CZERPIEMY Z NATURY, CZYLI OUTDOOR LEARNING W NASZEJ SZKOLE

W dniu 30 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali plenerowej na terenie naszej szkoły. Dzięki Radzie Rodziców, która zakupiła zestaw drewnianych ławek, uczniowie będą mogli uczestniczyć w plenerowych zajęciach edukacyjnych. Ta atrakcyjna forma nauki da uczniom możliwość samodzielnego odkrywania elementów otaczającego świata, a także – pobudzając zmysły – udoskonali ich umiejętność obserwacji oraz rozbudzi ciekawość poznawczą. Dziękujemy !!!


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej po dwuletniej przerwie, by w oficjalnej formie zakończyć rok szkolny. Dyrektor szkoły podziękował uczniom za ich wkład pracy w zdobywanie wiedzy oraz pogratulował im wyników w nauce, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Gratulacje i życzenia w części  przewidzianej dla klas 4-8 złożyła także przewodnicząca RR pani Karolina Węglarska, natomiast w części przewidzianej dla klas 0-3 głos zabrał z-ca przewodniczącej pan Michał Piszczako. Podczas tych uroczystości wręczono nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz nagrody za najwyższą średnią w szkole, czy za najwyższą frekwencję. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Po uroczystości wszystkie klasy udały się na spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych w celu rozdania świadectw oraz na krótkie klasowe pożegnanie.

Wszystkim naszym uczniom składamy podziękowania i gratulacje. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku, a Ósmoklasistom życzymy dokonywania trafnych wyborów i powodzenia w szkole średniej! 😍 Koordynatorem była pani Ewa Wąsik.


APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2021/2022

W czwartek 23 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2021/2022. Przedstawiono akcje i działania szkoły oraz wręczono Uczniom nagrody i dyplomy m. in. za olimpiadę przedmiotową z języka angielskiego Olimpus i Olimpusek oraz Edi Panda, konkurs Kangur Matematyczny, Wielki Test Edukacyjny ,,Morza i lądy’’, konkursy plastyczne, zawody sportowe, działalność szkolnego Klubu Europejskiego. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Aleksandra Strzelczyk kl. 8 B

II miejsce – Barbara Jasińska kl. 8 B

III miejsce – Amelia Miecznikowska kl. 7 A

W kategorii chłopców:

I miejsce – Aleksander Dworski kl. 7 B

II miejsce – Maksymilian Żyterski kl. 7 B

III miejsce – Antoni Jakóbczyk kl. 8 A

Koordynatorem uroczystości była pani Małgorzata Pajewska-Multan.

Gratulujemy i życzymy naszym Uczniom dalszych sukcesów.


PASEK DLA KAŻDEGO W SP 364

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Wszyscy starali się przez ostatnie 10 miesięcy, rozwijali swoje zainteresowania i talenty, dlatego chcieliśmy, aby każdy czuł się doceniony, ponieważ każdy Uczeń jest wyjątkowy. W tym roku szkolnym wszyscy Uczniowie klasy 4 A otrzymali świadectwo z kolorowym paskiem, oznaczającym różne dziedziny nauki. Niebieski pasek był dla ekspertów technologii komputerowej, żółty dla osób wrażliwych na ludzką krzywdę, zielony dla znawców przyrody, fioletowy dla językowców, pomarańczowy otrzymali sportowcy, a różowy osoby uzdolnione artystycznie. Pasek dla każdego ucznia jest przede wszystkim dla uczniów, ale także dla nauczycieli i rodziców. Ma za zadanie pokazać, że każdy może zostać doceniony za różne umiejętności i postawy, nie trzeba być dobrym we wszystkim, żeby być wartościowym człowiekiem.


NAJLEPSZY SPORTOWIEC SZKOŁY

Od 20 lat każdego roku w naszej szkole odbywa się KONKURS NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY. Odbywa się on w dwóch kategoriach: dla dziewcząt i dla chłopców. Uczennice i uczniowie chętnie uczestniczą w zawodach sportowych na szczeblu dzielnicy Bemowo i Warszawy. Za swoje osiągnięcia otrzymują punkty. Na koniec roku ustalany jest ranking wg zdobytych punktów.

Po podsumowaniu roku szkolnego 2021/2022:

NAJLEPSZYM SPORTOWCEM SZKOŁY w kategorii chłopców został  Aleksander Dworski z klasy 7 B.

NAJLEPSZYM SPORTOWCEM SZKOŁY w kategorii dziewcząt została  Aleksandra  Strzelczyk z klasy 8 B.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! 🙂


WARSZTATY LEŚNE KLASY 4A

Dnia 22 czerwca klasa 4A wybrała się do Lasu Kabackiego na warsztaty leśne ,,Z lasem za pan brat. Na tropie leśnych znaków”. W ramach warsztatów Uczniowie poznali tajniki doboru i budowy schronień improwizowanych, jako pierwotnej umiejętności, która pozwala przetrwać i ukoić umysł, wzięli udział w grze terenowej ,,Poszukiwanie Znaków Natury’’ – zabawa połączona z nauką o przyrodzie i odczytywaniu znaków natury, jak również funkcjonowaniu świata zwierząt i roślin. Instruktorzy pokazali, jak robi się awaryjny klej w terenie, którym można skleić but, pokazali, jak odszukać drogę do domu, gdy zgubimy się w lesie, przygotowali również poczęstunek z Robaków (mączniki i świerszcze z ogniska). Cały plan warsztatów, nastawiony był na zabawę i współpracę, pracę w grupach tak, aby w jak największym stopniu zintegrować klasę.


​Warsztaty o Chinach

Dnia 22 czerwca gościem w naszej klasie był p. Krzysztof Karwowski, student V roku Uniwersytetu Warszawskiego, który poprowadził warsztaty o Chinach. W trakcie warsztatów o Chinach dzieci z klasy 1C uczyły się podstawowych chińskich słów, poznały chińskie zwyczaje i legendy. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na wiele pytań: m.in.: Ilu ludzi mieszka w Chinach? Czy Chińczycy to jeden naród? Czy mówią tylko jednym językiem?  Uczniowie klasy 1C dowiedzieli się ile „liter” ma chiński „alfabet” a także próbowali swoich sił w chińskiej kaligrafii. Dziękujemy za warsztaty i miło spędzony czas 🙂


„PAN TEATRZYK” z przedstawieniem „Doktor i zwierzęta”

Dnia 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas w klasie aktora p. Rafała Sawułę „PAN TEATRZYK” z przedstawieniem „Doktor i zwierzęta”. Cudowne przedstawienie, ciekawa historia pewnego doktora i jego pacjentów. Jak wyleczyć zęby krokodylowi? Opatrzyć płetwę grzbietową rekinowi? Przygarnąć wombata – to nie lada wyzwanie! Doktor zaradzi na wszystkie problemy zwierząt.
Po spektaklu w klasie wszyscy uczniowie klasy 1C mieli okazję poprowadzić własny spektakl na scenie!


Pola Nadziei w SP 364

W niedzielę, 19 czerwca br. wolontariusze SP 364 we współpracy z parafią pw. św. Jana Pawła II na Bemowie przeprowadzili zbiórkę na rzecz podopiecznych Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie. Ośrodek od 24 lat obejmuje wsparciem chorych przebywających w domach, którym zapewnia: opiekę lekarską i pielęgniarską, możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej, pomoc psychologiczną i duchową, rehabilitację, wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych. Zbiórka przeprowadzona została w ramach kampanii „Pola Nadziei”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

„Żonkilowa przypominajka”:

– uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu przedstawicieli wolontariuszy, które odbyło się 29 września 2021 r. w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy – zainicjowanie kampanii „Pola Nadziei”;

–  8 października 2021 r. w Parku Górczewska przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bemowo, Hospicjum Domowego oraz bemowskich szkół zasadzili 3 tysiące cebulek żonkili – naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 8;

– w październiku 2021 r. wolontariusze z klas 7-8 wraz z przedstawicielami Rady Rodziców zasadzili w szkolnym ogrodzie 100 cebulek żonkili w ramach wsparcia akcji, która przypomina społeczności naszej szkoły o podopiecznych hospicjów domowych;

– w kwietniu 2022 r. przekazaliśmy wielkanocne rękodzieło (ozdoby i dekoracje oraz kartki świąteczne) wykonane przez społeczność naszej szkoły z przeznaczeniem na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”, który został zorganizowany przez Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej.


Dyżur telefoniczny dla osób z Ukrainy przebywających wraz z dziećmi w Polsce

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła dyżury telefoniczne dla osób z Ukrainy przebywających w Polsce z dziećmi. Połączenie z numerem 800 100 100 jest bezpłatne i anonimowe.

Więcej informacji: https://800100100.pl/


Projekt WIE 2022 (XVII edycja) – „Klimatyczni – co uczeń SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu”

W ramach realizacji projektu w terminie: luty-czerwiec 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 364 zostały podjęte następujące działania:

1) cykl zajęć edukacyjnych: „Ostatni dzwonek dla klimatu”,

2) stworzenie słowniczka klimatycznego,

3) stworzenie biblioteki klimatycznej (doposażenie biblioteki szkolnej),

4) opracowanie gry edukacyjnej oraz kalendarza wyzwań ekologicznych,

5) obchody Dnia Ziemi: gazetka tematyczna, klimatyczne domino, zorganizowanie konkursu dzielnicowego dla klas I-III na „Plakat promujący ochronę klimatu”,

6) przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego” – nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań,

7) szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III SP 364 na logo „Przyjaciel przyrody”,

8) prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Moja EKO-szkoła”.

Zrealizowane działania zwiększyły świadomość uczniów klas I-III na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatu oraz ukształtowały odpowiedzialne postawy proekologiczne w celu jego ochrony.


Projekt WIE – „Współpraca to ważna sprawa-grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej”

W ramach XVII edycji programu „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne” po raz pierwszy w naszej szkole był realizowany projekt na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pt. „Współpraca to ważna sprawa-grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej”. Projekt był realizowany w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022. Głównym celem projektu było podwyższenie kompetencji miękkich uczniów w odniesieniu do pracy w grupie oraz wyrównanie braków edukacyjnych wychowanków, które powstały na skutek edukacji zdalnej. Dzięki podjętym działaniom uczniowie nauczyli się współpracować w zespole, wymieniali się własną wiedzą oraz doświadczeniami. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach, które były realizowane podczas trwania projektu. Poniżej znajdują się efekty naszej semestralnej pracy.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 NA LOGO „PRZYJACIEL PRZYRODY”

Przedstawiamy wyniki konkursu, którego celem było:

  1. podniesienie poziomu świadomości przyrodniczej i ekologicznej,
  2. kształtowanie postaw proekologicznych już od najmłodszych lat,
  3. uwrażliwienie na potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego oraz klimatu.

    1 miejsce: Aleksandra Kalinowska kl. 1B oraz Ola Kulik kl. 3D  
    2 miejsce: Helena Skowrońska kl. 1D  
    3 miejsce: Martyna Wiatr kl. 2C oraz Rozalia Jakubowska kl. 1D  

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Zalewska kl. 1D, Maja Czajka kl. 1A, Tymon Izdebski kl. 1A, Oliwia Dobrzyńska kl. 1A, Kaja Barwik kl. 1A      

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.


Premiera książki

Dzień 13 czerwca 2022 roku pozostanie w pamięci klasy 3 B na długo, ponieważ tego dnia odbyła się premiera ICH WŁASNEJ książki „Psie przygody”. Książka powstała w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Zabawa sztuką”, w którym jedno z zadań zachęcało do stworzenia własnych opowiadań.

Każde opowiadanie napisane przez dzieci zostało wzbogacone ilustracją, a tematem przewodnim naszej wspólnej książki były psy. Dzięki wsparciu rodziców udało nam się wydrukować większy nakład, aby każdy uczeń tej klasy otrzymał niesamowitą pamiątkę na zakończenie I etapu edukacyjnego.

Kto wie, może za jakiś czas, ktoś z nich zostanie sławnym pisarzem? Trzymamy kciuki 😊

Więcej o projekcie https://sp364.edu.pl/2022/05/25/zabawa-sztuka/


Warsztaty krawieckie

7 czerwca 2022 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Tym razem odwiedziła nas krawcowa i dowiedzieliśmy się na czym polega praca krawca – jakich narzędzi i materiałów używał kiedyś i dziś. Uczniowie mogli zaprojektować własne stroje na modelach używając różnych materiałów oraz spróbować swoich sił przy maszynie do szycia. Na koniec warsztatów każdy uczeń dostał mydełko krawieckie a klasa otrzymała efekt swojej wspólnej pracy – spódniczkę 🙂 W warsztatach uczestniczyły klasy 0B, 1C, 1D, 2B, 3A, 3C i 3D, a zorganizowała je p. Barbara Kuklińska.


MATERIAŁY EDUKACYJNE O CHOROBACH ZAKAŹNYCH

W imieniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego zapraszamy do zapoznania się z ulotkami informacyjno-edukacyjnymi dotyczącymi metod zapobiegania zakażeniom lub chorobom zakaźnym, tj. błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19. To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

Ulotki informacyjne w języku polskim:

– Krztusiec zobacz

– Odra zobacz

– Poliomyelitis zobacz

– WZW typu A i Salmonella zobacz

– Covid – 19 zobacz

 

Ulotki informacyjne w języku ukraińskim:

– Krztusiec zobacz

– Odra zobacz

– Poliomyelitis zobacz

– WZW typu A i Salmonella zobacz

– Covid – 19 zobacz


Zielona Szkoła – Piękna Góra

W dniach 1-3 czerwca klasy 3 A, 3 B i 4 B były na Zielonej Szkole w ośrodku wypoczynkowym Gwarek, który jest położony w sercu Mazur, w malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km od Giżycka. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca tworzą piękne widoki, sąsiedztwo lasu oraz plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora Tajty. Każda klasa miała swój rozkład zajęć: 3 A i 4 B wybrały tematykę FUN&ACTIVE, czyli old wood games, wieczorną grę terenową, warsztaty hand made, zieloną kuchnię, szkołę komandosów, czy fluo disco, natomiast 3 B wybrała BYSTRY UMYSŁ, tzn. team building, do it yourself, szkołę detektywów, grę terenową „Flagi”, laboratorium szalonego naukowca, teleturniej „Co z tą Polską?” oraz młodzi spryciarze.

Wycieczka była pełna wrażeń, w wolnych chwilach, między zajęciami, dzieci korzystały z boiska i placu zabaw oraz relaksowały się spędzając niezapomniane chwile nad pięknym jeziorem.


Aktywnie z Bemowem

W dniach 16.05 – 03.06.22 r. Biblioteka Publiczna w dzielnicy Bemowo organizowała wyzwanie, które polegało na mierzeniu kroków za pomocą aplikacji Pho3nix Kids. W akcji wzięło udział wiele szkół, a z każdej z nich wybrano 3 uczniów z największą liczbą pokonanych kroków.

Akcja miała na celu szerzenie wśród dzieci i młodzieży aktywnego trybu życia i dbanie o środowisko.

Wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyzwaniu, ale na szczególne wyróżnienie zasługują:

  1. Jerzy Krakowian
  2. Izabela Stawska
  3. Zuzanna Kozioł

Wymienieni uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki i 8 czerwca wzięli udział w gali rozdania nagród. Koordynatorem akcji był p. Damian Sićko – nauczyciel wf.


Wyniki dzielnicowego konkursu ekologiczno-literacko-plastyczego „Płynie Wisła płynie…”

Miło nam Państwa poinformować o zdobyciu 3 nagrody przez uczennicę naszej szkoły Gabrielę Szczawińską kl. 2 A w dzielnicowym konkursie ekologiczno-literacko-plastycznym „Płynie Wisła płynie…” pod honorowym patronatem p. Urszuli Kierzkowskiej burmistrza dzielnicy Bemowo.

Wyróżnienie w ww. konkursie zdobyły: Maja Burzec kl. 3 A oraz Hanna Miernik kl. 3 D.  Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.


PODSUMOWANIE KAMPANII ROWEROWY MAJ (2022)

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Głównym organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk. Rowerowy Maj po raz pierwszy odbył się w Gdańsku w 2014 r. W roku 2022 w Warszawie uczestniczyło w tej akcji 340 placówek – 75 007 uczestników.

Nasza szkoła brała udział po raz pierwszy. Aktywnych uczestników było u nas 357. Wykonali oni 8108 przejazdów (do szkoły i ze szkoły).

Najaktywniejszą klasą okazała się klasa I A – zajęła I miejsce

II miejsce pod względem ilości przejazdów zajęła klasa 0 A

III miejsce – klasa III A.

GRATULUJEMY DZIECIOM I ICH WYCHOWAWCOM 🙂

W rankingu szkół średniej wielkości, których w Warszawie sklasyfikowano 51, nasza szkoła zajęła ostatecznie 18 miejsce 🙂 Kampania Rowerowy Maj zakończyła się sukcesem. Miejmy nadzieję, że za rok weźmiemy ponownie udział w tej rowerowej zabawie. Koordynatorem kampanii była pani Marzena Pietrasik.


Piknik Ekologiczny

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

serdecznie zapraszamy Was i Wasze dzieci na Piknik Ekologiczny, podczas którego oficjalnie zakończymy tegoroczną kampanię Rowerowy Maj dla klimatu. Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 r. na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1. W trakcie Pikniku wręczymy główne nagrody dla najaktywniejszych klas i grup z najaktywniejszych placówek uczestniczących w kampanii…[czytaj więcej]

Harmonogram zobacz

Plakat zobacz


Dzień Dziecka, Dzień Sportu

Na 1 godz. lekcyjnej 1 czerwca 2022 r. odbyły się gry i zabawy dla klas 1-3 z okazji Dnia Dziecka.  Natomiast na 2 godzinie lekcyjnej bawiły się klasy 4-8. Zabawy przeprowadzili pan Lech Serwatka i pan Adrian Przybysz.

Tego samego dnia uczniowie udali się także do kina. A bilety zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy w imieniu uśmiechniętych dzieci 😁


Obchody Tygodnia Bibliotek

Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole została zorganizowana I Ogólnoszkolna Gra Biblioteczna. W ciągu kolejnych trzech dni uczniowie mieli za zadanie znaleźć odpowiedź na pytanie, którego odpowiedź znajdowała się w bibliotece. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi uczniowie otrzymywali zadanie, rozwiązaniem którego był wyraz. Trzy poprawnie wykonane zadania utworzyły hasło.
Celem gry była promocja czytelnictwa oraz zapoznanie uczniów książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Każdy uczestnik gry, który oddał poprawnie wykonane dwa zadania otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz mógł wybrać nagrodę książkową.
Uczniowie chętnie wzięli udział w grze i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję.


#STRAZNICYLASOW – KAMPANIA PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa” zorganizowanej przez Fabrykę Aktywności Młodych w Gorzowie Wielkopolskim. Włączając się w akcję pokazaliśmy mądrą postawę leśną oraz nasz sprzeciw wobec celowym podpaleniom lasów!

