Rządowy programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”

Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się.

W ramach programu „Aktywna tablica” w grudniu 2023 r. nasz Szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

DZIAŁANIA DOTYCZĄCE WDROŻENIA STOSOWANIA TIK W PROCESIE NAUCZANIA:

1) wyznaczenie szkolnego e-koordynatora do koordynowania działań w zakresie stosowania TIK w szkole oraz powołanie nauczycielskiego zespołu samokształceniowego wspierającego dyrektora szkoły i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły z wykorzystaniem TIK.

Cele pracy zespołu:

2) udział nauczycieli w konferencjach, szkoleniach, webinarach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu;

3) wykorzystywanie TIK na zajęciach edukacyjnych prowadzonych w każdym oddziale szkoły (w wymiarze co najmniej 5 godzin zajęć edukacyjnych w każdym tygodniu nauki);

4) udział w Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli:

Międzyszkolną Sieć Współpracy Nauczycieli tworzą:

Główne cele międzyszkolnej sieci współpracy szkół:

Spotkania organizowane w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli:

Lekcje otwarte z wykorzystaniem TIK w nauczaniu:

Dobre praktyki TIK: