXXXVI LO im. Batalionu „Zośka”. Konkurs trwał od 1 grudnia 2015 do 4 marca 2016r. Opiekunem uczennic była pani Beata Skrońska. Gratulujemy sukcesu!
Konkurs z języka niemieckiego – „Frohe Ostern”
W dniu 23 marca nauczycielki języka niemieckiego: pani Anna Szumel i pani Beata Tadaj wyłoniły zwycięzców w konkursie z języka niemieckiego „Frohe Ostern”. I miejsce zajęły uczennice Barbara Herbańska i Aleksandra Tymińska z klasy 3 C. I miejsce w kategorii wkład pracy zajęła Sandra Witkowska z klasy I c, a w kategorii pomysłowość i oryginalność wykonania I miejsce zajęły ex aequo uczennice Elżbieta Beszczyńska i Małgorzata Tykarska z klasy 3 C oraz Izabela Adamowicz z klasy I C. Serdecznie gratulujemy! Prace konkursowe opisane w języku niemieckim można obejrzeć na I piętrze obok sali 111.
Zbiórka żywności długoterminowej dla Banków Żywności
22 marca wolontariusze pod opieką pani Anny Szumel, pani Magdaleny Krakowiak i Księdza Jarosława zakończyli akcję zbiórki żywności długoterminowej. Produkty spożywcze przekazano Bankom Żywności w Warszawie. Wspólnymi siłami udało się uzbierać 80 kg żywności. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za pomoc i okazane dobre serce!
Zbiórka makulatury
W dniu 22 marca pani Anna Szumel i Ksiądz Jarosław Młot przekazali do punktu odbioru surowców wtórnych makulaturę, zebraną przez uczniów naszej szkoły w trakcie akcji prowadzonej przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Zebraliśmy wspólnie 389 kg makulatury. Opiekunami akcji była również pani Magdalena Krakowiak i pan Jakub Sęk. Dziękujemy!
Prawybory – „Młodzi głosują”
W dniu 19.10.2015 członkowie Euroklubu pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej przeprowadzili prawybory do sejmu i senatu w ramach projektu edukacyjnego CEO „Młodzi głosują”. Przewodniczącym komisji był Krystian Dębek z kl. 2 e. Najwięcej głosów uczniowie oddali na komitety: Prawo i Sprawiedliwość (44 głosy),Partia Korwin (44 głosy) i Platforma Obywatelska (42 głosy).
Piknik w Parafii pod wezwaniem Jana Pawła II
W niedzielę 18.10.2015 wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak pomagali w organizacji pikniku z okazji Dni Papieskich w Parafii pod wezwaniem Jana Pawła II. Wolontariusze opiekowali się i bawili z dziećmi, własnoręcznie przygotowali słodki poczęstunek oraz gry dla młodszych uczestników pikniku. Uczniowie przekazali również na ręce księdza Jarosława maskotki, gry i książeczki dla parafii, które wcześniej zebrali w trakcie akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 1773 roku ówczesny król, Stanisław August Poniatowski, złożył wniosek do Sejmu Rozbiorowego Rzeczypospolitej Obojga Narodów o powołanie Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego organu w Europie, o charakterze ministerstwa oświaty. Dziś, w 242 rocznicę utworzenia tej instytucji, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, popularnie zwane „Dniem Nauczyciela”.
Uroczystości szkolne połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych, których uczniowie od dnia dzisiejszego są pełnoprawnymi członkami naszej gimnazjalnej społeczności. Przed zgromadzonymi Gośćmi, Gronem Pedagogicznym i Uczniami klas pierwszych, krótkie przemówienie, podziękowania i życzenia wygłosił Dyrektor Szkoły – Wojciech Barański. Odczytany został również list przewodniczącej Komisji Edukacji i Rodziny Rady m. st. Warszawy, p. Małgorzaty Żuber-Zielicz. Głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców naszej szkoły, p. Elżbieta Sączek, która złożyła całemu Gronu Pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Uroczystości uświetniły występy artystów z klas pierwszych, którzy pokazując swe ukryte talenty wokalne i muzyczne wprawiły publiczność w świetny nastrój. Całość dopełniał występ szkolnego chóru, który prowadzony był przez p. Jacka Kwiatkowskiego.
Po oficjalnych uroczystościach klasy pierwsze zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami.
Całej Społeczności Szkolnej, tj. Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji, a także Uczniom życzymy ogromnych sukcesów w pracy i zapału, który nigdy się nie kończy.
Wyróżnienie dla Wolontariatu Szkolnego
W dniu 30.09.2015 na Stołecznej Kapitule Klubów Ośmiu przedstawiciele wolontariuszy wraz z opiekunami p. Magdaleną Krakowiak i p. Anną Szumel odebrali z rąk pani poseł Joanny Fabisiak Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi. Nasza wieloletnia praca, zaangażowanie młodzieży i ich dobre serca zostały docenione. Specjalne podziękowania od Fundacji „Świat na Tak” za szerzenie idei pomocy innym i działania wspierające prace wolontariuszy otrzymał Pan Dyrektor Wojciech Barański.
Wyjazd integracyjny klas I
W dniach 23.09.2015-25.09.2015 uczniowie klas I wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce integracyjnej. W tym roku szkolnym spędziliśmy czas w ośrodku wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze na Mazurach. Pogoda i nastroje dopisywały. Uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w czasie nocnej gry fabularnej w lesie i survival. Odbyła się olimpiada sportów na wesoło, gra terenowa INO, dyskoteka oraz teleturniej Intelshow.
Międzynarodowy Dzień Pokoju 2015 r.
21-go września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pokoju, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1981 roku [czytaj dalej] PDF
Wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego klas II
W związku z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego, w połowie września br. uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dla wielu z nich była to pierwsza okazja spotkania się oko w oko z pamiątkami oraz faktami z życia młodzieży, których młodość została przerwana przez patriotyczne zapędy odbicia z rąk okupanta Warszawy – stolicy Polski. Przewodnik wycieczki dokładnie objaśnił przebieg powstania i powody jego wybuchu. Zobrazowane zostały również strategie Armii Krajowej oraz taktyka Polskiego Państwa Podziemnego. W ramach lekcji muzealnej uczniowie brali również udział w pracy w grupach, gdzie mogli wykazać się kreatywnością tworzenia tekstów na tematy powstańcze.
Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas, poszerzyli swoją wiedzę z historii Polski, a także przeżyli niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie.
Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami p. Magdaleną Krakowiak, p. Anną Szumel i księdzem Jarosławem pomagać będą w organizacji pikniku parafialnego w Kaplicy pod wezwaniem Jana Pawła II przy ul. Obrońców Tobruku.
Zapraszamy do udziału w pikniku w ramach obchodów Dnia Papieskiego.