Więcej informacji o kampanii https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/tydzien-dobrych-uczynkow-dla-lasow/


Olimpiada Języka Angielskiego – OLIMPUS

W dniu 30 marca br w naszej szkole, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego – OLIMPUS – Sesja Wiosenna. Olimpiadę zorganizowała p. Mariola Otolińska-Klimaszewska. Po części organizacyjnej, pan dyrektor Wojciech Barański, życzył wszystkim 'połamania pióra”.
Z klas 8-mych do olimpiady przystąpiły 3 osoby z naszej szkoły, natomiast spoza 2998 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce w szkole – Filip Skotarek, zajmując 15 miejsce w Polsce (204 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
II miejsce w szkole – Aleksandra Czajka, zajmując 20 miejsce w Polsce (194 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
III miejsce w szkole – Julia Janosz, zajmując 32 miejsce w Polsce (170 pkt na 232 pkt) – otrzyma dyplom Uznania

Z klas 7-mych do olimpiady przystąpiło 13 uczniów z naszej szkoły, natomiast spoza 2748 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce w szkole – Maja Mirowska, zajmując 12 miejsce w Polsce (218 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
II miejsce w szkole – Anna Ozdarska, zajmując 15 miejsce w Polsce (212 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Laureata
III miejsce w szkole – Klara Słowińska, zajmując 16 miejsce w Polsce (210 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
IV miejsce w szkole – Kornelia Kierzkowska, zajmując 18 miejsce w Polsce (206 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
V miejsce w szkole – ex equo: Amina Aly oraz Barbara Karpińska, zajmując 22 miejsca w Polsce (198 pkt na 240 pkt) – otrzymają Dyplomy Uznania
VI miejsce w szkole – Klara Pawłowska, zajmując 26 miejsce w Polsce (190 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
VII miejsce w szkole – Remigiusz Wojtak, zajmując 38 miejsce w Polsce (166 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
VIII miejsce w szkole – Barbara Warowny, zajmując 41 miejsce w Polsce (160 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
IX miejsce w szkole – Zuzanna Błażejewska, zajmując 42 miejsce w Polsce (158 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania
X miejsce w szkole – Zofia Tywonek, zajmując 45 miejsce w Polsce (152 pkt na 240 pkt ) – otrzyma dyplom Uznania
XI miejsce w szkole – Zuzanna Oleszkiewicz, zajmując 48 miejsce w Polsce (146 pkt na 240 pkt) – otrzyma dyplom Uznania.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym!


Mistrzostwa Bemowa szkół podstawowych w Ringo

Dnia 30 maja 2022 r. w SP 321 przy ul. Szadkowskiego 3 odbyły się Mistrzostwa Bemowa szkół podstawowych w Ringo. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół. W zawodach mogły wziąć udział roczniki 2007/2008.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Aleksandra Strzelczyk
  2. Amelia Miecznikowska
  3. Antoni Jakóbczyk
  4. Wojciech Sikorski
  5. Max Nicolas

Opiekunem uczniów był Lech Serwatka. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia! 💪👏


DZIEŃ DZIECKA NA BEMOWIE

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy społeczność naszej szkoły do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy:

– „Od zabawy do sportu na Bemowie” – sportowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, 4 czerwca w godz. 14:00-17:00 na Skwerze Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego 22H. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/sportowy-dzien-dziecka-od-zabawy-do-sportu-na-bemowie

– „Bemowo – moja bajka” – piknik rekreacyjno-sportowy, 5 czerwca w godz. 11:00-18:00 w Parku Górczewska. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowo-moja-bajka-piknik-z-okazji-dnia-dziecka

Zapraszamy do udziału!


II Bemowski Piknik Naukowy

Zapraszamy społeczność naszej szkoły na II Bemowski Piknik Naukowy, który odbędzie się 4 czerwca w godz. 12.00-18:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czeka na Was mnóstwo fantastycznych atrakcji: warsztaty tematyczne, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny! Nie może Nas tam zabraknąć! Do zobaczenia!

Więcej informacji o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/ii-bemowski-piknik-naukowy


FrankoFonia 2022 – Koncert Laureatów

TVP INFO – film zobacz

Koncert Laureatów (fragmenty) – zobacz

Niektóre występy – zobacz

 

WYRÓŻNIENIA:

Kategoria 1-3

Maja Trepka – Kanadyjska Szkoła Podstawowa w Warszawie, La ballade des gens heureux

Amelia Oziembło – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 23, ,, Maman me dit’’

Julia Lewandowska – Szkoła Podstawowa nr 364, Donne

 

Kategoria 4-8

Natalia Czwojdzińska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, Belle – Zaz

Kuba i Kacper Lewczuk – Szkoła Podstawowa nr 364, Frappe à la panard

  

Kategoria 7-8

Aleksandra Kościuczuk – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Si jamais joublie

 

Kategoria szkoła średnia

Teresa Jękot – Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie, Quelquun m’a dit.

 

WYRÓŻNIENIA – PIOSENKA W WERSJI POLSKIEJ

Antonina Kot – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, Pod dachami Paryża

Apolonia Wojtak – Szkoła Podstawowa nr 364,  Derniere Danse

 

TRZECIE MIEJSCE

Kategoria 4-6

Marta Mąka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocicinie, Derniere danse

Noemi Wyżga – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i. Noblistów Polskich w Otwocku, BimBam Toi

 

Kategoria 7-8 EX.

Antoni Marquez – Szkoła Podstawowa nr 364, Belle

Nina Mendrykowska – Warsaw Bilingual School, Tous les deux

 

Kategoria szkoła średnia

Sandra Wesołowska – VI Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, Pour que tu maimes encore

 

DRUGIE MIEJSCE

Kategoria 4-6

Antonina Biele – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, Voila

 

SZKOŁA ŚREDNIA

Olga Masiak – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Je suis malade

 

Kategoria 7-8

Natalia Lipska – Szkoła Podstawowa ,,Strumienie » Stowarzyszenia Sterni, Voila

 

MIEJSCE PIERWSZE

Kategoria 4-6

Dominika Kurzawa – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki w Jarocinie, Je veux

 

Kategoria 7-8 EX.

Zuzanna Kubiak – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, ,,Sous le ciel de Paris”

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje również duet

Alicja i Gabriela Franczuk – Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. J.P II, Mon Heroine

 

Szkoła średnia

Amelia Iwanowska – XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego, Je t’aime


Dzień z lekturą

Dzień 20 maja był doskonałą okazją do rozwijania zainteresować czytelniczych, jak i przypomnienia sobie ulubionych bohaterów literackich. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki wśród uczniów. Było to również jedno z działań przeprowadzonych w ramach projektu Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W tym dniu uczniowie z klas I-VIII przybyli do szkoły przebrani w przepiękne literackie stroje. Można było spotkać m.in. Anię z Zielonego Wzgórza, Dianę, Harrego Pottera, Czerwonego Kapturka oraz wiele innych ciekawych postaci. Uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością podczas tworzenia strojów.
Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej książkowej ściance bibliotecznej.
W bibliotece ustawiono stoliki z zagadkami – chętni uczniowie rozwiązywali je i otrzymywali drobne upominki.


„Gorączka złota PCK” 2022

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię „Gorączka złota PCK” zorganizowaną przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Celem akcji była zbiórka monet o nominałach: 1, 2 i 5 groszy z przeznaczeniem na letni wypoczynek oraz pomoce szkolne dla najuboższych dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza. Dziękujemy uczniom z klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 2B, 2C, 3A, 3B, 3D, 4B, 5A, 7A, 7B, 8A, którzy włączyli się w zbiórkę „złotych” monet.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

W tym roku szkolnym klasa 3 B wzięła udział w projekcie „Zabawa sztuką”. Projekt trwał od września do maja. Głównym celem projektu było  propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej, a także zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami.

Projekt pomógł rozwinąć u dzieci poczucie estetyki i wrażliwość na piękno oraz pobudzić kreatywność i innowacyjność podczas poznawania różnych technik plastycznych.

W ramach projektu uczniowie zrealizowali 7 zadań z zaproponowanych punktów przez organizatora:

  1. „Google Arts and Culture”https://artsandculture.google.com/ aplikacja  mobilna przybliżająca świat sztuki w atrakcyjny sposób.
  2. „Matematyka w obrazach”ćwiczenie spostrzegawczości, odkrywanie ukrytych  cyfr na obrazie „Od O do 9” (Jasper Johns).
  3. „Obrazy malowane nożyczkami”bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia  przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet.
  4. „Nastrój wyrażony kolorem” – barometr emocji w postaci własnego dzieła  sztuki.
  5. „Który obraz?” – odkrywanie obrazów na podstawie fragmentów utworów  muzyki klasycznej.
  6. „Nasze opowiadanie” – książka ilustrowana obrazami.
  7. „Sztuka ziemi (land art)” tworzenie obrazów przy użyciu materiału  przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści, szyszek.

 

Realizując punkt nr 6 udało nam się stworzyć zbiór opowiadań napisanych przez dzieci. Każde opowiadanie zostało wzbogacone ilustracją, a tematem przewodnim naszej wspólnej książki były psy. Inspiracją dla dzieci do napisania swoich opowiadań były nie tylko zajęcia związane ze sztuką, ale także ze Światowym Dniem Psa. Książka napisana przez dzieci, jest niczym podróż do krainy dziecięcej fantazji 🙂

Projekt był bardzo chętnie realizowany przez dzieci i sprawiał im wiele radości. Wszyscy wiemy, że sztuka łączy się na co dzień z różnymi obszarami i dlatego dbaliśmy o to, aby to właśnie ona brylowała w realizowanych działaniach i odgrywała kluczową rolę.

Koordynatorem projektu była pani Anna Lisiecka.


PODWÓRKOWE ZIELONE OCZYSZCZACZE POWIETRZA W SP 364

W marcu 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu dla warszawskich szkół podstawowych. „SłuchaMY Was” zorganizowanego przez E.ON (dawniej „innogy Polska S.A.”). Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu projektu, który pozwoli szkole być bardziej ekologiczną. Spośród pomysłów zaproponowanych przez społeczność naszej szkoły, do udziału w konkursie została wybrana ekoinicjatywa pt. „Podwórkowe zielone oczyszczacze powietrza w SP 364”.
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dodatkowe wyróżnienie – dofinansowanie do realizacji ekoinicjatywy w kwocie 5000,00 zł. Gratulujemy! 😊
Działanie projektowe polega na zazielenieniu szkolnego podwórka roślinami, które pochłaniają pyły. Dzięki realizacji projektu uczniowie nie tylko będą mogli oddychać czystszym powietrzem, ale także będą mieli szansę na lepszy kontakt z przyrodą.

Aktualnie rozpoczynamy kampanię promocyjną konkursu SłuchaMY Was –  am link do materiału z wynikami zamieszczonego na You Tube:
https://www.youtube.com/watch?v=hjjzYD5jJ9k
Na Facebooku E.ON Polska umieściliśmy również post z informacją o wynikach konkursu: https://fb.watch/dn3PXZP35o/
W imieniu pani Ewy Budek E.ON Polska przekazujemy naszym uczniom i uczennicom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Lato w mieście – informacja

Termin odbioru kart i dowodów wpłaty na Akcję Lato w Mieście 2022:
od 26.05. do 08.06.2022, w godzinach 7.30 – 8.00, przed wejściem do świetlicy górnej.
Kontakt bbugajak@sp364.edu.pl

Szczegóły: https://sp364.edu.pl/2020/08/13/lato-w-miescie/


Test Coopera dla Wszystkich

Miło nam poinformować, że dzięki WASZEMU zaangażowaniu udało nam się zdobyć czek o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego 🏆💪 DZIĘKUJEMY! 👏😁

Przypomnijmy, że Test Coopera odbył się w sobotę 21 maja na terenie naszej szkoły. Podczas tego wyzwania mogliśmy sprawdzić swoje sportowe możliwości. Wyzwanie trwało tylko 12 minut i polegało na nieprzerwanym biegu lub marszu. Kondycja fizyczna została określona na podstawie przebytego dystansu, wieku oraz płci.

Dodatkowo, w ramach współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym Warszawa 8 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami podjęło posługę wolontariacką w czasie Testu Coopera. Zadanie wolontariuszy polegało na pomocy w przygotowaniu i prowadzeniu biura zawodów oraz wydawaniu pakietów startowych.

Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły – wyniki zobacz

Film zobacz


Finalista XVI Olimpiady Informatycznej

Z przyjemnością informujemy, że Wojciech Sikorski, uczeń klasy 8B, został finalistą XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów 😍 Gratulujemy! 🏆💪👏


Projekt „SP 364 bez plastiku”

Każda mała rzecz, mały gest czy akcja liczy się, by ratować naszą planetę. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły realizują projekt „SP 364 bez plastiku”. W ramach kształtowania postaw dbałości o środowisko oraz ograniczenia używania plastiku odbyły się:

1) działania edukacyjne:

– zajęcia dydaktyczne z okazji „Sprzątania świata” oraz „Dnia Ziemi” (pogadanki, film „Uczniowskie eko-nawyki”, krzyżówki, quizy, zagadki),

– projekt „Filtrujemy dla Bałtyku”,

– projekt „Klimatyczni – co SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu”,

2) działania praktyczne:

– używanie, w zamian za plastikowe opakowania wody pitnej: bidonów, butelek z filtrami, worków z kranikami (zajęcia świetlicowe na dworze),

– akcje wolontariatu: „Daj filtrom nowe życie” – zbiórka zużytych filtrów do wody oraz „Tusz do paki” – zbiórka zużytych tuszów z drukarek atramentowych,

– udział w ogólnopolskich akcjach terenowych: „Sprzątanie świata – Polska” pod hasłem: Myślę, więc nie śmiecę oraz „Sprzątamy dla Polski”,

– przeprowadzenie szkolnych konkursów: „Cudaki – śmieciaki” (kl. 0-1) oraz „Eko-zabawka” (kl. 2-3).

Mamy nadzieję, że nasza działania i przykład zachęcą innych do właściwego postępowania z odpadami i troski o ochronę środowiska!


Rowerowy Maj – statystyki 🚴‍♀️🛴🛹

Ranking oddziałów placówki z 20.05.2022 zobacz

Ranking placówek z 20.05.2022 zobacz


Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

W czwartek 19 maja w SP 321 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce. Należy nadmienić, że startowało 9 szkół.

Skład dziewcząt: Barbara Karpińska, Magdalena Pokrywka, Zuzanna Jarosz, Zuzanna Oleszkiewicz, Aleksandra Szulc i Lena Cichowska.

Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt to:

  1. Bieg na 60 m
  2. Rzut piłeczką palantową
  3. Skok w dal lub skok wzwyż
  4. Bieg na 600m

Opiekun dziewcząt: Lech Serwatka

 

W piątek 20 maja także w SP 321 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

Reprezentacja chłopców zajęła 3 miejsce, a dwóch naszych reprezentantów znalazło się w gronie 6 najlepszych zawodników całych zawodów. Aleksander Dworski był 3 najlepszym zawodnikiem, a Rafał Pankiewicz 5 najlepszym zawodnikiem.

Reprezentacja chłopców to:

Aleksander Dworski, Maksymilian Żyterski, Rafał Pankiewicz, Kordian Drygała i Jakub Lewczuk.

W skład 4 boju lekkoatletycznego chłopców wchodziły następujące konkurencje:

  1. Bieg na 60 m
  2. Rzut piłeczką palantową
  3. Skok w dal lub skok wzwyż
  4. Bieg na 1000m

Opiekun chłopców: Lech Serwatka

Wszystkim naszym dzielnym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😀


Zbiórka na rzecz podopiecznych ośrodka w Laskach

W maju br. wolontariat SP 364 zaprosił społeczność naszej szkoły do zbiórki na rzecz podopiecznych „Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach”. Serdecznie dziękujemy za złożone gry planszowe, klocki, zabawki oraz artykuły papiernicze.


Test Coopera dla Wszystkich

Już w najbliższą sobotę 21 maja br. będziecie mogli sprawdzić swoje sportowe możliwości na bieżni Szkoły Podstawowej nr 364 w Warszawie. 🏃‍♂️💪Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy oraz AZS Warszawa zapraszają na Test Coopera dla Wszystkich! Test Coopera dla Wszystkich odbędzie się w godz. 10.00-16.00. Biegi startują od godziny 10:00 co 20 minut do godziny 16:00 (start ostatniego biegu zaplanowany jest na godzinę 15:40). Udział w wyzwaniu jest darmowy.

Wyzwanie trwa tylko 12 minut i polega na nieprzerwanym biegu lub marszu, a jego celem jest sprawdzenie maksymalnej wydolności. 💪👍
Kondycja fizyczna zostanie określona na podstawie przebytego dystansu, wieku oraz płci.

Szkoła, dla której pobiegnie najwięcej uczestników, otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego, więc DZIAŁAMY! 😁🤸‍♂️

Informacje ogólne oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj ➡ https://testcoopera.pl/warszawa-bemowo.

Każdy uczestnik Testu Coopera dla Wszystkich otrzyma:
• specjalny numer startowy przypinany na agrafki
• dyplom po ukończeniu Testu
• butelkę wody

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, sąsiadów oraz znajomych! 😉 Koniecznie musicie tu być! 😁


Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zapraszają na Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, zaplanowany w dniach 13-20 maja br.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa adresowany jest szczególnie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jego celem jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego oraz profilaktyka zagrożeń.

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, w poszczególnych Delegaturach Kuratorium Oświaty w Warszawie, na terenie wybranych szkół z województwa mazowieckiego odbędą się Pikniki, podczas których nie zabraknie różnorodnych atrakcji. Będą m.in. konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkursy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, turnieje doskonalenia technik jazdy po torze rowerowym, slalomy na hulajnodze, gry i zabawy na temat bezpieczeństwa, pogadanki tematyczne, pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy sprzętu specjalistycznego.

PIKNIKI BEZPIECZEŃSTWA:

16 maja 2022 r. – Delegatura w Płocku (Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, ul. Piasta Kołodzieja 7, 09-400 Płock, godz. 10.00-13.00);

17 maja 2022 r. – Delegatura w Siedlcach (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 8, 08-103 Siedlce, godz. 9.00-13.00);

18 maja 2022 r. – Delegatura w Ciechanowie (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, 06-413 Ciechanów, godz. 10.00-13.00);

19 maja 2022 r. – Delegatura w Radomiu (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Stare Zawady 30A, 26-660 Jedlińsk, godz. 10.00-13.00);

20 maja 2022 r. – Delegatura w Ostrołęce (Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu, ul. Odrodzenia 13, 06-323 Jednorożec, godz. 9.00-13.00);

20 maja 2022 r. – Warszawa, Miasteczko Ruchu Drogowego, ul. Trakt Lubelski 89, 04-766 Warszawa, godz. 9.00-13.00).


Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?

Zalecenia dla ósmoklasistów https://www.oke.waw.pl/files/oke_waw_407720220425%20E8%20Jak%20radzi%c4%87%20sobie%20ze%20stresem%20egzaminacyjnym.pdf.pdf

„Książka, która mnie inspiruje do bycia otwartym i tolerancyjnym”

W ramach obchodów Dnia Książki 2022 odbył się w naszej szkole konkurs na plakat pt. „Książka, która mnie inspiruje do bycia otwartym i tolerancyjnym”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu reklamującego książki dla dzieci i młodzieży kształtujące postawę otwartości, dialogu oraz akceptację różnorodności.

Wyniki konkursu:

Klasy 1

I miejsce: Aleksandra Kalinowska – kl. 1B

II miejsce: Kaja Barwik – kl. 1A

III miejsce: Lena Grabowska – kl. 1A

Wyróżnienie: Julia Jendrzejewska – kl. 1A, Evelina Kniazevych – kl. 1A, Weronika Kolińska – kl. 1A, Rozalia Jakubowska – kl. 1D,

Klasy 2

I miejsce: Lisitsyna Alisa – kl. 2A

II miejsce: Mylana Kolomiitseva – kl. 2A

III miejsce: Mateusz Błasiak – kl. 2A, Antoni Dubiel – kl. 2A, Tymon Lemański – kl. 2A, Michał Sokołowski – kl. 2A

Klasy 4

I miejsce: Pola Kudzinowska – kl. 4C

II miejsce: Lena Pikulska – kl. 4A

III miejsce: Zuzanna Bystrek – kl. 4A

Wyróżnienie: Natalia Dzierżanowska – kl. 4A, Lena Formanowska – kl. 4A, Nadia Lęgas – kl. 4A oraz Jakub Lewczuk – kl. 4A

Klasy 8

I miejsce: Ewa Pietrak – kl. 8A


„Dom Pracy Twórczej Granica” w Kampinosie

W dniu 12 maja uczniowie klasy 1 C i 2 B pojechali na jednodniową wycieczkę do „Domu Pracy Twórczej Granica” w Kampinosie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, dzieci z zainteresowaniem i skupieniem wykonały z gliny mydelniczki, które stemplowały i pomalowały farbami. Poza zajęciami plastycznymi dzieci wzięły udział w grze terenowej na otoczeniu przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego. Na zajęciach muzycznych poznały różne instrumenty muzyczne i śpiewały piosenki. Dzień pełen zabawy zakończyły poczęstunkiem.


Mistrzostwa Bemowa w lekkoatletyce chłopców

11 maja 2022 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Bemowa w lekkoatletyce chłopców klas 7 i 8 rocznik 2007/2008. Nasi dzielni uczniowie zajęli 3 miejsce w konkurencji „sztafeta olimpijska”.
Antoni Jakóbczyk 800m
Krystian Łuba 400 m
Jan Grześkowiak 200m
Remigiusz Wojtak 100
Opiekunem chłopców był nauczyciel wf Lech Serwatka

Podobne zawody, tym razem dla klas młodszych, odbędą się w przyszłym tygodniu – 4 bój lekkoatletyczny. Trzymamy kciuki👍


Wyniki konkursu na „Zakładkę do książki”

W dniu 10.05.2022 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Zakładkę do książki”. Oto wyniki konkursu:

Klasy I – III
I miejsce – Sandra W. kl. IIC, Lena B. kl. IIC
II miejsce – Aleksandra K. kl. 1B, Ada Ch. kl. 2C, Lena G. kl. 1A, Maria L. kl. 3B
III miejsce – Magdalena R. kl. 1A, Asia K. kl. 3B, Maja B. kl. 3A, Zuzanna L. kl. 3A

Klasy IV-VIII
I miejsce – Hanna P. kl. 4B
II miejsce – Kordian D. kl. 5A, Laura K. kl. 7B
III miejsce – Pola K. kl. 4C

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.


XVIII edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych – FAKT

W Forum Angielskich Kół  Teatralnych udział wzięło 254 uczniów z kl.0-8.

W kategorii PIOSENKA kl.0-3 zwyciężyły:

I miejsce – kl.0A

II miejsce – kl.3A

III miejsce – kl.2D

Wyróżnienie kl.2C

W kategorii PIOSENKA kl.4-8:

I miejsce –Tadeusz Sikorski kl.5A

II miejsce – Julia Janosz kl.8A

W kategorii PRZEDSTAWIENIE nagrodzone zostały klasy:

I miejsce – kl.3D i kl.3B

II miejsce – kl.3C

III miejsce – kl.1C

W kategorii FILM :

I miejsce – Apolonia Wojtak kl.4B

II miejsce – T. Chalupka, M. Pluskwa-Dąbrowski, D. Lisiecki kl.4B

III miejsce – uczniowie SP 365

Wyróżnienia: M. Poławska, H. Piszczako kl.4B, E. Mydłowiecka, P. Kudzinowska kl.4C

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy pani K. Węglarskiej za udział w obradach jury. Koordynatorami FAKT-u były K. Szymkowska i A. Puzyńska.


Finalista konkursu Logia 22

Kolejny sukces! Uczeń klasy 8 B Wojciech Sikorski został finalistą Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA 22 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego organizowany przez OEIiZK. Gratulujemy!


Nagroda Lingwistycznego Konkursu J. Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że Filip Skotarek uczeń kl. 8 A został finalistą Lingwistycznego Konkursu j. angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół nr 17 we Włochach. Gratulujemy!


Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt

W poniedziałek 9 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 364 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt z klas siódmych i ósmych.

Nasze dzielne dziewczęta zajęły III miejsce w sztafecie olimpijskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Ostrowska, która wystartowała również w biegach indywidualnych i zajęła III miejsce na dystansie 300m.

Reprezentacja szkoły:

  1. Miecznikowska Amelia
  2. Ostrowska Wiktoria
  3. Stasiak Natalia
  4. Strzelczyk Aleksandra
  5. Jasińska Barbara

Opiekun: Damian Sićko


Centrum Pieniądza NBP

Uczniowie klasy 3 D wybrali się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP. Brali udział w warsztatach pt. „Czy pieniądzem może być wszystko?”.  Dowiedzieli się, że zanim wynaleziono monety, funkcję pieniądza spełniały inne przedmioty, które nazywano płacidłami. Aby płacidło zostało uznane za środek wymiany handlowej, musiało spełniać wiele warunków. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z przedmiotami do płacenia, których używano w różnych rejonach świata, a także zastanawiali się dlaczego ludzie wybrali akurat takie przedmioty do kupowania towarów.


WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY OCHRONĘ KLIMATU

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu „Plakat dla klimatu”:
Klasy 1
1 miejsce: Aleksandra Kalinowska kl. 1B, SP 364
2 miejsce: Maria Żebrowska kl. 1D, SP 364
3 miejsce: Zuzanna Zalewska kl. 1D, SP 364

Klasy 2
1 miejsce: Tymoteusz Kuna kl. 2C, SP 150
2 miejsce: Nina Łubiarz kl. 2C, SP 150 oraz Celina Drogoń kl. 2B, SP 350
3 miejsce: Lea Parcińska kl. 2C, SP 150 oraz Alicja Wagner kl. 2A, SP 350

Klasy 3
1 miejsce: Zuzanna Osiał kl. 3, SP 301 oraz Ola Kulik 3D, SP 364
2 miejsce: Mateusz Godecki kl. 3B, SP 363
3 miejsce: Aleksandra Kalus kl. 3B, SP 363

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. M. E. Andriollego 1, portiernia szkoły) od 16 maja 2022 r.


#mojaflaga

Wolontariat SP 364 zaprosił Społeczność naszej szkoły do włączenia się we wspólne świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja). Akcja ogłoszona przez Biuro Niepodległa polegała na wywieszeniu biało-czerwonej flagi, zrobieniu zdjęcia oraz udostępnieniu go.

Zapraszamy do naszej foto-galerii, gdzie z dumą promujemy szacunek do flagi – polskiego symbolu narodowego.

Polecamy:

– Flaga Polski – podręcznik użytkownika: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-polski-podrecznik-uzytkownika/

– Flaga Polski – 5 faktów na Dzień Flagi: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-polski-5-faktow-na-dzien-flagi/


Kolorowe kredki – czyli wielki kredkowy recykling

W kwietniu 2022 r. – we współpracy z SP 150 – odbyła się w naszej Szkole akcja „Kolorowe kredki – czyli wielki kredkowy recykling”. Działanie polegało na zbiórce kredek ołówkowych (nowych i używanych). Zebrane kredki zostały przesłane do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu (inicjator akcji), skąd trafią do szpitali, szkół przyszpitalnych, świetlic środowiskowych oraz fundacji wspierających dzieci. Dziękujemy za „kolorowy dar serca”.


WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACYJNA IM. MARKA EDELMANA”

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnienie w III edycji konkursu „Warszawska Nagroda Edukacyjna im. Marka Edelmana” w kategorii szkół podstawowych za projekt „naPRAWA – uczniowie SP 364 poznają siłę praw człowieka”. Gala nagrodzonych i wyróżnionych szkół z udziałem p. Renaty Kaznowskiej – Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy oraz przedstawicieli Rady m.st. Warszawy odbyła się w Muzeum POLIN w dniu 27 kwietnia 2022 roku. Gratulujemy wyróżnienia!   Dyplom zobacz


Wyniki konkursu wielkanocnego:

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu pt. Pisanka Wielkanocna:
Klasy 0-1
1 miejsce: Martyna Sochacka kl. 0A oraz Aleksandra Kalinowska kl. 1B,
2 miejsce: Lena Pietruszewska kl. 0A
3 miejsce: Filip Stępniak 1B

Kategoria klas 2-3
1 miejsce: Maria Szcześniak kl. 2B oraz Jakub Zaczek kl. 3B
2 miejsce: Zofia Rogala kl. 2D oraz Sofia Glushko kl. 2B
3 miejsce: Maja Mandecka kl. 2B.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!


Konkurs „Cudaki – śmieciaki” dla klas 0-1 został rozstrzygnięty!

Dnia 29 kwietnia 2022 rozstrzygnięto konkurs „Cudaki-śmieciaki”. Celem konkursu było m.in. propagowanie zachowań proekologicznych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia Dobrzyńska – kl.1A, Zofia Śpiewak – kl.1A, Tymon Izdebski – kl.1A, Lena Grabowska – kl.1A, Eliza Skrocka – kl.1A, Franciszek Markolt – kl.1A, Zuzanna Wąsowska – kl.1B, Aleksandra Kalinowska – kl.1B, Aleksandra Jocek – kl.0B
II miejsce – Maja Czajka – kl.1A, Patrycja Brandeburg – kl.1A, Aleksander Szumowski – kl.1A, Julia Groszek – kl.1A, Magdalena Raczkowska – kl.1A, Łucja Samsel – kl.1A, Milena Grzegorzewska – kl.0B, Emilia Stachurska – kl.0A
III miejsce – Hanna Piaskowy – kl.1A, Julia Jendrzejewska – kl.1A, Weronika Kolińska – kl.1A, Maksymilian Maciopa – kl.1D, Tomasz Parzniewski – kl.1D, Mikołaj Maksym – kl.1C, Filip Stępniak – kl.1B, Aleksandra Grzybek – kl.1D, Maria Klusiewicz – kl.1D

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Film zobacz


DZIEŃ DOBRA W SP 364

W niedzielę, 24 kwietnia br. świętowaliśmy Dzień Dobra. Z tej okazji wolontariat SP 364 zaprosił uczniów do udziału w szkolnej akcji „Dobro zatrzymane w obiektywie”. Zadanie polegało na przesłaniu zdjęcia obrazującego wykonanie dobrego uczynku. W naszym „uczniowskim banku dobra” znalazły się: posługa wolontariacka w stajni Agmaja, karmienie bezdomnego kotka, sprzątanie lasu, wyręczenie mamy w podlewaniu kwiatów, pomoc tacie w wiosennych porządkach na działce oraz herbata dla zmęczonej po pracy mamie.

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia, dobre uczynki oraz wpieranie działań wolontariatu 😊.


# SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W piątek, 22 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie posprzątali teren szkoły oraz jego najbliższe otoczenie. Celem naszych działań była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci innych do właściwego postępowania z odpadami!


WARSZTATY PSZCZELARSKIE

20 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „o ciekawych zawodach”. Tym razem odwiedził nas pszczelarz i opowiadał o życiu pszczół, ich roli w środowisku naturalnym oraz w życiu człowieka. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pszczołom w pokazowym uliku, zobaczyć strój pszczelarza i jego narzędzia pracy. Dowiedzieliśmy się jakie są typy pszczół, czym się żywią, jak wyglądają i dlaczego nie gryzą (!:-))). Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach 0A, 0B, 1A, 1C, 2A, 2C, 3A, a zorganizowała je p. Barbara Kuklińska.


AKCJA ŻONKILE 2022

Akcja „Żonkile” organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.

Tematem przewodnim akcji 2022 była „miłość”. W czasie zajęć edukacyjnych upamiętniających rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klas 0 – VIII obejrzeli projekcje filmowe przygotowane odpowiednio do każdej grupy wiekowej, przygotowali papierowe żonkile oraz prace plastyczne. Niech #ŁączyNasPamięć!


Wyniki konkursu na Eko-zabawkę

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 2 i klasy 3.

Klasy 2:

I miejsce – Zuzanna Mackiewicz 2C
II miejsce – Tymon Lemański 2B
III miejsce – Sandra Włodarczyk 2C

Wyróżnienia: Zuzanna Domańska 2C, Kacper Matelowski 2C, Adrianna Chrzanowska 2C, Hanna Radwińska 2C, Maciej Winiarki 2D, Tymon Nojman 2D

Klasy 3:

I miejsce – Maja Burzec 3A
II miejsce – Maja Wasilewska 3B
III miejsce – Aleksandra Kulik 3D

Wyrożnienia: Oliwia Szczepanik 3A, Zuzanna Landowska 3A, Aleksandra Koziak 3A, Aleksandra Zawadka 3A, Violetta Melnyk 3A, Mykhailo Kozyr 3A, Patrycja Stabrawa 3D


Harmonogram przesłuchań konkursowych FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]


PACZKA NA KRESY – WIELKANOC 2022

We wtorek 19 kwietnia br. uczniowie z klasy ósmej: Zuzanna G., Julia J. oraz Maximilian N. wraz z opiekunem wolontariatu posługiwali podczas pakowania paczek w ramach akcji „Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”.

Organizatorem akcji była Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, przy wsparciu: Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Polska Fundacja Narodowa.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za wsparcie akcji, ich pomoc oraz zaangażowanie!


Życzenia Wielkanocne


SIANOWY ZAWRÓT GŁOWY

W przedświątecznym tygodniu odbyły się w naszej szkole wielkanocne warsztaty wielokulturowe z rękodzieła dla małych i dużych pt. „Sianowy zawrót  głowy”. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Powstały piękne wytwory z siana – jajka, koguciki i zające. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wytworami wielkanocnymi.


Rowerowy Maj 🚴‍♀️ 🛴 🛹

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do kampanii Rowerowy Maj. Akcja odbędzie się w dniach 4-31 maja 2022 r. Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Koordynatorami akcji w naszej szkole są Marzena Pietrasik i Lech Serwatka.

Ulotka zobacz


WYNIKI KONKURSU RYTMICZNO-TANECZNEGO „I CAN DANCE”

W tym roku szkolnym odbyła się II edycja konkursu rytmiczno-tanecznego „I CAN DANCE” dla klas 0-1. Wykonawcy w tym roku postawili na różnorodność stylów oraz ciekawy dobór muzyki. W wyniku burzliwego głosowania wyłoniono laureatów:

w kategorii „solo”:

I miejsce – Izabella Jurczak z kl. 0B w układzie baletowym do walca z baletu „Śpiąca Królewna” P. Czajkowskiego

II miejsce – ex aequo: Nina Kluzek z kl. 0B w układzie do piosenki „Waka Waka” Shakiry oraz Zofia Lewandowska z kl. 0B w układzie do piosenki „Rasputin” zespołu Boney M.

III miejsce – Aleksandra Kalinowska z kl. 1B w układzie rytmicznym do piosenki „Let’s star jump!”

Wyróżnienia zdobyły także: Aleksandra Jocek z kl. 0B oraz Milena Grzegorzewska z kl. 0B.

w kategorii „zespół”:

I miejsce: klasa 0B w układzie rytmicznym do „Polki Italiana” S. Rachmaninowa

II miejsce: klasa 0A układzie free-style do „Monkey Dance” Tones and I

Wszystkim wykonawcom i uczestnikom serdecznie gratuluję pomysłowości, poczucia rytmu i radości z tańca! Dyplomy i nagrody zostaną rozdane po świętach wielkanocnych. Zawitam do każdej klasy 😉 Koordynator i pomysłodawca konkursu – Barbara Kuklińska.


WARSZAWSKIE DNI DORADZTWA ZAWODOWEGO

Ósmoklasisto! Ósmoklasistko!

Podczas Warszawskich Dni Doradztwa Zawodowego będziesz miał/miała wyjątkową okazję, aby porozmawiać ze specjalistami o swoich planach edukacyjno-zawodowych. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, jaką szkołę wybrać, albo zastanawiasz się, czy Twój pomysł jest właściwy, to zapisz się na rozmowę z doradcą zawodowym! Zapisy od 11.04.2022 r.

Bezpłatne spotkania:

– konsultacje stacjonarne: 23 kwietnia 2022 r., ul. Środkowa 9 (Praga Północ);

– konsultacje online, TEAMS: 25-28 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/warszawskie-dni-doradztwa-zawodowego


WIELKANOCNY WOLONTARIAT

W ramach działań wolontariatu Społeczność naszej Szkoły w okresie przedświątecznym podjęła działania:

1) udział w zbiórkach żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony dla osób z Ukrainy (działanie we współpracy z Dzielnicą Bemowo m.st. Warszawy oraz Stowarzyszeniem Odra-Niemen),

2) przesłanie kartek z życzeniami świątecznymi do Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Warszawie oraz Podopiecznych Ośrodka „Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie” (kampania „Pola Nadziei”),

3) przekazanie wielkanocnego rękodzieła – ozdób i dekoracji oraz kartek świątecznych – z przeznaczeniem na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”.

Dziękujemy za wszystkie dary serca!


Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach

Z przyjemnością  informujemy, że uczeń klasy 4 B Tymoteusz Ładoń zdobył srebrny medal na czwartej szachownicy przeznaczonej dla chłopca do lat 14. Dodatkowo z 6-osobową drużyną zdobył 1 miejsce na 29 drużyn z całego Mazowsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😊

Dyplom zobacz

Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji – nowa oferta

Lekcje online  odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy.

Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. – Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)<https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/>
Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj 👉https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy (PL + UA)
Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN


Spis szkół prowadzących zdalną naukę, rekomendowanych przez ukraińskie Ministerstwo Oświaty

Uprzejmie informujemy, że na stronie BE  zamieszczony został spis szkół prowadzących zdalną naukę, rekomendowanych przez ukraińskie Ministerstwo Oświaty (w załączniku tłumaczenie):  Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни – Edukacja (um.warszawa.pl)

Lista oficjalnych szkół i platform internetowych na Ukrainie, które organizują proces edukacyjny w czasie wojny:

cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни

https://edukacja.um.warszawa.pl/-/spysok-ofitsiynykh-onlayn-shkil-ta-platform-v-ukrayini-shcho-orhanizovuyut-navchalnyy-protses-v-umovakh-viyny

Ponadto opublikowana została  II część „Tematów do rozmów”: https://metropolie.pl/fileadmin/user_upload/tematy_do_rozmow_cz.2_PL.pdf

I część dostępna pod linkiem:   https://edukacja.um.warszawa.pl/-/temy-dlya-rozmov-pro-nas-i-nashi-krayiny

[czytaj więcej]


Wsparcie psychologiczne w języku rosyjskim oraz ukraińskim

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie, informujemy, że w poradni jest zatrudniony psycholog mówiący biegle w języku rosyjskim oraz ukraińskim. W przypadku potrzeby psychologicznego wsparcia dzieci z bemowskich placówek, pochodzących z Ukrainy, mających trudności w porozumiewaniu się w języku polskim, prosimy o kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie pod nr telefonu 500-104-119. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy dotycząca przyjęcia do polskiej szkoły

Materiał przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.

Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.

Informacja w języku polskim [czytaj więcej]

Informacja w języku ukraińskim [czytaj więcej]


Warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy

W ramach współpracy z Dzielnicą Bemowo m.st. Warszawy trzy nauczycielki z naszej Szkoły poprowadziły wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbyły się 9 kwietnia w Klubie Bemowskiego Seniora przy ul. Pełczyńskiego 30A.

Więcej informacji o warsztatach: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/warsztaty-artystyczno-plastyczne-dla-dzieci-z-ukrainy


Rękodzieło SP 364 na „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”

W Niedzielę Palmową 10.04.2022 r. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej organizuje w kościele św. Zygmunta na Bielanach „Jarmark Wielkanocny na rzecz Pól Nadziei”. Społeczność SP 364 włączyła się do akcji przekazując na jarmark ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz karki świąteczne. Wolontariusze naszej Szkoły serdecznie dziękują za wielkanocne rękodzieło 😊.


Mistrzostwa Bemowa w pływaniu dziewcząt i chłopców

5 kwietnia na pływalni „Pingwinek” odbyły się Mistrzostwa Bemowa w pływaniu dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczniowie wzięli udział w sztafecie pływackiej i występach indywidualnych. Chłopcy zajęli 3 miejsce natomiast grupa dziewcząt uplasowała się na czwartej pozycji.

Skład drużyny chłopców:

  1. Kaczmarek Aleksander
  2. Stasiak Stanisław
  3. Furmanek Antonii
  4. Zelenko Kyryl
  5. Sikorski Tadeusz
  6. Chybała Kuba
  7. Michniewicz Jarosław
  8. Pankiewicz Rafał

Opiekun: Damian Sićko

Skład drużyny dziewcząt:

  1. Parzniewska Julia
  2. Fortuniak Amelia
  3. Miernik Hanna
  4. Mozdyniewicz Aleksandra
  5. Kudzinowska Apolonia
  6. Antończyk Hanna
  7. Łapin Maja
  8. Stasiak Hanna

Opiekun: Szymon Twardowski


SPOTKANIE DELEGACJI SP 364 Z KAPITUŁĄ RADY M.ST. WARSZAWY

Miło nam poinformować, że wyniku zakwalifikowania się naszej Szkoły do II etapu Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana, w dniu 31 marca br. odbyło się spotkanie Delegacji SP 364 z Kapitułą Rady m.st. Warszawy. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: Zuzanna Kozioł, Aleksandra Strzelczyk, Kacper Jodłowski, Maximilian Nicolas oraz p. Małgorzata Bąk. W czasie spotkania Delegacja Szkoły zaprezentowała działania dotycząca realizacji projektu pt. „naPrawa – uczniowie SP 364 poznają siłę praw człowieka” oraz podzieliła się własnymi doświadczeniami udziału w projekcie.


Wyniki konkursu plastycznego „Nadchodzi pani wiosna”


IX Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2022”

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w IX Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2022”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 22 kwietnia 2022 roku o godz. 9.00 (bez udziału publiczności) w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. M. E. Andriollego 1), a Koncert Laureatów odbędzie się 28 maja 2022 r. o godz. 12.00 w Amfiteatrze Bemowo przy ul. Raginisa.

Kompletne zgłoszenia należy składać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2022 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora).

Zapraszamy do licznego udziału!

Regulamin FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]

Karta zgłoszenia FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]

Zgoda na udział FrankoFonia 2022 [czytaj więcej]


Wspólnie na pomoc Ukrainie

Wolontariat SP 364 serdecznie dziękuje Społeczności naszej Szkoły za okazane zaangażowanie oraz składane dary, które na bieżąco przekazujemy na rzecz potrzebującym –  ofiarom wojny w Ukrainie. Nasza zbiórka zorganizowana jest we współpracy z Dzielnicą m.st. Warszawy i nadal trwa. Wiemy, że możemy liczyć na Państwa dobroć i zapewniamy, że nieustannie jesteśmy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia!


Dzień bez plecaka

W piątek 25 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez plecaka”. W zabawie, której inicjatorem był SU szkoły, udział wzięło wielu uczniów od 3 do 8 klasy, o czym świadczą liczne zdjęcia. Celem dnia bez plecaka było wykazanie się inwencją, przyniesienie książek i zeszytów w nietypowych przyborach. Trzeba przyznać, że naszym uczniom kreatywności nie brakuje 😁


Międzynarodowy Dzień Teatru

23 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Wydarzenie miało na celu przybliżenie zagadnień związanych z teatrem oraz uwrażliwienie najmłodszych odbiorców na sztukę. Z tej okazji uczniowie najmłodszych klas oglądali spektakle teatralne online, tworzyli na ich podstawie prace plastyczne, pisali streszczenie przedstawienia, wykonywali maski, które ozdobiły szkolny korytarz, zainscenizowały krótkie przedstawienia. Uczniowie najstarszych klas wykonali plakat popularyzujący ten dzień wśród społeczności szkolnej. Niektóre z wydarzeń miały miejsce poza wyznaczonym dniem, dzięki czemu możemy mówić, że to był cały tydzień pod znakiem teatru 😊. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i dobrą zabawę. Dowodem na to są poniższe zdjęcia.


Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca kojarzony jest przede wszystkim z Pierwszym Dniem Wiosny. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa,  czy też inaczej Dzień Kolorowej Skarpetki. Święto to ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Symbolem tego dnia, solidarności z osobami z Zespołem Downa są właśnie kolorowe skarpetki, które oznaczają nieparzyste chromosomy wywołujące zmiany genetyczne u niektórych ludzi.
W naszej szkole w tym dniu również chcąc zsolidaryzować się z osobami z Zespołem Downa odbył się Dzień Kolorowych Skarpetek „nie do pary”. Celem organizacji takiego dnia była chęć szerzenia wśród społeczności szkolnej świadomości na temat Zespołu Downa, tolerancji, akceptacji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu, za co pięknie dziękujemy!


Dzień Kolorowej Skarpetki

W poniedziałek 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Solidaryzując się z tymi osobami, załóżmy tego dnia kolorowe skarpetki i obowiązkowo nie do pary! Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień.

Plakat zobacz


Europejski Dzień Mózgu

W dniu 18 marca w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. Dzień ten obchodzony jest od 1998 r. i ma zwracać uwagę na niezwykle ważną funkcję tego organu oraz przypominać o profilaktycznych badaniach układu nerwowego i odpowiedniej diecie, która jest ważna, jeśli zależy nam na zachowaniu odpowiedniej sprawności naszego mózgu.

Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu – odpowiada za wszelkie bodźce, które docierają do naszego organizmu. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje

Wspólnie z uczniami klas 4 udało nam się znaleźć kilka zaskakujących faktów dotyczących mózgu i stworzyć plakat z ciekawostkami.

Uczniowie mogli również sprawdzić swój mózg rozwiązując zagadki przygotowane przez nauczyciela.


Dzień Św. Patryka

Z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie przygotowywali tematyczne dekoracje na korytarzach szkoły. Uczennice kl. 4C Lena Kłos i Pola Kudzinowska wykonały poster, poświęcony Św. Patrykowi. Członkowie Euroklubu zorganizowali wystawkę zielonych cylindrów i kartek okolicznościowych. A chętni uczniowie ubrali się na zielono. Nauczyciele j. angielskiego we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej przeprowadzili lekcje tematyczne. W zorganizowanym konkursie na najciekawszą kartkę z okazji Dnia Św. Patryka jednogłośnie zwyciężyła praca ucz. kl. 3D Oli Kulik, wyróżnienie otrzymały Ewa Pietrak z kl. 8A i Liliana Kuliś z kl. 8B


Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

W dniach 8.03.2022 oraz 9.03.2022 odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w którym wzięli udział uczniowie kl. 0-8 Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Przesłuchano 16 uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło 6 laureatów do etapu dzielnicowego w dwóch kategoriach. Podczas etapu dzielnicowego SP 364 reprezentować będą:

Kategoria 0-3

  1. Gabriela N., kl. 3 C
  2. Aleksandra J., kl. 0B
  3. Aleksandra K., kl. 1B

Kategoria 7-8

  1. Varvara Z., kl. 7B
  2. Laura K., kl. 7B
  3. Maximilian N., kl. 8B

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki podczas kolejnych eliminacji.


Fundacja – Rodzice Szkole

W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców informujemy o otrzymanym rozliczeniu akcji …[czytaj więcej]
Wystarczy, że osoba rozliczająca PIT wpisze następującą treść do swojego zeznania podatkowego:
nr KRS: 0000268115 RR SP nr 364 w Warszawie.
Fundacja przekazuje 75% zebranej kwoty na konto Rady Rodziców, 25% przeznacza na swoje cele statutowe.

Więcej informacji o Fundacji: http://rodziceszkole.edu.pl/


Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Językowe wygibasy”

W dniu 3 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-VIII pt. „Językowe wygibasy”. Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu przez ucznia dowolnego wiersza z kanonu poezji dziecięcej/młodzieżowej w języku ojczystym (kraj urodzenia/pochodzenia) ucznia. Prezentacje wzbogacone były odpowiednim strojem oraz rekwizytami. Wszyscy młodzi recytatorzy świetnie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze, które wybrzmiały w językach: polskim, ukraińskim, nepalskim, hiszpańskim i francuskim. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, prezentacja i promowanie ich talentu oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystej poezji. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu WIE 2022 pt. „Wielokulturowa SP 364 miejscem spotkań wielu odmienności”. Koordynatorem działań była p. Teresa Barszcz – nauczycielka etyki.

Wyniki konkursu:

– kategoria klas 0-3:
I miejsce: Weronika Kolińska – kl. 1A, Ignacy Krzemiński – kl. 1B, Aleksandra Kalinowska– kl. 1B, Zuzanna Domańska – 2C;
II miejsce: Emilia Stachurska – kl. 0A, Lena Grabowska – kl. 1A, Emma Korepta – kl. 1B, Wiktoria Kowalska – kl. 1B;
III miejsce: Devika Acharya – kl. 2B, Julia Wasiak – kl. 2B, Aleksander Śladowski – 2A, Alisa Lisitsyna – 2A;
– kategoria klas 4-8:
I miejsce: Varvara Selianok – kl. 4B;
II miejsce: Laura Kosińska – kl. 7B, Kornelia Kierzkowska – kl. 7B, Anna Dąbrowska – kl. 7B, Varvara Zelenko – kl. 7B;
III miejsce: Umika Acharya – kl. 6A.


Warsztaty stolarskie

W środę 2 marca 2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 0-3 poświęcone zawodowi stolarza. Uczniowie dowiedzieli się o odpowiednim stroju i wyposażeniu prawdziwego stolarza, o zasadach bezpieczeństwa, które musi zachować aby np. nie stracić palca (!) Poznali także proces obróbki drewna oraz słownictwo z nim związane: piłowanie, heblowanie, szlifowanie, wióry, trociny. Każdy pod okiem profesjonalisty mógł wbić gwóźdź, a na koniec złożyć stolik i krzesełko. Efekty – sami zobaczcie w naszej galerii! 🙂 Warsztaty zorganizowała p. Barbara Kuklińska, a uczestniczyły w nich klasy 0B, 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B i 3C.


Dzień Przebierańca


Pasowanie na czytelnika

W dniu 23 lutego odbyło się pasowanie na czytelnika klas: 1A oraz 1D. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli rozkodować hasło, które otwierało drzwi biblioteki.

Uczniowie oraz uczennice poznali prośby książki, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Każdy czytelnik otrzymał dyplom oraz kartę czytelnika jak również wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Świeżo upieczeni czytelnicy też często odwiedzać bibliotekę, a nawet zostać molami książkowymi.


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY OD 21 LUTEGO 2022 R.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz opiekuńcze dla oddziałów 0 – 8 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie od dnia 21 lutego 2022 r. prowadzone będą w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły, z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Dlatego w dniach 21-25 lutego obchodzony był w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Celem obchodów było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem polskim w mowie i w piśmie.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się ze znajomości poprawności gramatycznej.

W ramach obchodów uczniowie łamali języki czytając wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.

Był to również czas do oczyszczania swojego prywatnego językowego podwórka ze zbędnych zapożyczeń i pielęgnowania języka ojczystego.

Działania zostały wzbogacone o gazetki ścienne, które przyozdobiły korytarze szkolne, sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę.

Obchody zwracały uwagę na różnorodność i bogactwo językowe, charakteryzujące polską mowę, jednocześnie podkreślając wartość jaką jest znajomość języka ojczystego. Świadomość istnienia gwar tworzących kulturę językową pozwala dostrzec w języku jego piękno, bogactwo oraz unikatowość.


Światowy Dzień Kota, wyniki konkursu „Mój przyjaciel kot”:

W czwartek 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Obchody dnia kota mają podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Tego dnia chętni uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak kot, zakładając kocie przebranie. Innym akcentem było założenie elementów odzieży z kotem. Na niektórych zajęciach dzieci mogły porozmawiać o kotach, przeczytać wiersze, czy opowiadania, a także stworzyć prace plastyczne wg różnych ciekawych pomysłów.

Z tej okazji również odbył się konkurs „Mój przyjaciel kot”. Prace konkursowe były przepiękne, natomiast ostatecznie nagrodzono:

Wyróżnienie: Iza Jurczak 0 B, Emma Korepta 1 B, Julia Wasiak 2 B, Joanna Kuśnieruk 3 B,  Oliwia Włostowska 3 D

I miejsce: Helena Skowrońska 1 D,  Zuzanna Kębłowska 2 D, Maja Wasilewska 3 B, Maria Laskowska 3 B, Ola Kulik 3 D

II miejsce: Igor Czapczyk 1 A, Maja Lewandowska 1 D,  Maria Szcześniak 2 B, Zofia Rogala 2 D, Julia Lewandowska 3 C

III miejsce: Joud Wadah 0 B, Ula Januszewska 0 B, Jaśmina Dudek 1 D,  Sandra Włodarczyk 2 C, Hanna Plęs 3 B

Gratulujemy!!!


Poczta Walentynkowa


Dbając o środowisko niesiemy pomoc potrzebującym!

Działania edukacyjne w naszej szkole to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Społeczność naszej szkoły czynnie włączyła się w projekt „Zbieram to w szkole”. Dnia 9 lutego 2022 roku oddaliśmy do recyklingu 60 kg zużytych baterii. Poprzez praktyczne działanie nie tylko zachęcamy do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi i kształtujemy nawyki przyjazne środowisku naturalnemu, ale również niesiemy pomoc potrzebującym – dochód uzyskany z recyklingu przeznaczany jest na budowę studni głębinowych w Czadzie.

Wolontariat SP 364 w Warszawie serdecznie dziękuje Społeczności Szkoły za aktywny udział w zbiórce (która nadal trwa) i przypomina, że niesione DOBRO POWRACA!


„Mistrz Pięknego Czytania” – wyniki konkursu

Przedstawiamy wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, którego hasłem przewodnim w tym roku było „Kolorowa przygoda”.
Ocenie podlegały: wyrazistość i płynność czytania oraz bezbłędność, intonacja i interpretacja prezentowanego fragmentu tekstu.

Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie dziękuję za przygotowanie i profesjonalne podejście.

Kategoria 1-3

1. Gabrysia Nowosad 3 C
2. Maria Laskowska 3 B, Ola Kalinowska 1 B
3. Magda Raczkowska 1 A

Kategoria 4-6
1. Antoni Niedbał 6 A
2. Franciszek Laskowski 6 A

Kategoria 7-8
1. Bartosz Szarmach 7 A
2. Natalia Jarosz 7 B

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone uczniom w najbliższym czasie.


Dzień patronki szkoły

4 lutego SP 364 im. Konstancji Markiewicz obchodzi urodziny swojej patronki. W tym roku to już 154 rocznica. Z tej okazji jeszcze przed feriami uczniowie przygotowali postery i tablice tematyczne na korytarzach szkoły. Odbył się też konkurs interpretacji wybranych tekstów z powieści Patricka Quigley „Sisters against the Empire”. Zwyciężczynią została Amelia Kowal z kl. 5A.
Klasy młodsze rozwiązywały w 3-osobowych zespołach quiz o życiu i narodowowyzwoleńczej działalności Konstancji Markiewicz. Tu powiodło się zespołowi uczniów z kl. 4C. Gratulujemy!


Uczniowie SP 364 zbierają kroki dla WOŚP

W dniach 24 stycznia – 6 lutego 2022 roku uczniowie klas IV – VIII naszej Szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działanie konkursowe polegało na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów w darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Za każdego ucznia, który wykonał w aplikacji minimum 1000 kroków w okresie trwania konkursu, Fundacja Pho3nix przekazała na konto WOŚP kwotę 5 zł. Dziękujemy „wędrowcom” SP 364 za 105406 kroków 😊    dyplom


Kampania „Dobrze, że jesteś” – zapraszamy na cykl szkoleń

W roku szkolnym 2021/2022 nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” autorstwa Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. W ramach działań projektowych zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń kampanii społecznej „Dobrze, że jesteś”:

https://sp364.edu.pl/2021/11/16/szkola-odpowiedzialna-cyfrowo/


„SłuchaMY Was” – konkurs na ekoinicjatywę

Zadanie konkursowe polega na zgłaszaniu przez uczniów własnych pomysłów na inicjatywy ekologiczne (możliwe do zrealizowania) w naszej Szkole. Ważne jest uzasadnienie, dlaczego dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, Szkoła będzie bardziej ekologiczna (krótki opis). Pomysły należy zgłaszać do 18.03.2022 r. na adres mbak@sp364.edu.pl

Z naszego szkolnego „banku ekoinicjatyw” zostanie wybrane działanie, które będzie reprezentować naszą Szkołę w warszawskim konkursie dla szkół podstawowych „SłuchaMY Was”. Szczegółowe informacje o konkursie: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/-sluchamy-was-konkurs-dla-szkol-podstawowych


Konkurs plastyczno-fotograficzny „Ciekawe Ferie na Bemowie”

Zachęcamy do udziału w artystycznej zabawie podczas przerwy zimowej. Stwórz własnoręcznie pracę plastyczną lub zrób zdjęcie i pokaż nam, jak spędzasz ferie na Bemowie! Atrakcyjne warsztaty, wystawy, dobre miejsce do zimowych aktywności na Bemowie? Może znacie oryginalne możliwości spędzenia wolnego czasu, które chcielibyście pokazać innym dzieciom? Do wygrania fantastyczne nagrody!

Harmonogram konkursu:

  1. Prace w formie cyfrowej będą przyjmowane na adres e-mail:  zapisy@um.warszawa.pl
  2. Termin nadsyłania prac do 13 lutego 2022 r.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu 23 lutego 2022 r.
  4. Ogłoszenie wyników po 23 lutego br. na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i kartą zgłoszenia https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-plastyczno-fotograficzny-%E2%80%9Eciekawe-ferie-na-bemowie

https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/5322485977761535/?type=3&theater


Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne 2022

W 2022 roku w ramach XVII edycji WIE dofinansowanie otrzymało 123 projekty. Miło nam poinformować, że wśród dofinansowanych 6 działań z dzielnicy Bemowo, 3 otrzymała Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Jeden z projektów w ramach działań proekologicznych pt. „Klimatyczni – co uczeń SP 364 może zrobić dla ochrony klimatu” został zgłoszony przez panią Agnieszkę Prokopczyk – wychowawczynię w świetlicy szkolnej. Drugi projekt związany z kształtowaniem postaw otwartości, dialogu, akceptacji różnorodności pt. „Wielokulturowa SP 364 miejscem spotkań wielu odmienności – kształtowanie postawy tolerancji wobec odmienności kulturowej uczniów Szkoły Podstawowej nr 364 w Warszawie” opracowała p. Teresa Barszcz – nauczycielka etyki. Trzeci z dofinansowanych projektów pt. „Współpraca to ważna sprawa – grupowe wyrównywanie braków edukacyjnych wśród uczniów klasy trzeciej” związany jest z działaniami na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i został przygotowany przez p. Natalię Graczyk – nauczycielkę współorganizującą kształcenie ucznia.

Gratulujemy i życzmy kreatywnych działań projektowych!


„DZIAŁAJMY RAZEM” – budujemy kompetencje cyfrowe

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 pod hasłem „Działajmy razem”. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klas 1-8 kształtowali postawy odpowiedzialnego korzystania z urządzeń cyfrowych i internetu oraz zdobywali umiejętności skutecznych sposobów ochrony przed zagrożeniami w sieci. Działanie, zorganizowane we współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet, miało również na celu promocję pozytywnego wykorzystywania internetu w życiu codziennym.

Kształtując równowagę między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią internetu w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” autorstwa Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.

Polecamy: „Nie zgub dziecka w sieci” – porady dla Rodziców https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/aktualnosci

W ramach DBI 2022 zapraszamy na webinary (czytaj więcej) – załącznik


Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy

30 stycznia 2022 r. Moto Orkiestra zagra już po raz 18 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W niedzielę w godz. 12:00-18:00 na terenie Autodromu  Automobilklubu Polski odbędzie się prawdopodobnie najgorętsza, zimowa impreza motoryzacyjna w kraju!

