Oferta warsztatów dla rodziców w sytuacji rozstania zobacz

Warszawska Poradnia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zapraszam na bezpłatne warsztaty – spotkania dla Rodziców i Opiekunów

W czasie dwóch wtorków (7 i 14 maja):

– będziecie mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, trudnościami i wątpliwościami,

– nauczymy się formułować komunikaty typu „ja” (mówiące o naszych oczekiwaniach a nie agresywnych ocenach),

– nauczymy się komunikatów behawioralnych – opisujących zachowanie i precyzyjnie wyrażających nasze oczekiwania,

– przećwiczymy też ważny obszar kontroli własnej złości.

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów dzieci i młodzieży w każdym wieku, zarówno tych, którzy doświadczają trudności ze swoimi dziećmi jak i tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności.

Warsztat stanowi integralną całość – dwa dni:

– wtorki 07 maja i 14 maja

– godz. 18:00-20:30

– Poradnia TPD ul. Marszałkowska 24/26 lok.2 (pierwsze piętro – wejście od podwórka).

Informacje i zapisy: k.kolbyk@tpd-maz.org.pl

– Prowadzący: Karol Kołbyk – trener, pedagog. Pracuje z różnorodnymi grupami odbiorców; dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Warsztat dla rodziców: „Jak zachować spokój i cierpliwość w kontakcie z nastolatkiem”

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców” zaprasza chętnych rodziców na warsztat „Jak zachować spokój i cierpliwość w kontakcie z nastolatkiem”.

Warsztat dedykowany jest rodzicom uczniów warszawskich szkół będących w wieku 12-18 lat.

Zapisy od dnia 25.04 od godz. 9:00 telefonicznie: 512 388 571.

Warsztat odbędzie się 19.05.24 (niedziela) w godz. 9.30-17.30

Warsztat zrealizowany jest dzięki grantom Biura Edukacji m. St. Warszawy dla poradni psychologiczno-pedagogicznych w 2024.

Plakat zobacz

Akademia Rodziców Nastolatka – bezpłatne działania dla rodziców nastolatków

Szanowni Państwo,

Zespół Akademii Rodziców Nastolatka zaprasza do udziału w programie „Akademia Rodziców Nastolatka – wyzwania i możliwości” skierowanym do rodziców nastolatków (12+) mieszkających W Warszawie.

W ramach programu można bezpłatnie skorzystać z konsultacji rodzicielskich z psychologami i psychoterapeutami.

Aby zapisać się na bezpłatną konsultację rodzicielską wystarczy zadzwonić pod numer 22 499 37 33 (pon-pt 9.00-15.00). Konsultacje mogą odbyć się na żywo w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” przy ul. Jaktorowskiej 4, w Warszawie lub on-line.

Oprócz tego, w ramach programu organizujemy bezpłatne seminaria on-line oraz warsztaty na żywo dla rodziców nastoletnich dzieci.

O wszystkich działaniach informujemy na profilu Akademii Rodziców w portalu Facebook https://www.facebook.com/AkademiaRodzicowNastolatka

lub poprzez newsletter, na który można zapisać się wypełniając formularz pod linkiem:

W Akademii Rodziców Nastolatka są także dostępne krótkie rozmowy wideo oraz artykuły, o wszystkim informujemy w newsletterze oraz na profilu w portalu Facebook.

Kontakt: akademia@niebieskalinia.org

Warsztaty dla par tworzących rodzinę patchworkową

Program składa się z ośmiu spotkań grupowych dla par. Udział w grupie angażuje parę we wspólną pracę nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, wyrażaniem emocji czy stylem wychowawczym w rodzinie patchworkowej.
Program warsztatu skupia się na wzmocnieniu relacji pary i współpracy, która przekłada się na stabilność nowej struktury rodzinnej.

Więcej informacji: plakat

Skoncentrowany na emocjach trening umiejętności dla rodziców [czytaj więcej]