Z okazji 30. Finału WOŚP będzie można wylicytować przejazdy na fotelu pilota z fantastycznymi kierowcami, m.in. Łukaszem Byśkiniewiczem, Mikołajem Marczykiem, Michałem Ratajczykiem, Jakubem „Colin” Brzezińskim, Jędrzejem Szcześniakiem, Wojciechem Chuchałą,  Adamem Sroką, Jarkiem Frydrychem, Olą Fijał i wieloma innymi.

W licytacjach będzie można także zgarnąć m.in. całodzienną wyprawę off-roadową, weekend z motocyklami legendarnych marek, koszulki z autografami cenionych  sportowców, vouchery na usługi serwisowe, zabiegi kosmetyczne, a nawet rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Pudzianowskiego!

W Parku Maszyn spotkać będzie można perełki rajdowej, off-roadowej i nietuzinkowej motoryzacji! Dla najmłodszych fanów Moto Orkiestry przygotowany będzie Kącik dla Dzieci,  w którym pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy sportowej zajmą prawy fotel rajdówki na specjalnie przygotowanej trasie. Nie zabraknie również loterii z atrakcyjnymi nagrodami, fantastycznych pokazów oraz strefy gastronomicznej!

Przez cały dzień na terenie dzielnicy Bemowo będzie można spotkać wolontariuszy i pomóc im wypełnić puszki  po brzegi w szczytnym celu. Przypominamy, że WOŚP zagra w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Start o godz. 12.00 na terenie Autodromu przy ul. Powstańców Śląskich 127. Czeka nas fantastyczna niedziela pełna gorących wrażeń – zapraszamy!


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r.

  1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w dniach: 27.01.2022 – 27.02.2022 prowadzone będą:
    • w oddziałach przedszkolnych w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
    • w klasach I-IV w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
    • w klasach V – VIII w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (platforma MS Teams)… [czytaj więcej]

Ferie zimowe 2022

Propozycje na ferie zimowe 2022 [czytaj więcej]


BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA ÓSMOKLASISTÓW PRZED EGZAMINAMI

Warszawska Szkoła Zimowa (WSZ) to bezpłatne zajęcia zorganizowane przez Miasto stołeczne Warszawa dla uczniów i uczennic, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne. Zajęcia pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

Zapisy na zajęcia: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/warszawska-szkola_zimowa-2022

Serdecznie zapraszamy!


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/realne-wsparcie-dla-dzieci-i-mlodziezy–dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka-800-12-12-12


Szczepienia


Wyniki Konkursu Wokalnego ŚWIĄTECZNE MELODIE – „Moja ulubiona kolęda/pastorałka”

W roku szkolnym 2021/2022 wystartowała I edycja Konkursu Wokalnego ŚWIĄTECZNE MELODIE – „Moja ulubiona kolęda/pastorałka”. Pomysłodawczynią i koordynatorką tego konkursu była p. Barbara Kuklińska. Zgłoszenia przyjmowane były od 6 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 włącznie. Uczeń mógł wziąć udział w dwóch kategoriach konkursu: ‘śpiew solowy’ oraz ‘wykonanie rodzinne’. W tym roku zgłosiło się 10 uczestników. Jury oceniło ogólny wyraz artystyczny, umuzykalnienie, dykcję oraz wrażliwość małych artystów. Każdy juror mógł przydzielić 10 p. za I miejsce, 5 p. za II miejsce oraz 2 p. za miejsce III. Oto rezultaty głosowania:

kategoria ‘śpiew solowy’:
I miejsce ex aequo:
Zuzanna Porucznik z kl. 2 C w kolędzie „Gdy śliczna Panna” (39 p.)
oraz
Gabriela Nowosad z kl. 3 C w pastorałce „Kolędowy czas” (39 p.)
II miejsce:
Aleksandra Kalinowska z kl. 1 B w pastorałce „Chojka, chojka” (32 p.)
III miejsce:
Emilia Stachurska z kl. 0 A w piosence „Pada śnieg” (15 p.)

kategoria ‘wykonanie rodzinne’:
I miejsce ex aequo:
Gabriela Ludwiczak z kl. 0 B wraz z siostrą Zuzią w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” (36 p.)
oraz
Ignacy Krzemiński z kl. 1 B wraz z siostrą Helenką w piosence „Little snowflake” (36 p.)
II miejsce ex aequo:
Izabella Jurczak z kl. 0 B wraz z bratem Karolem i kuzynostwem w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” (27 p.)
oraz
Marek Wygocki z kl. 0 A wraz z siostrą Polą w kolędzie „Gaudete” (27 p.)
III miejsce: brak

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękuję za przygotowanie i profesjonalne podejście oraz udział w konkursie. Laureatom zaś gratuluję zdobytych miejsc i życzę wielu sukcesów na muzycznej ścieżce. Już dziś zapraszam na kolejną edycję i – mam nadzieję – do zobaczenia i usłyszenia 🙂 w przyszłym roku!
Dyplomy i nagrody zostaną rozdane wkrótce.


10. EDYCJA AKCJI „KODUJ Z GIGANTAMI”

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywające się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Start rejestracji na zajęcia – 17 stycznia 2022 roku. Więcej informacji na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami


Karmniki z naszej świetlicy


Lodowisko na Bemowie

Zapraszamy na bezpłatne lodowisko na Bemowie przy ul. Obrońców Tobruku 40. Ślizgawki czynne codziennie w godz.: 9.00-10.30; 11.00-12.30; 13.00-14.30; 16.00-17.30; 18.00-19.30; 20.00-21.30. Wstęp, wypożyczalnia łyżew oraz szatnia – bezpłatnie. Lodowisko funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/lodowisko-na-bemowie

BEZPIECZNY POWRÓT DO NAUKI W TRYBIE STACJONARNYM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Zapewnienie bezpieczeństwa przy optymalnych warunkach nauki oraz dbałość o zdrowie, to priorytetowe cele całego środowiska oświatowego.

Aby nauka w trybie stacjonarnym – mimo stanu epidemii – trwała jak najdłużej, organizacja pracy w szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju odbywa się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów (w szczególności obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej).

Przypominamy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na terenie Szkoły obowiązuje „Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie oraz postępowania prewencyjnego pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów w czasie zagrożenia epidemicznego” dostępny pod linkiem:

https://sp364.edu.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin_rezim_sanitarny_01.09.2021.pdf

Pamiętajmy również o:

– właściwym odżywianiu w czasie pandemii
(stanowisko Komitetu Nauki o Żywności Człowieka Polskiej Akademii Nauk w sprawie zaleceń żywieniowych podczas pandemii COVID-19: https://www.gov.pl/web/psse-makow-mazowiecki/stanowiska-komitetu-nauki-o-zywnosci-czlowieka-polskiej-akademii-nauk-w-sprawie-zalecen-zywieniowych-podczas-pandemii-covid-19

– aktywności fizycznej

– roli szczepień w codziennym życiu
(więcej informacji na temat szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo  oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

Materiał opracowany na podstawie komunikatu „Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym” Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.


„Pastorałkowe połazy z Lazurkami”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert online i wspólne kolędowanie w ostatni dzień roku!
31 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 Zespół Folklorystyczny Lazurki zabierze nas w muzyczną podróż po tradycjach z regionów południowej Polski. Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/-pastoralkowe-polazy-z-lazurkami

Zima w mieście – ZAPISY

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją o sposobie zapisów na akcję „Zima w mieście” 2022.

Życzenia 🎄


„Razem na Święta” 2021

W grudniu 2021 r. przystąpiliśmy do akcji MEiN „Razem na Święta”. W ramach niesienia pomocy innym oraz dzielenia się dobrem Społeczność naszej Szkoły podjęła działania:

1) przesłanie własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świąteczno-noworocznymi do Podopiecznych oraz Pracowników Domów Pomocy Społecznej w Warszawie;

2) przekazanie 150 ręcznie wykonanych kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi dla podopiecznych Ośrodka „Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie” (kampania „Pola Nadziei”);

3) „Świąteczny wolontariat” – udział w zbiórkach żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony;

4) udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której celem było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie;

5) składanie życzeń Pracownikom różnych instytucji, z którymi współpracuje Szkoła;

6) inicjatywy podejmowane indywidualnie przez uczniów: samodzielne przygotowanie kartek z życzeniami oraz wykonanie słodkich upominków i obdarowanie nimi najbliższych itp.

Dziękujemy za wielkie serca i pamiętajmy, że dobro powraca!


„Świąteczne bieganie” online

W dniach 22-26.12.2021 r. serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnej akcji sportowej.

„Świąteczne bieganie” to wydarzenie online, w którym uczestnicy startują z dowolnego miejsca i pokonują dystans w wybrany przez siebie sposób (bieg, spacer, marsz z kijami). Po ukończeniu biegu, każdy ma obowiązek wysłania do organizatora swojego czasu zmierzonego za pomocą aplikacji. Wyniki zostaną umieszczone na stronie z zapisami, przy nazwisku uczestnika.

26.12.2021 r. na terenie Parku Górczewska, wyznaczone będą specjalne trasy w kategoriach:

– Bieg Open 5 km,

– Nordic Walking Open na dystansie 5 km,

– Nordic Walking dla Seniorów na dystansie 3 km,

– Biegi Rodzinne: 400m, 600m, 1km, 2km, 5km na obszarze m.st. Warszawy.

Regulamin, informacje i rejestracja na http://swiatecznebieganie.com.pl/


Wielopokoleniowe warsztaty „Wokół świątecznego stołu”

Warsztaty artystyczno-muzyczne „Wokół świątecznego stołu” to działanie w obszarze kultury i sztuki budujące dialog wielopokoleniowy i zachęcające mieszkańców do twórczego spędzenia przedświątecznego czasu w przyjaznej atmosferze.

W dniach 16-28 grudnia br. podczas spotkań będzie można własnoręcznie wykonać świąteczne i karnawałowe ozdoby. Każde warsztaty umili wspólne śpiewanie kolęd, piosenek świątecznych i drobny poczęstunek.

Harmonogram wydarzeń:

  • 21 grudnia godz. 18.00-20.00 MAL Spotykalnia, ul. Powstańców Śląskich 126. Warsztaty dla dorosłych — tworzenie stroików świątecznych.
  • 23 grudnia godz. 11.00-13.00 MAL Spotykalnia, ul. Powstańców Śląskich 126. Rodzinne warsztaty tworzenia piernikowych choinek 3D.
  • 28 grudnia godz. 10.00-12.00 OKK ul. Sucharskiego 3. Rodzinne warsztaty tworzenia i zdobienia masek karnawałowych.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły i grafika dostępna na stronie: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/wielopokoleniowe-warsztaty-%E2%80%9Ewokol-swiatecznego-stolu


Święta Bożego Narodzenia – przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami.

Przygotowanie do tego niezwykłego wydarzenia rozpoczęły różne klasy, również uczniowie klasy 1 A, poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć był Mikołaj, ale także choinka i prezenty. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały różne ozdoby świąteczne. W radosnych nastrojach dekorowały choinkę w swojej sali. Chętnie śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.


Świąteczny wolontariat

20 grudnia br. Wolontariat naszej szkoły zakończył zbiórki żywności, chemii gospodarczej, środków higieny osobistej oraz środków ochrony. Zebrane produkty zostały przeznaczone na akcje:

– „Paczka pamięci” – wsparcie bohaterów na Kresach,

– „Świąteczna paczka” – zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”,

– „Bemowski Mikołaj” – zbiórka produktów dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa,

– Zbiórka środków higieny osobistej na rzecz mieszkańców Bemowa znajdujących się w potrzebie

i objętych wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie naszej dzielnicy.

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Ofiarność, hojność i bezinteresowność Społeczności naszej Szkoły są bardzo budujące, dziękujemy!


Zaangażowanie oraz niezwykła empatia naszych wolontariuszy

W piątek 17 grudnia br. w imieniu Prezydenta m.st. Warszawy, Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w zbiórce darów rzeczowych dla powiatu hajnowskiego uczniom oraz dyrekcji naszej Szkoły.


Wyniki Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Tanecznego „Zatańczmy razem”

W dniu 15 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz, zgodnie z zapisem w regulaminie, odbyło się spotkanie finałowe Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Tanecznego „ZATAŃCZMY RAZEM”.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie 2 minutowego układu, który miał być zatańczony przez dzieci przebywające przed lub po lekcjach w świetlicach szkolnych. Do konkursu zgłosiło się 5 świetlicowych grup tanecznych. Jury oceniło występy w dwóch kategoriach: kategoria klas 1 i 2, kategoria klas 3 i 4.

WYNIKI KONKURSU:
W kategorii klas 1-2 ex aequo zajęły:
I miejsce – grupa „Zumbiaki” ze Szkoły Podstawowej nr 150 oraz
I miejsce – grupa „Mikołajki” ze Szkoły Podstawowej nr 364,

W kategorii klas 3-4 zajęły:
I miejsce – grupa „Śnieżynki” ze Szkoły Podstawowej nr 306
II miejsce – grupa „My Trzy” ze Szkoły Podstawowej nr 350
III miejsce – grupa „Pantera” ze Szkoły Podstawowej nr 301

Świetlice szkolne biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe statuetki, nauczyciele – koordynatorzy podziękowania, a każde dziecko uczestniczące w konkursie – dyplom i nagrodę rzeczową.
Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. Andriollego 1, portiernia szkoły) od 10 stycznia 2022 r.
Wszystkie zespoły bardzo dobrze przygotowały się do występów i z dużym zaangażowaniem pokazały swoje układy taneczne, a jury najchętniej przydzieliłoby każdej grupie I miejsce. Dlatego wszystkim należą się ogromne podziękowania oraz gratulacje.
Składamy również serdeczne podziękowania Pani Urszuli Kierzkowskiej – Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy za objęcie konkursu Honorowym Patronatem, a Urzędowi Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy za ufundowanie nagród.


Wyniki Dzielnicowego Świetlicowego Konkursu Konstrukcyjnego „Mali architekci”

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie zorganizowała Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Konstrukcyjny „Mali architekci”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu budowli z dowolnych klocków przez uczniów klas I-IV uczęszczających do świetlicy szkolnej. Każda placówka mogła nadesłać zdjęcia dwóch budowli w dowolnych kategoriach wiekowych. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej dzieci, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej, integracja grupy oraz radość ze wspólnego tworzenia. W konkursie wzięło udział 6 bemowskich szkół podstawowych, z których przesłano zdjęcia 10 budowli.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. 1-2:

I miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7).

II miejsce:

– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusz Korczaka w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2),

– Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie .

Kategoria kl. 3-4

I miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie.

II miejsce:

– Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7).

III miejsce:

– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2),

– Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w Warszawie,

– Szkoła Podstawowa nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie,

– Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie .

Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby organizatora (SP 364 w Warszawie, ul. Andriollego 1) od 10 stycznia 2022 r. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i medale Małego Architekta, natomiast zwycięskie świetlice zestawy klocków. Fundatorem nagród (medale, zestawy klocków) jest Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Gratulujemy wszystkim Konstruktorom😊.


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

1. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie w dniach: 20.12.2021 – 09.01.2022 prowadzone będą:

  • w oddziałach przedszkolnych w trybie stacjonarnym na terenie Szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego;
  • w klasach I-VIII w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (platforma MS Teams)…[czytaj więcej]

Webinar dla rodziców pt. „Nastolatek – jak przetrwać, wspierać i pomagać”

Webinar jest częścią Kampanii Profilaktycznej „Twój Ruch! Twój Wybór!” finansowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta St. Warszawy. Webinar poprowadziła p. Paulina Bera, pedagog, terapeutka.
Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ jest bardzo ciekawy i porusza bardzo aktualne problemy dzieci i młodzieży, będzie on dostępny do końca roku na kanale YT pod linkiem: https://youtu.be/VNWYhXTgRAY


Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych…[czytaj więcej]


List dotyczący szczepień przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Pani Renaty Kaznowskiej, Wiceprezydent m.st. Warszawy skierowanego do rodziców dzieci w wieku 5-11 lat, dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19. [czytaj więcej]

Wyniki VIII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – Frankofonia 2021

I miejsce – Katarzyna Sysik

I miejsca – Zofia Bugała

I miejsca – Natalia Lipska

I miejsca – Bogna Pokorska

 

II miejsca – Weronika Płachciak

II miejsca – Mateusz Radomski

II miejsca – Julia Raś

II miejsca – Oliwier Statkiewicz

 

III miejsca – Stanisław Tomaszewski

III miejsca –  Maria Źrebiec i Teresa Dziomdziora

III miejsca – Barbara Lipiecka

III miejsca – Magdalena Prusak

 

wyróżnienie – Dominik Płachciak

wyróżnienie – Julianna Michaluk i Anna Marks

wyróżnienie – Karolina Bruderek i Kornelia Kierzkowska

wyróżnienie – Antoni Marquez

 

O wręczeniu nagród uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie. Gratulujemy 🙂


„Zapal Światło Wolności” – obchody 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

W ramach inicjatywy zachęcamy do:

– zapalenia wirtualnego „Światła Wolności” https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl – uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego. Cześć Ich pamięci!;

– wysłuchania „Piosenki dla córki” – teledysk do nieoficjalnego hymnu „Solidarności”

https://www.youtube.com/watch?v=_DTNayM7bm4;

– obejrzenia wystawy elementarnej IPN „Stan wojenny 1981-1983”: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/wystawy-elementarne/85908,Stan-wojenny-19811983-PLEN.html.


„Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”

„Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom. Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka – link https://czat.brpd.gov.pl/

Więcej o kampanii https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna


Warszawska Akcja „Zima w Mieście” – zmiany w 2022 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W 2022 roku z powodu uruchomienia rządowego programu „Polski Ład” Warszawa straci ponad 1 mld zł swoich dochodów, co wiąże się z koniecznością wprowadzania radykalnych oszczędności i cięć w budżecie miasta. Mimo poważnych problemów finansowych, spowodowanych decyzjami rządowymi, postanowiliśmy, aby w 2022 r. kontynuować Akcję „Zima w Mieście” zapewniając najwyższy poziom jej realizacji.

Dotychczas miasto przeznaczało na Akcję „Lato/Zima w Mieście” ponad 10 mln zł rocznie. Jednak z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej ubytkami dochodów samorządów terytorialnych, jesteśmy zmuszeni w przyszłym roku podnieść opłaty za udział dzieci w Akcji „Zima w Mieście” i prosić rodziców o partycypację w kosztach jej realizacji. Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją – ajenci, którzy obsługują Akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasową kwotę.
W związku z powyższym opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio: 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek) oraz 35 zł za opiekę.

Warszawa wprowadza powyższe stawki na okres przejściowy tj. do czasu ustabilizowania sytuacji finansowej miasta.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji „Zima w Mieście” zwolnione będą dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w Placówce zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. Ponadto, rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawa od lat organizuje Akcję „Zima w Mieście”, zapewniając dzieciom oraz młodzieży w ramach opieki atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Zróżnicowaną ofertę zajęć przygotowują ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Należy podkreślić, że Akcja „Zima w Mieście” to zadanie dodatkowe (nieobligatoryjne, niewynikające z prawa) realizowane przez samorząd Warszawy.

Z powodu pandemii koronawirusa przyszłoroczna Akcja „Zima w Mieście” będzie organizowana w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i obowiązującymi przepisami prawa. Warszawa czeka na wytyczne do organizacji półkolonii opracowane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od których uzależniony jest termin rozpoczęcia zapisów.


List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

Zachęcamy do zapoznania się z treścią wspólnego listu Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia dotyczącego szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. [czytaj więcej]


Wyniki konkursu leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego

Konkurs miał na celu sprawdzenie aktualnej wiedzy z zakresu gramatyki i leksyki. Na poziomie klas siódmych najlepiej napisała Zuzanna Malik, która zajęła I miejsce. Na II miejscu znalazła się Klara Pawłowska.

W klasach ósmych najlepiej napisał Artem Makarevskyi i zajął I miejsce.  Na II miejscu uplasowała się Julia Janosz. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.


Klasowe wydarzenia

Klasa 4 C lubi poznawać nowe miejsca i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. 9 grudnia uczniowie obejrzeli musical „Kajko i Kokosz ‘w teatrze Syrena. Kilka dni później klasa pojechała do Kampinosu, gdzie brała udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Domu Pracy Twórczej ”Granica” oraz w śpiewaniu kolęd i grach terenowych.

Rada klasowa rodziców kl. 4 C dba o to, aby uczniowie korzystali nie tylko z zajęć szkolnych, ale również rozwijali swoje umiejętności poza szkołą. Dziękujemy!


Mikołajki

W mikołajki, 6 grudnia klasy 0 – 3 w naszej szkole odwiedził św. Mikołaj. Dzieci zapewniły Mikołaja, że były grzeczne, więc należą im się prezenty. Oczywiście na prezent należało „zapracować”, dlatego dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a nawet podarowały Mikołajowi samodzielnie zrobione upominki. Po otrzymaniu prezentów każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z dostojnym Gościem.


Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

Dnia 2 grudnia 2021 r. w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 priorytet 3 uczniowie szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Marcinem Koziołem. Spotkanie odbyło się online.
Pan Marcin Kozioł jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”.
Spotkanie odbyło się w trzech blokach tematycznych.
Klasy 6-8 uczestniczyły w spotkaniu motywacyjnym. Spotkanie miało na celu zainspirowanie do wyznaczania sobie śmiałych celów oraz ich odważnej i konsekwentnej realizacji. Autor starał się zmotywować do podejmowania nieoczekiwanych i ambitnych wyzwań. Przekonywał również, że bycie pisarzem nie jest nudnym zajęciem a czytanie znacznie poszerza horyzonty.
Wybrane klasy 0-3 uczestniczyły w dwóch różnych spotkaniach o Wombacie Maksymilianie oraz o puchaczu Bubusiu. Była mowa o różnych zwierzętach, o podróżach, o geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach. Młodsi uczniowie spotkali się z autorem podczas opowieści o puchaczach. Uczestnicy spotkania mogli poznać niektóre zabawne porywające przygody sów puchaczy ale również dowiedzieli się więcej o tych mieszkańcach lasu. Spotkanie wypełnione było ciekawostkami, projekcjami multimedialnymi, zagadkami i quizami.”

https://www.canva.com/design/DAEx_dXsbq0/VwXzA8Cn308sFGsn4enVoA/view?utm_content=DAEx_dXsbq0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


Zbiórka m.st. Warszawy na rzecz potrzebujących na granicy

Miasto stołeczne Warszawa zorganizowało w dniach 27-28 listopada 2021 r. zbiórkę dla gmin powiatu hajnowskiego, której celem było wsparcie migrantów. Nasza szkoła dołączyła do akcji na rzecz potrzebujących na granicy, która zainicjowana została przez przedstawicieli Kościołów i religii oraz Prezydenta m.st. Warszawy. W sobotę, 27 listopada br. Izabela i Maximilian z klasy 8 B wraz z opiekunem wolontariatu posługiwali w czasie zbiórki na parking przy Urzędzie Dzielnicy Bemowo. Dary mieszkańców Warszawy trafią m.in. do Czeremchy, Białowieży, Hajnówki.


Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

Dnia 26 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I B oraz I C. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Po wysłuchaniu opowiadania o pingwinie Pingo w teatrzyku KAMISHIBAI uczniowie samodzielnie ułożyli prośby książki oraz przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki szkolnej.
Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał imienną kartę biblioteczną oraz dyplom.

https://www.canva.com/design/DAEx_MuhOfM/DbJYApITD7uMn1LW5gxcWA/view?utm_content=DAEx_MuhOfM&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


Sowy

25 listopada w naszej szkole odbył się pokaz sów. Podczas tego spotkania dzieci z klas 1-3 zapoznały się z ważnymi informacjami o sowach. Poznały kilka gatunków sów (min. sowy afrykańskie, śnieżne, uszatki zwyczajne, dżunglarki pstre, pójdźki). Uczniowie skorzystali z interesującej formy edukacji poprzez zabawę i możliwość zobaczenia na żywo tych niezwykłych i jakże pięknych ptaków. Na zakończenie każdego pokazu chętne dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.             Film zobacz


VIII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2021”

Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2021”.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 19 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie (ul. Andriollego 1), a Koncert Laureatów odbędzie się w grudniu 2021 r. Dokładna data koncertu oraz miejsce podane zostanie podczas przesłuchań konkursowych.

Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki oraz dyplomy, a na laureatów i wyróżnionych bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 10 listopada 2021 r. Zapraszamy do licznego udziału!

  1. Regulamin FrankoFonia 2021 [czytaj więcej]
  2. Karta zgłoszenia FrankoFonia 2021 [czytaj więcej]

 

Szkoła Podstawowa nr 364 im. K. Markiewicz w Warszawie,      ul. M. E. Andriollego 1, 01-494 Warszawa

tel. 22 638 24 55, www.sp364.edu.pl

festiwalfrankofonia@gmail.com


Projekt edukacyjny: Filtrujemy dla Bałtyku

Klasa 2 A w miesiącu listopadzie brała udział w projekcie edukacyjnym Filtrujemy dla Bałtyku. Uczniowie poznali „ambasadorkę” projektu fokę szarą Britkę, która przybliżyła im tematykę projektu i opowiedziała o swojej rehabilitacji w stacji morskiej na Helu. Rozmawialiśmy na temat ograniczenia emisji plastiku oraz dbania o środowisko. Poruszyliśmy zagadnienie recyklingu, uczniowie poznali zwierzęta mieszkające w Morzu Bałtyckim. Wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób można pomóc zwierzętom morskim, jak zadbać o ich dom. Uczniowie wykonali prace plastyczną”Ratujemy foki”, na których zapisali płynące z serc życzenia dla zwierząt morskich. Chętni  uczniowie przedstawili swoje pluszowe zwierzęta morskie i opowiedzieli o nich. Na podsumowanie projektu wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę z hasłem Bałtyk, dzięki której uczniowie mieli możliwość sprawdzenia zdobytych wiadomości.


25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia

To właśnie z tej okazji w naszej szkole, już od pięciu lat,  organizowany jest konkurs plastyczny pt. „Mój pluszowy miś”. W tegorocznej edycji, na konkurs wpłynęły 43 prace. Wszystkie były tak piękne, że komisja konkursowa miała nie lada problem z wybraniem tych najbardziej wyjątkowych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu przyznano:

I miejsce: Gaja Krutkow, Weronika Kolińska, Liwia Czarny, Zofia Śpiewak, Maja Czajka, Magdalena Raczkowska, Franciszek Śmigiera, Jan Śmigiera.

II miejsce: Kuba Bartowski, Marek Wygocki, Aleksandra Kalinowska, Iza Jurczak, Lena Grabowska, Alicja Soszyńska, Aleksandra Matelowska, Hanna Piaskowy, Julia Groszek, Julia Jendrzejewska.

III miejsce: Igor Czapczyk, Amelia Misiak, Filip Starczewski, Magdalena Polak, Łucja Samsel, Antonina Bors, Martyna Sochacka, Aleksander Szumowski, Oliwia Dobrzyńska, Emilian Bors, Gabriela Dobrzańska, Lena Pietruszewska, Tomasz Parzniewski.

Wyróżnienie: Tymon Izdebski, Emilia Stachurska, Marta Kwasowska, Franciszek Wenda, Milena Grzegorzewska, Wiktor Rostkowski, Eliza Skrocka, Nina Kluzek, Wiktoria Kowalska, Antoni Kulesza, Jaśmina Dudek, Franciszek Markolt.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do licznego udziału w kolejnym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że uczniowie dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć.

Koordynatorem konkursu była p. Monika Dunarowicz.


Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji na lekcjach religii uczniowie starszych klas przygotowali karteczki z pozdrowieniami i życzeniami do wybranych osób – liściki dostarczyły adresatom wiele radości 😊. Młodsi uczniowie wykonali prace plastyczne zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie serdeczności i uśmiechu. Niech wyjątkowe dni – pełne uśmiechów, miłych słów i gestów trwają cały rok. Koordynatorem działań był ks. Dariusz Grzywa.


#dlakażdegodziecka – świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dokument ten gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. Strażnikiem Konwencji jest UNICEF, którego symbolem jest barwa niebieska.

W dniach 15-19 listopada uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których została przybliżona im tematyka praw dziecka oraz sylwetka Janusza Korczaka. Wspólne rozmowy, filmiki edukacyjne, prezentacje multimedialne, zajęcia czytelnicze oraz prace plastyczne uświadomiły dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. W piątek, 19 listopada na zakończenie świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszym ubiorze królował kolor niebieski. To symboliczne ubranie było znakiem naszej jedności i solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ URZĄD DZIELNICY BEMOWO

WARSZTATY ETNOGRAFICZNE – O PSZCZOŁACH I MIODZIE

Zajęcia o pszczołach i miodzie odbędą się 27 listopada w spotykalni przy ulicy Powstańców Śląskich 126. Podczas zajęć przygotowywane będą świeczki z wosku pszczelego, dodatkową atrakcją będą wróżby andrzejkowe.  Zapisy przyjmowane są na 7 dni przed terminem warsztatów pod adresem bemowo-zapisy@um.warszawa.pl.

Więcej o wydarzeniu: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/warsztaty-etnograficzne-o-pszczolach-i-miodzie

SPEKTAKL MIKOŁAJKOWY DLA DZIECI „DZIADEK DO ORZECHÓW”

Przed nami najsłynniejsze przedstawienie zimowe znane zarówno dzieciom jak i dorosłym na całym świecie. Spektakl taneczno-baletowy „Dziadek do orzechów” posiada elementy magii i interakcji z widownią. W spektaklu zobaczymy grupę taneczną i solistów w repertuarze baletowym wzbogaconym o techniki taneczne jak: modern dance oraz gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów. Będziemy podziwiać słynny Taniec Śnieżynek z udziałem tancerzy zawodowych oraz dzieci ze szkoły tańca, Walkę Króla Myszy z elementami akrobatyki, oraz zasmakujemy magii. Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.

Szczegóły oraz regulamin: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/balet-dziadek-do-orzechow

RUSZ SIĘ PRZED ŚWIĘTAMI ZE SPORTOWCAMI!

Zapraszamy na imprezę sportowo-rekreacyjną „Rusz się przed Świętami ze Sportowcami”! W czasie imprezy, dzieci oraz ich rodzice będą mieli okazję poćwiczyć i spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, lekkoatletyka, rugby, karate, podnoszenie ciężarów oraz wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego.

Dla dzieci przygotowano też różne gry i zabawy. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie możliwość rozmowy i ćwiczeń z gwiazdami sportu: Amelią Ankiewicz, Dariuszem Kowaluk, Marcinem Kozerą, Jancalem, Kacprem Lachowiczem, Kasią Dulnik, Dorotą Świeniewicz oraz Pawłem Mikołajczakiem. Zapisy na: https://www.ruszsieprzedswietami.com/

II EDYCJA SPORTOWEJ JESIENI Z UKS PINGWINY

Podczas II Edycji Sportowej Jesieni przygotowaliśmy dla Was różnego rodzaju gry i zabawy oraz zajęcia zumby dla całych rodzin, które odbędą się na hali sportowej OSiR. Dla starszej młodzieży i dorosłych będzie również możliwość treningu na ergometrze wioślarskim pod okiem trenera i medalisty MP w wioślarstwie.

W ramach zajęć planowanych jest 5 spotkań po 2 h. Z uwagi na sytuację covidową, terminy zajęć ustalane będę na bieżąco. Pierwsze zajęcia odbędą się 18.11.2021 r. o godz. 18.30.

Szczegóły wydarzenia: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/ii-edycja-sportowej-jesieni-z-uks-pingwiny


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła po raz drugi uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa: https://www.bn.org.pl/download/document/1632216619.pdf

W ramach projektu otrzymaliśmy z budżetu pastwa oraz z budżetu miasta stołecznego Warszawy środki finansowe na zakup książek oraz wyposażenia do szkolnej biblioteki. Wszystkie pozycje zostały skonsultowane z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim oraz Biblioteką Publiczną Dzielnicy Bemowo. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić jak najwięcej Waszych czytelniczych marzeń. Mam nadzieję, że zakupione pozycje zainspirują Was do rozwijania zainteresowań oraz będą ciekawe i wartościowe, poruszające aktualne problemy dzieci i młodzieży.
Pamiętajcie o wciąż aktualnym cytacie Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.


„Jesienna mozaika” – wyniki

W konkursie „Jesienna mozaika” wzięło udział 49 uczniów z klas 0-3. Najliczniejszymi grupami były klasy „0” i „1” – (po 18 uczestników każda!).  Cieszymy się tak licznym zainteresowaniem 🙂 Poziom prac był bardzo wysoki, co spowodowało niemałe dylematy wśród jurorów przy wyborze najpiękniejszych prac.  W głosowaniu wzięło udział 20 nauczycieli. Głosowano w czterech kategoriach. Każdy głos oddany na I miejsce to 5 p., na II – 3 p., na III – 1 p. Oto rezultaty głosowania:

klasy „0”:

I miejsce: Szymon Gombrych z kl. 0 B (48 p.)

II miejsce: Zofia Lewandowska z kl. 0 B (29 p.)

III miejsce: Wiktor Górski z kl. 0 B (17 p.)

Pozostałe miejsca – wyróżnienia: Emilia Stachurska z kl. 0 A (16 p.), Stanisław Klocek z kl. 0 B (16 p.), Milena Grzegorzewska z kl. 0 B (14 p.), Maciej Bucholc z kl. 0 A (12 p.), Martyna Sochacka z kl. 0 A (10 p.). Pozostali uczestnicy zdobyli poniżej 10 p.

klasy „1”:

I miejsce: Aleksandra Kalinowska z kl. 1 B (55 p.)

II miejsce: Tomasz Parzniewski z kl. 1 D (32 p.)

III miejsce: Wiktoria Kowalska z kl. 1 B (28 p.)

Pozostałe miejsca – wyróżnienia: Antonina Bors z kl. 1 B (16 p.), Ignacy Krzemiński z kl. 1 B (15 p.), Aleksandra Matelowska z kl. 1 B (14 p.), Franciszek Wenda z kl. 1 C (11 p.). Pozostali uczestnicy zdobyli poniżej 10 p.

klasy „2”:

I miejsce: Maria Szcześniak z kl. 2 B (50 p.)

II miejsce: Aleksander Śladowski z kl. 2 A (45 p.)

III miejsce: Natalia Banasik z kl. 2 A (39 p.)

Pozostałe miejsca – wyróżnienia: Wiktoria Kowalczyk z kl. 2 D (19 p.), Martyna Wiatr z kl. 2 C (14 p.). Pozostali uczestnicy zdobyli poniżej 10 p.

klasy „3”:

I miejsce: Hanna Plęs z kl. 3 B (70 p.)

II miejsce: Alicja Lewandowska z kl. 3 D (49 p.)

III miejsce: Maja Burzec z kl. 3 A (27 p.)

Wyróżnienie: Maja Wasilewska z kl. 3 B (20 p.). Więcej uczestników nie było.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! W najbliższych dniach zostaną rozdane dyplomy i nagrody.
Dziękujemy też wszystkim uczniom, którzy zechcieli podjąć trud wykonania pracy i wziąć udział w konkursie.
Dla pozostałych uczestników także przygotowane zostały drobne upominki. Na tablicach szkolnych będzie można wkrótce obejrzeć galerię zwycięskich prac. Koordynatorzy i organizatorzy konkursu: Barbara Kuklińska i Klaudia Mróz.


Akademia Młodego Bemowiaka – inspiruje, bawi, rozwija…

Akademia Młodego Bemowiaka powstała z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo oraz Urzędu Dzielnicy Bemowo. To miejsce pełne pasji i kreatywności nastawione na ciągły rozwój. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciągnie Cię do piłki? Masz artystyczną duszę? A może rośnie z Ciebie mały geniusz komputerowy? Te i inne zajęcia są w programie Akademii. Wybierz coś dla siebie i ruszaj swoją wymarzoną drogą! Zapraszamy: https://akademiamlodegobemowiaka.pl/o-nas/


Festiwal „Korczak dzisiaj”

W dniach 14 – 27 listopada 2021 roku zapraszamy do udziału w 25. edycji Festiwalu „Korczak dzisiaj”. To jeden z największych w Polsce festiwali teatralnych, który od 25. edycji odkrywa radykalność i współczesność myśli wybitnego pedagoga – Janusza Korczaka. Na to „Święto Młodego Widza” składają się spektakle teatralne, happeningi, warsztaty, spotkania, wydarzenia online i offline.

Program skierowany jest do młodych odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Zarówno nastolatkowie jak najmłodsi widzowie znajdą w jego ramach propozycje stworzone w oparciu o wiedzę i rozumienie ich potrzeb. Link do wydarzeń: https://tiny.pl/9cjdk


Bemowski Tydzień Świadomości Dysleksji

Tegoroczne obchody Bemowskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywają się w dniach 15-19 listopada pod hasłem „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Plan wydarzeń: https://ppp20.pl/bemowski-tydzien-swiadomosci-dysleksji/

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem edukacyjnym „O dysleksji” Polskiego Towarzystwa Dysleksji – link do materiałów: http://www.ptd.edu.pl/odysleksji.html


„Szkoła do hymnu” 2021

Dnia 10 listopada, w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 Społeczność naszej Szkoły zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Z uwagi na trwającą pandemię śpiewanie hymnu odbyło się w poszczególnych oddziałach klasowych, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Świętujemy! 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Blisko 100 wydarzeń w całej Polsce upamiętniło 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to wystawy, koncerty, gry plenerowe, warsztaty oraz debaty historyczne. Nie zabrakło także uroczystego odśpiewania hymnu. Kalendarz wydarzeń https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/

Choć Polskę wymazano z map Europy, nie wymazano jej z naszych serc. Niech 11 listopada będzie dla nas upamiętnieniem tych, którzy przez 123 lata nie porzucili wiary w odzyskanie wolności Polski. Apel z okazji 103. rocznicy przygotowały klasy: 3 B, 3 C oraz 5 A. Odpowiedzialni za przygotowanie uczniów byli: p. A. Lisiecka, p. K. Zaręba, p. O. Czech oraz p. K. Włoszczak. Samorządowi Szkolnemu oraz p. A. Rak dziękujemy za gazetkę i dekorację.


Akcja „Skarpetolandia”

Społeczność naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Skarpetolandia”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali łącznie 246 par kolorowych skarpet. Zbiórkę skarpetek zainicjował Wolontariat SP 364. Celem tej akcji było umilenie czasu dzieciom leczonych w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Do akcji włączyła się również Społeczność SP 150 w Warszawie.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za „Wielkie Serce” dla chorych dzieci.


Listopad miesiącem chwalenia

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Pozytywna uwaga”. Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Ruszając z pozytywnymi uwagami  – oficjalnymi, wpisanymi do dzienniczków – wspólnie przeganiamy smutek ze szkolnych korytarzy!

„Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie” – mówią inicjatorzy akcji.

Więcej o akcji – https://edukacja.um.warszawa.pl/-/pozytywna-uwaga

Życzymy wszystkim uczniom wielu pozytywnych uwag 😊


Czytaj PL – akcja nie z tej ziemi

Czytaj PL to akcja, która już od 7 lat promuje czytelnictwo w Polsce i zagranicą. W tym czasie skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Tylko w ubiegłym roku ponad 47 tysięcy użytkowników zrealizowało ponad 110 tysięcy wypożyczeń. Tegoroczna edycja, podobnie jak i poprzednia, głównie promuje czytelnictwo w internecie.

Udział w tegorocznej akcji, która potrwa przez cały listopad, jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów. Partnerem akcji jest także Warszawa.

Listę dostępnych tytułów oraz instrukcję znajdziecie na stronie: https://um.warszawa.pl/-/czytaj-pl-akcja-nie-z-tej-ziemi


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców

9 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bemowa w unihokeju chłopców. W zawodach rywalizowało 6 szkół. Nasi dzielni zawodnicy zajęli 1 miejsce i zapewnili sobie awans do Mistrzostw Warszawy. Gratulujemy!!!

Skład drużyny :

  1. Mateusz Marczak
  2. Aleksander Dworski
  3. Maksymilian Żyterski
  4. Kordian Drygała
  5. Stanisław Zadworny
  6. Konstanty Kijeński

Opiekun: Lech Serwatka


Mistrzostwa Bemowa w unihokeju dziewcząt

Dnia 8 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bemowa w unihokeju dla dziewcząt młodszych z roczników 2009-2011. Nasze dzielne dziewczęta zajęły 1 miejsce i zakwalifikowały się do Mistrzostw Warszawy. Gratulujemy!!!

Skład naszej drużyny:

  1. Gabriela Stabrawa
  2. Zofia Kośnik
  3. Zuzanna Oleszkiewicz
  4. Zuzanna Jarosz
  5. Lena Cichowska
  6. Lena Strzałkowska

Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wf: Lech Serwatka i Damian Sićko.


Święto Dyni

29 października obchodziliśmy w szkole Święto Dyni. Z tej okazji Samorząd Szkolny ogłosił konkurs dla klas na najciekawszą dynię. Przygotowane dynie zdobią ogródek szkolny i zwracają uwagę maluchów przechodzących z pobliskiego przedszkola a także naszych uczniów.

Wszystkie dynie są wspaniałe, a każda inna. Klasom, które wzięły udział w zabawie dziękuję i zachęcam do podejmowania kolejnych inicjatyw.


#Akcja „Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w historii. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Nasze działania w ramach akcji „Szkoła pamięta” to:

1) porządkowanie grobów przez wolontariuszy – Powązki Wojskowe;

2) uczniowie podczas odwiedzania na cmentarzu grobów swoich bliskich zmarłych szukali miejsc pamięci poświęconych żołnierzom i bohaterom narodowym – otoczenie tych miejsc modlitwą oraz zapalenie „światełka pamięci”;

3) zapoznanie uczniów z lokalnymi miejscami pamięci: Grób Nieznanego Żołnierza oraz cmentarz na Powązkach;

4) przybliżenie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego: film edukacyjny pt. „Z albumu dziadka – historia Józefa Piłsudskiego opowiadana dla dzieci”, wykonanie portretów przedstawiających Marszałka Piłsudskiego;

5) „Listopadowa zaduma” – zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I – III: zapoznanie uczniów z tradycją Dnia Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, pogadanki o wizytach na cmentarzu i w miejscach pamięci narodowej, rozmowa na temat opieki nad grobami oraz zachowaniu na cmentarzu, wiersz Mariana Suchożebrskiego „Wspomnienia”;

6) „Znicze, świeczki, latarenki” oraz „Listopadowe chryzantemy” – prace plastyczno-techniczne nawiązujące do tradycji Święta Zmarłych – wystawa;

7) zajęcia dla uczniów klas 0-V związane z tematyką Powstania Warszawskiego – upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego – projekt BohaterON: przedstawienie kukiełkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” oraz słuchowisko „Mały roznosiciel nadziei”;

8) akcja wolontariatu „Kartka dla Powstańca Warszawskiego”;

9) projekt edukacyjny „Warszawa – Miasto Bohaterów” – przypomnienie wydarzeń historycznych oraz bohaterstwa zwykłych mieszkańców stolicy w czasie okupacji niemieckiej.               dyplom


Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka od 1 listopada zastąpił ogólnopolską infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605).


II Międzynarodowa edycja i VI Ogólnopolska Akcja „Przerwa na czytanie”

W dniu 27 października 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”. W tym dniu uczniowie przynieśli  do szkoły swoje książki lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Uczniowie chętnie również prezentowali wybrane przez siebie pozycje innym i zachęcali do ich przeczytania.

Młodszym uczniom, którzy przygodę z czytaniem dopiero rozpoczynają czytali koledzy oraz koleżanki ze starszych klas.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcali nauczyciele oraz plakaty informujące o wydarzeniu. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczniowie czytali nie tylko w trakcie wyznaczonej przerwy, ale cały dzień.

Dodatkowo była to świetna okazja aby wspólnie z uczniami wskazać korzyści płynące z czytania.

Na przerwie czytało łącznie 365 uczniów.

https://www.canva.com/design/DAEuqUA-RMk/tvCq15YEaHGlbOnCynXYSQ/view?utm_content=DAEuqUA-RMk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” – zapraszamy na cykl webinarów!

Zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą na cykl webinarów „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. Podczas spotkań poruszana będzie m.in. tematyka problemu przemocy rówieśniczej, szkodliwych treści online, uwodzenia nieletnich w sieci czy nadużywania internetu. Uczestnicy zapoznają się z odpowiednimi sposobami reagowania na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci i młodzież online a także dowiedzą się, jak wdrażać profilaktykę zagrożeń internetowych. Cały cykl webinarów to 4 spotkania online – szczegóły: https://tiny.pl/995b7

Na kanale youtube Polskiego Centrum SaferInternet dostępne są również wystąpienia z 15. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” – link do materiałów: https://tiny.pl/99p8t

Seminaria on-line dotyczące rodzicielstwa

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy przy ul. gen. T. Pełczyńskiego 28 E w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w inspirujących seminariach on-line dotyczących rodzicielstwa.
Ich celem jest zainspirowanie Państwa do refleksji nad podejściem do rodzicielstwa,
wychowania, swojej relacji z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi ludźmi.

Seminaria będą prowadzone przez Olgę Piekarską-Piotrowicz, certyfikowanego trenera Familylab Polska oraz Familylab Association w oparciu o książki duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula. Uczestnictwo  w  poszczególnych  zajęciach  może  być  potwierdzone  zaświadczeniem wystawionym przez Poradnię o ukończeniu cyklu 8 seminariów o łącznej liczbie 32 godzin dydaktycznych.

Tematy poszczególnych seminariów będą dotyczyły:
– komunikowania granic,
– poczucia własnej wartości dzieci i rozwijania ich pełnego potencjału,
– agresji dziecięcej,
– przewodnictwa dorosłych,
– budowania zdrowego stosunku do jedzenia u dziecka,
– towarzyszenia dziecku w procesie edukacji szkolnej,
– relacji rodzic – nastolatek.

Spotkania będą się odbywać przez osiem kolejnych śród (począwszy od 27 października, a skończywszy 15 grudnia) w godzinach 12.30 – 15.30 przez aplikację Zoom.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia telefoniczne do Sekretariatu Poradni: (22) 664 13 42, (22) 664 08 49, 509 953 508 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-16.00.


Halloween


Planetarium

Od 25 do 28 października wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mobilnej edukacji z zakresu astronomii i astronautyki dostosowanej do wieku uczestników. W czasie spotkania uczniowie otrzymali podstawowe informacje dotyczące Ziemi i innych obiektów Układu Słonecznego, gwiazd oraz galaktyk, a także materii meteorytowej. Uczniowie mogli także obejrzeć seans w przenośnym planetarium oraz teleskopowe pokazy. Planetarium i warsztaty zostały sfinansowane przez Radę Rodziców. W imieniu uczniów dziękujemy za ciekawe pomysły 😊


Wioślarski Tytan Warszawy

21 października w hali sportowej OSIR przy ul. Obrońców Tobruku 40 odbyły się zawody sportowe na ergometrach wioślarskich. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i godnie reprezentowali szkołę.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego Lech Serwatka i Damian Sićko.


Myśl, baw się, koduj – Tydzień Kodowania 2021

„CodeWeek” to społeczna inicjatywa, która organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu.

Uczestnicząc w „CodeWeek” 2021 uczniowie naszej szkoły poprzez gry i zabawy edukacyjne kształtowali umiejętności programistyczne takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, spostrzegawczość, wykonywanie poleceń zgodnie z instrukcją oraz analizowanie informacji i wykorzystywanie ich do podejmowania decyzji – dochodzenie do rozwiązania problemu.                Filmik zobacz


„Pola Nadziei” w naszej szkole

W dniu 20 października br. zasadziliśmy w szkolnym ogrodzie 100 cebulek żonkili w ramach kampanii „Pola Nadziei”. W akcji wzięli udział wolontariusze naszej szkoły: uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Naszym działaniem chcemy pokazać nie tylko, że wspieramy idee hospicjów w społeczeństwie, ale jednocześnie przyczynić się do pomocy w zdobyciu środków niezbędnych do funkcjonowania Hospicjum Domowego – Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej. Dziękujemy Społeczności SP 364 za zaangażowanie – wyraz troski o ludzi cierpiących i nieuleczalnie chorych!


Muzeobranie – cykl jesiennych wydarzeń edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na jesienne MUZEObranie − cykl wydarzeń edukacyjnych zaplanowanych na rok szkolny 2021/2022. Oferta skierowana jest do różnych grup odbiorców. W programie przewidziane są m.in.: warsztaty dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, dorosłych i seniorów.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty pod adresem: https://www.mnw.art.pl/edukacja/muzeobranie/


Dzielnicowy turniej szachowy

Dnia 19 października odbył się dzielnicowy turniej szachowy w SP 321 przy ul. Szadkowskiego 3. Zawody odbyły się wg Regulaminu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowały 2 grupy:

starsza – Wojciech Sikorski, Antoni Jakóbczyk, Jan Grześkowiak i Julia Janosz

oraz młodsza – Tymoteusz Ładoń, Jakub Chybała, Maciej Górski i Hanna Piszczako.

Ogromne podziękowania otrzymuje uczeń Tymoteusz Ładoń z grupy młodszej, który wygrał wszystkie rozgrywki!

Wyniki turnieju są następujące: w klasyfikacji drużynowej szkół grupa młodsza zajęła 8 miejsce, a starsza 5 miejsce. Dla większości uczniów reprezentujących naszą szkołę był to pierwszy tego typu turniej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych rozgrywkach. Opiekunem grupy był pan Maciej Bogacki.


Widowisko muzyczne „Miłość bez jutra”

Zapraszamy na widowisko muzyczne online „Miłość bez jutra” (25.10.2021 w godz. 20.30-21.30). Teksty o miłości m.in. poetów z Powstania Warszawskiego wykonane będą przez wspaniałych artystów i instrumentalistów: Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Michał Kowalonek, Julia Marcell, Janusz Radek, Ania Rusowicz, Skubas, Bartosz Tokaj, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Bartosz Wąsik, Roxie Węgiel, Krzysztof Zalewski, Aga Zaryan.
Oprawa plastyczna koncertu oprze się na kolażu archiwalnych zdjęć z Powstania Warszawskiego i fragmentów poezji uczestników sierpniowych walk o stolicę, a także animacji rozkwitających kremowych kwiatów, które przypominać będą o miłości, rodzącej się w czasie wojny.
Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym Gali Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich, która odbędzie się w poniedziałek, 25 października 2021 o godz. 19.00 – transmisja online: https://fb.me/e/1euvUVkLa


NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY 2021

Dnia 14 października 2021 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której, w podziękowaniu za ciężką pracę i zaangażowanie Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo wręczyła nagrody dyrektorom i nauczycielom bemowskich palcówek oświatowych.

NAGRODĘ BURMISTRZA DZIELNICY BEMOWO m.st. Warszawy otrzymało czterech pracowników naszej Szkoły:

– WOJCIECH BARAŃSKI – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– BEATA STRZELCZYK – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– ANNA LISIECKA – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– MAGDALENA MROZOWSKA – nauczycielka biologii, przyrody oraz języka francuskiego w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz.

Gratulujemy szczególnych osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o wydarzeniu: „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” w: „Twoje Bemowo. Biuletyn Informacyjny Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy”, nr 8/2021, str. 9 [czytaj więcej]


NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY 2020

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2020 Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo wspólnie ze swoim zastępcą Piotrem Kobierskim podziękowali oraz złożyli gratulacje wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty.

Uroczystość była także okazją do nagrodzenia wyróżniających się w dziedzinie edukacji bemowskich dyrektorów i nauczycieli, wśród których przyznane zostały:

NAGRODA PREZYDENTA m.st. Warszawy dla

– WOJCIECHA BARAŃSKIEGO – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz

NAGRODA BURMISTRZA DZIELNICY BEMOWO m.st. Warszawy dla:
– EWY BURDAK – nauczycielki wychowania fizycznego, wychowania do życia w rodzinie oraz edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– MAGDALENY CEBULSKIEJ – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz,

– KRYSTYNY SZYMKOWSKIEJ – nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz.

Gratulujemy szczególnych osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o wydarzeniu: „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” w: „Twoje Bemowo. Biuletyn Informacyjny Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy”, nr 6/2020, str. 9 [czytaj więcej]


Wyniki konkursu Synapsik MEN – sesja jesienna

W październiku 2021 r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs Synapsik MEN – sesja jesienna. Zadaniem uczniów było rozwiązanie w ciągu 45 minut testu z edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas I-III.

W podsumowaniu szkolnym, z osób biorących udział, najlepiej napisali:

Klasy I: Hanna Piaskowy, Aleksandra Matelowska

Klasy II: Aleksander Śladowski, Tymon Nojman

Klasy III: Natan Staszczuk, Natalia Niedbał

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy!


Wycieczka do Otwocka Wielkiego

W dniu Święta Edukacji Narodowej KLASA 5A wyjechała na wycieczkę do Otwocka Wielkiego. Wśród jesiennej scenografii nad brzegiem jeziora odbywały się zajęcia historyczno- geograficzne. Uczniowie poznali historię polskiej tradycji dworskiej, przepiękne wnętrza pałacu. W trakcie zajęć szukaliśmy odpowiedzi na pytania, zagadki, rebusy, aby przejść do zadania specjalnego- poszukiwania zaginionego skarbu. Po pojawieniu się słońca traktami leśnymi wzdłuż Pałacu, poszukiwaliśmy map, mających doprowadzić nas do skarbu.
W przerwie zjedliśmy posiłek- kiełbaskę z ogniska, nauczyliśmy się bezpiecznego rozpalania ogniska, posługiwania się krzemieniami.
Najedzeni i wypoczęci podzieliliśmy się na kilka grup i za pomocą map, kompasu i wskazówek poszukiwaliśmy drogi do zaginionego skarbu. W takcie poszukiwań pojawiały się liczne zadania specjalne- gry, które angażowały wszystkich członków grup. Bez współpracy, nic by nie wyszło. Rycerz szlachcic i liczni przewodnicy podpowiadali Nam jak czytać mapy i posługiwać się kompasem.
Po zwycięstwie czas na wypoczynek, czyli tradycyjny, lokalny deser w postaci smacznych naleśników, opartych na dworskiej recepturze. W trakcie deseru zaskoczył całą klasę pan szlachcic, demonstrując obsługę XVIII wiecznej broni palnej i wyzywając wychowawcę na pojedynek. Kiedy emocje opadły, braliśmy udział w grach terenowych i przykro było opuszczać to piękne, malownicze miejsce…


Warszawskie Święto Drzewa – dla przyrody!

Nasza Szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy we współpracy z Klubem Gaja pn. „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy 2021”. Uczniowie klasy 8A w ramach działań wolontariatu włączyli się w jesienną akcję sadzenia drzew – nasz szkolny teren wzbogacił się o 5 klonów i 5 lip. Dziękujemy organizatorom akcji za bezpłatne przekazanie sadzonek oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za ich dostarczenie 😊.

Akcji towarzyszyły także zajęcia dydaktyczne w zakresie ochrony drzew i warszawskiej przyrody, zajęcia plastyczne, obserwacje przyrodnicze oraz Szkolny Konkurs Fotograficzny „Najpiękniejsze drzewa Warszawy”. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie ochrony środowiska oraz zmian klimatu. Szkolnym koordynatorem obchodów Święta Drzewa była pani Teresa Barszcz.


Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Najpiękniejsze drzewa Warszawy”

Z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa uczniowie klas 1-7 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Najpiękniejsze drzewa Warszawy”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów różnorodnością drzew jako elementu warszawskiej przyrody, doskonalenie umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych oraz budzenie indywidualnej aktywności twórczej. Koordynatorem konkursu była p. Teresa Barszcz.

Zadanie konkursowe polegało na utrwaleniu przez uczniów warszawskiego drzewa w fotografii – ulubiony okaz, spotkane przypadkowo, pomnikowe lub te zupełnie niepozorne, ale z jakiegoś powodu niezwykłe. Na konkurs wpłynęło łącznie 59 fotografii – gratulujemy kreatywnych ujęć 😊.

Wyniki konkursu:

– kategoria klas 1-3

I miejsce: Weronika Kolińska – kl. 1A, Joanna Kuśnieruk – kl. 3B, Łukasz Kosiorek – kl. 3C;

II miejsce: Aleksandra Kalinowska – kl. 1B, Jan Śmigiera – kl. 1B, Antoni Kulesza – kl. 1D, Damian Galik – kl. 2C, Jan Witkowski – kl. 3B;

III miejsce: Julia Groszek – kl. 1A, Julia Jendrzejewska – kl. 1A, Zofia Śpiewak – kl. 1A, Zofia Topolska – kl. 2A, Maria Laskowska – kl. 3B;

– kategoria klas 4-6

I miejsce: Jerzy Kuśnieruk – kl. 4B, Tadeusz Sikorski – kl. 5A;

II miejsce: Dominik Lisiecki – kl. 4B, Pola Kudzinowska – kl. 4C, Kordian Drygała – kl. 5A;

III miejsce: Kuba Chybała – kl. 4B, Franciszek Laskowski – kl. 6A;

– kategoria klas 7-8

I miejsce: Anna Ozdarska – kl. 7B


Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Bemowo

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Utrwalili sobie także zasady  bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W programie odbyły się zajęcia multimedialne z terapeutą uzależnień nt. ryzyka spożywania alkoholu w ruchu drogowym. Uczniowie poruszali się gokartami w miasteczku z elementami  ruchu drogowego, doświadczali dachowania w symulatorze oraz uczestniczyli również w badaniach psychotechnicznych.


Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Pracownikom naszej szkoły takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służyła dzieciom, tym starszym i tym młodszym, by zrodziła szlachetne owoce.

Uczniowie SP 364


Żołędzie dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO

Wolontariusze naszej szkoły zaprosili wszystkich uczniów do włączenia się w zbiórkę żołędzi dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Zebrane przysmaki – 80 kg żołędzi – trafiły do Działu Żywienia Zwierząt jako urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni, antylop, małp i ptaków.

Celem akcji była edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody. Bardzo dziękujemy Społeczności naszej Szkoły za zaangażowanie i udział w akcji!


Kontynuacja akcji szczepień uczniów powyżej 12. roku życia przeciwko COVID-19

Procedura zgłoszenia na szczepienie:

  • rodzice zgłaszają chęć zaszczepienia dziecka poprzez wypełnienie „deklaracji rodzica”;
  • uzupełniony i podpisany druk deklaracji należy złożyć do wychowawcy klasy – procedura wygląda identycznie w przypadku członków rodziny dziecka,
  • szczepienie odbywa się bezpośrednio w punkcie szczepień. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” S.C. (odpowiedzialny za organizacje szczepień dla uczniów SP 364) przewiduje możliwość skorzystania z najbliżej położonego Szkoły punktu szczepień przy ul. Wrocławskiej 19 w Warszawie; czytaj więcej .doc

Żywienie podczas pandemii COVID-19

Komitet Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk opracował główne wytyczne związane z żywieniem dzieci i osób dorosłych w czasie pandemii.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:
– zalecenia żywieniowe dla dzieci podczas pandemii COVID-19 https://tiny.pl/9rz3l
– ogólne zalecenia żywieniowe podczas pandemii COVID-19 https://tiny.pl/9rz3n


Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek 2021 odbędzie się 9 października pod hasłem… CZYTANIE WZMACNIA!

A kogo i co wzmacnia? Posłuchajcie! https://www.facebook.com/nocbibliotek/posts/4517514294925618

Noc Bibliotek w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy plakat


Pierwszoklasiści w akcji

W dniach 7 oraz 8 października pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas wizyty dzieci poznały regulamin biblioteki, sposób wypożyczania oraz wysłuchały ważnych zasad, których należy przestrzegać. Zapoznali się ze zgromadzonymi w niej zbiorami.
Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wysłuchały życzeń książki. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki oraz samodzielnie wypożyczyli książki, które ich interesują. Pobyt w szkolnej książnicy był dla uczniów przeżyciem, zostali przyjęci w poczet nowych czytelników.


Wycieczka na Mazury

W dn. 6-8 października klasa 4 C odbyła bardzo udaną wycieczkę na Mazury. Zakwaterowani byliśmy w hotelu Manor nad jeziorem Żbik. Program wycieczki zawierał zarówno zajęcia edukacyjne jak i typowo zabawowe. Zwiedziliśmy skansen w Olsztynku, Planetarium i Muzeum Przyrodnicze oraz katedrę Św. Jakuba w Olsztynie. Ciekawe zajęcia przeprowadzone zostały też w zamku M. Kopernika. W hotelu korzystaliśmy z basenu, kręgielni, placu zabaw, bajkolandii. Mieliśmy też zajęcia z łucznictwa.Wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia.

Kiedy kolejna wycieczka!!!


Survival – szkoła przetrwania

Dnia 5 października klasa 3 B uczestniczyła w wycieczce Survival – szkoła przetrwania. Podczas wycieczki uczniowie poznawali techniki i pojęcia z zakresu sztuki przetrwania i woodcraftu. Pod okiem instruktorów rozwijali umiejętności, które pozwoliły ludziom przetrwać w trudnych warunkach, poszerzali swoją gotowość psychiczną i rozwijali samodzielność. Wycieczka była nastawiona na współpracę, pomaganie sobie nawzajem oraz pokonywanie swoich słabości. Dzieci były wycieczką zachwycone.

W trakcie wycieczki pojawiły się także marszobiegi terenowe, gry i zabawy o charakterze integracyjnym np.: drużynowy tor przeszkód, gry i zabawy o charakterze strategicznym np.: zdobycie flagi, zajęcie bazy, kamuflaż oraz zadania survivalowe np.: techniki rozpalania ognia.


Październik – Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

„Pomyśl, zanim klikniesz” („Think Before U Click”) – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

Celem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z internetu – zawsze i wszędzie.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to 31 dni warsztatów, konferencji, kampanii i inicjatyw, które mają podnieść świadomość bezpieczeństwa w internecie. Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność – dołączmy! www.bezpiecznymiesiac.pl


Mistrzostwa Bemowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

30 września w Parku Górczewska odbyły się Mistrzostwa Bemowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta z klas starszych. Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Opiekunami byli Lech Serwatka i Maciej Bogacki.


„Pola Nadziei” na Bemowie

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie sadząc cebulki żonkili. Z nadejściem wiosny, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice miast i wsi aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja. Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka oraz rozwijanie umiejętności pomagania.

W środę 29 września 2021 r. w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie przedstawicieli wolontariuszy, którego celem było zainicjowanie kampanii „Pola Nadziei” w bemowskich szkołach. Następnie delegacje szkół spotkały się w piątek 8 października 2021 r. w Parku Górczewska, by wspólnie z Zarządem Dzielnicy Bemowo oraz przedstawicielami Hospicjum Domowego zasadzić cebulki żonkili. Naszą Szkołę reprezentowali: Izabela, Maciej oraz Wojciech z klasy 8b. Niebawem start „Pól Nadziei” w naszej Szkole!


Inauguracja akcji „Zaczytana świetlica”

W czwartek, 29 września br. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wolontariusze naszej szkoły rozpoczęli akcję „Zaczytana świetlica”. Działanie polega na spotkaniach czytelniczych wolontariuszy z dziećmi korzystającymi ze świetlicy szkolnej.

Spotkania mają na celu nie tylko rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dla młodszych koleżanek i kolegów są jednocześnie okazją do zetknięcia się z wolontariatem, a publiczne wystąpienia młodzieży pozwalają im zyskać więcej pewności siebie. Tak spędzony wspólnie czas z pewnością zaprocentuje w przyszłości.


Wycieczka „Mąka, woda, sól, oliwa” – Gościniec Wiecha

W poniedziałek 27 września klasa 3 B pod opieką wychowawców udała się do Kawęczyna na wycieczkę „Mąka, woda, sól, oliwa”. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły Gościniec Wiecha, uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, gdzie m.in. mieliły ziarna pszenicy na mąkę na żarnach ręcznych, wyrabiały ciasto na pizzę lub podpłomyki oraz poznawały ciekawą historię pizzy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zagrody chłopskiej w skansenie i pogadanka na temat życia i pracy na polskiej wsi. Uczestnicy bawili się przy dojeniu krowy, odbyli przejażdżkę wozem wycieczkowym po okolicy oraz udali się do zagrody ze zwierzętami, gdzie można było podziwiać daniele, kucyki, osły, kozy, owce oraz kury. Następnie udaliśmy się autokarem do pizzerii położonej w Złotokłosie ,,Domowy Zakątek”. W pizzerii uczestnicy przypomnieli sobie zasady dobrego zachowania przy stole podczas przyjęć i spotkań rodzinno – towarzyskich, nauczyli się kilku zwrotów w języku włoskim  oraz degustowali pizzę (margherita lub pepperoni) przygotowaną przez miejscowego kucharza. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Zbiórka artykułów szkolnych

Tradycyjnie już, na początku roku szkolnego wolontariat SP 364 we współpracy z Fundacją „Świat na TAK” zaprosił społeczność naszej szkoły do udziału w zbiórce artykułów szkolnych. Zbiórka trwała do 24 września br. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!


„Różowe skrzyneczki” w naszej szkole

Na początku roku szkolnego 2021/2022 w damskich toaletach naszej szkoły pojawiły się „różowe skrzyneczki”. Skrzyneczki wypełnione są środkami higienicznymi niezbędnymi podczas miesiączki  (podpaski, tampony), z których bezpłatnie może skorzystać każda uczennica i osoba menstruująca w szkole.

Według raportu poświęconego analizie zdrowia i higieny menstruacyjnej blisko 500 milionów kobiet na świecie nie może zadbać o higienę podczas okresu. Również w Polsce co piątej kobiecie zdarza się, że nie ma  pieniędzy na zakup środków do higieny intymnej. 21 % nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, a 10 % z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu. Sposobem, aby zmienić tę sytuację i wyrównać szansę są właśnie „różowe skrzyneczki”. Łatwy i przyjazny dostęp do artykułów higienicznych na czas menstruacji, równy z dostępem do papieru toaletowego i mydła, to bardzo potrzebne działanie. To działanie konieczne ze względu na komfort fizyczny, psychiczny i emocjonalny oraz zdrowie osób menstruujących.

Skrzynki wypełnione środkami higieny osobistej na czas menstruacji sprawiają, że nasza szkolna przestrzeń staje się realnie wspólna – bezpieczniejsza, bardziej przyjazna i komfortowa dla każdej dziewczynki i osoby menstruującej. Angażując się w ułatwienie dostępu do środków higieny osobistej w czasie miesiączki nie tylko promujemy dobre praktyki, ale jednocześnie inspirujemy inne placówki do działania 😊


Zapraszamy dzieci i młodzież na naukę jazdy na deskorolce

Bezpłatne zajęcia zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo z jazdy na deskorolce wróciły po wakacyjnej przerwie! 🛹🛹🛹 Zajęcia odbywać się będą w Skate Parku przy ul. Wrocławskiej 25. Do „Nowe Patenty Skate School” możecie uczęszczać niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania! Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godz. 13:00-15:00 na skateparku przy ul. Wrocławskiej 25 (od 11 września do 31 października). Przyjdź i trenuj z najlepszymi instruktorami!
W tym roku deskorolka zadebiutowała jako sport olimpijski na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, co dodatkowo przyczyniło się do większego zainteresowania tą dyscypliną.

https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/4821538967856241/?type=3&theater


„Warszawa – Miasto Bohaterów”

Towarzystwo Projektów Edukacyjnych od wielu lat realizuje działania mające na celu wzmacnianie tożsamości patriotycznej młodych ludzi, przypominanie zapomnianych wydarzeń historycznych i mniej znanych bohaterów. Projekt „Warszawa – Miasto Pamięci”, realizowany dzięki wsparciu Fundacji PGE i współpracy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w atrakcyjny sposób przybliża bohaterstwo zwykłych mieszkańców stolicy w czasie okupacji niemieckiej. Każdy z uczniów wie bowiem czym było Powstanie Warszawskie, ale już tylko nieliczni pamiętają o tajnym nauczaniu, które kosztowało życie setek nauczycieli, czy akcjach sabotażu, powstaniu w Getcie Warszawskim, czy pomocy Żydom (fragment listu Pana Pawła Zarzyckiego – Prezesa Towarzystwa Projektów Edukacyjnych).

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwarciu wystawy „Warszawa – Miasto Bohaterów” i koncercie „Miasto Bohaterów” z udziałem znanych wokalistów prowadzonych przez Darka „Maleo” Malejonka. Wydarzenie będą miały miejsce w dniu 25.09.2021 o godz. 17.00, w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Zgłoszenia chęci udziału w koncercie https://app.evenea.pl/event/865761-6/ (do wyczerpania puli darmowych wejściówek).

Bogato ilustrowana wystawa eksponowana będzie na Placu Piłsudskiego do końca października 2021 roku.


Europejski Dzień Języków

Dnia 24 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie przygotowali postery i plakaty, którymi udekorowali sale lekcyjne i korytarze szkolne. Na lekcjach języków obcych odbyły się quizy, konkursy klasowe i zajęcia tematyczne, dzięki którym uczniowie wzbogacali swoją wiedzę na temat różnorodności językowej i kulturowej w Europie. Odbył się także szkolny konkurs na najciekawszą grę językową w trzech kategoriach – język francuski, niemiecki i angielski. Zwycięzcom gratulujemy!


Ośrodek Edukacji Technicznej „Pinokio”

22 września uczniowie z klasy 3d wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio”. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem materiałów poglądowych. Zapoznały się z rodzajami i piętrami lasu. Dowiedziały się w jaki sposób wykorzystuje się dobra lasu. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o Parkach Narodowych, Rezerwatach i Pomnikach Przyrody. Podczas wizyty w Starej Pracowni zapoznali się z budową pnia drzewa oraz zastosowaniem różnych gatunków drewna. Mistrz Stolarski zaprezentował ręczne narzędzia do obróbki drewna, maszyny tartaczne oraz stolarskie. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali prace z elementów drewnianych i drewnopochodnych z użyciem papieru ściernego, kleju, wiórek, kory itp. Pobyt w Słomczynie umiliło dzieciom pieczenie kiełbasek na ognisku w Drewnianej Chacie.


„Odblaskowa” SP 364

Element odblaskowy zamieszczony na odzieży znacznie zwiększa naszą widoczność na drodze. Ważne jest miejsce jego umieszczenia – zaleca się na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Szczególne zastosowanie ma on w okresie jesienno-zimowym, kiedy przez dłuższą porę dnia panuje zmrok. Dzięki współpracy naszej Szkoły z Zespołem Prewencji PZU SA, w trzecim tygodniu września br. wszyscy uczniowie oraz pracownicy otrzymali elementy odblaskowe. Dziękujemy!

Celem działania profilaktycznego była poprawa bezpieczeństwa społeczności naszej Szkoły w ruchu drogowym poprzez promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.


Mistrzostwa Bemowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

22 września 2021 r. w Parku Górczewska odbyły się Mistrzostwa Bemowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów z roczników 2007 – 2010.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego Damian Sićko i Lech Serwatka.


Piknik rodzinny: „Bemowo z Aniołami”

W sobotę 18 września nasza szkoła wzięła udział w pikniku rodzinnym: „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym z okazji Dni Bemowa na terenie parafii Matki Bożej Królowej Aniołów pod patronatem Dzielnicy Bemowo. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 7 i 8 wraz z opiekunami, którzy pomagali dzieciom podczas wykonywanych prac plastycznych. Mimo deszczowej pogody chętnych przy naszym stoisku nie brakowało 😊


„Myślę, więc nie śmiecę”

– to hasło 28. akcji sprzątania świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w której nasza szkoła wzięła udział.  W dniach 13-17.09.2021 odbyły się zajęcia dydaktyczne, podczas których uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym „Uczniowskie ekonawyki: odpady” oraz utrwalili zasady właściwej segregacji śmieci. Nie zabrakło również quizów i zagadek ekologicznych. W piątek 17 września odbyła się akcja sprzątania terenu wokół szkoły, której koordynatorem był szkolny wolontariat. Dzięki współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Bemowo otrzymaliśmy worki na śmieci oraz rękawice ochronne, które zostały wykorzystane w czasie akcji terenowej. Dziękujemy!

Akcja „sprzątania świata” to jedna z licznych inicjatywy, jakie podejmujemy w naszej szkole na rzecz ochrony środowiska i dbania o naszą Planetę.


Pokaz judo

W ramach współpracy Szkoły z Klubem Kuma Judo w środę 15 września br. odbył się pokaz judo dla uczniów klas 0-3 SP 364. Na początku spotkania trener Marcin przedstawił historię tej dyscypliny sportowej. Następnie odbył się pokaz judo w wykonaniu zawodników Klubu, którzy prezentowali na matach swoje umiejętności. Wielkim aplauzem ze strony widowni kończyły się rzuty, pady i przeskoki. Nie zabrakło również upominków dla aktywnych widzów pokazu. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich zainteresowań.


Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, wiary we własne możliwości. Uczniowie naszej szkoły, stworzyli niesamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach. Uczniowie z klas młodszych pamiętali o ubraniu w kropki, na zajęciach również ich nie zabrakło. Powstały kolorowe i kropkowe prace plastyczne, pejzaże, grafiki i mandale.

https://www.canva.com/design/DAEqexZTpyw/68pwxpLZ7norymZBf0c7fQ/view?utm_content=DAEqexZTpyw&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton


Akcja „Narodowe Czytanie”

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W naszej szkole działania w ramach akcji odbyły się w dniach: 3, 6 i 8 września 2021 r. w klasach 4-6. Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Uczniowie podawali skojarzenia do słowa „moralność”, obejrzeli prezentację o autorce oraz poznali główny problem utworu. Jako podsumowanie zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: „Czy w dzisiejszym świecie ludzie tworzą, nieprawdziwy, wyidealizowany obraz siebie?” oraz „Gdzie takie zjawisko najczęściej ma miejsce?”. Na zakończenie odczytany został fragment książki – z podziałem na role. Koordynatorem akcji była pani Oktawia Czech.


Warsztaty „Szkoła dla rodziców”

„Szkoła dla rodziców” to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dzieckiem. Głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Udział w spotkaniach to nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
Więcej o warsztatach [czytaj więcej]


Oferta bezpłatnych zajęć psychologicznych i edukacyjnych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych zajęć terapeutycznych Poradni Centrum CBT skierowanych do dzieci i dorosłych [czytaj więcej]


Piknik sportowo-rekreacyjny

Zapraszamy na piknik sportowo-rekreacyjny „Z Bemowem przez świat, super dzieciaki na start”: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/piknik-sportowo-rekreacyjny


Zbiórka książek

Wolontariusze SP 364 we współpracy z biblioteką szkolną oraz grupą Pomocne Bielany zaprosili społeczność naszej szkoły do udziału w akcji „Oliwkowy świat”. Do 9 września br. zbieraliśmy książki, które zostały przekazane na kiermasz, a cały dochód przeznaczony dla Oliwki na zakup specjalistycznego wózka. Dziękujemy za udział w akcji i dzielenie się książkami.


Zebranie Rady Rodziców

Zebranie Rady Rodziców Naszej Szkoły odbędzie się w dniu 07.09.2021 roku o godzinie 18.00 w stołówce szkolnej. Zapraszamy przedstawicieli klas.

Regulamin Rady Rodziców [czytaj więcej]


„Pomagamy” – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Więcej o infolinii https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/15935,800-800-605-ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow.html


Z głębokim żalem zawiadamiamy…

… że niespodziewanie w dniu 4 września 2021 roku odeszła od nas Wspaniała Koleżanka i Nauczycielka p. EDYTA KOT.

Pogrążonej w bólu Rodzinie ś. p. Edytki składamy wyrazy najszczerszego współczucia i żalu. Bardzo trudno pogodzić się z Jej odejściem. Zapamiętamy ją jako radosną, pomocną, uśmiechniętą i pełną ciepła osobę.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.

Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.

Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Jak spisać się szybko zobacz

Miesiąc do końca NSP zobacz


Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat w placówkach oświatowych

Plakat informacyjny [czytaj więcej]

Szczepienia w placówkach oświatowych będą odbywały się według następującego harmonogramu:

– I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,

– II tydzień września (6.09-12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,

– III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” S.C. (odpowiedzialny za organizacje szczepień dla uczniów SP 364) przewiduje możliwość skorzystania z najbliżej położonego Szkoły punktu szczepień przy ul. Wrocławskiej 19 w Warszawie (nie ma możliwości zorganizowania punktu mobilnego na terenie Szkoły).

W TROSCE O PEŁNE BEZPIECZEŃSTWO DZIECI WSKAZANA JEST OBECNOŚĆ RODZICA/OPIEKUNA UCZNIA PODCZAS SZCZEPIENIA.

Warszawa szczepi w szkołach – informacje https://tiny.pl/9g3gw

„Szczepienia przeciwko COVID-19” – webinaria dla rodziców https://tiny.pl/9g3g7

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych

Materiały edukacyjne https://tiny.pl/9g3tv

Pytania w sprawie szczepień uczniów – specjalny adres mailowy

Od 25 sierpnia działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

List Ministra Zdrowia na temat szczepień uczniów w wieku 12-15 lat https://tiny.pl/9g3gg

List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.

Druki do pobrania:

  • Deklaracja rodzica – zgoda na zaszczepienie dziecka (druk należy złożyć do wychowawcy klasy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 września br. ) pobierz
  • Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej (uczeń w dniu szczepienia składa druk osobiście w przychodni – SZKOŁA NIE PRZYJMUJE WYPEŁNIONYCH KWESTIONARIUSZY – brak uprawnień szkoły do gromadzenia i przechowywania danych zawartych w druku !!!) pobierz
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób deklarujących udział w szczepieniu przeciw COVID-19 na terenie Szkoły pobierz

 

Podczas akcji szczepień w szkołach zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły.


Początek nowego roku…

Każdy z nas zastanawia się, jaki będzie ten rok szkolny, w jakiej formie będziemy się uczyć? Czy będziemy mieli możliwość spotykać się w szkole? Czy może jednak w świecie wirtualnym? My jednak mamy nadzieję, że nauka stacjonarna potrwa jak najdłużej.

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na zdobywanie wiedzy. Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam samych sukcesów w nowym roku szkolnym!!! Cieszymy się, że jesteście z nami 😊


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby w spotkaniu z wychowawcą uczestniczył TYLKO JEDEN RODZIC UCZNIA
Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLAS PIERWSZYCH.

Przypominamy o obowiązku zakrycia maseczką nosa i ust, oraz o dezynfekcji dłoni przed wejściem do szkoły.

Harmonogram spotkań uczniów z wychowawcą [czytaj więcej]

Harmonogram zebrań z rodzicami [czytaj więcej]